Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 września 2012 r.
19:21
Edytuj ten wpis

Stary most w Puławach zawali się, czy nie?

0 38 A A
Most się zawali, czy nie? (Daniel Krawczyk)
Most się zawali, czy nie? (Daniel Krawczyk)

Takie pytanie zadają sobie mieszkańcy Puław i okolic od kiedy nadzór budowlany kazał zamknąć starą przeprawę na Wiśle.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kłopot w tym, że według specjalisty, który badał most, jest zupełnie inaczej.

Już w środę Powiatowy Nadzór Budowlany wydał decyzję o zamknięciu mostu. Według Elżbiety Dudzińskiej obecny stan przeprawy zagraża życiu i zdrowiu ludzi.

Mieszkańcy podpuławskich miejscowości znaleźli się w kropce. Nie wiedzieli, czy jadąc do pracy będą mogli przejechać przez most, czy też będą musieli nadkładać drogi i jechać przez nową przeprawę.
W czwartek po zamkniętej dla mediów naradzie urzędników i inspektorów nadzoru budowlanego okazało się, że most na razie nie zostanie zamknięty. To jednak nikogo nie uspokoiło.

– To jak jest z tym mostem? Jest bezpieczny czy nie? Bo ja i moje dzieci codziennie nim jeździmy i chodzimy. Rano był zamknięty, teraz już otwarty – denerwowała się w piątek jedna z internautek na naszym forum.

– Ja osobiście nie będę po jeździć po moście – powiedziała nam w piątek Elżbieta Dudzińska, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Puławach.

Zaskakujące, że zupełnie inne zdanie na temat stanu mostu mają miejscy i gminni urzędnicy, do których most należy. Na potwierdzenie przytaczają ekspertyzę – tzw. przegląd roczny mostu wykonany w sierpniu.

Wykazał on, że nie ma żadnych uszkodzeń zagrażających pojazdom. A bezpieczeństwo ruchu pieszych jest obniżone z powodu korozji, deformacji i uszkodzeń barier ochronnych na dojazdach do mostu i balustradach.

W skali od 0 do 5 stan mostu oceniono na 3. – Most jest bezpieczny, będę nim jeździł z całą rodziną – deklaruje Robert Śpiewak, autor przeglądu. – Ponadto, nie stwierdziłem uszkodzeń, które zagrażałyby katastrofą budowlaną.

– Dalsze użytkowanie bez wykonania prac zabezpieczających, zagraża życiu – upiera się Dudzińska. – Jeśli wpłynie do mnie wniosek o uchylenie rygoru natychmiastowej wykonalności co do zamknięcia mostu, to się do niego przychylę. Jak na razie w dalszym ciągu obowiązuje moja decyzja – twierdzi.

Koszty kompleksowego remontu mostu wyceniono na 13 mln zł.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkaniec / 23 września 2012 o 09:04
0
[quote name='ortografia' timestamp='1348126566' post='676008']
Odezwał się biedak intelektualny.Żal takich,gdzie oni do szoły chodzą?
[/quote]

nie widzisz "inteligencie" że to był sarkazm?
Pana Prezydenta Puaw ludzie powinni rozliczyć za te ostatnie inwestycje "pożal się boże": Marina, Stadion "Narodowy" i wioskę holenderską (takiej nawet w Holandii nie ma)

zarabia kilku puławskich biznesmenów a reszta musi potem się męczyć z tymi udogodnieniami

Trzeba myśleć o 99% mieszkańców a nie tylko o tych, którym się wiecznie należy. Zresztą kto ma większość wyborczą, nie muszę mówić.

Most w ostatnich 20 latach był remontowany 2-krotnie gruntownie, może trzeba sobie zadać pytanie, kto zrobił wtedy odbiór, jeśli nie zostało wszystko zrobione należycie

pozdrawiam, jeden z mieszkańców gminy Puławy, Janowiec, Przyłęk i innych, którzy codziennie korzystają ze starego mostu
[quote name='ortografia' timestamp='1348126566' post='676008']
Odezwał się biedak intelektualny.Żal takich,gdzie oni do szoły chodzą?
[/quote]

nie widzisz "inteligencie" że to był sarkazm?
Pana Prezydenta Puaw ludzie powinni rozliczyć za te ostatnie inwestycje "pożal się boże": Marina, Stadion "Narodowy" i wioskę holenderską (takiej nawet w Holandii nie ma)

zarabia kilku puławskich biznesmenów a reszta musi potem się męczyć z tymi udogodnieniami... rozwiń
Avatar
ortografia / 20 września 2012 o 09:36
0
[quote name='aaa.' timestamp='1347977973' post='675442']
Przecież mamy ładny port dla biedaków, którzy wyporzyczą albo kupią sobie łudki i przepłyną- więc po co ten most?
[/quote]Odezwał się biedak intelektualny.Żal takich,gdzie oni do szoły chodzą?
Avatar
Gość / 20 września 2012 o 09:02
0
Stan przegubów łożysk jest do naprawy, ze względu na rozległa korozję ale to nie zagraża bezpiecznej pracy konstrukcji.Tam są ciekawsze miejsca w węzłach kratownicy przęseł które nie były malowane przed oddaniem mostu przez GDDKiA które już teraz powinny być zabezpieczone.Na chwilę obecną należy wykonać kilka napraw.Ciekawe co Pani Inspektor by powiedziała jakby zobaczyła obiekt w ciągu tej samej drogi który miał być remontowany a jest w opłakanym stanie.
Avatar
aaa. / 18 września 2012 o 16:19
0
Przecież mamy ładny port dla biedaków, którzy wyporzyczą albo kupią sobie łudki i przepłyną- więc po co ten most?
Avatar
f / 18 września 2012 o 14:09
0
A po co most wisła już prawie wyschła zaleje się aswalt i można jechać
Avatar
kordoba / 18 września 2012 o 00:21
0
Co się czepiać inspektora! Jak zauważa problem wcześniej niż dochodzi do tragedii to chyba dobrze, może się wreszcie ktoś zlituje i zacznie remontować ten most, a nie tylko się zażalać i oburzać.
Avatar
kowa / 17 września 2012 o 23:55
0
Przeglądy pięcioletni i roczny to grube zeszyty, a nie 1 kartka papieru, zawierają opisy, fotografie, interpretacje i wnioski, a czasem ich brak..., np przeguby mostowiec ocenił na 2 (niedostateczny), ale się wogóle nie odniósł do tego, żadnych więcej informacji, sugestii, ani zaleceń...dlaczego?, może chciał coś ukryć?,są wątpliwości...
Avatar
Grześ / 17 września 2012 o 17:13
0
Na jakiej podstawie Inspektor Nadzoru Budowlanego twierdzi o zagrożeniu dla użytkowniów mostu?Jeżeli osoba z uprawnieniami budowlanymi w branży mosty dokonała przeglądu to raczej wie co robi (chociaż przegląd roczny to kartka A4). Dodatkowo Pani Inspektor to ma jakieś doświadczenie,odpowiednie uprawnienia w branży mostowej żeby (albo ktoś z jej podległych pracowników) podważyć stanowisko Pana Śpiewaka?
Remont mostu jakaś konserwacja jak najbardziej jest wskazana, czym szybciej tym lepiej ale nie z powodu rdzy zamknąć most-co najmniej brak profesjonalizmu.Czy mosty wykonane z gatunku stali który rdzewieje i w ten sposób pokrywa się warstwą nie dopuszczającą tlenu (główny powód korozji) też należy zamknąć?
Pozwolę sobie na spostrzeżenia jeżeli most z taką kratownicą i w takim stanie jest do zamknięcia to co z pozostałymi?Co prawda mniejszymi którymi Pani Inspektor jeździ a jakby popatrzyła na ich stan to omijała by z daleka stan jest niejednokrotnie opłakany i brak jest ich przeglądów.
Na jakiej podstawie Inspektor Nadzoru Budowlanego twierdzi o zagrożeniu dla użytkowniów mostu?Jeżeli osoba z uprawnieniami budowlanymi w branży mosty dokonała przeglądu to raczej wie co robi (chociaż przegląd roczny to kartka A4). Dodatkowo Pani Inspektor to ma jakieś doświadczenie,odpowiednie uprawnienia w branży mostowej żeby (albo ktoś z jej podległych pracowników) podważyć stanowisko Pana Śpiewaka?
Remont mostu jakaś konserwacja jak najbardziej jest wskazana, czym szybciej tym lepiej ale nie z powodu rdzy zamknąć most-co najmniej... rozwiń
Avatar
olo / 17 września 2012 o 07:55
0
Nadzór budowlany swoje a autor przeglądu swoje...

W skali od 0 do 5 stan mostu oceniono na 3. – Most jest bezpieczny, będę nim jeździł z całą rodziną – deklaruje Robert Śpiewak, autor przeglądu. – Ponadto, nie stwierdziłem uszkodzeń, które zagrażałyby katastrofą budowlaną.

...no a Inspektor/ka nadzoru budowlanego stwierdziła że niezdatny do eksploatacji. Ktoś tu się nie zna na rzeczy... no i weź człowieku bądź mądry, zgadnij kto kłamie?
Avatar
zibi / 16 września 2012 o 01:46
0
Przeczytaj sobie decyzję PINB, a później gadaj, czy był ktoś pod mostem czy nie. Pozwolenie na budowę Castoramy wydawał Starosta, utrzymałał w mocy Wojewoda, a później Sądy Administracyjne ( w Lublinie i Warszawie), pomimo faktu, że Pan Prezydent z uporem godnym lepszej sprawy skarżył się i zażalał,wydał masę kasy na prawnika, idiotyczne ekspertyzy, a ZDM wydawał też zgody na prowadzenie mediów przez działki miasta i to też Panu prezydentowi nie przeszkadzało żeby decyzje skarżyć. Kiedy pozwolenie na budowę jest, w obiekcie nie stwierdzono istotnych odstępstw to jakim prawem nadzór może nie wydać pozwolenia na użytowanie?
Most (stary) może dziś lub jutro się nie zawali, ale balustrady i chodniki mogą spaść, a każdy kolejny dzień powoduje rowój korozji i działa na niekorzyść całej konstrukcji, już wiadomo, że ani jutro, ani pojutrze nikt nie będzie mostu remontował, może nawet nie będzie prac za 3, 4 lata. To bardzo ryzykowne tak się pienić kiedy nie ma aktualnych prób nośności mostu i brak widoków na środki finansowe.
Przeczytaj sobie decyzję PINB, a później gadaj, czy był ktoś pod mostem czy nie. Pozwolenie na budowę Castoramy wydawał Starosta, utrzymałał w mocy Wojewoda, a później Sądy Administracyjne ( w Lublinie i Warszawie), pomimo faktu, że Pan Prezydent z uporem godnym lepszej sprawy skarżył się i zażalał,wydał masę kasy na prawnika, idiotyczne ekspertyzy, a ZDM wydawał też zgody na prowadzenie mediów przez działki miasta i to też Panu prezydentowi nie przeszkadzało żeby decyzje skarżyć. Kiedy pozwolenie na budowę jest, w obiekcie nie stwierdzono... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec / 23 września 2012 o 09:04
0
[quote name='ortografia' timestamp='1348126566' post='676008']
Odezwał się biedak intelektualny.Żal takich,gdzie oni do szoły chodzą?
[/quote]

nie widzisz "inteligencie" że to był sarkazm?
Pana Prezydenta Puaw ludzie powinni rozliczyć za te ostatnie inwestycje "pożal się boże": Marina, Stadion "Narodowy" i wioskę holenderską (takiej nawet w Holandii nie ma)

zarabia kilku puławskich biznesmenów a reszta musi potem się męczyć z tymi udogodnieniami

Trzeba myśleć o 99% mieszkańców a nie tylko o tych, którym się wiecznie należy. Zresztą kto ma większość wyborczą, nie muszę mówić.

Most w ostatnich 20 latach był remontowany 2-krotnie gruntownie, może trzeba sobie zadać pytanie, kto zrobił wtedy odbiór, jeśli nie zostało wszystko zrobione należycie

pozdrawiam, jeden z mieszkańców gminy Puławy, Janowiec, Przyłęk i innych, którzy codziennie korzystają ze starego mostu
[quote name='ortografia' timestamp='1348126566' post='676008']
Odezwał się biedak intelektualny.Żal takich,gdzie oni do szoły chodzą?
[/quote]

nie widzisz "inteligencie" że to był sarkazm?
Pana Prezydenta Puaw ludzie powinni rozliczyć za te ostatnie inwestycje "pożal się boże": Marina, Stadion "Narodowy" i wioskę holenderską (takiej nawet w Holandii nie ma)

zarabia kilku puławskich biznesmenów a reszta musi potem się męczyć z tymi udogodnieniami... rozwiń
Avatar
ortografia / 20 września 2012 o 09:36
0
[quote name='aaa.' timestamp='1347977973' post='675442']
Przecież mamy ładny port dla biedaków, którzy wyporzyczą albo kupią sobie łudki i przepłyną- więc po co ten most?
[/quote]Odezwał się biedak intelektualny.Żal takich,gdzie oni do szoły chodzą?
Avatar
Gość / 20 września 2012 o 09:02
0
Stan przegubów łożysk jest do naprawy, ze względu na rozległa korozję ale to nie zagraża bezpiecznej pracy konstrukcji.Tam są ciekawsze miejsca w węzłach kratownicy przęseł które nie były malowane przed oddaniem mostu przez GDDKiA które już teraz powinny być zabezpieczone.Na chwilę obecną należy wykonać kilka napraw.Ciekawe co Pani Inspektor by powiedziała jakby zobaczyła obiekt w ciągu tej samej drogi który miał być remontowany a jest w opłakanym stanie.
Avatar
aaa. / 18 września 2012 o 16:19
0
Przecież mamy ładny port dla biedaków, którzy wyporzyczą albo kupią sobie łudki i przepłyną- więc po co ten most?
Avatar
f / 18 września 2012 o 14:09
0
A po co most wisła już prawie wyschła zaleje się aswalt i można jechać
Avatar
kordoba / 18 września 2012 o 00:21
0
Co się czepiać inspektora! Jak zauważa problem wcześniej niż dochodzi do tragedii to chyba dobrze, może się wreszcie ktoś zlituje i zacznie remontować ten most, a nie tylko się zażalać i oburzać.
Avatar
kowa / 17 września 2012 o 23:55
0
Przeglądy pięcioletni i roczny to grube zeszyty, a nie 1 kartka papieru, zawierają opisy, fotografie, interpretacje i wnioski, a czasem ich brak..., np przeguby mostowiec ocenił na 2 (niedostateczny), ale się wogóle nie odniósł do tego, żadnych więcej informacji, sugestii, ani zaleceń...dlaczego?, może chciał coś ukryć?,są wątpliwości...
Avatar
Grześ / 17 września 2012 o 17:13
0
Na jakiej podstawie Inspektor Nadzoru Budowlanego twierdzi o zagrożeniu dla użytkowniów mostu?Jeżeli osoba z uprawnieniami budowlanymi w branży mosty dokonała przeglądu to raczej wie co robi (chociaż przegląd roczny to kartka A4). Dodatkowo Pani Inspektor to ma jakieś doświadczenie,odpowiednie uprawnienia w branży mostowej żeby (albo ktoś z jej podległych pracowników) podważyć stanowisko Pana Śpiewaka?
Remont mostu jakaś konserwacja jak najbardziej jest wskazana, czym szybciej tym lepiej ale nie z powodu rdzy zamknąć most-co najmniej brak profesjonalizmu.Czy mosty wykonane z gatunku stali który rdzewieje i w ten sposób pokrywa się warstwą nie dopuszczającą tlenu (główny powód korozji) też należy zamknąć?
Pozwolę sobie na spostrzeżenia jeżeli most z taką kratownicą i w takim stanie jest do zamknięcia to co z pozostałymi?Co prawda mniejszymi którymi Pani Inspektor jeździ a jakby popatrzyła na ich stan to omijała by z daleka stan jest niejednokrotnie opłakany i brak jest ich przeglądów.
Na jakiej podstawie Inspektor Nadzoru Budowlanego twierdzi o zagrożeniu dla użytkowniów mostu?Jeżeli osoba z uprawnieniami budowlanymi w branży mosty dokonała przeglądu to raczej wie co robi (chociaż przegląd roczny to kartka A4). Dodatkowo Pani Inspektor to ma jakieś doświadczenie,odpowiednie uprawnienia w branży mostowej żeby (albo ktoś z jej podległych pracowników) podważyć stanowisko Pana Śpiewaka?
Remont mostu jakaś konserwacja jak najbardziej jest wskazana, czym szybciej tym lepiej ale nie z powodu rdzy zamknąć most-co najmniej... rozwiń
Avatar
olo / 17 września 2012 o 07:55
0
Nadzór budowlany swoje a autor przeglądu swoje...

W skali od 0 do 5 stan mostu oceniono na 3. – Most jest bezpieczny, będę nim jeździł z całą rodziną – deklaruje Robert Śpiewak, autor przeglądu. – Ponadto, nie stwierdziłem uszkodzeń, które zagrażałyby katastrofą budowlaną.

...no a Inspektor/ka nadzoru budowlanego stwierdziła że niezdatny do eksploatacji. Ktoś tu się nie zna na rzeczy... no i weź człowieku bądź mądry, zgadnij kto kłamie?
Avatar
zibi / 16 września 2012 o 01:46
0
Przeczytaj sobie decyzję PINB, a później gadaj, czy był ktoś pod mostem czy nie. Pozwolenie na budowę Castoramy wydawał Starosta, utrzymałał w mocy Wojewoda, a później Sądy Administracyjne ( w Lublinie i Warszawie), pomimo faktu, że Pan Prezydent z uporem godnym lepszej sprawy skarżył się i zażalał,wydał masę kasy na prawnika, idiotyczne ekspertyzy, a ZDM wydawał też zgody na prowadzenie mediów przez działki miasta i to też Panu prezydentowi nie przeszkadzało żeby decyzje skarżyć. Kiedy pozwolenie na budowę jest, w obiekcie nie stwierdzono istotnych odstępstw to jakim prawem nadzór może nie wydać pozwolenia na użytowanie?
Most (stary) może dziś lub jutro się nie zawali, ale balustrady i chodniki mogą spaść, a każdy kolejny dzień powoduje rowój korozji i działa na niekorzyść całej konstrukcji, już wiadomo, że ani jutro, ani pojutrze nikt nie będzie mostu remontował, może nawet nie będzie prac za 3, 4 lata. To bardzo ryzykowne tak się pienić kiedy nie ma aktualnych prób nośności mostu i brak widoków na środki finansowe.
Przeczytaj sobie decyzję PINB, a później gadaj, czy był ktoś pod mostem czy nie. Pozwolenie na budowę Castoramy wydawał Starosta, utrzymałał w mocy Wojewoda, a później Sądy Administracyjne ( w Lublinie i Warszawie), pomimo faktu, że Pan Prezydent z uporem godnym lepszej sprawy skarżył się i zażalał,wydał masę kasy na prawnika, idiotyczne ekspertyzy, a ZDM wydawał też zgody na prowadzenie mediów przez działki miasta i to też Panu prezydentowi nie przeszkadzało żeby decyzje skarżyć. Kiedy pozwolenie na budowę jest, w obiekcie nie stwierdzono... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 5 11

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 4 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 22 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 52 21

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!