Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Puławy

26 lutego 2020 r.
11:41

Puławy: Kolejny blok mieszkalny powstaje przy ulicy Kopernika

19 20 A A
Pod koniec 2021 roku będzie gotowy drugi blok u zbiegu ulic Spacorowej, Kopernika i Sosnowej.
Pod koniec 2021 roku będzie gotowy drugi blok u zbiegu ulic Spacorowej, Kopernika i Sosnowej. (fot. rs)

Nowy blok mieszkalny powstaje na rogu Spacerowej i Kopernika w Puławach. Budynek będzie wyglądał tak samo, jak jego starszy o kilka lat sąsiad od tego samego dewelopera. W pobliżu rośnie także kilka kolejnych budynków wielorodzinnych. To obecnie najszybciej rozwijająca się część miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ledwie dziesięć lat temu nie było tutaj nawet ulic, a samo „miasto” kończyło się na chodniku wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 11. Od tamtego czasu Puławy znacznie powiększyły swoją zurbanizowaną powierzchnię. Impuls do rozwoju dała nowa siatka ulic, których komunikacyjny szkielet stworzyły: Sosnowa, Kopernika i Spacerowa.

Od tamtej pory w tej okolicy powstały trzy nowe osiedla złożone z budynków wielorodzinnych - Słoneczne Piaski, Słoneczny Stok, Atrium - i trwa budowa kolejnych.

Nowe skupisko bloków tworzy się u zbiegu Sosnowej i Kopernika, dookoła ronda im. „Żołnierzy Wyklętych”. Trzypiętrowy apartamentowiec trzy lata temu, jako pierwszy postawił tutaj lubelski Żagiel Dom. Obecnie ten sam deweloper rozpoczyna budowę kolejnego, w ramach swoich „Apartamentów Kopernika”. Budynek „B” będzie wyglądał tak samo, jako jego starszy sąsiad.Wewnątrz znajdzie się 40 lokali o powierzchni od niecałych 30 do 72 metrów kw. Całość ma być gotowa pod koniec przyszłego roku. 

Po drugiej stronie ronda, przy Sosnowej, w ubiegłym roku zakończyła się budowa dwupiętrowego apartamentowca z dwuspadowym dachem. W obiekcie za który odpowiada SM „Zawiślanka” znalazło się 30 lokali mieszkalnych. Obok niego rośnie już kolejny, podobny obiekt.

Z kolei trochę dalej na zachód, u zbiegu Sosnowej i Skowieszyńskiej swoje pierwsze osiedle pod nazwą „Sosnowa Residence” stawia puławski przedsiębiorca, Tadeusz Boreczek. Pierwsze dwa z pięciu budynków mają być ukończone w połowie przyszłego roku. Pozostałe zaplanowano w roku 2023. W sumie oddanych do użytku zostanie tutaj 130 mieszkań o powierzchni od 32 do 108 metrów kw.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ujli / 26 lutego 2020 r. o 12:43
+11
Domki były pierwsze. Nikt nie przewidział że klika lat później wyrośnie tu blokowisko ! Współczuję właścicielom domów, brak prywatności i kto kiedyś te domy kupi w takim sąsiedztwie - chyba że, za pół ceny !
Avatar
... / 26 lutego 2020 r. o 15:36
+10
Plan zagospodarowania przestrzennego tego miejsca był ściśle określony i miały to być osiedla domków jednorodzinnych a tu nagle bloki im stawiają, coś to chyba jest nie tak
Avatar
Pulawiak / 26 lutego 2020 r. o 23:59
+9
Ceny w Puławach już przebiły 6000 za m2. Za 70 m2 mieszkanie to daje 420000 plus miejsce postojowe za 4 otynkowane ściany z betonu. Z wykończeniem wyjdzie 600000, w kredycie do spłaty 900000zl. Gdzie tu logika? Jak ludzie dalej będą kupować to będzie 8000 za m2. Niby pustak i beton zdrożały. Worek można kupić za 10zl, to daje 400 za tonę, a pustak 8-10, 10 lat temu były po 5-6,wiec skąd te podwyżki? Wg mnie to ściema i zmowa deweloperów, a ludzie dają się robić i będą płakać jak wzrosną odsetki. Takie moje zdanie, gdybym miał 600000 postawił bym 2x większy dom z działka 5km od Puław.
Ceny w Puławach już przebiły 6000 za m2. Za 70 m2 mieszkanie to daje 420000 plus miejsce postojowe za 4 otynkowane ściany z betonu. Z wykończeniem wyjdzie 600000, w kredycie do spłaty 900000zl. Gdzie tu logika? Jak ludzie dalej będą kupować to będzie 8000 za m2. Niby pustak i beton zdrożały. Worek można kupić za 10zl, to daje 400 za tonę, a pustak 8-10, 10 lat temu były po 5-6,wiec skąd te podwyżki? Wg mnie to ściema i zmowa deweloperów, a ludzie dają się robić i będą płakać jak wzrosną odsetki. Takie moje zdanie, gdybym miał 600000 postawił... rozwiń
Avatar
Gość / 27 lutego 2020 r. o 05:45
+8
Dumny ten artykuł, że w Puławach zamiast budować fabryki z miejscami pracy to developerzy zarabiają krocie na drogich mieszkaniach!?!Ciekawe kto tak wysterowal miasto?!
Avatar
Gość / 26 lutego 2020 r. o 12:22
+7
Tak się zastanawiam; domki jednorodzinne pomiędzy blokami. Co to za frajda wybudować namiastkę prywatności pomiędzy piętrowcami?
Avatar
mibb / 27 lutego 2020 r. o 00:59
+6
Szkoda, że nie wspominają o trupie który został znaleziony na sosnowej w lesie moze z 10 m obok nowo powstającego bloku xD zapewne to by zniechęciło potencjalnych nabywców tych mieszkań. Kolejny mankament to osiadanie tychże budynkow. W bloku na końcu sosnowej przed wlostowicami spękania wewnątrz budynków są tak wielkie, że Ci co kładą sobie gres wielkoformatowy jako wstawke na ścianę muszą liczyć sie z tym, że odpadnie to po kilku miesiącach. Fundamenty kicha, całe budynki również. Nie polecam nikomu kupna mieszkania w tych rejonach. Wręcz odradzam kategorycznie.
Avatar
Ulubiony somsiad / 26 lutego 2020 r. o 14:43
+6
I z balkonu można sobie pooglądać sąsiadkę z domku jak się opala, wpuścić przez okno pachnący dymek kaszaneczki z grila.
Avatar
ania / 26 lutego 2020 r. o 18:49
+5
W miastach tej wielkości mieszkać w dziupli w bloku za 300-400 tysięcy to jakaś paranoja.
Avatar
wróg publiczny #1 / 26 lutego 2020 r. o 12:41
+4
nie ma to jak ludziom co chcieli oderwać się od miasta i mieć trochę spokoju wybudować blok, gratuluję, na ich miejscu zakładałbym sprawę o odszkodowanie, oni tam byli pierwsi
Avatar
Gość / 26 lutego 2020 r. o 22:54
+3
Ponoć z Puław ubywa mieszkańców, a tu tyle bloków się buduje.I kto to niby ma kupować? Czy Puławy to taka metropolia?Nic ciekawego tu nie ma, kiedyś zachęcały zielenią A teraz robi się zwykłe szare blokowisko. Dużo mieszkań kupują ze wsi na wynajem, lokują pieniądze i tyle. Ale w końcu rynek się nasyci, bo przecież to nie duża miejscowość i sprzedaż stanie w miejscu. To nie Lublin, czy Warszawa. A te bloki stawia się jeden przy drugim, że sąsiad zagląda sąsiadowi,zero prywatności jak nie zasłonisz rolety. A niektóre przy samej drodze, to zero spokoju zwłaszcza w lecie jak motorki smigaja
Ponoć z Puław ubywa mieszkańców, a tu tyle bloków się buduje.I kto to niby ma kupować? Czy Puławy to taka metropolia?Nic ciekawego tu nie ma, kiedyś zachęcały zielenią A teraz robi się zwykłe szare blokowisko. Dużo mieszkań kupują ze wsi na wynajem, lokują pieniądze i tyle. Ale w końcu rynek się nasyci, bo przecież to nie duża miejscowość i sprzedaż stanie w miejscu. To nie Lublin, czy Warszawa. A te bloki stawia się jeden przy drugim, że sąsiad zagląda sąsiadowi,zero prywatności jak nie zasłonisz rolety. A niektóre przy samej drodze, to zer... rozwiń
Avatar
Pulawiak / 29 lutego 2020 r. o 14:30
0
Ceny w Puławach już przebiły 6000 za m2. Za 70 m2 mieszkanie to daje 420000 plus miejsce postojowe za 4 otynkowane ściany z betonu. Z wykończeniem wyjdzie 600000, w kredycie do spłaty 900000zl. Gdzie tu logika? Jak ludzie dalej będą kupować to będzie 8000 za m2. Niby pustak i beton zdrożały. Worek można kupić za 10zl, to daje 400 za tonę, a pustak 8-10, 10 lat temu były po 5-6,wiec skąd te podwyżki? Wg mnie to ściema i zmowa deweloperów, a ludzie dają się robić i będą płakać jak wzrosną odsetki. Takie moje zdanie, gdybym miał 600000 postawił bym 2x większy dom z działka 5km od Puław.
Ceny w Puławach już przebiły 6000 za m2. Za 70 m2 mieszkanie to daje 420000 plus miejsce postojowe za 4 otynkowane ściany z betonu. Z wykończeniem wyjdzie 600000, w kredycie do spłaty 900000zl. Gdzie tu logika? Jak ludzie dalej będą kupować to będzie 8000 za m2. Niby pustak i beton zdrożały. Worek można kupić za 10zl, to daje 400 za tonę, a pustak 8-10, 10 lat temu były po 5-6,wiec skąd te podwyżki? Wg mnie to ściema i zmowa deweloperów, a ludzie dają się robić i będą płakać jak wzrosną odsetki. Takie moje zdanie, gdybym miał 600000 postawił... rozwiń
Avatar
młody żonkiś / 28 lutego 2020 r. o 08:34
+2
Ja też nie polecam zawiślanki - dziadostwo. Teraz wystartował Boreczek za 6000 złotych za metr. Ciekawe ile mieszkań sprzeda za ta cenę. To jego 1 inwestycna w mieszkania. A od razu chce sie wszbogacić. To nie Warszawa tylko Puławy duża wieś. Narazie kupują mieszkania ci co pracują na azotacj. Ale zakłacić 300000 za 50 metrowe mieszkanie w stanie developerskim. Dodaj parking i wykończenia to przynajmniej 400000. Szok
Avatar
nico / 27 lutego 2020 r. o 15:26
+1
Nie polecam Zawiślanki, dziadostwo, bubel, jeszcze trzeba w 4 litery wchodzić panu C żeby cos załatwić.
Avatar
Gość / 27 lutego 2020 r. o 05:45
+8
Dumny ten artykuł, że w Puławach zamiast budować fabryki z miejscami pracy to developerzy zarabiają krocie na drogich mieszkaniach!?!Ciekawe kto tak wysterowal miasto?!
Avatar
mibb / 27 lutego 2020 r. o 00:59
+6
Szkoda, że nie wspominają o trupie który został znaleziony na sosnowej w lesie moze z 10 m obok nowo powstającego bloku xD zapewne to by zniechęciło potencjalnych nabywców tych mieszkań. Kolejny mankament to osiadanie tychże budynkow. W bloku na końcu sosnowej przed wlostowicami spękania wewnątrz budynków są tak wielkie, że Ci co kładą sobie gres wielkoformatowy jako wstawke na ścianę muszą liczyć sie z tym, że odpadnie to po kilku miesiącach. Fundamenty kicha, całe budynki również. Nie polecam nikomu kupna mieszkania w tych rejonach. Wręcz odradzam kategorycznie.
Avatar
Mibb / 27 lutego 2020 r. o 00:50
0
Ledwie dziesięć lat temu nie było tutaj nawet ulic, a samo „miasto” kończyło się na chodniku wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 11.... Współczuję Panu Radosławowi co nie ma kompletnie pojęcia o tym co pisze. Osiedlem górna-kolejowa zaczęło powstawać ponad 15 lat temu po primo, secundo- większością zabudowy szeregowców i nowych bloków zarządza właściwie jeden inwestor Pan K. Który prawdopodobnie bierze kupę kasy za stawianie tego gowna zupełnie nikomu niepotrzebne. No może oprócz warszawiaków, ktorzy bardzo chętnie kupują mieszkania pod wynajem. Precz z PiS ścierwem!!!
Ledwie dziesięć lat temu nie było tutaj nawet ulic, a samo „miasto” kończyło się na chodniku wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 11.... Współczuję Panu Radosławowi co nie ma kompletnie pojęcia o tym co pisze. Osiedlem górna-kolejowa zaczęło powstawać ponad 15 lat temu po primo, secundo- większością zabudowy szeregowców i nowych bloków zarządza właściwie jeden inwestor Pan K. Który prawdopodobnie bierze kupę kasy za stawianie tego gowna zupełnie nikomu niepotrzebne. No może oprócz warszawiaków, ktorzy bardzo chętnie kupują mieszkania pod ... rozwiń
Avatar
Pulawiak / 26 lutego 2020 r. o 23:59
+9
Ceny w Puławach już przebiły 6000 za m2. Za 70 m2 mieszkanie to daje 420000 plus miejsce postojowe za 4 otynkowane ściany z betonu. Z wykończeniem wyjdzie 600000, w kredycie do spłaty 900000zl. Gdzie tu logika? Jak ludzie dalej będą kupować to będzie 8000 za m2. Niby pustak i beton zdrożały. Worek można kupić za 10zl, to daje 400 za tonę, a pustak 8-10, 10 lat temu były po 5-6,wiec skąd te podwyżki? Wg mnie to ściema i zmowa deweloperów, a ludzie dają się robić i będą płakać jak wzrosną odsetki. Takie moje zdanie, gdybym miał 600000 postawił bym 2x większy dom z działka 5km od Puław.
Ceny w Puławach już przebiły 6000 za m2. Za 70 m2 mieszkanie to daje 420000 plus miejsce postojowe za 4 otynkowane ściany z betonu. Z wykończeniem wyjdzie 600000, w kredycie do spłaty 900000zl. Gdzie tu logika? Jak ludzie dalej będą kupować to będzie 8000 za m2. Niby pustak i beton zdrożały. Worek można kupić za 10zl, to daje 400 za tonę, a pustak 8-10, 10 lat temu były po 5-6,wiec skąd te podwyżki? Wg mnie to ściema i zmowa deweloperów, a ludzie dają się robić i będą płakać jak wzrosną odsetki. Takie moje zdanie, gdybym miał 600000 postawił... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2020 r. o 22:54
+3
Ponoć z Puław ubywa mieszkańców, a tu tyle bloków się buduje.I kto to niby ma kupować? Czy Puławy to taka metropolia?Nic ciekawego tu nie ma, kiedyś zachęcały zielenią A teraz robi się zwykłe szare blokowisko. Dużo mieszkań kupują ze wsi na wynajem, lokują pieniądze i tyle. Ale w końcu rynek się nasyci, bo przecież to nie duża miejscowość i sprzedaż stanie w miejscu. To nie Lublin, czy Warszawa. A te bloki stawia się jeden przy drugim, że sąsiad zagląda sąsiadowi,zero prywatności jak nie zasłonisz rolety. A niektóre przy samej drodze, to zero spokoju zwłaszcza w lecie jak motorki smigaja
Ponoć z Puław ubywa mieszkańców, a tu tyle bloków się buduje.I kto to niby ma kupować? Czy Puławy to taka metropolia?Nic ciekawego tu nie ma, kiedyś zachęcały zielenią A teraz robi się zwykłe szare blokowisko. Dużo mieszkań kupują ze wsi na wynajem, lokują pieniądze i tyle. Ale w końcu rynek się nasyci, bo przecież to nie duża miejscowość i sprzedaż stanie w miejscu. To nie Lublin, czy Warszawa. A te bloki stawia się jeden przy drugim, że sąsiad zagląda sąsiadowi,zero prywatności jak nie zasłonisz rolety. A niektóre przy samej drodze, to zer... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2020 r. o 22:31
+1
Ciekawe ile teraz będą wołać za m2 mieszkania .
Avatar
antek / 26 lutego 2020 r. o 18:51
+2
Rada Miasta z PIS-u blokuje powstawanie nowych działek budowlanych oraz uzbrajanie terenów. Dlatego w Puławach są tak drogie i niedostępne działki budowlane.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich
8 kwietnia 2020, 19:30

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich

W środę, 8 kwietnia o godz. 19.30 w sieci będzie można wysłuchać koncertu na żywo z domu Marka Andrzejewskiego i Michała Andrzejewskiego.

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Zmiany organizacyjne na kierowniczych stanowiskach w bialskim szpitalu. Joanna Kozłowiec nie jest już zastępcą dyrektora ds. rozwoju placówki.

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary (gmina Biała Podlaska) pomagają osobom starszym w czasie pandemii koronawirusa.

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 korzysta już z pierwszej partii środków ochrony osobistej kupionych dzięki pieniądzom przekazanym przez jednego z pacjentów. Chodzi o m.in. maseczki, gogle, rękawice, kombinezony, środki do dezynfekcji.

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna wznawia przyjmowanie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Starej Wsi. Mieszkańcy gminy będą mogli przywieźć tam śmieci wielkogabarytowe.

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice
Zdjęcia
galeria

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice

To już ostatnia szansa na przekroczenie pieszo lub autobusem polsko-ukraińskiej granicy. W nocy Ukraina zamknie swoje granice.

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło
Aktualna mapa

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Tego jeszcze nie było. Maturzyści mogą skorzystać z bezpłatnych powtórek, które przygotowują specjalnie dla nich nauczyciele kilku zamojskich szkół. Uczeń z dowolnej placówki, posłucha polonisty czy geografa biorących udział w nowatorskiej akcji. Wykładowcy i słuchacze oczywiście siedzą w swoich domach.

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach
Nowe przypadki zakażenia

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

W bloku przy ul. Niemcewicza w Puławach w ostatnią niedzielę wybuchł pożar. Dym zauważył patrolujący miasto policjant z Lublina. Funkcjonariusz natychmiast wbiegł na górę i wyciągnął z płonącego mieszkania 47-letniego mężczyznę. Chwilę później eksplodowała butla z gazem.

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim
galeria

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

W sobotę i niedzielę policjanci w całym regionie wystawili blisko 100 mandatów za łamanie ograniczeń dotyczących gromadzenia się i przemieszczania w miejscach publicznych.

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci
8 kwietnia 2020, 12:00

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci

Przed nami emisja kolejnego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Po świetnie odebranym "Diable i tabliczce czekolady" instytucja proponuje możliwość obejrzenia "Księcia i żebraka" w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to możliwe 8 kwietnia o godz. 12.

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje
film

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje

Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!