Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 marca 2008 r.
9:40
Edytuj ten wpis

Wybuchowy doktor

0 14 A A

Gips na ręce, brak numerków w przychodni i wrzeszczący lekarz - z takimi problemami musiał się borykać pacjent przychodni przy ul. Centralnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nasza Czytelniczka Hanna Sikora opowiedziała nam z jakimi problemami borykał się jej mąż, kiedy trzeba było zdjąć mu gips z prawej ręki.

Mężczyzna przyszedł do przychodni przy ulicy Centralnej. Choć był na miejscu kilka minut po godzinie 7, czyli zaraz po otwarciu rejestracji, numerka już nie dostał. Wszystkie 10 dostępnych tego dnia było już zajęte.

- Pani z rejestracji powiedziała małżonkowi, że jak sobie wywalczy, to się dostanie. A przecież sam sobie gipsu nie mógł zdjąć, bo w karcie o odszkodowanie jest potrzebna pieczątka lekarza - mówi kobieta.

Mężczyzna nie miał wyjścia. Czekał pokornie w kolejce, gdyż w tym celu zwalniał się z pracy. Do gabinetu wszedł jako ostatni pacjent. - Wtedy ortopeda zaczął na niego krzyczeć. Był ordynarny. Przyjęto go tylko dlatego, że jego karta była już na biurku - skarży się pani Hanna.

Ale to nie koniec kłopotów. Pan Sikora nie mógł dostać karty zdrowia, ani jej kserokopii, bo przychodnia nie ma…kserokopiarki. Dwie strony dokumentu trzeba było odebrać następnego dnia w szpitalu. A to oznaczało kolejny dzień zwolnienia z pracy.

Krzysztof Doroszewski - ortopeda, który przyjmował pana Sikorę mówi, że nie bierze odpowiedzialności za takie przypadki. - Trzeba rano wstać. Przyjmowanie osób spoza puli 10 numerków to praca społeczna. A czasy pracy społecznej już się skończyły. To nie pacjenta sprawa, co ja robię gdy już przyjmę wszystkich zarejestrowanych - mówi lekarz.

Dyrektor szpitala, pod który podlega przychodnia specjalistyczna zachowanie ortopedy wyjaśnia jego…wybuchowym charakterem. - W tamtym roku mieliśmy kilka skarg na doktora Doroszewskiego, w tym nikt jeszcze się nie skarżył - mówi Marian Jedliński.

A brak kserokopiarki w tak dużej przychodni tłumaczy brakiem środków. - Nakłady, choć coraz większe, nie wystarczają by pokryć całe lata niedofinansowania. To nie znaczy, że nie mamy w planach kupienia ksero. Tylko nie teraz - mówi dyrektor.

Aldona Iwon

Co sądzicie o puławskiej służbie zdrowia? Może i Wam zdarzyła się nieprzyjemna sytuacja? Opowiedz nam o tym. Czekamy na sygnały od Was pod nr 081 887 96 10

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zofia M / 19 lutego 2009 o 19:10
0
[font="Tahoma"][/font][color="#0000FF"][/color]..... Pani Neurolog Elzbieta Witkowska jest Najlepszym i Najmilszym Neurologiem jakiego znam....Dziękuje za Opieke medyczną i Wszystkim zyczę by tylko takich Lekarzy spotykali na swojej drodze!!!!!
Avatar
lek / 23 grudnia 2008 o 09:39
0
Bo maja płacone od sztuki
Avatar
ferrari-46 / 15 marca 2008 o 17:45
0
A W RADZYNIU LEKARZE W PORADNI ORTOPEDYCZNEJ PRZYJMUJĄ PO 40-49 OSÓB DZIENNIE I NIE PŁACZĄ JAK INNI I JEST IM BARDZO CIĘŻKO.INNI POWINI BRAĆ Z NICH PRZYKŁAD.
Avatar
facet z zoz / 13 marca 2008 o 22:51
0
Czas już rozprawić się z lekarzami którzy nie traktują swoich pacjentów jak nalezy.Powinno się takim doktorkom udzielać nagany a jesli nie skutkuje to zakazywać pracy na jakis czas. Jeśli to nie pomaga to do "paki"a potem odbierać uprawnienia do wykonywania zawodu i na ulecę do miotły - hehehe ., a napewno zrozumie swoje złe zachowanie.
Avatar
saker / 13 marca 2008 o 13:51
0
jak można symulować złamanie? ludzie!!! facetowi się należy odszkodowanie więc korzysta z tego! ciekawe ile osób z was by się po nie nie zgłosiło!?
a co do tego że niby w gipsie a nie na zwolnieniu to przecież nie koniecznie jest ten pan pracownikiem fizycznym!
Avatar
P. / 13 marca 2008 o 10:03
0
ultramaryna napisał:
Temu czlowiekowi z gipsem chodzilo tylko o odszkodowanie - przeczytajcie jeszcze raz artykuł - ma racje doktor ze gania to towarzystwo - wyludzaja tylko pieniadze z ZUSu i PZu. Popieram Doktora Doroszewskiego - tak trzymac.

Jeśli płaci składki na ubezpieczenie, to ma prawo brać odszkodowanie. Oczywiście pod warunkiem, że rzeczywiście jest/był chory. O wyłudzeniu można mówić tylko wtedy, gdy symuluje chorobę.
Avatar
Gość / 13 marca 2008 o 08:43
0
Mili Panstwo!

Skargi nalezy kierowac do NFZ, ktory ma mozliwosci kontrolowania i karania placowek sluzby zdrowia do ktorych dochodzi do nieprawidlowosci.
W NFZ jest Rzecznik Praw Pacjenta i w razie potrzeby NFZ moze wyslac tam kontrole. Wtedy idiotyczne tlumaczenie wybuchowoscia lekarza przez kierownika przychodni sie skonczy!
Avatar
CHORA PUŁAWIANKA / 13 marca 2008 o 07:44
0
Byłam zarejestrowana do tego lekarza miał przyjmować do godz. 17, ja byłam o godz. 15.50 i już go nie było. Pani w rejestracji stwierdziła iż lekarz ma już dyżur w szpitalu i zaproponowała mi ponowną rejestrację do południa lecz to mi nie odpowiadało wtedy poleciła mi prywatna wizyte u tego doktora w piatek po południu. To nagminne zachowanie zdarza sie bardzo często lecz zwykli pacjenci nie mają siły przebicia i zmiany zachowania, postępowania personelu w tej przychodni.
Avatar
ultramaryna / 13 marca 2008 o 07:17
0
Temu czlowiekowi z gipsem chodzilo tylko o odszkodowanie - przeczytajcie jeszcze raz artykuł - ma racje doktor ze gania to towarzystwo - wyludzaja tylko pieniadze z ZUSu i PZu. Popieram Doktora Doroszewskiego - tak trzymac.
Avatar
MAGDA / 12 marca 2008 o 20:52
0
misiek napisał:
Coś mi tu nie gra.Facet z gipsem na kończynie chodzi do pracy i nie ma zwolnienia lekarskiego ? Po za tym NFZ tak kontraktuje i tak pracuje lekarz.Nie ma obowiązku przyjmować wszystkich którzy przyjdą w tym dniu. Miał rację lekarz .Nie musiał tylko wrzeszczeć na Bogu ducha winnego pacjenta.

A CO MA ZROBIĆ?TERAZ TAKIE CZASY!TRZEBA CHODZIĆ DO PRACY!ZWOLNIENIE?-KTÓŻ TERAZ DAJE ZWOLNIENIA?JAK CHCE SIĘ DALEJ PRACOWAĆ TO NIE MA ZWOLNIENIA.TACY SĄ DZISIAJ PRACODAWCY.

A CO MA ZROBIĆ?TERAZ TAKIE CZASY!TRZEBA CHODZIĆ DO PRACY!ZWOLNIENIE?-KTÓŻ TERAZ DAJE ZWOLNIENIA?JAK CHCE SIĘ DALEJ PRACOWAĆ TO NIE MA ZWOLNIENIA.TACY SĄ DZISIAJ PRACODAWCY. rozwiń
Avatar
Zofia M / 19 lutego 2009 o 19:10
0
[font="Tahoma"][/font][color="#0000FF"][/color]..... Pani Neurolog Elzbieta Witkowska jest Najlepszym i Najmilszym Neurologiem jakiego znam....Dziękuje za Opieke medyczną i Wszystkim zyczę by tylko takich Lekarzy spotykali na swojej drodze!!!!!
Avatar
lek / 23 grudnia 2008 o 09:39
0
Bo maja płacone od sztuki
Avatar
ferrari-46 / 15 marca 2008 o 17:45
0
A W RADZYNIU LEKARZE W PORADNI ORTOPEDYCZNEJ PRZYJMUJĄ PO 40-49 OSÓB DZIENNIE I NIE PŁACZĄ JAK INNI I JEST IM BARDZO CIĘŻKO.INNI POWINI BRAĆ Z NICH PRZYKŁAD.
Avatar
facet z zoz / 13 marca 2008 o 22:51
0
Czas już rozprawić się z lekarzami którzy nie traktują swoich pacjentów jak nalezy.Powinno się takim doktorkom udzielać nagany a jesli nie skutkuje to zakazywać pracy na jakis czas. Jeśli to nie pomaga to do "paki"a potem odbierać uprawnienia do wykonywania zawodu i na ulecę do miotły - hehehe ., a napewno zrozumie swoje złe zachowanie.
Avatar
saker / 13 marca 2008 o 13:51
0
jak można symulować złamanie? ludzie!!! facetowi się należy odszkodowanie więc korzysta z tego! ciekawe ile osób z was by się po nie nie zgłosiło!?
a co do tego że niby w gipsie a nie na zwolnieniu to przecież nie koniecznie jest ten pan pracownikiem fizycznym!
Avatar
P. / 13 marca 2008 o 10:03
0
ultramaryna napisał:
Temu czlowiekowi z gipsem chodzilo tylko o odszkodowanie - przeczytajcie jeszcze raz artykuł - ma racje doktor ze gania to towarzystwo - wyludzaja tylko pieniadze z ZUSu i PZu. Popieram Doktora Doroszewskiego - tak trzymac.

Jeśli płaci składki na ubezpieczenie, to ma prawo brać odszkodowanie. Oczywiście pod warunkiem, że rzeczywiście jest/był chory. O wyłudzeniu można mówić tylko wtedy, gdy symuluje chorobę.
Avatar
Gość / 13 marca 2008 o 08:43
0
Mili Panstwo!

Skargi nalezy kierowac do NFZ, ktory ma mozliwosci kontrolowania i karania placowek sluzby zdrowia do ktorych dochodzi do nieprawidlowosci.
W NFZ jest Rzecznik Praw Pacjenta i w razie potrzeby NFZ moze wyslac tam kontrole. Wtedy idiotyczne tlumaczenie wybuchowoscia lekarza przez kierownika przychodni sie skonczy!
Avatar
CHORA PUŁAWIANKA / 13 marca 2008 o 07:44
0
Byłam zarejestrowana do tego lekarza miał przyjmować do godz. 17, ja byłam o godz. 15.50 i już go nie było. Pani w rejestracji stwierdziła iż lekarz ma już dyżur w szpitalu i zaproponowała mi ponowną rejestrację do południa lecz to mi nie odpowiadało wtedy poleciła mi prywatna wizyte u tego doktora w piatek po południu. To nagminne zachowanie zdarza sie bardzo często lecz zwykli pacjenci nie mają siły przebicia i zmiany zachowania, postępowania personelu w tej przychodni.
Avatar
ultramaryna / 13 marca 2008 o 07:17
0
Temu czlowiekowi z gipsem chodzilo tylko o odszkodowanie - przeczytajcie jeszcze raz artykuł - ma racje doktor ze gania to towarzystwo - wyludzaja tylko pieniadze z ZUSu i PZu. Popieram Doktora Doroszewskiego - tak trzymac.
Avatar
MAGDA / 12 marca 2008 o 20:52
0
misiek napisał:
Coś mi tu nie gra.Facet z gipsem na kończynie chodzi do pracy i nie ma zwolnienia lekarskiego ? Po za tym NFZ tak kontraktuje i tak pracuje lekarz.Nie ma obowiązku przyjmować wszystkich którzy przyjdą w tym dniu. Miał rację lekarz .Nie musiał tylko wrzeszczeć na Bogu ducha winnego pacjenta.

A CO MA ZROBIĆ?TERAZ TAKIE CZASY!TRZEBA CHODZIĆ DO PRACY!ZWOLNIENIE?-KTÓŻ TERAZ DAJE ZWOLNIENIA?JAK CHCE SIĘ DALEJ PRACOWAĆ TO NIE MA ZWOLNIENIA.TACY SĄ DZISIAJ PRACODAWCY.

A CO MA ZROBIĆ?TERAZ TAKIE CZASY!TRZEBA CHODZIĆ DO PRACY!ZWOLNIENIE?-KTÓŻ TERAZ DAJE ZWOLNIENIA?JAK CHCE SIĘ DALEJ PRACOWAĆ TO NIE MA ZWOLNIENIA.TACY SĄ DZISIAJ PRACODAWCY. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 93 22

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 31 3

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!