Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 lutego 2018 r.
17:13

Puławy: Są już nowi instruktorzy ZPiT „Powiśle”

0 12 A A
Do ZPiT „Powiśle” dołączyli nowi instruktorzy. Pierwsze zajęcia z tancerzami puławskiego zespołu poprowadzą po feriach
Do ZPiT „Powiśle” dołączyli nowi instruktorzy. Pierwsze zajęcia z tancerzami puławskiego zespołu poprowadzą po feriach

Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury powołał nowych instruktorów, którzy będą prowadzić zajęcia we wszystkich grupach Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”. Aleksandrę i Annę Rolskie zastąpi choreograf ZTL „Bystrzacy” oraz m.in. tancerz ZPiT UW „Warszawianka”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zmiany personalne były konieczne po tym, jak pod koniec stycznia na emeryturę odeszła wieloletnia kierownik zespołu, Aleksandra Rolska, a jej córka, instruktor turniejowych par tanecznych, Anna Rolska, nie porozumiała się w kwestii organizacji pracy z dyrektorem POK i złożyła wypowiedzenie.

Anna Rolska odchodząc napisała list otwarty, w którym opowiedziała o narastającym konflikcie w „Powiślu” i wezwała prezydenta miasta do podjęcia działań zanim – jak to określiła - sytuacja całkiem wymknie się spod kontroli.

We wtorek Janusz Grobel zaprosił instruktorkę na spotkanie. Ze słów pracowników puławskiego ratusza wynika, że na razie zmian nie będzie. 

– Z tego, co wiem, dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury zadbał o to, żeby po feriach zajęcia w ZPiT „Powiśle” odbywały się normalnie. Planuje również rozmowy z rodzicami tancerzy ze wszystkich grup wiekowych. Najważniejsze dla nas jest obecnie to, żeby wieloletni dorobek zespołu nie poszedł na marne. Wierzę w to, że zespół przetrwa – mówi Jolanta Wróbel, kierownik Wydziału Kultury i Promocji w UM Puławy, która przyznaje, że o konflikcie w „Powiślu” dotychczas nie wiedziała.

Ze znalezieniem następców Anny Rolskiej dyrektor POK nie miał kłopotów. Opiekę nad starszymi grupami powierzył Małgorzacie Knap. To była choreograf Zespołu Tańca Ludowego „Bystrzacy” z Wąwolnicy.

Pozostałymi tancerzami zajmą się związani w „Powiślem” Łukasz Czerwiński i Konrad Grabowski. Ten ostatni poza Puławami występował także w ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

Podłożem konfliktu w ‘Powiślu”, który spowodował rozłam w zespole miał ubiegłoroczny wyjazd na festiwal w Pyrzycach. Po powrocie do Puław, poprzednie instruktorki tańca, z uwagi na zachowanie części tancerzy, nie chciały z nimi dłużej pracować. Na rozwiązanie najstarszej grupy „Powiśla” nie zgodził się z kolei dyrektor Zbigniew Śliwiński. Na odejście z ZPiT zdecydowały się więc panie Rolskie.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 20:15
0
myślę że to ktoś kto grzeje *** w otoczeniu dyrektora...
Avatar
ixi / 13 lutego 2018 o 20:10
0
undefined napisał:
Powiśle nadal jest i nic się nie zmienia. Konflikt rozdmuchała pani Rolska, a urzędnicy gdyby mieli się zajmować każdym nieporozumieniem dziwaczejącej emerytki i panny z pieskiem w podległych jednostkach, to byśmy mieli w mieście cyrk. Dyrektor zadbał o zapewnienie ciągłości pracy zespołu idealnie, po pierwszych próbach z nowymi instruktorami wszyscy zadowoleni. Więc nie ma tematu.
 Taka wypowiedź to już czyste chamstwo!!!!!!!! Jak można tak obrażać ????? Kim jesteś anonimowy ćwoku!!!!!!!!
 Taka wypowiedź to już czyste chamstwo!!!!!!!! Jak można tak obrażać ????? Kim jesteś anonimowy ćwoku!!!!!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 14:58
0
Chyba Ciebie myślenie boli !! Tak się składa że od lat przez 2 tyg ferii dzieci miały próby - może nie wszystkie grupy, ale część owszem..skoro poszło pismo z prośbą o spotkanie to znaczy, że zainteresowani rodzice mieli jednak czas. Sama radna była zdziwiona, że w okresie dwóch tygodni, kiedy sprawa jest tak żywa, dyrektor nie miał czasu spotkać się z rodzicami. A poziom Twoich komentarzy i odzywek świadczy o Twoim poziomie...jak widać zenujaco niskim...sorry - dyskusje z Tobą to nie mój level :)
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 14:41
0
w ferie spotkanie? przerwa w próbach, wyjazdy. połowy ludzi nie było. gdyby pan dyrektor zrobił spotkanie w tym czasie- rodzice mieliby (zasadne) pretensje. proszę myśleć. to nie boli.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 14:06
0
"Już i radni się śmieją z grupy wsparcia pań Rolskich. Przez wasze zachowanie." - ale przez jakie zachowanie ? Przecież nikt nikogo nie obrażał, nikt nie czepiał się o podłoże konfliktu...padały w większości pytania do dyrektora, który przez 2 tyg nie miał czasu udzielić rodzicom audiencji..i przede wszystkim to nie my poszliśmy z tym do Komisji Kultury (bo to przecież druga strona wystosowała odczytane oświadczenie w sprawie) - my dowiedzieliśmy się, że Komisja będzie, że będzie temat Powiśla i liczyliśmy właśnie na to, że będzie okazja zadać pytania Panu Dyrektorowi ! Gdyby raczył się spotkać z nami wcześniej to może nawet nikt by się tam nie wybrał ;)
"Już i radni się śmieją z grupy wsparcia pań Rolskich. Przez wasze zachowanie." - ale przez jakie zachowanie ? Przecież nikt nikogo nie obrażał, nikt nie czepiał się o podłoże konfliktu...padały w większości pytania do dyrektora, który przez 2 tyg nie miał czasu udzielić rodzicom audiencji..i przede wszystkim to nie my poszliśmy z tym do Komisji Kultury (bo to przecież druga strona wystosowała odczytane oświadczenie w sprawie) - my dowiedzieliśmy się, że Komisja będzie, że będzie temat Powiśla i liczyliśmy właśnie na to, że będzie ... rozwiń
Avatar
x / 13 lutego 2018 o 14:00
0
Bardzo śmiałe wypowiedzi.Obrażanie innych będąc anonimowym łatwo przychodzi, ale należy pamiętać, że w sieci nikt nie jest anonimowy.A informacja o radnych mam nadzieję poparta dowodami.Może jakieś nazwiska bo anonimowo to tylko plotki, a plotkami zajmują się ludzie bez honoru i żądni sensacji.Od czasów wojny wiadomo, że skłóconym narodem najłatwiej się rządzi.Powiślu życzę jak najlepiej -czas wszystko weryfikuje.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 12:59
0
Znów się chamstwo budzi z uśpienia. Wylali się trochę pod poprzednim artykułem i ucichli. Teraz znów świeży temat można sobie poużywać. Krzywdzicie swoje dzieci gadając w ten sposób i tu, i w swoich domach. Dajcie już spokój. Nie przekręcajcie znaczenia słów Pana, który na spotkaniu z radnymi się wypowiadał. Już i radni się śmieją z grupy wsparcia pań Rolskich. Przez wasze zachowanie.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 12:45
0
Umarł król, niech żyje król! Oto hasło tych, którzy z taką łatwością pożegnali się z ludźmi, którzy przez ostatnich kilkadziesiąt lata dbali w dzień i w noc, aby ten zespół mógł uczyć, wychowywać, promować miasto i Polskę. Niestety, ale to nie wina pana Grobla tylko innej jednej osoby, która z kulturą nie powinna mieć już od dawna do czynienia, bo ta dziedzina życia zawsze była jej obca.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 11:22
0
Dziwię się że "władze" tak podziękowały Pani Aleksandrze Rolskiej za 33 lata prowadzenia zespołu.
Avatar
bywalec / 13 lutego 2018 o 10:57
0
To bardzo krzywdzące dla pani Rolskiej nazwać ją  "dziwaczejącą emerytką"! Przez 33 lata  będąc następczynią pani Kazimiery Walczakowej Mamci stworzyłaZespół na bardzo wyskoim poziomie artystycznym.Zawsze walczyła o Powiśle często narażając  się  "władzom"Co na to "wielka rodzina  Powiślą" ? Ano nic ! Pan Knap na wczorajszej komisji w Urzędzie Miasta podsumował dyskusję ,że to niczyja sprawa on sprawę załatwi i niech się nikt nie wtrąca do Powiślą! Co za tupet. .Kim jest ten pan ? To nie jest prywatny folwark rodziny p. Knapów. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... Pani olu to bardzo przykre że tak Panią potraktowano! Kolejna "dobra zmiana" zaczynając od  pana dyrektora i jego dziwnego wyniku w konkursie na to stanowisko przez niezwykłą kompetyencyjność nowej pani kierownik i zupełny brak oreientacji pani Wróbel
To bardzo krzywdzące dla pani Rolskiej nazwać ją  "dziwaczejącą emerytką"! Przez 33 lata  będąc następczynią pani Kazimiery Walczakowej Mamci stworzyłaZespół na bardzo wyskoim poziomie artystycznym.Zawsze walczyła o Powiśle często narażając  się  "władzom"Co na to "wielka rodzina  Powiślą" ? Ano nic ! Pan Knap na wczorajszej komisji w Urzędzie Miasta podsumował dyskusję ,że to niczyja sprawa on sprawę załatwi i niech się nikt nie wtrąca do Powiślą! Co za tupet. .Kim jest ten pan ? To nie jest prywatny folwark r... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 20:15
0
myślę że to ktoś kto grzeje *** w otoczeniu dyrektora...
Avatar
ixi / 13 lutego 2018 o 20:10
0
undefined napisał:
Powiśle nadal jest i nic się nie zmienia. Konflikt rozdmuchała pani Rolska, a urzędnicy gdyby mieli się zajmować każdym nieporozumieniem dziwaczejącej emerytki i panny z pieskiem w podległych jednostkach, to byśmy mieli w mieście cyrk. Dyrektor zadbał o zapewnienie ciągłości pracy zespołu idealnie, po pierwszych próbach z nowymi instruktorami wszyscy zadowoleni. Więc nie ma tematu.
 Taka wypowiedź to już czyste chamstwo!!!!!!!! Jak można tak obrażać ????? Kim jesteś anonimowy ćwoku!!!!!!!!
 Taka wypowiedź to już czyste chamstwo!!!!!!!! Jak można tak obrażać ????? Kim jesteś anonimowy ćwoku!!!!!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 14:58
0
Chyba Ciebie myślenie boli !! Tak się składa że od lat przez 2 tyg ferii dzieci miały próby - może nie wszystkie grupy, ale część owszem..skoro poszło pismo z prośbą o spotkanie to znaczy, że zainteresowani rodzice mieli jednak czas. Sama radna była zdziwiona, że w okresie dwóch tygodni, kiedy sprawa jest tak żywa, dyrektor nie miał czasu spotkać się z rodzicami. A poziom Twoich komentarzy i odzywek świadczy o Twoim poziomie...jak widać zenujaco niskim...sorry - dyskusje z Tobą to nie mój level :)
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 14:41
0
w ferie spotkanie? przerwa w próbach, wyjazdy. połowy ludzi nie było. gdyby pan dyrektor zrobił spotkanie w tym czasie- rodzice mieliby (zasadne) pretensje. proszę myśleć. to nie boli.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 14:06
0
"Już i radni się śmieją z grupy wsparcia pań Rolskich. Przez wasze zachowanie." - ale przez jakie zachowanie ? Przecież nikt nikogo nie obrażał, nikt nie czepiał się o podłoże konfliktu...padały w większości pytania do dyrektora, który przez 2 tyg nie miał czasu udzielić rodzicom audiencji..i przede wszystkim to nie my poszliśmy z tym do Komisji Kultury (bo to przecież druga strona wystosowała odczytane oświadczenie w sprawie) - my dowiedzieliśmy się, że Komisja będzie, że będzie temat Powiśla i liczyliśmy właśnie na to, że będzie okazja zadać pytania Panu Dyrektorowi ! Gdyby raczył się spotkać z nami wcześniej to może nawet nikt by się tam nie wybrał ;)
"Już i radni się śmieją z grupy wsparcia pań Rolskich. Przez wasze zachowanie." - ale przez jakie zachowanie ? Przecież nikt nikogo nie obrażał, nikt nie czepiał się o podłoże konfliktu...padały w większości pytania do dyrektora, który przez 2 tyg nie miał czasu udzielić rodzicom audiencji..i przede wszystkim to nie my poszliśmy z tym do Komisji Kultury (bo to przecież druga strona wystosowała odczytane oświadczenie w sprawie) - my dowiedzieliśmy się, że Komisja będzie, że będzie temat Powiśla i liczyliśmy właśnie na to, że będzie ... rozwiń
Avatar
x / 13 lutego 2018 o 14:00
0
Bardzo śmiałe wypowiedzi.Obrażanie innych będąc anonimowym łatwo przychodzi, ale należy pamiętać, że w sieci nikt nie jest anonimowy.A informacja o radnych mam nadzieję poparta dowodami.Może jakieś nazwiska bo anonimowo to tylko plotki, a plotkami zajmują się ludzie bez honoru i żądni sensacji.Od czasów wojny wiadomo, że skłóconym narodem najłatwiej się rządzi.Powiślu życzę jak najlepiej -czas wszystko weryfikuje.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 12:59
0
Znów się chamstwo budzi z uśpienia. Wylali się trochę pod poprzednim artykułem i ucichli. Teraz znów świeży temat można sobie poużywać. Krzywdzicie swoje dzieci gadając w ten sposób i tu, i w swoich domach. Dajcie już spokój. Nie przekręcajcie znaczenia słów Pana, który na spotkaniu z radnymi się wypowiadał. Już i radni się śmieją z grupy wsparcia pań Rolskich. Przez wasze zachowanie.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 12:45
0
Umarł król, niech żyje król! Oto hasło tych, którzy z taką łatwością pożegnali się z ludźmi, którzy przez ostatnich kilkadziesiąt lata dbali w dzień i w noc, aby ten zespół mógł uczyć, wychowywać, promować miasto i Polskę. Niestety, ale to nie wina pana Grobla tylko innej jednej osoby, która z kulturą nie powinna mieć już od dawna do czynienia, bo ta dziedzina życia zawsze była jej obca.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 11:22
0
Dziwię się że "władze" tak podziękowały Pani Aleksandrze Rolskiej za 33 lata prowadzenia zespołu.
Avatar
bywalec / 13 lutego 2018 o 10:57
0
To bardzo krzywdzące dla pani Rolskiej nazwać ją  "dziwaczejącą emerytką"! Przez 33 lata  będąc następczynią pani Kazimiery Walczakowej Mamci stworzyłaZespół na bardzo wyskoim poziomie artystycznym.Zawsze walczyła o Powiśle często narażając  się  "władzom"Co na to "wielka rodzina  Powiślą" ? Ano nic ! Pan Knap na wczorajszej komisji w Urzędzie Miasta podsumował dyskusję ,że to niczyja sprawa on sprawę załatwi i niech się nikt nie wtrąca do Powiślą! Co za tupet. .Kim jest ten pan ? To nie jest prywatny folwark rodziny p. Knapów. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... Pani olu to bardzo przykre że tak Panią potraktowano! Kolejna "dobra zmiana" zaczynając od  pana dyrektora i jego dziwnego wyniku w konkursie na to stanowisko przez niezwykłą kompetyencyjność nowej pani kierownik i zupełny brak oreientacji pani Wróbel
To bardzo krzywdzące dla pani Rolskiej nazwać ją  "dziwaczejącą emerytką"! Przez 33 lata  będąc następczynią pani Kazimiery Walczakowej Mamci stworzyłaZespół na bardzo wyskoim poziomie artystycznym.Zawsze walczyła o Powiśle często narażając  się  "władzom"Co na to "wielka rodzina  Powiślą" ? Ano nic ! Pan Knap na wczorajszej komisji w Urzędzie Miasta podsumował dyskusję ,że to niczyja sprawa on sprawę załatwi i niech się nikt nie wtrąca do Powiślą! Co za tupet. .Kim jest ten pan ? To nie jest prywatny folwark r... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciało dryfowało na wodzie. Tragiczny finał kąpieli 34-latka

Ciało dryfowało na wodzie. Tragiczny finał kąpieli 34-latka 0 0

Tragicznie zakończyła się kąpiel dla 34-letniego mężczyzny, który utonął w jeziorze Piaseczno. Dryfujące ciało mężczyzny zauważył plażowicz

Przechodził przez jezdnię, został potrącony. 65-latek nie żyje

Przechodził przez jezdnię, został potrącony. 65-latek nie żyje 1 0

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 63. Nie żyje 65-letni mężczyzna.

Ostre strzelanie Gromu i Bizona. Grała bialska klasa okręgowa

Ostre strzelanie Gromu i Bizona. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

Huragan Międzyrzec Podlaski pokonał ŁKS Łazy 4:0. W starciu beniaminków lepsza Granica Terespol

Samochód stoczył się i przycisnął go do ściany. 18-latek nie żyje

Samochód stoczył się i przycisnął go do ściany. 18-latek nie żyje 22 3

Tragiczny wypadek w gm. Stary Zamość. 18-latek chciał zatrzymać staczający się samochód. Został przyciśnięty do ściany

Orzeł wygrywa w Izbicy. Ruszyła chełmska klasa okręgowa

Orzeł wygrywa w Izbicy. Ruszyła chełmska klasa okręgowa 1 0

Sześć trafień Pawła Mazura dla zespołu z Białopola. Trzy gole dorzucił Herman Uljaniuk. Orzeł Srebrzyszcze pokonał Ruch Izbica 4:2

Szczury na nowych osiedlach w Lublinie. "Zgłoszenia z całego miasta"
galeria

Szczury na nowych osiedlach w Lublinie. "Zgłoszenia z całego miasta" 46 21

Tygodniowy wyjazd wystarczył, by szczury zniszczyły mieszkanie. I to na jednym z najbardziej zadbanych osiedli. Podobne sygnały płyną z całego Lublina. Powodem plagi gryzoni jest m.in. rozbudowa miasta. – To, że szczury pojawiły się na danym osiedlu, może wynikać z tego, że w pobliżu stanęły nowe bloki – tłumaczy właściciel firmy deratyzacyjnej

"Jesteś bogiem" na finał Kina Perła
24 sierpnia 2018, 21:00

"Jesteś bogiem" na finał Kina Perła 3 0

Co Gdzie Kiedy. Wraz z wakacjami dobiega końca tegoroczna edycja plenerowego Kina Perła (ul. Bernardyńska 15). W dniach 24-26 sierpnia odbędą się ostatnie bezpłatne projekcje filmowe, w ramach których zobaczymy m.in. oscarowe Jesteś bogiem.

"Wykidajło" w Miasto Movie
29 sierpnia 2018, 21:00

"Wykidajło" w Miasto Movie 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazdą ostatniej w sierpniu projekcji filmowej z cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) będzie Patrick Swayze. 29 sierpnia o godz. 21 zobaczymy film Wykidajło.

Puławy: Więcej kamer miejskiego monitoringu

Puławy: Więcej kamer miejskiego monitoringu 6 0

Mieszkańcy bloków komunalnych na os. Romów będą musieli bardziej uważać na to, co robią na swoich podwórkach. Władze Puław zwiększą ilość kamer miejskiego monitoringu w tym rejonie miasta. Obraz trafi do komendy policji oraz straży miejskiej.

Spotkanie z cyklu "Dziecinada – mały cyrk" w DDK Węglin
15 września 2018, 10:30

Spotkanie z cyklu "Dziecinada – mały cyrk" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu Dziecinada – mały cyrk, podczas którego dzieci poznają gry i zabawy rodem z Hiszpanii. Wydarzenie odbędzie się 15 września o godz. 10.30.

Komplet porażek MKS Perła Lublin podczas eskapady na Węgry

Komplet porażek MKS Perła Lublin podczas eskapady na Węgry 0 0

Do Budapesztu pojechała m.in. Kinga Achruk, która ostatnio miała problemy zdrowotne

Spotkanie ostatniej szansy. Związkowcy ze szpitala przy al. Kraśnickiej chcą podwyżek

Spotkanie ostatniej szansy. Związkowcy ze szpitala przy al. Kraśnickiej chcą podwyżek 5 10

Związkowcy ze szpitala przy al. Kraśnickiej mają spotkać się dzisiaj z marszałkiem Sławomirem Sosnowskim w sprawie podwyżek wynagrodzeń. To, jak twierdzą, ostatnia szansa na porozumienie. Jeśli do niego nie dojdzie będą protestować – w dzień i w nocy

Wjazdowe zwycięstwa Hetmana i Tomasovii, rehabilitacja Włodawianki

Wjazdowe zwycięstwa Hetmana i Tomasovii, rehabilitacja Włodawianki 3 0

Przed pierwszym gwizdkiem meczu Polesie – Tomasovia faworytem spotkania byli przyjezdni. A tymczasem od trzeciej minuty to piłkarze Zbigniewa Wójcika wyszli na prowadzenie. Po długim podaniu w dobrej sytuacji znalazł się Jacek Cybul i pewnym strzałem otworzył wynik.

Mural z bitwą trafi na ścianę zakładu karnego

Mural z bitwą trafi na ścianę zakładu karnego 1 3

Najpóźniej do końca września mur Zakładu Karnego ozdobi mural autorstwa Agnieszki Rzeźniak poświęcony bitwie pod Osuchami 1944 r.

Przebudują Biedronkę w centrum Lublina. Chcieli postawić nowy budynek

Przebudują Biedronkę w centrum Lublina. Chcieli postawić nowy budynek 9 12

Portugalska sieć handlowa chce przebudować swój sklep w ścisłym centrum Lublina, przy ul. Zamojskiej. Planowała tu nawet nowy budynek, ale ostatecznie stanęło na odnowie starego. Pawilon z lat 70. ubiegłego wieku jest jednym z „obiektów XXX-lecia PRL”. Inwestor stara się już o pozwolenie na rozpoczęcie prac

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!