Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 czerwca 2015 r.
7:07

W Puławach chcą ocalić Dom Chemika przed przebudową

0 45 A A
Nowa koncepcja Domu Chemika zakłada m.in. budowę mediateki w miejscu dotychczasowego pawilonu od ulicy Wojska Polskiego (Wizualizacja UM Puławy)
Nowa koncepcja Domu Chemika zakłada m.in. budowę mediateki w miejscu dotychczasowego pawilonu od ulicy Wojska Polskiego (Wizualizacja UM Puławy)

Przybywa przeciwników przebudowy Puławskiego Ośrodka Kultury. Profil na Facebooku „Ocalmy POK Dom Chemika” polubiło już prawie 500 osób, a petycję w tej sprawie podpisała już setka mieszkańców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przedstawiciele ruchu przeciwko przebudowie POK uważają, że puławski ośrodek jest architektoniczną perłą, którą powinna być chroniona przed zmianami. Ich zdaniem propozycja władz miasta jest nie do przyjęcia. Krytyka dotyczy przede wszystkim koncepcji wyburzenia części pawilonu, by w jego miejsce powstała mediateka.

– Przebudowa Domu Chemika zniszczy jego detal, niepowtarzalne wnętrza wyłożone drogimi i dobrymi materiałami, które ustąpią miejsca tanim. Nie możemy dopuścić do tego, żeby niszczyć dobrą architekturę – mówi Daniel Zagulski, jeden z organizatorów ruchu w obronie bryły ośrodka.

Daniel Zagulski i Tomasz Górski w swojej petycji, którą podpisało już około stu osób, podnoszą argumenty dotyczące wysokiej jakości obecnych rozwiązań zastosowanych w całym budynku. Twierdzą, że ten przykład modernizmu nawiązuje do innych obiektów w całym mieście i należy go chronić przed „zdewastowaniem”.

– Znikną ciekawe mozaiki, instalacje artystyczne, boazeria, przeszklenia i wiele innych detali. Zdecydowanie sprzeciwiamy się takim pomysłom przebudowy Domu Chemika – obiektu, który jako jeden z ostatnich budynków w Puławach, jak i w Polsce, został w dużej części zachowany w duchu modernizmu – piszą autorzy petycji. Na Facebooku profil, który skupia przeciwników przebudowy budynku, ma już prawie 500 fanów.

Ich dokument trafi na biurko prezydenta miasta Puławy, ale także wojewódzkiego konserwatora zabytków.

– Decyzję o tym, żeby przygotować projekt biblioteki jak i domu kultury przyjęli radni – mówi Tadeusz Kocoń, wiceprezydent Puław. – Prezydent jako organ wykonawczy musi liczyć się z głosem społeczeństwa, które wybrało swoich przedstawicieli. Z tego co wiem, obiekt jest w dość złym stanie i wymaga remontu lub przebudowy. Pieniądze, o które można się starać są dostępne i jeżeli teraz tego nie zrobimy, w przyszłości będziemy musieli ponieść o wiele większy koszty. Szkoda byłoby z tej szansy zrezygnować, ale na razie mamy tylko projekt.

Wiceprezydent potwierdził, że wie o petycji i obiecał, że jej autorzy otrzymają oficjalną odpowiedź w tej sprawie.

Sonda: Co sądzisz o przebudowie Domu Chemika?

Liczba głosów: 203
54.68%
Projekt przebudowy jest zły
38.92%
Projekt przebudowy jest dobry
6.4%
Nie mam zdania

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 22:07
0
Masakra. Nie niszczcie Domu Chemika! On nie wymaga rozwałki, tylko porządnego mycia i wywalenia tych dostawek!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 23:22
0
Niech przebuduja i tak nie ma wielkich imprez w naszym smutnym jak p...a mieście kiedyś to jakieś duże festyny były jak nie stadion to łąki a teraz to imprezy po gminach Góra Pulawska Konskowola a Puławy to co pytam się pikniku rodzinnego nie umie urząd miasta zorganizować z jakimś znanym artystą tylko wójt gminy sobie z tym radę daje
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 00:16
0
Olo: to wjedźmy koparką w te paskudne kamienice w miastach, podwórka-studnie, SUVa nie ma gdzie postawić bo parkingu brak, trzeba auto na ulicy stawiać wilgoć, menele, trzeba to rozwalić i pobudować developerskie apartamenty premium, prawda? Postęp, nie? :)
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 00:13
0
łobuz: nie wstawiam obrazka, bo nie będę dla lenia patentowanego tracił czasu. Nie będę tracił czasu na dyskusję z idiotą, a "kiblem" to może i jest Twój pokój.
Avatar
olo / 8 czerwca 2015 o 07:40
0

Ten radny nie ma z tym nic wspolnego, mam nadzieję. Tu nie chodzi o pieniactwo , ludzie zrzeszyli się jak w każdym demokratycznym kraju i pokazują swoje niezadowolenie. Ale mało kto to rozumie. Napisz Olo co wg Cb jest perłą i co sprawia że jeśli nie zostanie przebudowany to będzie to trzymało Puławy w dołku. Raczej Twoje argumenty sprawiają że wymiekam.. Stadion narodowy a instytucja kultury to inna bajka, głupi argument. Niektórzy chyba na siłę by wszystko przebudowali, zamiast doprowadzić stan budynku do poprzedniego stanu. Albo nie widzą co się dzieje w innych miastach. Piękne projekty, kolorki, boze jak na zachodzie, a potem bum, ku..a co to jest?! ;)


To wymiekaj. Z takim myśleniem to może i kolej powinna jeździć wagonami z lat 20-stych?.... bo były takie piekne. A że drewniane ławki? To co.... no nie?


To wymiekaj. Z takim myśleniem to może i kolej powinna jeździć wagonami z lat 20-stych?.... bo były takie piekne. A że drewniane ławki? To co.... no nie?

rozwiń
Avatar
łobuz / 5 czerwca 2015 o 11:21
0

Ale Dom Chemika został zbudowany w określonym stylu :) a ten festyn to nie wiadomo co to jest. Niestety, ale Twój argument jest śmieszny :/

Sam siebie czytać nie umiesz? Śmieszne jest nazywanie jakiegoś budynku epoką disco-polo by potem stwierdzić że w sumie nie wiadomo co to jest. Tak jak DH został wybudowany w modernistycznym stylu tak spółdzielnia zostąła przerobiona w stylu budynków z epoki-disco polo. Chcesz pogadać o tym jak rodzi sie styl? A może zdefiniuj pojecie stylu? 

łobuz: wybacz, ale nie będę Cię wyręczał i podsuwał pod nos wszystkiego, wpisz sobie w wyszukiwarce odpowiednie hasło i znajdziesz w ciągu kilkunastu sekund. Jak nie chce Ci się, to przykro mi, aż dziwi mnie, że chce Ci się pisać komentarz na forum. Budynek w stylu lat 90-tych to żaden styl, tylko nieudana przebudowa modernistycznego budynku spółdzielni mieszkaniowej, i gwarantuję, że nikt nie zechce bronić czegoś, co po prostu źle przebudowano. Jeśli nie widzisz różnicy między marmurowymi płytami, mozaikami i rzeźbami, a niebieskim szkłem i różowym plastikiem ram okiennych, to przykro mi - Ciebie nie przekonam.

Dyskusja z tobą to jakiś kibel. Nawet nie umiesz obrazka wstawić na obronę swoich argumentów.  Jak za 40 lat dzieci takich pienieczy jak ty obudzą się i stwierdzą że w całej Polsce są tysiące takich wsiowych budynków to nazwą to stylem wsiowo postmodernistycznym i będą broniły do upadłego tego czego ty dzisiaj nienawidzisz.

Pieniacze tak mają.

z tobą to jakiś kibel. Nawet nie umiesz obrazka wstawić na obronę swoich argumentów.  Jak za 40 lat dzieci takich pienieczy jak ty obudzą się i stwierdzą że w całej Polsce są tysiące takich wsiowych budynków to nazwą to stylem wsiowo postmodernistycznym i będą broniły do upadłego tego czego ty dzisiaj nienawidzisz.

Pieniacze tak mają.

rozwiń
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 16:55
0
łobuz: wybacz, ale nie będę Cię wyręczał i podsuwał pod nos wszystkiego, wpisz sobie w wyszukiwarce odpowiednie hasło i znajdziesz w ciągu kilkunastu sekund. Jak nie chce Ci się, to przykro mi, aż dziwi mnie, że chce Ci się pisać komentarz na forum. Budynek w stylu lat 90-tych to żaden styl, tylko nieudana przebudowa modernistycznego budynku spółdzielni mieszkaniowej, i gwarantuję, że nikt nie zechce bronić czegoś, co po prostu źle przebudowano. Jeśli nie widzisz różnicy między marmurowymi płytami, mozaikami i rzeźbami, a niebieskim szkłem i różowym plastikiem ram okiennych, to przykro mi - Ciebie nie przekonam.
łobuz: wybacz, ale nie będę Cię wyręczał i podsuwał pod nos wszystkiego, wpisz sobie w wyszukiwarce odpowiednie hasło i znajdziesz w ciągu kilkunastu sekund. Jak nie chce Ci się, to przykro mi, aż dziwi mnie, że chce Ci się pisać komentarz na forum. Budynek w stylu lat 90-tych to żaden styl, tylko nieudana przebudowa modernistycznego budynku spółdzielni mieszkaniowej, i gwarantuję, że nikt nie zechce bronić czegoś, co po prostu źle przebudowano. Jeśli nie widzisz różnicy między marmurowymi płytami, mozaikami i rzeźbami, a niebieskim szkłem ... rozwiń
Avatar
qwer / 3 czerwca 2015 o 15:53
0

Za 40 lat twoje dzieci wypomną ci twoje własne słowa gdy ktoś postanowi zmodernizować budynek o którym mówisz. Będą wrzeszczały, że trzeba bronić dziedzictwa epoki dico-polo bo to historyczny i przełomowy nurt małomiasteczkowej architektury. To właśnie ten festyn okaże sie perłą którą zdeptać chcą wieprze. Wszak to spuścizna, ojcowizna, dziadostwo...

Pieniactwo jest genetyczne i nie da się go uniknąć. Podobnie jak trędów i postępu.

Ale Dom Chemika został zbudowany w określonym stylu :) a ten festyn to nie wiadomo co to jest. Niestety, ale Twój argument jest śmieszny :/

Ale Dom Chemika został zbudowany w określonym stylu :) a ten festyn to nie wiadomo co to jest. Niestety, ale Twój argument jest śmieszny :/

rozwiń
Avatar
łobuz / 3 czerwca 2015 o 14:41
0

Te argumenty w stylu "jedźcie do Korei Północnej", "Trzeba było nie rozwiązywać PZPR" już mnie dobijają, bo świadczą tylko o tym, jak małą wiedzę ma osoba, które je wypowiada i jakim jest ignorantem.

Myślisz, że ten budynek z obrazka nie będzie za 20 lat przestarzały, dziadowski, brzydki, i nasze dzieci nie będą się za niego wstydzić tak, jak my się teraz wstydzimy budynków z epoki disco-polo jak solpol? A urząd miasta, świecący niebieskimi, odblaskowymi szybami, czy ten budynek, w którym jest K2 i "oświetlenie", przebudowany w latach 90 na lusterkowo-świecącego, z różową elewacją, jak to w epoce disco-polo należało robić - maksimum kolorów, szyby refleksyjne (na wzór pseudo-amerykański), to już Cię nie razi? Te projekty zestarzały się dużo szybciej niż Dom Chemika i bardziej kłują w oczy, bo zieją festynem. Tak samo w projekt z wizualizacji za 20 lat Twoje dzieci będą chciały wjechać buldożerem.

Za 40 lat twoje dzieci wypomną ci twoje własne słowa gdy ktoś postanowi zmodernizować budynek o którym mówisz. Będą wrzeszczały, że trzeba bronić dziedzictwa epoki dico-polo bo to historyczny i przełomowy nurt małomiasteczkowej architektury. To właśnie ten festyn okaże sie perłą którą zdeptać chcą wieprze. Wszak to spuścizna, ojcowizna, dziadostwo...

Pieniactwo jest genetyczne i nie da się go uniknąć. Podobnie jak trędów i postępu.

Za 40 lat twoje dzieci wypomną ci twoje własne słowa gdy ktoś postanowi zmodernizować budynek o którym mówisz. Będą wrzeszczały, że trzeba bronić dziedzictwa epoki dico-polo bo to historyczny i przełomowy nurt małomiasteczkowej architektury. To właśnie ten festyn okaże sie perłą którą zdeptać chcą wieprze. Wszak to spuścizna, ojcowizna, dziadostwo...

Pieniactwo jest genetyczne i nie da się go uniknąć. Podobnie jak trędów i postępu.

rozwiń
Avatar
łobuz / 3 czerwca 2015 o 14:28
0

Łobuz, jakbyś nie wiedział, to ta wizualizacja jest dawno nieaktualna.

to pokaż mi aktualną

Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 22:07
0
Masakra. Nie niszczcie Domu Chemika! On nie wymaga rozwałki, tylko porządnego mycia i wywalenia tych dostawek!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 23:22
0
Niech przebuduja i tak nie ma wielkich imprez w naszym smutnym jak p...a mieście kiedyś to jakieś duże festyny były jak nie stadion to łąki a teraz to imprezy po gminach Góra Pulawska Konskowola a Puławy to co pytam się pikniku rodzinnego nie umie urząd miasta zorganizować z jakimś znanym artystą tylko wójt gminy sobie z tym radę daje
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 00:16
0
Olo: to wjedźmy koparką w te paskudne kamienice w miastach, podwórka-studnie, SUVa nie ma gdzie postawić bo parkingu brak, trzeba auto na ulicy stawiać wilgoć, menele, trzeba to rozwalić i pobudować developerskie apartamenty premium, prawda? Postęp, nie? :)
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 00:13
0
łobuz: nie wstawiam obrazka, bo nie będę dla lenia patentowanego tracił czasu. Nie będę tracił czasu na dyskusję z idiotą, a "kiblem" to może i jest Twój pokój.
Avatar
olo / 8 czerwca 2015 o 07:40
0

Ten radny nie ma z tym nic wspolnego, mam nadzieję. Tu nie chodzi o pieniactwo , ludzie zrzeszyli się jak w każdym demokratycznym kraju i pokazują swoje niezadowolenie. Ale mało kto to rozumie. Napisz Olo co wg Cb jest perłą i co sprawia że jeśli nie zostanie przebudowany to będzie to trzymało Puławy w dołku. Raczej Twoje argumenty sprawiają że wymiekam.. Stadion narodowy a instytucja kultury to inna bajka, głupi argument. Niektórzy chyba na siłę by wszystko przebudowali, zamiast doprowadzić stan budynku do poprzedniego stanu. Albo nie widzą co się dzieje w innych miastach. Piękne projekty, kolorki, boze jak na zachodzie, a potem bum, ku..a co to jest?! ;)


To wymiekaj. Z takim myśleniem to może i kolej powinna jeździć wagonami z lat 20-stych?.... bo były takie piekne. A że drewniane ławki? To co.... no nie?


To wymiekaj. Z takim myśleniem to może i kolej powinna jeździć wagonami z lat 20-stych?.... bo były takie piekne. A że drewniane ławki? To co.... no nie?

rozwiń
Avatar
łobuz / 5 czerwca 2015 o 11:21
0

Ale Dom Chemika został zbudowany w określonym stylu :) a ten festyn to nie wiadomo co to jest. Niestety, ale Twój argument jest śmieszny :/

Sam siebie czytać nie umiesz? Śmieszne jest nazywanie jakiegoś budynku epoką disco-polo by potem stwierdzić że w sumie nie wiadomo co to jest. Tak jak DH został wybudowany w modernistycznym stylu tak spółdzielnia zostąła przerobiona w stylu budynków z epoki-disco polo. Chcesz pogadać o tym jak rodzi sie styl? A może zdefiniuj pojecie stylu? 

łobuz: wybacz, ale nie będę Cię wyręczał i podsuwał pod nos wszystkiego, wpisz sobie w wyszukiwarce odpowiednie hasło i znajdziesz w ciągu kilkunastu sekund. Jak nie chce Ci się, to przykro mi, aż dziwi mnie, że chce Ci się pisać komentarz na forum. Budynek w stylu lat 90-tych to żaden styl, tylko nieudana przebudowa modernistycznego budynku spółdzielni mieszkaniowej, i gwarantuję, że nikt nie zechce bronić czegoś, co po prostu źle przebudowano. Jeśli nie widzisz różnicy między marmurowymi płytami, mozaikami i rzeźbami, a niebieskim szkłem i różowym plastikiem ram okiennych, to przykro mi - Ciebie nie przekonam.

Dyskusja z tobą to jakiś kibel. Nawet nie umiesz obrazka wstawić na obronę swoich argumentów.  Jak za 40 lat dzieci takich pienieczy jak ty obudzą się i stwierdzą że w całej Polsce są tysiące takich wsiowych budynków to nazwą to stylem wsiowo postmodernistycznym i będą broniły do upadłego tego czego ty dzisiaj nienawidzisz.

Pieniacze tak mają.

z tobą to jakiś kibel. Nawet nie umiesz obrazka wstawić na obronę swoich argumentów.  Jak za 40 lat dzieci takich pienieczy jak ty obudzą się i stwierdzą że w całej Polsce są tysiące takich wsiowych budynków to nazwą to stylem wsiowo postmodernistycznym i będą broniły do upadłego tego czego ty dzisiaj nienawidzisz.

Pieniacze tak mają.

rozwiń
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 16:55
0
łobuz: wybacz, ale nie będę Cię wyręczał i podsuwał pod nos wszystkiego, wpisz sobie w wyszukiwarce odpowiednie hasło i znajdziesz w ciągu kilkunastu sekund. Jak nie chce Ci się, to przykro mi, aż dziwi mnie, że chce Ci się pisać komentarz na forum. Budynek w stylu lat 90-tych to żaden styl, tylko nieudana przebudowa modernistycznego budynku spółdzielni mieszkaniowej, i gwarantuję, że nikt nie zechce bronić czegoś, co po prostu źle przebudowano. Jeśli nie widzisz różnicy między marmurowymi płytami, mozaikami i rzeźbami, a niebieskim szkłem i różowym plastikiem ram okiennych, to przykro mi - Ciebie nie przekonam.
łobuz: wybacz, ale nie będę Cię wyręczał i podsuwał pod nos wszystkiego, wpisz sobie w wyszukiwarce odpowiednie hasło i znajdziesz w ciągu kilkunastu sekund. Jak nie chce Ci się, to przykro mi, aż dziwi mnie, że chce Ci się pisać komentarz na forum. Budynek w stylu lat 90-tych to żaden styl, tylko nieudana przebudowa modernistycznego budynku spółdzielni mieszkaniowej, i gwarantuję, że nikt nie zechce bronić czegoś, co po prostu źle przebudowano. Jeśli nie widzisz różnicy między marmurowymi płytami, mozaikami i rzeźbami, a niebieskim szkłem ... rozwiń
Avatar
qwer / 3 czerwca 2015 o 15:53
0

Za 40 lat twoje dzieci wypomną ci twoje własne słowa gdy ktoś postanowi zmodernizować budynek o którym mówisz. Będą wrzeszczały, że trzeba bronić dziedzictwa epoki dico-polo bo to historyczny i przełomowy nurt małomiasteczkowej architektury. To właśnie ten festyn okaże sie perłą którą zdeptać chcą wieprze. Wszak to spuścizna, ojcowizna, dziadostwo...

Pieniactwo jest genetyczne i nie da się go uniknąć. Podobnie jak trędów i postępu.

Ale Dom Chemika został zbudowany w określonym stylu :) a ten festyn to nie wiadomo co to jest. Niestety, ale Twój argument jest śmieszny :/

Ale Dom Chemika został zbudowany w określonym stylu :) a ten festyn to nie wiadomo co to jest. Niestety, ale Twój argument jest śmieszny :/

rozwiń
Avatar
łobuz / 3 czerwca 2015 o 14:41
0

Te argumenty w stylu "jedźcie do Korei Północnej", "Trzeba było nie rozwiązywać PZPR" już mnie dobijają, bo świadczą tylko o tym, jak małą wiedzę ma osoba, które je wypowiada i jakim jest ignorantem.

Myślisz, że ten budynek z obrazka nie będzie za 20 lat przestarzały, dziadowski, brzydki, i nasze dzieci nie będą się za niego wstydzić tak, jak my się teraz wstydzimy budynków z epoki disco-polo jak solpol? A urząd miasta, świecący niebieskimi, odblaskowymi szybami, czy ten budynek, w którym jest K2 i "oświetlenie", przebudowany w latach 90 na lusterkowo-świecącego, z różową elewacją, jak to w epoce disco-polo należało robić - maksimum kolorów, szyby refleksyjne (na wzór pseudo-amerykański), to już Cię nie razi? Te projekty zestarzały się dużo szybciej niż Dom Chemika i bardziej kłują w oczy, bo zieją festynem. Tak samo w projekt z wizualizacji za 20 lat Twoje dzieci będą chciały wjechać buldożerem.

Za 40 lat twoje dzieci wypomną ci twoje własne słowa gdy ktoś postanowi zmodernizować budynek o którym mówisz. Będą wrzeszczały, że trzeba bronić dziedzictwa epoki dico-polo bo to historyczny i przełomowy nurt małomiasteczkowej architektury. To właśnie ten festyn okaże sie perłą którą zdeptać chcą wieprze. Wszak to spuścizna, ojcowizna, dziadostwo...

Pieniactwo jest genetyczne i nie da się go uniknąć. Podobnie jak trędów i postępu.

Za 40 lat twoje dzieci wypomną ci twoje własne słowa gdy ktoś postanowi zmodernizować budynek o którym mówisz. Będą wrzeszczały, że trzeba bronić dziedzictwa epoki dico-polo bo to historyczny i przełomowy nurt małomiasteczkowej architektury. To właśnie ten festyn okaże sie perłą którą zdeptać chcą wieprze. Wszak to spuścizna, ojcowizna, dziadostwo...

Pieniactwo jest genetyczne i nie da się go uniknąć. Podobnie jak trędów i postępu.

rozwiń
Avatar
łobuz / 3 czerwca 2015 o 14:28
0

Łobuz, jakbyś nie wiedział, to ta wizualizacja jest dawno nieaktualna.

to pokaż mi aktualną

Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach
23 lutego 2019, 18:00

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach 0 0

POK Dom Chemika zaprasza na wyjątkową muzyczną wędrówkę po świecie Krzysztofa Komedy. Koncert w hołdzie wybitnemu artyście będzie miał miejsce 23 lutego o godz. 18 w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej
23 lutego 2019, 12:00

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej 0 0

W sobotę, 23 lutego o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie miał miejsce wernisaż wystawy plakatów Wiesława Wałkuskiego. Prace artysty będzie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 6 maja.

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe 0 3

Domy, mieszkania, oszczędności i… długi. Co mają starzy wyjadacze, a co debiutanci w radzie miasta? Radni opublikowali swoje oświadczenia majątkowe.

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina?

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina? 0 4

Rozgrzebana, porzucona przebudowa i zarastające chwastami torowiska - tak od wielu miesięcy wygląda linia kolejowa nr 7 na odcinku z Lublina, przez Nałęczów i Puławy do Dęblina. Prace, jak zapowiada PKP-PLK mają zostać wznowione w kwietniu tego roku.

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych 0 7

W Puławach pijana kobieta potrąciła dwójkę 18-latków na przejściu dla pieszych. Nastolatkowie trafili do szpitala.

W Kodniu można zobaczyć ikony z czasów Sapiehów

W Kodniu można zobaczyć ikony z czasów Sapiehów 0 0

Przy sanktuarium maryjnym w Kodniu można oglądać zabytkowe ikony pochodzące z czasów Sapiehów.

MKS Perła jedzie na mecz w rywalem z górnej półki

MKS Perła jedzie na mecz w rywalem z górnej półki 1 0

MKS Perła Lublin w sobotę zmierzy się na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce, aktualnie czwartym zespołem rozgrywek

36-latek z Lublina, który oskarża księdza o molestowanie: "Draniom nie wolno stawiać pomników!"
galeria

36-latek z Lublina, który oskarża księdza o molestowanie: "Draniom nie wolno stawiać pomników!" 32 13

Rozmowa z Piotrem, 36-latkiem z Lublina, który oskarża księdza Waleriana S. o to, że w dzieciństwie przez wiele lat był przez niego molestowany i gwałcony

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy w Lublinie [zdjęcia] 0 15

Prezydenci Polski Andrzej Duda, Litwy Dalia Grybauskaite i Ukrainy Petro Poroszenko przyjechali dzisiaj do Lublina.

Trudne zadanie Pszczółek. W niedzielę mecz z mistrzem Polski

Trudne zadanie Pszczółek. W niedzielę mecz z mistrzem Polski 1 4

Drużyna z najlepszej „ósemki” Euroligi oraz najlepszy obecnie zespół na polskich parkietach przyjedzie w niedzielę (godz. 19) do Lublina. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski – CCC Polkowice

Morderstwo przy ul. Gęsiej. Zatłukł żonę kluczem do kół. Jest wyrok
galeria

Morderstwo przy ul. Gęsiej. Zatłukł żonę kluczem do kół. Jest wyrok 34 11

15 lat więzienia. Taki wyrok usłyszał w piątek Piotr R., który zatłukł swoją żonę kluczem do kół. Nie mógł pogodzić się z tym, że kobieta odeszła od niego do innego mężczyzny

Skoki narciarskie. Polacy bronią złota sprzed dwóch lat
film

Skoki narciarskie. Polacy bronią złota sprzed dwóch lat 0 0

Po emocjach związanych z występami w Pucharze Świata przyszła pora na najważniejszą imprezę tego sezonu. Od piątku do niedzieli Polscy skoczkowie rywalizować będą na skoczni Bergisel w Innsbrucku o medale mistrzostw świata. Apetyty są ogromne, bo Biało-Czerwoni będą bronić złotego medalu wywalczonego drużynowo przed dwoma laty w Lahti. Kibice liczą jednak, że krążków będzie zdecydowanie więcej

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.02]
22 lutego 2019, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.02] 0 2

Patryk Vega powraca z kolejnym filmem! Już w piątek na ekranach polskich kin zadebiutują Kobiety mafii 2, kontynuacja jednego z przebojów reżysera. Na ekranach w dalszym ciągu królować będą także polskie komedie romantyczne - Planeta Singli 3 i Miszmasz, czyli kogel-mogel 3.

Kupujesz nowy telefon? Ubezpiecz go!

Kupujesz nowy telefon? Ubezpiecz go! 0 1

Smartfon to obecnie niezbędny gadżet, który służy już nie tylko do komunikowania się – z jego pomocą robimy zakupy, oglądamy filmy, słuchamy muzyki, robimy zdjęcia, kręcimy wideo, trzymamy ważne dane, korzystamy z aplikacji. Telefon łączy dziś w sobie funkcje wielu urządzeń. Ceny niektórych smartfonów potrafią już osiągać kwoty, za które z powodzeniem kupilibyśmy używany samochód – również dlatego warto je chronić. Mimo używania etui, chroniących ekran szkieł hartowanych czy folii, smartfony łatwo ulegają uszkodzeniom. Naprawa nawet pozornie niewielkich usterek wiąże się niekiedy z pokaźnymi kwotami, ponieważ często uszkodzeniom mechanicznym ulegają wyświetlacz i powiązane z nim części (np. digitalizer, odpowiadający za jego działanie dotykowe).

Chciał uniknąć zderzenia, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Pięć osób w szpitalu

Chciał uniknąć zderzenia, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Pięć osób w szpitalu 17 7

Pięć osób trafiło do szpitala. To bilans czwartkowego wypadku w Stężycy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!