Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 lipca 2016 r.
7:34

Puławy: Stary most na Wiśle doczeka się remontu

28 13 A A

Rozpoczęły się przygotowania do remontu starego mostu na Wiśle. Przeprawę czeka gruntowna renowacja

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O konieczności gruntownego remontu mostu im. I. Mościckiego mówi się od lat. Raport na temat stanu technicznego przeprawy nie pozostawiał złudzeń. Ale finansowy ciężar renowacji obiektu paraliżował lokalne samorządy. Wartość prac szacowano na dziesiątki milionów złotych, które miało wyłożyć miasto i gmina Puławy.

Elżbieta Dudzińska, szefowa Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Puławach, nie wykluczała nawet zamknięcia przeprawy na stałe. Ostatecznie, po zmianach w prawie, most trafił w ręce władz wojewódzkich w Lublinie. Te zamówiły nową niezależną ekspertyzę jego stanu technicznego. Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich przeprowadzili ją specjaliści z Politechniki Wrocławskiej. Okazało się, że obawy zgłaszane kilka lat wcześniej przez puławski inspektorat są uzasadnione. Stalową konstrukcję przeprawy niszczy korozja, a biegnące wzdłuż mostu przewody, m.in. światłowody są w opłakanym stanie. W związku z tym, ZDW postanowił nie czekać z remontem. Przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji technicznej dotyczącej przebudowy mostu został ogłoszony w ostatnim tygodniu.

Prace renowacyjne będą polegać m.in. na zabezpieczeniu i lakierowaniu całej stalowej konstrukcji mostu, remoncie chodnika i balustrad oraz podpór wraz z ich oczyszczeniem oraz pokryciem specjalną powłoką (antygraffiti) uzupełnieniu brakujących i wymianie zniszczonych nitów. Wartość samej dokumentacji szacowana jest na ponad pół miliona złotych. Ile będzie kosztować remont, na razie nikt nie wie.

– Kosztorys zostanie przygotowany w ramach dokumentacji technicznej i będzie zależał od zakresu prac, m.in. od tego, czy podniesiona zostanie nośność tego mostu. Staramy się dopasować zakres robót do naszych możliwości finansowych – przyznaje Janusz Pachla, z-ca dyrektora ZDW ds. inwestycji.
Niewiele wiadomo także o prawdopodobnym terminie rozpoczęciu prac remontowych. Będzie to zależało od decyzji władz województwa, a to z kolei od szacunkowej wartości inwestycji. Jeśli cena kosztorysowa zostanie zaakceptowana, kwota odpowiedniej wysokości może trafić już do przyszłorocznego budżetu. Trzeba też znaleźć wykonawcę dokumentacji, który będzie w stanie przygotować ją w ciągu niecałych 2,5 miesiąca (od 19 września do 30 listopada).

– Zdajemy sobie sprawę, że termin jest napięty, ale z pewnością znajdą się firmy, które sobie z tym poradzą – zapewnia dyrektor Pachla.

Jeśli przetarg zakończy się sukcesem, wykonawca dokumentacji jesienią przeprowadzi próby obciążeniowe starego mostu. W dużej mierze to właśnie na ich podstawie, określony zostanie zakres przyszłych prac. Zadaniem firmy będzie także przygotowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu, od którego będzie zależało m.in. to, czy i jak długo most w trakcie remontu będzie zamknięty dla ruchu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zibi / 22 lipca 2016 o 23:11
0
Pan redaktor bardzo trafnie ujął sens sprawy, proszę sobie przypomnieć, że nadal obowiązuje nakaz nadzoru budowlanego, w którym są wyszczególnione roboty budowlane do wykonania i z tego nikt nikogo jeszcze nie zwolnił. Inną zaś kwestią jest kompleksowa potrzeba remontu mostu. Proszę tak nie dyskredytować ani autora tekstu, ani obecnego zarzadcy i wlaściciela, ani też NB. Nie jest tajemnicą, że wlaśnie wsporniki, po których odbywa sie ruch pieszy były już parę lat temu w opłakanym stanie, niektórych nitów też brakowało, a balustrady też nie grzeszyły nadzwyczajną kondycją etc. Most jest ciągle eksploatowany, chwilami ponad miarę przez tiry pędzące na oślep. Można sie mądrzyć i podskakiwać, ale gdyby dajmy na to coś się nagle oberwało to żaden mądrala nie zostawiłby suchej nitki na osobach odpowiedzialnych i decyzyjnych.
Pan redaktor bardzo trafnie ujął sens sprawy, proszę sobie przypomnieć, że nadal obowiązuje nakaz nadzoru budowlanego, w którym są wyszczególnione roboty budowlane do wykonania i z tego nikt nikogo jeszcze nie zwolnił. Inną zaś kwestią jest kompleksowa potrzeba remontu mostu. Proszę tak nie dyskredytować ani autora tekstu, ani obecnego zarzadcy i wlaściciela, ani też NB. Nie jest tajemnicą, że wlaśnie wsporniki, po których odbywa sie ruch pieszy były już parę lat temu w opłakanym stanie, niektórych nitów też brakowało, a balustrady też nie g... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 21:00
0
Wolne żarty z koniecznością remontu starego mostu. 20 lat temu państwo zakończyło jego remont generalny, w którym odświeżono i zakonserwowano metalową konstrukcję nośną oraz kratownicę, wymieniono nawierzchnię a bruk "za złotówkę" wziął proboszcz z parafii "pod lasem" na plac przed kościołem, zrobiono chodniki i barierki przy utrzymaniu lokalnego ruchu wahadłowego. Tranzyt ciężki objeżdżał przez Dęblin. Czyli albo w latach 1994-1996 odwalono fuszerkę podczas remontu generalnego albo gadanie o złym stanie jest nieprawdą w celu wyciągnięcia pieniędzy. Filary stoją ponad 80 lat nienaruszone. Są solidne z granitu wołyńskiego wyposażone w integralne ostrogi przeciwlodowe Podczas wojny wysadzane były przęsła w 1939 przez Polaków w 1944 przez Niemców. Most w ogóle powinien być w gestii państwa jako obiekt strategiczny-przeprawa stała przez dużą rzekę. Skoro jeździły TIRy to przyjmie czołgi.
Wolne żarty z koniecznością remontu starego mostu. 20 lat temu państwo zakończyło jego remont generalny, w którym odświeżono i zakonserwowano metalową konstrukcję nośną oraz kratownicę, wymieniono nawierzchnię a bruk "za złotówkę" wziął proboszcz z parafii "pod lasem" na plac przed kościołem, zrobiono chodniki i barierki przy utrzymaniu lokalnego ruchu wahadłowego. Tranzyt ciężki objeżdżał przez Dęblin. Czyli albo w latach 1994-1996 odwalono fuszerkę podczas remontu generalnego albo gadanie o złym stanie jest nieprawdą w ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2016 o 19:59
0
I znowu ktoś tutaj w dyskusji próbował nieudolnie dowalić Wójtowi Brzezińskiemu. Wygląda na to, że desperacji, frustracji i zawiedzionym nadziejom na stanowiska nigdy nie będzie końca. Dobrze że mieszkańcy mają tego dosyć i "elżbietanki" są już odpowiednio oceniane, czego przykładem ostatnia sesja rady. A w temacie tylko jedno - gdyby Wójt Brzeziński i jego ekipa nie wywalczyli zmiany ustawy o drogach, to na rozbudowę szkół w Górze i Gołębiu trzeba by było czekać kolejne dziesiątki lat. To jest fakt i nikt uczciwie myślący nie może temu zaprzeczyć.
Avatar
Ja / 20 lipca 2016 o 11:50
0
Jakoś w ekspertyzie nie dali zaleceń do zamknięcia, tylko wskazali zakres remontu. Nie chodzi zatem o to kto miał rację Na opluwaniu zależy stronniczym malkontentom. Ludzie chodzi o to, że ani Gmina ani Miasto nie miały pieniędzy na tak ogromną inwestycję a wręcz wydatkowanie ich na taki most mogło być uznane za niecelowe lub niegospodarne. W końcu zgodnie z przeznaczeniem drogi w świetle Ustawy o Drogach Publicznych (art 5-7) spełnia wymagania ustawowe drogi wojewódzkiej, więc zgodnie z uchwałami Rady Gminy oraz Rady Miasta od 01.01.2016r. most w całości przeszedł pod zarząd ZDW. I za to należą się podziękowania tym, którzy o ten stan zadbali. Ponieważ to jest droga wojewódzka to ZDW powinno się zając ustaleniem zakresu remontu - po to ekspertyza i jego wykonaniem. Ot i o tym cały temat. A jak ktoś chce sobie popluć innym w twarz to znajdzie powód do obwiniania Wójta, Prezydenta czy wybielania lub oczerniania tej czy innej partii nawet pod tekstem o pogodzie. pozdrawiam przy okazji wszystkich wakacyjnie :-)
Jakoś w ekspertyzie nie dali zaleceń do zamknięcia, tylko wskazali zakres remontu. Nie chodzi zatem o to kto miał rację Na opluwaniu zależy stronniczym malkontentom. Ludzie chodzi o to, że ani Gmina ani Miasto nie miały pieniędzy na tak ogromną inwestycję a wręcz wydatkowanie ich na taki most mogło być uznane za niecelowe lub niegospodarne. W końcu zgodnie z przeznaczeniem drogi w świetle Ustawy o Drogach Publicznych (art 5-7) spełnia wymagania ustawowe drogi wojewódzkiej, więc zgodnie z uchwałami Rady Gminy oraz Rady Miasta od 01.01.2016r... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2016 o 10:14
0
Elżbieta Dudzińska, szefowa Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Puławach, nie wykluczała nawet zamknięcia przeprawy na stałe. Ostatecznie, po zmianach w prawie, most trafił w ręce władz wojewódzkich w Lublinie. Jakie przepisy się zmieniły Panie Redaktorze ? Zabrali sprawę do wyższej instancji bo most rdzewieje i co oni nie zamknęli jeździ się do tej pory i o zamknięciu w ekspertyzie nie piszą. Te zamówiły nową niezależną ekspertyzę jego stanu technicznego. Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich przeprowadzili ją specjaliści z Politechniki Wrocławskiej. Okazało się, że obawy zgłaszane kilka lat wcześniej przez puławski inspektorat są uzasadnione. Stalową konstrukcję przeprawy niszczy korozja, a biegnące wzdłuż mostu przewody, m.in. światłowody są w opłakanym stanie. T o trzeba było robić ekspertyzę i wydawać kasę żeby powiedzieć że most rdzewieje? A przecież miasto i gmina miały projekt remontu pisaliście o tym kilka miesięcy temu.....I to pod spodem: W związku z tym, ZDW postanowił nie czekać z remontem. Przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji technicznej dotyczącej przebudowy mostu został ogłoszony w ostatnim tygodniu. Prace renowacyjne będą polegać m.in. na zabezpieczeniu i lakierowaniu całej stalowej konstrukcji mostu, remoncie chodnika i balustrad oraz podpór wraz z ich oczyszczeniem oraz pokryciem specjalną powłoką (antygraffiti) uzupełnieniu brakujących i wymianie zniszczonych nitów. Wartość samej dokumentacji szacowana jest na ponad pół miliona złotych. Ile będzie kosztować remont, na razie nikt nie wie. I to jest to co było przyczyną zamknięcia mostu ???trzeba go pomalować antygraffiti???Nie ma antygrafiti i dlatego nie można jeżdzić ciężarówką przez most.... – Kosztorys zostanie przygotowany w ramach dokumentacji technicznej i będzie zależał od zakresu prac, m.in. od tego, czy podniesiona zostanie nośność tego mostu. Staramy się dopasować zakres robót do naszych możliwości finansowych – przyznaje Janusz Pachla, z-ca dyrektora ZDW ds. inwestycji.
Elżbieta Dudzińska, szefowa Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Puławach, nie wykluczała nawet zamknięcia przeprawy na stałe. Ostatecznie, po zmianach w prawie, most trafił w ręce władz wojewódzkich w Lublinie. Jakie przepisy się zmieniły Panie Redaktorze ? Zabrali sprawę do wyższej instancji bo most rdzewieje i co oni nie zamknęli jeździ się do tej pory i o zamknięciu w ekspertyzie nie piszą. Te zamówiły nową niezależną ekspertyzę jego stanu technicznego. Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich przeprowadzili ją specjaliści z P... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2016 o 09:01
0
Grobel wygrywa demokratyczne wybory od x lat. Oznacza to, że przeważająca większość uważa, że dobrze wypełnia swoje zadania. Skąd więc tyle jadu zazdrośniku?
Avatar
tia / 19 lipca 2016 o 22:43
0
GROBEL!?!?!?!?!? Upałów nie było, a tobie mimo wszystko to mizerne słonko mocno zaszkodziło :D To nie Grobel informował o tym fakcie za pośrednictwem mediów To nie Grobel jeździł do sejmu w tej sprawie To nie Grobel nachodził posłów, wojewodę, marszałka, żeby zabrać z gminy dawną 12-tke Brzeziński nie mówił że most w świetnym stanie, tylko że jego stan nie jest tak tragiczny jak to Dudzińska przedstawiła a jego zamknięcie przyniesie więcej szkody niż pożytku. Jak widac znów nagonka :(
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 20:16
0
rozebrać i sprzedać na złom - bedzię kasa na podwyżki w Pisiarni
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 17:33
0
No przecież Brzeziński mówił, że most w świetnym stanie. A to Grobel załatwił przejęcie
Avatar
ja / 19 lipca 2016 o 11:48
0
Niby za co? Za to, że uratował Gminę przed wielomilionowymi wydatkami? Prawda jest taka, że gdyby nie Brzeziński i jego ludzie oraz wsparcie przed TK Andrzeja Dery te miliony na remont mostu wydałaby Gmina Puławy. A tak pieniądze zostały na inwestycje gminne.
Avatar
zibi / 22 lipca 2016 o 23:11
0
Pan redaktor bardzo trafnie ujął sens sprawy, proszę sobie przypomnieć, że nadal obowiązuje nakaz nadzoru budowlanego, w którym są wyszczególnione roboty budowlane do wykonania i z tego nikt nikogo jeszcze nie zwolnił. Inną zaś kwestią jest kompleksowa potrzeba remontu mostu. Proszę tak nie dyskredytować ani autora tekstu, ani obecnego zarzadcy i wlaściciela, ani też NB. Nie jest tajemnicą, że wlaśnie wsporniki, po których odbywa sie ruch pieszy były już parę lat temu w opłakanym stanie, niektórych nitów też brakowało, a balustrady też nie grzeszyły nadzwyczajną kondycją etc. Most jest ciągle eksploatowany, chwilami ponad miarę przez tiry pędzące na oślep. Można sie mądrzyć i podskakiwać, ale gdyby dajmy na to coś się nagle oberwało to żaden mądrala nie zostawiłby suchej nitki na osobach odpowiedzialnych i decyzyjnych.
Pan redaktor bardzo trafnie ujął sens sprawy, proszę sobie przypomnieć, że nadal obowiązuje nakaz nadzoru budowlanego, w którym są wyszczególnione roboty budowlane do wykonania i z tego nikt nikogo jeszcze nie zwolnił. Inną zaś kwestią jest kompleksowa potrzeba remontu mostu. Proszę tak nie dyskredytować ani autora tekstu, ani obecnego zarzadcy i wlaściciela, ani też NB. Nie jest tajemnicą, że wlaśnie wsporniki, po których odbywa sie ruch pieszy były już parę lat temu w opłakanym stanie, niektórych nitów też brakowało, a balustrady też nie g... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 21:00
0
Wolne żarty z koniecznością remontu starego mostu. 20 lat temu państwo zakończyło jego remont generalny, w którym odświeżono i zakonserwowano metalową konstrukcję nośną oraz kratownicę, wymieniono nawierzchnię a bruk "za złotówkę" wziął proboszcz z parafii "pod lasem" na plac przed kościołem, zrobiono chodniki i barierki przy utrzymaniu lokalnego ruchu wahadłowego. Tranzyt ciężki objeżdżał przez Dęblin. Czyli albo w latach 1994-1996 odwalono fuszerkę podczas remontu generalnego albo gadanie o złym stanie jest nieprawdą w celu wyciągnięcia pieniędzy. Filary stoją ponad 80 lat nienaruszone. Są solidne z granitu wołyńskiego wyposażone w integralne ostrogi przeciwlodowe Podczas wojny wysadzane były przęsła w 1939 przez Polaków w 1944 przez Niemców. Most w ogóle powinien być w gestii państwa jako obiekt strategiczny-przeprawa stała przez dużą rzekę. Skoro jeździły TIRy to przyjmie czołgi.
Wolne żarty z koniecznością remontu starego mostu. 20 lat temu państwo zakończyło jego remont generalny, w którym odświeżono i zakonserwowano metalową konstrukcję nośną oraz kratownicę, wymieniono nawierzchnię a bruk "za złotówkę" wziął proboszcz z parafii "pod lasem" na plac przed kościołem, zrobiono chodniki i barierki przy utrzymaniu lokalnego ruchu wahadłowego. Tranzyt ciężki objeżdżał przez Dęblin. Czyli albo w latach 1994-1996 odwalono fuszerkę podczas remontu generalnego albo gadanie o złym stanie jest nieprawdą w ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2016 o 19:59
0
I znowu ktoś tutaj w dyskusji próbował nieudolnie dowalić Wójtowi Brzezińskiemu. Wygląda na to, że desperacji, frustracji i zawiedzionym nadziejom na stanowiska nigdy nie będzie końca. Dobrze że mieszkańcy mają tego dosyć i "elżbietanki" są już odpowiednio oceniane, czego przykładem ostatnia sesja rady. A w temacie tylko jedno - gdyby Wójt Brzeziński i jego ekipa nie wywalczyli zmiany ustawy o drogach, to na rozbudowę szkół w Górze i Gołębiu trzeba by było czekać kolejne dziesiątki lat. To jest fakt i nikt uczciwie myślący nie może temu zaprzeczyć.
Avatar
Ja / 20 lipca 2016 o 11:50
0
Jakoś w ekspertyzie nie dali zaleceń do zamknięcia, tylko wskazali zakres remontu. Nie chodzi zatem o to kto miał rację Na opluwaniu zależy stronniczym malkontentom. Ludzie chodzi o to, że ani Gmina ani Miasto nie miały pieniędzy na tak ogromną inwestycję a wręcz wydatkowanie ich na taki most mogło być uznane za niecelowe lub niegospodarne. W końcu zgodnie z przeznaczeniem drogi w świetle Ustawy o Drogach Publicznych (art 5-7) spełnia wymagania ustawowe drogi wojewódzkiej, więc zgodnie z uchwałami Rady Gminy oraz Rady Miasta od 01.01.2016r. most w całości przeszedł pod zarząd ZDW. I za to należą się podziękowania tym, którzy o ten stan zadbali. Ponieważ to jest droga wojewódzka to ZDW powinno się zając ustaleniem zakresu remontu - po to ekspertyza i jego wykonaniem. Ot i o tym cały temat. A jak ktoś chce sobie popluć innym w twarz to znajdzie powód do obwiniania Wójta, Prezydenta czy wybielania lub oczerniania tej czy innej partii nawet pod tekstem o pogodzie. pozdrawiam przy okazji wszystkich wakacyjnie :-)
Jakoś w ekspertyzie nie dali zaleceń do zamknięcia, tylko wskazali zakres remontu. Nie chodzi zatem o to kto miał rację Na opluwaniu zależy stronniczym malkontentom. Ludzie chodzi o to, że ani Gmina ani Miasto nie miały pieniędzy na tak ogromną inwestycję a wręcz wydatkowanie ich na taki most mogło być uznane za niecelowe lub niegospodarne. W końcu zgodnie z przeznaczeniem drogi w świetle Ustawy o Drogach Publicznych (art 5-7) spełnia wymagania ustawowe drogi wojewódzkiej, więc zgodnie z uchwałami Rady Gminy oraz Rady Miasta od 01.01.2016r... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2016 o 10:14
0
Elżbieta Dudzińska, szefowa Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Puławach, nie wykluczała nawet zamknięcia przeprawy na stałe. Ostatecznie, po zmianach w prawie, most trafił w ręce władz wojewódzkich w Lublinie. Jakie przepisy się zmieniły Panie Redaktorze ? Zabrali sprawę do wyższej instancji bo most rdzewieje i co oni nie zamknęli jeździ się do tej pory i o zamknięciu w ekspertyzie nie piszą. Te zamówiły nową niezależną ekspertyzę jego stanu technicznego. Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich przeprowadzili ją specjaliści z Politechniki Wrocławskiej. Okazało się, że obawy zgłaszane kilka lat wcześniej przez puławski inspektorat są uzasadnione. Stalową konstrukcję przeprawy niszczy korozja, a biegnące wzdłuż mostu przewody, m.in. światłowody są w opłakanym stanie. T o trzeba było robić ekspertyzę i wydawać kasę żeby powiedzieć że most rdzewieje? A przecież miasto i gmina miały projekt remontu pisaliście o tym kilka miesięcy temu.....I to pod spodem: W związku z tym, ZDW postanowił nie czekać z remontem. Przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji technicznej dotyczącej przebudowy mostu został ogłoszony w ostatnim tygodniu. Prace renowacyjne będą polegać m.in. na zabezpieczeniu i lakierowaniu całej stalowej konstrukcji mostu, remoncie chodnika i balustrad oraz podpór wraz z ich oczyszczeniem oraz pokryciem specjalną powłoką (antygraffiti) uzupełnieniu brakujących i wymianie zniszczonych nitów. Wartość samej dokumentacji szacowana jest na ponad pół miliona złotych. Ile będzie kosztować remont, na razie nikt nie wie. I to jest to co było przyczyną zamknięcia mostu ???trzeba go pomalować antygraffiti???Nie ma antygrafiti i dlatego nie można jeżdzić ciężarówką przez most.... – Kosztorys zostanie przygotowany w ramach dokumentacji technicznej i będzie zależał od zakresu prac, m.in. od tego, czy podniesiona zostanie nośność tego mostu. Staramy się dopasować zakres robót do naszych możliwości finansowych – przyznaje Janusz Pachla, z-ca dyrektora ZDW ds. inwestycji.
Elżbieta Dudzińska, szefowa Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Puławach, nie wykluczała nawet zamknięcia przeprawy na stałe. Ostatecznie, po zmianach w prawie, most trafił w ręce władz wojewódzkich w Lublinie. Jakie przepisy się zmieniły Panie Redaktorze ? Zabrali sprawę do wyższej instancji bo most rdzewieje i co oni nie zamknęli jeździ się do tej pory i o zamknięciu w ekspertyzie nie piszą. Te zamówiły nową niezależną ekspertyzę jego stanu technicznego. Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich przeprowadzili ją specjaliści z P... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2016 o 09:01
0
Grobel wygrywa demokratyczne wybory od x lat. Oznacza to, że przeważająca większość uważa, że dobrze wypełnia swoje zadania. Skąd więc tyle jadu zazdrośniku?
Avatar
tia / 19 lipca 2016 o 22:43
0
GROBEL!?!?!?!?!? Upałów nie było, a tobie mimo wszystko to mizerne słonko mocno zaszkodziło :D To nie Grobel informował o tym fakcie za pośrednictwem mediów To nie Grobel jeździł do sejmu w tej sprawie To nie Grobel nachodził posłów, wojewodę, marszałka, żeby zabrać z gminy dawną 12-tke Brzeziński nie mówił że most w świetnym stanie, tylko że jego stan nie jest tak tragiczny jak to Dudzińska przedstawiła a jego zamknięcie przyniesie więcej szkody niż pożytku. Jak widac znów nagonka :(
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 20:16
0
rozebrać i sprzedać na złom - bedzię kasa na podwyżki w Pisiarni
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 17:33
0
No przecież Brzeziński mówił, że most w świetnym stanie. A to Grobel załatwił przejęcie
Avatar
ja / 19 lipca 2016 o 11:48
0
Niby za co? Za to, że uratował Gminę przed wielomilionowymi wydatkami? Prawda jest taka, że gdyby nie Brzeziński i jego ludzie oraz wsparcie przed TK Andrzeja Dery te miliony na remont mostu wydałaby Gmina Puławy. A tak pieniądze zostały na inwestycje gminne.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.