Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 kwietnia 2018 r.
9:55

W centrum Nałęczowa sporo się zmieni. Jak Wam się to podoba?

0 21 A A

Okolice dworca PKS wkrótce zamienią się w wielki plac budowy. Stary dworzec zostanie zburzony, a w jego pobliżu powstanie nowy miejski plac. Przebudowane na rondo ma zostać także główne skrzyżowanie w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W centralnej części uzdrowiskowego miasteczka powstanie miejsce, które z pewnością polubią zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Nowy plac będzie łączył funkcje komunikacyjne (zatoka dla autobusów, postój taksówek, stacja rowerów, ładowarki do samochodów elektrycznych) i rekreacyjne. Na granitowych płytach ustawione zostaną ławki, kosze na śmieci, lampy oświetleniowe, a także elementy skateparku dla rolkarzy.

Całość będzie otaczały trawniki, drzewa oraz rośliny ozdobne. Na miejscu znajdzie się także gablota wystawowa, która pozwoli na bliski kontakt ze sztuką. Nowy plac z miejskim targowiskiem zostanie połączony traktem dla pieszych. Zagospodarowane zostaną również okolice rzeki Bochotniczanki, nad którą powstanie nowa kładka. Jeśli uda się znaleźć wykonawcę, którego oferta będzie mieściła się w założonym budżecie, całość powinna być gotowa w połowie wakacji.

Nałęczowscy urzędnicy nie wykluczają jednak wydłużenia tego terminu.

– Trochę obawiamy się tego przetargu, bo znamy realia i wiemy jakie problemy z zamówieniami mają w tym roku inne samorządy. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się go szybko rozstrzygnąć. Bardzo na to liczymy – przyznaje Mieczysław Mazur, inspektor ds. inwestycji z UM w Nałęczowie.

Wkrótce ruszy kolejny ważny przetarg, również związany z pozyskaniem przez miasto środków unijnych w ramach międzygminnego projektu komunikacyjnego. Chodzi o przebudowę skrzyżowania łączącego ulice: Armatnia Góra, Kolejowa, Chopina, 1-go Maja, Poniatowskiego i Partyzantów.

Zgodnie z nowym założeniem, powstanie rondo, które powinno znacznie usprawnić ruch w centrum miasta. Po nowemu pojedziemy w tym miejscu pod koniec roku. Radosław Szczęch

 

Sonda: Czy podobają Ci się planowane zmiany w Nałęczowie?

Liczba głosów: 263
76.81%
Tak
23.19%
Nie
Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Miłośniczka / 11 kwietnia 2018 o 15:51
+4
Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, nie ma tutaj ani jednej fontanny, staw  zaniedbany, bardzo mało kwiatów, posesja przy szkole plastycznej  od kiedy sięgam pamięcią woła o pomstę do nieba, po co komu te ronda, place, może więcej artyzmu, sztuki, piękna, zmysłowośći, jednym słowem wyobrażeni. Osoby odpowiedzialne za wizerunek proponuję wysłać do Ciechocinka
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2018 o 12:36
+4
Skate park na pewno nie w tym miejscu. Będzie z niego korzystać garstka ludzi, a zajmie olbrzymią powierzchnię w centrum miasta. Skate park zrobić obok placu zabaw przy Przepiórce. W miejscu starego dworca więcej zieleni i może jakieś małe fontanny.
Avatar
Nałęczowianin / 11 kwietnia 2018 o 10:14
+3
Kiedy w Nałęczowie zostanie uruchomiona komunikacja MZK Puławy, taka łączy już Kazimierz, Puławy, Janowiec, itd. Przecież Nałęczów to uzdrowisko, dla starszych ludzi byłaby to wygoda.  Busy (z pasażerami jak sledzie w beczce) nie zastąpią komunikacji miejskiej, klimatyzacji, niskiej podłogi itd.
Avatar
pasażer / 12 kwietnia 2018 o 14:40
+2
Nałęczowianin napisał:
Kiedy w Nałęczowie zostanie uruchomiona komunikacja MZK Puławy, taka łączy już Kazimierz, Puławy, Janowiec, itd. Przecież Nałęczów to uzdrowisko, dla starszych ludzi byłaby to wygoda.  Busy (z pasażerami jak sledzie w beczce) nie zastąpią komunikacji miejskiej, klimatyzacji, niskiej podłogi itd.
 Ile musiałby kosztować bilet na blisko 30 km trasie.
Avatar
DL / 12 kwietnia 2018 o 10:05
+2
znakomity pomysl  akurat na rok wyborczy rozkopac wszystko na wakacje wtedy kiedy najwiecej ludzi przyjedzie to zobaczyc  rozkopac glowne skrzyzowanie i sparalizowac cale misteczko  zablokowac ruch akurat na najwazniejsza impreze sportowa w historii okolicy -  Mistrzostwa Świata Kobiet w Balonach na ogrzane powietrze ... no genialnie pomyslane jedyna szansa ze nikt nie wystartuje w przetargu albo da cene x2 jak w Puławach z nowa halą sportowa  
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2018 o 21:52
+2
a obwodnica kiedy?
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2018 o 13:00
+2
OBWODNICA! Obwodnica, obwodnica,............................
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2018 o 12:50
+2
Byłem w Nałęczowie w sanatorium, które leży obok bardzo ruchliwej szosy Lublin - Kazimierz. Uważam, że w takiej sytuacji pobieranie opłaty klimatycznej jest niczym nieuzasadnione.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2018 o 12:16
+2
nie no super zmiana, parkingowisko z kilkoma drzewkami
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2018 o 10:38
+2
Odwróćcie proporcje między betonem, a zielenią i będzie spoko, bo na razie to pustynia. Miasta lubią się chwalić w różnych publikacjach, że są zielonym miejscem, ale jak przyjdzie co do czego to wszędzie leją beton i asfalt albo kładą kostkę.
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 11:28
0
władze urosły w piórka ....a park zdewastowany, nie ma nowych dosadzeń, nie ma zakazu palenia w parku (zrobić jakieś miejsca dla palaczy pod parkiem...dlaczego mamy wąchać palaczy jeśli przyjeżdżamy pospacerować po zdrowie? mało ławeczek z oparciami szczególnie brak ich na łące (dziwna sieć ścieżek nie służących nikomu ) Park robi się coraz mniejszy przez niekontrolowane przez nikogo budowy i rozbudowy budynków w parku -zamiast na zewnątrz....Dzikie stragany w parku (zamiast na zewnątrz) np na mostku, że nie można tam stanąć i podelektować się widokiem i szumem spływającej ze stawu wody (wprawdzie cuchnącej, ale...) Powinien być tam w ogóle zakaz wjazdu wszelkich pojazdów z wyj np elektrycznych do parku -pod sanatorium, luxmed, pływalnię......Daleko do dworca pkp- bez drogi spacerowej i rowerowej jest b niebezpiecznie...no bo kiedyś tak budowali dworce daleko od miasta aby zidowejscy woźnice mieli zarobek ...brak drogi i dla pieszych i dla rowerów do biedronki...też jest niebezpiecznie
władze urosły w piórka ....a park zdewastowany, nie ma nowych dosadzeń, nie ma zakazu palenia w parku (zrobić jakieś miejsca dla palaczy pod parkiem...dlaczego mamy wąchać palaczy jeśli przyjeżdżamy pospacerować po zdrowie? mało ławeczek z oparciami szczególnie brak ich na łące (dziwna sieć ścieżek nie służących nikomu ) Park robi się coraz mniejszy przez niekontrolowane przez nikogo budowy i rozbudowy budynków w parku -zamiast na zewnątrz....Dzikie stragany w parku (zamiast na zewnątrz) np na mostku, że nie można tam stanąć i podelektow... rozwiń
Avatar
Mamba Owocowa / 13 kwietnia 2018 o 01:09
+1
Obecność sklepu z alkoholem - 10 metrów od skate parku jest mam nadzieję znana projektantowi... główna droga zdecydowanie za blisko skateparku, na tą poręcz po lewej najazd będzie z ulicy ;) Oczywiście inicjatywa zbudowania czegokolwiek co oderwie dzieciaki od kompa zasługuje na propsa... Panowie z urzędu mam nadzieję że nie zapomnieliście o chodniku łączącym Nałęczów z Sadurkami...Do Roboty
Avatar
włodarze do roboty / 12 kwietnia 2018 o 14:41
+1
rodowita napisał:
HI napisał:
Miłośniczka napisał:
 Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, nie ma tutaj ani jednej fontanny, staw  zaniedbany, bardzo mało kwiatów, posesja przy szkole plastycznej  od kiedy sięgam pamięcią woła o pomstę do nieba, po co komu te ronda, place, może więcej artyzmu, sztuki, piękna, zmysłowośći, jednym słowem wyobrażeni. Osoby odpowiedzialne za wizerunek proponuję wysłać do Ciechocinka " Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, (...)" *** Wszystkimi, czy wybranymi? Może mniej "artyzmu" a więcej konkretów?
Miłośniczka napisał: Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, nie ma tutaj ani jednej fontanny, staw  zaniedbany, bardzo mało kwiatów, posesja przy szkole plastycznej  od kiedy sięgam pamięcią woła o pomstę do nieba, po co komu te ronda, place, może więcej artyzmu, sztuki, piękna, zmysłowośći, jednym słowem wyobrażeni. Osoby odpowiedzialne za wizerunek proponuję wysłać do Ciechocinka
Fontanna Miłośniczko jest na środku stawu w parku.Czynna wiosną i latem.Przy szkole plastycznej jest piękna posesja ,ponoć leczą się tam alkoholicy z kk.
 Chodzi tu chyba o słynny "ludowiec" po drugiej stronie ulicy.Faktycznie zaniedbany ponad 100 letni budynek zabytek.
 Chodzi tu chyba o słynny "ludowiec" po drugiej stronie ulicy.Faktycznie zaniedbany ponad 100 letni budynek zabytek. rozwiń
Avatar
pasażer / 12 kwietnia 2018 o 14:40
+2
Nałęczowianin napisał:
Kiedy w Nałęczowie zostanie uruchomiona komunikacja MZK Puławy, taka łączy już Kazimierz, Puławy, Janowiec, itd. Przecież Nałęczów to uzdrowisko, dla starszych ludzi byłaby to wygoda.  Busy (z pasażerami jak sledzie w beczce) nie zastąpią komunikacji miejskiej, klimatyzacji, niskiej podłogi itd.
 Ile musiałby kosztować bilet na blisko 30 km trasie.
Avatar
rodowita / 12 kwietnia 2018 o 14:35
+1
HI napisał:
Miłośniczka napisał:
Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, nie ma tutaj ani jednej fontanny, staw  zaniedbany, bardzo mało kwiatów, posesja przy szkole plastycznej  od kiedy sięgam pamięcią woła o pomstę do nieba, po co komu te ronda, place, może więcej artyzmu, sztuki, piękna, zmysłowośći, jednym słowem wyobrażeni. Osoby odpowiedzialne za wizerunek proponuję wysłać do Ciechocinka
" Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, (...)" *** Wszystkimi, czy wybranymi? Może mniej "artyzmu" a więcej konkretów?
 
Miłośniczka napisał:
Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, nie ma tutaj ani jednej fontanny, staw  zaniedbany, bardzo mało kwiatów, posesja przy szkole plastycznej  od kiedy sięgam pamięcią woła o pomstę do nieba, po co komu te ronda, place, może więcej artyzmu, sztuki, piękna, zmysłowośći, jednym słowem wyobrażeni. Osoby odpowiedzialne za wizerunek proponuję wysłać do Ciechocinka
 Fontanna Miłośniczko jest na środku stawu w parku.Czynna wiosną i latem.Przy szkole plastycznej jest piękna posesja ,ponoć leczą się tam alkoholicy z kk.
 Fontanna Miłośniczko jest na środku stawu w parku.Czynna wiosną i latem.Przy szkole plastycznej jest piękna posesja ,ponoć leczą się tam alkoholicy z kk. rozwiń
Avatar
była kuracjuszka / 12 kwietnia 2018 o 14:31
+1
Miłośniczka napisał:
Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, nie ma tutaj ani jednej fontanny, staw  zaniedbany, bardzo mało kwiatów, posesja przy szkole plastycznej  od kiedy sięgam pamięcią woła o pomstę do nieba, po co komu te ronda, place, może więcej artyzmu, sztuki, piękna, zmysłowośći, jednym słowem wyobrażeni. Osoby odpowiedzialne za wizerunek proponuję wysłać do Ciechocinka
 A niby co w tym Ciechocinku za atrakcje.Byłam tam i więcej nie wybieram się.Kominy górujące nadf miastem,w parku stare drewniane budowle z wiszącymi próchniejącemi deskami,byłe wojskowe uzdrowisko straszy zamurowanymi oknami.Na wiosnę gazony z kilkoma kwiatami bo resztę ukradzione,pozostały dołki po sadzonkach,stary dworzec i śmieszny pomnik Waldorffa przypominający chłopa małorolnego.Kto to cudo wyrzeźbił na pośmiewisko.
 A niby co w tym Ciechocinku za atrakcje.Byłam tam i więcej nie wybieram się.Kominy górujące nadf miastem,w parku stare drewniane budowle z wiszącymi próchniejącemi deskami,byłe wojskowe uzdrowisko straszy zamurowanymi oknami.Na wiosnę gazony z kilkoma kwiatami bo resztę ukradzione,pozostały dołki po sadzonkach,stary dworzec i śmieszny pomnik Waldorffa przypominający chłopa małorolnego.Kto to cudo wyrzeźbił na pośmiewisko. rozwiń
Avatar
DL / 12 kwietnia 2018 o 10:05
+2
znakomity pomysl  akurat na rok wyborczy rozkopac wszystko na wakacje wtedy kiedy najwiecej ludzi przyjedzie to zobaczyc  rozkopac glowne skrzyzowanie i sparalizowac cale misteczko  zablokowac ruch akurat na najwazniejsza impreze sportowa w historii okolicy -  Mistrzostwa Świata Kobiet w Balonach na ogrzane powietrze ... no genialnie pomyslane jedyna szansa ze nikt nie wystartuje w przetargu albo da cene x2 jak w Puławach z nowa halą sportowa  
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 o 08:04
+1
Zieleń, zieleń zieleń musi być tego dużo i oczywiście duuużo drzew i kwiatów, takie urokliwe mejsce tego wymaga ;-) Powodzenia :-)
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2018 o 23:40
+1
Abonament
Avatar
HI / 11 kwietnia 2018 o 23:35
+1
Miłośniczka napisał:
Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, nie ma tutaj ani jednej fontanny, staw  zaniedbany, bardzo mało kwiatów, posesja przy szkole plastycznej  od kiedy sięgam pamięcią woła o pomstę do nieba, po co komu te ronda, place, może więcej artyzmu, sztuki, piękna, zmysłowośći, jednym słowem wyobrażeni. Osoby odpowiedzialne za wizerunek proponuję wysłać do Ciechocinka
 " Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, (...)" *** Wszystkimi, czy wybranymi? Może mniej "artyzmu" a więcej konkretów?
 " Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, (...)" *** Wszystkimi, czy wybranymi? Może mniej "artyzmu" a więcej konkretów? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2019 r. 0 0

Centrum Medical Orkana powstało w Lublinie. Najpierw zdrowie, potem uroda

Centrum Medical Orkana powstało w Lublinie. Najpierw zdrowie, potem uroda 0 0

Medycyna estetyczna, a także fizjoterapia, ortopedia i punkt pielęgniarski. W Lublinie działa już centrum Medical Orkana. To nowa marka SPA Orkana nie tylko dla tych, którzy chcą poprawić urodę.

Azoty Puławy przegrały z Gwardią Opole w rzutach karnych

Azoty Puławy przegrały z Gwardią Opole w rzutach karnych 0 1

Bardzo emocjonujące zawody obejrzeli w środowy wieczór kibice w Puławach. Niestety, po końcowym gwizdku nie mogli być zadowoleni. Azoty przegrały z Gwardią Opole w rutach karnych 2:4. Po godzinie zaciętej walki był remis 34:34

Opole Lubelskie: Długi weekend pełen pijaków za kółkiem

Opole Lubelskie: Długi weekend pełen pijaków za kółkiem 0 2

Podczas minionego „długiego weekendu” policjanci z Opola Lubelskiego złapali pięciu amatorów jazdy „na bani”.

W Łęcznej posadzili 8,5 metrową lipę. Jedno takie drzewo oczyszcza powietrze jak 500 małych sadzonek
galeria

W Łęcznej posadzili 8,5 metrową lipę. Jedno takie drzewo oczyszcza powietrze jak 500 małych sadzonek 36 8

Ma 8,5 metra wysokości i ponad 50 centymetrów przekroju pnia. Lipa drobnolistna posadzona we wtorek w Łęcznej oczyszcza powietrze jak 500 małych sadzonek powszechnie używanych do nasadzeń w miastach.

Agata Passent w Chełmskiej Bibliotece Publicznej
14 listopada 2019, 18:00

Agata Passent w Chełmskiej Bibliotece Publicznej 0 3

W czwartek gościem Chełmskiej Biblioteki Publicznej będzie pisarka i felietonistka Agata Passent.

Nowe boisko w Lubartowie już otwarte [zdjęcia]
galeria

Nowe boisko w Lubartowie już otwarte [zdjęcia] 5 0

Wielofunkcyjne boisko przy ul. Batalionów Chłopskich zostało oficjalnie otwarte. – Cieszymy się bardzo z tej inwestycji, o którą zabiegaliśmy wspólnie z radnymi. To będzie boisko otwarte dla wszystkich mieszkańców – mów Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa.

Gaz ziemny ogrzeje mieszkańców Radzynia Podlaskiego

Gaz ziemny ogrzeje mieszkańców Radzynia Podlaskiego 0 1

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim zbuduje elektrociepłownię gazową. Dostało na ten cel ponad 3,5 mln zł unijnego dofinansowania.

Lublin: Radna prosi o zajęcie się drzewami na tym osiedlu. Zagrażają mieszkańcom?

Lublin: Radna prosi o zajęcie się drzewami na tym osiedlu. Zagrażają mieszkańcom? 35 14

O pilne zajęcie się drzewami w pobliżu ul. Nadbystrzyckiej i Glinianej apeluje do prezydenta jedna z miejskich radnych. Przekonuje, że rozrośnięte drzewa utrudniają wywóz śmieci, zacieniają budynki, krzywią jezdnie i chodniki, a także zagrażają przechodniom. Czy zanosi się na dużą wycinkę?

Znamy zasady sprzedaży karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin na nowy sezon [cennik]

Znamy zasady sprzedaży karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin na nowy sezon [cennik] 8 9

Speed Car Motor Lublin ujawnił ceny karnetów na kolejny sezon oraz zasady ich sprzedaży. Zaszły duże zmiany w porównaniu do poprzednich rozgrywek. Sprzedaż całosezonowych wejściówek na domowe mecze „Koziołków” ruszy 20 listopada

Korki z ulicy Diamentowej w Lublinie szybko nie znikną. Urzędnicy się tłumaczą

Korki z ulicy Diamentowej w Lublinie szybko nie znikną. Urzędnicy się tłumaczą 3 29

Nie mieliśmy na to wpływu – tak miejscy urzędnicy tłumaczą kumulację utrudnień w ruchu na ul. Diamentowej.

MKS Perła – Start Elbląg 33:23. Na przerwę z kompletem punktów

MKS Perła – Start Elbląg 33:23. Na przerwę z kompletem punktów 0 0

MKS Perła Lublin bardzo łatwo ograł EKS Start Elbląg 33:23. Teraz w rozgrywkach nastąpi wielotygodniowa przerwa. Podopieczne Roberta Lisa udadzą się na nią z kompletem punktów

Sylwester Tułajew: Cieszę się, że przez kolejne cztery lata mogę być ambasadorem regionu w Sejmie
film

Sylwester Tułajew: Cieszę się, że przez kolejne cztery lata mogę być ambasadorem regionu w Sejmie 0 5

Z Sylwestrem Tułajewem rozmawialiśmy przed pierwszym posiedzeniem Sejmu nowej kadencji.

Marta Wcisło i pierwsze zapytania poselskie. O Azoty, NFZ i stan drogi S17
film

Marta Wcisło i pierwsze zapytania poselskie. O Azoty, NFZ i stan drogi S17 0 7

Z Martą Wcisło rozmawialiśmy przed pierwszym posiedzeniem Sejmu nowej kadencji.

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zatrudnili wicedyrektora. Będą musieli go odwołać?

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zatrudnili wicedyrektora. Będą musieli go odwołać? 5 33

Szykują się kolejne zmiany w kierownictwie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Według nowego statutu jednostki, jej dyrektor ma mieć dwóch zastępców. Tymczasem zaledwie trzy tygodnie temu powołano trzeciego wicedyrektora, który zajął stanowisko nieobsadzone od początku funkcjonowania instytucji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.