Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

18 marca 2020 r.
16:10

Rządowa pomoc dla szpitali zakaźnych. Skorzystają także Puławy

Autor: Zdjęcie autora rs
28 31 A A
W całym województwie z powodu zakażenia lub podejrzenia infekcji koronawirusem hospitalizowanych jest 25 osób. Żadna z nich nie przebywa obecnie w Puławach
W całym województwie z powodu zakażenia lub podejrzenia infekcji koronawirusem hospitalizowanych jest 25 osób. Żadna z nich nie przebywa obecnie w Puławach (fot. Radosław Szczęch)

Zabezpieczenie potrzeb nowej sieci szpitali zakaźnych w sprzęt, nowy dodatek za gotowość i pierwszeństwo w zapewnianiu niezbędnej odzieży ochronnej – na to wszystko może liczyć również szpital w Puławach. Placówka otrzymała już tysiąc kompletów ochronnych - kombinezonów i masek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o dodatkowym wsparciu, na jakie mogą liczyć wszystkie nowo utworzone szpitale zakaźne. Jednym z nich jest placówka przy ul. Bema w Puławach.

– Te szpitale znajdują się na pierwszym froncie walki. Każdy z nich otrzyma tysiąc sztuk maseczek, kombinezonów oraz odpowiednią ilość gogli, które można dezynfekować i używać wielokrotnie. Zabezpieczamy je w pierwszej kolejności – mówił szef resortu zdrowia. Poza sprzętem, ministerstwo uruchamia dla nich specjalny „dodatek za gotowość”. Ilość pieniędzy, jakie będą zasilać szpitale zakaźne będzie uzależniona od liczby posiadanych łóżek oraz łóżek respiratorowych.

Dla puławskiego szpitala, który docelowo będzie dysponował 423 łóżkami oraz 23 respiratorami (obecnie ma ich 18) to szansa na dodatkowy milion złotych do ryczałtu z NFZ. Kolejne pieniądze SP ZOZ w Puławach otrzyma za każdego przyjętego pacjenta chorego na Covid-19 lub z podejrzeniem infekcji koronawirusem. Zgodnie z decyzją resortu zdrowia, będzie to 460 zł dziennie. W związku z tym, przy pełnym obłożeniu oznaczałoby dodatkowe prawie 6 mln zł miesięcznie.

Znacznie lepszym scenariuszem, oczekiwanym przez wszystkie służby byłoby jednak zatrzymanie dynamiki zachorowań, tak by znajdujące się w gotowości łóżka puławskiego oraz innych szpitali zakaźnych w kraju pozostawały wolne jak najdłużej. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jan / 18 marca 2020 r. o 17:44
+12
INTERNUS pokazał swoje biznesowe oblicze, przyjęcia pacjentów - KONSULTACJE TELEFONICZNE!!!! ZOZ-y w Puławach przyjmują! JAK TO NAZWAĆ!!!!!!!!!!!
Avatar
ADMIN / 18 marca 2020 r. o 18:09
+10
Korea Południowa każdego dnia przeprowadza około 20 tysięcy testów na obecność koronawirusa. Utworzono sieć prawie stu laboratoriów, które za darmo wszystkim chętnym wykonują badania. Mimo tej skali działań, testów nie brakuje. Korea Południowa od samego początku przyjęła taki plan - przeprowadzenia jak największej liczby testów w celu wykrycia wirusa. Zamiast czekać, aż pacjenci przyjdą do nas, poszliśmy za nimi i sami szukaliśmy możliwych infekcji, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu się na społeczeństwo - I TAK POWINNO BYC W POLSCE
Avatar
Puławiak / 18 marca 2020 r. o 19:37
+9
Dobra miki nie czas i miejsce na tego typu dyskusje. Załóżmy ze pojąlen moja strata. Tak w ogóle to mam nadzieję że w Puławach nie będzie zadnego pacjenta z wirusem i bedziemy bezpieczni jako mięsto przed tym g...em dużo zdrowia pozdrawiam
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 18:24
+9
To teraz już wiadomo że Smaga i Rybak zgodzili się na przekształcenie szpitala w zamian za otrzymanie SPZOZ dodatkowych pieniędzy. Ehhh tylko kasa się liczy, a gdzie dobro mieszkańcow?
Avatar
ADMIN / 18 marca 2020 r. o 18:46
+8
Policjanci sprawdzali w niedzielę, czy objęta kwarantanną kobieta jest w domu. Nie zastali jej. Przez telefon ustalili, że jest w pracy - w gabinecie lekarskim i przyjmuje pacjentów. Dzisiaj wiadomo już, że test lekarki na koronawirusa dał wynik pozytywny. Jezeli takich mamy lekarzy to zycze powiedzenia w walce z wirusem.
Avatar
bez powołania? / 18 marca 2020 r. o 17:55
+7
Dlaczego Dyrektor Szpitala przemilcza fakt iż duża część lekarzy i pielęgniarek złożyła wypowiedzenie. A jeszcze większą opiekuje się dziećmi w domu.
 Czyli to prawda, że wszyscy młodzi lekarze przestraszyli się i zrezygnowali z gotowości służenia pomocą z narażeniem życia zarażonym coronawirusem? Zostali najodważniejszi i najbardziej odpowiedzialni. 
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 18:48
+6
Czy wy się słyszycie? Czy aż tak jesteście zaślepieni nienawiścią i głupotą? Korona wirus to nie katar sienny to nawet nie angina czy zwykła sraczka. Oby wszyscy się mylili i oby wirus nie zebrał żniwa. Popatrzcie co się dzieje na świecie gdzie jest już wirus. Jakim trzeba być podłym człowiekiem aby myśleć że ktoś wpadł na pomysł aby zarabiać na chorych ludziach. Pomyślnie ile krzywdy robicie jaka rozsiewacie panikę. Oby nikt nie przypłacił zdrowiem waszej podłości.
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 17:11
+6
To już wiadomo po co powstał szpital Zakaźny w Puławach , żeby go oddłużyć finansowo.
Avatar
logika / 18 marca 2020 r. o 16:55
+6
Szkoda tylko że zawalowiec czy udarowiec będzie szukał szans na życie w Dęblinie, Rykach czy Opolu Lubelskim. Miej Boże tych ludzi w opiece
Avatar
szok / 18 marca 2020 r. o 18:06
+5
INTERNUS pokazał swoje biznesowe oblicze, przyjęcia pacjentów - KONSULTACJE TELEFONICZNE!!!!  ZOZ-y w Puławach przyjmują! JAK TO NAZWAĆ!!!!!!!!!!!
no brawo!!! komercha, wypięli się na pacjentów, dobrze, że innie lekarze w przychodniach stoją na posterunku. to im sie nalężą te pizze i kebaby, i sprzedawcom, policjantom, strażnikom, w um tym, którzy zostali w pracy i nie korzystają z wolnego
Avatar
... / 18 marca 2020 r. o 20:33
0
Trzeba trzymać kciuki żeby pacjentów było jak najwięcej. To i kaska będzie. Brawo
 To była ironia widzę, że nie zrozumieliście, słabo. 
Avatar
nji / 18 marca 2020 r. o 19:53
+3
"W związku z tym, przy pełnym obłożeniu oznaczałoby dodatkowe prawie 6 mln zł miesięczni" . Ale trzeba być debilem!!!!
Avatar
miki / 18 marca 2020 r. o 19:42
+4
dziękuję!!! również życzę zdrowia i obyśmy nie spotkali sie na moim dyżurze, pozdrawiam
Avatar
Puławiak / 18 marca 2020 r. o 19:37
+9
Dobra miki nie czas i miejsce na tego typu dyskusje. Załóżmy ze pojąlen moja strata. Tak w ogóle to mam nadzieję że w Puławach nie będzie zadnego pacjenta z wirusem i bedziemy bezpieczni jako mięsto przed tym g...em dużo zdrowia pozdrawiam
Avatar
miki / 18 marca 2020 r. o 19:11
-2
a to ciekawe, że zawał mozna mieć na życzenie kiedy się chce; zakażone zawały będą przywożone z całego województwa, zatrzymania krążenia z całego województwa, udary- z całego województwa; skomplikowane urazy z całego województwa- w oddziale zakaznym jest zaledwie kilka łóżek, które napewno nie pomieszczą wszystkich pacjentów w stanie zagrożenia życia, ale widzę że jestes tak tępą dzidą że nadal nie możesz tego pojąć- cała placówka będzie zakazna, bo nie wystarczy miejsc dla wszystkich potrzebujących hospitalizacji z potwierdzonym wirusem, prościej się nie da, mam nadzieję że dotarło
a to ciekawe, że zawał mozna mieć na życzenie kiedy się chce; zakażone zawały będą przywożone z całego województwa, zatrzymania krążenia z całego województwa, udary- z całego województwa; skomplikowane urazy z całego województwa- w oddziale zakaznym jest zaledwie kilka łóżek, które napewno nie pomieszczą wszystkich pacjentów w stanie zagrożenia życia, ale widzę że jestes tak tępą dzidą że nadal nie możesz tego pojąć- cała placówka będzie zakazna, bo nie wystarczy miejsc dla wszystkich potrzebujących hospitalizacji z potwierdzonym wirusem, pr... rozwiń
Avatar
Puławiak / 18 marca 2020 r. o 18:58
+3
Miki geniuszu czytałeś artykuł nie ma żadnego pacjenta ani zakazanego ani z podejrzeniem A cały szpital zamknięty dla mieszkańców od trzech dni i oślę. Aby się zarazic trzeba mieć bezpośredni kontakt A nie zobaczyć daleka zarazonego pacjeta. Teraz szpital pust bedzie czekal tydzien mozecdwa na zarazonego a moze w ogole n8kogo nie bedzie miejmy nadzieje a mieszkańcy będą do deblina albo ryk do szpitala jechać pogratulować pomyslu
Avatar
miki / 18 marca 2020 r. o 18:50
+3
ośle puławiak- w tej placówce funkcjonują również inne oddziały poza zakaznym, skoro pacjent zakażony będzie miał zawał to trafi na kardiologię- zakazną, jesli bedzie miał udar- to na udarowy zakazny, na ale ciebie to chyba przerasta logiczne myslenie i tylko ptrafisz komentować sprawy o których nie masz zielonego pojecia
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 18:48
+6
Czy wy się słyszycie? Czy aż tak jesteście zaślepieni nienawiścią i głupotą? Korona wirus to nie katar sienny to nawet nie angina czy zwykła sraczka. Oby wszyscy się mylili i oby wirus nie zebrał żniwa. Popatrzcie co się dzieje na świecie gdzie jest już wirus. Jakim trzeba być podłym człowiekiem aby myśleć że ktoś wpadł na pomysł aby zarabiać na chorych ludziach. Pomyślnie ile krzywdy robicie jaka rozsiewacie panikę. Oby nikt nie przypłacił zdrowiem waszej podłości.
Avatar
ADMIN / 18 marca 2020 r. o 18:46
+8
Policjanci sprawdzali w niedzielę, czy objęta kwarantanną kobieta jest w domu. Nie zastali jej. Przez telefon ustalili, że jest w pracy - w gabinecie lekarskim i przyjmuje pacjentów. Dzisiaj wiadomo już, że test lekarki na koronawirusa dał wynik pozytywny. Jezeli takich mamy lekarzy to zycze powiedzenia w walce z wirusem.
Avatar
Puławiak / 18 marca 2020 r. o 18:42
-1
Czy to oznacza że szpital stoi cały pusty i czeka na pacjentów zarażonych i nikogo do tej pory tu nie przywiezli i nie leczą? No cyrk jakis. Mieli tu wszystkich zarażonych zwozic leczyć w jednym miejscu w województwie a tu stoi pusty? To po co szpital cały zamknęli dla ludzi z puław?
idz sprawdz, popytaj, pozaglądaj w każdy kąt szpitalny to może wskoczy ci koronawirus na ten durny saganek, albo najlepiej połóż sie na jeden z oddziałów a obok ciebie niech położą pacjenta z Covid 19; czy naprawdę trzeba mieć aż tak mało rozumu, żeby nie mieć pojęcia na temat rozprzestrzeniania sie wirusa? chyba logiczne że cała placówka będzie skażona
 Miki geniuszu mamy przeciez oddzial zakazny oddzielny budynek przed budynkiem namiot po jaki ..uj zamykac caly szpital skoro i tak nikogo tam nie ma ośle. Mieszkańcy Puław nie mają w mieście szpitala najbliższy e Dęblinie 
 Miki geniuszu mamy przeciez oddzial zakazny oddzielny budynek przed budynkiem namiot po jaki ..uj zamykac caly szpital skoro i tak nikogo tam nie ma ośle. Mieszkańcy Puław nie mają w mieście szpitala najbliższy e Dęblinie  rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Subiektywnie o graffiti" w LuCreate
11 lipca 2020, 18:00

Wystawa "Subiektywnie o graffiti" w LuCreate

Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na wernisaż wystawy Artura Lesera "Subiektywnie o graffiti". Wydarzenie rozpocznie się 11 lipca o godz. 18.

Mikkel Michelsen i Grigorij Łaguta rozpoczęli w Toruniu walkę o tytuł indywidualnego mistrza Europy

Mikkel Michelsen i Grigorij Łaguta rozpoczęli w Toruniu walkę o tytuł indywidualnego mistrza Europy

Leon Madsen zwyciężył w inauguracyjnej rundzie Tauron Speedway Euro Championship na Motoarenie w Toruniu. W walce o indywidualne mistrzostwo Europy wzięli udział także dwaj zawodnicy Motoru Lublin – obrońca tytułu Mikkel Michelsen i wicemistrz z ubiegłego sezonu Grigorij Łaguta

Lubelskie: Pozytywne wyniki testów na koronawirusa u 14 osób. Głównie z pow. bialskiego

Lubelskie: Pozytywne wyniki testów na koronawirusa u 14 osób. Głównie z pow. bialskiego

- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy czternaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 5 chorych

231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 5 chorych

231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 5 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Minister zdrowia nie rekomenduje kolejnych gmin do głosowania korespondencyjnego

Minister zdrowia nie rekomenduje kolejnych gmin do głosowania korespondencyjnego

Po przeanalizowaniu sytuacji w kraju przed drugą turą wyborów prezydenckich minister zdrowia Łukasz Szumowski nie zarekomendował PKW kolejnych gmin do głosowania wyłącznie korespondencyjnego – przekazał PAP rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Zaspokajać swoją ciekawość świata. 40 lat kwartalnika literackiego "Akcent"
Magazyn

Zaspokajać swoją ciekawość świata. 40 lat kwartalnika literackiego "Akcent"

Rozmowa z Bogusławem Wróblewskim, redaktorem naczelnym kwartalnika Akcent

Kto wybuduje chodnik mieszkańcom Czosnówki? Gmina tłumaczy, że ma ograniczone finanse

Kto wybuduje chodnik mieszkańcom Czosnówki? Gmina tłumaczy, że ma ograniczone finanse

Kto wybuduje chodnik przy głównej drodze w Czosnówce (gmina Biała Podlaska)? Problem bezpieczeństwa przechodniów dostrzegają zarówno radni gminy oraz powiatu. Ale żaden samorząd nie kwapi się do inwestycji.

Ciężki tydzień Tomasovii, transfery w drodze

Ciężki tydzień Tomasovii, transfery w drodze

To były trudne dni dla zawodników klubu z Tomaszowa Lubelskiego. Niebiesko-biali ciężko trenowali, a dodatkowo rozegrali dwa mecze kontrolne. We wtorek przegrali z Igrosem Krasnobród 2:3, a dzień później takim samym wynikiem pokonali Omegę Stary Zamość.

Puławy: Co z przejściem pod kamienicą? Mieszkańcy się niecierpliwią

Puławy: Co z przejściem pod kamienicą? Mieszkańcy się niecierpliwią

Gdy w budynku przy Piłsudskiego 22 w Puławach rozpoczął się remont, zastawiono przejście pod kamienicą. Z bramy często korzystają mieszkańcy okolicznych bloków, którzy martwią się, czy po zakończeniu robót odzyskają swój ulubiony skrót.

Lubelskie: Wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

314 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 10 w woj. lubelskim, odnotowało wczoraj Ministerstwo Zdrowia w swoim raporcie. Jak przedstawia się sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim? Stan na 4 lipca.

Impro Teatr Bezczelny w Wirydarzu CK
11 lipca 2020, 19:00

Impro Teatr Bezczelny w Wirydarzu CK

11 lipca o godz. 19 w Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) wystąpi formacja Impro Teatr Bezczelny. To propozycja dla wielbicieli teatralnej improwizacji.

Światowa Organizacja Zdrowia: Nastąpił najwyższy wzrost liczby zakażeń od początku epidemii

Światowa Organizacja Zdrowia: Nastąpił najwyższy wzrost liczby zakażeń od początku epidemii

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w sobotę, że w ciągu ostatnich 24 godzin nastąpił najwyższy od początku epidemii wzrost liczby zakażeń koronawirusem - 212 326 nowych przypadków. Najwięcej nowych infekcji zdiagnozowano w USA, Brazylii i Indiach.

Spór o budowę ciepłowni tuż za granicą Lublina. "Nie chcemy żyć w pobliżu spalarni śmieci"

Spór o budowę ciepłowni tuż za granicą Lublina. "Nie chcemy żyć w pobliżu spalarni śmieci"

Tuż za granicą Lublina może powstać ciepłownia na paliwo z odpadów. Na jej budowę skłonne są zezwolić władze miasta. – Nie chcemy żyć w pobliżu spalarni śmieci – oburza się część okolicznych mieszkańców

Stal Kraśnik rozbiła Ładę Biłgoraj, porażka Podlasia Biała Podlaska

Stal Kraśnik rozbiła Ładę Biłgoraj, porażka Podlasia Biała Podlaska

Kolejne mecze kontrolne mają za sobą nasi trzecioligowcy. Stal bez najmniejszych problemów rozgromiła Ładę 1945 Biłgoraj aż 6:1. Z kolei bialczanie musieli uznać wyższość Podlasia Sokołów Podlaski, któremu ulegli 2:3.

Muzeum na Majdanku i w Bełżcu będzie można już zwiedzać z przewodnikiem

Muzeum na Majdanku i w Bełżcu będzie można już zwiedzać z przewodnikiem

To oferta dla zorganizowanych grup i indywidualnych zwiedzających. Zwiedzanie z przewodnikiem zostało wstrzymane przez epidemię koronawirusa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!