Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 grudnia 2007 r.
19:12
Edytuj ten wpis

Wójt Baranowa zapominalski czy wstydliwy?

0 10 A A

Robert Gagoś zgłaszając się do startu w ubiegłorocznych wyborach samorządowych, nie podał, że należy do Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
A zgodnie z prawem każdy kandydat ma obowiązek poinformować, jaką ma legitymację partyjną. Sam zainteresowany twierdzi, że zapomniał. Ale prokuratury nie przekonał. Śledczy postawili mu zarzut poświadczenia nieprawdy i dziś przed sądem ruszy jego proces.

Gagoś wygrał wybory i został wójtem Baranowa, zdobywając w drugiej turze
59 proc. głosów. Na obwieszczeniach przedwyborczych widniała jasna informacja, że startuje z lokalnego Komitetu Wyborczego Wyborców "Razem” i nie należy do żadnej partii politycznej. Ale po wygranych wyborach ktoś wypomniał wójtowi, że minął się z prawdą. I złożył doniesienie do prokuratury.

Rzeczywiście. W chwili wyborów Robert Gagoś był nie tylko szeregowym członkiem, ale pełnił też wysokie funkcje w partii. Był sekretarzem puławskich struktur powiatowych SLD i należał do Rady Wojewódzkiej Sojuszu.

- Robert Gagoś dostał zgodę władz partii na kandydowanie z lokalnego komitetu. Ale na pewno nie wstydził się tego, że należy do SLD - mówił nam kilka miesięcy temu Jacek Czerniak, sekretarz Rady Wojewódzkiej Sojuszu.

Prokuratura właśnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko wójtowi. - Jako pełnomocnik komitetu wyborczego poświadczył nieprawdę w zgłoszeniu kandydata na wójta gminy Baranów, bo nie wskazał w nim faktu bycia członkiem partii politycznej. Miało to znaczenie, bowiem na skutek zatajenia przez niego przynależności do SLD, taką nieprawdziwą informację podała gminna komisja wyborcza - informuje Dariusz Lenard, prokurator rejonowy w Puławach.

Wójtowi grozi teraz do pięciu lat więzienia. On sam twierdzi, że swojej partii się nie wypiera, a wpisać jej do zgłoszenia po prostu zapomniał. - To normalne ludzkie przeoczenie. Na pewno wpisałbym, że należę do partii, gdyby pracownicy komisji wyborczej zwrócili mi na to uwagę - tłumaczy Robert Gagoś.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwator / 22 grudnia 2007 r. o 23:43
I znów ten Baranów nie miał szczęścia do Wójta.
Szkoda gadać...
Avatar
polityk / 18 grudnia 2007 r. o 19:47
Fakt przynależności partyjnej Wójta jest dla mieszkańców Baranowa niezwykle ważny Nie mniej niż remonty dróg czy nowe inwestycje.
Ale swoją drogą ciekawe do jakiej partii obecnie należy pan "ss"? Jaszcze rok temu była to Unia Pracy też lewica jak najbardziej a obecnie???? podobno PIS. Poza tym Pan "ss" na bezrobociu ma duuuużo wolnego czasu i zbyt bujną wyobraźnię i chyba bawi go donoszenie na wszystkich prokuraturze!
Fakt przynależności partyjnej Wójta jest dla mieszkańców Baranowa niezwykle ważny Nie mniej niż remonty dróg czy nowe inwestycje.
Ale swoją drogą ciekawe do jakiej partii obecnie należy pan "ss"? Jaszcze rok temu była to Unia Pracy też lewica jak najbardziej a obecnie???? podobno PIS. Poza tym Pan "ss" na bezrobociu ma duuuużo wolnego czasu i zbyt bujną wyobraźnię i chyba bawi go donoszenie na wszystkich prokuraturze! rozwiń
Avatar
byk / 18 grudnia 2007 r. o 14:44
witek napisał:
Tak, zwłaszcza czerwonych świnek, niekoniecznie morskich.

no to pilnój swoją trzodę!!!
Avatar
wolny / 18 grudnia 2007 r. o 13:13
boski napisał:
no nieźle, wyszło szydło z worka, czerwony baron!! wstyd dla gminy!!!!! zapomniał okłamał mieszkańców i powinien ponieść teraz konsekwencje kłamstwa w wyborach, trzeba mu postawić zamiar fałszowania wyniku wyborczego, to się może nauczy!!!!!!!!!

szydło z worka wyszło po poprzedniej władzy a jaki był wstyt gdy (łysina) w gminie świecila.
rozwiń
Avatar
witek / 18 grudnia 2007 r. o 13:06
wolny napisał:
-do witka- A Ty kim jesteś? Znawcą zwerząt?


Tak, zwłaszcza czerwonych świnek, niekoniecznie morskich.
Avatar
wolny / 18 grudnia 2007 r. o 13:05
witek napisał:
Wójt Baranowa podobny Do Cycowa bez Kurów. Ma czerwony grzebień, ale to nie kogut tylko bździągwa.

-do witka- A Ty kim jesteś? Znawcą zwerząt?
Avatar
witek / 18 grudnia 2007 r. o 12:46
Wójt Baranowa podobny Do Cycowa bez Kurów. Ma czerwony grzebień, ale to nie kogut tylko bździągwa.
Avatar
wolny / 18 grudnia 2007 r. o 12:41
no i co stego, że zataił. Wazne co robi i jakim jest człowiekiem. Przedstawiciele poprzedniej włady i ich lizusy powinni dać sobie spokój. Przypomieli sobieco było pod ich rządami.
Avatar
Zyga / 18 grudnia 2007 r. o 12:30
Na stos i spalić czerwonego heretyka! Tylko tak okazać mu katolicka miłośc bliżniego!
Avatar
boski / 18 grudnia 2007 r. o 09:39
no nieźle, wyszło szydło z worka, czerwony baron!! wstyd dla gminy!!!!! zapomniał okłamał mieszkańców i powinien ponieść teraz konsekwencje kłamstwa w wyborach, trzeba mu postawić zamiar fałszowania wyniku wyborczego, to się może nauczy!!!!!!!!!
Avatar
obserwator / 22 grudnia 2007 r. o 23:43
I znów ten Baranów nie miał szczęścia do Wójta.
Szkoda gadać...
Avatar
polityk / 18 grudnia 2007 r. o 19:47
Fakt przynależności partyjnej Wójta jest dla mieszkańców Baranowa niezwykle ważny Nie mniej niż remonty dróg czy nowe inwestycje.
Ale swoją drogą ciekawe do jakiej partii obecnie należy pan "ss"? Jaszcze rok temu była to Unia Pracy też lewica jak najbardziej a obecnie???? podobno PIS. Poza tym Pan "ss" na bezrobociu ma duuuużo wolnego czasu i zbyt bujną wyobraźnię i chyba bawi go donoszenie na wszystkich prokuraturze!
Fakt przynależności partyjnej Wójta jest dla mieszkańców Baranowa niezwykle ważny Nie mniej niż remonty dróg czy nowe inwestycje.
Ale swoją drogą ciekawe do jakiej partii obecnie należy pan "ss"? Jaszcze rok temu była to Unia Pracy też lewica jak najbardziej a obecnie???? podobno PIS. Poza tym Pan "ss" na bezrobociu ma duuuużo wolnego czasu i zbyt bujną wyobraźnię i chyba bawi go donoszenie na wszystkich prokuraturze! rozwiń
Avatar
byk / 18 grudnia 2007 r. o 14:44
witek napisał:
Tak, zwłaszcza czerwonych świnek, niekoniecznie morskich.

no to pilnój swoją trzodę!!!
Avatar
wolny / 18 grudnia 2007 r. o 13:13
boski napisał:
no nieźle, wyszło szydło z worka, czerwony baron!! wstyd dla gminy!!!!! zapomniał okłamał mieszkańców i powinien ponieść teraz konsekwencje kłamstwa w wyborach, trzeba mu postawić zamiar fałszowania wyniku wyborczego, to się może nauczy!!!!!!!!!

szydło z worka wyszło po poprzedniej władzy a jaki był wstyt gdy (łysina) w gminie świecila.
rozwiń
Avatar
witek / 18 grudnia 2007 r. o 13:06
wolny napisał:
-do witka- A Ty kim jesteś? Znawcą zwerząt?


Tak, zwłaszcza czerwonych świnek, niekoniecznie morskich.
Avatar
wolny / 18 grudnia 2007 r. o 13:05
witek napisał:
Wójt Baranowa podobny Do Cycowa bez Kurów. Ma czerwony grzebień, ale to nie kogut tylko bździągwa.

-do witka- A Ty kim jesteś? Znawcą zwerząt?
Avatar
witek / 18 grudnia 2007 r. o 12:46
Wójt Baranowa podobny Do Cycowa bez Kurów. Ma czerwony grzebień, ale to nie kogut tylko bździągwa.
Avatar
wolny / 18 grudnia 2007 r. o 12:41
no i co stego, że zataił. Wazne co robi i jakim jest człowiekiem. Przedstawiciele poprzedniej włady i ich lizusy powinni dać sobie spokój. Przypomieli sobieco było pod ich rządami.
Avatar
Zyga / 18 grudnia 2007 r. o 12:30
Na stos i spalić czerwonego heretyka! Tylko tak okazać mu katolicka miłośc bliżniego!
Avatar
boski / 18 grudnia 2007 r. o 09:39
no nieźle, wyszło szydło z worka, czerwony baron!! wstyd dla gminy!!!!! zapomniał okłamał mieszkańców i powinien ponieść teraz konsekwencje kłamstwa w wyborach, trzeba mu postawić zamiar fałszowania wyniku wyborczego, to się może nauczy!!!!!!!!!