Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 marca 2016 r.
18:44

Sąsiedzka wojna o sklep całodobowy. Kto zakłóca spokój na osiedlu?

0 22 A A
Mieszkańcy sąsiadujący ze sklepem woleliby, żeby zniknął, ale jeśli ma zostać to domagają się ograniczenia godzin jego otwarcia (fot. Radosław Szczęch)
Mieszkańcy sąsiadujący ze sklepem woleliby, żeby zniknął, ale jeśli ma zostać to domagają się ograniczenia godzin jego otwarcia (fot. Radosław Szczęch)

Zofia Krawczyk twierdzi, że przez sąsiedztwo z całodobowym sklepem z alkoholem zachorowała na depresję. Ma dość zakłócających ciszę nocną pijanych osób. Wraz z innymi osobami walczy o zamknięcie lokalu lub ograniczenie godzin jego otwarcia.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zaostrza się konflikt pomiędzy częścią mieszkańców os. Kołłątaja, a właścicielką sklepu monopolowego Alkohole 24. Prowadząca go Anna Fałkowska, twierdzi, że jest wyzywana i szkalowana przez sąsiadki. Jej zdaniem kilka pań bezpodstawnie uwzięło się na nią, próbując doprowadzić do zamknięcia interesu. Twierdzi, że kilku starszym paniom nie podoba się, jak ubiera się ona i jej ekspedientki, a ją samą nazywają „przybłędą”.

Zupełnie inaczej tę historię przedstawia jedna z mieszkanek, która sąsiaduje ze sklepem. – Mieszkam bardzo blisko, więc ze swojego okna wszystko widzę. Tam się dzieją dantejskie sceny. Pijani chodzą sikać specjalnie pod moje okno. Musiałam zablokować domofon, bo całą noc potrafili dzwonić, spać nie dawali. I to nieprawda, że ktoś atakuje panią Fałkowską, to właśnie ona mnie wyzywa oraz jej syn. Ja mam 64 lata i się stąd nie ruszę, ale odkąd jest ten sklep, nie da się tu mieszkać – mówi Zofia Krawczyk, która zaznacza, że spódniczki właścicielki sklepu monopolowego wcale jej nie przeszkadzają. – Niech sobie chodzi w czym chce, ale pół osiedla nazywa ten sklep burdelem – dodaje.

– Nie zapomnę jak pijana koleżanka tej pani przyszła i tańczyła nago pod moim oknem, żeby zrobić mi na złość. Ja od tego wszystkiego zachorowałam na ciężką depresję, nie mogłam spać przez kilka miesięcy – wspomina pani Zofia.

Szanse na zażegnanie tego konfliktu wydają się coraz mniejsze. Obecnie toczy się już drugie postępowanie w sprawie odebrania sklepowi koncesji na sprzedaż alkoholu. W praktyce będzie to bardzo trudne. Kompromisem mogłoby być ograniczenie godzin otwarcia sklepu.

– Jeśli już ma być otwarty, to maksymalnie do godz. 22 – mówi mieszkanka osiedla Kołłątaja, która zapewnia, że wypowiada się w tej sprawie nie tylko w swoim imieniu, ale także innych mieszkanek osiedla.
Problem w tym, że koncesja została wydana na sprzedaż całodobową, a jej odebranie może być z łatwością zaskarżone do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (co już raz miało miejsce). Wyjściem mogłoby być wprowadzenie nowelizacji ustawy, która dałaby gminom prawo do regulacji godzin otwarcia tego rodzaju punktów handlowych na swoim terenie. Projekt takiej noweli jest już w Sejmie.

Czytaj także: Ważą się losy całodobowego sklepu monopolowego w Puławach

Sonda: Co sądzisz o całodobowych sklepach z alkoholem?

Liczba głosów: 703
55.62%
Nie mam nic przeciwko
40.26%
Jest ich za dużo
4.13%
Nie mam zdania

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 marca 2016 o 11:52
0

Co zakłóca spokój na osiedlu Kołłątaja ???????? ........Ze zdjęcia wynika że wiatrak który stoi po lewej stronie sklepu. HIHI hahaha

Co za inteligentny post. Zapisz się do PiSu a w komisji Macierewicza masz miejsce jak w banku.  :D

Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 12:51
0
Co zakłóca spokój na osiedlu Kołłątaja ???????? ........Ze zdjęcia wynika że wiatrak który stoi po lewej stronie sklepu. HIHI hahaha
Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 16:17
0

taki sam cyrk jest na Sieroszewskiego.

Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 16:43
0
Ja bym to nazwała dobitniej. MELINA
Avatar
Anna / 15 marca 2016 o 15:33
0

To już trzeci artykuł o tym sklepie. Czy redaktor ma jakieś koneksje z właścicielką tego przybytku? Podrzędna speluna a taka promocja na łamach DW.

człowieku jaka speluna może twoje mieszkanie to speluna

Avatar
nicki / 15 marca 2016 o 14:24
0

ale o co chodzi ?

Avatar
Karolina / 13 marca 2016 o 19:02
0
Ciekawe jak długo to jeszcze potrwa.Wcale Pani Zofii nie zazdroszczę.... Zresztą,tu nie trzeba czekać do nocy,aby coś się działo.Ostatnio po godz.16 Pan wybił łopatą szyby w sex-shopie,który jest też własnością pani z monopolowego.Dziwnym trafem okazało się,że Pan szukał małżonki,która w sex-shopie grała w automaty.
Avatar
Karolina / 13 marca 2016 o 19:00
0
Ciekawe jak długo to jeszcze potrwa.Wcale Pani Zofii nie zazdroszczę.... Zresztą,tu nie trzeba czekać do nocy,aby coś się działo.Ostatnio po godz.16 Pan wybił łopatą szyby w sex-shopie,który jest też własnością pani z monopolowego.Dziwnym trafem okazało się,że Pan szukał małżonki,która w sex-shopie grała w automaty.
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 15:41
0
A GDZIE JEST POLICJA NIECH WEZNĄ SIĘ DO ROBOTY WSZYSTKO JEST DLA NORMALNYCH LUDZI
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 13:42
0
nic prostszego jak założyć monitoring przed sklepem i w razie czego obejrzeć komisyjnie nagranie. U nas obowiązuje od dawna zasada, autostrada? tak, nawet koniecznie, ale nie obok mnie, może być koło sąsiada. komórka ? tak ma działać, ale nadajnik nie obok mnie tylko dalej, koło sąsiada. Sklep 24h też sie przydaje, ale także nie obok mnie tylko trochę dalej, najlepiej koło sąsiada...
Avatar
Gość / 18 marca 2016 o 11:52
0

Co zakłóca spokój na osiedlu Kołłątaja ???????? ........Ze zdjęcia wynika że wiatrak który stoi po lewej stronie sklepu. HIHI hahaha

Co za inteligentny post. Zapisz się do PiSu a w komisji Macierewicza masz miejsce jak w banku.  :D

Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 12:51
0
Co zakłóca spokój na osiedlu Kołłątaja ???????? ........Ze zdjęcia wynika że wiatrak który stoi po lewej stronie sklepu. HIHI hahaha
Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 16:17
0

taki sam cyrk jest na Sieroszewskiego.

Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 16:43
0
Ja bym to nazwała dobitniej. MELINA
Avatar
Anna / 15 marca 2016 o 15:33
0

To już trzeci artykuł o tym sklepie. Czy redaktor ma jakieś koneksje z właścicielką tego przybytku? Podrzędna speluna a taka promocja na łamach DW.

człowieku jaka speluna może twoje mieszkanie to speluna

Avatar
nicki / 15 marca 2016 o 14:24
0

ale o co chodzi ?

Avatar
Karolina / 13 marca 2016 o 19:02
0
Ciekawe jak długo to jeszcze potrwa.Wcale Pani Zofii nie zazdroszczę.... Zresztą,tu nie trzeba czekać do nocy,aby coś się działo.Ostatnio po godz.16 Pan wybił łopatą szyby w sex-shopie,który jest też własnością pani z monopolowego.Dziwnym trafem okazało się,że Pan szukał małżonki,która w sex-shopie grała w automaty.
Avatar
Karolina / 13 marca 2016 o 19:00
0
Ciekawe jak długo to jeszcze potrwa.Wcale Pani Zofii nie zazdroszczę.... Zresztą,tu nie trzeba czekać do nocy,aby coś się działo.Ostatnio po godz.16 Pan wybił łopatą szyby w sex-shopie,który jest też własnością pani z monopolowego.Dziwnym trafem okazało się,że Pan szukał małżonki,która w sex-shopie grała w automaty.
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 15:41
0
A GDZIE JEST POLICJA NIECH WEZNĄ SIĘ DO ROBOTY WSZYSTKO JEST DLA NORMALNYCH LUDZI
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 13:42
0
nic prostszego jak założyć monitoring przed sklepem i w razie czego obejrzeć komisyjnie nagranie. U nas obowiązuje od dawna zasada, autostrada? tak, nawet koniecznie, ale nie obok mnie, może być koło sąsiada. komórka ? tak ma działać, ale nadajnik nie obok mnie tylko dalej, koło sąsiada. Sklep 24h też sie przydaje, ale także nie obok mnie tylko trochę dalej, najlepiej koło sąsiada...
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 1

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 3

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 4 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 32 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 21 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 5

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!