Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 grudnia 2018 r.
14:21

Radni powiatowi: Skarga na dyrektor I LO w Puławach zasadna. "Te zarzuty są dla mnie bolesne"

21 56 A A
Beata Trzcińska-Staszczyk
Beata Trzcińska-Staszczyk (fot. Radosław Szczęch)

Radni powiatowi uznali w środę skargę na dyrektor puławskiego „Czartorycha” za zasadną. Dali tym samym zarządowi powiatu podstawę by wyciągnął konsekwencje wobec Beaty Trzcińskiej-Staszczyk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jaką decyzję podejmie starosta Danuta Smaga, tego jeszcze nie wiemy. Poinformowała jedynie o tym, że wkrótce zakończy się tworzenie sprawozdania z innego, zakończonego (19 grudnia) postępowania kontrolnego zleconego przez władze powiatu. – Gdy ten dokument zostanie przygotowany, radni będą mogli się z nim zapoznać – zapewniła Smaga. Decyzje dotyczące ewentualnych kroków wymierzonych w dyrektor I LO zostaną podjęte prawdopodobnie dopiero po przedłożeniu tego protokołu radnym.

Sprawa dotyczy skargi, jaką na dyrektor szkoły do puławskiego starostwa złożyło 20 nauczycieli z I LO. Zarzucili jej m.in. faworyzowanie części pracowników kosztem innych, a także ograniczanie dostępu do funduszu socjalnego, czy nagród. Tematem skargi stał się również przebieg zorganizowanego w szkole zebrania, podczas którego jeden z nauczycieli miał stwierdzić, że „hienę”, która w domyśle wynosi ze szkoły informacje i przekazuje je mediom, ma zamiar „zabić”. Autorzy skargi zarzucili dyrektor szkoły w tym kontekście bierność, która mogła zostać uznana za ciche przyzwolenie na tego typu sformułowania.

Głos w sprawie decyzji rady powiatu, tuż przed głosowaniem nad uchwałą zabrała sama dyrektor szkoły. – Te zarzuty są dla mnie bolesne, tym bardziej, że żaden z tych nauczycieli nie zgłaszał do mnie wcześniej uwag, także poprzez działające związki zawodowe. Naprawdę nie rozumiem uzasadnienia tej uchwały. Nie wiem na podstawie jakich dowodów uchwała ta uznaje skargę za uzasadnioną – pytała Beata Trzcińska-Staszczyk, powołując się m.in. na zakończoną już kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy. – Nie otrzymałam żadnego mandatu – zapewniła.

Dyrektor przypomniała również o tym, że przyznawanie nagród dla nauczycieli regulują stosowne regulaminy i nikt nie był celowo pomijany. Odniosła się również do zebrania, na którym padły kontrowersyjne wypowiedzi. Zdaniem dyrektor emocje były natychmiast tonowane przez jej zastępcę. Ponadto Trzcińska-Staszczyk narzekała na wielość kontroli, które „uniemożliwiają właściwe zarządzenie szkołą”. Dyrektor podała również w wątpliwość rzetelność kontroli komisji rewizyjnej, skarżąc się m.in. na to, że nie była informowana o terminie niektórych jej posiedzeń, a na innych głos drugiej strony nie był wysłuchany w wystarczającym stopniu.

Argumenty dyrektor nie zrobiły jednak wrażenia na radzie powiatu. Żaden z samorządowców nie stanął w jej obronie. Radni przyjęli zatem zapis uchwały uznającej treść skargi za zasadną. W jej uzasadnieniu wskazano m.in., że komisja rewizyjna nie wierzy w to, jakoby dyrekcja I LO miała tonować wypowiedzi „nie licytujące z powagą i autorytetem zawodu nauczyciela”. Ponadto komisja uznała, że „przydział nagród przez nauczycieli mógł zostać odebrany jako stronniczy”. Dodatkowo radni stwierdzili, że „dyrektor nie podjęła działań wymaganych dla rozwiązania ewidentnego konfliktu między nauczycielami”, co miało doprowadzić w konsekwencji do tego, że 20 z nich złożyło na nią skargę. Podstawą rekomendacji do uznania jej za zasadną jest to, że jak napisano „część zarzutów znalazła bezpośrednie potwierdzenie”.

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 o 15:08
+53
No i pięknie. Mam nadzieję, że p.dyrektor pożegna się ze szkołą. Szkoda, że o kilka lat za późno.
Avatar
puławiak / 21 grudnia 2018 o 16:57
+34
Dla niej bolesne. Śmieszna kobieta
Avatar
znam Czarta / 21 grudnia 2018 o 16:04
+30
Oj nagrabiła sobie przez lata Beatka! A ten od tych słów, podejrzewam że mężczyzna w okularach, tak chciał się jej znowu podlizać. Czy taki ktoś może dalej pracować?????? Szkoda że nie zwróci to nerwów i zdrowia tym, którzy musieli odejść z pracy!!!!!! No cóż, Beatka była i wciąż jest "nieomylna". Taki " lepszy sort! ! ! !
Avatar
ABSOLEWNTKA / 21 grudnia 2018 o 18:39
+26
Oj śmieszne to wszystko. Ponieważ jestem absolwentką tej szkoły śledzę ta całą pożal się Boże dysputę. Odnoszę wrażenie , że w oświacie niewiele się zmieniło. PROSZĘ DOKŁADNIE ZAPAMIĘTAĆ- NAJWAZNIEJSZY W SZKOLE JEST NAUCZUCIEL I JEGO SAMPOCZUCIE- NIC WIECEJ. Do dzisiaj mam makabryczne sny i wspomnienia wyzywania uczniów o ciołków, nieuków, wysyłania słabszych uczniów do „Szpulek”, straszenia, sugerowania rodzicom korepetycji, kolejek rodziców do jaśnie państwa nauczycieli. Tak to fajnie też było w tej szkole. PROSZĘ ZAUWAŻYć, ŻE W DYSKUSJI NAJWAZNIEJSZA JEST SPRAWA „ WYWALENIA” DYREKTORA . NIC O KSZTAŁCENIU, UCZNIACH, RODZICACH. OT I CAŁA NASZA OŚWIATA!
Oj śmieszne to wszystko. Ponieważ jestem absolwentką tej szkoły śledzę ta całą pożal się Boże dysputę. Odnoszę wrażenie , że w oświacie niewiele się zmieniło. PROSZĘ DOKŁADNIE ZAPAMIĘTAĆ- NAJWAZNIEJSZY W SZKOLE JEST NAUCZUCIEL I JEGO SAMPOCZUCIE- NIC WIECEJ. Do dzisiaj mam makabryczne sny i wspomnienia wyzywania uczniów o ciołków, nieuków, wysyłania słabszych uczniów do „Szpulek”, straszenia, sugerowania rodzicom korepetycji, kolejek rodziców do jaśnie państwa nauczycieli. Tak to fajnie też było w tej szkole. PROSZĘ ZAUWAŻYć, ŻE W DYSKUSJ... rozwiń
Avatar
absolwent / 21 grudnia 2018 o 15:13
+25
Brak ludzi z klasą takich jak dyr. Szubartowski lub Chromiński, obecnie to karierowicze, WSTYD!!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 o 15:56
+19
Koniec waszego rządzenia, klakiery....
Avatar
Obywatel / 21 grudnia 2018 o 17:22
+18
Może wytropcie te hieny i zabijcie, że zacytuję klasyka. Najlepiej zrobić z nauczycieli  którzy złożyli skargę i z całej rady powiatu głupców którzy nie wiedzą co robią a z dyrekcji świętych i pokrzywdzonych.Na szczęście prawda sama się broni, a pycha kroczy przed upadkiem .Wesołych świąt. 
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 o 07:08
+16
A co ona teraz robi z tymi ludźmi.... Armagedon... Podziwiam ich za odwagę i dzięki takim ludziom upadały dyktatury i ta też upadnie.
Avatar
XXX / 21 grudnia 2018 o 18:02
+14
Jeżeli faktucznie na kimś ciążą zarzuty, a jest to osoba na stanowisku, która kieruje grupa ludzi powinna ustąpić sama lub zostać usunięta. Nie powinno być tak że jeżeli są potwierdzone wątpliwości taka osoba piastuje stanowisko. Napewno jest wiele osób które odnalazły by się na stanowisku dyrektora. Nie ta to następna. Jeżeli faktycznie część nauczycieli składa skargę jakiś ferment musi być. Szkoła nie miejsce na prywatę.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 08:18
+13
Podlizuchy staszczykowej ruszyli do znieważenia nauczycieli. To rzeczywiście pachnie minioną epoką. Zniszczyć nauczycieli, a władza ma zawsze rację. Javohl. Spasibo towariszczi
Avatar
CK tel. 518-482-726 / 24 grudnia 2018 o 05:55
-1
SYPACZ ma chrapkę na STOŁEK!  Myślę, że PiS Puławy marzy o załatwieniu dyrektorskiego stołka dla Tomasza Kraszewskiego zwanego SYPACZEM. Stąd nagonka na panią Dyrektor. Tomasz Kraszewski w dniu 13 lipca 1982 sypnął na SB 16 osób w tym swoją dziewczynę Kingę KRAWIEC, a potem non stop przez 7 lat SYPAŁ! Z tego powodu nazywany jest SYPACZEM! CK, tel. 518-482-726
Avatar
CK tel. 518-482-726 / 24 grudnia 2018 o 05:54
-2
SYPACZ ma chrapkę na STOŁEK!  Myślę, że PiS Puławy marzy o załatwieniu dyrektorskiego stołka dla Tomasza Kraszewskiego zwanego SYPACZEM. Stąd nagonka na panią Dyrektor. Tomasz Kraszewski w dniu 13 lipca 1982 sypnął na SB 16 osób w tym swoją dziewczynę Kingę K., a potem non stop przez 7 lat SYPAŁ! Z tego powodu nazywany jest SYPACZEM! CK, tel. 518-482-726
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 19:37
-1
A kto pisał uzasadnienie uchwały czyżby Stolat wielki mecenas zapominalski
Avatar
CK tel. 518-482-726 / 23 grudnia 2018 o 15:55
0
SYPACZ ma chrapkę na STOŁEK!  Myślę, że PiS Puławy marzy o załatwieniu dyrektorskiego stołka dla Tomasza Kraszewskiego zwanego SYPACZEM. Stąd nagonka na panią Dyrektor. Tomasz Kraszewski w dniu 13 lipca 1982 sypnął na SB 16 osób w tym swoją dziewczynę Kingę K., a potem non stop przez 7 lat SYPAŁ! Z tego powodu nazywany jest SYPACZEM! CK, tel. 518-482-726
Avatar
CK tel. 518-482-726 / 23 grudnia 2018 o 15:55
0
SYPACZ ma chrapkę na STOŁEK DYREKTORA!  Myślę, że PiS Puławy marzy o załatwieniu dyrektorskiego stołka dla Tomasza Kraszewskiego zwanego SYPACZEM. Tomasz Kraszewski w dniu 13 lipca 1982 sypnął na SB 16 osób w tym swoją dziewczynę Kingę K., a potem non stop przez 7 lat SYPAŁ! Z tego powodu nazywany jest SYPACZEM! CK, tel. 518-482-726
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 08:18
+13
Podlizuchy staszczykowej ruszyli do znieważenia nauczycieli. To rzeczywiście pachnie minioną epoką. Zniszczyć nauczycieli, a władza ma zawsze rację. Javohl. Spasibo towariszczi
Avatar
Cuda cuda ogłaszają.... / 23 grudnia 2018 o 07:51
+9
Umiejętność czytania że zrozumieniem TO NIE BYŁY DONOSY TYLKO OFICJALNA SKARGA!! W tej szkole nie ma sprzeciwu, nie można mieć swojego zdania, najlepiej być obłym nijakim i przytakujacym. Dyrektor powinien wymagać od wszystkich A nie tylko od niektórych. Powinien być dyrektorem wszystkich A nie swoich wybrańców. Każdemu kto pisze takie komentarze życzę takiego szefa vel dyrektora jak wyżej wymieniona....to wtedy będzie mógł zabrać głos.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 o 21:49
-10
Miedzy nauczycielami w karzdej szkole sa podzaly ,jak w przedszkolu smieszne ze ucza nasze dzieci a sami nie potrafią sie dogadac ,a jak drektorka cos wymaga i chce podnosic range szkoly co jej swietnie wychodzi to znajda sie tacy zlosnicy zeby uniemożliwić jej prace ,zadna kontrola nic nie wykazała a tych co składali te doniesienia powinni zwolnic za niezasadne oskarżenia i obciążać kosztami kontroli wtedy może by sie wzieli do pracy i doceniali by prace i poswiecenie drekcji. Żenada ze ludzie sugeruja sie donosami jak za komuny
Avatar
Czech / 22 grudnia 2018 o 21:35
+7
Brawo dla nauczycieli za odwagę, inne szkoły mają gorzej z dyrekcją ale nie maja na tyle odwagi
Avatar
CK tel. 518-482-726 / 22 grudnia 2018 o 19:50
-1
SYPACZ ma chrapkę na STOŁEK!  Myślę, że PiS Puławy marzy o załatwieniu dyrektorskiego stołka dla Tomasza Kraszewskiego zwanego SYPACZEM. Stąd nagonka na panią Dyrektor. Tomasz Kraszewski w dniu 13 lipca 1982 sypnął na SB 16 osób w tym swoją dziewczynę Kingę K., a potem non stop przez 7 lat SYPAŁ! Z tego powodu nazywany jest SYPACZEM! CK, tel. 518-482-726
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ostrzeżenie przed smogiem. Zła jakość powietrza w Lublinie

Ostrzeżenie przed smogiem. Zła jakość powietrza w Lublinie 0 1

Zła jakość powietrza w Lublinie. Według danych pomiarowych ze stacji przy ul. Obywatelskiej w Lublinie stężenie pyłów zawieszonych – PM2,5 wyniosło dziś 100 jednostek, a PM10 – 102,4 jednostki. Badanie pomiarowe zostało wykonane między godz. 7 a 8.

Bez piwnic, ale z tarasami na dachu. Spółdzielnia wybuduje kamienicę

Bez piwnic, ale z tarasami na dachu. Spółdzielnia wybuduje kamienicę 0 2

Na rogu ul. Wąskiej i Kołłątaja jeszcze w tym roku może ruszyć budowa nowej kamienicy. Budynek zamierza wybudować Spółdzielnia Mieszkaniowa "Południe". Zaplanowano w nim dziewięć mieszkań i dwa lokale usługowe. W planach jest też nowy blok.

Studniówka 2019: Bal maturzystów VI LO w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Studniówka 2019: Bal maturzystów VI LO w Lublinie [zdjęcia] 4 0

Maturzyści z VI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie bawili się wczoraj na balu w hotelu Luxor.

Studniówka 2019: Bal maturzystów Zespołu Szkół nr 5 [zdjęcia]
galeria

Studniówka 2019: Bal maturzystów Zespołu Szkół nr 5 [zdjęcia] 10 1

Bal maturzystów Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie miał miejsce w hotelu Atelia

Lublinianka gorsza od juniorów Motoru

Lublinianka gorsza od juniorów Motoru 1 0

Juniorzy starsi Motoru Lublin pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Lubliniankę 2:1. Wszystkie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie.

Domy, auta, oszczędności. Co mają radni Zamościa i jak się zarabia w miejskich spółkach?

Domy, auta, oszczędności. Co mają radni Zamościa i jak się zarabia w miejskich spółkach? 2 9

Zajrzeliśmy do portfeli zamojskich radnych. Pomogły nam w tym ich oświadczenia majątkowe, które obowiązkowo musieli przedstawić w ciągu 30 dni od złożenia ślubowania

Legia Warszawa – TBV Start Lublin 83:78. Fatalna pierwsza kwarta

Legia Warszawa – TBV Start Lublin 83:78. Fatalna pierwsza kwarta 2 1

TBV Start drugi raz w tym sezonie nie znalazł sposobu na Legię. Ekipa z Warszawy pokonała w sobotę czerwono-czarnych 83:78.

Stal Kraśnik – Łada Biłgoraj 2:2. Nie wszyscy zadowoleni

Stal Kraśnik – Łada Biłgoraj 2:2. Nie wszyscy zadowoleni 14 1

Piłkarze z Kraśnika mają już za sobą drugi mecz kontrolny. Znowu jednak niewiele było powodów do radości. Stal w sobotę zremisowała z czwartoligową Ładą 1945 Biłgoraj 2:2.

Lublin po raz ostatni pożegnał prezydenta Adamowicza. Serce ze zniczy przed Ratuszem [zdjęcia]
galeria

Lublin po raz ostatni pożegnał prezydenta Adamowicza. Serce ze zniczy przed Ratuszem [zdjęcia] 58

W Lublinie przed Ratuszem zapłonęło serce ze zniczy. W ten sposób mieszkańcy pożegnali zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

KPR Ruch Chorzów – MKS Perła Lublin 18:23. Opór tylko do przerwy

KPR Ruch Chorzów – MKS Perła Lublin 18:23. Opór tylko do przerwy 1 3

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Tak prezentuje się bilans zawodniczek MKS Perły w 2019 roku. Tym razem podopieczne trenera Roberta Lisa wygrały z Ruchem Chorzów. Miejscowe postawiły lubliniankom zdecydowany opór, ale tylko w pierwszej połowie

Owsiak wraca do prezesowania WOŚP! Apele płynęły do niego także z Lublina
film

Owsiak wraca do prezesowania WOŚP! Apele płynęły do niego także z Lublina 1646

#MuremZaOwsiakiem, Listy do Jurka Owsiaka - to tylko przykłady akcji w mediach społecznościowych, których celem było zachęcenie Jurka Owsiaka do zmiany decyzji. Apele i prośby o dalsze kierowanieFundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy płynęły też z Lublina. Udało się

Motor rozbił Lewart Lubartów aż 8:0 (zdjęcia)
galeria

Motor rozbił Lewart Lubartów aż 8:0 (zdjęcia) 12 2

Piłkarze Motoru rozgromili w drugim sobotnim sparingu Lewart Lubartów aż 8:0. Już do przerwy żółto-biało-niebiescy mieli w zapasie pięć goli.

Plaga kradzieży sprzętu w dyskontach. Już wiadomo, kto za nimi stał

Plaga kradzieży sprzętu w dyskontach. Już wiadomo, kto za nimi stał 2 5

To 24-letnia mieszkanka Lublina i jej 21-letni kolega od blisko dwóch ostatnich miesięcy kradli sprzęty gospodarstwa domowego z lubelskich dyskontów

Puchar Świata w Zakopanem. Polacy na podium, Kubacki z rekordem skoczni!
film

Puchar Świata w Zakopanem. Polacy na podium, Kubacki z rekordem skoczni! 0 4

Dawid Kubacki lotem na odległość 143,5 metra ustanowił nowy rekord na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Polacy w sobotnim konkursie drużynowym zajęli trzecie miejsce, a zawody wygrali Niemcy wyprzedzając Austriaków o 0,1 punktu!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.