Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 grudnia 2018 r.
14:21

Radni powiatowi: Skarga na dyrektor I LO w Puławach zasadna. "Te zarzuty są dla mnie bolesne"

0 47 A A
Beata Trzcińska-Staszczyk
Beata Trzcińska-Staszczyk (fot. Radosław Szczęch)

Radni powiatowi uznali w środę skargę na dyrektor puławskiego „Czartorycha” za zasadną. Dali tym samym zarządowi powiatu podstawę by wyciągnął konsekwencje wobec Beaty Trzcińskiej-Staszczyk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jaką decyzję podejmie starosta Danuta Smaga, tego jeszcze nie wiemy. Poinformowała jedynie o tym, że wkrótce zakończy się tworzenie sprawozdania z innego, zakończonego (19 grudnia) postępowania kontrolnego zleconego przez władze powiatu. – Gdy ten dokument zostanie przygotowany, radni będą mogli się z nim zapoznać – zapewniła Smaga. Decyzje dotyczące ewentualnych kroków wymierzonych w dyrektor I LO zostaną podjęte prawdopodobnie dopiero po przedłożeniu tego protokołu radnym.

Sprawa dotyczy skargi, jaką na dyrektor szkoły do puławskiego starostwa złożyło 20 nauczycieli z I LO. Zarzucili jej m.in. faworyzowanie części pracowników kosztem innych, a także ograniczanie dostępu do funduszu socjalnego, czy nagród. Tematem skargi stał się również przebieg zorganizowanego w szkole zebrania, podczas którego jeden z nauczycieli miał stwierdzić, że „hienę”, która w domyśle wynosi ze szkoły informacje i przekazuje je mediom, ma zamiar „zabić”. Autorzy skargi zarzucili dyrektor szkoły w tym kontekście bierność, która mogła zostać uznana za ciche przyzwolenie na tego typu sformułowania.

Głos w sprawie decyzji rady powiatu, tuż przed głosowaniem nad uchwałą zabrała sama dyrektor szkoły. – Te zarzuty są dla mnie bolesne, tym bardziej, że żaden z tych nauczycieli nie zgłaszał do mnie wcześniej uwag, także poprzez działające związki zawodowe. Naprawdę nie rozumiem uzasadnienia tej uchwały. Nie wiem na podstawie jakich dowodów uchwała ta uznaje skargę za uzasadnioną – pytała Beata Trzcińska-Staszczyk, powołując się m.in. na zakończoną już kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy. – Nie otrzymałam żadnego mandatu – zapewniła.

Dyrektor przypomniała również o tym, że przyznawanie nagród dla nauczycieli regulują stosowne regulaminy i nikt nie był celowo pomijany. Odniosła się również do zebrania, na którym padły kontrowersyjne wypowiedzi. Zdaniem dyrektor emocje były natychmiast tonowane przez jej zastępcę. Ponadto Trzcińska-Staszczyk narzekała na wielość kontroli, które „uniemożliwiają właściwe zarządzenie szkołą”. Dyrektor podała również w wątpliwość rzetelność kontroli komisji rewizyjnej, skarżąc się m.in. na to, że nie była informowana o terminie niektórych jej posiedzeń, a na innych głos drugiej strony nie był wysłuchany w wystarczającym stopniu.

Argumenty dyrektor nie zrobiły jednak wrażenia na radzie powiatu. Żaden z samorządowców nie stanął w jej obronie. Radni przyjęli zatem zapis uchwały uznającej treść skargi za zasadną. W jej uzasadnieniu wskazano m.in., że komisja rewizyjna nie wierzy w to, jakoby dyrekcja I LO miała tonować wypowiedzi „nie licytujące z powagą i autorytetem zawodu nauczyciela”. Ponadto komisja uznała, że „przydział nagród przez nauczycieli mógł zostać odebrany jako stronniczy”. Dodatkowo radni stwierdzili, że „dyrektor nie podjęła działań wymaganych dla rozwiązania ewidentnego konfliktu między nauczycielami”, co miało doprowadzić w konsekwencji do tego, że 20 z nich złożyło na nią skargę. Podstawą rekomendacji do uznania jej za zasadną jest to, że jak napisano „część zarzutów znalazła bezpośrednie potwierdzenie”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 15:08
+54
No i pięknie. Mam nadzieję, że p.dyrektor pożegna się ze szkołą. Szkoda, że o kilka lat za późno.
Avatar
puławiak / 21 grudnia 2018 r. o 16:57
+35
Dla niej bolesne. Śmieszna kobieta
Avatar
znam Czarta / 21 grudnia 2018 r. o 16:04
+31
Oj nagrabiła sobie przez lata Beatka! A ten od tych słów, podejrzewam że mężczyzna w okularach, tak chciał się jej znowu podlizać. Czy taki ktoś może dalej pracować?????? Szkoda że nie zwróci to nerwów i zdrowia tym, którzy musieli odejść z pracy!!!!!! No cóż, Beatka była i wciąż jest "nieomylna". Taki " lepszy sort! ! ! !
Avatar
ABSOLEWNTKA / 21 grudnia 2018 r. o 18:39
+27
Oj śmieszne to wszystko. Ponieważ jestem absolwentką tej szkoły śledzę ta całą pożal się Boże dysputę. Odnoszę wrażenie , że w oświacie niewiele się zmieniło. PROSZĘ DOKŁADNIE ZAPAMIĘTAĆ- NAJWAZNIEJSZY W SZKOLE JEST NAUCZUCIEL I JEGO SAMPOCZUCIE- NIC WIECEJ. Do dzisiaj mam makabryczne sny i wspomnienia wyzywania uczniów o ciołków, nieuków, wysyłania słabszych uczniów do „Szpulek”, straszenia, sugerowania rodzicom korepetycji, kolejek rodziców do jaśnie państwa nauczycieli. Tak to fajnie też było w tej szkole. PROSZĘ ZAUWAŻYć, ŻE W DYSKUSJI NAJWAZNIEJSZA JEST SPRAWA „ WYWALENIA” DYREKTORA . NIC O KSZTAŁCENIU, UCZNIACH, RODZICACH. OT I CAŁA NASZA OŚWIATA!
Oj śmieszne to wszystko. Ponieważ jestem absolwentką tej szkoły śledzę ta całą pożal się Boże dysputę. Odnoszę wrażenie , że w oświacie niewiele się zmieniło. PROSZĘ DOKŁADNIE ZAPAMIĘTAĆ- NAJWAZNIEJSZY W SZKOLE JEST NAUCZUCIEL I JEGO SAMPOCZUCIE- NIC WIECEJ. Do dzisiaj mam makabryczne sny i wspomnienia wyzywania uczniów o ciołków, nieuków, wysyłania słabszych uczniów do „Szpulek”, straszenia, sugerowania rodzicom korepetycji, kolejek rodziców do jaśnie państwa nauczycieli. Tak to fajnie też było w tej szkole. PROSZĘ ZAUWAŻYć, ŻE W DYSKUSJ... rozwiń
Avatar
absolwent / 21 grudnia 2018 r. o 15:13
+26
Brak ludzi z klasą takich jak dyr. Szubartowski lub Chromiński, obecnie to karierowicze, WSTYD!!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 15:56
+20
Koniec waszego rządzenia, klakiery....
Avatar
Obywatel / 21 grudnia 2018 r. o 17:22
+19
Może wytropcie te hieny i zabijcie, że zacytuję klasyka. Najlepiej zrobić z nauczycieli  którzy złożyli skargę i z całej rady powiatu głupców którzy nie wiedzą co robią a z dyrekcji świętych i pokrzywdzonych.Na szczęście prawda sama się broni, a pycha kroczy przed upadkiem .Wesołych świąt. 
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 r. o 07:08
+17
A co ona teraz robi z tymi ludźmi.... Armagedon... Podziwiam ich za odwagę i dzięki takim ludziom upadały dyktatury i ta też upadnie.
Avatar
XXX / 21 grudnia 2018 r. o 18:02
+15
Jeżeli faktucznie na kimś ciążą zarzuty, a jest to osoba na stanowisku, która kieruje grupa ludzi powinna ustąpić sama lub zostać usunięta. Nie powinno być tak że jeżeli są potwierdzone wątpliwości taka osoba piastuje stanowisko. Napewno jest wiele osób które odnalazły by się na stanowisku dyrektora. Nie ta to następna. Jeżeli faktycznie część nauczycieli składa skargę jakiś ferment musi być. Szkoła nie miejsce na prywatę.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 08:18
+14
Podlizuchy staszczykowej ruszyli do znieważenia nauczycieli. To rzeczywiście pachnie minioną epoką. Zniszczyć nauczycieli, a władza ma zawsze rację. Javohl. Spasibo towariszczi
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 19:37
+1
A kto pisał uzasadnienie uchwały czyżby Stolat wielki mecenas zapominalski
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 08:18
+14
Podlizuchy staszczykowej ruszyli do znieważenia nauczycieli. To rzeczywiście pachnie minioną epoką. Zniszczyć nauczycieli, a władza ma zawsze rację. Javohl. Spasibo towariszczi
Avatar
Cuda cuda ogłaszają.... / 23 grudnia 2018 r. o 07:51
+10
Umiejętność czytania że zrozumieniem TO NIE BYŁY DONOSY TYLKO OFICJALNA SKARGA!! W tej szkole nie ma sprzeciwu, nie można mieć swojego zdania, najlepiej być obłym nijakim i przytakujacym. Dyrektor powinien wymagać od wszystkich A nie tylko od niektórych. Powinien być dyrektorem wszystkich A nie swoich wybrańców. Każdemu kto pisze takie komentarze życzę takiego szefa vel dyrektora jak wyżej wymieniona....to wtedy będzie mógł zabrać głos.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 r. o 21:49
-8
Miedzy nauczycielami w karzdej szkole sa podzaly ,jak w przedszkolu smieszne ze ucza nasze dzieci a sami nie potrafią sie dogadac ,a jak drektorka cos wymaga i chce podnosic range szkoly co jej swietnie wychodzi to znajda sie tacy zlosnicy zeby uniemożliwić jej prace ,zadna kontrola nic nie wykazała a tych co składali te doniesienia powinni zwolnic za niezasadne oskarżenia i obciążać kosztami kontroli wtedy może by sie wzieli do pracy i doceniali by prace i poswiecenie drekcji. Żenada ze ludzie sugeruja sie donosami jak za komuny
Avatar
Czech / 22 grudnia 2018 r. o 21:35
+7
Brawo dla nauczycieli za odwagę, inne szkoły mają gorzej z dyrekcją ale nie maja na tyle odwagi
Avatar
. / 22 grudnia 2018 r. o 18:08
+9
Co za hieny kryminał? Kryminał to czeka niektórych za nagrywanie ... do zobaczenia w prokuraturze
 Zapraszam do składania pozwu. Możesz się rozczarować! 
Avatar
Yz / 22 grudnia 2018 r. o 15:27
+1
To ci nauczyciele doprowadzili szkołę do tego stanu
Avatar
Też absolwentka / 22 grudnia 2018 r. o 15:09
+1
No właśnie, mam takie same odczucia i też mimo 18 lat po ukończeniu tej szkoły mam koszmary jak nauczyciele zachowywali się na lekcjach i jak odnosili do uczniów 
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 r. o 14:29
+6
chyba nikt w Puławach nie lubi staszczykowej
Avatar
niezły smród / 22 grudnia 2018 r. o 14:07
+2
O czartrychu nigdy dobrze nie mówiono oczywiście za sprawą grona pedagogicznego a po tym co oni sobie teraz zrobili to wstyd uczyć się tam i pracować ta szkoła po tym już się nie pozbiera brawo nauczyciele
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Na polecenie Ratusza przesunięto makietę starego Lublina zamontowaną niedawno na ul. Królewskiej. Urzędnicy wyjaśniają, że przeszkadzała taksówkarzom w jeździe po chodniku.

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Za spadek liczby ptaków we wsiach i na polach odpowiada w dużej mierze modernizacja gospodarstw.

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego
10 grudnia 2021, 10:00

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego

W najbliższy weekend kazimierski rynek zaświeci tysiącami lampek jarmarkowych straganów. Na gości będą czekały świąteczne, ręczne robione ozdoby, wianki, stroiki, a także regionalne wypieki i przekąski. Zakupy będzie umilała muzyka na żywo w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Tegoroczny sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, niż w ostatnich latach. Na puławskich stokach pracują już śnieżne armatki i ratraki. Start: w ciągu najbliższych dni

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!