Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 kwietnia 2018 r.
9:55

W centrum Nałęczowa sporo się zmieni. Jak Wam się to podoba?

0 21 A A

Okolice dworca PKS wkrótce zamienią się w wielki plac budowy. Stary dworzec zostanie zburzony, a w jego pobliżu powstanie nowy miejski plac. Przebudowane na rondo ma zostać także główne skrzyżowanie w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W centralnej części uzdrowiskowego miasteczka powstanie miejsce, które z pewnością polubią zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Nowy plac będzie łączył funkcje komunikacyjne (zatoka dla autobusów, postój taksówek, stacja rowerów, ładowarki do samochodów elektrycznych) i rekreacyjne. Na granitowych płytach ustawione zostaną ławki, kosze na śmieci, lampy oświetleniowe, a także elementy skateparku dla rolkarzy.

Całość będzie otaczały trawniki, drzewa oraz rośliny ozdobne. Na miejscu znajdzie się także gablota wystawowa, która pozwoli na bliski kontakt ze sztuką. Nowy plac z miejskim targowiskiem zostanie połączony traktem dla pieszych. Zagospodarowane zostaną również okolice rzeki Bochotniczanki, nad którą powstanie nowa kładka. Jeśli uda się znaleźć wykonawcę, którego oferta będzie mieściła się w założonym budżecie, całość powinna być gotowa w połowie wakacji.

Nałęczowscy urzędnicy nie wykluczają jednak wydłużenia tego terminu.

– Trochę obawiamy się tego przetargu, bo znamy realia i wiemy jakie problemy z zamówieniami mają w tym roku inne samorządy. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się go szybko rozstrzygnąć. Bardzo na to liczymy – przyznaje Mieczysław Mazur, inspektor ds. inwestycji z UM w Nałęczowie.

Wkrótce ruszy kolejny ważny przetarg, również związany z pozyskaniem przez miasto środków unijnych w ramach międzygminnego projektu komunikacyjnego. Chodzi o przebudowę skrzyżowania łączącego ulice: Armatnia Góra, Kolejowa, Chopina, 1-go Maja, Poniatowskiego i Partyzantów.

Zgodnie z nowym założeniem, powstanie rondo, które powinno znacznie usprawnić ruch w centrum miasta. Po nowemu pojedziemy w tym miejscu pod koniec roku. Radosław Szczęch

 

Sonda: Czy podobają Ci się planowane zmiany w Nałęczowie?

Liczba głosów: 263
76.81%
Tak
23.19%
Nie
Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Miłośniczka / 11 kwietnia 2018 o 15:51
+4
Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, nie ma tutaj ani jednej fontanny, staw  zaniedbany, bardzo mało kwiatów, posesja przy szkole plastycznej  od kiedy sięgam pamięcią woła o pomstę do nieba, po co komu te ronda, place, może więcej artyzmu, sztuki, piękna, zmysłowośći, jednym słowem wyobrażeni. Osoby odpowiedzialne za wizerunek proponuję wysłać do Ciechocinka
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2018 o 12:36
+4
Skate park na pewno nie w tym miejscu. Będzie z niego korzystać garstka ludzi, a zajmie olbrzymią powierzchnię w centrum miasta. Skate park zrobić obok placu zabaw przy Przepiórce. W miejscu starego dworca więcej zieleni i może jakieś małe fontanny.
Avatar
Nałęczowianin / 11 kwietnia 2018 o 10:14
+3
Kiedy w Nałęczowie zostanie uruchomiona komunikacja MZK Puławy, taka łączy już Kazimierz, Puławy, Janowiec, itd. Przecież Nałęczów to uzdrowisko, dla starszych ludzi byłaby to wygoda.  Busy (z pasażerami jak sledzie w beczce) nie zastąpią komunikacji miejskiej, klimatyzacji, niskiej podłogi itd.
Avatar
pasażer / 12 kwietnia 2018 o 14:40
+2
Nałęczowianin napisał:
Kiedy w Nałęczowie zostanie uruchomiona komunikacja MZK Puławy, taka łączy już Kazimierz, Puławy, Janowiec, itd. Przecież Nałęczów to uzdrowisko, dla starszych ludzi byłaby to wygoda.  Busy (z pasażerami jak sledzie w beczce) nie zastąpią komunikacji miejskiej, klimatyzacji, niskiej podłogi itd.
 Ile musiałby kosztować bilet na blisko 30 km trasie.
Avatar
DL / 12 kwietnia 2018 o 10:05
+2
znakomity pomysl  akurat na rok wyborczy rozkopac wszystko na wakacje wtedy kiedy najwiecej ludzi przyjedzie to zobaczyc  rozkopac glowne skrzyzowanie i sparalizowac cale misteczko  zablokowac ruch akurat na najwazniejsza impreze sportowa w historii okolicy -  Mistrzostwa Świata Kobiet w Balonach na ogrzane powietrze ... no genialnie pomyslane jedyna szansa ze nikt nie wystartuje w przetargu albo da cene x2 jak w Puławach z nowa halą sportowa  
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2018 o 21:52
+2
a obwodnica kiedy?
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2018 o 13:00
+2
OBWODNICA! Obwodnica, obwodnica,............................
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2018 o 12:50
+2
Byłem w Nałęczowie w sanatorium, które leży obok bardzo ruchliwej szosy Lublin - Kazimierz. Uważam, że w takiej sytuacji pobieranie opłaty klimatycznej jest niczym nieuzasadnione.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2018 o 12:16
+2
nie no super zmiana, parkingowisko z kilkoma drzewkami
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2018 o 10:38
+2
Odwróćcie proporcje między betonem, a zielenią i będzie spoko, bo na razie to pustynia. Miasta lubią się chwalić w różnych publikacjach, że są zielonym miejscem, ale jak przyjdzie co do czego to wszędzie leją beton i asfalt albo kładą kostkę.
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 11:28
0
władze urosły w piórka ....a park zdewastowany, nie ma nowych dosadzeń, nie ma zakazu palenia w parku (zrobić jakieś miejsca dla palaczy pod parkiem...dlaczego mamy wąchać palaczy jeśli przyjeżdżamy pospacerować po zdrowie? mało ławeczek z oparciami szczególnie brak ich na łące (dziwna sieć ścieżek nie służących nikomu ) Park robi się coraz mniejszy przez niekontrolowane przez nikogo budowy i rozbudowy budynków w parku -zamiast na zewnątrz....Dzikie stragany w parku (zamiast na zewnątrz) np na mostku, że nie można tam stanąć i podelektować się widokiem i szumem spływającej ze stawu wody (wprawdzie cuchnącej, ale...) Powinien być tam w ogóle zakaz wjazdu wszelkich pojazdów z wyj np elektrycznych do parku -pod sanatorium, luxmed, pływalnię......Daleko do dworca pkp- bez drogi spacerowej i rowerowej jest b niebezpiecznie...no bo kiedyś tak budowali dworce daleko od miasta aby zidowejscy woźnice mieli zarobek ...brak drogi i dla pieszych i dla rowerów do biedronki...też jest niebezpiecznie
władze urosły w piórka ....a park zdewastowany, nie ma nowych dosadzeń, nie ma zakazu palenia w parku (zrobić jakieś miejsca dla palaczy pod parkiem...dlaczego mamy wąchać palaczy jeśli przyjeżdżamy pospacerować po zdrowie? mało ławeczek z oparciami szczególnie brak ich na łące (dziwna sieć ścieżek nie służących nikomu ) Park robi się coraz mniejszy przez niekontrolowane przez nikogo budowy i rozbudowy budynków w parku -zamiast na zewnątrz....Dzikie stragany w parku (zamiast na zewnątrz) np na mostku, że nie można tam stanąć i podelektow... rozwiń
Avatar
Mamba Owocowa / 13 kwietnia 2018 o 01:09
+1
Obecność sklepu z alkoholem - 10 metrów od skate parku jest mam nadzieję znana projektantowi... główna droga zdecydowanie za blisko skateparku, na tą poręcz po lewej najazd będzie z ulicy ;) Oczywiście inicjatywa zbudowania czegokolwiek co oderwie dzieciaki od kompa zasługuje na propsa... Panowie z urzędu mam nadzieję że nie zapomnieliście o chodniku łączącym Nałęczów z Sadurkami...Do Roboty
Avatar
włodarze do roboty / 12 kwietnia 2018 o 14:41
+1
rodowita napisał:
HI napisał:
Miłośniczka napisał:
 Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, nie ma tutaj ani jednej fontanny, staw  zaniedbany, bardzo mało kwiatów, posesja przy szkole plastycznej  od kiedy sięgam pamięcią woła o pomstę do nieba, po co komu te ronda, place, może więcej artyzmu, sztuki, piękna, zmysłowośći, jednym słowem wyobrażeni. Osoby odpowiedzialne za wizerunek proponuję wysłać do Ciechocinka " Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, (...)" *** Wszystkimi, czy wybranymi? Może mniej "artyzmu" a więcej konkretów?
Miłośniczka napisał: Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, nie ma tutaj ani jednej fontanny, staw  zaniedbany, bardzo mało kwiatów, posesja przy szkole plastycznej  od kiedy sięgam pamięcią woła o pomstę do nieba, po co komu te ronda, place, może więcej artyzmu, sztuki, piękna, zmysłowośći, jednym słowem wyobrażeni. Osoby odpowiedzialne za wizerunek proponuję wysłać do Ciechocinka
Fontanna Miłośniczko jest na środku stawu w parku.Czynna wiosną i latem.Przy szkole plastycznej jest piękna posesja ,ponoć leczą się tam alkoholicy z kk.
 Chodzi tu chyba o słynny "ludowiec" po drugiej stronie ulicy.Faktycznie zaniedbany ponad 100 letni budynek zabytek.
 Chodzi tu chyba o słynny "ludowiec" po drugiej stronie ulicy.Faktycznie zaniedbany ponad 100 letni budynek zabytek. rozwiń
Avatar
pasażer / 12 kwietnia 2018 o 14:40
+2
Nałęczowianin napisał:
Kiedy w Nałęczowie zostanie uruchomiona komunikacja MZK Puławy, taka łączy już Kazimierz, Puławy, Janowiec, itd. Przecież Nałęczów to uzdrowisko, dla starszych ludzi byłaby to wygoda.  Busy (z pasażerami jak sledzie w beczce) nie zastąpią komunikacji miejskiej, klimatyzacji, niskiej podłogi itd.
 Ile musiałby kosztować bilet na blisko 30 km trasie.
Avatar
rodowita / 12 kwietnia 2018 o 14:35
+1
HI napisał:
Miłośniczka napisał:
Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, nie ma tutaj ani jednej fontanny, staw  zaniedbany, bardzo mało kwiatów, posesja przy szkole plastycznej  od kiedy sięgam pamięcią woła o pomstę do nieba, po co komu te ronda, place, może więcej artyzmu, sztuki, piękna, zmysłowośći, jednym słowem wyobrażeni. Osoby odpowiedzialne za wizerunek proponuję wysłać do Ciechocinka
" Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, (...)" *** Wszystkimi, czy wybranymi? Może mniej "artyzmu" a więcej konkretów?
 
Miłośniczka napisał:
Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, nie ma tutaj ani jednej fontanny, staw  zaniedbany, bardzo mało kwiatów, posesja przy szkole plastycznej  od kiedy sięgam pamięcią woła o pomstę do nieba, po co komu te ronda, place, może więcej artyzmu, sztuki, piękna, zmysłowośći, jednym słowem wyobrażeni. Osoby odpowiedzialne za wizerunek proponuję wysłać do Ciechocinka
 Fontanna Miłośniczko jest na środku stawu w parku.Czynna wiosną i latem.Przy szkole plastycznej jest piękna posesja ,ponoć leczą się tam alkoholicy z kk.
 Fontanna Miłośniczko jest na środku stawu w parku.Czynna wiosną i latem.Przy szkole plastycznej jest piękna posesja ,ponoć leczą się tam alkoholicy z kk. rozwiń
Avatar
była kuracjuszka / 12 kwietnia 2018 o 14:31
+1
Miłośniczka napisał:
Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, nie ma tutaj ani jednej fontanny, staw  zaniedbany, bardzo mało kwiatów, posesja przy szkole plastycznej  od kiedy sięgam pamięcią woła o pomstę do nieba, po co komu te ronda, place, może więcej artyzmu, sztuki, piękna, zmysłowośći, jednym słowem wyobrażeni. Osoby odpowiedzialne za wizerunek proponuję wysłać do Ciechocinka
 A niby co w tym Ciechocinku za atrakcje.Byłam tam i więcej nie wybieram się.Kominy górujące nadf miastem,w parku stare drewniane budowle z wiszącymi próchniejącemi deskami,byłe wojskowe uzdrowisko straszy zamurowanymi oknami.Na wiosnę gazony z kilkoma kwiatami bo resztę ukradzione,pozostały dołki po sadzonkach,stary dworzec i śmieszny pomnik Waldorffa przypominający chłopa małorolnego.Kto to cudo wyrzeźbił na pośmiewisko.
 A niby co w tym Ciechocinku za atrakcje.Byłam tam i więcej nie wybieram się.Kominy górujące nadf miastem,w parku stare drewniane budowle z wiszącymi próchniejącemi deskami,byłe wojskowe uzdrowisko straszy zamurowanymi oknami.Na wiosnę gazony z kilkoma kwiatami bo resztę ukradzione,pozostały dołki po sadzonkach,stary dworzec i śmieszny pomnik Waldorffa przypominający chłopa małorolnego.Kto to cudo wyrzeźbił na pośmiewisko. rozwiń
Avatar
DL / 12 kwietnia 2018 o 10:05
+2
znakomity pomysl  akurat na rok wyborczy rozkopac wszystko na wakacje wtedy kiedy najwiecej ludzi przyjedzie to zobaczyc  rozkopac glowne skrzyzowanie i sparalizowac cale misteczko  zablokowac ruch akurat na najwazniejsza impreze sportowa w historii okolicy -  Mistrzostwa Świata Kobiet w Balonach na ogrzane powietrze ... no genialnie pomyslane jedyna szansa ze nikt nie wystartuje w przetargu albo da cene x2 jak w Puławach z nowa halą sportowa  
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 o 08:04
+1
Zieleń, zieleń zieleń musi być tego dużo i oczywiście duuużo drzew i kwiatów, takie urokliwe mejsce tego wymaga ;-) Powodzenia :-)
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2018 o 23:40
+1
Abonament
Avatar
HI / 11 kwietnia 2018 o 23:35
+1
Miłośniczka napisał:
Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, nie ma tutaj ani jednej fontanny, staw  zaniedbany, bardzo mało kwiatów, posesja przy szkole plastycznej  od kiedy sięgam pamięcią woła o pomstę do nieba, po co komu te ronda, place, może więcej artyzmu, sztuki, piękna, zmysłowośći, jednym słowem wyobrażeni. Osoby odpowiedzialne za wizerunek proponuję wysłać do Ciechocinka
 " Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, (...)" *** Wszystkimi, czy wybranymi? Może mniej "artyzmu" a więcej konkretów?
 " Nałęczów, w porównaniu z innymi miejscowościami uzdrowiskowym jest bardzo zaniedbany, (...)" *** Wszystkimi, czy wybranymi? Może mniej "artyzmu" a więcej konkretów? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2019 r. 0 0

Centrum Medical Orkana powstało w Lublinie. Najpierw zdrowie, potem uroda

Centrum Medical Orkana powstało w Lublinie. Najpierw zdrowie, potem uroda 0 0

Medycyna estetyczna, a także fizjoterapia, ortopedia i punkt pielęgniarski. W Lublinie działa już centrum Medical Orkana. To nowa marka SPA Orkana nie tylko dla tych, którzy chcą poprawić urodę.

Azoty Puławy przegrały z Gwardią Opole w rzutach karnych

Azoty Puławy przegrały z Gwardią Opole w rzutach karnych 0 1

Bardzo emocjonujące zawody obejrzeli w środowy wieczór kibice w Puławach. Niestety, po końcowym gwizdku nie mogli być zadowoleni. Azoty przegrały z Gwardią Opole w rutach karnych 2:4. Po godzinie zaciętej walki był remis 34:34

Opole Lubelskie: Długi weekend pełen pijaków za kółkiem

Opole Lubelskie: Długi weekend pełen pijaków za kółkiem 0 2

Podczas minionego „długiego weekendu” policjanci z Opola Lubelskiego złapali pięciu amatorów jazdy „na bani”.

W Łęcznej posadzili 8,5 metrową lipę. Jedno takie drzewo oczyszcza powietrze jak 500 małych sadzonek
galeria

W Łęcznej posadzili 8,5 metrową lipę. Jedno takie drzewo oczyszcza powietrze jak 500 małych sadzonek 36 8

Ma 8,5 metra wysokości i ponad 50 centymetrów przekroju pnia. Lipa drobnolistna posadzona we wtorek w Łęcznej oczyszcza powietrze jak 500 małych sadzonek powszechnie używanych do nasadzeń w miastach.

Agata Passent w Chełmskiej Bibliotece Publicznej
14 listopada 2019, 18:00

Agata Passent w Chełmskiej Bibliotece Publicznej 0 3

W czwartek gościem Chełmskiej Biblioteki Publicznej będzie pisarka i felietonistka Agata Passent.

Nowe boisko w Lubartowie już otwarte [zdjęcia]
galeria

Nowe boisko w Lubartowie już otwarte [zdjęcia] 5 0

Wielofunkcyjne boisko przy ul. Batalionów Chłopskich zostało oficjalnie otwarte. – Cieszymy się bardzo z tej inwestycji, o którą zabiegaliśmy wspólnie z radnymi. To będzie boisko otwarte dla wszystkich mieszkańców – mów Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa.

Gaz ziemny ogrzeje mieszkańców Radzynia Podlaskiego

Gaz ziemny ogrzeje mieszkańców Radzynia Podlaskiego 0 1

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim zbuduje elektrociepłownię gazową. Dostało na ten cel ponad 3,5 mln zł unijnego dofinansowania.

Lublin: Radna prosi o zajęcie się drzewami na tym osiedlu. Zagrażają mieszkańcom?

Lublin: Radna prosi o zajęcie się drzewami na tym osiedlu. Zagrażają mieszkańcom? 35 14

O pilne zajęcie się drzewami w pobliżu ul. Nadbystrzyckiej i Glinianej apeluje do prezydenta jedna z miejskich radnych. Przekonuje, że rozrośnięte drzewa utrudniają wywóz śmieci, zacieniają budynki, krzywią jezdnie i chodniki, a także zagrażają przechodniom. Czy zanosi się na dużą wycinkę?

Znamy zasady sprzedaży karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin na nowy sezon [cennik]

Znamy zasady sprzedaży karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin na nowy sezon [cennik] 8 9

Speed Car Motor Lublin ujawnił ceny karnetów na kolejny sezon oraz zasady ich sprzedaży. Zaszły duże zmiany w porównaniu do poprzednich rozgrywek. Sprzedaż całosezonowych wejściówek na domowe mecze „Koziołków” ruszy 20 listopada

Korki z ulicy Diamentowej w Lublinie szybko nie znikną. Urzędnicy się tłumaczą

Korki z ulicy Diamentowej w Lublinie szybko nie znikną. Urzędnicy się tłumaczą 3 29

Nie mieliśmy na to wpływu – tak miejscy urzędnicy tłumaczą kumulację utrudnień w ruchu na ul. Diamentowej.

MKS Perła – Start Elbląg 33:23. Na przerwę z kompletem punktów

MKS Perła – Start Elbląg 33:23. Na przerwę z kompletem punktów 0 0

MKS Perła Lublin bardzo łatwo ograł EKS Start Elbląg 33:23. Teraz w rozgrywkach nastąpi wielotygodniowa przerwa. Podopieczne Roberta Lisa udadzą się na nią z kompletem punktów

Sylwester Tułajew: Cieszę się, że przez kolejne cztery lata mogę być ambasadorem regionu w Sejmie
film

Sylwester Tułajew: Cieszę się, że przez kolejne cztery lata mogę być ambasadorem regionu w Sejmie 0 5

Z Sylwestrem Tułajewem rozmawialiśmy przed pierwszym posiedzeniem Sejmu nowej kadencji.