Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 lipca 2013 r.
19:04
Edytuj ten wpis

Zjazd muzułmanów w Puławach pod osłoną policji

Autor: Zdjęcie autora (mic)
0 10 A A
Plakat zjazdu.
Plakat zjazdu.

W czwartek w Puławach podczas 23. Zjazdu Muzułmanów spotka się prawie 500 wyznawców islamu. Przeciwnicy imprezy zapowiadają protest. W ciągu kilku tygodni na Facebooku poparło go ponad 1500 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do Urzędu Miasta wpłynęły też dwa wnioski dotyczące organizacji protestu. Miałby się on odbyć na placu Chopina, w sąsiedztwie puławskiego magistratu. Żaden nie został jeszcze zatwierdzony.

– Są analizowane, mają braki formalne. Poza tym, dwie grupy chciałyby się spotkać w tym samym miejscu i czasie. To wbrew prawu. Negocjujemy. Decyzja zapadnie we wtorek po południu – informuje Marzena Szczypa z Urzędu Miasta w Puławach.

Bez względu na decyzję urzędników policja zapewnia, że w mieście będzie panować spokój.

– Od dłuższego czasu śledzimy wszystkie informacje, które pojawiają się w Internecie na temat zjazdu i spodziewanego protestu. Mamy informacje zebrane operacyjnie, prowadzimy również tzw. biały wywiad w Internecie. Będziemy gotowi na każdy wariant i zapewnimy bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, protestującym i gościom – zapewnia Marcin Koper z puławskiej policji.

Policja sprawdza również, czy wpisy na internetowych forach nie miały charakteru nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym. – Mamy kilka przypadków, które są teraz analizowane przez nas i przez prokuraturę – mówi Koper.

Protest przeciwko kongresowi nie zniechęci muzułmanów do odwiedzenia Puław. – Konstytucja gwarantuje nam wolność wyznania – komentuje Paweł Dudek, rzecznik 23 Zjazdu Muzułmanów w Puławach.

W programie kongresu, który odbędzie się między 4 a 7 lipca jest m.in. modlitwa, seminaria dla kobiet i dzieci, część artystyczna i sportowa. Zjazd wyznawców islamu organizowany m.in. przez Ligę Islamską w RP, odbędzie się w bursie Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktos / 18 sierpnia 2013 o 02:36
0

mam moc poruszania przedmiotow sila woli. oraz raz udalo mi sie wyjsc poza wlasne cialo.moja swiadomosc funkcjonowala poza cialem. zczytalem wtedy czym jest swiadomosc (dusza)a czym jest cialo.
cialo stalo sie puste jak nie zamieszkale wiele lat mieszkanie  i zczylem ze mam max okolo 20 minut aby powrócic do ciala spowrotem bo moje cialo stopniowo powoli zwalnialo funkcje zyciowe prowadzac do calkowitego zatrzymania.z powodu braku duszy i energi z niej plynacej.
odczuwajac różnice zczytujac czym jest cialo dowiedzialem sie w tedy ze cialo jest jak karton na jakis towar (swiadomosc) .i po wyjeciu towaru (swiadomosci )i tak dalej jest kartonem.po wyjciu z ciala przelecialem przez caly kosmos i poza kosmosem na obrzeżach .kosmos z zewnatrz jest jak piłka wypelniona materia gwiazdy planety.a granica w srednicy 360 stopni .jak granica panstwa.poza ta granica ukazala sie brama niebieska brama raju .wygladala w ksztalcie trujkata z pascha w srodku (komunia swieta)wygladala doklanie tak jak przelamany oplatek na wpół przez ksiedza na mszy kiedy to kaplan podnosci w czasie mszy komunie.mozesz byc pewien ze Bog istnieje.opisalem to dla ludzi niewierzacych aby zaczeli wierzyc w Boga.to nie jest wiedza z ksiazek ani zaden wymysl.opisane jest realne wydarzenie i doswiadczenie tego co faktycznie bylo.

mam moc poruszania przedmiotow sila woli. oraz raz udalo mi sie wyjsc poza wlasne cialo.moja swiadomosc funkcjonowala poza cialem. zczytalem wtedy czym jest swiadomosc (dusza)a czym jest cialo.
cialo stalo sie puste jak nie zamieszkale wiele lat mieszkanie  i zczylem ze mam max okolo 20 minut aby powrócic do ciala spowrotem bo moje cialo stopniowo powoli zwalnialo funkcje zyciowe prowadzac do calkowitego zatrzymania.z powodu braku duszy i energi z niej plynacej.
odczuwajac różnice zczytujac czym jest cialo dowiedzialem sie w ... rozwiń

Avatar
nowy / 4 lipca 2013 o 11:53
0

Może chcą nam zrobić drugą anglię albo francję nie mówiąc o belgii i holandii

Polacy nie wiedzą w co pakują się i jeszcze władza która na takie coś pozwala

Wystarcy spojrzeć co dzieje się w ww krajach

chyba że jest drugie dno tej chorej sytuacji

Arabia Saudyjska sponsoruje tego typu zabiegi

a wiemy że władza nasza to chciwa bestia jest oj chciwa

Avatar
jon / 3 lipca 2013 o 08:59
0

Podobnie sprawa zjazdu Jechowców w Puławach. Generalnie zjazdów tych wszystkich innowierców. WON z Puław!

Pisze to nieco ironicznie, chcąc podkreślić to, jak islamscy terroryści odnoszą się do ludzi nie będących wyznawcami islamu - śmierć innowiercom - tak krzyyczą wysadzając się w powietrze, czubki jedne. A skoro tak demonstrują swoje anty podejście do tychże innowierców, to co się dziwić, że i ich tutaj nie chcą....?!?....

"Dzięki" islamskim zamachowcom teraz cały świat kojarzy islam z zamachami. WIęc i ludzie sie tego boją, co się dziwić....

I tak komuniści są PO stokroć gorsi od islamistów.

uniści są PO stokroć gorsi od islamistów.

rozwiń
Avatar
olo / 3 lipca 2013 o 07:19
0

Podobnie sprawa zjazdu Jechowców w Puławach. Generalnie zjazdów tych wszystkich innowierców. WON z Puław!

Pisze to nieco ironicznie, chcąc podkreślić to, jak islamscy terroryści odnoszą się do ludzi nie będących wyznawcami islamu - śmierć innowiercom - tak krzyyczą wysadzając się w powietrze, czubki jedne. A skoro tak demonstrują swoje anty podejście do tychże innowierców, to co się dziwić, że i ich tutaj nie chcą....?!?....

"Dzięki" islamskim zamachowcom teraz cały świat kojarzy islam z zamachami. WIęc i ludzie sie tego boją, co się dziwić....

Podobnie sprawa zjazdu Jechowców w Puławach. Generalnie zjazdów tych wszystkich innowierców. WON z Puław!

Pisze to nieco ironicznie, chcąc podkreślić to, jak islamscy terroryści odnoszą się do ludzi nie będących wyznawcami islamu - śmierć innowiercom - tak krzyyczą wysadzając się w powietrze, czubki jedne. A skoro tak demonstrują swoje anty podejście do tychże innowierców, to co się dziwić, że i ich tutaj nie chcą....?!?....

"Dzięki" islamskim zamachowcom teraz cały świat kojarzy islam z zamachami. WIęc i ludzie sie tego b... rozwiń

Avatar
olo / 3 lipca 2013 o 07:01
0

Zawsze będę uważał, że wiara to wojny. Sami zobaczcie, że tłem wszystkich konfliktów jest wiara. Jedni wieżąc w coś innego niż ci drudzy - nie mogą zaakceptować innowierców obok siebie. To było zawsze i nie przyjmuje do wiadomości, że coś się tu zmieni.

Avatar
LPU / 2 lipca 2013 o 23:58
0

trzeba powiedzieć STOP!!!! :ph34r:

Avatar
LUBELAK / 2 lipca 2013 o 22:32
0

a zakłady tuż tuż - niby zjazd a węszyc mogą - a potem znowu nie znajdą tych co telefonowali do zakładu z informacją o bo-lonie.TAKI BĘDZIE EFEKT TEGO ZJAZDU...DLACZEGO AKURAT - PUŁAWY....CHEMIA ??????

Avatar
szkoda gadać / 2 lipca 2013 o 12:49
0

najlepiej będzie jak wrócą do swojego kraju i tam niech robią sobie zjazdy, a nie tutaj. My do ich kraju nie pchamy się to i wara od naszego. w głowie nie mieści się żeby takie coś działo się naszym kraju. czy tu już nie ma ludzi, którzy umieją rządzić państwem?

Avatar
max / 2 lipca 2013 o 11:37
0

A przypadkiem nie zabrakło w programie zjazdu tak ulubionej przez islamistów dekapitacji !

Avatar
maciejjo / 2 lipca 2013 o 10:54
0

no, można pojechać. Zabrać grilla, dużo wieprzowiny i najlepiej jeszcze żywą świnkę żeby mogła sobie pobiegać :)

Avatar
ktos / 18 sierpnia 2013 o 02:36
0

mam moc poruszania przedmiotow sila woli. oraz raz udalo mi sie wyjsc poza wlasne cialo.moja swiadomosc funkcjonowala poza cialem. zczytalem wtedy czym jest swiadomosc (dusza)a czym jest cialo.
cialo stalo sie puste jak nie zamieszkale wiele lat mieszkanie  i zczylem ze mam max okolo 20 minut aby powrócic do ciala spowrotem bo moje cialo stopniowo powoli zwalnialo funkcje zyciowe prowadzac do calkowitego zatrzymania.z powodu braku duszy i energi z niej plynacej.
odczuwajac różnice zczytujac czym jest cialo dowiedzialem sie w tedy ze cialo jest jak karton na jakis towar (swiadomosc) .i po wyjeciu towaru (swiadomosci )i tak dalej jest kartonem.po wyjciu z ciala przelecialem przez caly kosmos i poza kosmosem na obrzeżach .kosmos z zewnatrz jest jak piłka wypelniona materia gwiazdy planety.a granica w srednicy 360 stopni .jak granica panstwa.poza ta granica ukazala sie brama niebieska brama raju .wygladala w ksztalcie trujkata z pascha w srodku (komunia swieta)wygladala doklanie tak jak przelamany oplatek na wpół przez ksiedza na mszy kiedy to kaplan podnosci w czasie mszy komunie.mozesz byc pewien ze Bog istnieje.opisalem to dla ludzi niewierzacych aby zaczeli wierzyc w Boga.to nie jest wiedza z ksiazek ani zaden wymysl.opisane jest realne wydarzenie i doswiadczenie tego co faktycznie bylo.

mam moc poruszania przedmiotow sila woli. oraz raz udalo mi sie wyjsc poza wlasne cialo.moja swiadomosc funkcjonowala poza cialem. zczytalem wtedy czym jest swiadomosc (dusza)a czym jest cialo.
cialo stalo sie puste jak nie zamieszkale wiele lat mieszkanie  i zczylem ze mam max okolo 20 minut aby powrócic do ciala spowrotem bo moje cialo stopniowo powoli zwalnialo funkcje zyciowe prowadzac do calkowitego zatrzymania.z powodu braku duszy i energi z niej plynacej.
odczuwajac różnice zczytujac czym jest cialo dowiedzialem sie w ... rozwiń

Avatar
nowy / 4 lipca 2013 o 11:53
0

Może chcą nam zrobić drugą anglię albo francję nie mówiąc o belgii i holandii

Polacy nie wiedzą w co pakują się i jeszcze władza która na takie coś pozwala

Wystarcy spojrzeć co dzieje się w ww krajach

chyba że jest drugie dno tej chorej sytuacji

Arabia Saudyjska sponsoruje tego typu zabiegi

a wiemy że władza nasza to chciwa bestia jest oj chciwa

Avatar
jon / 3 lipca 2013 o 08:59
0

Podobnie sprawa zjazdu Jechowców w Puławach. Generalnie zjazdów tych wszystkich innowierców. WON z Puław!

Pisze to nieco ironicznie, chcąc podkreślić to, jak islamscy terroryści odnoszą się do ludzi nie będących wyznawcami islamu - śmierć innowiercom - tak krzyyczą wysadzając się w powietrze, czubki jedne. A skoro tak demonstrują swoje anty podejście do tychże innowierców, to co się dziwić, że i ich tutaj nie chcą....?!?....

"Dzięki" islamskim zamachowcom teraz cały świat kojarzy islam z zamachami. WIęc i ludzie sie tego boją, co się dziwić....

I tak komuniści są PO stokroć gorsi od islamistów.

uniści są PO stokroć gorsi od islamistów.

rozwiń
Avatar
olo / 3 lipca 2013 o 07:19
0

Podobnie sprawa zjazdu Jechowców w Puławach. Generalnie zjazdów tych wszystkich innowierców. WON z Puław!

Pisze to nieco ironicznie, chcąc podkreślić to, jak islamscy terroryści odnoszą się do ludzi nie będących wyznawcami islamu - śmierć innowiercom - tak krzyyczą wysadzając się w powietrze, czubki jedne. A skoro tak demonstrują swoje anty podejście do tychże innowierców, to co się dziwić, że i ich tutaj nie chcą....?!?....

"Dzięki" islamskim zamachowcom teraz cały świat kojarzy islam z zamachami. WIęc i ludzie sie tego boją, co się dziwić....

Podobnie sprawa zjazdu Jechowców w Puławach. Generalnie zjazdów tych wszystkich innowierców. WON z Puław!

Pisze to nieco ironicznie, chcąc podkreślić to, jak islamscy terroryści odnoszą się do ludzi nie będących wyznawcami islamu - śmierć innowiercom - tak krzyyczą wysadzając się w powietrze, czubki jedne. A skoro tak demonstrują swoje anty podejście do tychże innowierców, to co się dziwić, że i ich tutaj nie chcą....?!?....

"Dzięki" islamskim zamachowcom teraz cały świat kojarzy islam z zamachami. WIęc i ludzie sie tego b... rozwiń

Avatar
olo / 3 lipca 2013 o 07:01
0

Zawsze będę uważał, że wiara to wojny. Sami zobaczcie, że tłem wszystkich konfliktów jest wiara. Jedni wieżąc w coś innego niż ci drudzy - nie mogą zaakceptować innowierców obok siebie. To było zawsze i nie przyjmuje do wiadomości, że coś się tu zmieni.

Avatar
LPU / 2 lipca 2013 o 23:58
0

trzeba powiedzieć STOP!!!! :ph34r:

Avatar
LUBELAK / 2 lipca 2013 o 22:32
0

a zakłady tuż tuż - niby zjazd a węszyc mogą - a potem znowu nie znajdą tych co telefonowali do zakładu z informacją o bo-lonie.TAKI BĘDZIE EFEKT TEGO ZJAZDU...DLACZEGO AKURAT - PUŁAWY....CHEMIA ??????

Avatar
szkoda gadać / 2 lipca 2013 o 12:49
0

najlepiej będzie jak wrócą do swojego kraju i tam niech robią sobie zjazdy, a nie tutaj. My do ich kraju nie pchamy się to i wara od naszego. w głowie nie mieści się żeby takie coś działo się naszym kraju. czy tu już nie ma ludzi, którzy umieją rządzić państwem?

Avatar
max / 2 lipca 2013 o 11:37
0

A przypadkiem nie zabrakło w programie zjazdu tak ulubionej przez islamistów dekapitacji !

Avatar
maciejjo / 2 lipca 2013 o 10:54
0

no, można pojechać. Zabrać grilla, dużo wieprzowiny i najlepiej jeszcze żywą świnkę żeby mogła sobie pobiegać :)

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 446 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!