Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Puławy

12 marca 2020 r.
15:05

Zarażeni koronawirusem trafią do szpitala w Puławach. Pozostali pacjenci zostaną przeniesieni

769 199 A A
Szpital w Puławach
Szpital w Puławach (fot. Radosław Szczęch)

Szpital w Puławach będzie placówką wyznaczoną tylko do leczenia osób chorych na Covid-19 oraz osób z podejrzeniem infekcji koronawirusem. Swoją gotowość puławska placówka ma osiągnąć w poniedziałek. Decyzję w tej sprawie podczas czwartkowej konferencji ogłosił wojewoda.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Informację o tym, że placówka w Puławach jest "przewidywana jako ewentualny szpital zakaźny" jako pierwsza przekazała Ewa Zybała, starosta lubartowski. Tę samą wiadomość, w czwartek, podczas specjalnej konferencji prasowej, potwierdził wojewoda lubelski Lech Sprawka. Nowym zadaniem szpitala z ul. Bema w Puławach ma być przyjmowanie wyłącznie chorych na Covid-19, a także osoby z podejrzeniami infekcji wymagające hospitalizacji. Gotowość ma być osiągnięta w najbliższy poniedziałek.

– Pierwszy ruch to zamknięcie przyjęć nowych pacjentów na zabiegi planowe i inne. W kolejnych dniach rozpoczną się natomiast wypisy tych pacjentów, których stan będzie na to pozwalał. W sytuacji, jeśli przed poniedziałkiem część osób nadal będzie wymagała hospitalizacji, będziemy ich przenosić do innych szpitali – zapowiedział wojewoda, Lech Sprawka.

Na przyjmowanie chorych m.in. z Puław przygotowują się już pozostałe szpitale powiatowe, które nie są przewidywane jako zakaźne. Z tego powodu już teraz odwoływane są operacje (poza tymi ratującymi życie) w szpitalu lubartowskim.

O tym, że w każdym województwie muszą być wyznaczone szpitale zakaźne (przynajmniej jeden) do leczenia osób z koronawirusem zdecydował minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Celem jest to, by umożliwić separację chorych na Covid-19 od pozostałych pacjentów wymagających leczenia na inne, niezakaźne choroby. O wyborze Puław zdecydowały władze wojewódzkie.

– To miasto dobrze skomunikowane, a działający w nim szpital posiada zarówno oddział zakaźny, a także inne, jak położnicy, kardiologiczny, ortopedyczny, czy neurologiczny. Poza tym szpital w Puławach cieszy się bardzo dobrą opinią – chwalił puławską placówkę wojewoda.

Obecność innych oddziałów ma być o tyle ważna, że osoby z koronawirusem mogą wymagać również innego rodzaju opieki. Zainfekowane mogą być m.in. kobiety w ciąży, osoby z urazami itp. Wojewoda pochwalił także dyrektora puławskiego SP ZOZ Piotra Rybaka, nazywając go "sprawnym zarządzającym".

Pacjenci z powiatu puławskiego (niezakaźni) powinni przygotować się na niedogodności związane z kierowaniem ich do innych miast.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 199

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pulawiak / 12 marca 2020 r. o 15:20
+113
Czas pogratulować władzom województwa które wykazały się absolutną niekompetencją. Szpital jednoimienny na granicy województwa, gdzie przewozic będą np. pacjentów z Tomaszowa, Hrubieszowa czy Zamościa to absurd. Szpital w miescie gdzie jest zaklad pracy, w ktorym pracuje kilka tysiecy osob i ktorego nie mozna zamknąć! Przeciez lekarze, pielegniarki z tego szpitala beda wracac do rodzin, gdzie sa pracownicy Azotow i rozsiewac to maksymalnie. Skupisko ludzi w Azotach ogromne i jakas tega glowa wymyslila tu zwozenie wszystkich z wojewodztwa zamiast wydzielic jeden ze szpitali w Lublinie, gdzie mozna obecnych pacjentow przewiezc z jednego miejsca w drugie natychmiastowo. Zarzniecie to miasto bardzo szybko. Gratulacje raz jeszcze.
Czas pogratulować władzom województwa które wykazały się absolutną niekompetencją. Szpital jednoimienny na granicy województwa, gdzie przewozic będą np. pacjentów z Tomaszowa, Hrubieszowa czy Zamościa to absurd. Szpital w miescie gdzie jest zaklad pracy, w ktorym pracuje kilka tysiecy osob i ktorego nie mozna zamknąć! Przeciez lekarze, pielegniarki z tego szpitala beda wracac do rodzin, gdzie sa pracownicy Azotow i rozsiewac to maksymalnie. Skupisko ludzi w Azotach ogromne i jakas tega glowa wymyslila tu zwozenie wszystkich z wojewodztwa zam... rozwiń
Avatar
Gosc / 12 marca 2020 r. o 15:24
+69
Przekształcić powinni szpital w Lublinie lub Bełżycach, ze względu na wystąpienie już tam koronawirusa. A do miasta w którym do tej pory nie odnotowano przypadku koronawirusa nie sprowadzać chorych! W Puławach tylko zwiększy liczbę zachorowań ! Poza tym co z pacjentami którzy będą potrzebować pomocy? W Lublinie jest kilka szpitali o mniej poszlakowanej opinii niż w Puławach!!
Avatar
kirk / 12 marca 2020 r. o 15:21
+58
Decyzja o wyborze Puławskiego szpitala jest nieracjonalna! Skoro z okolic Puław nie ma żadnego przypadku, przynajmniej na razie, to po co zwozić chorych do tak wielkiego budynku szpitala? W szpitalu w Bełżycach przebywa ciągle zakażony mężczyzna którego mają wieźć do Lublina. I co? Za chwilę zawiozą go z Lublina do Puław? Po co robić takie zamieszanie? 18 osób [na tę chwilę] spokojnie można hospitalizować w niewielkim i tak już "zakażonym" szpitalu w Bełżycach.
Avatar
Mieszkaniec Puław / 12 marca 2020 r. o 15:20
+58
W Lublinie tyle szpitali co mają oddziały zakaźne, chorych będą wozić z całego województwa, później kto odkazi ten szpital? Kto wyraził zgodę na taką decyzję z puławskiego PIS'u???
Avatar
adam / 12 marca 2020 r. o 15:51
+52
czuję sie jakbymnie ktoś wytypował do kary śmierci !!! ani szpital z dobra reputacją ,ani personel!!! ciekawe czy środki ochrony osobistej posiadają i respiratory.?!!!! za chwilę zamkną nas w miescie i bedzie zakaz opuszczania granic -- bo tu zrobią kolebkę wirusa!!!!
Avatar
puławianin / 12 marca 2020 r. o 15:51
+47
czy kogoś doszcętnie pogięło? mamy jeden szpital, lublin ma ich 5 w tym już w jednym są chorzy na koronowirusa (po co przenosić wirus do nowego miejsca?). mamy ogormy zakład produkcyjny i najlepszy w polsce instytut badawczy. nie mamy ani jednego zarażonego. po co to świństwo tutaj? chcą zamknąć zakłady? kto tam będzie pracował na kwarantannach? zamierzony efekt obniżnia rentowności spółki? do tego idealna okaza by zrobić nowe ognisko na kilkadzieśiąt tysięczy osób.  kazdyw  rodzinie ma kogoś kto pracuje na zakładach azotowych. wystarczy jeden nosiciel za bramą ZA i mamy kilkanaście tyś zarazonych. 
czy kogoś doszcętnie pogięło? mamy jeden szpital, lublin ma ich 5 w tym już w jednym są chorzy na koronowirusa (po co przenosić wirus do nowego miejsca?). mamy ogormy zakład produkcyjny i najlepszy w polsce instytut badawczy. nie mamy ani jednego zarażonego. po co to świństwo tutaj? chcą zamknąć zakłady? kto tam będzie pracował na kwarantannach? zamierzony efekt obniżnia rentowności spółki? do tego idealna okaza by zrobić nowe ognisko na kilkadzieśiąt tysięczy osób.  kazdyw  rodzinie ma kogoś kto pracuje na zakładach azotowych. wystarczy jed... rozwiń
Avatar
Puławianka / 12 marca 2020 r. o 15:53
+36
Kolejna genialna decyjza rządzących. Taki szpital powinien być w mieście, gdzie jest nawięcej zarażonych a nie w miejscu wolnym od wirusa. Przynajmniej do tej pory...
Avatar
Gość / 12 marca 2020 r. o 15:50
+35
Będą przewozić chorych z całego lubelskiego do miasta, w którym do tej pory nie odnotowano zachorowań? Czy ktoś zadał sobie pytanie co będzie jak ktoś zawlecze ten syf do Zakladów Azotowych?
Avatar
lll / 12 marca 2020 r. o 15:28
+34
żadno miejce nie bedzie dobre, bo w kazdym jest jakis duzy zaklad itp. akurat Pulawy nie nazwala bym dobrym, porazka, a sor to tragedia, brak kompetentych lekarzy!!!!
Avatar
zasiek / 12 marca 2020 r. o 16:00
+32
Fatalna decyzja. Lublin w centrum województwa z większą ilością oddziałów zakaźnych. Do Puław będą zwozić z pod granicy wschodniej,  a z Puław chorych na inne choroby będą wozić nie wiadomo gdzie. Logistcznie na pewno wbrew zasadom, a ze względu bezpieczeństwa jeszcze gorsza decyzja. alejak.pl
Avatar
Tragedia!!!!! / 16 marca 2020 r. o 09:04
+1
Tragediaaa!!!! Wypisują ludzi ze szpitala w ciężkich stanach jak to możliwe kto na to pozwala ku......a!!!!! Ludzie weźmy się wszyscy w garść i w końcu coś z tym trzeba zrobić bawią się naszym zdrowiem i życiem prowadząc rozgrywki między sobą Masakra ze człowiek doczekał takich czasów
Avatar
Ja 55 / 15 marca 2020 r. o 18:30
0
Myślę że trzeba też pogratulować PiS z Ryk. To ich sposób na kasę i funkcjonowanie upadajacego i nierentownego szpitala poprzez dostep do ministra Kowaczyka.
Avatar
Gość z Puław / 15 marca 2020 r. o 15:53
0
Ręce opadają. Macie 8 szpitali w Lublinie i się pchacie do nas. Wojewoda do ....Du. Mam nadzieję że karma do niego wróci jak mu wszyscy Pulawianie źle życzą.
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 14:16
0
Ale czego tutaj nie rozumiemy...przekształcenie szpitala w zakaźny pociąga za sobą ogromne finansowanie ... pieniądze! Sprawny zarządzający ? Tak sprawnie podejmuje decyzję ekonomiczne nie patrząc na sprawy ludzkie. Począwszy od zwolnień doświadczonych pracowników w 2016 roku.. nazywany planem naprawczym . P.Rybak Nic nie ryzykuje pochodzi z innego miasta :) to personel medyczny bedzie ewentualnie narażony.. i ich rodziny. Decyzja o tym że miejscem leczenia covid19 są Pulawy nie nalezala tylko do wojewoda... ale rowniez do Pana ekonomisty j.w.
Avatar
Chory z Sor / 14 marca 2020 r. o 17:53
-1
Polecam tele konsultacje : Telemedi.co/pl/ Wygodny i bezpieczny kontakt z lekarzem, recepty , Zwolnienia...
Avatar
Puławiak / 13 marca 2020 r. o 17:49
+3
Maju,jak najsza secesja od idioty wojewodzkiego.
Avatar
Beti / 13 marca 2020 r. o 17:38
+9
A co z chorym dzieckiem po godz 19? Jeśli nie ma samochodu??
Avatar
.,. / 13 marca 2020 r. o 16:20
+3
Gdyby rządziła w Polsce, na Lubelszczyźnie i w powiecie puławskim PO nie byłoby problemu tego szpitala, że zakaźny... pewnie nie byłoby wtedy żadnego szpitala.
Tak sądzisz? To podaj dane, ile szpitali i/lub oddziałów szpitalnych zlikwidowano za czasów PO, a ile za PiS.
 Liczba szpitali w Polsce:  w latach 2005-2007 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 33 w latach 2007-2015 (PO–PSL) zwiększyła się ↑ o 208  w latach 2015-2018 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 7 Liczba oddziałów szpitalnych w Polsce:  w latach 2005-2007 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 9  w latach 2007-2015 (PO-PSL) zwiększyła się ↑ o 964  w latach 2015-2018 (PiS) zwiększyła się ↑ o 295 Liczba łóżek w szpitalach w Polsce:  w latach 2005-2007 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 4 470  w latach 2007-2015 (PO-PSL) zwiększyła się ↑ o 11 971  w latach 2015-2018 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 5 262
 Liczba szpitali w Polsce:  w latach 2005-2007 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 33 w latach 2007-2015 (PO–PSL) zwiększyła się ↑ o 208  w latach 2015-2018 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 7 Liczba oddziałów szpitalnych w Polsce:  w latach 2005-2007 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 9  w latach 2007-2015 (PO-PSL) zwiększyła się ↑ o 964  w latach 2015-2018 (PiS) zwiększyła się ↑ o 295 Liczba łóżek w szpitalach w Polsce:  w latach 2005-2007 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 4 470  w latach 2007-2015 (PO-PSL) zwiększyła się ↑ o 1... rozwiń
Avatar
bolek / 13 marca 2020 r. o 15:46
+7
Jak ktoś nie uratuje życia naszych bliskich w przypadku zawału czy udaru, proponuje składać pozwy zbiorowe, za takie decyzje. A jak pół miasta zachoruje proponuje by Tarnów przejął wszystko, do końca :-)))
Avatar
z belzyc / 13 marca 2020 r. o 15:42
+10
Czy pan wojewoda skontaktował się z Biurem Bezpieczeństwa Azotow, jakie zagrożenie niesie rozniesienie epidemii na 4 tys pracowników lub chociaż połowę? Epidemia to nie tylko koronawirus to zagrożenie od niebezpiecznych instalacji. Nie chcemy tu Czarnobyla ani Koronawirusa!!! Chcemy żyć i pracować. W Lublinie macie 8 szpitali to zróbcie u siebie zakaźny. A nie na nas zrzucacie odpowiedzialność. Gdzieś być musi, no pewnie, musi być tam gdzie nie ma żadnego innego do ratowania życia zawalowca. Ręce opadają.A do Lubartowa 25 km...
Zobacz wszystkie komentarze 199

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katastrofa smoleńska. Jak w Wielki Piątek uczcimy 10. rocznicę

Katastrofa smoleńska. Jak w Wielki Piątek uczcimy 10. rocznicę

10 kwietnia przypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. W tym roku ze względu na stan epidemii nie jest możliwe upamiętnienie Ofiar tak, jak było do tej pory.

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Jest ich już wielu. Szyją maseczki, robią zakupy seniorom, pomagają w szpitalach, wyprowadzają psy na spacer. Przedstawiamy niektórych z nich

Motocyklami rozwożą maseczki do szpitali na całej Lubelszczyźnie

Motocyklami rozwożą maseczki do szpitali na całej Lubelszczyźnie

Już ponad 7 tysięcy maseczek udało się uszyć dzięki staraniu stowarzyszenia Moto Inicjatywa. Maski trafiły do służb medycznych z całej Lubelszczyzny.

Sztuka w czasach zarazy na platformie Arte. Co warto obejrzeć?

Sztuka w czasach zarazy na platformie Arte. Co warto obejrzeć?

Klubowe imprezy bez wychodzenia z domu, koncerty przez internet, wirtualne wystawy - w czasie epidemii koronawirusa zmienia się cały świat, a wraz z nim kultura i sztuka. Platforma VOD Arte zaprasza do odkrywania za darmo filmów dokumentalnych próbujących odpowiedzieć na pytanie, jak epidemia zmienia i zmieni w przyszłości świat sztuki

Kontrole na granicach wewnętrznych przedłużone do 3 maja

Kontrole na granicach wewnętrznych przedłużone do 3 maja

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) została przedłużona o kolejne 20 dni. Granicę można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą też nadal prowadzone w portach morskich i na lotniskach.

Studenci z Ukrainy nie mogą sami wyjść po zakupy. Wszystko przez epidemię

Studenci z Ukrainy nie mogą sami wyjść po zakupy. Wszystko przez epidemię

Pochodzący z Ukrainy studenci pierwszego roku nie mogą wyjść samodzielnie po bułki, chyba że poproszą o to kogoś dorosłego. Wszystko przez ograniczenia związane z koronawirusem.

Dęblin: Żona nie wytrzymała z mężem. Chwyciła za nóż

Dęblin: Żona nie wytrzymała z mężem. Chwyciła za nóż

63-latka z Dęblina odpowie za usiłowanie zabójstwa swojego męża. Zaatakowała go nożem, podczas domowej awantury. Mężczyzna trafił do szpitala.

Zoolog: koronawirus zaczął się prawdopodobnie od nietoperzy. Te ssaki bardzo interesują naukowców

Zoolog: koronawirus zaczął się prawdopodobnie od nietoperzy. Te ssaki bardzo interesują naukowców

Rozmowa z prof. dr. hab. Piotrem Tryjanowskim, dyrektorem Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Piłkarki MKS Perły Lublin powalczą o kolejne wyróżnienia

Piłkarki MKS Perły Lublin powalczą o kolejne wyróżnienia

Kapituła PGNiG Superligi Kobiet po raz pierwszy w historii rozdała nominacje do tytułu Gladiatorów 2020. W gronie wyróżnionych znalazło się wiele zawodniczek MKS Perła Lublin

W Lublinie rozkwitają tysiące żonkili. Najbezpieczniej podziwiać je na zdjęciach
galeria

W Lublinie rozkwitają tysiące żonkili. Najbezpieczniej podziwiać je na zdjęciach

W trzech miejscach w Lublinie – na skarpie przy Zamku (na zdjęciach), koło Centrum Kultury i na pasie zieleni przy ul. Krańcowej widać mnóstwo żonkili. Właśnie zaczynają zwracać na siebie uwagę, bo zakwitają. Kilka tysięcy cebulek posadzili jesienią uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów, XXI LO i studenci Wydziału Ogrodnictwa UP – wolontariusze Hospicjum Dobrego Samarytanina oraz biuro Miejskiego Architekta Zieleni. Wszystko w ramach akcji Hospicyjne Pola Nadziei.

Biała Podlaska: Autyści nie rozumieją, czym jest koronawirus. Nie wiedzą, dlaczego ich dzień jest teraz inny

Biała Podlaska: Autyści nie rozumieją, czym jest koronawirus. Nie wiedzą, dlaczego ich dzień jest teraz inny

– To wyzwanie zarówno dla nauczycieli, naszych podopiecznych, jak i ich rodziców – tak o zdalnym nauczaniu mówi Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia Wspólny Świat. Otacza ono opieką ponad 200 osób z autyzmem.

Magiczne Ogrody już kwitną. Tulipany oglądać można na razie tylko na zdjęciach

Magiczne Ogrody już kwitną. Tulipany oglądać można na razie tylko na zdjęciach

W Magicznych Ogrodach Rodzinnym Parku Tematycznym znajdujący się pod Janowcem kwitną już tulipany.

Parczew: Były pracownik szpitala stanie przed sądem. Przeglądał dokumentację medyczną swojej kochanki

Parczew: Były pracownik szpitala stanie przed sądem. Przeglądał dokumentację medyczną swojej kochanki

Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu pracownikowi szpitala w Parczewie. Mężczyzna bezprawnie przeglądał dokumentację pacjentki. Wcześniej wdał się z nią w romans, a kobieta zaszła w ciążę.

„Starosta na jeden dzień”. Starostwo włączyło się w aukcję dla szpitala w Lubartowie

„Starosta na jeden dzień”. Starostwo włączyło się w aukcję dla szpitala w Lubartowie

Starostwo Powiatowe w Lubartowie jest kolejną instytucją, która włączyła się aukcję charytatywną dla SP ZOZ w Lubartowie. Licytacja jest szczególna, bo można zostać „starostą na jeden dzień”.

Pociąg, który wykoleił się w Motyczu sam zaczął jechać? Przyczyny wypadku bada specjalna komisja

Pociąg, który wykoleił się w Motyczu sam zaczął jechać? Przyczyny wypadku bada specjalna komisja

Do nietypowego wypadku doszło w nocy ze środy na czwartek na stacji Motycz. – Wykoleiła się lokomotywa i wagony towarowe załadowane tłuczniem – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, bo w lokomotywie najprawdopodobniej nie było maszynisty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.