Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 listopada 2016 r.
17:42

Ścieki z krwią z ubojni popłynęły do Wisły. "Mamy już tego dość"

2531 64 A A

Tysiące litrów ścieków wymieszanych z krwią do rowu melioracyjnego wypuściły dzisiaj zakłady mięsne firmy Pini Beef w Końskowoli. Rów jest dopływem Kurówki, która wpada do Wisły. Zaniepokojeni mieszkańcy wezwali policję, straż i poinformowali służby sanitarne.

Aktualizacja artykułu: 12 listopada 2016 r. 10:32
Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Proceder bardzo szybko zauważyli mieszkańcy, którzy poinformowali gminnego radnego Janusza Próchniaka. Gdy doniesienie potwierdziło się, zawiadomił policję, wojewódzki sanepid i straż pożarną. Służby, które przyjechały obejrzeć wskazany rów, mogły jedynie rozłożyć ręce. Ciepła, czerwona substancja o intensywnym, nieprzyjemnym zapachu mieszała się z wodą wypływając z rur kanalizacyjnych pobliskiej ubojni. Z instalacji służącej do odprowadzania deszczówki.

 Ta krew płynie do rzeki Kurówki, a następnie do Wisły. Taki wyciek oznacza w moim przekonaniu ryzyko skażenia wód gruntowych. Niestety to już kolejne takie zdarzenie w naszej gminie, za które odpowiada Pini Beef i dzieje się to akurat wtedy, kiedy nie pracują urzędy. To, co się dzisiaj stało uważam za skandal, a inwestor, który nie przestrzega prawa, w tej sytuacji nie powinien prowadzić tutaj żadnej działalności. My, jako mieszkańcy, mamy już tego dość  mówi Janusz Próchniak, radny gminy Końskowola.

Radosław Barzenc, prezes stowarzyszenia "Zielone Powiśle" osobiście tworzył dokumentację zdjęciową i pobierał próbki czerwonej wody.

 To przedsiębiorstwo do rowu może wylewać jedynie wodę z placu parkingowego i deszczówkę, tymczasem na zewnątrz zakładu odprowadza tą drogą ścieki przemysłowe. Nie ma prawa, które by na to pozwalało. Jeśli zakład nie ma odpowiedniej infrastruktury to powinien zostać zamknięty do czasu doprowadzenia do porządku. My oczekujemy, że ten proceder się skończy, ale przy śmiesznych karach, jakie nakłada w takich sytuacjach Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska podejrzewam, że walczymy "z wiatrakami"  mówi Radosław Barzenc, który krwią z rowu wypełnił kilka butelek.

Od pracowników zakladu dowiedzieliśmy się, że ubój został już zakończony. Więcej informacji w piątek wieczorem udzielił nam dyrektor firmy, Artur Osiak.

 Przez kilka godzin szukaliśmy przyczyny tego zjawiska. Okazało się, że nieprawidłowo zbudowany został fragment kanalizacji naszego zakładu, o czym do dzisiaj nie wiedzieliśmy, bo nie było go na planach. Przez ten błąd w sztuce budowlanej, za który odpowiada poprzedni właściciel nieruchomości, dochodziło do krzyżowania się ścieków przemysłowych z "czystymi"  tłumaczy.  Zapewniam, że sytuacja jest już opanowana. Chcę podkreślić, że jesteśmy poważną firmą i nie zależy nam na tym, żeby oszczędzać kosztem jakości środowiska  dodaje dyrektor Osiak.

Warto wspomnieć, że równo rok temu, w połowie października, czerwoną cieczą zalana została działka w pobliskiej miejscowości Rudy. Doszło wtedy do awarii przepompowni, która nie poradziła sobie z ilością ścieków.

Latem tego roku wykryto natomiast znaczne zanieczyszczenie wody w rowie. Analiza laboratoryjna pobranych wtedy próbek wskazała, że normy przekroczone zostały kilkaset razy. W odpowiedzi lubelski WIOŚ na dyrektora zakładu nałożył mandat w wysokości 300 złotych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 r. o 21:31
+1
A najprawdopodobniej ci wszyscy którym nie podoba się taki stan rzeczy zapewne finansują zasyfiałe rzeźnie, tak więc może zmienić taki stan rzeczy i nie być hipokrytą ?!? YOUTUBE.COM - POZNAJ SWOJE MIĘSO YOUTUBE.COM - MISTYCYZM 13 - WEGETARIANIZM YOUTUBE.COM - HUNTER - IMPERIUM UBOJU WEGETARIANIE.PL * VIVA.ORG.PL * PUSZKA.PL * WEGETRIANIE POLSKA - FACEBOOK.COM
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 19:02
+1
ludzie powinni bojkotować tą firmę i nie kupować jej produktów skoro tak traktują środowisko
Avatar
Robert / 7 czerwca 2018 r. o 09:06
0
Porządna firma i za ostatnie miesiące dużo się pozmieniało. Dla mnie praca idealna. Jestem samotnym ojcem i potrzebuję, żeby grafik był dopasowany do mojego życia prywatnego co w Pini Beef mi zapełnili. W tej firmie zawsze się starają dostosować do pracownika na ile to możliwe! Szacunek!
Avatar
DominikCzyżewski / 29 maja 2018 r. o 11:41
0
Tylko zazdrosne ludzie mogli coś podobnego zrobić i jeszcze taki artykuł napisać. Wszystko zapewnie przez konkurencję było kupione!! U nas w Pini Beef nic takiego nie było nigdy i zawsze na hali i na całym uboju wszystko było według standardów europejskich!
Avatar
Gość / 28 maja 2018 r. o 12:26
0
Pracuję w Pini i wiem, że nic takiego nie było. W firmie na coś takiego nie pozwolili. Tyle razy różne kontroli sprawdzli ubój i nie było nic zauważone, bo firma stosuje się do standardów i robimy wszystko jak się należy!
Avatar
Gość / 22 maja 2018 r. o 10:06
0
Ktoś chciał po prostu popsuć reputację Pini Beef i tyle w temacie. Jestem Pracownikiem Pini Beef i standardy firmy nigdy by na cos takiego nie pozwolili. Po prostu nie ma takiej opcji bo wszystkie ścieki trafią do miejsca z którego po prostu nie mogą trafić do rzeki!
Avatar
Gość / 18 maja 2018 r. o 13:15
0
Konkurencja ni śpi i tyle. Nie było takiej sytuacji w Pini. Jestem pracownikiem i doskonale wiem. I takie ścieki to jest po prostu nierealne i nie do przemyślenia! Ja sobie chwalę Pini Beef. Porządna firma, która daje ludziom pracę, dobre warunki i wypłaty!
Avatar
Kłamczuchy / 24 kwietnia 2018 r. o 10:18
0
A ta konkurencja to nie śpi. Ja nie mogę. Nie od Pini Beef to, na pewno. Chcą po prostu oczernić firmę i tyle. Dla kogoś było wygodne zrobić taką awanturę i udać się do kłamstwa i działania w tak już radykalny sposób. Pracuję w Pini Beef i złego słowa bym nie powiedział o tej firmie. Wszytsko w tej firmie według Europejskich standardów i zgodnie z prawem!!
Avatar
ecola / 8 grudnia 2016 r. o 09:34
0
jestem za
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A najprawdopodobniej ci wszyscy którym nie podoba się taki stan rzeczy zapewne finansują zasyfiałe rzeźnie, tak więc może zmienić taki stan rzeczy i nie być hipokrytą ?!? YOUTUBE.COM - POZNAJ SWOJE MIĘSO YOUTUBE.COM - MISTYCYZM 13 - WEGETARIANIZM YOUTUBE.COM - HUNTER - IMPERIUM UBOJU WEGETARIANIE.PL * VIVA.ORG.PL * PUSZKA.PL * WEGETRIANIE POLSKA - FACEBOOK.COM
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 r. o 22:06
0
szczupak tam chodzi ?
Avatar
Robert / 7 czerwca 2018 r. o 09:06
0
Porządna firma i za ostatnie miesiące dużo się pozmieniało. Dla mnie praca idealna. Jestem samotnym ojcem i potrzebuję, żeby grafik był dopasowany do mojego życia prywatnego co w Pini Beef mi zapełnili. W tej firmie zawsze się starają dostosować do pracownika na ile to możliwe! Szacunek!
Avatar
DominikCzyżewski / 29 maja 2018 r. o 11:41
0
Tylko zazdrosne ludzie mogli coś podobnego zrobić i jeszcze taki artykuł napisać. Wszystko zapewnie przez konkurencję było kupione!! U nas w Pini Beef nic takiego nie było nigdy i zawsze na hali i na całym uboju wszystko było według standardów europejskich!
Avatar
Gość / 28 maja 2018 r. o 12:26
0
Pracuję w Pini i wiem, że nic takiego nie było. W firmie na coś takiego nie pozwolili. Tyle razy różne kontroli sprawdzli ubój i nie było nic zauważone, bo firma stosuje się do standardów i robimy wszystko jak się należy!
Avatar
Gość / 22 maja 2018 r. o 10:06
0
Ktoś chciał po prostu popsuć reputację Pini Beef i tyle w temacie. Jestem Pracownikiem Pini Beef i standardy firmy nigdy by na cos takiego nie pozwolili. Po prostu nie ma takiej opcji bo wszystkie ścieki trafią do miejsca z którego po prostu nie mogą trafić do rzeki!
Avatar
Gość / 18 maja 2018 r. o 13:15
0
Konkurencja ni śpi i tyle. Nie było takiej sytuacji w Pini. Jestem pracownikiem i doskonale wiem. I takie ścieki to jest po prostu nierealne i nie do przemyślenia! Ja sobie chwalę Pini Beef. Porządna firma, która daje ludziom pracę, dobre warunki i wypłaty!
Avatar
Kłamczuchy / 24 kwietnia 2018 r. o 10:18
0
A ta konkurencja to nie śpi. Ja nie mogę. Nie od Pini Beef to, na pewno. Chcą po prostu oczernić firmę i tyle. Dla kogoś było wygodne zrobić taką awanturę i udać się do kłamstwa i działania w tak już radykalny sposób. Pracuję w Pini Beef i złego słowa bym nie powiedział o tej firmie. Wszytsko w tej firmie według Europejskich standardów i zgodnie z prawem!!
Avatar
ecola / 8 grudnia 2016 r. o 09:34
0
jestem za
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A najprawdopodobniej ci wszyscy którym nie podoba się taki stan rzeczy zapewne finansują zasyfiałe rzeźnie, tak więc może zmienić taki stan rzeczy i nie być hipokrytą ?!? YOUTUBE.COM - POZNAJ SWOJE MIĘSO YOUTUBE.COM - MISTYCYZM 13 - WEGETARIANIZM YOUTUBE.COM - HUNTER - IMPERIUM UBOJU WEGETARIANIE.PL * VIVA.ORG.PL * PUSZKA.PL * WEGETRIANIE POLSKA - FACEBOOK.COM
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 r. o 22:06
0
szczupak tam chodzi ?
Avatar
wodz / 14 listopada 2016 r. o 20:52
0
Pracować to wszyscy by chcieli tylko zakładu nie . Obłuda ludzka nie zna granic . A ten radny z sieci to niech się jedynie w łeb
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 r. o 17:29
0
300 zł ! to są *** jakieś kpiny !!