Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 września 2013 r.
11:53
Edytuj ten wpis

W Janowcu odwołali wójta. "To przez kampanię kłamstw"

0 27 A A
Było to drugie referendum w sprawie odwołania wójta Koconia. Poprzednie w 2004 r. okazało się nieważ
Było to drugie referendum w sprawie odwołania wójta Koconia. Poprzednie w 2004 r. okazało się nieważ

Tym razem mieszkańcy gminy tłumnie stawili się przy urnach i odwołali swojego wójta. Co dalej? – Szczerze mówiąc, to tak daleko w przyszłość nie wybiegaliśmy – przyznają inicjatorzy referendum

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
By referendum było ważne, do urn musiało pójść co najmniej 1140 mieszkańców gminy Janowiec. Głos oddało znacznie więcej – 1407, prawie połowa uprawnionych do głosowania.

– Za odwołaniem wójta było 1310, przeciwko 57, a głosów nieważnych oddano 40 – informuje Dorota Walasek, przewodnicząca gminnej komisji ds. referendum.

Pod wnioskiem o referendum inicjatorzy akcji zebrali ponad tysiąc podpisów. Zarzucali wójtowi m.in. niegospodarność, konfliktowanie lokalnej społeczności, tworzenie złego wizerunku gminy i nierealizowanie obietnic wyborczych. Czarę goryczy przelało wyrzucenie z pracy dyrektora Zespołu Szkół w Janowcu Leszka Bińczaka.

– Odwołanie wójta to szansa na przywrócenie normalności w naszej gminie – mówi Mariusz Baryłka, jeden z inicjatorów referendum. – Widać to było już w niedzielę wieczorem, kiedy około 300 osób zebrało się na rynku i świętowało wynik referendum.

Wójt nie zgadzał się z zarzutami. Podkreślał, że sprawuje tę funkcję 11 lat, co roku rada gminy udziela mu absolutorium. Jak przyjął decyzję mieszkańców?

– Z ulgą – odpowiada Tadeusz Kocoń. – Jestem już spakowany, czekam tylko na oficjalne pismo o ustanowieniu komisarza. Wtedy opuszczę urząd. Poświęciłem pracy w samorządzie kilkanaście lat. Teraz wreszcie będę miał czas dla siebie.

Było to już drugie referendum w sprawie odwołania wójta Janowca. Poprzednie, w 2004 r., okazało się nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji. Tym razem jego zagorzałym przeciwnikom udało się dopiąć swego. Co dalej?

– Szczerze mówiąc to tak daleko w przyszłość nie wybiegaliśmy. Skupialiśmy się na referendum. Wkrótce zrobimy zebranie i zastanowimy się, w jakim kierunku pójdziemy. Wśród nas są dwie osoby, które mogłyby startować w wyborach na wójta – mówi Baryłka.

Tadeusz Kocoń nie będzie ubiegał się już ubiegał o to stanowisko. – Wiele zrobiłem dla tej gminy. A odwołano mnie w wyniku kampanii kłamstw, które ludzie kupili. Cóż, mają do tego prawo – kwituje.
Do czasu wyborów gminą będzie rządził wyznaczony przez premiera komisarz.



Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mmamam / 10 października 2013 o 09:03
0

chyba amcie amnezje pan wójcik zabłysnął jako łapówkarz

Avatar
tekla / 28 września 2013 o 14:12
0

to według ciebie gmina to poletko doświadczalne a mieszkańcy to króliki ,żeby p.Wójcik zdobywał szlify jako wójt.no to jak w ten sposób rozumujesz to powodzenia."oj ,ale naważyłem bigosu"Franek Dolas

śmieszny jesteś janko, jakoś Kocun nie miał żadnego doświadczenai w samorzadach i jakoś mógł być wójtem i sobie poletko doświadczalne uprawiał, jak widać z miernym skutkiem, bo takie plony zebrał, że go gospodarz przepędził. Zresztą o czym tu gadać, było minęło, nie rządzi Wójcik, nie rządzi Kocoń, nastaną nowi i na tym się skupmy, szkoda czasu

śmieszny jesteś janko, jakoś Kocun nie miał żadnego doświadczenai w samorzadach i jakoś mógł być wójtem i sobie poletko doświadczalne uprawiał, jak widać z miernym skutkiem, bo takie plony zebrał, że go gospodarz przepędził. Zresztą o czym tu gadać, było minęło, nie rządzi Wójcik, nie rządzi Kocoń, nastaną nowi i na tym się skupmy, szkoda czasu

rozwiń
Avatar
janko muzykant / 28 września 2013 o 07:40
0

Widać, że masz niewielką wiedzę o tamtych czasach, może wynika to z faktu, że młody z ciebie człowiek... Oświecę Cię więc, że sekretarz nie zajmuje się inwestycjami tylko kieruje pracą urzędu (głównie papierkowa robota) - jego odpowiednikiem jest obecnie Lewandowski, który jak wiesz albo i nie, nie odpowiada za inwestycje.  P. Wójcik dopiero chciał się sprawdzić w roli Wójta, ale społeczeństwo zadecydowało, że rola ta ma przypaść Koconiowi, tak jak teraz zadecydowało o przepędzeniu Koconia. Tak już jest, ten kto przekona do siebie ludzi ten ma mandat, tak wygląda demokracja.

A Ty nie siej tu defetyzmu jakimiś wizjami zapadającej ciemności, bo na Koconiu się świat nie kończy i żal mi Ciebie, że tak myślisz.

to według ciebie gmina to poletko doświadczalne a mieszkańcy to króliki ,żeby p.Wójcik zdobywał szlify jako wójt.no to jak w ten sposób rozumujesz to powodzenia."oj ,ale naważyłem bigosu"Franek Dolas

to według ciebie gmina to poletko doświadczalne a mieszkańcy to króliki ,żeby p.Wójcik zdobywał szlify jako wójt.no to jak w ten sposób rozumujesz to powodzenia."oj ,ale naważyłem bigosu"Franek Dolas

rozwiń
Avatar
tekla / 27 września 2013 o 20:04
0

Pan Wójcik to miał już okazję zabłysnąć kilkanaście lat temu pracując w UG i jakoś na przestrzeni wielu lat żadnego szału w gminie nie było. Zadnych inwestycji dokończonych nie mieli. a po za tym na dzień dzisiejszy także inicjatorzy i wspólnicy nie wtrącili ni jednego zdania co zamierzają,jak tę gminę z twojego"bagna"wyciągnąć tylko wysadzamy kierowcę z autobusu i czekamy chyba na cud.(a jak mawiał pewien mądry człek "cuda są ale boskie"zobaczymy lilli czy za pół roku ,za rok też będziesz tak brawo biła nowy uzdrowicielom

Widać, że masz niewielką wiedzę o tamtych czasach, może wynika to z faktu, że młody z ciebie człowiek... Oświecę Cię więc, że sekretarz nie zajmuje się inwestycjami tylko kieruje pracą urzędu (głównie papierkowa robota) - jego odpowiednikiem jest obecnie Lewandowski, który jak wiesz albo i nie, nie odpowiada za inwestycje.  P. Wójcik dopiero chciał się sprawdzić w roli Wójta, ale społeczeństwo zadecydowało, że rola ta ma przypaść Koconiowi, tak jak teraz zadecydowało o przepędzeniu Koconia. Tak już jest, ten kto przekona do siebie ludzi ten ma mandat, tak wygląda demokracja.

A Ty nie siej tu defetyzmu jakimiś wizjami zapadającej ciemności, bo na Koconiu się świat nie kończy i żal mi Ciebie, że tak myślisz.

Widać, że masz niewielką wiedzę o tamtych czasach, może wynika to z faktu, że młody z ciebie człowiek... Oświecę Cię więc, że sekretarz nie zajmuje się inwestycjami tylko kieruje pracą urzędu (głównie papierkowa robota) - jego odpowiednikiem jest obecnie Lewandowski, który jak wiesz albo i nie, nie odpowiada za inwestycje.  P. Wójcik dopiero chciał się sprawdzić w roli Wójta, ale społeczeństwo zadecydowało, że rola ta ma przypaść Koconiowi, tak jak teraz zadecydowało o przepędzeniu Koconia. Tak już jest, ten kto przeko... rozwiń

Avatar
janko muzykant / 27 września 2013 o 08:34
0

tak szukacie kandydata na wójta w komitecie referendalnym. A może powiedzcie, kto będzie kandydatem z ramienia odwołanego wójta? może pilnujący prawdy Ambryszewski- człowiek kryształ.

A może wysoki inteligent z kulturą - Goławski.

A może rudy duroc- Antek Sochacki.

A może Super sorke madzie wybierzecie- tą od małych balaganiaży

Fijoł? skarpeta? PO dyrektor Tęcza?

kogo wy wystawicie!

ciekawy m.-to wy wprowadziliście bałagan do gminy w obronie nie mieszkańców i włości ale kilku zagrożonych posadek. ja osobiście czekam na kolejne turne inicjatorów po gminie z cyrkiem obwoźnym lecz tym razem z konkretami dot.naprawy gminy.

a odnośnie kandydata to dla was byłby the best Jan.G.

obycie z kamerami ma przecież nawet w twlewizji był (szkoda że nie M.Baryłka -główny inicjator) rękami sobie pomaga (dobrze że komuś oka nie wykolał) no i zrobił na gościach panoramy wrażenie (szczególnie pani dr.goszcząca w programie o mało nie pękła ze śmiechu) no wizja nowej gminy rysuje się kolorowo. a hasło przewodnie Jana G.-to nie my pani redaktor to ludzie zdecydowali.

więc drodzy ludzie jak coś pójdzie nie tak to przecież nie my (inicjatorzy) tylko wy tak zdecydowaliście.

i niestety zapanuje ciemność.

ciekawy m.-to wy wprowadziliście bałagan do gminy w obronie nie mieszkańców i włości ale kilku zagrożonych posadek. ja osobiście czekam na kolejne turne inicjatorów po gminie z cyrkiem obwoźnym lecz tym razem z konkretami dot.naprawy gminy.

a odnośnie kandydata to dla was byłby the best Jan.G.

obycie z kamerami ma przecież nawet w twlewizji był (szkoda że nie M.Baryłka -główny inicjator) rękami sobie pomaga (dobrze że komuś oka nie wykolał) no i zrobił na gościach panoramy wrażenie (szczególnie pani dr.goszcząc... rozwiń

Avatar
janko muzykant / 27 września 2013 o 08:16
0

A może Martę, siostrę miernoty?

Albo Hankę, bratówkę, która odkąd miernota został włodarzem, wyżej nosiła głowę

Lodzię-krótką spódniczkę?

A możę Lewandowskiego, znanego z zaganiania adwersarzy w kozie rogi ;)

Już wiem, szara eminencja koconiowa, prof. Szulowski! 

Ja niestety w tej ekipie nie widzę żadnego sensownego kandydata, ale kto wie, może czymś zaskoczą

to może łaskawie ciekawa m.sama zaproponuj kandydata chętnie bym go poznał

to może łaskawie ciekawa m.sama zaproponuj kandydata chętnie bym go poznał

rozwiń
Avatar
janko muzykant / 27 września 2013 o 08:10
0

Janku muzykancie, polecam Ci przestać czytać Tygodnik Powiśle, z którego czerpiesz te swoje rewelacje. bo traktowanie ich jako prawdy objawionej to upadek intelektualny (miej to na uwadze). Pan Wójcik mógłby wyprowadzić gminę z tego bagna, do którego wjechał przez 11 lat Kocoń, ale ma on swój honor (w odróznieniu od TK) i nie będzie się pchał nie proszony. A skoro raz mieszkańcy nie wybrali jego kandydatury, potrafi wyciągnąc wnioski i nie będzie startował na Wójta. Podobnie p. Walaskowa. P. Słowik to nie wiem, ale zacznij może "inspiracji politycznych" szukać gdzieś indziej niż u p. Filipowskiej, bo ośmieszasz się człowieku.

Pan Wójcik to miał już okazję zabłysnąć kilkanaście lat temu pracując w UG i jakoś na przestrzeni wielu lat żadnego szału w gminie nie było. Zadnych inwestycji dokończonych nie mieli. a po za tym na dzień dzisiejszy także inicjatorzy i wspólnicy nie wtrącili ni jednego zdania co zamierzają,jak tę gminę z twojego"bagna"wyciągnąć tylko wysadzamy kierowcę z autobusu i czekamy chyba na cud.(a jak mawiał pewien mądry człek "cuda są ale boskie"zobaczymy lilli czy za pół roku ,za rok też będziesz tak brawo biła nowy uzdrowicielom

Pan Wójcik to miał już okazję zabłysnąć kilkanaście lat temu pracując w UG i jakoś na przestrzeni wielu lat żadnego szału w gminie nie było. Zadnych inwestycji dokończonych nie mieli. a po za tym na dzień dzisiejszy także inicjatorzy i wspólnicy nie wtrącili ni jednego zdania co zamierzają,jak tę gminę z twojego"bagna"wyciągnąć tylko wysadzamy kierowcę z autobusu i czekamy chyba na cud.(a jak mawiał pewien mądry człek "cuda są ale boskie"zobaczymy lilli czy za pół roku ,za rok też będziesz tak brawo biła nowy uzdrowicielom

rozwiń
Avatar
ciekawa mieszkanka / 26 września 2013 o 22:42
0

tak szukacie kandydata na wójta w komitecie referendalnym. A może powiedzcie, kto będzie kandydatem z ramienia odwołanego wójta? może pilnujący prawdy Ambryszewski- człowiek kryształ.

A może wysoki inteligent z kulturą - Goławski.

A może rudy duroc- Antek Sochacki.

A może Super sorke madzie wybierzecie- tą od małych balaganiaży

Fijoł? skarpeta? PO dyrektor Tęcza?

kogo wy wystawicie!

A może Martę, siostrę miernoty?

Albo Hankę, bratówkę, która odkąd miernota został włodarzem, wyżej nosiła głowę

Lodzię-krótką spódniczkę?

A możę Lewandowskiego, znanego z zaganiania adwersarzy w kozie rogi ;)

Już wiem, szara eminencja koconiowa, prof. Szulowski! 

Ja niestety w tej ekipie nie widzę żadnego sensownego kandydata, ale kto wie, może czymś zaskoczą

A może Martę, siostrę miernoty?

Albo Hankę, bratówkę, która odkąd miernota został włodarzem, wyżej nosiła głowę

Lodzię-krótką spódniczkę?

A możę Lewandowskiego, znanego z zaganiania adwersarzy w kozie rogi ;)

Już wiem, szara eminencja koconiowa, prof. Szulowski! 

Ja niestety w tej ekipie nie widzę żadnego sensownego kandydata, ale kto wie, może czymś zaskoczą

rozwiń
Avatar
ciekawy mieszkaniec / 26 września 2013 o 18:38
0

tak szukacie kandydata na wójta w komitecie referendalnym. A może powiedzcie, kto będzie kandydatem z ramienia odwołanego wójta? może pilnujący prawdy Ambryszewski- człowiek kryształ.

A może wysoki inteligent z kulturą - Goławski.

A może rudy duroc- Antek Sochacki.

A może Super sorke madzie wybierzecie- tą od małych balaganiaży

Fijoł? skarpeta? PO dyrektor Tęcza?

kogo wy wystawicie!

Avatar
do janka muzykanta / 26 września 2013 o 09:03
0

to ty lillu zobaczysz jak sobie posadzą na wójtowstwie Słowiczka,Walaskową albo Wójcika to dopiero będą prywaty,może jakieś odrolnienia pewnemu rudemu biznesmenowi a może umożenia dla przedsiębiorstwa z oblas ruszającego po zapaści.

Janku muzykancie, polecam Ci przestać czytać Tygodnik Powiśle, z którego czerpiesz te swoje rewelacje. bo traktowanie ich jako prawdy objawionej to upadek intelektualny (miej to na uwadze). Pan Wójcik mógłby wyprowadzić gminę z tego bagna, do którego wjechał przez 11 lat Kocoń, ale ma on swój honor (w odróznieniu od TK) i nie będzie się pchał nie proszony. A skoro raz mieszkańcy nie wybrali jego kandydatury, potrafi wyciągnąc wnioski i nie będzie startował na Wójta. Podobnie p. Walaskowa. P. Słowik to nie wiem, ale zacznij może "inspiracji politycznych" szukać gdzieś indziej niż u p. Filipowskiej, bo ośmieszasz się człowieku.

Janku muzykancie, polecam Ci przestać czytać Tygodnik Powiśle, z którego czerpiesz te swoje rewelacje. bo traktowanie ich jako prawdy objawionej to upadek intelektualny (miej to na uwadze). Pan Wójcik mógłby wyprowadzić gminę z tego bagna, do którego wjechał przez 11 lat Kocoń, ale ma on swój honor (w odróznieniu od TK) i nie będzie się pchał nie proszony. A skoro raz mieszkańcy nie wybrali jego kandydatury, potrafi wyciągnąc wnioski i nie będzie startował na Wójta. Podobnie p. Walaskowa. P. Słowik to nie wiem, ale zacznij ... rozwiń

Avatar
mmamam / 10 października 2013 o 09:03
0

chyba amcie amnezje pan wójcik zabłysnął jako łapówkarz

Avatar
tekla / 28 września 2013 o 14:12
0

to według ciebie gmina to poletko doświadczalne a mieszkańcy to króliki ,żeby p.Wójcik zdobywał szlify jako wójt.no to jak w ten sposób rozumujesz to powodzenia."oj ,ale naważyłem bigosu"Franek Dolas

śmieszny jesteś janko, jakoś Kocun nie miał żadnego doświadczenai w samorzadach i jakoś mógł być wójtem i sobie poletko doświadczalne uprawiał, jak widać z miernym skutkiem, bo takie plony zebrał, że go gospodarz przepędził. Zresztą o czym tu gadać, było minęło, nie rządzi Wójcik, nie rządzi Kocoń, nastaną nowi i na tym się skupmy, szkoda czasu

śmieszny jesteś janko, jakoś Kocun nie miał żadnego doświadczenai w samorzadach i jakoś mógł być wójtem i sobie poletko doświadczalne uprawiał, jak widać z miernym skutkiem, bo takie plony zebrał, że go gospodarz przepędził. Zresztą o czym tu gadać, było minęło, nie rządzi Wójcik, nie rządzi Kocoń, nastaną nowi i na tym się skupmy, szkoda czasu

rozwiń
Avatar
janko muzykant / 28 września 2013 o 07:40
0

Widać, że masz niewielką wiedzę o tamtych czasach, może wynika to z faktu, że młody z ciebie człowiek... Oświecę Cię więc, że sekretarz nie zajmuje się inwestycjami tylko kieruje pracą urzędu (głównie papierkowa robota) - jego odpowiednikiem jest obecnie Lewandowski, który jak wiesz albo i nie, nie odpowiada za inwestycje.  P. Wójcik dopiero chciał się sprawdzić w roli Wójta, ale społeczeństwo zadecydowało, że rola ta ma przypaść Koconiowi, tak jak teraz zadecydowało o przepędzeniu Koconia. Tak już jest, ten kto przekona do siebie ludzi ten ma mandat, tak wygląda demokracja.

A Ty nie siej tu defetyzmu jakimiś wizjami zapadającej ciemności, bo na Koconiu się świat nie kończy i żal mi Ciebie, że tak myślisz.

to według ciebie gmina to poletko doświadczalne a mieszkańcy to króliki ,żeby p.Wójcik zdobywał szlify jako wójt.no to jak w ten sposób rozumujesz to powodzenia."oj ,ale naważyłem bigosu"Franek Dolas

to według ciebie gmina to poletko doświadczalne a mieszkańcy to króliki ,żeby p.Wójcik zdobywał szlify jako wójt.no to jak w ten sposób rozumujesz to powodzenia."oj ,ale naważyłem bigosu"Franek Dolas

rozwiń
Avatar
tekla / 27 września 2013 o 20:04
0

Pan Wójcik to miał już okazję zabłysnąć kilkanaście lat temu pracując w UG i jakoś na przestrzeni wielu lat żadnego szału w gminie nie było. Zadnych inwestycji dokończonych nie mieli. a po za tym na dzień dzisiejszy także inicjatorzy i wspólnicy nie wtrącili ni jednego zdania co zamierzają,jak tę gminę z twojego"bagna"wyciągnąć tylko wysadzamy kierowcę z autobusu i czekamy chyba na cud.(a jak mawiał pewien mądry człek "cuda są ale boskie"zobaczymy lilli czy za pół roku ,za rok też będziesz tak brawo biła nowy uzdrowicielom

Widać, że masz niewielką wiedzę o tamtych czasach, może wynika to z faktu, że młody z ciebie człowiek... Oświecę Cię więc, że sekretarz nie zajmuje się inwestycjami tylko kieruje pracą urzędu (głównie papierkowa robota) - jego odpowiednikiem jest obecnie Lewandowski, który jak wiesz albo i nie, nie odpowiada za inwestycje.  P. Wójcik dopiero chciał się sprawdzić w roli Wójta, ale społeczeństwo zadecydowało, że rola ta ma przypaść Koconiowi, tak jak teraz zadecydowało o przepędzeniu Koconia. Tak już jest, ten kto przekona do siebie ludzi ten ma mandat, tak wygląda demokracja.

A Ty nie siej tu defetyzmu jakimiś wizjami zapadającej ciemności, bo na Koconiu się świat nie kończy i żal mi Ciebie, że tak myślisz.

Widać, że masz niewielką wiedzę o tamtych czasach, może wynika to z faktu, że młody z ciebie człowiek... Oświecę Cię więc, że sekretarz nie zajmuje się inwestycjami tylko kieruje pracą urzędu (głównie papierkowa robota) - jego odpowiednikiem jest obecnie Lewandowski, który jak wiesz albo i nie, nie odpowiada za inwestycje.  P. Wójcik dopiero chciał się sprawdzić w roli Wójta, ale społeczeństwo zadecydowało, że rola ta ma przypaść Koconiowi, tak jak teraz zadecydowało o przepędzeniu Koconia. Tak już jest, ten kto przeko... rozwiń

Avatar
janko muzykant / 27 września 2013 o 08:34
0

tak szukacie kandydata na wójta w komitecie referendalnym. A może powiedzcie, kto będzie kandydatem z ramienia odwołanego wójta? może pilnujący prawdy Ambryszewski- człowiek kryształ.

A może wysoki inteligent z kulturą - Goławski.

A może rudy duroc- Antek Sochacki.

A może Super sorke madzie wybierzecie- tą od małych balaganiaży

Fijoł? skarpeta? PO dyrektor Tęcza?

kogo wy wystawicie!

ciekawy m.-to wy wprowadziliście bałagan do gminy w obronie nie mieszkańców i włości ale kilku zagrożonych posadek. ja osobiście czekam na kolejne turne inicjatorów po gminie z cyrkiem obwoźnym lecz tym razem z konkretami dot.naprawy gminy.

a odnośnie kandydata to dla was byłby the best Jan.G.

obycie z kamerami ma przecież nawet w twlewizji był (szkoda że nie M.Baryłka -główny inicjator) rękami sobie pomaga (dobrze że komuś oka nie wykolał) no i zrobił na gościach panoramy wrażenie (szczególnie pani dr.goszcząca w programie o mało nie pękła ze śmiechu) no wizja nowej gminy rysuje się kolorowo. a hasło przewodnie Jana G.-to nie my pani redaktor to ludzie zdecydowali.

więc drodzy ludzie jak coś pójdzie nie tak to przecież nie my (inicjatorzy) tylko wy tak zdecydowaliście.

i niestety zapanuje ciemność.

ciekawy m.-to wy wprowadziliście bałagan do gminy w obronie nie mieszkańców i włości ale kilku zagrożonych posadek. ja osobiście czekam na kolejne turne inicjatorów po gminie z cyrkiem obwoźnym lecz tym razem z konkretami dot.naprawy gminy.

a odnośnie kandydata to dla was byłby the best Jan.G.

obycie z kamerami ma przecież nawet w twlewizji był (szkoda że nie M.Baryłka -główny inicjator) rękami sobie pomaga (dobrze że komuś oka nie wykolał) no i zrobił na gościach panoramy wrażenie (szczególnie pani dr.goszcząc... rozwiń

Avatar
janko muzykant / 27 września 2013 o 08:16
0

A może Martę, siostrę miernoty?

Albo Hankę, bratówkę, która odkąd miernota został włodarzem, wyżej nosiła głowę

Lodzię-krótką spódniczkę?

A możę Lewandowskiego, znanego z zaganiania adwersarzy w kozie rogi ;)

Już wiem, szara eminencja koconiowa, prof. Szulowski! 

Ja niestety w tej ekipie nie widzę żadnego sensownego kandydata, ale kto wie, może czymś zaskoczą

to może łaskawie ciekawa m.sama zaproponuj kandydata chętnie bym go poznał

to może łaskawie ciekawa m.sama zaproponuj kandydata chętnie bym go poznał

rozwiń
Avatar
janko muzykant / 27 września 2013 o 08:10
0

Janku muzykancie, polecam Ci przestać czytać Tygodnik Powiśle, z którego czerpiesz te swoje rewelacje. bo traktowanie ich jako prawdy objawionej to upadek intelektualny (miej to na uwadze). Pan Wójcik mógłby wyprowadzić gminę z tego bagna, do którego wjechał przez 11 lat Kocoń, ale ma on swój honor (w odróznieniu od TK) i nie będzie się pchał nie proszony. A skoro raz mieszkańcy nie wybrali jego kandydatury, potrafi wyciągnąc wnioski i nie będzie startował na Wójta. Podobnie p. Walaskowa. P. Słowik to nie wiem, ale zacznij może "inspiracji politycznych" szukać gdzieś indziej niż u p. Filipowskiej, bo ośmieszasz się człowieku.

Pan Wójcik to miał już okazję zabłysnąć kilkanaście lat temu pracując w UG i jakoś na przestrzeni wielu lat żadnego szału w gminie nie było. Zadnych inwestycji dokończonych nie mieli. a po za tym na dzień dzisiejszy także inicjatorzy i wspólnicy nie wtrącili ni jednego zdania co zamierzają,jak tę gminę z twojego"bagna"wyciągnąć tylko wysadzamy kierowcę z autobusu i czekamy chyba na cud.(a jak mawiał pewien mądry człek "cuda są ale boskie"zobaczymy lilli czy za pół roku ,za rok też będziesz tak brawo biła nowy uzdrowicielom

Pan Wójcik to miał już okazję zabłysnąć kilkanaście lat temu pracując w UG i jakoś na przestrzeni wielu lat żadnego szału w gminie nie było. Zadnych inwestycji dokończonych nie mieli. a po za tym na dzień dzisiejszy także inicjatorzy i wspólnicy nie wtrącili ni jednego zdania co zamierzają,jak tę gminę z twojego"bagna"wyciągnąć tylko wysadzamy kierowcę z autobusu i czekamy chyba na cud.(a jak mawiał pewien mądry człek "cuda są ale boskie"zobaczymy lilli czy za pół roku ,za rok też będziesz tak brawo biła nowy uzdrowicielom

rozwiń
Avatar
ciekawa mieszkanka / 26 września 2013 o 22:42
0

tak szukacie kandydata na wójta w komitecie referendalnym. A może powiedzcie, kto będzie kandydatem z ramienia odwołanego wójta? może pilnujący prawdy Ambryszewski- człowiek kryształ.

A może wysoki inteligent z kulturą - Goławski.

A może rudy duroc- Antek Sochacki.

A może Super sorke madzie wybierzecie- tą od małych balaganiaży

Fijoł? skarpeta? PO dyrektor Tęcza?

kogo wy wystawicie!

A może Martę, siostrę miernoty?

Albo Hankę, bratówkę, która odkąd miernota został włodarzem, wyżej nosiła głowę

Lodzię-krótką spódniczkę?

A możę Lewandowskiego, znanego z zaganiania adwersarzy w kozie rogi ;)

Już wiem, szara eminencja koconiowa, prof. Szulowski! 

Ja niestety w tej ekipie nie widzę żadnego sensownego kandydata, ale kto wie, może czymś zaskoczą

A może Martę, siostrę miernoty?

Albo Hankę, bratówkę, która odkąd miernota został włodarzem, wyżej nosiła głowę

Lodzię-krótką spódniczkę?

A możę Lewandowskiego, znanego z zaganiania adwersarzy w kozie rogi ;)

Już wiem, szara eminencja koconiowa, prof. Szulowski! 

Ja niestety w tej ekipie nie widzę żadnego sensownego kandydata, ale kto wie, może czymś zaskoczą

rozwiń
Avatar
ciekawy mieszkaniec / 26 września 2013 o 18:38
0

tak szukacie kandydata na wójta w komitecie referendalnym. A może powiedzcie, kto będzie kandydatem z ramienia odwołanego wójta? może pilnujący prawdy Ambryszewski- człowiek kryształ.

A może wysoki inteligent z kulturą - Goławski.

A może rudy duroc- Antek Sochacki.

A może Super sorke madzie wybierzecie- tą od małych balaganiaży

Fijoł? skarpeta? PO dyrektor Tęcza?

kogo wy wystawicie!

Avatar
do janka muzykanta / 26 września 2013 o 09:03
0

to ty lillu zobaczysz jak sobie posadzą na wójtowstwie Słowiczka,Walaskową albo Wójcika to dopiero będą prywaty,może jakieś odrolnienia pewnemu rudemu biznesmenowi a może umożenia dla przedsiębiorstwa z oblas ruszającego po zapaści.

Janku muzykancie, polecam Ci przestać czytać Tygodnik Powiśle, z którego czerpiesz te swoje rewelacje. bo traktowanie ich jako prawdy objawionej to upadek intelektualny (miej to na uwadze). Pan Wójcik mógłby wyprowadzić gminę z tego bagna, do którego wjechał przez 11 lat Kocoń, ale ma on swój honor (w odróznieniu od TK) i nie będzie się pchał nie proszony. A skoro raz mieszkańcy nie wybrali jego kandydatury, potrafi wyciągnąc wnioski i nie będzie startował na Wójta. Podobnie p. Walaskowa. P. Słowik to nie wiem, ale zacznij może "inspiracji politycznych" szukać gdzieś indziej niż u p. Filipowskiej, bo ośmieszasz się człowieku.

Janku muzykancie, polecam Ci przestać czytać Tygodnik Powiśle, z którego czerpiesz te swoje rewelacje. bo traktowanie ich jako prawdy objawionej to upadek intelektualny (miej to na uwadze). Pan Wójcik mógłby wyprowadzić gminę z tego bagna, do którego wjechał przez 11 lat Kocoń, ale ma on swój honor (w odróznieniu od TK) i nie będzie się pchał nie proszony. A skoro raz mieszkańcy nie wybrali jego kandydatury, potrafi wyciągnąc wnioski i nie będzie startował na Wójta. Podobnie p. Walaskowa. P. Słowik to nie wiem, ale zacznij ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 28 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 99 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!