Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 lutego 2010 r.
21:03
Edytuj ten wpis

W domu się pali, mieszkańcy milczą

0 16 A A

Dwa pożary tej samej klatki schodowej w ciągu dwóch kolejnych nocy. Nikt na szczęście nie ucierpiał, ale straty są znaczne. Ludzie drżą o życie, jednak nie chcą pomóc policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do pierwszego podpalenia doszło w środę w nocy. Spalił się wózek dziecięcy, skrzynki na listy oraz instalacja telewizji kablowej i internetowej. Kolejny pożar wybuchł w czwartek. Mieszkańcy bloku boją się o życie i zdrowie.

– Tu nie ma o czym dyskutować, to ewidentne podpalenie. To nie może być przypadek, żeby w tym samym bloku, w tej samej klatce noc w noc wybucha pożar – mówi Krzysztof Morawski, rzecznik puławskiej staży pożarnej.

W czwartek, tuż po godz. 22, lokator z pierwszego piętra usłyszał huk na korytarzu, czuć było spaleniznę. Mieszkańcy wybiegli na klatkę schodową. Jedna z kobiet zauważyła, że palą się należące do niej rzeczy.
– To była chwila i wszystko stanęło w płomieniach. Wózek i pralka były blisko okna, zapaliła się firanka potem rower górski, nawet rama okna – mówi Mariola Górniaszek.

– Sami zaczęliśmy gasić pożar. Ktoś wyrzucił palącą się część wózka przez okno. Ja nie mam wątpliwości, że te rzeczy podpalono specjalnie. Były warte około 2 tys. złotych – rozkłada ręce kobieta.
Na miejscu pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej. Akcja ratunkowa trwała blisko godzinę – mówi Marcin Koper, rzecznik puławskiej policji.

I podkreśla, że lokatorzy bloku nie chcą zgłaszać podpaleń ani występować w charakterze świadków. – Wiemy, że na tej klatce schodowej wieczorami gromadzi się młodzież. Część z tego budynku. Niewykluczone, że to ktoś z nich mógł przyczynić się spowodowania kolejnego pożaru. Będziemy to wyjaśniać.

Prezes spółdzielni "Północ”, Anna Czarnecka, drugi raz w tym tygodniu zgłasza pożar w PZU. I nie może uwierzyć w to, co się stało. – Bez pomocy mieszkańców, policji, dzielnicowego ja sama nic nie zrobię. Lokatorzy z nami nie współpracują, choć dobrze wiedzą, kto w nocy siedzi na klatkach schodowych. Bronią tych, którzy niszczą ich mienie – mówi.

– Dopiero po drugim pożarze po raz pierwszy przyszła lokatorka i oficjalnie poskarżyła się na młodzież, która wieczorami przesiaduje na klatkach schodowych, zakłóca spokój i dewastuje mienie – mówi dzielnicowy Piotr Zagożdżon. I zapowiada złapanie podpalaczy.
Straty oszacuje rzeczoznawca. Spółdzielnia mówi o 30–40 tys. zł.



Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kj / 22 lutego 2010 o 11:29
0
Tyle zarzutów pod adresem policji i straży o brak reakcji, a z ich strony żadnego komentarza??
Avatar
jko / 22 lutego 2010 o 10:15
0
Kiedyś dzwonili domofonem, żeby ich wpuścić, bo do kogoś idą... jakiś imbecyl ich wpuścił. Potem słyszałem gwar na dole klatki. Okazało się, że popijają piwko (na dworze była ujemna temp.). Oczywiście butelki zostawili....

...mieszkańcy bloków - nie bądźcie naiwni! Nie wpuszczajcie na klatki, bo to nie jest świetlica. Poza tym powinniście zwracać uwagę, kto tam przebywa, a nie niczym się nie interesujecie, a potem macie co macie...
Avatar
kokos / 22 lutego 2010 o 10:12
0
Wiemy, że na tej klatce schodowej wieczorami gromadzi się młodzież ---
---ta cała "młodzież" to przeważnie kupa tępaków, którym się nudzi i którzy najchętniej albo by stłukli szybę, albo coś ukradli, komuś wpieprzyli albo coś podpalili. Nie wiem, co to za rodzice, którzy nic nie widzą, nie zwrócą uwagi...!? Zamiast opier***ić porządnie gówniarza (synka) jednego z drugim, to tak się cackają z nimi, uwagi nie zwracając na nic. Taki "synek" nagada głupot rodzicom, że był u kolegi się uczyć, a ci wszystko łykają... Pewnego dnia jeszcze ich pobije (rodziców pożal się Boże)...
Wiemy, że na tej klatce schodowej wieczorami gromadzi się młodzież ---
---ta cała "młodzież" to przeważnie kupa tępaków, którym się nudzi i którzy najchętniej albo by stłukli szybę, albo coś ukradli, komuś wpieprzyli albo coś podpalili. Nie wiem, co to za rodzice, którzy nic nie widzą, nie zwrócą uwagi...!? Zamiast opier***ić porządnie gówniarza (synka) jednego z drugim, to tak się cackają z nimi, uwagi nie zwracając na nic. Taki "synek" nagada głupot rodzicom, że był u kolegi się uczyć, a ci wszystko łykają...... rozwiń
Avatar
julka / 22 lutego 2010 o 08:13
0
Gdy zgłasza się jakikolwiek przypadek na policję to od razu życzą sobie dane zgłaszającego. Nic dziwnego że ludzie się boją. Piszący redaktorzy są tacy sami. Nie chcą się wychylać gdy chodzi o ich własne środowisko. W bloku redaktorki też są dresiarze na klatkach schodowych. Czy zgłaszała ten fakt na policję?
Avatar
~gość~ / 21 lutego 2010 o 18:01
0
Czy na Sienkiewicza ludzie graciarnie zrobili z klatek schodowych.Klatka jest miejscem gdzie sie przechodzi na wyzszą kondygnację.Rowery schować do piwnicy lub na balkon a stare pralki na złom.Nie będą mieli co podpalać.Może piroman chce was porządku nauczyć.
Avatar
mosquito / 21 lutego 2010 o 15:55
0
mają to na własne życzenie !
Avatar
gostek / 21 lutego 2010 o 14:24
0
Takich dresiarzy jest na każdym osiedlu . Tu podpalają śmietniki ,tam klatki gdzie indziej wyrwa,napad z nożem i co dalej.Podobno przestępczośc w puławach spada jak donosi mmpuławy. A co może dzielnicowy - rozpoznac srodowisko które i tak zna.a co z patrolami wieczorami ,nocą.Z rana w komendzie policjantów jak w mrowisku a po 16..... Moze czas przeniesc niektórych do patroli bo i tak z niektórych niewielki pożytek.Lepiej patrolowac niż spac po nocach czy ogladac mecze.
Avatar
marek / 21 lutego 2010 o 13:48
0
Skoro mieszkancy to łajzy, ktorzy nie potrafia "przemowic" do glow nie posiadajacych mozgow i daja sie zastraszac takim kretynom i ciotom, to niech ich spalą.
Avatar
jc / 21 lutego 2010 o 13:41
0
nie oszukujmy się ten blok to największa patologia w Puławach może i dobrze jak zniknie z miasta :/
Avatar
Gość / 21 lutego 2010 o 11:19
0
Obserwator napisał:
Ta informacja pokazuje, jak działa w Polsce Policja i cały system prawa.

Opiera się głównie na takich "przestępcach" którzy mają wyrzuty sumienia i sami się do wszystkiego przyznają.

Natomiast w pozostałych sytuacjach, zawsze nic Policja nie może zrobić.

Tutaj w tej sytuacji widać, że Policja jest zbędna, bo nic nie zrobi.
Nawet jak wskażą osoby, to co z tego jak tamten się nie przyzna.

Współczuję tym ludziom.



A ja nie współczuję i powinni ich spalić całkowicie może dopiero wówczas dotarłoby do nich, że nie warto udawać że się niczego nie widziało i nie słyszało.
To, co piszesz nie jest prawdą bo ludzie w większosci obawiają się jedynie zemsty ze strony sprawców.
Prawo przewiduje jakieś tam kary dla sprawców dewastacji czy podpaleń ale też nie są one tak wysokie aby mogły ich skazać na długoletnie więzienie i tego obawiają się lokatorzy, że jak taki podpalacz dostanie wyrok w zawieszeniu to będzie później szukał zemsty na tym kto go wskazał.
Nie można zapominać, ze ta młodzież przejawia zachowania patologiczne a dla takich ludzi nie jest problemem wymierzenie kary dla "kapusia".
Inna sprawa to fakt iż w wielu ludziach pozostała niechęć do policji, wywodząca się z poprzedniego systemu postawa antyspołeczna, nie wtrącanie się, siedzenie cicho, nawet kiedy za scianą sąsiad katuje żonę czy dochodzi do inych sytuacji w ktorych należałoby zareagować.



A ja nie współczuję i powinni ich spalić całkowicie może dopiero wówczas dotarłoby do nich, że nie warto udawać że się niczego nie widziało i nie słyszało.
To, co piszesz nie jest prawdą bo ludzie w większosci obawiają się jedynie zemsty ze strony sprawców.
Prawo przewiduje jakieś tam kary dla sprawców dewastacji czy podpaleń ale też nie są one tak wysokie aby mogły ich skazać na długoletnie więzienie i tego obawiają się lokatorzy, że jak taki podpalacz dostanie wyrok w zawieszeniu to będzie póź... rozwiń
Avatar
kj / 22 lutego 2010 o 11:29
0
Tyle zarzutów pod adresem policji i straży o brak reakcji, a z ich strony żadnego komentarza??
Avatar
jko / 22 lutego 2010 o 10:15
0
Kiedyś dzwonili domofonem, żeby ich wpuścić, bo do kogoś idą... jakiś imbecyl ich wpuścił. Potem słyszałem gwar na dole klatki. Okazało się, że popijają piwko (na dworze była ujemna temp.). Oczywiście butelki zostawili....

...mieszkańcy bloków - nie bądźcie naiwni! Nie wpuszczajcie na klatki, bo to nie jest świetlica. Poza tym powinniście zwracać uwagę, kto tam przebywa, a nie niczym się nie interesujecie, a potem macie co macie...
Avatar
kokos / 22 lutego 2010 o 10:12
0
Wiemy, że na tej klatce schodowej wieczorami gromadzi się młodzież ---
---ta cała "młodzież" to przeważnie kupa tępaków, którym się nudzi i którzy najchętniej albo by stłukli szybę, albo coś ukradli, komuś wpieprzyli albo coś podpalili. Nie wiem, co to za rodzice, którzy nic nie widzą, nie zwrócą uwagi...!? Zamiast opier***ić porządnie gówniarza (synka) jednego z drugim, to tak się cackają z nimi, uwagi nie zwracając na nic. Taki "synek" nagada głupot rodzicom, że był u kolegi się uczyć, a ci wszystko łykają... Pewnego dnia jeszcze ich pobije (rodziców pożal się Boże)...
Wiemy, że na tej klatce schodowej wieczorami gromadzi się młodzież ---
---ta cała "młodzież" to przeważnie kupa tępaków, którym się nudzi i którzy najchętniej albo by stłukli szybę, albo coś ukradli, komuś wpieprzyli albo coś podpalili. Nie wiem, co to za rodzice, którzy nic nie widzą, nie zwrócą uwagi...!? Zamiast opier***ić porządnie gówniarza (synka) jednego z drugim, to tak się cackają z nimi, uwagi nie zwracając na nic. Taki "synek" nagada głupot rodzicom, że był u kolegi się uczyć, a ci wszystko łykają...... rozwiń
Avatar
julka / 22 lutego 2010 o 08:13
0
Gdy zgłasza się jakikolwiek przypadek na policję to od razu życzą sobie dane zgłaszającego. Nic dziwnego że ludzie się boją. Piszący redaktorzy są tacy sami. Nie chcą się wychylać gdy chodzi o ich własne środowisko. W bloku redaktorki też są dresiarze na klatkach schodowych. Czy zgłaszała ten fakt na policję?
Avatar
~gość~ / 21 lutego 2010 o 18:01
0
Czy na Sienkiewicza ludzie graciarnie zrobili z klatek schodowych.Klatka jest miejscem gdzie sie przechodzi na wyzszą kondygnację.Rowery schować do piwnicy lub na balkon a stare pralki na złom.Nie będą mieli co podpalać.Może piroman chce was porządku nauczyć.
Avatar
mosquito / 21 lutego 2010 o 15:55
0
mają to na własne życzenie !
Avatar
gostek / 21 lutego 2010 o 14:24
0
Takich dresiarzy jest na każdym osiedlu . Tu podpalają śmietniki ,tam klatki gdzie indziej wyrwa,napad z nożem i co dalej.Podobno przestępczośc w puławach spada jak donosi mmpuławy. A co może dzielnicowy - rozpoznac srodowisko które i tak zna.a co z patrolami wieczorami ,nocą.Z rana w komendzie policjantów jak w mrowisku a po 16..... Moze czas przeniesc niektórych do patroli bo i tak z niektórych niewielki pożytek.Lepiej patrolowac niż spac po nocach czy ogladac mecze.
Avatar
marek / 21 lutego 2010 o 13:48
0
Skoro mieszkancy to łajzy, ktorzy nie potrafia "przemowic" do glow nie posiadajacych mozgow i daja sie zastraszac takim kretynom i ciotom, to niech ich spalą.
Avatar
jc / 21 lutego 2010 o 13:41
0
nie oszukujmy się ten blok to największa patologia w Puławach może i dobrze jak zniknie z miasta :/
Avatar
Gość / 21 lutego 2010 o 11:19
0
Obserwator napisał:
Ta informacja pokazuje, jak działa w Polsce Policja i cały system prawa.

Opiera się głównie na takich "przestępcach" którzy mają wyrzuty sumienia i sami się do wszystkiego przyznają.

Natomiast w pozostałych sytuacjach, zawsze nic Policja nie może zrobić.

Tutaj w tej sytuacji widać, że Policja jest zbędna, bo nic nie zrobi.
Nawet jak wskażą osoby, to co z tego jak tamten się nie przyzna.

Współczuję tym ludziom.



A ja nie współczuję i powinni ich spalić całkowicie może dopiero wówczas dotarłoby do nich, że nie warto udawać że się niczego nie widziało i nie słyszało.
To, co piszesz nie jest prawdą bo ludzie w większosci obawiają się jedynie zemsty ze strony sprawców.
Prawo przewiduje jakieś tam kary dla sprawców dewastacji czy podpaleń ale też nie są one tak wysokie aby mogły ich skazać na długoletnie więzienie i tego obawiają się lokatorzy, że jak taki podpalacz dostanie wyrok w zawieszeniu to będzie później szukał zemsty na tym kto go wskazał.
Nie można zapominać, ze ta młodzież przejawia zachowania patologiczne a dla takich ludzi nie jest problemem wymierzenie kary dla "kapusia".
Inna sprawa to fakt iż w wielu ludziach pozostała niechęć do policji, wywodząca się z poprzedniego systemu postawa antyspołeczna, nie wtrącanie się, siedzenie cicho, nawet kiedy za scianą sąsiad katuje żonę czy dochodzi do inych sytuacji w ktorych należałoby zareagować.



A ja nie współczuję i powinni ich spalić całkowicie może dopiero wówczas dotarłoby do nich, że nie warto udawać że się niczego nie widziało i nie słyszało.
To, co piszesz nie jest prawdą bo ludzie w większosci obawiają się jedynie zemsty ze strony sprawców.
Prawo przewiduje jakieś tam kary dla sprawców dewastacji czy podpaleń ale też nie są one tak wysokie aby mogły ich skazać na długoletnie więzienie i tego obawiają się lokatorzy, że jak taki podpalacz dostanie wyrok w zawieszeniu to będzie póź... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 23 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 3 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 19 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 116 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 334 13

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 19 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 5

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!