Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 czerwca 2012 r.
15:48
Edytuj ten wpis

Puławy: Opłaty za przedszkola ostro w górę. Z 37 zł do 94 zł

0 20 A A
 (Jacek Świerczyński / Archiwum)
(Jacek Świerczyński / Archiwum)

Radni przegłosowali nowe stawki za pobyt dzieci w przedszkolach. Od września większość opłat idzie ostro w górę. Miasto ma zyskać na podwyżce 300 tys. zł rocznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W wyniku wprowadzonych zmian opłata za sześciogodzinny pobyt dziecka w którymś z puławskich przedszkoli wzrośnie z 37 zł 80 gr do 94 zł 50 gr miesięcznie. Za siedmiogodzinny pobyt stawka wyniesie 110 zł 25 gr (obecnie 69 zł 30 gr). Osiem godzin spędzone w przedszkolu będzie oznaczać dla rodziców wydatek 113 zł 40 gr zamiast 91 zł 35 gr. Dziewięć godzin będzie kosztować 116 zł 55 gr, a nie jak dotychczas 107 zł 10 gr.

– Oto jak nasza kochana władza miejska wprowadza politykę przyjazną rodzinom i dzieciom "z myślą o człowieku” – skomentował ironicznie na swoim blogu Sławomir Kamiński, radny powiatowy PiS.

Dzięki nowej taryfie zyskają tylko ci rodzice, którzy zostawią swoje dzieci pod opieką przedszkola na cały dzień. Za 10 godzin zapłacą bowiem 119 zł 70 gr zamiast 122 zł 85 gr, a za jedenaście – 122 zł 85 gr (jest 138 zł 60 gr). I to jeden z głównych argumentów miasta za wprowadzeniem nowych stawek.

– Te zmiany wymusiło na nas życie – mówi Ewa Wójcik, zastępca prezydenta Puław. – Przygotowując je korzystaliśmy z doświadczeń naszych przedszkoli. Nie jesteśmy zresztą pierwsi w Polsce, którzy tak robią.

Zdaniem miasta zmiana będzie miała pozytywny wpływ na planowanie budżetów przedszkoli. – Wychodzimy z założenia, że ktoś kto zostawia dziecko tylko na sześć godzin, nie pracuje w pełnym wymiarze czasu, jest na miejscu w Puławach i może sam zaopiekować się maluchem. Dlatego wcale nie musi korzystać z placówki – tłumaczy Wójcik.

Pomysł poparli mający większość radni koalicji (PO i PSPP). Przeciw był cały klub PiS. – Uważam, że Puławy są bogatym miastem i stać je na prowadzenie polityki prorodzinnej, a podwyżki opłat za przedszkola na pewno temu nie służą – komentuje radny Leszek Wojtowicz. I dodaje: W Puławach mamy już bardzo wysokie stawki za pobyt dzieci w żłobku. Teraz dla dużej części rodziców wzrosną opłaty w przedszkolach. Nie widzę uzasadnienia dla takiego kroku, który odbije się na budżetach rodzin i to w sytuacji, gdy koszty utrzymania rosną z miesiąca na miesiąc.

– To kwoty w sam raz na kieszeń naszego przeciętnego mieszkańca. Nie sądzę żeby stanowiły jakąś barierę. A jeśli dla kogoś jest to za dużo, to mamy przecież system upustów i zwolnień – podkreśla wiceprezydent Wójcik.

Ale zdaniem radnych opozycji nowe stawki są zbyt wysokie. – Opłata za sześciogodzinny pobyt wzrosła o 250 procent. A rodzic ma prawo wybrać, na ile chce posłać swoje dziecko do przedszkola. Tych, którzy zostawiają je tam na cały dzień jest niewielu. Dużo osób pracuje przecież na miejscu, w Azotach. Mają też babcie czy dziadków, z którymi mogą zostawić malucha – uważa Wojtowicz.

Wiceprezydent Wójcik przyznała podczas sesji, że dzięki podwyżkom miasto zyska 300 tys. zł. Ale zadeklarowała, że te pieniądze zostaną przekazane na potrzeby przedszkoli.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lipca 2012 o 15:11
0
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
dobrze radzę / 3 lipca 2012 o 07:35
0
[quote name='KAROLINA' timestamp='1341089535' post='644526']
Ta Pani chyba nie wie co mówi...jesli ktoś prowadzi dziecko na 6 godzin to nie znaczy ze nie pracuje tylko znaczy że nie stac go na więcej...bo ja prowadze dziecko do przedszkola po to aby miało kontakt z rówiesnikami a nie ze nie mam co zrobić z dzieckiem...bo napewno nie licze na to że naje się jednym pierogiem i nadgnitym jabłkiem na podwieczorek i umyje zęby(chyba raz na tydzień)spleśniałą szczoteczką i zagrzybiałym kubiem...a no i jeszcze pobawi się na zardzewiałym placu zabaw....tragedia...jak zwiększają stawki to powinni też zwiększyć jakość świadczonych usług
[/quote]Bez przesady z tymi zgniłymi jabłkami i 1 pierogiem.Jak masz takie żarłoczne dziecko to taszcz ze sobą żarło i będzie najedzone do syta.Cudów by chcieli za parę złotych .Jak tak źle w przedszkolu to zostawić dziecko w domu pod fachową opieką guwernantki.
[quote name='KAROLINA' timestamp='1341089535' post='644526']
Ta Pani chyba nie wie co mówi...jesli ktoś prowadzi dziecko na 6 godzin to nie znaczy ze nie pracuje tylko znaczy że nie stac go na więcej...bo ja prowadze dziecko do przedszkola po to aby miało kontakt z rówiesnikami a nie ze nie mam co zrobić z dzieckiem...bo napewno nie licze na to że naje się jednym pierogiem i nadgnitym jabłkiem na podwieczorek i umyje zęby(chyba raz na tydzień)spleśniałą szczoteczką i zagrzybiałym kubiem...a no i jeszcze pobawi s... rozwiń
Avatar
KAROLINA / 30 czerwca 2012 o 22:52
0
Ta Pani chyba nie wie co mówi...jesli ktoś prowadzi dziecko na 6 godzin to nie znaczy ze nie pracuje tylko znaczy że nie stac go na więcej...bo ja prowadze dziecko do przedszkola po to aby miało kontakt z rówiesnikami a nie ze nie mam co zrobić z dzieckiem...bo napewno nie licze na to że naje się jednym pierogiem i nadgnitym jabłkiem na podwieczorek i umyje zęby(chyba raz na tydzień)spleśniałą szczoteczką i zagrzybiałym kubiem...a no i jeszcze pobawi się na zardzewiałym placu zabaw....tragedia...jak zwiększają stawki to powinni też zwiększyć jakość świadczonych usług
Ta Pani chyba nie wie co mówi...jesli ktoś prowadzi dziecko na 6 godzin to nie znaczy ze nie pracuje tylko znaczy że nie stac go na więcej...bo ja prowadze dziecko do przedszkola po to aby miało kontakt z rówiesnikami a nie ze nie mam co zrobić z dzieckiem...bo napewno nie licze na to że naje się jednym pierogiem i nadgnitym jabłkiem na podwieczorek i umyje zęby(chyba raz na tydzień)spleśniałą szczoteczką i zagrzybiałym kubiem...a no i jeszcze pobawi się na zardzewiałym placu zabaw....tragedia...jak zwiększają stawki to powinni też zwiększyć... rozwiń
Avatar
klient TVK / 30 czerwca 2012 o 07:35
0
Przepraszam, że nie na temat
ale prosiłbym użytkówników internetu dostarczanego przez TVK Puławy o opinie na temat jakości tej usługi.

Chciałbym zmienić dostawcę internetu, oferta TVK cenowo wygląda interesująco, ale mam obawy czy internet będzie dobrze działał, ponieważ jakość kablówki (chodzi o kanały analogowe) pozostawia sporo do życzenia - często pojawiają się zakłócenia na niektórych kanałach, poza tym niektóre kanały odbierają bardzo dobrze a inne mają wyraźnie słabszy sygnał.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
Avatar
logicznie / 28 czerwca 2012 o 16:31
0
Czy te stawki to nie są stawkami miesięcznymi?czy tyle np.113 zł wynosi pobyt dzienny.Bo jeżeli 113zł stawka dzienna to lepiej nianię wynając i nie zrywać dziecka o 6 rano.
Avatar
mieszkaniec / 28 czerwca 2012 o 16:25
0
[quote name='Jarek' timestamp='1340866339' post='643631']
Władze naszego mista umieją tylko podnosić podatki. Przecież musi im wystarczyć na utrzymanie siebie i całej chmary urzędasów, znajomych , kolesi, dla których przygotowali ciepłe posadki.
Idzie kryzys, ludzie zarabiają coraz mniej, tracą pracę, a wy nic tylko podnosić podatki i opłaty.
Czas już żeby trochę pomyśleć o zmniejszeniu wydatków.
Po cholerę nam ten Stadion, bulwar spacerowy nad wisłą, porty, skwery, Puławski Park Przemysłowy.
Niedługo znów podniesiecie podatki, bo zabraknie kasy na utrzymanie tych obiektów.
Po cholerę nam wydawane za publiczne pieniądze informatory i kalendarze, czy koś pytał nas mieszkańców o to ?
Radni zaklepią wszystko co podsunie im Zarząd Miasta.

Miasto żyje ponad stan, jakby nikt nie zauważył że nadchodzi kryzys i Miasto też powinno pomyśleć o oszczędności.
Te inwestycje to marnotrawienie publicznych pieniędzy na byle pierdoły.
Co mi po porcie, nabrzeżach, alejkach spacerowych, stadionie jak trudno przezyć od wypłaty do wypłaty, bo nie ma co do Gara wożyć.
Zobaczcie jakie to tłumy były na otwarciu tych obiektów - zero zainteresowania ze strony mieszkańców.
Bo najpierw trzeba zabezpieczyć godną egzystencję i miejsca pracy a potem rozrywka.
Czyżby władze miasta nie widziały problemu bezrobocia.
Młodzież emigruje za pracą za granice albo do innych województw.
Ci co wyjechali na studia nie mają szans powrotu bo NIE MA PRACY !!!!!!!!!
Proszę rozeżeć sie po ulicach Miasto wygląda jak MARTWE, WYLUDNIONE.
Zróbcie coś, żeby wróciła do nas młodzież.
Wszystkie te inwestycje nie oferują nowych miejsc pracy, w przyszłości wygenerują ogromne koszty utrzymania.
Skąd Miasto weźmie pieniądze na utrzymanie tych obiektów.
Małe sklepy padają jak muchy bo nie ma kto w nich kupować.
Zobaczcie gdzie robią zakupy wasi mieszkańcy - w lumpeksach z tanią odzieżą robi sie tłok.
[/quote]Nie bądż takim malkontentem.To,że miasto pięknieje bardzo mi się podoba.Trend na wyludnianie jest teraz wszędzie.Małe sklepy padają bo są niekonkurencyjne cenowo.Uważasz,że jak nic w mieście nie zrobią to tobie do gara dołożą.Chyba,że kwalifikujesz się do pomocy społecznej to coś ci skapnie z MOPSu.
[quote name='Jarek' timestamp='1340866339' post='643631']
Władze naszego mista umieją tylko podnosić podatki. Przecież musi im wystarczyć na utrzymanie siebie i całej chmary urzędasów, znajomych , kolesi, dla których przygotowali ciepłe posadki.
Idzie kryzys, ludzie zarabiają coraz mniej, tracą pracę, a wy nic tylko podnosić podatki i opłaty.
Czas już żeby trochę pomyśleć o zmniejszeniu wydatków.
Po cholerę nam ten Stadion, bulwar spacerowy nad wisłą, porty, skwery, Puławski Park Przemysłowy.rozwiń
Avatar
Jarek / 28 czerwca 2012 o 08:52
0
Władze naszego mista umieją tylko podnosić podatki. Przecież musi im wystarczyć na utrzymanie siebie i całej chmary urzędasów, znajomych , kolesi, dla których przygotowali ciepłe posadki.
Idzie kryzys, ludzie zarabiają coraz mniej, tracą pracę, a wy nic tylko podnosić podatki i opłaty.
Czas już żeby trochę pomyśleć o zmniejszeniu wydatków.
Po cholerę nam ten Stadion, bulwar spacerowy nad wisłą, porty, skwery, Puławski Park Przemysłowy.
Niedługo znów podniesiecie podatki, bo zabraknie kasy na utrzymanie tych obiektów.
Po cholerę nam wydawane za publiczne pieniądze informatory i kalendarze, czy koś pytał nas mieszkańców o to ?
Radni zaklepią wszystko co podsunie im Zarząd Miasta.

Miasto żyje ponad stan, jakby nikt nie zauważył że nadchodzi kryzys i Miasto też powinno pomyśleć o oszczędności.
Te inwestycje to marnotrawienie publicznych pieniędzy na byle pierdoły.
Co mi po porcie, nabrzeżach, alejkach spacerowych, stadionie jak trudno przezyć od wypłaty do wypłaty, bo nie ma co do Gara wożyć.
Zobaczcie jakie to tłumy były na otwarciu tych obiektów - zero zainteresowania ze strony mieszkańców.
Bo najpierw trzeba zabezpieczyć godną egzystencję i miejsca pracy a potem rozrywka.
Czyżby władze miasta nie widziały problemu bezrobocia.
Młodzież emigruje za pracą za granice albo do innych województw.
Ci co wyjechali na studia nie mają szans powrotu bo NIE MA PRACY !!!!!!!!!
Proszę rozeżeć sie po ulicach Miasto wygląda jak MARTWE, WYLUDNIONE.
Zróbcie coś, żeby wróciła do nas młodzież.
Wszystkie te inwestycje nie oferują nowych miejsc pracy, w przyszłości wygenerują ogromne koszty utrzymania.
Skąd Miasto weźmie pieniądze na utrzymanie tych obiektów.
Małe sklepy padają jak muchy bo nie ma kto w nich kupować.
Zobaczcie gdzie robią zakupy wasi mieszkańcy - w lumpeksach z tanią odzieżą robi sie tłok.
Władze naszego mista umieją tylko podnosić podatki. Przecież musi im wystarczyć na utrzymanie siebie i całej chmary urzędasów, znajomych , kolesi, dla których przygotowali ciepłe posadki.
Idzie kryzys, ludzie zarabiają coraz mniej, tracą pracę, a wy nic tylko podnosić podatki i opłaty.
Czas już żeby trochę pomyśleć o zmniejszeniu wydatków.
Po cholerę nam ten Stadion, bulwar spacerowy nad wisłą, porty, skwery, Puławski Park Przemysłowy.
Niedługo znów podniesiecie podatki, bo zabraknie kasy na utrzymanie tych obiektów.<... rozwiń
Avatar
PRZYSZŁY TATA / 28 czerwca 2012 o 08:23
0
PUŁAWY - Z MYŚLĄ O CZŁOWIEKU
Avatar
hahah / 28 czerwca 2012 o 08:12
0
[quote name='rozczarowany' timestamp='1340830454' post='643292']
MOJE GRATULACJE A CZEMU TAK MAŁO PANI WÓJCIK POWINNA PODNIEŚĆ STAWKĘ PODSTAWOWA 0 200 % MOZE WTEDY SIE NACHAPIE JAK WIDAĆ NASZYM WŁODAŻON NIE ZALEŻY NA DZIECIACH I MŁODZIEŻY ZNISZCZYĆ SZKOŁY NR 3 SIĘ NIE UDAŁO TO CHOCIAŻ PRZEDSZKOLA DOPROWADZIMY DO RUINY NO BO KTO POŚLE DWOJE DZIECI DO PSZEDSZKOLA TYLKO PO TO ŻEBY TAM ZOSTAWIĆ SWOJĄ MIESIĘCZNA PENSJĘ.DANDA ZŁODZIEJI I .....KAZDY WIE KTO.
[/quote]"Włodaże" do dzieła przyjąć piszącego to któregoś"pszedszkola".
[quote name='rozczarowany' timestamp='1340830454' post='643292']
MOJE GRATULACJE A CZEMU TAK MAŁO PANI WÓJCIK POWINNA PODNIEŚĆ STAWKĘ PODSTAWOWA 0 200 % MOZE WTEDY SIE NACHAPIE JAK WIDAĆ NASZYM WŁODAŻON NIE ZALEŻY NA DZIECIACH I MŁODZIEŻY ZNISZCZYĆ SZKOŁY NR 3 SIĘ NIE UDAŁO TO CHOCIAŻ PRZEDSZKOLA DOPROWADZIMY DO RUINY NO BO KTO POŚLE DWOJE DZIECI DO PSZEDSZKOLA TYLKO PO TO ŻEBY TAM ZOSTAWIĆ SWOJĄ MIESIĘCZNA PENSJĘ.DANDA ZŁODZIEJI I .....KAZDY WIE KTO.
[/quote]"Włodaże" do dzieła przyjąć pisząc... rozwiń
Avatar
olo / 28 czerwca 2012 o 07:29
0
Ludzie zaczną podrzucać dzieci rodzinom, babciom, znajomym, albo wynajmować opiekę - taniej wyjdzie. 94zł za godzinę to przesada. Jeśłi dziecko jest w przedszkolu 8 godzin dziennie i 5 dni w tygodniu to przeciez za miesiąc trzeba by płacić ponad 15 000 zł!!! Ludzie, pojebało was?
Avatar
Gość / 12 lipca 2012 o 15:11
0
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
dobrze radzę / 3 lipca 2012 o 07:35
0
[quote name='KAROLINA' timestamp='1341089535' post='644526']
Ta Pani chyba nie wie co mówi...jesli ktoś prowadzi dziecko na 6 godzin to nie znaczy ze nie pracuje tylko znaczy że nie stac go na więcej...bo ja prowadze dziecko do przedszkola po to aby miało kontakt z rówiesnikami a nie ze nie mam co zrobić z dzieckiem...bo napewno nie licze na to że naje się jednym pierogiem i nadgnitym jabłkiem na podwieczorek i umyje zęby(chyba raz na tydzień)spleśniałą szczoteczką i zagrzybiałym kubiem...a no i jeszcze pobawi się na zardzewiałym placu zabaw....tragedia...jak zwiększają stawki to powinni też zwiększyć jakość świadczonych usług
[/quote]Bez przesady z tymi zgniłymi jabłkami i 1 pierogiem.Jak masz takie żarłoczne dziecko to taszcz ze sobą żarło i będzie najedzone do syta.Cudów by chcieli za parę złotych .Jak tak źle w przedszkolu to zostawić dziecko w domu pod fachową opieką guwernantki.
[quote name='KAROLINA' timestamp='1341089535' post='644526']
Ta Pani chyba nie wie co mówi...jesli ktoś prowadzi dziecko na 6 godzin to nie znaczy ze nie pracuje tylko znaczy że nie stac go na więcej...bo ja prowadze dziecko do przedszkola po to aby miało kontakt z rówiesnikami a nie ze nie mam co zrobić z dzieckiem...bo napewno nie licze na to że naje się jednym pierogiem i nadgnitym jabłkiem na podwieczorek i umyje zęby(chyba raz na tydzień)spleśniałą szczoteczką i zagrzybiałym kubiem...a no i jeszcze pobawi s... rozwiń
Avatar
KAROLINA / 30 czerwca 2012 o 22:52
0
Ta Pani chyba nie wie co mówi...jesli ktoś prowadzi dziecko na 6 godzin to nie znaczy ze nie pracuje tylko znaczy że nie stac go na więcej...bo ja prowadze dziecko do przedszkola po to aby miało kontakt z rówiesnikami a nie ze nie mam co zrobić z dzieckiem...bo napewno nie licze na to że naje się jednym pierogiem i nadgnitym jabłkiem na podwieczorek i umyje zęby(chyba raz na tydzień)spleśniałą szczoteczką i zagrzybiałym kubiem...a no i jeszcze pobawi się na zardzewiałym placu zabaw....tragedia...jak zwiększają stawki to powinni też zwiększyć jakość świadczonych usług
Ta Pani chyba nie wie co mówi...jesli ktoś prowadzi dziecko na 6 godzin to nie znaczy ze nie pracuje tylko znaczy że nie stac go na więcej...bo ja prowadze dziecko do przedszkola po to aby miało kontakt z rówiesnikami a nie ze nie mam co zrobić z dzieckiem...bo napewno nie licze na to że naje się jednym pierogiem i nadgnitym jabłkiem na podwieczorek i umyje zęby(chyba raz na tydzień)spleśniałą szczoteczką i zagrzybiałym kubiem...a no i jeszcze pobawi się na zardzewiałym placu zabaw....tragedia...jak zwiększają stawki to powinni też zwiększyć... rozwiń
Avatar
klient TVK / 30 czerwca 2012 o 07:35
0
Przepraszam, że nie na temat
ale prosiłbym użytkówników internetu dostarczanego przez TVK Puławy o opinie na temat jakości tej usługi.

Chciałbym zmienić dostawcę internetu, oferta TVK cenowo wygląda interesująco, ale mam obawy czy internet będzie dobrze działał, ponieważ jakość kablówki (chodzi o kanały analogowe) pozostawia sporo do życzenia - często pojawiają się zakłócenia na niektórych kanałach, poza tym niektóre kanały odbierają bardzo dobrze a inne mają wyraźnie słabszy sygnał.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
Avatar
logicznie / 28 czerwca 2012 o 16:31
0
Czy te stawki to nie są stawkami miesięcznymi?czy tyle np.113 zł wynosi pobyt dzienny.Bo jeżeli 113zł stawka dzienna to lepiej nianię wynając i nie zrywać dziecka o 6 rano.
Avatar
mieszkaniec / 28 czerwca 2012 o 16:25
0
[quote name='Jarek' timestamp='1340866339' post='643631']
Władze naszego mista umieją tylko podnosić podatki. Przecież musi im wystarczyć na utrzymanie siebie i całej chmary urzędasów, znajomych , kolesi, dla których przygotowali ciepłe posadki.
Idzie kryzys, ludzie zarabiają coraz mniej, tracą pracę, a wy nic tylko podnosić podatki i opłaty.
Czas już żeby trochę pomyśleć o zmniejszeniu wydatków.
Po cholerę nam ten Stadion, bulwar spacerowy nad wisłą, porty, skwery, Puławski Park Przemysłowy.
Niedługo znów podniesiecie podatki, bo zabraknie kasy na utrzymanie tych obiektów.
Po cholerę nam wydawane za publiczne pieniądze informatory i kalendarze, czy koś pytał nas mieszkańców o to ?
Radni zaklepią wszystko co podsunie im Zarząd Miasta.

Miasto żyje ponad stan, jakby nikt nie zauważył że nadchodzi kryzys i Miasto też powinno pomyśleć o oszczędności.
Te inwestycje to marnotrawienie publicznych pieniędzy na byle pierdoły.
Co mi po porcie, nabrzeżach, alejkach spacerowych, stadionie jak trudno przezyć od wypłaty do wypłaty, bo nie ma co do Gara wożyć.
Zobaczcie jakie to tłumy były na otwarciu tych obiektów - zero zainteresowania ze strony mieszkańców.
Bo najpierw trzeba zabezpieczyć godną egzystencję i miejsca pracy a potem rozrywka.
Czyżby władze miasta nie widziały problemu bezrobocia.
Młodzież emigruje za pracą za granice albo do innych województw.
Ci co wyjechali na studia nie mają szans powrotu bo NIE MA PRACY !!!!!!!!!
Proszę rozeżeć sie po ulicach Miasto wygląda jak MARTWE, WYLUDNIONE.
Zróbcie coś, żeby wróciła do nas młodzież.
Wszystkie te inwestycje nie oferują nowych miejsc pracy, w przyszłości wygenerują ogromne koszty utrzymania.
Skąd Miasto weźmie pieniądze na utrzymanie tych obiektów.
Małe sklepy padają jak muchy bo nie ma kto w nich kupować.
Zobaczcie gdzie robią zakupy wasi mieszkańcy - w lumpeksach z tanią odzieżą robi sie tłok.
[/quote]Nie bądż takim malkontentem.To,że miasto pięknieje bardzo mi się podoba.Trend na wyludnianie jest teraz wszędzie.Małe sklepy padają bo są niekonkurencyjne cenowo.Uważasz,że jak nic w mieście nie zrobią to tobie do gara dołożą.Chyba,że kwalifikujesz się do pomocy społecznej to coś ci skapnie z MOPSu.
[quote name='Jarek' timestamp='1340866339' post='643631']
Władze naszego mista umieją tylko podnosić podatki. Przecież musi im wystarczyć na utrzymanie siebie i całej chmary urzędasów, znajomych , kolesi, dla których przygotowali ciepłe posadki.
Idzie kryzys, ludzie zarabiają coraz mniej, tracą pracę, a wy nic tylko podnosić podatki i opłaty.
Czas już żeby trochę pomyśleć o zmniejszeniu wydatków.
Po cholerę nam ten Stadion, bulwar spacerowy nad wisłą, porty, skwery, Puławski Park Przemysłowy.rozwiń
Avatar
Jarek / 28 czerwca 2012 o 08:52
0
Władze naszego mista umieją tylko podnosić podatki. Przecież musi im wystarczyć na utrzymanie siebie i całej chmary urzędasów, znajomych , kolesi, dla których przygotowali ciepłe posadki.
Idzie kryzys, ludzie zarabiają coraz mniej, tracą pracę, a wy nic tylko podnosić podatki i opłaty.
Czas już żeby trochę pomyśleć o zmniejszeniu wydatków.
Po cholerę nam ten Stadion, bulwar spacerowy nad wisłą, porty, skwery, Puławski Park Przemysłowy.
Niedługo znów podniesiecie podatki, bo zabraknie kasy na utrzymanie tych obiektów.
Po cholerę nam wydawane za publiczne pieniądze informatory i kalendarze, czy koś pytał nas mieszkańców o to ?
Radni zaklepią wszystko co podsunie im Zarząd Miasta.

Miasto żyje ponad stan, jakby nikt nie zauważył że nadchodzi kryzys i Miasto też powinno pomyśleć o oszczędności.
Te inwestycje to marnotrawienie publicznych pieniędzy na byle pierdoły.
Co mi po porcie, nabrzeżach, alejkach spacerowych, stadionie jak trudno przezyć od wypłaty do wypłaty, bo nie ma co do Gara wożyć.
Zobaczcie jakie to tłumy były na otwarciu tych obiektów - zero zainteresowania ze strony mieszkańców.
Bo najpierw trzeba zabezpieczyć godną egzystencję i miejsca pracy a potem rozrywka.
Czyżby władze miasta nie widziały problemu bezrobocia.
Młodzież emigruje za pracą za granice albo do innych województw.
Ci co wyjechali na studia nie mają szans powrotu bo NIE MA PRACY !!!!!!!!!
Proszę rozeżeć sie po ulicach Miasto wygląda jak MARTWE, WYLUDNIONE.
Zróbcie coś, żeby wróciła do nas młodzież.
Wszystkie te inwestycje nie oferują nowych miejsc pracy, w przyszłości wygenerują ogromne koszty utrzymania.
Skąd Miasto weźmie pieniądze na utrzymanie tych obiektów.
Małe sklepy padają jak muchy bo nie ma kto w nich kupować.
Zobaczcie gdzie robią zakupy wasi mieszkańcy - w lumpeksach z tanią odzieżą robi sie tłok.
Władze naszego mista umieją tylko podnosić podatki. Przecież musi im wystarczyć na utrzymanie siebie i całej chmary urzędasów, znajomych , kolesi, dla których przygotowali ciepłe posadki.
Idzie kryzys, ludzie zarabiają coraz mniej, tracą pracę, a wy nic tylko podnosić podatki i opłaty.
Czas już żeby trochę pomyśleć o zmniejszeniu wydatków.
Po cholerę nam ten Stadion, bulwar spacerowy nad wisłą, porty, skwery, Puławski Park Przemysłowy.
Niedługo znów podniesiecie podatki, bo zabraknie kasy na utrzymanie tych obiektów.<... rozwiń
Avatar
PRZYSZŁY TATA / 28 czerwca 2012 o 08:23
0
PUŁAWY - Z MYŚLĄ O CZŁOWIEKU
Avatar
hahah / 28 czerwca 2012 o 08:12
0
[quote name='rozczarowany' timestamp='1340830454' post='643292']
MOJE GRATULACJE A CZEMU TAK MAŁO PANI WÓJCIK POWINNA PODNIEŚĆ STAWKĘ PODSTAWOWA 0 200 % MOZE WTEDY SIE NACHAPIE JAK WIDAĆ NASZYM WŁODAŻON NIE ZALEŻY NA DZIECIACH I MŁODZIEŻY ZNISZCZYĆ SZKOŁY NR 3 SIĘ NIE UDAŁO TO CHOCIAŻ PRZEDSZKOLA DOPROWADZIMY DO RUINY NO BO KTO POŚLE DWOJE DZIECI DO PSZEDSZKOLA TYLKO PO TO ŻEBY TAM ZOSTAWIĆ SWOJĄ MIESIĘCZNA PENSJĘ.DANDA ZŁODZIEJI I .....KAZDY WIE KTO.
[/quote]"Włodaże" do dzieła przyjąć piszącego to któregoś"pszedszkola".
[quote name='rozczarowany' timestamp='1340830454' post='643292']
MOJE GRATULACJE A CZEMU TAK MAŁO PANI WÓJCIK POWINNA PODNIEŚĆ STAWKĘ PODSTAWOWA 0 200 % MOZE WTEDY SIE NACHAPIE JAK WIDAĆ NASZYM WŁODAŻON NIE ZALEŻY NA DZIECIACH I MŁODZIEŻY ZNISZCZYĆ SZKOŁY NR 3 SIĘ NIE UDAŁO TO CHOCIAŻ PRZEDSZKOLA DOPROWADZIMY DO RUINY NO BO KTO POŚLE DWOJE DZIECI DO PSZEDSZKOLA TYLKO PO TO ŻEBY TAM ZOSTAWIĆ SWOJĄ MIESIĘCZNA PENSJĘ.DANDA ZŁODZIEJI I .....KAZDY WIE KTO.
[/quote]"Włodaże" do dzieła przyjąć pisząc... rozwiń
Avatar
olo / 28 czerwca 2012 o 07:29
0
Ludzie zaczną podrzucać dzieci rodzinom, babciom, znajomym, albo wynajmować opiekę - taniej wyjdzie. 94zł za godzinę to przesada. Jeśłi dziecko jest w przedszkolu 8 godzin dziennie i 5 dni w tygodniu to przeciez za miesiąc trzeba by płacić ponad 15 000 zł!!! Ludzie, pojebało was?
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 2 0

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 1 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 15 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 5

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 28 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 10 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek