Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

16 marca 2016 r.
10:59

Biała Podlaska bliżej Pomorza. "Strefa Pomorska była dla nas najbardziej przychylna"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 10 A A
Dwa tygodnie temu władze Białej Podlaskiej spotkały się z dyrekcją Pomorskiej strefy w Sopocie/ fot. UM Biała Podl.
Dwa tygodnie temu władze Białej Podlaskiej spotkały się z dyrekcją Pomorskiej strefy w Sopocie/ fot. UM Biała Podl.

Biała Podlaska będzie bliżej Pomorza. Chodzi o włączenie terenów bialskiej podstrefy do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Władze miasta prowadziły rozmowy z dyrekcją strefy. Dwa tygodnie temu doszło do spotkania w Sopocie. – Na początku wydawało się to trochę egzotyczne, ale teraz uważam, że to dobry kierunek. Utwierdziły mnie w tym rozmowy z samorządowcami – przekonywał wtedy prezydent Dariusz Stefaniuk (PiS).

Miasto chce przeznaczyć na podstrefę 60-hektarową działkę na bialskim lotnisku. Obecnie,  trwają formalności związane ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego na lotnisku. Tymczasem, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje dwadzieścia dziewięć podstref. W sumie to ponad 2 tys. hektarów terenu, najwięcej bo ponad 800 hektarów znajduje się w woj. kujawsko-pomorskim. Na Lubelszczyznę jak dotąd pomorska strefa nie dotarła. Ale to się może zmienić.

Gotowy jest już projekt uchwały w sprawie włączenia terenów inwestycyjnych w Białej Podlaskiej do pomorskiej strefy. W projekcie mowa nie tylko o 60-hektarowym obszarze należącym do miasta, ale też o 42-hektarach pozostających we władaniu Agencji Mienia Wojskowego.

Miasto już zbiera odpowiednią dokumentację. Skąd tak szybka reakcja? – Nie widzimy w tym nic nadzwyczajnego. Jest to normalne zadanie. Strefa Pomorska była dla nas najbardziej przychylna. Wszelkie dodatkowe informacje znajdują się w uzasadnieniu prezydenta – odpowiada Michał Trantau, rzecznik prezydenta.

– Procedura zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dobiega do końcowego etapu. Za ok. pięć miesięcy będzie obowiązywał nowy plan – tak z kolei w uzasadnieniu projektu uchwały tłumaczy prezydent Dariusz Stefaniuk.

Podkreśla też, że Pomorska Strefa Ekonomiczna „zachęca przedsiębiorców do lokowania nowych przedsięwzięć i tworzenia nowych miejsc pracy”, Jego zdaniem, włączenie terenów na lotnisku do pomorskiej strefy wpłynie korzystnie na „napływ nowego kapitału i nowoczesnych technologii oraz zaktywizuje gospodarczo gminę”.

Prezesem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od początku lutego jest związana z PiS Aleksandra Jankowska. Przez wiele lat była radną PiS w Sopocie, startowała też na prezydenta tego miasta. Była jednym z "aniołków" Jarosława Kaczyńskiego przed wyborami parlamentarnymi w 2011 roku. Poza tym, była też doradcą SKOK ds. zrównoważonego rozwoju.

– Mogę jedynie potwierdzić że rozmowy z miastem Biała Podlaska trwają. Mieliśmy jak dotąd jedno spotkanie. Wkrótce będzie kolejne w Białej Podlaskiej. Mamy tu napięty grafik. Ale jesteśmy zainteresowani aby wkroczyć na Lubelszczyznę – podkreśla Stanisław Dunajski z PSSE.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 23:03
0
Półmetek nowej władzy mija. Na razie jedynym strategicznym inwestorem bialskiego lotniska jest czas , który konsekwentnie realizuje swój destrukcyjny plan. W pierwszej kolejności samorząd traci z trudem uzyskany kredyt zaufania. W drugiej kolejności stracą mieszkańcy, którym obiecywano miejsca pracy, ale chyba już zaczęli dostrzegać przepaść, między deklaracjami wyborczymi prezydenta, a obecną rzeczywistością.
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 12:28
0
Krótka historia bialskiego lotniska. Bialski samorząd prawie 5 lat temu otrzymał lotnisko darowizną, czyli za darmo na założenie cywilnego lotniska użytku publicznego w ciągu 3 lat, - pod rygorem odebrania darowizny. Poprzedni prezydent nie chciał lotniska sam zagospodarować i wydzierżawił je spółce, która miała być inwestorem. Po 3 latach lotnisko wróciło do samorządu, bo spółka owszem na lotnisko weszła, ale tylko dlatego, żeby dopiero szukać kolejnych inwestorów i przy okazji ugrać coś do własnej kabzy. Czyli, falstart totalny, bo 3 lata poszły w diabły. Obecny prezydent podczas kampanii wyborczej obiecywał mieszkańcom niesamowity boom rozwojowy, oczywiście w oparciu o lotnisko. Media na wyścigi informowały, że już, już ,,na dniach'', ma być na lotnisku recycling starych samolotów, realizowany z Francuzami. Niemal w tym samym czasie, inne intratne przedsięwzięcia lotniskowe miały być realizowane z Amerykanami, o czym dodatkowo zapewniał pan senator, sfilmowany w otoczeniu biznesmenów z USA przez nasze media ,,lotniskowe''. Sprawa, jakoś przyschła, bo wkrótce Amerykanów zastąpił prezes Fijołek ze swoimi szybowcami, wprowadzony na lotnisko na podstawie uroczyście i w błysku fleszy podpisanej umowy z magistratem. Boom się z tego zrobił niesamowity, bo rekordy świata zostały pobite, co zresztą potwierdzają następne, liczne reportaże. Jednocześnie, samorząd zamiast zabrać się za lotnisko, jak wymagał darczyńca, poprzestał na lądowisku, bo pojawiła się kolejna odsłona boomu, czyli strefa / podstrefa ekonomiczna, w której mają być tysiące nowych miejsc pracy. Za strefę magistrat wziął się ostro, bo ogłosił interesujące przetargi na wyburzanie zabudowy lotniskowej, co prawda znajdującej się nie na swoim darowanym terenie, ale co tam, jak ma być strefa, to wiadomo, że szczegóły na bok. Niedawno media zaczęły jednak ,,wygaszać’’ sprawę, bo okazało się, że na terenie planowanym pod strefę są chronione gatunki ptaków, a w magistracie ptasznika przecież nie ma. Najważniejsze, że magistratowi w sukurs przyszli ministrowie, którzy, jak media donoszą ,,bardzo chętnie słuchają nowego prezydenta''. To następny, dobry, omen, mimo, że jeszcze nie wiemy, czy ministrowie prezydenta już wysłuchali, ale dla gawiedzi czekającym na boom znacznie przecież ważniejszym jest, że ,,chętnie słuchają''. Najważniejsze, że nowy prezydent obwieścił nam w Białej nowy, lotniskowy boom i jakoś się kręci, bo jakoś to będzie, bo jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było. Przeflancowanie Pomorskiej SSE do Białej nie powinno być zatem specjalnym problemem, bo nie takie już eksperymenta zaliczyło bialskie lotnisko na przestrzeni minionych lat. Wesołych świąt
Krótka historia bialskiego lotniska. Bialski samorząd prawie 5 lat temu otrzymał lotnisko darowizną, czyli za darmo na założenie cywilnego lotniska użytku publicznego w ciągu 3 lat, - pod rygorem odebrania darowizny. Poprzedni prezydent nie chciał lotniska sam zagospodarować i wydzierżawił je spółce, która miała być inwestorem. Po 3 latach lotnisko wróciło do samorządu, bo spółka owszem na lotnisko weszła, ale tylko dlatego, żeby dopiero szukać kolejnych inwestorów i przy okazji ugrać coś do własnej kabzy. Czyli, falstart totalny, bo 3 lata ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 10:27
0
Nawet niech i Chińczycy zainwestują w tą strefę . Trzeba coś rozbić, działać a nie tylko narzekać . A potem żale że to Polska "C" lub "D". A PiS-o fobi niech się leczą. Nikt na zachodzie nie przykłada takiej miary do polityki jak na tym zaścianku ! Ważne jest aby powstawały miejsca pracy i obojętnie kto będzie płacił.
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 09:02
0

Piszą wyraźnie, że chcą wkroczyć na Lubelszczyznę. Biała Podlaska to nie Lubelszczyzna a Południowe Podlasie.

Słusznie prawisz, Lubelszczyzna, to Dąbrowica i okolica. Lublin i Puławy jeszcze się załapują, Chełm i Biała Podlaska już nie. :)

Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 19:24
0
Piszą wyraźnie, że chcą wkroczyć na Lubelszczyznę. Biała Podlaska to nie Lubelszczyzna a Południowe Podlasie.
Avatar
emigrant z Poznania / 16 marca 2016 o 14:10
0

Myslałem że PIS  to obrońca słabych regionów a tu strzały w Serce w cały region  b ograbianie ze wszystkiego 1,Strefa Pomorska robaczki [robotnicy]miejscowi zyski do Sopoto 2.Puławy 1/3 zysku z Azotów siedziba w Tarnowie ba prezesi z Puław zwolnieni 3.Markety  Stokrotka przymiarka [wyprowadzić ]z Lublina do Warszawy 5 Przymarka Lubelska PERŁA ponad 100 lwtnia tradycja też były zakusy na Warszawe 6 Miasto Lublin nie potrafi aby komunikacja miejska była zareiestrowana i przewoznik z LUBLINA a Tu Spadochroniarze z Zielonej Gory .7.Bogdanak kopalnia bardzo dobrze radiła sobie sama decyduje i ograbia podatki firma IINEA z Poznania w zarządzie brak chociaż 3 ,ba 2 przedstawicieli z regionu ita.Lubelski region w przeliczeniu na mieszkańca jest najgorszym regionem w przeliczeniu naPKB naobywatela wyprzedza nas {Podkarpacie ,Podlasie ,Warmia Świetokrzyskie]  Dlaczego mieszkancy region posłowie Marszałek prezydenci Śpią

Myslałem że PIS  to obrońca słabych regionów a tu strzały w Serce w cały region  b ograbianie ze wszystkiego 1,Strefa Pomorska robaczki [robotnicy]miejscowi zyski do Sopoto 2.Puławy 1/3 zysku z Azotów siedziba w Tarnowie ba prezesi z Puław zwolnieni 3.Markety  Stokrotka przymiarka [wyprowadzić ]z Lublina do Warszawy 5 Przymarka Lubelska PERŁA ponad 100 lwtnia tradycja też były zakusy na Warszawe 6 Miasto Lublin nie potrafi aby komunikacja miejska była zareiestrowana i przewoznik z LUBLINA a Tu Spadochroniarze z Zielonej Gor... rozwiń

Avatar
emigrant z Poznania / 16 marca 2016 o 14:07
0

Myslałem że PIS  to obrońca słabych regionów a tu strzały w Serce w cały region  b ograbianie ze wszystkiego 1,Strefa Pomorska robaczki [robotnicy]miejscowi zyski do Sopoto 2.Puławy 1/3 zysku z Azotów siedziba w Tarnowie ba prezesi z Puław zwolnieni 3.Markety  Stokrotka przymiarka [wyprowadzić ]z Lublina do Warszawy 5 Przymarka Lubelska PERŁA ponad 100 lwtnia tradycja też były zakusy na Warszawe 6 Miasto Lublin nie potrafi aby komunikacja miejska była zareiestrowana i przewoznik z LUBLINA a Tu Spadochroniarze z Zielonej Gory .7.Bogdanak kopalnia bardzo dobrze radiła sobie sama decyduje i ograbia podatki firma IINEA z Poznania w zarządzie brak chociaż 3 ,ba 2 przedstawicieli z regionu ita.Lubelski region w przeliczeniu na mieszkańca jest najgorszym regionem w przeliczeniu naPKB naobywatela wyprzedza nas {Podkarpacie ,Podlasie ,Warmia Świetokrzyskie]

Myslałem że PIS  to obrońca słabych regionów a tu strzały w Serce w cały region  b ograbianie ze wszystkiego 1,Strefa Pomorska robaczki [robotnicy]miejscowi zyski do Sopoto 2.Puławy 1/3 zysku z Azotów siedziba w Tarnowie ba prezesi z Puław zwolnieni 3.Markety  Stokrotka przymiarka [wyprowadzić ]z Lublina do Warszawy 5 Przymarka Lubelska PERŁA ponad 100 lwtnia tradycja też były zakusy na Warszawe 6 Miasto Lublin nie potrafi aby komunikacja miejska była zareiestrowana i przewoznik z LUBLINA a Tu Spadochroniarze z Zielonej Gor... rozwiń

Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 13:55
0
grabież w majestacie prawa...... hańba
Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 13:01
0
Za niecałe trzy lata karty w Białej Podlaskiej będą rozdawać już zupełnie inni ludzie.
Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 11:49
0
Równie dobrze Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna mogłaby przejąć działkę na księżycu. Do Białej Podlaskiej z wielu powodów (od położenia przez infrastrukturę po mentalność tubylców i- co za tym idzie- urzędasów) nikt z pieniędzmi nie przyjedzie. Nawet ci, którzy byli, sukcesywnie wyjeżdżają...
Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 23:03
0
Półmetek nowej władzy mija. Na razie jedynym strategicznym inwestorem bialskiego lotniska jest czas , który konsekwentnie realizuje swój destrukcyjny plan. W pierwszej kolejności samorząd traci z trudem uzyskany kredyt zaufania. W drugiej kolejności stracą mieszkańcy, którym obiecywano miejsca pracy, ale chyba już zaczęli dostrzegać przepaść, między deklaracjami wyborczymi prezydenta, a obecną rzeczywistością.
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 12:28
0
Krótka historia bialskiego lotniska. Bialski samorząd prawie 5 lat temu otrzymał lotnisko darowizną, czyli za darmo na założenie cywilnego lotniska użytku publicznego w ciągu 3 lat, - pod rygorem odebrania darowizny. Poprzedni prezydent nie chciał lotniska sam zagospodarować i wydzierżawił je spółce, która miała być inwestorem. Po 3 latach lotnisko wróciło do samorządu, bo spółka owszem na lotnisko weszła, ale tylko dlatego, żeby dopiero szukać kolejnych inwestorów i przy okazji ugrać coś do własnej kabzy. Czyli, falstart totalny, bo 3 lata poszły w diabły. Obecny prezydent podczas kampanii wyborczej obiecywał mieszkańcom niesamowity boom rozwojowy, oczywiście w oparciu o lotnisko. Media na wyścigi informowały, że już, już ,,na dniach'', ma być na lotnisku recycling starych samolotów, realizowany z Francuzami. Niemal w tym samym czasie, inne intratne przedsięwzięcia lotniskowe miały być realizowane z Amerykanami, o czym dodatkowo zapewniał pan senator, sfilmowany w otoczeniu biznesmenów z USA przez nasze media ,,lotniskowe''. Sprawa, jakoś przyschła, bo wkrótce Amerykanów zastąpił prezes Fijołek ze swoimi szybowcami, wprowadzony na lotnisko na podstawie uroczyście i w błysku fleszy podpisanej umowy z magistratem. Boom się z tego zrobił niesamowity, bo rekordy świata zostały pobite, co zresztą potwierdzają następne, liczne reportaże. Jednocześnie, samorząd zamiast zabrać się za lotnisko, jak wymagał darczyńca, poprzestał na lądowisku, bo pojawiła się kolejna odsłona boomu, czyli strefa / podstrefa ekonomiczna, w której mają być tysiące nowych miejsc pracy. Za strefę magistrat wziął się ostro, bo ogłosił interesujące przetargi na wyburzanie zabudowy lotniskowej, co prawda znajdującej się nie na swoim darowanym terenie, ale co tam, jak ma być strefa, to wiadomo, że szczegóły na bok. Niedawno media zaczęły jednak ,,wygaszać’’ sprawę, bo okazało się, że na terenie planowanym pod strefę są chronione gatunki ptaków, a w magistracie ptasznika przecież nie ma. Najważniejsze, że magistratowi w sukurs przyszli ministrowie, którzy, jak media donoszą ,,bardzo chętnie słuchają nowego prezydenta''. To następny, dobry, omen, mimo, że jeszcze nie wiemy, czy ministrowie prezydenta już wysłuchali, ale dla gawiedzi czekającym na boom znacznie przecież ważniejszym jest, że ,,chętnie słuchają''. Najważniejsze, że nowy prezydent obwieścił nam w Białej nowy, lotniskowy boom i jakoś się kręci, bo jakoś to będzie, bo jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było. Przeflancowanie Pomorskiej SSE do Białej nie powinno być zatem specjalnym problemem, bo nie takie już eksperymenta zaliczyło bialskie lotnisko na przestrzeni minionych lat. Wesołych świąt
Krótka historia bialskiego lotniska. Bialski samorząd prawie 5 lat temu otrzymał lotnisko darowizną, czyli za darmo na założenie cywilnego lotniska użytku publicznego w ciągu 3 lat, - pod rygorem odebrania darowizny. Poprzedni prezydent nie chciał lotniska sam zagospodarować i wydzierżawił je spółce, która miała być inwestorem. Po 3 latach lotnisko wróciło do samorządu, bo spółka owszem na lotnisko weszła, ale tylko dlatego, żeby dopiero szukać kolejnych inwestorów i przy okazji ugrać coś do własnej kabzy. Czyli, falstart totalny, bo 3 lata ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 10:27
0
Nawet niech i Chińczycy zainwestują w tą strefę . Trzeba coś rozbić, działać a nie tylko narzekać . A potem żale że to Polska "C" lub "D". A PiS-o fobi niech się leczą. Nikt na zachodzie nie przykłada takiej miary do polityki jak na tym zaścianku ! Ważne jest aby powstawały miejsca pracy i obojętnie kto będzie płacił.
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 09:02
0

Piszą wyraźnie, że chcą wkroczyć na Lubelszczyznę. Biała Podlaska to nie Lubelszczyzna a Południowe Podlasie.

Słusznie prawisz, Lubelszczyzna, to Dąbrowica i okolica. Lublin i Puławy jeszcze się załapują, Chełm i Biała Podlaska już nie. :)

Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 19:24
0
Piszą wyraźnie, że chcą wkroczyć na Lubelszczyznę. Biała Podlaska to nie Lubelszczyzna a Południowe Podlasie.
Avatar
emigrant z Poznania / 16 marca 2016 o 14:10
0

Myslałem że PIS  to obrońca słabych regionów a tu strzały w Serce w cały region  b ograbianie ze wszystkiego 1,Strefa Pomorska robaczki [robotnicy]miejscowi zyski do Sopoto 2.Puławy 1/3 zysku z Azotów siedziba w Tarnowie ba prezesi z Puław zwolnieni 3.Markety  Stokrotka przymiarka [wyprowadzić ]z Lublina do Warszawy 5 Przymarka Lubelska PERŁA ponad 100 lwtnia tradycja też były zakusy na Warszawe 6 Miasto Lublin nie potrafi aby komunikacja miejska była zareiestrowana i przewoznik z LUBLINA a Tu Spadochroniarze z Zielonej Gory .7.Bogdanak kopalnia bardzo dobrze radiła sobie sama decyduje i ograbia podatki firma IINEA z Poznania w zarządzie brak chociaż 3 ,ba 2 przedstawicieli z regionu ita.Lubelski region w przeliczeniu na mieszkańca jest najgorszym regionem w przeliczeniu naPKB naobywatela wyprzedza nas {Podkarpacie ,Podlasie ,Warmia Świetokrzyskie]  Dlaczego mieszkancy region posłowie Marszałek prezydenci Śpią

Myslałem że PIS  to obrońca słabych regionów a tu strzały w Serce w cały region  b ograbianie ze wszystkiego 1,Strefa Pomorska robaczki [robotnicy]miejscowi zyski do Sopoto 2.Puławy 1/3 zysku z Azotów siedziba w Tarnowie ba prezesi z Puław zwolnieni 3.Markety  Stokrotka przymiarka [wyprowadzić ]z Lublina do Warszawy 5 Przymarka Lubelska PERŁA ponad 100 lwtnia tradycja też były zakusy na Warszawe 6 Miasto Lublin nie potrafi aby komunikacja miejska była zareiestrowana i przewoznik z LUBLINA a Tu Spadochroniarze z Zielonej Gor... rozwiń

Avatar
emigrant z Poznania / 16 marca 2016 o 14:07
0

Myslałem że PIS  to obrońca słabych regionów a tu strzały w Serce w cały region  b ograbianie ze wszystkiego 1,Strefa Pomorska robaczki [robotnicy]miejscowi zyski do Sopoto 2.Puławy 1/3 zysku z Azotów siedziba w Tarnowie ba prezesi z Puław zwolnieni 3.Markety  Stokrotka przymiarka [wyprowadzić ]z Lublina do Warszawy 5 Przymarka Lubelska PERŁA ponad 100 lwtnia tradycja też były zakusy na Warszawe 6 Miasto Lublin nie potrafi aby komunikacja miejska była zareiestrowana i przewoznik z LUBLINA a Tu Spadochroniarze z Zielonej Gory .7.Bogdanak kopalnia bardzo dobrze radiła sobie sama decyduje i ograbia podatki firma IINEA z Poznania w zarządzie brak chociaż 3 ,ba 2 przedstawicieli z regionu ita.Lubelski region w przeliczeniu na mieszkańca jest najgorszym regionem w przeliczeniu naPKB naobywatela wyprzedza nas {Podkarpacie ,Podlasie ,Warmia Świetokrzyskie]

Myslałem że PIS  to obrońca słabych regionów a tu strzały w Serce w cały region  b ograbianie ze wszystkiego 1,Strefa Pomorska robaczki [robotnicy]miejscowi zyski do Sopoto 2.Puławy 1/3 zysku z Azotów siedziba w Tarnowie ba prezesi z Puław zwolnieni 3.Markety  Stokrotka przymiarka [wyprowadzić ]z Lublina do Warszawy 5 Przymarka Lubelska PERŁA ponad 100 lwtnia tradycja też były zakusy na Warszawe 6 Miasto Lublin nie potrafi aby komunikacja miejska była zareiestrowana i przewoznik z LUBLINA a Tu Spadochroniarze z Zielonej Gor... rozwiń

Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 13:55
0
grabież w majestacie prawa...... hańba
Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 13:01
0
Za niecałe trzy lata karty w Białej Podlaskiej będą rozdawać już zupełnie inni ludzie.
Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 11:49
0
Równie dobrze Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna mogłaby przejąć działkę na księżycu. Do Białej Podlaskiej z wielu powodów (od położenia przez infrastrukturę po mentalność tubylców i- co za tym idzie- urzędasów) nikt z pieniędzmi nie przyjedzie. Nawet ci, którzy byli, sukcesywnie wyjeżdżają...
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 0

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 2

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 4 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 11 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 20 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 5

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.