Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 marca 2016 r.
7:51

Puławy „wycięte” z zarządu Grupy Azoty

0 87 A A

Rada nadzorcza powołała dwóch nowych członków zarządu Grupy Azoty. Żaden z nich nie jest związany z Zakładami Azotowymi w Puławach. Tym samym największa spółka w grupie została pozbawiona reprezentantów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowymi członkami zarządu zostali Józef Rojek i Tomasz Hinc. Ten pierwszy to były pracownik tarnowskich Zakładów Azotowych, były prezydent Tarnowa, a także b. poseł Prawa i Sprawiedliwości, a następnie Solidarnej Polski. W ostatnich wyborach nie dostał się do Sejmu. Ostatnio pełni funkcję doradcy zarządu Grupy Azoty.

Tomasz Hinc to z kolei były radny miejski PiS w Szczecinie, a także były dyrektor miejskiego oddziału Totalizatora Sportowego. Ostatnio wymieniany był też jako jeden z kandydatów do fotela prezesa Zakładów Chemicznych „Police”. Jako samorządowiec nie był zwolennikiem konsolidacji polskiej chemii.

Puławianie mieli nadzieję na zachowanie tzw. zwanego parytetu. Związkowcy wspólnie z parlamentarzystami z Lubelszczyzny naciskali na resort skarbu, by ten miał na uwadze interesy puławskiej spółki. Początkowo powołując się m.in. na zapisy umowy konsolidacyjnej starali się uzyskać zapewnienie, że Puławy zachowają swoją przewagę w zarządzie. Później walka toczyła się o to, by zachować jakąkolwiek reprezentację. Nie pomogły apele, listy i wizyty w ministerstwie. W tym tygodniu Puławy zostały całkowicie „wycięte” z zarządu grupy.

Komentarze 87

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 17:47
0
PiS ma PiS da HuRRA !!!!!!
Avatar
realista / 22 marca 2016 o 12:20
0

Panie Guest taka spółka jak Azoty ma to do siebie i tym się m.in. różni od wielu firm prywatnych że zmiana kadrowa np w zarządzie nie musi od razu oznaczać nie wiadomo czego. Spółka ma ustaloną strategię, program inwestycyjny oraz oreślony sposób działania który wykracza znacząco poza ramy czasowe wyznaczone przez kadencje sejmu RP :) Ja wiem że teraz w modzie jest pisanie o niepewnej przyszłości, straszenie drugą Grecją ale prawda jest taka że jak słusznie napisałeś ten mechanizm jest na tyle precyzyjny i "nakręcony" że będzie dalej sprawnie funkcjonował i nie ma co do tego obaw. Moje zdanie jest takie że obecnie mamy zarówno w regionie wiele spółek jak i w całym kraju (nie tylko należących do Skarbu Państwa) nad których sytuacją wypadałoby się pochylić. Azoty na szczęście do tych spółek się nie zaliczają bo ich sytuacja jest po prostu stabilna, oczywiście na tyle na ile pozwala rynek. Ale duża "powtarzalność" wyników daje dobre prognozy

Panie Guest taka spółka jak Azoty ma to do siebie i tym się m.in. różni od wielu firm prywatnych że zmiana kadrowa np w zarządzie nie musi od razu oznaczać nie wiadomo czego. Spółka ma ustaloną strategię, program inwestycyjny oraz oreślony sposób działania który wykracza znacząco poza ramy czasowe wyznaczone przez kadencje sejmu RP :) Ja wiem że teraz w modzie jest pisanie o niepewnej przyszłości, straszenie drugą Grecją ale prawda jest taka że jak słusznie napisałeś ten mechanizm jest na tyle precyzyjny i "nakręcony" że będzie dalej spra... rozwiń

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 09:02
0

Obstawiam, że te zmiany w zarządzie to zwykła prowokacja kodziarzy, którzy zostali odstawieni od żłoba!

:wacko:  piłeś nie pisz!

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 08:51
0
Podziękowanie od parti dla wiernych wyborców ze wschodu, co będzie następne?
Avatar
gs / 22 marca 2016 o 08:26
0

W PGE DYSTRYBUCJA prezes też przywieziony w teczce z Warszawy. Lubliniacy za głupi by rządzić?

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 01:42
0
Niestety od polityki dzisiaj nie uciekniesz bo się wszędzie wcina..Ale abstrahując od niej całkowicie. Powiedz mi czy gdyby Azoty były Twoją prywatną firmą odwołałbyś prezesa i zarząd? dzięki, którego działaniom i decyzjom Twoja własność przynosi zysk jak chociażby za ostatni rok 450 mln zł. I ten zysk będzie przynosić jeszcze przez długi czas, ale nie dzięki nowemu kierownictwu, tylko decyzjom, planom sprzedażowym, inwestycyjnym podjętym przez były zarząd. Azoty są rozpędzone i przez jakiś czas pojadą spokojnie dalej niezależnie od tego kto będzie za kierownicą,,,tylko co będzie w dłuższej perspektywie czasowej? Bez zmian mielibyśmy jasną sytuację, a teraz to jest takie zastanawianie i czekanie co będzie? Inna rzecz dobrze byłoby gdyby ktoś uargumentował decyzje o przetasowaniach kierowniczych jakoś sensownie... ale tu się właśnie wkrada polityka, od której tak bardzo chcesz uciec..Nie ta partia (PiS) powołała Jarczewskiego więc chyba ze zwyczajnej zawiści, że tak mu świetnie szło ta partia (PiS) odwołała. widząc coś takiego nie można stać z boku nic nie mówić, nie robić, jak Piłat umywać ręce..nieuzasadnione merytorycznie decyzje z reguły są złymi decyzjami
Niestety od polityki dzisiaj nie uciekniesz bo się wszędzie wcina..Ale abstrahując od niej całkowicie. Powiedz mi czy gdyby Azoty były Twoją prywatną firmą odwołałbyś prezesa i zarząd? dzięki, którego działaniom i decyzjom Twoja własność przynosi zysk jak chociażby za ostatni rok 450 mln zł. I ten zysk będzie przynosić jeszcze przez długi czas, ale nie dzięki nowemu kierownictwu, tylko decyzjom, planom sprzedażowym, inwestycyjnym podjętym przez były zarząd. Azoty są rozpędzone i przez jakiś czas pojadą spokojnie dalej niezależnie od tego kt... rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 12:36
0
Obstawiam, że te zmiany w zarządzie to zwykła prowokacja kodziarzy, którzy zostali odstawieni od żłoba!
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 12:34
0

Ile jeszcze można słuchać o tej polityce, komuś sie naprawde musi nudzić i widać że z troską o ludzi pracy nie ma to za wiele wspolnego, wiec proponuje dyskusje zakonczyc bo każde zmiany w spółce można oceniać dopiero z perspektywy czasu. Poczekajcie na wyniki za choćby pierwszy kwartał to będzie jakiś konkret. Domysły  zostawiam wróżkom

Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 12:19
0
PIS zaczyna niszczyć Polskę i zaczyna obstawiać własnymi stołkami. Niedługo zobaczymy realną "Polskę w ruinie...". Oby nie powtórzyła się tu Grecja.
Avatar
zaubb / 21 marca 2016 o 08:26
0

Pamiętam że to samo było przy konsolidacji, wielkie mecyje, artykuły, straszenie co to nie będzie. No i co? Minęło lat kilka i Puławy mają stały rozwój a wyniki rok do roku coraz lepsze. Nie widzę powodu dla którego za 2, 5, 10 lat miałoby być inaczej. straszenie, nie ten adres :)

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 17:47
0
PiS ma PiS da HuRRA !!!!!!
Avatar
realista / 22 marca 2016 o 12:20
0

Panie Guest taka spółka jak Azoty ma to do siebie i tym się m.in. różni od wielu firm prywatnych że zmiana kadrowa np w zarządzie nie musi od razu oznaczać nie wiadomo czego. Spółka ma ustaloną strategię, program inwestycyjny oraz oreślony sposób działania który wykracza znacząco poza ramy czasowe wyznaczone przez kadencje sejmu RP :) Ja wiem że teraz w modzie jest pisanie o niepewnej przyszłości, straszenie drugą Grecją ale prawda jest taka że jak słusznie napisałeś ten mechanizm jest na tyle precyzyjny i "nakręcony" że będzie dalej sprawnie funkcjonował i nie ma co do tego obaw. Moje zdanie jest takie że obecnie mamy zarówno w regionie wiele spółek jak i w całym kraju (nie tylko należących do Skarbu Państwa) nad których sytuacją wypadałoby się pochylić. Azoty na szczęście do tych spółek się nie zaliczają bo ich sytuacja jest po prostu stabilna, oczywiście na tyle na ile pozwala rynek. Ale duża "powtarzalność" wyników daje dobre prognozy

Panie Guest taka spółka jak Azoty ma to do siebie i tym się m.in. różni od wielu firm prywatnych że zmiana kadrowa np w zarządzie nie musi od razu oznaczać nie wiadomo czego. Spółka ma ustaloną strategię, program inwestycyjny oraz oreślony sposób działania który wykracza znacząco poza ramy czasowe wyznaczone przez kadencje sejmu RP :) Ja wiem że teraz w modzie jest pisanie o niepewnej przyszłości, straszenie drugą Grecją ale prawda jest taka że jak słusznie napisałeś ten mechanizm jest na tyle precyzyjny i "nakręcony" że będzie dalej spra... rozwiń

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 09:02
0

Obstawiam, że te zmiany w zarządzie to zwykła prowokacja kodziarzy, którzy zostali odstawieni od żłoba!

:wacko:  piłeś nie pisz!

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 08:51
0
Podziękowanie od parti dla wiernych wyborców ze wschodu, co będzie następne?
Avatar
gs / 22 marca 2016 o 08:26
0

W PGE DYSTRYBUCJA prezes też przywieziony w teczce z Warszawy. Lubliniacy za głupi by rządzić?

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 01:42
0
Niestety od polityki dzisiaj nie uciekniesz bo się wszędzie wcina..Ale abstrahując od niej całkowicie. Powiedz mi czy gdyby Azoty były Twoją prywatną firmą odwołałbyś prezesa i zarząd? dzięki, którego działaniom i decyzjom Twoja własność przynosi zysk jak chociażby za ostatni rok 450 mln zł. I ten zysk będzie przynosić jeszcze przez długi czas, ale nie dzięki nowemu kierownictwu, tylko decyzjom, planom sprzedażowym, inwestycyjnym podjętym przez były zarząd. Azoty są rozpędzone i przez jakiś czas pojadą spokojnie dalej niezależnie od tego kto będzie za kierownicą,,,tylko co będzie w dłuższej perspektywie czasowej? Bez zmian mielibyśmy jasną sytuację, a teraz to jest takie zastanawianie i czekanie co będzie? Inna rzecz dobrze byłoby gdyby ktoś uargumentował decyzje o przetasowaniach kierowniczych jakoś sensownie... ale tu się właśnie wkrada polityka, od której tak bardzo chcesz uciec..Nie ta partia (PiS) powołała Jarczewskiego więc chyba ze zwyczajnej zawiści, że tak mu świetnie szło ta partia (PiS) odwołała. widząc coś takiego nie można stać z boku nic nie mówić, nie robić, jak Piłat umywać ręce..nieuzasadnione merytorycznie decyzje z reguły są złymi decyzjami
Niestety od polityki dzisiaj nie uciekniesz bo się wszędzie wcina..Ale abstrahując od niej całkowicie. Powiedz mi czy gdyby Azoty były Twoją prywatną firmą odwołałbyś prezesa i zarząd? dzięki, którego działaniom i decyzjom Twoja własność przynosi zysk jak chociażby za ostatni rok 450 mln zł. I ten zysk będzie przynosić jeszcze przez długi czas, ale nie dzięki nowemu kierownictwu, tylko decyzjom, planom sprzedażowym, inwestycyjnym podjętym przez były zarząd. Azoty są rozpędzone i przez jakiś czas pojadą spokojnie dalej niezależnie od tego kt... rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 12:36
0
Obstawiam, że te zmiany w zarządzie to zwykła prowokacja kodziarzy, którzy zostali odstawieni od żłoba!
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 12:34
0

Ile jeszcze można słuchać o tej polityce, komuś sie naprawde musi nudzić i widać że z troską o ludzi pracy nie ma to za wiele wspolnego, wiec proponuje dyskusje zakonczyc bo każde zmiany w spółce można oceniać dopiero z perspektywy czasu. Poczekajcie na wyniki za choćby pierwszy kwartał to będzie jakiś konkret. Domysły  zostawiam wróżkom

Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 12:19
0
PIS zaczyna niszczyć Polskę i zaczyna obstawiać własnymi stołkami. Niedługo zobaczymy realną "Polskę w ruinie...". Oby nie powtórzyła się tu Grecja.
Avatar
zaubb / 21 marca 2016 o 08:26
0

Pamiętam że to samo było przy konsolidacji, wielkie mecyje, artykuły, straszenie co to nie będzie. No i co? Minęło lat kilka i Puławy mają stały rozwój a wyniki rok do roku coraz lepsze. Nie widzę powodu dla którego za 2, 5, 10 lat miałoby być inaczej. straszenie, nie ten adres :)

Zobacz wszystkie komentarze 87

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!