Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 listopada 2017 r.
16:17

W Puławach powstaje orkiestra. Już po pierwszym naborze

Autor: Zdjęcie autora opr. rs
0 6 A A

Po poniedziałkowych przesłuchaniach do nowej Puławskiej Orkiestry Dętej przyjęto kilkanaście osób. Kapelmistrzem został doświadczony muzyk, Dariusz Domański - pierwszy trębacz Teatru Muzycznego w Lublinie. Pomagać będzie mu Andrzej Topolewski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na przesłuchania zgłosiły się osoby w różnym wieku, które łączy jedna pasja - miłość do muzyki. Ich umiejętności ocenili profesjonaliści, którzy zajmą się przygotowaniem nowej orkiestry dętej. Funkcję kapelmistrza i szefa sekcji instrumentów blaszanych powierzono Dariuszowi Domańskiemu, absolwentowi Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w klasie trąbki, pierwszemu trębaczowi Teatru Muzycznego w Lublinie. Sekcją instrumentów drewnianych pokieruje natomiast Andrzej Topolewski, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie klarnetu. Obaj panowie są aktywnymi muzykami sesyjnymi, pracowali już razem tworząc Orkiestrę Urzędu Miejskiego w Parczewie. Teraz z ich doświadczenia i umiejętności skorzystają Puławy.

Organizacja zespołu była jednym z marzeń obecnego dyrektora POK „Dom Chemika” Zbigniewa Śliwinskiego. – To dla mnie bardzo ważny dzień, historyczny. Proces tworzenia dobrze funkcjonującej orkiestry jest długi i trudny, dlatego życzę jej uczestnikom wiele wytrwałości, ale także radości z bycia członkiem naszej orkiestry – zwrócił się dyrektor do nowego zespołu.

Po przesłuchaniach do grona muzyków przyjęto kilkanaście osób, ale rekrutacja pozostaje otwarta. Osoby, które chciałyby dołączyć do zespołu mogą to jeszcze zrobić. Następne spotkanie zaplanowano na 16 listopada o godz. 15 (sala 131, Dom Chemika), a kolejne na sobotę 18 listopada o godz. 12. opr. rs

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 r. o 11:37
Zamiast się cieszyć,że miasto zyska orkiestrę z prawdziwego zdarzenia to tylko jakieś niepotrzebne komentarze na temat kasy. Skoro zdecydowali się na takie przedsięwzięcie to znaczy, że kasa na to jest. A muzycy, którzy to będą prowadzić-profeska
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 r. o 12:20
A to w budżecie miasta nie ma pieniędzy? Tyle inwestycji zapowiedziane: dom chemika, hala, a na orkiestrę parę złoty nie ma? No skandal! A jak nie ma to podatki podniesie władza pisowska i czary mary są :)) a ciemny lud się cieszy.
Avatar
rym / 10 listopada 2017 r. o 18:06
Czy wy wiecie ile kosztuje dobra orkiestra, instrumenty, stroje itp. Poraża mnie amatorstwo dyrektora katechety!
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 r. o 09:58
Frekwencja jak widać porażająca.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 r. o 22:09
A Dyrektor jak zwykle ja, ja, ja i tylko ja.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 r. o 16:49
Kto za to zapłaci? Znowu my?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 r. o 11:37
Zamiast się cieszyć,że miasto zyska orkiestrę z prawdziwego zdarzenia to tylko jakieś niepotrzebne komentarze na temat kasy. Skoro zdecydowali się na takie przedsięwzięcie to znaczy, że kasa na to jest. A muzycy, którzy to będą prowadzić-profeska
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 r. o 12:20
A to w budżecie miasta nie ma pieniędzy? Tyle inwestycji zapowiedziane: dom chemika, hala, a na orkiestrę parę złoty nie ma? No skandal! A jak nie ma to podatki podniesie władza pisowska i czary mary są :)) a ciemny lud się cieszy.
Avatar
rym / 10 listopada 2017 r. o 18:06
Czy wy wiecie ile kosztuje dobra orkiestra, instrumenty, stroje itp. Poraża mnie amatorstwo dyrektora katechety!
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 r. o 09:58
Frekwencja jak widać porażająca.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 r. o 22:09
A Dyrektor jak zwykle ja, ja, ja i tylko ja.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 r. o 16:49
Kto za to zapłaci? Znowu my?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomaszów Lubelski opanowali wrotkarze

Tomaszów Lubelski opanowali wrotkarze

W Tomaszowie Lubelskim rozegrano Uliczne mistrzostwa Polski. Zawodnicy TUKS RST Roztocze Tomaszów Lubelski błyszczeli głównie w kategoriach młodzieżowych

W lipcu startuje Kazimierski Festiwal Organowy
2 lipca 2022, 19:00

W lipcu startuje Kazimierski Festiwal Organowy

Wraca prestiżowy festiwal muzyczny w Kazimierzu Dolnym. Koncerty będą odbywać się w każdą sobotę wakacji o godz. 19 w Kazimierskiej Farze.

MPWiK: Brązową wodę z kranu można pić
film

MPWiK: Brązową wodę z kranu można pić

Miejska spółka początkowo zaprzeczała, by był jakiś problem z wodą, ale teraz przyznaje, że...

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Powiat parczewski chce zmienić swój herb. – Ten obecny nie spełnia wymogów ustawowych – tłumaczy starosta Janusz Hordejuk.

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

- Wczoraj (we wtorek - dop. aut.) z domu w Lublinie, około 8 rano, wyszedł mój brat Andrzej. Nie wziął ze sobą telefonu i nie mamy z nim od wczorajszego (wtorkowego - dop. aut.) ranka kontaktu - pisze pani Karolina na Facebooku. Kobieta prosi o pomoc w poszukiwaniach

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Dzisiaj mija termin, w którym spółka miliardera Zbigniewa Jakubasa powinna zakończyć budowę czterech boisk piłkarskich na dzierżawionej od miasta części terenu po klubie jeździeckim. Spółka zameldowała ukończenie inwestycji nadzorowi budowlanemu.

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO
film

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO

Madryt, Hiszpania. W świetle wrogiej polityki i działań nie możemy uznać Rosji za partnera - napisano w koncepcji strategicznej NATO, którą przywódcy państw sojuszniczych przyjęli w czasie szczytu w Madrycie. Jak zaznaczono w dokumencie, Sojusz traktuje Rosję jako "najbardziej bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa". NATO chce jednak "zachować otwarte kanały komunikacji z Moskwą, by zapobiegać eskalacji i wzmocnić przejrzystość". W dokumencie znalazło się także sformułowanie, że "ambicje i represyjna polityka Chińskiej Republiki Ludowej stanowią wyzwanie dla interesów, bezpieczeństwa i wartości".

"Weekendlove" Puławy
2 lipca 2022, 17:00

"Weekendlove" Puławy

2 lipca w Marinie Puławy odbędzie się specjalne muzyczne wydarzenie we włoskim klimacie - "Weekendlove" Puławy. Organizatorzy zapraszają już od godz. 17.

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Po czterech miesiącach nieustannej pomocy, tysiącach usmażonych naleśników, hektolitrach ugotowanych zup i setkach wydanych paczek – wolontariusze z Markuszowa, Puław i okolic kończą swoją charytatywną przygodę. Ostatni dyżur zaplanowano na czwartek.

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Pięć wieczorów ma trwać tegoroczna akcja oprysków przeciwko komarom opłacana przez miasto z budżetu obywatelskiego. W tym roku preparat ma być rozpylony na większym obszarze niż poprzedniego lata.

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie
galeria

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie

Z obu stron jest chęć porozumienia, ale wygląda na to, że szybko do kompromisu nie dojdzie. Zapowiadany na dzisiaj protest strażaków ochotników z Ignacowa (powiat lubelski) został zawieszony, ale wciąż może dojść do skutku.

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze
Wideo
film

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze

Zapowiedział, że wpłaci zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków i zrzeknie się immunitetu, by ponieść konsekwencje za swoją "nieprzepisową jazdę na rowerze" - to deklaracje posła Franciszka Sterczewskiego.

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Za Górnikiem Łęczna trzeci tego lata mecz kontrolny. Tym razem w Busku Zdroju zielono-czarni zremisowali z Puszczą Niepołomice czyli rywalem z którym już niebawem zainaugurują rozgrywki na zapleczu PKO BP Ekstraklasy

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

W finalną fazę weszły przetargi na budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej numer 19. Wiadomo już z kim drogowcy chcą podpisać kontrakty.

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Elektryczne hulajnogi dotarły do Białej Podlaskiej. Do dyspozycji mieszkańców jest na razie 25 pojazdów, ale będzie ich więcej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010