Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 lutego 2018 r.
17:18

Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" na zakręcie. Co się wydarzyło na wyjeździe?

0 131 A A
Aleksandra Rolska i Anna Rolska zdecydowały o odejściu z zespołu
Aleksandra Rolska i Anna Rolska zdecydowały o odejściu z zespołu (fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Jeden z najbardziej znanych zespołów folklorystycznych w kraju, puławski ZPiT „Powiśle” stracił swoją wieloletnią dyrektor. Aleksandra Rolska niespodziewanie odeszła na emeryturę, a jej córka, główna instruktor i autorka sukcesów par turniejowych Anna Rolska zrezygnowała z pracy.

Nagłe odejście obu pań zachwiało zespołem. Anna Rolska tłumaczy, że powodem zakończenia jej pracy w Puławskim Ośrodku Kultury był narastający od miesięcy konflikt. Jego podłożem miał być ubiegłoroczny wyjazd młodzieżowej grupy „Powiśla” na festiwal folklorystyczny do Pyrzyc.

– Pojechałam na ten wyjazd jako opiekun i drugi instruktor tańca. Podczas wyjazdu doszło do konfliktu o podłożu wychowawczym pomiędzy instruktorami tańca, a grupą młodzieżową – pisze była już instruktorka tańca POK, której zdaniem, sprawa do dzisiaj nie została dostatecznie wyjaśniona. – Ten konflikt eskalował na cały zespół i z dnia na dzień przybiera na sile – podkreśla Anna Rolska w liście otwartym do prezydenta i dodaje, że „należy jak najszybciej go rozwiązać wszelkimi dostępnymi sposobami, zanim sytuacja całkowicie wymknie się spod kontroli”.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 131

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adam / 2 lutego 2018 o 15:58
+2
Witam wzystkich forumowiczów! Powiśle zawisło nad przepaścią......... Nie po raz pierwszy! Mamcia - założycielka zespołu i wieloletni Kierownik i Choreograf pod koniec lat 70-tych, mówiąc delikatnie, przechodziła gehennę związaną z ówczesnym organem nadzorującym czyli WRZZ Lublin. Pan W...k, Pani T...s i kilka innych osób, doprowadzili do odejścia Mamci i niemal wygasnięcia Powiśla. Łańcuch ludzi dobrej woli pochłątniętych pasją folkloru, ówcześni tancerze ( w tym Ola) i władze Puław,doprowdzili do przenosin zespołu z Końskowoli do Domu Chemika. Mamcia wróciła i cały dorobek z  czasem przekazała swojej Następczyni, ku chwale miasta, powiatu, województwa e.t.c. POTRZEBA KOLEJNEGO KOMPROMISU!!!!!!!! Wszystkim!, w tym Władzom Miasata, Powiatu i POK powinno zależeć na TYM, co powstało 65 lat temu(w tym roku jest jubileusz!!!!) i stało sie AMBASADOREM regionu a jednocześnie swoistą Powiślańską Rodziną łączącą pokolenie pasjonatów i miłośników folkloru, z którch dumna jest nieżyjąca już Mamcia!!!!!!  p.s. Nie obwiniajmy nikogo! Błędy sie zdarzają wszystkim!!!!!! W tak ważkiej sprawie potrzeba szybkiego i madrego działania Władz, Zespołu i wszystkich komu zależy na ZPiT "POWIŚLE"  Pozdrawiam. 
Witam wzystkich forumowiczów! Powiśle zawisło nad przepaścią......... Nie po raz pierwszy! Mamcia - założycielka zespołu i wieloletni Kierownik i Choreograf pod koniec lat 70-tych, mówiąc delikatnie, przechodziła gehennę związaną z ówczesnym organem nadzorującym czyli WRZZ Lublin. Pan W...k, Pani T...s i kilka innych osób, doprowadzili do odejścia Mamci i niemal wygasnięcia Powiśla. Łańcuch ludzi dobrej woli pochłątniętych pasją folkloru, ówcześni tancerze ( w tym Ola) i władze Puław,doprowdzili do przenosin zespołu z Końskowoli do Domu Chem... rozwiń
Avatar
z / 2 lutego 2018 o 11:47
+2
W głowach się nie mieści jak człowiek człowiekowi wilkiem. Tak łatwo wam przychodzi oczernianie. Szkoda, że nie macie odwagi podpisać się pod tymi negatywnymi komentarzami. 
Avatar
Tancerka / 13 lutego 2018 o 16:38
+1
Trzeba być Be skazy żeby tak wszystkich tych młodych ludzi potępiać... Ot wzór przykładnego rodzicielstwa...niby osoba z bliskiego otoczenia zespołu a tak szkaluje dobre imię grupy... Widać tu rodzice też przykładu nie dali i uczyli za przeproszeniem 'srać we własne gniazdo' bo taki obraz tej sprawiedliwości został pokazany... Czy tak? skoro takie oburzenie teraz to może Warto zapytać dlaczego tak naprawdę  instruktor odchodzi w roku jubileuszowym i nie mówię tu o Pani Oli. 
Avatar
Anna / 13 lutego 2018 o 12:17
+1
No wczoraj na komisji daliście popis kochani rodzice... Najlepsze było pytanie dlaczego Panie Rolskie zostawiły zespół. No właśnie dlaczego??? Może dlatego, że nie jest dla nich aż tak ważny jak trąbią. Zostawiły zespół w roku jubileuszu, w atmosferze skandalu! Nic tego nie tłumaczy! Miały nadzieję, ze radni i prezydent będą błagać żeby zostały??? Aż tak niezastąpione nie są. 
Avatar
max / 12 lutego 2018 o 13:07
+1
Nie. Po prostu ważne jest dobre imię:  zespołu "Powiśle", miasta, Domu Chemika. Każdy, któremu te dobra są najwyższe, będzie się cieszył ze zmian.
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 08:19
+1
No to chyba nie czytasz ze zrozumieniem ani między wierszami...też pewnie grzejesz dupsko blisko dyrekcji skoro zmiany Ci tak pasują !!
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 20:36
+1
Akurat nie jestem rodzicem. Widzę Powiśle na każdej próbie. Znam od lat. I cieszę ze zmian, które właśnie się stały. A o piciu zwolenniczka pani Anny najwięcej pisała. Nie rodzice. Życzę miłych wrażeń.
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 11:59
+1
Ale dlaczego zaraz z grupy wazeliny ? To że ktoś się nie solidaryzuje z bandą rozpuszczonych nastolatków to nie znaczy, że jest wazelina drugiej strony ! No ludzie...każdy ma swój punkt widzenia - widać, że większość zajadlych komentarzy to piszą sami rodzice ;)
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 07:32
+1
Ale to właśnie Wy - przeciwnicy Pań Rolskich, zaczeliscie tu sami pisać o piciu..to Wy ujawniliscie wszystkim, że chodzi o alkohol - uderz w stół, a nożyce się odezwa. I nie trzeba być w grupie "wazeliny" żeby mieć swój rozum i dostrzegać problem.
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 20:54
+1
Widać odezwał się rodzić z grupy wazeliny. Proszę skończyć z tym pisaniem o piciu. Właśnie w tej grupie rodziców po raz pierwszy dzieci zobaczyły alkohol wśród opiekunów (czyt.rodziców) i jakoś żadna pani instruktorka nie zareagowała. Żadni rodzice nigdy do tej pory alkoholu tak oficjalnie nie wyciagali. Koniec. Pisania. I tych rodziców. Mam nadzieję.
Avatar
Tancerka / 13 lutego 2018 o 16:38
+1
Trzeba być Be skazy żeby tak wszystkich tych młodych ludzi potępiać... Ot wzór przykładnego rodzicielstwa...niby osoba z bliskiego otoczenia zespołu a tak szkaluje dobre imię grupy... Widać tu rodzice też przykładu nie dali i uczyli za przeproszeniem 'srać we własne gniazdo' bo taki obraz tej sprawiedliwości został pokazany... Czy tak? skoro takie oburzenie teraz to może Warto zapytać dlaczego tak naprawdę  instruktor odchodzi w roku jubileuszowym i nie mówię tu o Pani Oli. 
Avatar
Anna / 13 lutego 2018 o 12:17
+1
No wczoraj na komisji daliście popis kochani rodzice... Najlepsze było pytanie dlaczego Panie Rolskie zostawiły zespół. No właśnie dlaczego??? Może dlatego, że nie jest dla nich aż tak ważny jak trąbią. Zostawiły zespół w roku jubileuszu, w atmosferze skandalu! Nic tego nie tłumaczy! Miały nadzieję, ze radni i prezydent będą błagać żeby zostały??? Aż tak niezastąpione nie są. 
Avatar
max / 12 lutego 2018 o 13:07
+1
Nie. Po prostu ważne jest dobre imię:  zespołu "Powiśle", miasta, Domu Chemika. Każdy, któremu te dobra są najwyższe, będzie się cieszył ze zmian.
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 08:19
+1
No to chyba nie czytasz ze zrozumieniem ani między wierszami...też pewnie grzejesz dupsko blisko dyrekcji skoro zmiany Ci tak pasują !!
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 20:36
+1
Akurat nie jestem rodzicem. Widzę Powiśle na każdej próbie. Znam od lat. I cieszę ze zmian, które właśnie się stały. A o piciu zwolenniczka pani Anny najwięcej pisała. Nie rodzice. Życzę miłych wrażeń.
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 11:59
+1
Ale dlaczego zaraz z grupy wazeliny ? To że ktoś się nie solidaryzuje z bandą rozpuszczonych nastolatków to nie znaczy, że jest wazelina drugiej strony ! No ludzie...każdy ma swój punkt widzenia - widać, że większość zajadlych komentarzy to piszą sami rodzice ;)
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 07:32
+1
Ale to właśnie Wy - przeciwnicy Pań Rolskich, zaczeliscie tu sami pisać o piciu..to Wy ujawniliscie wszystkim, że chodzi o alkohol - uderz w stół, a nożyce się odezwa. I nie trzeba być w grupie "wazeliny" żeby mieć swój rozum i dostrzegać problem.
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 20:54
+1
Widać odezwał się rodzić z grupy wazeliny. Proszę skończyć z tym pisaniem o piciu. Właśnie w tej grupie rodziców po raz pierwszy dzieci zobaczyły alkohol wśród opiekunów (czyt.rodziców) i jakoś żadna pani instruktorka nie zareagowała. Żadni rodzice nigdy do tej pory alkoholu tak oficjalnie nie wyciagali. Koniec. Pisania. I tych rodziców. Mam nadzieję.
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 11:28
+1
"A dzieciaki? cóż... chyba powinny mieć inne zajęcia niż obserwowanie na każdym kroku wszystkich innych.." - tancerka Ty tak serio ??? I że niby to dla Ciebie normalne, że od małego dzieci uczą się, że na wyjazdach się chleje i rozrabia ?!? Naprawde jestes taką ignorantka czy sama dajesz taki przyklad swoim dzieciom/czy też jesteś dzieciakiem mającym taki przykład od rodziców ? Bardzo dobrze, że wreszcie ktoś się wziął za to i postanowił zrobić z tym porządek. Wreszcie moze moje dziecko nie będzie patrzylo na wyjazdach jak jego starsi koledzy się zataczaja i rzucają mięsem pijani (tak już było w Macedonii więc jednak dzieci patrzą). Brawo Panie Rolskie !!
"A dzieciaki? cóż... chyba powinny mieć inne zajęcia niż obserwowanie na każdym kroku wszystkich innych.." - tancerka Ty tak serio ??? I że niby to dla Ciebie normalne, że od małego dzieci uczą się, że na wyjazdach się chleje i rozrabia ?!? Naprawde jestes taką ignorantka czy sama dajesz taki przyklad swoim dzieciom/czy też jesteś dzieciakiem mającym taki przykład od rodziców ? Bardzo dobrze, że wreszcie ktoś się wziął za to i postanowił zrobić z tym porządek. Wreszcie moze moje dziecko nie będzie patrzylo na wyjazdach jak jego sta... rozwiń
Avatar
Agnieszka / 9 lutego 2018 o 07:35
+1
Chyba juz powinna sie zakończyć ta batalia. Wiekszość rodziców, których dzieci uczęszczają na zajęcia "POWIŚLA" w ostatnich dniach otrzymała pismo wyjaśniające z Puławkiego Ośrodka Kultury DOM CHEMIKA podpisane przez Dyrektora. Napisane bardzo czytelnie, co nie powinno już wzbudzać niepotrzebnych emocji. Także po feriach normalnie, do zobaczenia... Z nowymi siłami nowymi pomysłami i w nowej odsłonie!
Zobacz wszystkie komentarze 131

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamość jak z bajki. Rynek Wielki już oświetlony na święta [zdjęcia]
galeria

Zamość jak z bajki. Rynek Wielki już oświetlony na święta [zdjęcia] 1 4

Rynek Wielki w Zamościu już jest świątecznie oświetlony. 6 grudnia o godz. 18 mieszkańcy i turyści zostali zaproszeni na oficjalny pokaz kolorowych świecidełek

Chłopiec nie miał szans w starciu z matką, która postanowiła go zabić. "Czemu to dziecko było winne?"
Magazyn
galeria
film

Chłopiec nie miał szans w starciu z matką, która postanowiła go zabić. "Czemu to dziecko było winne?" 31 10

Jak można mordować własne dziecko? Czemu to dziecko było winne? - zastanawiają się mieszkańcy rodzinnej miejscowości 10-letniego Filipa. Zwłoki chłopca odnaleziono w lubelskim hostelu. Do zabójstwa przyznała się matka.

"Boże Narodzenie w baroku". Koncert w Filharmonii Lubelskiej
7 grudnia 2019, 18:00

"Boże Narodzenie w baroku". Koncert w Filharmonii Lubelskiej 0 0

7 grudnia o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zostanie zorganizowany koncert "Boże Narodzenie w baroku".

To budynek znany lubelskim studentom. Tak się może zmienić, kiedy powstanie tu nowe muzeum
galeria

To budynek znany lubelskim studentom. Tak się może zmienić, kiedy powstanie tu nowe muzeum 5 4

Cztery prace wpłynęły w konkursie na koncepcję architektoniczną Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej. Autorzy zwycięskiej zostaną zaproszeni do negocjacji i będą mieli szansę zaprojektować siedzibę powstającej w Lublinie instytucji.

Hit w hali Globus. MKS Start zagra z Anwilem Włocławek

Hit w hali Globus. MKS Start zagra z Anwilem Włocławek 0 2

W sobotę o godz. 17.30 Start Lublin podejmie w hali Globus Anwil Włocławek. Po 10 kolejkach niespodziewanie to gospodarze są wyżej w tabeli

Ukrainiec zapłacił 26 500 zł grzywny i wyszedł na wolność

Ukrainiec zapłacił 26 500 zł grzywny i wyszedł na wolność 7 4

Był poszukiwany, więc zmienił paszport, żeby uniknąć odpowiedzialności. Ale to nie nie zwiodło funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pracujących w Dorohusku.

"Nie można tej sprawy traktować tylko jako osobistego problemu Piotra Kowalczyka". Komentarze polityków

"Nie można tej sprawy traktować tylko jako osobistego problemu Piotra Kowalczyka". Komentarze polityków 11 67

W piątek zamojski sąd aresztował na trzy miesiące Piotra Kowalczyka. Wraz z nim do aresztu trafili także jego trzej współpracownicy: Mariusz P., Adam M. oraz Maciej S. To przedsiębiorcy z Lublina, działający na rynku nieruchomości. Prokuratura wnioskowała o tymczasowe aresztowanie całej czwórki. Dziś sąd przychylił się do argumentów śledczych.

13. Kazimierski Jarmark Świąteczny
7 grudnia 2019, 10:00

13. Kazimierski Jarmark Świąteczny 0 0

W tym roku wyjątkowy kazimierski jarmark zorganizowany zostanie w dniach 7-8 grudnia na Rynku i tradycyjnie będzie połączony z Kiermaszem Smaków Regionalnych "Zasmakuj w Kazimierzu". Organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Wystawa "Tu Obywatele" na Placu Wolności
7 grudnia 2019, 13:30

Wystawa "Tu Obywatele" na Placu Wolności 0 1

Kontrmiesięcznice obywatelskie doczekają się artystycznego podsumowania. Dwa lata wytrwałego protestu zostały udokumentowane w formie wyjątkowego albumu, na który złożyło się ponad 260 zdjęć. Promocja wydawnictwa połączona z wernisażem wystawy fotografii odbędzie się 7 grudnia o godz. 13.30 na Placu Wolności w Lublinie.

Rywal z górnej półki. LUK Politechnika zmierzy się z Lechią Tomaszów Mazowiecki

Rywal z górnej półki. LUK Politechnika zmierzy się z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0 0

Początek sobotniego spotkania w hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich o godzinie 20

Podwyżki za żłobek w Świdniku. Za leżakowanie i zupę

Podwyżki za żłobek w Świdniku. Za leżakowanie i zupę 0 4

Wzrośnie stawka z wyżywienie dziecka w miejskich żłobkach w Świdniku. Od nowego roku wyższa będzie też opłata za pobyt dziecka w takiej placówce. Jednak w przypadku nieobecności malucha są przewidziane zniżki. Urząd Miasta przygotowuje się też do wprowadzenia udogodnień dla rodziców.

"Paka dla bezdomniaka". Koncert charytatywny na rzecz psów ze schorniska w Krzesimowie
7 grudnia 2019, 17:00

"Paka dla bezdomniaka". Koncert charytatywny na rzecz psów ze schorniska w Krzesimowie 0 0

Były już parada "adopciaków" ulicami miasta, akcja pod hasłem "Nie kupuj, adoptuj", połączoną z meczem piłkarskim i kolejne edycje "Paki dla bezdomniaka". Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku kolejny raz chce pomóc Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie i w sobotę organizuje koncert charytatywny.

S17. Wkrótce otworzą kolejne odcinki trasy Lublin-Warszawa. Zmiany w Kołbieli
galeria
film

S17. Wkrótce otworzą kolejne odcinki trasy Lublin-Warszawa. Zmiany w Kołbieli 53 17

Dobra wiadomość dla kierowców. Niedługo dostępne mają być kolejne fragmenty budowanej trasy S17 między Lublinem a Warszawą

Foto Notatki. Wernisaż wystawy Maksa Skrzeczkowskiego w Kazimierzu Dolnym
7 grudnia 2019, 13:00

Foto Notatki. Wernisaż wystawy Maksa Skrzeczkowskiego w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Foto Notatki" to tytuł wystawy fotografii Maksa Skrzeczkowskiego, która będzie prezentowana na Dziedzińcu Zamkowym w Kazimierzu Dolnym. Otwarcie ekspozycji nastąpi 7 grudnia o godz. 13.

W Świdniku przybyło świątecznych dekoracji

W Świdniku przybyło świątecznych dekoracji 3 3

W Świdniku zamontowane zostały już dekoracje świąteczne. Niektóre zdobiące miasto elementy Ratusz kupił w tym roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!