Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 stycznia 2020 r.
20:12

„Strefa wolna od LGBT” przy wjazdach do miejscowości w Lubelskiem. Sprawą zajmie się prokuratura

444 98 A A
Wzmocnieniem przekazu były pozujące przy tablicach osoby, które ze smutkiem w oczach wskazywały na poczucie dyskryminacji i wykluczenia
Wzmocnieniem przekazu były pozujące przy tablicach osoby, które ze smutkiem w oczach wskazywały na poczucie dyskryminacji i wykluczenia (fot. Bartosz Staszewski)

Warszawska prokuratura otrzymała zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Bartosza Staszewskiego. Młodzieżówce Porozumienia lubelski aktywista naraził się publikacją zdjęć z tablicami „Strefa wolna od LGBT” przy znakach drogowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zeszłotygodniowy happening Staszewskiego wywołał szeroką dyskusję, który wykroczyła poza granice naszego kraju. Wielu internautów dało się nabrać, że żółte tablice „Strefa wolna od LGBT” przy wjazdach do miast to autentyczny pomysł lokalnych władz. Ze zdjęć w sieci wynikało, że takie oznakowanie pojawiło się w Puławach, Świdniku, Końskowoli i Niedrzwicy Dużej.

Szybko okazało się, że jest to rodzaj happeningu, za którą stoi lewicowy aktywista z Lublina. Staszewski sam zamówił taką tablicę, a następnie postarał się o rozpowszechnienie zdjęć w internecie. Jak tłumaczy, chodziło o wywołanie dyskusji na temat dyskryminacji homoseksualistów w gminach, które przyjęły uchwały i stanowiska potępiające tzw. ideologię LGBT. To również rodzaj nacisku na samorządy, by wycofały się z przyjętych zapisów.

Uchwały nie są nowe, ale dzięki Staszewskiemu wieść o „strefach” dotarła do czołowych polityków w Polsce i za granicą. Zdjęcia Staszewskiego udostępnił m.in. Guy Verhofstadt (europoseł z Belgii), zachęcając do dyskusji o tym jak w Polsce traktuje się osoby homoseksualne.

Działacze młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina są przekonani, że akcja aktywisty zaszkodziła Polsce, a sposób jej przeprowadzenia złamał prawo. Złożyli w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście.

– W naszej opinii, inicjator tej akcji naruszył artykuł 85 kodeksu wykroczeń. Nie wolno samowolnie ustawiać znaków, jak również zasłaniać istniejących – mówi Jan Strzeżek, warszawski radny Porozumienia oraz szef młodzieżówki tego ugrupowania. – To też dolewanie politycznego paliwa tezom tych polityków, którzy twierdzą, że w Polsce istnieją takie strefy. A przecież ich nie ma i nigdy nie było. W treści tych uchwał nie ma mowy o wykluczeniu, a jedynie o sprzeciw wobec pewnych zachowań – tłumaczy Strzeżek.

– Nie żałuję tego, co zrobiłem – komentuje Staszewski. – Sądząc po ilości artykułów, jakie powstały, mogę powiedzieć, że cel został osiągnięty. Dyskusja o tym, czy gminy powinny przyjmować tego rodzaju uchwały była potrzeba. Bo nie oszukujmy się, że chodziło o jakąś ideologię. Znam treść tych dokumentów i one po prostu dyskryminowały osoby LGBT.

e-Wydanie

Komentarze 98

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 20:36
+43
Siedzieć powinni ci co nawołują do nienawiści bo to napewno się kwalifikuje
Avatar
Macie racje - żałosne / 27 stycznia 2020 o 20:34
+34
To wszyscy są działacze partyjni, którzy jedynie kosztem osób homoseksualnych chcą zrobić sobie kampanię. HAŃBA!
Avatar
d / 27 stycznia 2020 o 20:35
+30
Dzięki nieprzemyślanym działaniom tego gamonia nasz kraj po raz kolejny jest besztany na arenie międzynarodowej. Tego nie można nazwać dowcipem tylko zamierzonym działaniem ocierającym się o dywersję i działania niczym hitlerowskie Piąte Kolumny w Gdańsku i okolicach po wybuchu wojny. Neomarksista powinien odpowiedzieć za swój idiotyczny wybryk.
 Nasz kraj jest kompromitowany nie przez tego Pana, ale przez obóz rządzący. Co drugi to pajac. Wprowadzają jakieś strefy wolne od LGBT. A jak wam wprowadzą strefy wolne od prawactwa to będzie krzyczeć na cały świat. Ten rząd jest chory
 Nasz kraj jest kompromitowany nie przez tego Pana, ale przez obóz rządzący. Co drugi to pajac. Wprowadzają jakieś strefy wolne od LGBT. A jak wam wprowadzą strefy wolne od prawactwa to będzie krzyczeć na cały świat. Ten rząd jest chory rozwiń
Avatar
Dość tego! / 27 stycznia 2020 o 20:26
+26
Żałosne. Aż się wymiotować chce. Wy przecież zamiast działać dla dobra tej społeczności działacie na ich szkodę! Wy po prostu chcecie sami się wypromować!
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 20:41
+24
Śmieszna reakcja. Happening zaszkodził wizerunkowi kraju, ale kołtuńskie uchwały nie zaszkodziły? Jeśli rady gminne takie wydały stanowisko to co, miało być po cichu? Każdy może mieć i wyrażać swoje poglądy lecz trzeba mieć też odwagę aby własną twarzą bronić je przed całym światem.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 20:35
+20
Od początku ta prowokacja miała dotrzeć do Brukseli. Tam siedzące lewaki nie odróżniają rzeczywistości od podłej manipulacji.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 20:32
+19
Homoterroryzm
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 20:14
+18
Powinien pójść siedzieć za tą parszywą manipulację
Avatar
LOLEK / 27 stycznia 2020 o 21:45
+17
Polska to piękny kraj. Każdy każdego by robił w łyżce wody. Sama agresja. Za granicą nie śmieją się z nas za historię ale za to że kłócimy się między sobą, nie szanujemy, warczemy jeden na drugiego bo ma inne poglądy. Zamiast trzymać się razem i szanować to dajemy sobie po dup@ie. A głównie za to że mamy inne zdanie niż nasz znajomy. Ot cała Polska!
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 20:25
+17
Od kiedy to prokuratura zajmuje się wykroczeniami?
Avatar
Darek / 4 lutego 2020 o 16:11
+2
Niektórzy piszą, że organizator manipulował. A jedyne co zrobił to przytoczył treść uchwał Rady Gmin. Teraz radni udają, że wcale nie głosowali za wykluczeniem społecznym swoich mieszkańców?
Avatar
Magda.... / 1 lutego 2020 o 19:54
-3
....mając na uwadze ohydność zachowań włodarzy (kiedyś) mojego miasta poprosiłam męża, który był 7 lat piłkarzem ręcznym Wisły, o wspólne spisanie apelu do IHF (International Handball Federation) o zawieszenie klubu blisko związanego z UM Puławy ze swoich struktur na okres nie krótszy niż 10 lat! W tej chwili apelujemy także do przyzwoitych ludzi z innych ośrodków doświadczanych homofobicznymi uchwałami o podobne do naszych działania. Jeśli tylko na takim terenie funkcjonuje jakikolwiek klub o większym (międzynarodowym znaczeniu) piszcie do międzynarodowych instytucji sportowych o wyłączanie zespołów z zorganizowanych struktur!
....mając na uwadze ohydność zachowań włodarzy (kiedyś) mojego miasta poprosiłam męża, który był 7 lat piłkarzem ręcznym Wisły, o wspólne spisanie apelu do IHF (International Handball Federation) o zawieszenie klubu blisko związanego z UM Puławy ze swoich struktur na okres nie krótszy niż 10 lat! W tej chwili apelujemy także do przyzwoitych ludzi z innych ośrodków doświadczanych homofobicznymi uchwałami o podobne do naszych działania. Jeśli tylko na takim terenie funkcjonuje jakikolwiek klub o większym (międzynarodowym znaczeniu) piszcie do ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2020 o 22:57
-1
lewak Soros zapowiadał w 2018 w Davos koniec prezydenta USA - zapomniał, że to nie szatan zwycięża
Avatar
F0LWARK ZWIERZĘCY / 28 stycznia 2020 o 22:55
+5
70 lat temu zmarł George Orwell. Marksizm nie zdołał zniszczyć mu kariery i życia  - pisarz został uczciwym człowiekiem i przewidział w swoich utworach do czego prowadzi lewicowy, fałszywy z natury zły światopogląd.
Avatar
Orwellowski świat / 28 stycznia 2020 o 22:47
+3
Ideologia tęczowych zwyroli jest wciskana na siłę ludziom podobnie jak na początku XX wieku ideologie totalitarne np. marksizm, nazizm i faszyzm.Cirpią naiwni i biedni. I też stoi za tym gigantyczna kasa garstka lewaków
Avatar
Gość / 28 stycznia 2020 o 22:40
+7
Jestem prawakiem, ale jak ktoś nazywa ludzi neomarksitami, ale nie ma pojęcia czym jest marksizm, to dostaję do głowy. Brak stosownej edukacji w tym kraju stanowi największy problem. Ale tego nikt nie zauważa, bo społeczeństwo jest zbyt głupie.
 Marksizm i liberalizm, połączone dogmatem "antyfaszyzmu", sukcesywnie niszczą Europę - patrz Szwecja, Francja, Niemcy...
Avatar
ech / 28 stycznia 2020 o 22:08
+1
Jestem prawakiem, ale jak ktoś nazywa ludzi neomarksitami, ale nie ma pojęcia czym jest marksizm, to dostaję do głowy. Brak stosownej edukacji w tym kraju stanowi największy problem. Ale tego nikt nie zauważa, bo społeczeństwo jest zbyt głupie.
Avatar
WC: WSZYSCY WON! / 28 stycznia 2020 o 21:58
+11
jak sedzia lata do Tajlandii i mówi później "piłowania 13tki... dla zdrowotności" - to prokuratura się zajmie, czy nie ?
Avatar
Normalny człowiek / 28 stycznia 2020 o 20:43
+2
Prawactwo w imię miłosierdzia bożego lubuje się w prześladowaniu każdego, kto im nie pasuje, a że nie pasuje każdy, kto nie jest z nimi, to wrogowie są wszędzie. Tylko czekać o ustawach przeciw "ideologii eokologizmu" itp. "straszliwych zagrożeniach" dla "prawdziwych" Polaków katolików, ignorantów, brudasów, ciemniaków. Prawactwo lubuje się także w zaglądaniu wszystkim do łóżek. To efekt braku satysfakcjonującego życia seksualnego, a najczęściej jakiegokolwiek. Niejeden łysy prawak to małoletni frustrat i prawiczek. "Jestem Prawiczkiem", czyli modne wśród małoletniego prawactwa "JP na 100%", he he :)
Prawactwo w imię miłosierdzia bożego lubuje się w prześladowaniu każdego, kto im nie pasuje, a że nie pasuje każdy, kto nie jest z nimi, to wrogowie są wszędzie. Tylko czekać o ustawach przeciw "ideologii eokologizmu" itp. "straszliwych zagrożeniach" dla "prawdziwych" Polaków katolików, ignorantów, brudasów, ciemniaków. Prawactwo lubuje się także w zaglądaniu wszystkim do łóżek. To efekt braku satysfakcjonującego życia seksualnego, a najczęściej jakiegokolwiek. Niejeden łysy prawak to małoletni frus... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2020 o 16:43
+3
Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie Bartoszku
Zobacz wszystkie komentarze 98

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 10 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 18 5

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 6 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 18 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.