Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 czerwca 2009 r.
20:48
Edytuj ten wpis

Puławy: Prezydent usprawiedliwia dyrektora z płatnych korepetycji

0 14 A A

Po godzinach normalnych lekcji w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN są nauczyciele tej szkoły prowadzą płatne zajęcia dodatkowe. Puławscy urzędnicy nie dopatrzyli się w tym żadnych nieprawidłowości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O korepetycje na terenie publicznej szkoły pytał prezydenta radny Tomasz Kraszewski (PiS). Z tym problemem zgłosił się do niego jeden z rodziców, który zarzucał, że agitacja do płatnych zajęć jest prowadzona nawet podczas lekcji. Podczas korepetycji miały być też używane szkolne dzienniki. Pisaliśmy o tym na początku czerwca.

W odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Ewa Wójcik zaprzecza, że takie fakty miały miejsce. Odpiera też zarzut, że w firmie jest zatrudniony sam dyrektor szkoły.
Nam udało się potwierdzić, że rzeczywiście dyrektor Wiesław Sowa na płatnych lekcjach nie zarabiał. Ale tylko dlatego, że uczniowie nie chcieli zapisywać się na jego zajęcia. Bo znajdował się na liście dostępnych do wyboru nauczycieli. Zgodnie z informacją, jaką dostaliśmy od dyrektora, w firmie pracują tylko nauczyciele jego szkoły oprócz jednego, który… jest już na emeryturze.

I dlatego, zdaniem władz miasta, problemu nie ma. Wiceprezydent ponadto wspiera swoje stanowisko pismem Rady Rodziców. Ta poparła płatne lekcje w murach tej samej szkoły, do której chodzą ich dzieci.

Wiceprezydent Ewa Wójcik dodaje na koniec: "(…) uczuliłam dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych na aspekt etyczny poruszanych przez Pana spraw, jednakże nie uważam za konieczne zabranianie dyrektorom wynajmowania szkolnych izb dla tego typu działalności gospodarczej, jeżeli zachowane zostaną wymagane prawem procedury.”

- Nie zgadzam się z tym, że nie ma problemu. Po opublikowaniu pisma Rady Rodziców dostałem telefon od rodzica, który opowiadał, że ta sytuacja miała miejsce już w latach poprzednich. Uczeń był pod presją i musiał chodzić na płatne zajęcia, a rodziców wcale nie było na to stać - mówi Tomasz Kraszewski.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fffff / 12 lipca 2009 o 12:46
0
Widać,jak wszystko jest" w porządku "tylko dlatego,że relacje urząd-dyrektor są podejrzane.Ba,pan dyrektor dostanie jeszcze na dzień nauczyciela nagrodę,a i dodatek pewnie ma maksymalny.A za to wszystko zapłacimy my, podatnicy,no i ci kolejni uczniowie,którzy nie będą mieć wyjścia,tylko placić ,skoro ich nauczyciel prowadzi zajęcia.I to nieważne,że oficjalnie prowadzi to niby firma pozaszkolna.Rzeczywistość jest taka,że uczy ten nauczyciel,ktory mu wystawia oceny.Taka zakamuflowana łapowka akceptowana,jak widać przez władze.
Avatar
~xxxx~ / 10 lipca 2009 o 16:24
0
Pewnie że usprawiedliwia , jak Córka Dyra z 9-tki pracuje w UM a korki tzw. fakultety zawsze w tej szkole były , a jak się na nie nie chodziło i nie zapłaciło to nauczyciele straszyli że się matury nie zda, a i tak prawie wszyscy chodzili na korki do innych nauczycieli z innych szkół a na te "fakultety" chodziło się dla świętego spokoju- tylko kasy trochę szkoda. A i tak się w ten sposób nabijało kieszenie nauczycieli z tej szkoły. Nie takie są przypadki w tej szkole jeśli chodzi o płatne lekcje-tzw. korki. Niektórzy to nawet stawiali "pały" ze swojego przedmiotu a potem kazali chodzi to innego nauczyciela z tej szkoły co uczył tego przedmiotu i tak w koło
Pewnie że usprawiedliwia , jak Córka Dyra z 9-tki pracuje w UM a korki tzw. fakultety zawsze w tej szkole były , a jak się na nie nie chodziło i nie zapłaciło to nauczyciele straszyli że się matury nie zda, a i tak prawie wszyscy chodzili na korki do innych nauczycieli z innych szkół a na te "fakultety" chodziło się dla świętego spokoju- tylko kasy trochę szkoda. A i tak się w ten sposób nabijało kieszenie nauczycieli z tej szkoły. Nie takie są przypadki w tej szkole jeśli chodzi o płatne lekcje-tzw. korki. Niektórzy to nawet staw... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 13:59
0
po porstu jak patrze na te wszystkie negatywne komentarze dotyczące kenu nie moge w to uwierzyć.
9-tka dała mi wszystko, wszystkiego mnie nauczyła. było ciężko, ale się opłacało.
jesteście żałośni.
Avatar
antyken / 3 lipca 2009 o 19:35
0
parę lat temu żeby móc złożyć w KEN-ie papiery do szkoły trzeba było płacić 10 zł za założenie teczki mimo, że to było bezprawne. Płatne korki są tam od lat, no ale im wolno.
Komisja Edukacji Narodowej uśmiała by się wiedząc co się dzieje w tej szkole :-)
Avatar
andrzejto / 3 lipca 2009 o 15:41
0
LOL'ek napisał:
nie wiem o co Wam ludzie chodzi? co kogo obchodzi, że ktoś kto ma pieniądze wysyła dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego? na tej samej zasadzie może ktoś zapłacić innej firmie za prowadzenie "korepetycji" czy dodatkowych zajęć np. z historii. ja chodziłem do 9-tki chodziłem na powtórki przed testem gimnazjalnym do 9-tki przed maturą z historii na powtórki do bursy prowadzone przez nauczycieli z czarta i żyję Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść.


Zawiść?? Znane jest Ci pojęcie rzetelnośći?? Prawidłowego wykonywania pracy za która bierze się pieniądze?? Po pierwsze udzielanie korepetycji czy innych zajęć przez tych samych nauczycieli jest co najmniej moralnie wątpliwe. Tym bardziej, jeśli informują o tym na lekcjach. Tak samo jak lekarz, kóry mówi, że nie przyjmie pacjenta teraz, tylko po południu ale za kasę. CZym to się różni?? To jest po prostu złodziejstwo.

Niektórytz nauczyciele potrafią sobie robić "uropy" w czasie roku szkolnego, jak na przykład matematyczka w poprzenim roku szkolnym. I mam jej teraz płacić za to, by uczyła moje dziecko tego, czego nie nauczyła bo sobie pojechała w diabły??
oralnie wątpliwe. Tym bardziej, jeśli informują o tym na lekcjach. Tak samo jak lekarz, kóry mówi, że nie przyjmie pacjenta teraz, tylko po południu ale za kasę. CZym to się różni?? To jest po prostu złodziejstwo.

Niektórytz nauczyciele potrafią sobie robić "uropy" w czasie roku szkolnego, jak na przykład matematyczka w poprzenim roku szkolnym. I mam jej teraz płacić za to, by uczyła moje dziecko tego, czego nie nauczyła bo sobie pojechała w diabły?? rozwiń
Avatar
raki / 30 czerwca 2009 o 15:26
0
LOL'ek napisał:
Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść.


zazdrość/zawiśc czego? że nie potrafili nauczyć ich na lekcji czy, że ktoś chciał dorobić ?

idź do urzędu załatwić sprawę publiczną a potem dopłać jeszcze temu samemu urzędnikowi, żeby może lepiej ją załatwił. To tylko u nas jest możliwe, że za to co powinno być zrobione dobrze i za co się bierze kasę, trzeba jeszcze dopłacić wg zasady jak nie posmarujesz to nie pojedziesz


zazdrość/zawiśc czego? że nie potrafili nauczyć ich na lekcji czy, że ktoś chciał dorobić ?

idź do urzędu załatwić sprawę publiczną a potem dopłać jeszcze temu samemu urzędnikowi, żeby może lepiej ją załatwił. To tylko u nas jest możliwe, że za to co powinno być zrobione dobrze i za co się bierze kasę, trzeba jeszcze dopłacić wg zasady jak nie posmarujesz to nie pojedziesz rozwiń
Avatar
LOL'ek / 30 czerwca 2009 o 11:31
0
nie wiem o co Wam ludzie chodzi? co kogo obchodzi, że ktoś kto ma pieniądze wysyła dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego? na tej samej zasadzie może ktoś zapłacić innej firmie za prowadzenie "korepetycji" czy dodatkowych zajęć np. z historii. ja chodziłem do 9-tki chodziłem na powtórki przed testem gimnazjalnym do 9-tki przed maturą z historii na powtórki do bursy prowadzone przez nauczycieli z czarta i żyję Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść.
nie wiem o co Wam ludzie chodzi? co kogo obchodzi, że ktoś kto ma pieniądze wysyła dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego? na tej samej zasadzie może ktoś zapłacić innej firmie za prowadzenie "korepetycji" czy dodatkowych zajęć np. z historii. ja chodziłem do 9-tki chodziłem na powtórki przed testem gimnazjalnym do 9-tki przed maturą z historii na powtórki do bursy prowadzone przez nauczycieli z czarta i żyję Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść. rozwiń
Avatar
tag / 30 czerwca 2009 o 09:38
0
tiaaa... Blondynka z urzędu i oświata to dwie sprzeczności
Avatar
u / 29 czerwca 2009 o 23:24
0
ZLIKWIDOWAC KEN A W to miejce utworzyc szkołe prywatna dla ludzi bogatych.Kurator wyrazi zgode po tym co czyta.
Avatar
u / 29 czerwca 2009 o 23:01
0
Rodzice! W KEN trzeba płacic za nke .Bierzcie to pod uwage posyłajac tam swoje dzieci.Tam zaden poziom nauczania.
Avatar
fffff / 12 lipca 2009 o 12:46
0
Widać,jak wszystko jest" w porządku "tylko dlatego,że relacje urząd-dyrektor są podejrzane.Ba,pan dyrektor dostanie jeszcze na dzień nauczyciela nagrodę,a i dodatek pewnie ma maksymalny.A za to wszystko zapłacimy my, podatnicy,no i ci kolejni uczniowie,którzy nie będą mieć wyjścia,tylko placić ,skoro ich nauczyciel prowadzi zajęcia.I to nieważne,że oficjalnie prowadzi to niby firma pozaszkolna.Rzeczywistość jest taka,że uczy ten nauczyciel,ktory mu wystawia oceny.Taka zakamuflowana łapowka akceptowana,jak widać przez władze.
Avatar
~xxxx~ / 10 lipca 2009 o 16:24
0
Pewnie że usprawiedliwia , jak Córka Dyra z 9-tki pracuje w UM a korki tzw. fakultety zawsze w tej szkole były , a jak się na nie nie chodziło i nie zapłaciło to nauczyciele straszyli że się matury nie zda, a i tak prawie wszyscy chodzili na korki do innych nauczycieli z innych szkół a na te "fakultety" chodziło się dla świętego spokoju- tylko kasy trochę szkoda. A i tak się w ten sposób nabijało kieszenie nauczycieli z tej szkoły. Nie takie są przypadki w tej szkole jeśli chodzi o płatne lekcje-tzw. korki. Niektórzy to nawet stawiali "pały" ze swojego przedmiotu a potem kazali chodzi to innego nauczyciela z tej szkoły co uczył tego przedmiotu i tak w koło
Pewnie że usprawiedliwia , jak Córka Dyra z 9-tki pracuje w UM a korki tzw. fakultety zawsze w tej szkole były , a jak się na nie nie chodziło i nie zapłaciło to nauczyciele straszyli że się matury nie zda, a i tak prawie wszyscy chodzili na korki do innych nauczycieli z innych szkół a na te "fakultety" chodziło się dla świętego spokoju- tylko kasy trochę szkoda. A i tak się w ten sposób nabijało kieszenie nauczycieli z tej szkoły. Nie takie są przypadki w tej szkole jeśli chodzi o płatne lekcje-tzw. korki. Niektórzy to nawet staw... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 13:59
0
po porstu jak patrze na te wszystkie negatywne komentarze dotyczące kenu nie moge w to uwierzyć.
9-tka dała mi wszystko, wszystkiego mnie nauczyła. było ciężko, ale się opłacało.
jesteście żałośni.
Avatar
antyken / 3 lipca 2009 o 19:35
0
parę lat temu żeby móc złożyć w KEN-ie papiery do szkoły trzeba było płacić 10 zł za założenie teczki mimo, że to było bezprawne. Płatne korki są tam od lat, no ale im wolno.
Komisja Edukacji Narodowej uśmiała by się wiedząc co się dzieje w tej szkole :-)
Avatar
andrzejto / 3 lipca 2009 o 15:41
0
LOL'ek napisał:
nie wiem o co Wam ludzie chodzi? co kogo obchodzi, że ktoś kto ma pieniądze wysyła dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego? na tej samej zasadzie może ktoś zapłacić innej firmie za prowadzenie "korepetycji" czy dodatkowych zajęć np. z historii. ja chodziłem do 9-tki chodziłem na powtórki przed testem gimnazjalnym do 9-tki przed maturą z historii na powtórki do bursy prowadzone przez nauczycieli z czarta i żyję Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść.


Zawiść?? Znane jest Ci pojęcie rzetelnośći?? Prawidłowego wykonywania pracy za która bierze się pieniądze?? Po pierwsze udzielanie korepetycji czy innych zajęć przez tych samych nauczycieli jest co najmniej moralnie wątpliwe. Tym bardziej, jeśli informują o tym na lekcjach. Tak samo jak lekarz, kóry mówi, że nie przyjmie pacjenta teraz, tylko po południu ale za kasę. CZym to się różni?? To jest po prostu złodziejstwo.

Niektórytz nauczyciele potrafią sobie robić "uropy" w czasie roku szkolnego, jak na przykład matematyczka w poprzenim roku szkolnym. I mam jej teraz płacić za to, by uczyła moje dziecko tego, czego nie nauczyła bo sobie pojechała w diabły??
oralnie wątpliwe. Tym bardziej, jeśli informują o tym na lekcjach. Tak samo jak lekarz, kóry mówi, że nie przyjmie pacjenta teraz, tylko po południu ale za kasę. CZym to się różni?? To jest po prostu złodziejstwo.

Niektórytz nauczyciele potrafią sobie robić "uropy" w czasie roku szkolnego, jak na przykład matematyczka w poprzenim roku szkolnym. I mam jej teraz płacić za to, by uczyła moje dziecko tego, czego nie nauczyła bo sobie pojechała w diabły?? rozwiń
Avatar
raki / 30 czerwca 2009 o 15:26
0
LOL'ek napisał:
Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść.


zazdrość/zawiśc czego? że nie potrafili nauczyć ich na lekcji czy, że ktoś chciał dorobić ?

idź do urzędu załatwić sprawę publiczną a potem dopłać jeszcze temu samemu urzędnikowi, żeby może lepiej ją załatwił. To tylko u nas jest możliwe, że za to co powinno być zrobione dobrze i za co się bierze kasę, trzeba jeszcze dopłacić wg zasady jak nie posmarujesz to nie pojedziesz


zazdrość/zawiśc czego? że nie potrafili nauczyć ich na lekcji czy, że ktoś chciał dorobić ?

idź do urzędu załatwić sprawę publiczną a potem dopłać jeszcze temu samemu urzędnikowi, żeby może lepiej ją załatwił. To tylko u nas jest możliwe, że za to co powinno być zrobione dobrze i za co się bierze kasę, trzeba jeszcze dopłacić wg zasady jak nie posmarujesz to nie pojedziesz rozwiń
Avatar
LOL'ek / 30 czerwca 2009 o 11:31
0
nie wiem o co Wam ludzie chodzi? co kogo obchodzi, że ktoś kto ma pieniądze wysyła dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego? na tej samej zasadzie może ktoś zapłacić innej firmie za prowadzenie "korepetycji" czy dodatkowych zajęć np. z historii. ja chodziłem do 9-tki chodziłem na powtórki przed testem gimnazjalnym do 9-tki przed maturą z historii na powtórki do bursy prowadzone przez nauczycieli z czarta i żyję Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść.
nie wiem o co Wam ludzie chodzi? co kogo obchodzi, że ktoś kto ma pieniądze wysyła dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego? na tej samej zasadzie może ktoś zapłacić innej firmie za prowadzenie "korepetycji" czy dodatkowych zajęć np. z historii. ja chodziłem do 9-tki chodziłem na powtórki przed testem gimnazjalnym do 9-tki przed maturą z historii na powtórki do bursy prowadzone przez nauczycieli z czarta i żyję Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść. rozwiń
Avatar
tag / 30 czerwca 2009 o 09:38
0
tiaaa... Blondynka z urzędu i oświata to dwie sprzeczności
Avatar
u / 29 czerwca 2009 o 23:24
0
ZLIKWIDOWAC KEN A W to miejce utworzyc szkołe prywatna dla ludzi bogatych.Kurator wyrazi zgode po tym co czyta.
Avatar
u / 29 czerwca 2009 o 23:01
0
Rodzice! W KEN trzeba płacic za nke .Bierzcie to pod uwage posyłajac tam swoje dzieci.Tam zaden poziom nauczania.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 0

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 1 0

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Gródek z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 1

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 0 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

Docenieni za twardy protest w Sejmie. Dostaną Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy

Docenieni za twardy protest w Sejmie. Dostaną Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy 0 3

W sobotę Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy otrzymają Adrian Glinka i Jakub Hartwich. Uroczysta gala odbędzie się o godz. 18.30 w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

Lublin: Ciężarówki nie powinny wjeżdżać na te wąskie uliczki. Pojawili się policjanci
galeria

Lublin: Ciężarówki nie powinny wjeżdżać na te wąskie uliczki. Pojawili się policjanci 19 2

Nie doszła do skutku zapowiadana na dziś blokada objazdu dla kierowców omijających zamknięty odcinek Krochmalnej. Blokadę zapowiadali mieszkańcy ul. Ciepłej, którzy mają dość samochodów za oknami. Kolejny protest zapowiedziany jest na poniedziałkowe popołudnie. Czy wtedy dojdzie do blokady drogi?

Trwałe pamiątki w Chełmie, Krasnymstawie i Dorohusku na 100-lecie odzyskania niepodległości

Trwałe pamiątki w Chełmie, Krasnymstawie i Dorohusku na 100-lecie odzyskania niepodległości 0 1

Materialnymi pamiątkami po obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości są m.in. nowe pomniki w Chełmie i Dorohusku oraz odnowiona Sekcja Wojenna Cmentarza Parafialnego w Krasnymstawie.

Motor na zakończenie roku gra z Wiślanami Jaśkowice

Motor na zakończenie roku gra z Wiślanami Jaśkowice 1 3

Przed piłkarzami Motoru ostatni w tym roku mecz ligowy. Żółto-biało-niebiescy w Skawinie zagrają z Wiślanami Jaśkowicie (sobota, godz. 13). Nie można zmarnować szansy na zbliżenie się do dwóch najlepszych drużyn, bo Podhale gra u siebie ze Stalą Rzeszów

W szkole w Lublinie miał się odbyć koncert. Według radnego został odwołany przez protest ateistów
film

W szkole w Lublinie miał się odbyć koncert. Według radnego został odwołany przez protest ateistów 21 9

Sprawą odwołanego koncertu w szkole przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie zajmą się pracownicy Ratusza. O taką interwencję poprosił przewodniczący klubu radnych PiS.