Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 listopada 2008 r.
11:55
Edytuj ten wpis

Radny PiS stracił mandat, bo zagłosował

0 12 A A

- Kolega zachował się jak prawdziwy Polak i patriota. Bronił polskości na kresach - mówił Tomasz Kraszewski z PiS o swoim koledze klubowym Tomaszu Panku. W czwartek wieczorem puławscy radni zdecydowali o tym, że wygasł mu mandat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Miejski radny PiS Tomasz Panek w trakcie wakacji wziął udział w głosowaniu w referendum lokalnym w gminie Uście Gorlickie w woj. małopolskim, gdzie ma dom. Głosowanie dotyczyło wprowadzenia nazw miejscowości oprócz języka polskiego, również w łemkowskim. Na tym terenie zamieszkuje bowiem wielu Łemków.

Ale głosując w referendum w innej gminie radny automatycznie wpisał się w niej do rejestru wyborców. A to oznacza, że nie był w rejestrze w Puławach i przez to jego mandat radnego powinien wygasnąć.

- Obowiązkiem obywatela jest wierność Rzeczpospolitej Polskiej. Moje zbyt gorące polskie serce spowodowało, że teraz musimy się zajmować takimi sprawami - tłumaczył się Tomasz Panek.

Ale większość radnych uznała, że przepisy jednoznacznie nakazują zagłosować za uznaniem wygaśnięcia mandatu. - To co, może wszyscy powinniśmy tam pojechać i głosować w obronie polskości? Nie życzę sobie sprowadzać patriotyzmu do składania fałszywych oświadczeń - ripostował radny Waldemar Rejmak (PO).

Chodzi o to, że wpisując się na listę wyborców w obcej gminie radny musiał podpisać oświadczenie, że stale w niej zamieszkuje. Tymczasem to nieprawda. - Apeluję do przewodniczącego, żeby złożył doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez radnego. Jeśli tego nie zrobi, sam złożę to doniesienie z poczucia obowiązku - zapowiedział Michał Sadura, radny PO.

Radny Panek może jeszcze od decyzji rady odwołać się do sądu. Nie chciał nam powiedzieć, czy złoży odwołanie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tutun1 / 2 grudnia 2008 r. o 10:04
„Patriotyzm – postawa charakteryzująca się poczuciem szacunku, umiłowania i oddania względem ojczyzny. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobistymi, a w skrajnych przypadkach gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia. Od nacjonalizmu i szowinizmu odróżnia go otwartość na inne narody i tolerancja wobec nich” (Wikipedia).

Właściwie to już w świetle definicji widać jaką postawę prezentuje Pan Tomasz Kraszewski tłumacząc postępowanie partyjnego kolegi i jego popis (a może poPiS). Bo taka deklaracja najbardziej przeraża, świadcząc skądinąd o świadomej manipulacji poprzez przypisywanie postaw negatywnych pojęciom w opinii publicznej uznanym za cnoty. No cóż, jeśli na tym polega dyscyplina i solidarność partyjna to pozostaje zastanowić się, czy wszyscy członkowie tej partii myślą podobnie i jakie mogą być konsekwencje polityczne takich opinii (dla nieznających historii, a do takich zapewne nie należy Pan Panek trzeba przypomnieć, że decyzję o I rozbiorze Polski podjął Sejm rozbiorowy Rzeczypospolitej złożony z patriotów…)
Skoro już w tym wątku, to może Pan, Panie Panek zbiera baty zupełnie niesłusznie? A może Pan pojechał wziąć udział w referendum aby właśnie zapobiec przejawom nacjonalizmu i aby umożliwić Łemkom postawienie tych tablic? No jeśli tak, to opinia publiczna Pana zrehabilituje ale co z kolegami z Pis? I tak źle i tak niedobrze. Gdzie ta ojczyzna i komu lepiej się narazić?
No i w kwestii mandatu Panie Radny – mandat radnego to nie kara za szybką jazdę tylko delegacja społeczeństwa i wotum zaufania do pełnienia funkcji publicznej czyli w imieniu innych. Jeśli nie poczuwa się Pan Puławianinem to dobrze się stało, że Pan pojechał na to referendum niezależnie od stanowiska jakie Pan zaprezentował. I znów wycieczka historyczna – historia Polski w XVII w. ukazuje jak łatwo przywiązanie do ojczyzny może zmienić się w ksenofobię. Sarmatyzm, buta, duma wojny z krajami notabene innych religii to nie wyraz obrony Ojczyzny ale „złotej wolności szlacheckiej” i własnych interesów ziemskich. Podczas potopu szwedzkiego egoistyczna szlachta nie zawahała się zdradzić króla Polski aby jak twierdzono „chronić swój kraj”
Pan zdradził Puławy i ich mieszkańców w imię własnych interesów.
Kogo jeszcze Pan zdradzi?
„Patriotyzm – postawa charakteryzująca się poczuciem szacunku, umiłowania i oddania względem ojczyzny. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobistymi, a w skrajnych przypadkach gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia. Od nacjonalizmu i szowinizmu odróżnia go otwartość na inne narody i tolerancja wobec nich” (Wikipedia).

Właściwie to już w świetle definicji widać jaką postawę prezentuje Pan Tomasz Kraszewski tłumacząc postępowanie partyjnego kolegi i jego popis (a mo... rozwiń
Avatar
kenap / 29 listopada 2008 r. o 20:33
Sy łszano trochę o wyczynach tego panka na studniówkach, wyjazdach zagranicznych, w Bieszczadach. Że też jest on jeszcze nauczycielem?. Mzdra Rada Miasta Puławy odpowiedziała słowami szefa PIS Sp..... Dz....
Avatar
folkatka / 29 listopada 2008 r. o 11:09
Podpisuję się obydwiema rękoma pd tym co napisał jajacek. Brak mi słów na okreslenie postawy pana ex radnego. "Obrona polskości na kresach"...Prosze nie uzywać takich sformułowań w stosunku do tego żałosnego wyskoku! To obraza i bezczeszczenie pamieci naszych prawdziwych bohaterów!
Tacy ludzie nie powinni sprawować jakichkolwiek funkcji w społeczeństwie. Mam nadzieję że uczniowie pana exradnego sa madzrejsi niz on sam.
Avatar
zambrowiak / 29 listopada 2008 r. o 09:48
Za głupotę trzeba płacić, Panie Panek!. Dotyczy to również członków PiSS.
Avatar
Gość / 28 listopada 2008 r. o 22:43
Z przyczyn zawodowych, od dawna obserwuję słowne utarczki pomiędzy zwolennikami PO a PiS. Dotychczasowe obserwacje wskazują, że zwolennicy PiS wyraźnie górują nad zwolennikami PO nie tylko wykształceniem ogólnym, ale również doświadczeniem życiowym. Sugerowałoby to, że PiS-owcy to w większości ludzie dojrzali z tzw. starej szkoły sprzed reform. PO-wcy natomiast, wyraźnie górują zajadłością i częściej używają słów obelżywych, co wskazuje że mamy do czynienia z "pokoleniem kciuka". Również forma ich przekazu stawia pod znakiem zapytania ich "wyrobienie" pisarskie. Z reguły, są to krótkie wypowiedzi typu SMS-owego, błędne stylistycznie z dużą zawartością ordynarnych błędów ortograficznych i pozbawione interpunkcji. Dla porównania, wypowiedzi PiS-owców są w swej formie rzeczowe, poprawne stylistycznie a przede wszystkim cechuje je wysoka merytoryczność poparta faktami oraz osobistymi doświadczeniami. Widać lepszy "warsztat pisarski" co wskazuje na duże oczytanie literackie a nie tylko Vikipedii. Generalnie rzecz ujmując można stwierdzić, że dyskusja między tymi grupami przypomina duskusję wszechstronnie wykształconych erudytów z podwórkowym lumpenproletariatem. Oczywiście, jak w każdej społeczności, są pewne odstępstwa, ale z moich badań wynika, że mieszczą się one w zakresie błędu statystycznego. Zarówno w jednej jak i w drugiej grupie, znajduje się ten podobny odsetek inteligencji i gburów, jednak biegunowość jest przeciwna. Gdyby to był mecz piłkarski powiedziałbym 1:0 dla PiSowców.
Z przyczyn zawodowych, od dawna obserwuję słowne utarczki pomiędzy zwolennikami PO a PiS. Dotychczasowe obserwacje wskazują, że zwolennicy PiS wyraźnie górują nad zwolennikami PO nie tylko wykształceniem ogólnym, ale również doświadczeniem życiowym. Sugerowałoby to, że PiS-owcy to w większości ludzie dojrzali z tzw. starej szkoły sprzed reform. PO-wcy natomiast, wyraźnie górują zajadłością i częściej używają słów obelżywych, co wskazuje że mamy do czynienia z "pokoleniem kciuka". Również forma ich przekazu stawia pod znakiem zapyt... rozwiń
Avatar
IWAN Z BARTNEGO / 28 listopada 2008 r. o 22:29
PISDAŁ CIAŁA NIE PO RAZ PIERWSZY I NIE OSTATNI. KOMPROMITUJĄ SIĘ NA POTĘGĘ! TAKA PARTIA!!!
Avatar
geronimo / 28 listopada 2008 r. o 21:59
Następny ponury pisiorek się politycznie odstrzelił. "Obrońca Polskości na Kresach wschodnich" od siedmiu boleści. Czy oni rzeczywiście robią to z wrodzonej głupoty?
Avatar
jajacek / 28 listopada 2008 r. o 19:20
Panie radny Panek, szkoda mi trochę pana, ale właściwie bardziej żal mi siedzenie ściska. Miałem pana za faceta z jajami, prostolinijnego ale uczciwego. Z patrioty zrobiłeś się pan zwykłym ksenofobem. Słusznie postąpili pana koledzy z Rady zwalniajac pana z zaszczytu bycia reprezentantem narodu naszej małej Ojczyzny. Jesli pan nie wiesz kim byli Łemkowie poczytaj pan sobie w wolnych chwilach, których teraz będzie wiecej po zwolnieniu fotela w Radzie: [url="http://www.szukamypolski.com/sasiedzi/lemkowie.php"]http://www.szukamypolski.com/sasiedzi/lemkowie.php[/url]. Polska i Polacy szczycą się zawołaniem "za wolność waszą i naszą" Nasi rodacy byli wszedzie tam gdzie trzeba było bronić wolności, godności ludzkiej, a pan ją zdeptałeś występując przeciwko wspaniałym ludziom mieszkającym na pograniczu państw, narodów i kultur. Co panu przeszkadzałoby gdyby nawet na tablicy miejscowosci, której jesteś pan napływowym dorywczym mieszkańcem od roku czy dwóch pojawiła się nazwa łemkowska zgodnie z wielowiekową tradycją , pan chcesz się równać z solą tamtej ziemi? Jesteś pan żałosny. Nie każdy człowiek będącym Łemkiem jest Ukraińcem i nie każdy Polakiem. Tak dzieje się na każdym pograniczu gdzie odzdziaływują wpływy dwóch potężnych narodów. Sztuka w tym żeby być dalej Łemkiem i za takiego uważać się. Pana wyjazd na referendum możnaby przyrównać do niechlubnej akcji WISŁA, pan po prostu wziąłeś udział w akcji WISŁA2, będąc jej niechlubnym współtwórcą.
Nie spodziewałem się tego po historyku, nauczycielu historii wspaniałego Liceum im. A.J. ks. Czartoryskiego. Obawiam się, że pana kwalifikacje moralne zweryfikowane w akcji WISŁA2 stawiają pod znakiem zapytania pana dalszą karierę nauczycielską, przynajmniej na pewiem czas, aż najdą pana refleksje i wyprostujesz pan swoje błędy.
Jesteś pan żałosny. Jedyne honorowe wyjście dla pana to sprzedac łemkowskie hektary i wrócić do Puław w pokutnej włosienicy prosząc o wybaczenie. A fe brzydalu...
PS,
a co to za epizod w pana życiu - Bieszczady na haju?
Panie radny Panek, szkoda mi trochę pana, ale właściwie bardziej żal mi siedzenie ściska. Miałem pana za faceta z jajami, prostolinijnego ale uczciwego. Z patrioty zrobiłeś się pan zwykłym ksenofobem. Słusznie postąpili pana koledzy z Rady zwalniajac pana z zaszczytu bycia reprezentantem narodu naszej małej Ojczyzny. Jesli pan nie wiesz kim byli Łemkowie poczytaj pan sobie w wolnych chwilach, których teraz będzie wiecej po zwolnieniu fotela w Radzie: [url="http://www.szukamypolski.com/sasiedzi/lemkowie.php"]http://www.szukamypolski.com/sasie... rozwiń
Avatar
panek / 28 listopada 2008 r. o 18:38
mial tez Panek swojego czasu chacjende w Kalnicy w Bieszczadach, udzielal tam narkotykow nieletnim i organizowal libacje alkoholowe molestujac uczennice z SLO, kto nie wierzy niech podpyta tamtejszych i tutejszych.
Avatar
~Piotr~ / 28 listopada 2008 r. o 13:39
Oczywiście p. Panek nie bronił żadnej polskości (już tam o "kresach" nie wspominając, bo to województwo...małopolskie), tylko walczył z "łemkowskością". Głosowanie nie dotyczyło zamiany tablic polskich na łemkowskie, tylko dodania tablic z łemkowską nazwą. W pełnej zgodzie z prawem. Dodajmy, że Łemkowie są tam autochtonami, a Uście przed akcją "Wisła" nazywało się nie "Gorlickie", tylko "Ruskie". Innymi słowy, gdy "patrioci" litewscy nie dopuszczają do ustawiania dwujęzycznych litewsko-polskich tablic na Wileńszczyźnie, to dyskryminacja i prześladowanie, a gdy "patriota" polski - drogą szwindla - usiłuje storpedować tablice polsko-łemkowskie, to "gorące serce" i "obrona polskości". Niestety, zboczenie umysłowe zwane nacjonalizmem pociąga za sobą zejście w pojęciach etycznych na poziom Murzynka Kalego z "W pustyni i w puszczy"...
Oczywiście p. Panek nie bronił żadnej polskości (już tam o "kresach" nie wspominając, bo to województwo...małopolskie), tylko walczył z "łemkowskością". Głosowanie nie dotyczyło zamiany tablic polskich na łemkowskie, tylko dodania tablic z łemkowską nazwą. W pełnej zgodzie z prawem. Dodajmy, że Łemkowie są tam autochtonami, a Uście przed akcją "Wisła" nazywało się nie "Gorlickie", tylko "Ruskie". Innymi słowy, gdy "patrioci" litewscy nie dopuszczają do ustawiania dwujęzycznych litew... rozwiń
Avatar
tutun1 / 2 grudnia 2008 r. o 10:04
„Patriotyzm – postawa charakteryzująca się poczuciem szacunku, umiłowania i oddania względem ojczyzny. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobistymi, a w skrajnych przypadkach gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia. Od nacjonalizmu i szowinizmu odróżnia go otwartość na inne narody i tolerancja wobec nich” (Wikipedia).

Właściwie to już w świetle definicji widać jaką postawę prezentuje Pan Tomasz Kraszewski tłumacząc postępowanie partyjnego kolegi i jego popis (a może poPiS). Bo taka deklaracja najbardziej przeraża, świadcząc skądinąd o świadomej manipulacji poprzez przypisywanie postaw negatywnych pojęciom w opinii publicznej uznanym za cnoty. No cóż, jeśli na tym polega dyscyplina i solidarność partyjna to pozostaje zastanowić się, czy wszyscy członkowie tej partii myślą podobnie i jakie mogą być konsekwencje polityczne takich opinii (dla nieznających historii, a do takich zapewne nie należy Pan Panek trzeba przypomnieć, że decyzję o I rozbiorze Polski podjął Sejm rozbiorowy Rzeczypospolitej złożony z patriotów…)
Skoro już w tym wątku, to może Pan, Panie Panek zbiera baty zupełnie niesłusznie? A może Pan pojechał wziąć udział w referendum aby właśnie zapobiec przejawom nacjonalizmu i aby umożliwić Łemkom postawienie tych tablic? No jeśli tak, to opinia publiczna Pana zrehabilituje ale co z kolegami z Pis? I tak źle i tak niedobrze. Gdzie ta ojczyzna i komu lepiej się narazić?
No i w kwestii mandatu Panie Radny – mandat radnego to nie kara za szybką jazdę tylko delegacja społeczeństwa i wotum zaufania do pełnienia funkcji publicznej czyli w imieniu innych. Jeśli nie poczuwa się Pan Puławianinem to dobrze się stało, że Pan pojechał na to referendum niezależnie od stanowiska jakie Pan zaprezentował. I znów wycieczka historyczna – historia Polski w XVII w. ukazuje jak łatwo przywiązanie do ojczyzny może zmienić się w ksenofobię. Sarmatyzm, buta, duma wojny z krajami notabene innych religii to nie wyraz obrony Ojczyzny ale „złotej wolności szlacheckiej” i własnych interesów ziemskich. Podczas potopu szwedzkiego egoistyczna szlachta nie zawahała się zdradzić króla Polski aby jak twierdzono „chronić swój kraj”
Pan zdradził Puławy i ich mieszkańców w imię własnych interesów.
Kogo jeszcze Pan zdradzi?
„Patriotyzm – postawa charakteryzująca się poczuciem szacunku, umiłowania i oddania względem ojczyzny. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobistymi, a w skrajnych przypadkach gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia. Od nacjonalizmu i szowinizmu odróżnia go otwartość na inne narody i tolerancja wobec nich” (Wikipedia).

Właściwie to już w świetle definicji widać jaką postawę prezentuje Pan Tomasz Kraszewski tłumacząc postępowanie partyjnego kolegi i jego popis (a mo... rozwiń
Avatar
kenap / 29 listopada 2008 r. o 20:33
Sy łszano trochę o wyczynach tego panka na studniówkach, wyjazdach zagranicznych, w Bieszczadach. Że też jest on jeszcze nauczycielem?. Mzdra Rada Miasta Puławy odpowiedziała słowami szefa PIS Sp..... Dz....
Avatar
folkatka / 29 listopada 2008 r. o 11:09
Podpisuję się obydwiema rękoma pd tym co napisał jajacek. Brak mi słów na okreslenie postawy pana ex radnego. "Obrona polskości na kresach"...Prosze nie uzywać takich sformułowań w stosunku do tego żałosnego wyskoku! To obraza i bezczeszczenie pamieci naszych prawdziwych bohaterów!
Tacy ludzie nie powinni sprawować jakichkolwiek funkcji w społeczeństwie. Mam nadzieję że uczniowie pana exradnego sa madzrejsi niz on sam.
Avatar
zambrowiak / 29 listopada 2008 r. o 09:48
Za głupotę trzeba płacić, Panie Panek!. Dotyczy to również członków PiSS.
Avatar
Gość / 28 listopada 2008 r. o 22:43
Z przyczyn zawodowych, od dawna obserwuję słowne utarczki pomiędzy zwolennikami PO a PiS. Dotychczasowe obserwacje wskazują, że zwolennicy PiS wyraźnie górują nad zwolennikami PO nie tylko wykształceniem ogólnym, ale również doświadczeniem życiowym. Sugerowałoby to, że PiS-owcy to w większości ludzie dojrzali z tzw. starej szkoły sprzed reform. PO-wcy natomiast, wyraźnie górują zajadłością i częściej używają słów obelżywych, co wskazuje że mamy do czynienia z "pokoleniem kciuka". Również forma ich przekazu stawia pod znakiem zapytania ich "wyrobienie" pisarskie. Z reguły, są to krótkie wypowiedzi typu SMS-owego, błędne stylistycznie z dużą zawartością ordynarnych błędów ortograficznych i pozbawione interpunkcji. Dla porównania, wypowiedzi PiS-owców są w swej formie rzeczowe, poprawne stylistycznie a przede wszystkim cechuje je wysoka merytoryczność poparta faktami oraz osobistymi doświadczeniami. Widać lepszy "warsztat pisarski" co wskazuje na duże oczytanie literackie a nie tylko Vikipedii. Generalnie rzecz ujmując można stwierdzić, że dyskusja między tymi grupami przypomina duskusję wszechstronnie wykształconych erudytów z podwórkowym lumpenproletariatem. Oczywiście, jak w każdej społeczności, są pewne odstępstwa, ale z moich badań wynika, że mieszczą się one w zakresie błędu statystycznego. Zarówno w jednej jak i w drugiej grupie, znajduje się ten podobny odsetek inteligencji i gburów, jednak biegunowość jest przeciwna. Gdyby to był mecz piłkarski powiedziałbym 1:0 dla PiSowców.
Z przyczyn zawodowych, od dawna obserwuję słowne utarczki pomiędzy zwolennikami PO a PiS. Dotychczasowe obserwacje wskazują, że zwolennicy PiS wyraźnie górują nad zwolennikami PO nie tylko wykształceniem ogólnym, ale również doświadczeniem życiowym. Sugerowałoby to, że PiS-owcy to w większości ludzie dojrzali z tzw. starej szkoły sprzed reform. PO-wcy natomiast, wyraźnie górują zajadłością i częściej używają słów obelżywych, co wskazuje że mamy do czynienia z "pokoleniem kciuka". Również forma ich przekazu stawia pod znakiem zapyt... rozwiń
Avatar
IWAN Z BARTNEGO / 28 listopada 2008 r. o 22:29
PISDAŁ CIAŁA NIE PO RAZ PIERWSZY I NIE OSTATNI. KOMPROMITUJĄ SIĘ NA POTĘGĘ! TAKA PARTIA!!!
Avatar
geronimo / 28 listopada 2008 r. o 21:59
Następny ponury pisiorek się politycznie odstrzelił. "Obrońca Polskości na Kresach wschodnich" od siedmiu boleści. Czy oni rzeczywiście robią to z wrodzonej głupoty?
Avatar
jajacek / 28 listopada 2008 r. o 19:20
Panie radny Panek, szkoda mi trochę pana, ale właściwie bardziej żal mi siedzenie ściska. Miałem pana za faceta z jajami, prostolinijnego ale uczciwego. Z patrioty zrobiłeś się pan zwykłym ksenofobem. Słusznie postąpili pana koledzy z Rady zwalniajac pana z zaszczytu bycia reprezentantem narodu naszej małej Ojczyzny. Jesli pan nie wiesz kim byli Łemkowie poczytaj pan sobie w wolnych chwilach, których teraz będzie wiecej po zwolnieniu fotela w Radzie: [url="http://www.szukamypolski.com/sasiedzi/lemkowie.php"]http://www.szukamypolski.com/sasiedzi/lemkowie.php[/url]. Polska i Polacy szczycą się zawołaniem "za wolność waszą i naszą" Nasi rodacy byli wszedzie tam gdzie trzeba było bronić wolności, godności ludzkiej, a pan ją zdeptałeś występując przeciwko wspaniałym ludziom mieszkającym na pograniczu państw, narodów i kultur. Co panu przeszkadzałoby gdyby nawet na tablicy miejscowosci, której jesteś pan napływowym dorywczym mieszkańcem od roku czy dwóch pojawiła się nazwa łemkowska zgodnie z wielowiekową tradycją , pan chcesz się równać z solą tamtej ziemi? Jesteś pan żałosny. Nie każdy człowiek będącym Łemkiem jest Ukraińcem i nie każdy Polakiem. Tak dzieje się na każdym pograniczu gdzie odzdziaływują wpływy dwóch potężnych narodów. Sztuka w tym żeby być dalej Łemkiem i za takiego uważać się. Pana wyjazd na referendum możnaby przyrównać do niechlubnej akcji WISŁA, pan po prostu wziąłeś udział w akcji WISŁA2, będąc jej niechlubnym współtwórcą.
Nie spodziewałem się tego po historyku, nauczycielu historii wspaniałego Liceum im. A.J. ks. Czartoryskiego. Obawiam się, że pana kwalifikacje moralne zweryfikowane w akcji WISŁA2 stawiają pod znakiem zapytania pana dalszą karierę nauczycielską, przynajmniej na pewiem czas, aż najdą pana refleksje i wyprostujesz pan swoje błędy.
Jesteś pan żałosny. Jedyne honorowe wyjście dla pana to sprzedac łemkowskie hektary i wrócić do Puław w pokutnej włosienicy prosząc o wybaczenie. A fe brzydalu...
PS,
a co to za epizod w pana życiu - Bieszczady na haju?
Panie radny Panek, szkoda mi trochę pana, ale właściwie bardziej żal mi siedzenie ściska. Miałem pana za faceta z jajami, prostolinijnego ale uczciwego. Z patrioty zrobiłeś się pan zwykłym ksenofobem. Słusznie postąpili pana koledzy z Rady zwalniajac pana z zaszczytu bycia reprezentantem narodu naszej małej Ojczyzny. Jesli pan nie wiesz kim byli Łemkowie poczytaj pan sobie w wolnych chwilach, których teraz będzie wiecej po zwolnieniu fotela w Radzie: [url="http://www.szukamypolski.com/sasiedzi/lemkowie.php"]http://www.szukamypolski.com/sasie... rozwiń
Avatar
panek / 28 listopada 2008 r. o 18:38
mial tez Panek swojego czasu chacjende w Kalnicy w Bieszczadach, udzielal tam narkotykow nieletnim i organizowal libacje alkoholowe molestujac uczennice z SLO, kto nie wierzy niech podpyta tamtejszych i tutejszych.
Avatar
~Piotr~ / 28 listopada 2008 r. o 13:39
Oczywiście p. Panek nie bronił żadnej polskości (już tam o "kresach" nie wspominając, bo to województwo...małopolskie), tylko walczył z "łemkowskością". Głosowanie nie dotyczyło zamiany tablic polskich na łemkowskie, tylko dodania tablic z łemkowską nazwą. W pełnej zgodzie z prawem. Dodajmy, że Łemkowie są tam autochtonami, a Uście przed akcją "Wisła" nazywało się nie "Gorlickie", tylko "Ruskie". Innymi słowy, gdy "patrioci" litewscy nie dopuszczają do ustawiania dwujęzycznych litewsko-polskich tablic na Wileńszczyźnie, to dyskryminacja i prześladowanie, a gdy "patriota" polski - drogą szwindla - usiłuje storpedować tablice polsko-łemkowskie, to "gorące serce" i "obrona polskości". Niestety, zboczenie umysłowe zwane nacjonalizmem pociąga za sobą zejście w pojęciach etycznych na poziom Murzynka Kalego z "W pustyni i w puszczy"...
Oczywiście p. Panek nie bronił żadnej polskości (już tam o "kresach" nie wspominając, bo to województwo...małopolskie), tylko walczył z "łemkowskością". Głosowanie nie dotyczyło zamiany tablic polskich na łemkowskie, tylko dodania tablic z łemkowską nazwą. W pełnej zgodzie z prawem. Dodajmy, że Łemkowie są tam autochtonami, a Uście przed akcją "Wisła" nazywało się nie "Gorlickie", tylko "Ruskie". Innymi słowy, gdy "patrioci" litewscy nie dopuszczają do ustawiania dwujęzycznych litew... rozwiń