Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 grudnia 2018 r.
14:21

Radni powiatowi: Skarga na dyrektor I LO w Puławach zasadna. "Te zarzuty są dla mnie bolesne"

0 47 A A
Beata Trzcińska-Staszczyk
Beata Trzcińska-Staszczyk (fot. Radosław Szczęch)

Radni powiatowi uznali w środę skargę na dyrektor puławskiego „Czartorycha” za zasadną. Dali tym samym zarządowi powiatu podstawę by wyciągnął konsekwencje wobec Beaty Trzcińskiej-Staszczyk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jaką decyzję podejmie starosta Danuta Smaga, tego jeszcze nie wiemy. Poinformowała jedynie o tym, że wkrótce zakończy się tworzenie sprawozdania z innego, zakończonego (19 grudnia) postępowania kontrolnego zleconego przez władze powiatu. – Gdy ten dokument zostanie przygotowany, radni będą mogli się z nim zapoznać – zapewniła Smaga. Decyzje dotyczące ewentualnych kroków wymierzonych w dyrektor I LO zostaną podjęte prawdopodobnie dopiero po przedłożeniu tego protokołu radnym.

Sprawa dotyczy skargi, jaką na dyrektor szkoły do puławskiego starostwa złożyło 20 nauczycieli z I LO. Zarzucili jej m.in. faworyzowanie części pracowników kosztem innych, a także ograniczanie dostępu do funduszu socjalnego, czy nagród. Tematem skargi stał się również przebieg zorganizowanego w szkole zebrania, podczas którego jeden z nauczycieli miał stwierdzić, że „hienę”, która w domyśle wynosi ze szkoły informacje i przekazuje je mediom, ma zamiar „zabić”. Autorzy skargi zarzucili dyrektor szkoły w tym kontekście bierność, która mogła zostać uznana za ciche przyzwolenie na tego typu sformułowania.

Głos w sprawie decyzji rady powiatu, tuż przed głosowaniem nad uchwałą zabrała sama dyrektor szkoły. – Te zarzuty są dla mnie bolesne, tym bardziej, że żaden z tych nauczycieli nie zgłaszał do mnie wcześniej uwag, także poprzez działające związki zawodowe. Naprawdę nie rozumiem uzasadnienia tej uchwały. Nie wiem na podstawie jakich dowodów uchwała ta uznaje skargę za uzasadnioną – pytała Beata Trzcińska-Staszczyk, powołując się m.in. na zakończoną już kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy. – Nie otrzymałam żadnego mandatu – zapewniła.

Dyrektor przypomniała również o tym, że przyznawanie nagród dla nauczycieli regulują stosowne regulaminy i nikt nie był celowo pomijany. Odniosła się również do zebrania, na którym padły kontrowersyjne wypowiedzi. Zdaniem dyrektor emocje były natychmiast tonowane przez jej zastępcę. Ponadto Trzcińska-Staszczyk narzekała na wielość kontroli, które „uniemożliwiają właściwe zarządzenie szkołą”. Dyrektor podała również w wątpliwość rzetelność kontroli komisji rewizyjnej, skarżąc się m.in. na to, że nie była informowana o terminie niektórych jej posiedzeń, a na innych głos drugiej strony nie był wysłuchany w wystarczającym stopniu.

Argumenty dyrektor nie zrobiły jednak wrażenia na radzie powiatu. Żaden z samorządowców nie stanął w jej obronie. Radni przyjęli zatem zapis uchwały uznającej treść skargi za zasadną. W jej uzasadnieniu wskazano m.in., że komisja rewizyjna nie wierzy w to, jakoby dyrekcja I LO miała tonować wypowiedzi „nie licytujące z powagą i autorytetem zawodu nauczyciela”. Ponadto komisja uznała, że „przydział nagród przez nauczycieli mógł zostać odebrany jako stronniczy”. Dodatkowo radni stwierdzili, że „dyrektor nie podjęła działań wymaganych dla rozwiązania ewidentnego konfliktu między nauczycielami”, co miało doprowadzić w konsekwencji do tego, że 20 z nich złożyło na nią skargę. Podstawą rekomendacji do uznania jej za zasadną jest to, że jak napisano „część zarzutów znalazła bezpośrednie potwierdzenie”.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 o 15:08
+54
No i pięknie. Mam nadzieję, że p.dyrektor pożegna się ze szkołą. Szkoda, że o kilka lat za późno.
Avatar
puławiak / 21 grudnia 2018 o 16:57
+35
Dla niej bolesne. Śmieszna kobieta
Avatar
znam Czarta / 21 grudnia 2018 o 16:04
+31
Oj nagrabiła sobie przez lata Beatka! A ten od tych słów, podejrzewam że mężczyzna w okularach, tak chciał się jej znowu podlizać. Czy taki ktoś może dalej pracować?????? Szkoda że nie zwróci to nerwów i zdrowia tym, którzy musieli odejść z pracy!!!!!! No cóż, Beatka była i wciąż jest "nieomylna". Taki " lepszy sort! ! ! !
Avatar
ABSOLEWNTKA / 21 grudnia 2018 o 18:39
+27
Oj śmieszne to wszystko. Ponieważ jestem absolwentką tej szkoły śledzę ta całą pożal się Boże dysputę. Odnoszę wrażenie , że w oświacie niewiele się zmieniło. PROSZĘ DOKŁADNIE ZAPAMIĘTAĆ- NAJWAZNIEJSZY W SZKOLE JEST NAUCZUCIEL I JEGO SAMPOCZUCIE- NIC WIECEJ. Do dzisiaj mam makabryczne sny i wspomnienia wyzywania uczniów o ciołków, nieuków, wysyłania słabszych uczniów do „Szpulek”, straszenia, sugerowania rodzicom korepetycji, kolejek rodziców do jaśnie państwa nauczycieli. Tak to fajnie też było w tej szkole. PROSZĘ ZAUWAŻYć, ŻE W DYSKUSJI NAJWAZNIEJSZA JEST SPRAWA „ WYWALENIA” DYREKTORA . NIC O KSZTAŁCENIU, UCZNIACH, RODZICACH. OT I CAŁA NASZA OŚWIATA!
Oj śmieszne to wszystko. Ponieważ jestem absolwentką tej szkoły śledzę ta całą pożal się Boże dysputę. Odnoszę wrażenie , że w oświacie niewiele się zmieniło. PROSZĘ DOKŁADNIE ZAPAMIĘTAĆ- NAJWAZNIEJSZY W SZKOLE JEST NAUCZUCIEL I JEGO SAMPOCZUCIE- NIC WIECEJ. Do dzisiaj mam makabryczne sny i wspomnienia wyzywania uczniów o ciołków, nieuków, wysyłania słabszych uczniów do „Szpulek”, straszenia, sugerowania rodzicom korepetycji, kolejek rodziców do jaśnie państwa nauczycieli. Tak to fajnie też było w tej szkole. PROSZĘ ZAUWAŻYć, ŻE W DYSKUSJ... rozwiń
Avatar
absolwent / 21 grudnia 2018 o 15:13
+26
Brak ludzi z klasą takich jak dyr. Szubartowski lub Chromiński, obecnie to karierowicze, WSTYD!!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 o 15:56
+20
Koniec waszego rządzenia, klakiery....
Avatar
Obywatel / 21 grudnia 2018 o 17:22
+19
Może wytropcie te hieny i zabijcie, że zacytuję klasyka. Najlepiej zrobić z nauczycieli  którzy złożyli skargę i z całej rady powiatu głupców którzy nie wiedzą co robią a z dyrekcji świętych i pokrzywdzonych.Na szczęście prawda sama się broni, a pycha kroczy przed upadkiem .Wesołych świąt. 
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 o 07:08
+17
A co ona teraz robi z tymi ludźmi.... Armagedon... Podziwiam ich za odwagę i dzięki takim ludziom upadały dyktatury i ta też upadnie.
Avatar
XXX / 21 grudnia 2018 o 18:02
+15
Jeżeli faktucznie na kimś ciążą zarzuty, a jest to osoba na stanowisku, która kieruje grupa ludzi powinna ustąpić sama lub zostać usunięta. Nie powinno być tak że jeżeli są potwierdzone wątpliwości taka osoba piastuje stanowisko. Napewno jest wiele osób które odnalazły by się na stanowisku dyrektora. Nie ta to następna. Jeżeli faktycznie część nauczycieli składa skargę jakiś ferment musi być. Szkoła nie miejsce na prywatę.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 08:18
+14
Podlizuchy staszczykowej ruszyli do znieważenia nauczycieli. To rzeczywiście pachnie minioną epoką. Zniszczyć nauczycieli, a władza ma zawsze rację. Javohl. Spasibo towariszczi
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 19:37
+1
A kto pisał uzasadnienie uchwały czyżby Stolat wielki mecenas zapominalski
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 08:18
+14
Podlizuchy staszczykowej ruszyli do znieważenia nauczycieli. To rzeczywiście pachnie minioną epoką. Zniszczyć nauczycieli, a władza ma zawsze rację. Javohl. Spasibo towariszczi
Avatar
Cuda cuda ogłaszają.... / 23 grudnia 2018 o 07:51
+10
Umiejętność czytania że zrozumieniem TO NIE BYŁY DONOSY TYLKO OFICJALNA SKARGA!! W tej szkole nie ma sprzeciwu, nie można mieć swojego zdania, najlepiej być obłym nijakim i przytakujacym. Dyrektor powinien wymagać od wszystkich A nie tylko od niektórych. Powinien być dyrektorem wszystkich A nie swoich wybrańców. Każdemu kto pisze takie komentarze życzę takiego szefa vel dyrektora jak wyżej wymieniona....to wtedy będzie mógł zabrać głos.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 o 21:49
-8
Miedzy nauczycielami w karzdej szkole sa podzaly ,jak w przedszkolu smieszne ze ucza nasze dzieci a sami nie potrafią sie dogadac ,a jak drektorka cos wymaga i chce podnosic range szkoly co jej swietnie wychodzi to znajda sie tacy zlosnicy zeby uniemożliwić jej prace ,zadna kontrola nic nie wykazała a tych co składali te doniesienia powinni zwolnic za niezasadne oskarżenia i obciążać kosztami kontroli wtedy może by sie wzieli do pracy i doceniali by prace i poswiecenie drekcji. Żenada ze ludzie sugeruja sie donosami jak za komuny
Avatar
Czech / 22 grudnia 2018 o 21:35
+7
Brawo dla nauczycieli za odwagę, inne szkoły mają gorzej z dyrekcją ale nie maja na tyle odwagi
Avatar
. / 22 grudnia 2018 o 18:08
+9
Co za hieny kryminał? Kryminał to czeka niektórych za nagrywanie ... do zobaczenia w prokuraturze
 Zapraszam do składania pozwu. Możesz się rozczarować! 
Avatar
Yz / 22 grudnia 2018 o 15:27
+1
To ci nauczyciele doprowadzili szkołę do tego stanu
Avatar
Też absolwentka / 22 grudnia 2018 o 15:09
+1
No właśnie, mam takie same odczucia i też mimo 18 lat po ukończeniu tej szkoły mam koszmary jak nauczyciele zachowywali się na lekcjach i jak odnosili do uczniów 
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 o 14:29
+6
chyba nikt w Puławach nie lubi staszczykowej
Avatar
niezły smród / 22 grudnia 2018 o 14:07
+2
O czartrychu nigdy dobrze nie mówiono oczywiście za sprawą grona pedagogicznego a po tym co oni sobie teraz zrobili to wstyd uczyć się tam i pracować ta szkoła po tym już się nie pozbiera brawo nauczyciele
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ferie w Lublinie 2020. Ruszają zapisy na "Zimę w mieście". Sprawdź ofertę

Ferie w Lublinie 2020. Ruszają zapisy na "Zimę w mieście". Sprawdź ofertę 5 0

W poniedziałek ruszą zapisy na feryjne zajęcia dla dzieci organizowane na zlecenie miasta. Na miejsca trzeba polować szybko, bo będzie obowiązywać zasada „kto pierwszy, ten lepszy”

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 28:26. Porażka na koniec roku

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 28:26. Porażka na koniec roku 0 0

W ostatnim spotkaniu w 2019 roku zespół Puław przegrał w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem choć do przerwy miał trzy gole zaliczki

Festiwal Bożego Narodzenia w galerii Vivo! w Lublinie
galeria

Festiwal Bożego Narodzenia w galerii Vivo! w Lublinie 0 2

Jeszcze w niedzielę można wziąć udział w Festiwalu Bożego Narodzenia w centrum handlowym Vivo! w Lublinie. W godz. 11.00-18.00 dzieci poznają bajki o popularnym zielonym złośniku - Grinchu. Czekać na nich będzie ozdabianie choinki własnoręcznie wykonanymi zabawkami, wielki kalendarz adwentowy z ukrytymi niespodziankami, przygotowywanie świątecznych słodkości pod okiem mistrzów cukiernictwa, seans kinowy z przygodami Minionków oraz taneczne maty, na których trzeba się będzie wykazać sprytem, refleksem i sprawnością.

"Nietolerancja trwa". Byli więźniowie Majdanka z apelem w nowym filmie muzeum [wideo]
film

"Nietolerancja trwa". Byli więźniowie Majdanka z apelem w nowym filmie muzeum [wideo] 0 9

- Tym filmem chcieliśmy przypomnieć tragedię tego miejsca, zarazem podkreślić misję i zadanie, jakie sobie stawiamy - mówi Krzysztof Stanek z Państwowego Muzeum na Majdanku. Film "Pamiętam" powstał z okazji 75. rocznicy likwidacji byłego niemieckiego nazistowskiego obozu KL Lublin.

Lublin: Zbudowali choinkę z klocków Lego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zbudowali choinkę z klocków Lego [zdjęcia] 0 0

W galerii handlowej Skende przy IKEA w Lublinie powstała choinka zbudowana z klocków Lego. "Drzewko" ma 5 metrów wysokości, a udekorowały je dzieci. Zabawa z klockami Lego będzie miała miejsce także w niedzielę. Na najmłodszych czeka także wspólne budowanie kilkumetrowych, trójwymiarowych figur, konkursy z nagrodami oraz baseny z klockami. Wstęp jest bezpłatny

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator
galeria

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator 13 9

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Szwoleżerów w Chełmie

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal!
film

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal! 0 0

Reprezentacja Polski zakończyła zawody drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal na pierwszym miejscu

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach
pilne
galeria

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach 79 56

Lublin jest częściowo bez prądu. Po godz. 18 doszło do dużej awarii energetycznej w mieście i w kilku miejscowościach poza nim

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia] 10 2

Wystawa psów rasowych odbywa się w ten weekend w Targach Lublin

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019
14 grudnia 2019, 8:00

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019 0 0

Jak co roku organizatorzy prestiżowego ogólnopolskiego konkursu Grand Press Photo zapraszają na lubelską odsłonę wystawy prezentującej najlepsze fotografie prasowe wyłonione w inicjatywie magazynu "Press". Ekspozycję będzie można podziwiać w Centrum Spotkania kultur w dniach 14 grudnia - 6 stycznia.

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19
galeria

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19 15 13

Mogą ruszać prace budowlane na kolejnym odcinku trasy S19 między Lublinem a Rzeszowem. Tym razem chodzi fragment przyszłej ekspresówki po stronie woj. podkarpackiego

Świąteczny Kiermasz w Nałęczowie
15 grudnia 2019, 10:00

Świąteczny Kiermasz w Nałęczowie 0 2

15 grudnia o godz. 10 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury rozpocznie się Świąteczny Kiermasz Produktów Lokalnych.

Dla Oli i Dawidka. Charytatywna impreza w ZSO przy ul. Radzyńskiej [zdjęcia]
galeria

Dla Oli i Dawidka. Charytatywna impreza w ZSO przy ul. Radzyńskiej [zdjęcia] 98 0

Świąteczny kiermasz, pokaz mody sylwestrowej, maraton zumby, pokazy sztuk walki i występy taneczne – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na imprezę charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach. Piątkowe wydarzenie w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Radzyńskiej w Lublinie przyciągnęło wiele osób.

Włamywacz "recydywista” trafił za kraty. Policja odzyskała część skradzionych rzeczy

Włamywacz "recydywista” trafił za kraty. Policja odzyskała część skradzionych rzeczy 0 1

Ukradł elektronarzędzia i przedmioty ogrodnicze o łącznej wartości 3 tys. zł. Sprawca włamania na terenie gminy Piaski (powiat świdnicki) został tymczasowo aresztowany.

Nowy żłobek w Chełmie. Ruszyły zapisy do Chełmskich Niedźwiadków

Nowy żłobek w Chełmie. Ruszyły zapisy do Chełmskich Niedźwiadków 4 2

Ruszyły zapisy do nowego chełmskiego żłobka. Póki co miejsc jest sporo, bo w żłobku powstaną dwie grupy w atrakcyjnie i nowocześnie urządzonych salach, a wszystko za sprawą programu Maluch Plus, dzięki któremu placówka powstała.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.