Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 kwietnia 2017 r.
20:41

Radni jednomyślnie o absolutorium dla prezydenta Puław

Autor: Zdjęcie autora rs
0 42 A A
Puławscy radni pozytywnie ocenili wykonanie budżetu miasta w 2016 roku i udzielili prezydentowi absolutorium
Puławscy radni pozytywnie ocenili wykonanie budżetu miasta w 2016 roku i udzielili prezydentowi absolutorium (fot. Radosław Szczęch/archiwum)

Janusz Grobel, prezydent Puław, nie miał problemów z uzyskaniem kolejnego absolutorium. W czwartek, podczas ostatniej sesji, za jego udzieleniem jednomyślnie opowiedziała się cała rada miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uchwała oznacza, że radni nie mają zastrzeżeń, co do wykonania budżetu w ubiegłym roku. Udzielenie absolutorium rekomendowała także Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie oraz komisja rewizyjna, która otrzymała do wglądu finansowe sprawozdania.

Ze sprawozdań wynika, że w 2016 roku na inwestycje wydano ponad 27 mln złotych. Do najpoważniejszych należały przebudowa ulic: Norwida, Gdańskiej i Saperów Kaniowskich, budowa ścieżki rowerowej w kierunku ul. Długiej, powstanie kompleksu sportowego przy SP nr 11 na os. Niwa oraz remonty przedszkoli. W sumie w ubiegłym roku miasto wydało ponad 212 mln złotych. Jak co roku, najwięcej kosztowała oświata (prawie 71 mln zł) i pomoc społeczna (53 mln). Ponad 18 mln Puławy wydały na transport i łączność, a 15 mln na administrację.

Dochody miasta w 2016 roku przekroczyły 226 mln złotych. Nadwyżkę przeznaczono na spłatę zadłużenia.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 maja 2017 o 16:56
0
kkkkkk
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 21:58
0
Definicja populisty - '' Populista- zwolennik praw, mądrości i cnót zwykłych ludzi''
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 20:37
0
Mój nie... populista
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 20:20
0
Jedyną nadzieję na prawdziwą zmianę rządzenia Puławami daje pan Paweł Maj. Panie Pawle ma Pan mój głos i mojej rodziny.
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 11:17
0
undefined napisał:
Biznes a zarządzaniem miastem to dwie rożne sprawy, Nie trzeba być wybitnym biznesmenem żeby zarządzać stowarzyszeniem czy miastem.
 No tak bo w biznesie to są pieniądze włąsne, a w mieście publiczne, czyli wszystkich i niektórzy jak widać mślą, że niczyje, więc można je bezkarnie trwonić. 
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 07:32
0
A to nie pisowcy załatwili Kamińskiemu tę robotę? Już SAK z dawnymi kolegami się nie kocha?
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 02:28
0
Ale ty sie dajesz łatwo podpuścić, słuchasz plot i we wszystko wierzysz. Wyjazd był do Finlandii a nie Norwegi!!!!!!!!!!!!!!! Jesteś obrzydliwym słuchającym plot gościem który nic nie osiągnął i nic nie osiągnie oprócz szczucia jadem na ludzi po nocach. Poza tym zapytaj się swojego guru Kamińskiego czy nie przyłazi jako vip na mecze i jak sie tam zachowuje wobec władzy? Az wstyd na to patrzeć. Z jakiej racji tam przyłazi? Z jakiej racji dostał prace na ZA i to od razu keirownika? Był jakiś a to konkurs? Jakie ma wykształcenie żeby wykonywać taką funkcje?
Avatar
Karol / 1 maja 2017 o 02:00
0
undefined napisał:
Wyjazd do Norwegii to był wolontariat! Częściowo opłacony  przez Artura. Gdzie teraz zamierzasz donieść na wolontariusza? Do jakiego posła, prokuratora?
 To nawet nie jest śmieszne? A co w Norwegii robił radny - wolontariusz? Prał koszulki piłkarzom, sprzątał pokój prezesa Witaszka? Masował za darmo masera? Czyścił parkiet? Ile zapłacił radny, a jaki był faktyczny koszt przelotu samolotem w dwie strony i kilkudniowego pobytu? Kto wpadł na tak żenujacy pomysł żeby nazwać to wolontariatem? Jaki dureń ma w to uwierzyć? Macie ludzi za idiotów? Wolontariat????  Dla mnie to zupełnie coś innego. Nie tylko w mojej ocenie to było moralnie wyjątkowo śliskie, szczególnie, że rada miasta przeznacza kasę z budżetu na klub. A czy też w ramach wolontariatu radny i reszta ekipy z rady miasta biega w przerwach meczów na górę do prezesa na poczęstunek? I co tam spożywacie? Pochwalcie się wyborcom. To jest obrzydliwe. Tak po ludzku - nie macie poczucia obciachu? Nie stać was na frytki w barku za 5 zł?
 To nawet nie jest śmieszne? A co w Norwegii robił radny - wolontariusz? Prał koszulki piłkarzom, sprzątał pokój prezesa Witaszka? Masował za darmo masera? Czyścił parkiet? Ile zapłacił radny, a jaki był faktyczny koszt przelotu samolotem w dwie strony i kilkudniowego pobytu? Kto wpadł na tak żenujacy pomysł żeby nazwać to wolontariatem? Jaki dureń ma w to uwierzyć? Macie ludzi za idiotów? Wolontariat????  Dla mnie to zupełnie coś innego. Nie tylko w mojej ocenie to było moralnie wyjątkowo śliskie, szczególnie, że rada miasta ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 01:27
0
Wyjazd do Norwegii to był wolontariat! Częściowo opłacony przez Artura. Gdzie teraz zamierzasz donieść na wolontariusza? Do jakiego posła, prokuratora?
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 01:26
0
Długi każdemu się zdążają a Artur jest ekonomistą
Avatar
Gość / 2 maja 2017 o 16:56
0
kkkkkk
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 21:58
0
Definicja populisty - '' Populista- zwolennik praw, mądrości i cnót zwykłych ludzi''
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 20:37
0
Mój nie... populista
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 20:20
0
Jedyną nadzieję na prawdziwą zmianę rządzenia Puławami daje pan Paweł Maj. Panie Pawle ma Pan mój głos i mojej rodziny.
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 11:17
0
undefined napisał:
Biznes a zarządzaniem miastem to dwie rożne sprawy, Nie trzeba być wybitnym biznesmenem żeby zarządzać stowarzyszeniem czy miastem.
 No tak bo w biznesie to są pieniądze włąsne, a w mieście publiczne, czyli wszystkich i niektórzy jak widać mślą, że niczyje, więc można je bezkarnie trwonić. 
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 07:32
0
A to nie pisowcy załatwili Kamińskiemu tę robotę? Już SAK z dawnymi kolegami się nie kocha?
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 02:28
0
Ale ty sie dajesz łatwo podpuścić, słuchasz plot i we wszystko wierzysz. Wyjazd był do Finlandii a nie Norwegi!!!!!!!!!!!!!!! Jesteś obrzydliwym słuchającym plot gościem który nic nie osiągnął i nic nie osiągnie oprócz szczucia jadem na ludzi po nocach. Poza tym zapytaj się swojego guru Kamińskiego czy nie przyłazi jako vip na mecze i jak sie tam zachowuje wobec władzy? Az wstyd na to patrzeć. Z jakiej racji tam przyłazi? Z jakiej racji dostał prace na ZA i to od razu keirownika? Był jakiś a to konkurs? Jakie ma wykształcenie żeby wykonywać taką funkcje?
Avatar
Karol / 1 maja 2017 o 02:00
0
undefined napisał:
Wyjazd do Norwegii to był wolontariat! Częściowo opłacony  przez Artura. Gdzie teraz zamierzasz donieść na wolontariusza? Do jakiego posła, prokuratora?
 To nawet nie jest śmieszne? A co w Norwegii robił radny - wolontariusz? Prał koszulki piłkarzom, sprzątał pokój prezesa Witaszka? Masował za darmo masera? Czyścił parkiet? Ile zapłacił radny, a jaki był faktyczny koszt przelotu samolotem w dwie strony i kilkudniowego pobytu? Kto wpadł na tak żenujacy pomysł żeby nazwać to wolontariatem? Jaki dureń ma w to uwierzyć? Macie ludzi za idiotów? Wolontariat????  Dla mnie to zupełnie coś innego. Nie tylko w mojej ocenie to było moralnie wyjątkowo śliskie, szczególnie, że rada miasta przeznacza kasę z budżetu na klub. A czy też w ramach wolontariatu radny i reszta ekipy z rady miasta biega w przerwach meczów na górę do prezesa na poczęstunek? I co tam spożywacie? Pochwalcie się wyborcom. To jest obrzydliwe. Tak po ludzku - nie macie poczucia obciachu? Nie stać was na frytki w barku za 5 zł?
 To nawet nie jest śmieszne? A co w Norwegii robił radny - wolontariusz? Prał koszulki piłkarzom, sprzątał pokój prezesa Witaszka? Masował za darmo masera? Czyścił parkiet? Ile zapłacił radny, a jaki był faktyczny koszt przelotu samolotem w dwie strony i kilkudniowego pobytu? Kto wpadł na tak żenujacy pomysł żeby nazwać to wolontariatem? Jaki dureń ma w to uwierzyć? Macie ludzi za idiotów? Wolontariat????  Dla mnie to zupełnie coś innego. Nie tylko w mojej ocenie to było moralnie wyjątkowo śliskie, szczególnie, że rada miasta ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 01:27
0
Wyjazd do Norwegii to był wolontariat! Częściowo opłacony przez Artura. Gdzie teraz zamierzasz donieść na wolontariusza? Do jakiego posła, prokuratora?
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 01:26
0
Długi każdemu się zdążają a Artur jest ekonomistą
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!