Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 września 2008 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Uspokoić ruch na Słowackiego

0 9 A A

Podstawówka, osiedle domków jednorodzinnych i bloki. A obok pędzące auta, skracające sobie drogę do nowego mostu na Wiśle.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policjanci i dyrekcja szkoły są zgodni: Trzeba zakazać wjazdu najcięższym tirom, a na przejściu zatrudnić przeprowadzacza.

- Dzieci ze szkoły tylko wychodzą przed budynek i od razu są na ruchliwej drodze. A odkąd uruchomili nowy most, jest tu naprawdę duży ruch - przyznaje Alicja Księżniak, pracująca w jednym ze sklepów przy Słowackiego.

- Dzisiaj, żeby przejść przez jezdnię, musiałam czekać kilka minut. Dorośli się niecierpliwią, a co dopiero dzieci. Naprawdę trudno jest tędy przejść - dodaje Małgorzata Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1.

Zwiększony ruch na ul. Słowackiego to skutek otwarcia nowego mostu na Wiśle i obwodnicy Puław. Kierowcy, mimo wyznaczonej trasy tranzytowej przez Żyrzyn, w dalszym ciągu z Lublina w kierunku Radomia jadą przez Końskowolę, a potem przez ulicę Słowackiego w Puławach. - Nawet system GPS pokazuje, żeby tędy jechać, bo jest bliżej - mówi pan Kazimierz, kierowca tira z Puław.

Ruch tirów mógłby być mniejszy, gdyby kierowcy stosowali się do znaku zakazu wjazdu na ul. Słowackiego aut o masie powyżej 8 ton na jedną oś. Ale policja twierdzi, że ciężko jest egzekwować przestrzeganie tego przepisu. - Musielibyśmy stosować urządzenia sprawdzające nacisk na oś, a takich nie posiadamy - informuje Roman Maruszak, rzecznik puławskiej policji.

Dlatego policjanci złożyli wniosek o zmianę oznakowania drogi. - Chcielibyśmy, aby pojawił się tam znak zakazu wjazdu pojazdów powyżej 12 ton. Wtedy każdy większy tir nie miałby tam prawa wjechać - dodaje Maruszak.
Swoje pomysły na wzrost bezpieczeństwa na Słowackiego ma także dyrekcja szkoły. - Postulowaliśmy zatrudnienie na przejściu koło szkoły przeprowadzacza. Mam nadzieję, że uda się taką osobę znaleźć - mówi Małgorzata Pakuła.

- Słyszałem o tym wniosku, ale na razie nie mogę nic zadeklarować - mówi Stanisław Szajowski, kierownik Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta.
Projekt zmiany organizacji ruchu przygotowuje Zarząd Dróg Miejskich w Puławach. - Na pewno uwzględnimy w nim wniosek w sprawie ustawienia nowego znaku
- zapowiada Wiesław Stolarski, dyrektor ZDM.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
puławianka / 23 września 2008 o 09:32
0
ktoś napisał:
Słuszna uwaga! Szkoda Gadać! Nie pomyślałeś człowieczku że z powodu ciszy właśnie ktoś mieszka na peryferiach a nie w centrum? Masz fajne drogie mieszkanko w centrum miasta i jest ci źle to sprzedaj i przeprowadź się na Kozią Wólkę tam napewno latem można spać przy otwartych oknach.
Na Słowackiego nawet wcześniej było to niemożliwe!


Osiedle Kołłątaja jest na peryferiach a też nie można spokojnie spać, bo Koletko na statku nie pozwala!


Osiedle Kołłątaja jest na peryferiach a też nie można spokojnie spać, bo Koletko na statku nie pozwala! rozwiń
Avatar
ktoś / 19 września 2008 o 14:51
0
Gość napisał:
Teraz jak tiry jezdza przez slowackiego to raptem wielki lament podnosza bo jest glosno itp. ale jak przez tyle lat ludzie co mieszkaja na pilsudskiego nie mogli otworzyc okna nawet w nocy bo nie dalo sie spac to bylo wszystko w porzadku bo u nich byl spokoj. szkoda gadac.

Słuszna uwaga! Szkoda Gadać! Nie pomyślałeś człowieczku że z powodu ciszy właśnie ktoś mieszka na peryferiach a nie w centrum? Masz fajne drogie mieszkanko w centrum miasta i jest ci źle to sprzedaj i przeprowadź się na Kozią Wólkę tam napewno latem można spać przy otwartych oknach.
Na Słowackiego nawet wcześniej było to niemożliwe!

Słuszna uwaga! Szkoda Gadać! Nie pomyślałeś człowieczku że z powodu ciszy właśnie ktoś mieszka na peryferiach a nie w centrum? Masz fajne drogie mieszkanko w centrum miasta i jest ci źle to sprzedaj i przeprowadź się na Kozią Wólkę tam napewno latem można spać przy otwartych oknach.
Na Słowackiego nawet wcześniej było to niemożliwe! rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2008 o 10:38
0
Teraz jak tiry jezdza przez slowackiego to raptem wielki lament podnosza bo jest glosno itp. ale jak przez tyle lat ludzie co mieszkaja na pilsudskiego nie mogli otworzyc okna nawet w nocy bo nie dalo sie spac to bylo wszystko w porzadku bo u nich byl spokoj. szkoda gadac.
Avatar
niebieski / 19 września 2008 o 08:16
0
Pani Mario, pisz Pani na temat............. Pewnie wnuczkowi zabezpieczyli kompa a Pani ma teraz problem.Policja w swych zadaniach zrobiła co do niej należy (cyt.artykuł).
Avatar
henryk szczepanski / 19 września 2008 o 07:42
0
Jujo napisał:
Hahaha. Henryk cwaniaczku, chciałbyś się zatrudnić za "stacza"? Takich "staczy" to pełno jest w Puławach, stoją i chleją. Tu trzeba dzieci przez jezdnię przeprowadzać, więc o staniu nie ma mowy.

Dlaczego zaraz "cwaniaczku" zgłosiłem swoją kandydaturę ponieważ napisano, że nie mogą znaleźć takiej osoby. To coś złego, że pomagam w trudnej sytuacji, gdzie nikt nie chce być tzw. staczem???
Avatar
Jujo / 18 września 2008 o 19:43
0
henryk szczepanski napisał:
Ten znak to niech sobie w biurze postawią, to może jak będą walić w niego łbami to jakieś konkretne rozwiązanie znajdą!!! Nie mogą znaleźć "stacza" to ja już zgłaszam swoją kandydaturę.
Moje dane są znane redakcji dziennika.


Hahaha. Henryk cwaniaczku, chciałbyś się zatrudnić za "stacza"? Takich "staczy" to pełno jest w Puławach, stoją i chleją. Tu trzeba dzieci przez jezdnię przeprowadzać, więc o staniu nie ma mowy.


Hahaha. Henryk cwaniaczku, chciałbyś się zatrudnić za "stacza"? Takich "staczy" to pełno jest w Puławach, stoją i chleją. Tu trzeba dzieci przez jezdnię przeprowadzać, więc o staniu nie ma mowy. rozwiń
Avatar
Maria / 18 września 2008 o 09:09
0
Biedna policja jak zwykle nie może nic zrobić. Jedyne w czym jest dobra to w robieniu nalotów na domy małolatom za piracki windows. Tutaj to po prostu sukces za sukcesem! Bo to przecież gówniarz sciągający piosenki jest dla Puław wielkim zagrożeniem. Tiry niech nadal jeżdżą
Avatar
henryk szczepanski / 18 września 2008 o 08:42
0
Ten znak to niech sobie w biurze postawią, to może jak będą walić w niego łbami to jakieś konkretne rozwiązanie znajdą!!! Nie mogą znaleźć "stacza" to ja już zgłaszam swoją kandydaturę.
Moje dane są znane redakcji dziennika.
Avatar
Puławiak / 18 września 2008 o 07:30
0
pokazuje ci system GPS?? bo GPS trzeba umieć używać durniu, a nie wpisywać zawsze najkrótsza i najkrótsza wpisz najszybsza napewno nie pojedzie przez słowackiego wielki mi tirowiec
Avatar
puławianka / 23 września 2008 o 09:32
0
ktoś napisał:
Słuszna uwaga! Szkoda Gadać! Nie pomyślałeś człowieczku że z powodu ciszy właśnie ktoś mieszka na peryferiach a nie w centrum? Masz fajne drogie mieszkanko w centrum miasta i jest ci źle to sprzedaj i przeprowadź się na Kozią Wólkę tam napewno latem można spać przy otwartych oknach.
Na Słowackiego nawet wcześniej było to niemożliwe!


Osiedle Kołłątaja jest na peryferiach a też nie można spokojnie spać, bo Koletko na statku nie pozwala!


Osiedle Kołłątaja jest na peryferiach a też nie można spokojnie spać, bo Koletko na statku nie pozwala! rozwiń
Avatar
ktoś / 19 września 2008 o 14:51
0
Gość napisał:
Teraz jak tiry jezdza przez slowackiego to raptem wielki lament podnosza bo jest glosno itp. ale jak przez tyle lat ludzie co mieszkaja na pilsudskiego nie mogli otworzyc okna nawet w nocy bo nie dalo sie spac to bylo wszystko w porzadku bo u nich byl spokoj. szkoda gadac.

Słuszna uwaga! Szkoda Gadać! Nie pomyślałeś człowieczku że z powodu ciszy właśnie ktoś mieszka na peryferiach a nie w centrum? Masz fajne drogie mieszkanko w centrum miasta i jest ci źle to sprzedaj i przeprowadź się na Kozią Wólkę tam napewno latem można spać przy otwartych oknach.
Na Słowackiego nawet wcześniej było to niemożliwe!

Słuszna uwaga! Szkoda Gadać! Nie pomyślałeś człowieczku że z powodu ciszy właśnie ktoś mieszka na peryferiach a nie w centrum? Masz fajne drogie mieszkanko w centrum miasta i jest ci źle to sprzedaj i przeprowadź się na Kozią Wólkę tam napewno latem można spać przy otwartych oknach.
Na Słowackiego nawet wcześniej było to niemożliwe! rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2008 o 10:38
0
Teraz jak tiry jezdza przez slowackiego to raptem wielki lament podnosza bo jest glosno itp. ale jak przez tyle lat ludzie co mieszkaja na pilsudskiego nie mogli otworzyc okna nawet w nocy bo nie dalo sie spac to bylo wszystko w porzadku bo u nich byl spokoj. szkoda gadac.
Avatar
niebieski / 19 września 2008 o 08:16
0
Pani Mario, pisz Pani na temat............. Pewnie wnuczkowi zabezpieczyli kompa a Pani ma teraz problem.Policja w swych zadaniach zrobiła co do niej należy (cyt.artykuł).
Avatar
henryk szczepanski / 19 września 2008 o 07:42
0
Jujo napisał:
Hahaha. Henryk cwaniaczku, chciałbyś się zatrudnić za "stacza"? Takich "staczy" to pełno jest w Puławach, stoją i chleją. Tu trzeba dzieci przez jezdnię przeprowadzać, więc o staniu nie ma mowy.

Dlaczego zaraz "cwaniaczku" zgłosiłem swoją kandydaturę ponieważ napisano, że nie mogą znaleźć takiej osoby. To coś złego, że pomagam w trudnej sytuacji, gdzie nikt nie chce być tzw. staczem???
Avatar
Jujo / 18 września 2008 o 19:43
0
henryk szczepanski napisał:
Ten znak to niech sobie w biurze postawią, to może jak będą walić w niego łbami to jakieś konkretne rozwiązanie znajdą!!! Nie mogą znaleźć "stacza" to ja już zgłaszam swoją kandydaturę.
Moje dane są znane redakcji dziennika.


Hahaha. Henryk cwaniaczku, chciałbyś się zatrudnić za "stacza"? Takich "staczy" to pełno jest w Puławach, stoją i chleją. Tu trzeba dzieci przez jezdnię przeprowadzać, więc o staniu nie ma mowy.


Hahaha. Henryk cwaniaczku, chciałbyś się zatrudnić za "stacza"? Takich "staczy" to pełno jest w Puławach, stoją i chleją. Tu trzeba dzieci przez jezdnię przeprowadzać, więc o staniu nie ma mowy. rozwiń
Avatar
Maria / 18 września 2008 o 09:09
0
Biedna policja jak zwykle nie może nic zrobić. Jedyne w czym jest dobra to w robieniu nalotów na domy małolatom za piracki windows. Tutaj to po prostu sukces za sukcesem! Bo to przecież gówniarz sciągający piosenki jest dla Puław wielkim zagrożeniem. Tiry niech nadal jeżdżą
Avatar
henryk szczepanski / 18 września 2008 o 08:42
0
Ten znak to niech sobie w biurze postawią, to może jak będą walić w niego łbami to jakieś konkretne rozwiązanie znajdą!!! Nie mogą znaleźć "stacza" to ja już zgłaszam swoją kandydaturę.
Moje dane są znane redakcji dziennika.
Avatar
Puławiak / 18 września 2008 o 07:30
0
pokazuje ci system GPS?? bo GPS trzeba umieć używać durniu, a nie wpisywać zawsze najkrótsza i najkrótsza wpisz najszybsza napewno nie pojedzie przez słowackiego wielki mi tirowiec
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 9 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 4 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 3

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 120 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 26

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!