Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 lutego 2016 r.
11:56

Zrzucili się na defibrylator. Automat stanął w środku wsi

0 23 A A
Automat do ratowania życia, czyli przenośny defibrylator typu AED, to niecodzienny widok na prowincji. Skoki to jedna z pierwszych wiosek, która zdecydowała o jego zakupie <br />
Automat do ratowania życia, czyli przenośny defibrylator typu AED, to niecodzienny widok na prowincji. Skoki to jedna z pierwszych wiosek, która zdecydowała o jego zakupie

Mieszkańcy Skoków w powiecie puławskim zainwestowali we własne bezpieczeństwo. Zrobili zrzutkę na automatyczny defibrylator, który ustawili w centrum wsi. Podobny ma się pojawić w Górze Puławskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na pomysł zakupu defibrylatora wpadł Marek Teper, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Skoki. Uznał, że sprzęt do ratowania życia, który można spotkać w centrach dużych miast czy na terenie galerii handlowych, przyda się także na wsi.

– Po pierwsze nasza miejscowość leży w takim miejscu, że jedyna droga do niej prowadzi przez przejazd kolejowy, co potrafi znacznie wydłużyć dojazd karetki pogotowia – tłumaczy Teper. – Po drugie, niedawno byłem świadkiem omdlenia jednego z moich kolegów, a w ciągu ostatnich miesięcy dwie osoby z naszej wioski zmarły. Gdyby taki automat był zamontowany wcześniej, może chociaż jedną z nich udałoby się uratować – dodaje.

Zakup tej klasy sprzętu nie był łatwy. Strażak ze Skoków zorganizował zbiórkę wśród mieszkańców, w pomoc włączyła m.in. Wspólnota Gruntowa Wsi Skoki, a także Fundacja „Ratujmy Życie”. Swój wkład finansowy na potrzeby tej akcji wniosły także Zakłady Azotowe „Puławy”. Ostatecznie zielona skrzynka na ogrodzeniu pojawiła się w połowie stycznia, tuż po szkoleniu dla mieszkańców.

– Wzięło w nim udział około 70 osób ze Skoków i Borowej. Mieszkańcy uczyli się nie tylko obsługi nowego urządzenia, ale także udzielania pierwszej pomocy, sztucznego oddychania, masażu serca – mówi Marek Teper, który podkreśla, że obsługa defibrylatora nie jest trudna.

– Po wyjęciu go ze skrzynki i uruchomieniu, sprzęt zaczyna do nas mówić i wydawać nam polecenia. Wystarczy się do nich stosować. Pierwsze, co robi, to każe przykleić elektrody, po czym robi pacjentowi EKG i na jego podstawie decyduje o prowadzeniu reanimacji – wyjaśnia prezes lokalnego OSP.

Wiele wskazuje na to, że nie będzie to jedyny defibrylator w gminie Puławy. Taki sam sprzęt chcą także m.in. mieszkańcy Góry Puławskiej. Zbiórka na ten cel rozpocznie się 5 lutego i potrwa do 11 marca. Prowadzić ja będzie fundacja „Ratujmy Życie”, a zielona skrzynka prawdopodobnie zostanie zamontowana w pobliżu OSP. Koszt defibrylatora AED razem z montażem, ogrzewaną skrzynką i podłączeniem do źródła prądu to ok. 10 tys. złotych. W tej cenie jest znajdują się także zabezpieczenia przed kradzieżą, m.in. monitoring.

Pomóż mieszkańcom Góry

Można już wpłacać pieniądze na rzecz zakupu defibrylatora dla Góry Puławskiej. Numer konta fundacji „Ratujmy Życie”:

10 2030 0045 1110 0000 0385 1310
Dopisek: „Darowizna na zakup defibrylatora AED i szkolenie z pierwszej pomocy dla Góry Puławskiej”.

Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 09:02
0
A co na to przepisy budowlane przecież to budowla trwale związana z gruntem
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 23:17
0
Fantastyczna inicjatywa . Gratulacje dla Fundacji i mieszkańców. Chyba nie zdajecie sobie sprawy do końca co się u Was wydarzyło. Zapewniam Was że wiele bym dał aby coś takiego stanęło w mojej wsi. Muszę zebrać się na odwagę i skontaktować z Fundacją, może uda się i w mojej wsi. Dziwię się niektórym komentarzom, zamiast się cieszyć to niektórzy narzekają i marudzą, albo wypowiadają się nie na temat. Co ma AED do jakiegoś tam pługu. Ręce opadają. to pewnie Ci co byli "najbardziej zaangażowani " w pozyskanie funduszy na defibrylator. Trzymam kciuki za akcję i oby więcej takich urządzeń znalazło się na wsiach. A gdzie włodarze tej gminy ? czyżby to tylko sami mieszkańcy - to tym bardziej pełen szacunek i gratulacje. Postawa godna naśladowania. Widać że można wystarczy chcieć. Super
Fantastyczna inicjatywa . Gratulacje dla Fundacji i mieszkańców. Chyba nie zdajecie sobie sprawy do końca co się u Was wydarzyło. Zapewniam Was że wiele bym dał aby coś takiego stanęło w mojej wsi. Muszę zebrać się na odwagę i skontaktować z Fundacją, może uda się i w mojej wsi. Dziwię się niektórym komentarzom, zamiast się cieszyć to niektórzy narzekają i marudzą, albo wypowiadają się nie na temat. Co ma AED do jakiegoś tam pługu. Ręce opadają. to pewnie Ci co byli "najbardziej zaangażowani " w pozyskanie funduszy na defibrylator... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 07:49
0

Jakis problem do mlodziezy? 3/4 tej mlodziezy to druvhowie ochotnicy OSP GP a 1/4 woli siedxiec w Sieci niz wyjsc na zewnatrz. Tu chodxi o ludzkie zycie wiec watpie ze sie nim zaopiekujemy tak jak pani/pan chce.

Drogi gościu, skoro w taki sposób odpowiedziałeś na mój komentarz, to uważam, że doskonale wiesz, o jaką część "elitarnej młodzieży" mi chodziło. Owszem, część osób ze wspomnianej przeze mnie elity jest druhami OSP GP, co mnie nie wprawia w zachwyt, a raczej martwi, bo co to za ochotniczy strażak, który najpierw wypije piwko, dwa lub trzy, zapali ziółko, a później pobiegnie jako przykładny obywatel na akcję, gdy tylko usłyszy syreny?

Niestety, taki jest obraz młodzieży w GP i co gorsza, sami sobie na to zapracowaliście.

Drogi gościu, skoro w taki sposób odpowiedziałeś na mój komentarz, to uważam, że doskonale wiesz, o jaką część "elitarnej młodzieży" mi chodziło. Owszem, część osób ze wspomnianej przeze mnie elity jest druhami OSP GP, co mnie nie wprawia w zachwyt, a raczej martwi, bo co to za ochotniczy strażak, który najpierw wypije piwko, dwa lub trzy, zapali ziółko, a później pobiegnie jako przykładny obywatel na akcję, gdy tylko usłyszy syreny?

Niestety, taki jest obraz młodzieży w GP i co gorsza, sami sobie na to zapracowali... rozwiń

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 16:06
0
Paradoks... Pan "prezes" taki dobry... A jak którejś zimy zasypało Skoki i Borową to czy ktoś podziękował Panu byłemu radnemu za zakup pługu do odśnieżania ( za grube pieniądze). Nikt nie docenia takich rzeczy, robi się coś na rzecz wsi a nawet nikt "głupiego" dziękuję nie powie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 15:59
0
Małe sprostowanie. Aparat (niestety) nie stoi na środku wsi, tylko prawie na samym końcu, pod domem byłego radnego i niedaleko domu sołtysa. Myślę, że rozsądniej byłoby umieszczenie go rzeczywiście w środku wsi, gdzie każdy miałby do niego szybki dostęp.
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 10:54
0
Szanowni koledzy i koleżanki... omdlenie może mieć różne przyczyny. Moze nastapic utrata swiadomosci badz nie. Moze nastapic zatrzymanie oddechu i tetna lub nie. Niestety nasza telewizja ogłupia społeczeństwo kretyńskimi serialami typu szpital czy na sygnale i może nie wszyscy wiedzą do czego służy i kiedy go użyć. Jedyne 2 przypadki to czestoskurcz komorowy bez tetna lub migotanie komor VT oraz VF. Po podpieciu urzadzenie samo rozpoznaje rytm do defibrylacji badz nie. Ile razy sie slyszy: "ooooo popatrz. sanitariusze od siedmiu bolesci, nawet pradem nie strzelili".... Niestety rytmy te nie utrzymuja sie dlugo co zmniejsza czas na reakcje a ich nastepstwem jest zatrzymanie krazenia. Przy asystolii pozostaje tylko wykonywac oddechy i uciskac klatke piersiowa (dla osob niemedycznych) a dla specjalistow jeszcze adrenalina, intubacja i kilka innych przydatnych gadzetow. Pozdrawiam Paramedic
Szanowni koledzy i koleżanki... omdlenie może mieć różne przyczyny. Moze nastapic utrata swiadomosci badz nie. Moze nastapic zatrzymanie oddechu i tetna lub nie. Niestety nasza telewizja ogłupia społeczeństwo kretyńskimi serialami typu szpital czy na sygnale i może nie wszyscy wiedzą do czego służy i kiedy go użyć. Jedyne 2 przypadki to czestoskurcz komorowy bez tetna lub migotanie komor VT oraz VF. Po podpieciu urzadzenie samo rozpoznaje rytm do defibrylacji badz nie. Ile razy sie slyszy: "ooooo popatrz. sanitariusze od siedmiu bolesci... rozwiń
Avatar
szamanka / 3 lutego 2016 o 09:09
0

Takie urządzenie może się przydać ale za miesiąc , rok , 5 lat. A ile czasu mogą leżakować akumulatory?? Jak juz kiedyś okaże się przydatne to będzie bezużyteczne

dzisiejsze AED mają baterie 7 a nawet 10 letnie ale jak każda rzecz martwa lubi robić psikusy dlatego zawsze jest ktoś kto dba i kontroluje AED 

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 09:05
0
super inicjatywa .Brawo. ale czytając artykuł to raczej przy omdleniu nie używałabym AED
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 23:33
0
Jakis problem do mlodziezy? 3/4 tej mlodziezy to druvhowie ochotnicy OSP GP a 1/4 woli siedxiec w Sieci niz wyjsc na zewnatrz. Tu chodxi o ludzkie zycie wiec watpie ze sie nim zaopiekujemy tak jak pani/pan chce.
Avatar
Mieszkaniec GP / 2 lutego 2016 o 21:26
0

Czekam, aż pojawi się ten w Górze Puławskiej. Na pewno nasza "elitarna młodzież" już odpowiednio się nim zaopiekuje...

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 09:02
0
A co na to przepisy budowlane przecież to budowla trwale związana z gruntem
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 23:17
0
Fantastyczna inicjatywa . Gratulacje dla Fundacji i mieszkańców. Chyba nie zdajecie sobie sprawy do końca co się u Was wydarzyło. Zapewniam Was że wiele bym dał aby coś takiego stanęło w mojej wsi. Muszę zebrać się na odwagę i skontaktować z Fundacją, może uda się i w mojej wsi. Dziwię się niektórym komentarzom, zamiast się cieszyć to niektórzy narzekają i marudzą, albo wypowiadają się nie na temat. Co ma AED do jakiegoś tam pługu. Ręce opadają. to pewnie Ci co byli "najbardziej zaangażowani " w pozyskanie funduszy na defibrylator. Trzymam kciuki za akcję i oby więcej takich urządzeń znalazło się na wsiach. A gdzie włodarze tej gminy ? czyżby to tylko sami mieszkańcy - to tym bardziej pełen szacunek i gratulacje. Postawa godna naśladowania. Widać że można wystarczy chcieć. Super
Fantastyczna inicjatywa . Gratulacje dla Fundacji i mieszkańców. Chyba nie zdajecie sobie sprawy do końca co się u Was wydarzyło. Zapewniam Was że wiele bym dał aby coś takiego stanęło w mojej wsi. Muszę zebrać się na odwagę i skontaktować z Fundacją, może uda się i w mojej wsi. Dziwię się niektórym komentarzom, zamiast się cieszyć to niektórzy narzekają i marudzą, albo wypowiadają się nie na temat. Co ma AED do jakiegoś tam pługu. Ręce opadają. to pewnie Ci co byli "najbardziej zaangażowani " w pozyskanie funduszy na defibrylator... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 07:49
0

Jakis problem do mlodziezy? 3/4 tej mlodziezy to druvhowie ochotnicy OSP GP a 1/4 woli siedxiec w Sieci niz wyjsc na zewnatrz. Tu chodxi o ludzkie zycie wiec watpie ze sie nim zaopiekujemy tak jak pani/pan chce.

Drogi gościu, skoro w taki sposób odpowiedziałeś na mój komentarz, to uważam, że doskonale wiesz, o jaką część "elitarnej młodzieży" mi chodziło. Owszem, część osób ze wspomnianej przeze mnie elity jest druhami OSP GP, co mnie nie wprawia w zachwyt, a raczej martwi, bo co to za ochotniczy strażak, który najpierw wypije piwko, dwa lub trzy, zapali ziółko, a później pobiegnie jako przykładny obywatel na akcję, gdy tylko usłyszy syreny?

Niestety, taki jest obraz młodzieży w GP i co gorsza, sami sobie na to zapracowaliście.

Drogi gościu, skoro w taki sposób odpowiedziałeś na mój komentarz, to uważam, że doskonale wiesz, o jaką część "elitarnej młodzieży" mi chodziło. Owszem, część osób ze wspomnianej przeze mnie elity jest druhami OSP GP, co mnie nie wprawia w zachwyt, a raczej martwi, bo co to za ochotniczy strażak, który najpierw wypije piwko, dwa lub trzy, zapali ziółko, a później pobiegnie jako przykładny obywatel na akcję, gdy tylko usłyszy syreny?

Niestety, taki jest obraz młodzieży w GP i co gorsza, sami sobie na to zapracowali... rozwiń

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 16:06
0
Paradoks... Pan "prezes" taki dobry... A jak którejś zimy zasypało Skoki i Borową to czy ktoś podziękował Panu byłemu radnemu za zakup pługu do odśnieżania ( za grube pieniądze). Nikt nie docenia takich rzeczy, robi się coś na rzecz wsi a nawet nikt "głupiego" dziękuję nie powie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 15:59
0
Małe sprostowanie. Aparat (niestety) nie stoi na środku wsi, tylko prawie na samym końcu, pod domem byłego radnego i niedaleko domu sołtysa. Myślę, że rozsądniej byłoby umieszczenie go rzeczywiście w środku wsi, gdzie każdy miałby do niego szybki dostęp.
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 10:54
0
Szanowni koledzy i koleżanki... omdlenie może mieć różne przyczyny. Moze nastapic utrata swiadomosci badz nie. Moze nastapic zatrzymanie oddechu i tetna lub nie. Niestety nasza telewizja ogłupia społeczeństwo kretyńskimi serialami typu szpital czy na sygnale i może nie wszyscy wiedzą do czego służy i kiedy go użyć. Jedyne 2 przypadki to czestoskurcz komorowy bez tetna lub migotanie komor VT oraz VF. Po podpieciu urzadzenie samo rozpoznaje rytm do defibrylacji badz nie. Ile razy sie slyszy: "ooooo popatrz. sanitariusze od siedmiu bolesci, nawet pradem nie strzelili".... Niestety rytmy te nie utrzymuja sie dlugo co zmniejsza czas na reakcje a ich nastepstwem jest zatrzymanie krazenia. Przy asystolii pozostaje tylko wykonywac oddechy i uciskac klatke piersiowa (dla osob niemedycznych) a dla specjalistow jeszcze adrenalina, intubacja i kilka innych przydatnych gadzetow. Pozdrawiam Paramedic
Szanowni koledzy i koleżanki... omdlenie może mieć różne przyczyny. Moze nastapic utrata swiadomosci badz nie. Moze nastapic zatrzymanie oddechu i tetna lub nie. Niestety nasza telewizja ogłupia społeczeństwo kretyńskimi serialami typu szpital czy na sygnale i może nie wszyscy wiedzą do czego służy i kiedy go użyć. Jedyne 2 przypadki to czestoskurcz komorowy bez tetna lub migotanie komor VT oraz VF. Po podpieciu urzadzenie samo rozpoznaje rytm do defibrylacji badz nie. Ile razy sie slyszy: "ooooo popatrz. sanitariusze od siedmiu bolesci... rozwiń
Avatar
szamanka / 3 lutego 2016 o 09:09
0

Takie urządzenie może się przydać ale za miesiąc , rok , 5 lat. A ile czasu mogą leżakować akumulatory?? Jak juz kiedyś okaże się przydatne to będzie bezużyteczne

dzisiejsze AED mają baterie 7 a nawet 10 letnie ale jak każda rzecz martwa lubi robić psikusy dlatego zawsze jest ktoś kto dba i kontroluje AED 

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 09:05
0
super inicjatywa .Brawo. ale czytając artykuł to raczej przy omdleniu nie używałabym AED
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 23:33
0
Jakis problem do mlodziezy? 3/4 tej mlodziezy to druvhowie ochotnicy OSP GP a 1/4 woli siedxiec w Sieci niz wyjsc na zewnatrz. Tu chodxi o ludzkie zycie wiec watpie ze sie nim zaopiekujemy tak jak pani/pan chce.
Avatar
Mieszkaniec GP / 2 lutego 2016 o 21:26
0

Czekam, aż pojawi się ten w Górze Puławskiej. Na pewno nasza "elitarna młodzież" już odpowiednio się nim zaopiekuje...

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mężczyzna zginął po potrąceniu na przejściu. Kto widział wypadek?

Mężczyzna zginął po potrąceniu na przejściu. Kto widział wypadek? 0 0

Lubelscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego do którego doszło 6 września na ul. Lubelskiej w Niemcach.

SLD liczy na 5 mandatów w Sejmiku Województwa Lubelskiego
galeria

SLD liczy na 5 mandatów w Sejmiku Województwa Lubelskiego 0 0

W sobotę działacze lubelskiego SLD zaprezentowali kandydatów, którzy walczą o mandaty we wszystkich pięciu okręgach w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Motor Lublin - Sokół Sieniawa (relacja na żywo)

Motor Lublin - Sokół Sieniawa (relacja na żywo) 1 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Motor Lublin - Sokół Sieniawa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

Victoria Żmudź – Łada Biłgoraj 3:0. Liczyły się punkty, nie styl

Victoria Żmudź – Łada Biłgoraj 3:0. Liczyły się punkty, nie styl 0 1

Victoria wykonała zadanie. Piłkarze Piotra Molińskiego pokonali na własnym boisku Ładę 3:0. Wszystkie gole padały w drugiej połowie, a kluczowe role odegrali: Erwin Sobiech i Piotr Lecki.

Lublin: Wcześniej było tu wysypisko śmieci. Teraz jest nowy park [zdjęcia]
galeria

Lublin: Wcześniej było tu wysypisko śmieci. Teraz jest nowy park [zdjęcia] 22 5

Pierwszego dnia zaplanowano festyn, a drugiego imprezę sportową. Tak otwierany jest nowy park urządzony przy ul. Zawilcowej w Lublinie na terenie dawnej oczyszczalni ścieków i wysypiska śmieci.

Policjanci wchodzą do mieszkania, a 29-latek wychodzi. Zajrzeli do plecaka

Policjanci wchodzą do mieszkania, a 29-latek wychodzi. Zajrzeli do plecaka 13 1

Prawie 400 gramów suszu konopi indyjskich zabezpieczyli wczoraj policjanci z komisariatu w Bełżycach.

Dostawa nielegalnego towaru, a następnie policyjny pościg za kurierem

Dostawa nielegalnego towaru, a następnie policyjny pościg za kurierem 8 0

W środę na jednej z posesji w gminie Kamionka policjanci zabezpieczyli 9,5 litra alkoholu oraz prawie 3,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Stal Kraśnik kontra Wisła Sandomierz, czyli wyjątkowy mecz dla trenera

Stal Kraśnik kontra Wisła Sandomierz, czyli wyjątkowy mecz dla trenera 2 0

W niedzielę o godz. 16 Stal Kraśnik zmierzy się u siebie z Wisłą Sandomierz, czyli byłym klubem trenera Jarosława Pacholarza. Gospodarze będą próbowali się podnieść po bardzo słabym występie w Sieniawie, gdzie dostali aż pięć bramek.

Ksiądz Jacek Stryczek rezygnuje po oskarżeniach o mobbing
film

Ksiądz Jacek Stryczek rezygnuje po oskarżeniach o mobbing 0 11

Po oskarżeniach o mobbing ksiądz Jacek Stryczek chce wycofać się z działalności Stowarzyszenia „Wiosna”. Sprawą ma zająć się prokuratura.

Kandydat na prezydenta Chełma chwali się, że „ma przełożenie na Warszawę” [zdjęcia]
galeria

Kandydat na prezydenta Chełma chwali się, że „ma przełożenie na Warszawę” [zdjęcia] 4 13

Piątkowa regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości była wiecem poparcia dla Jakuba Banaszka, kandydata na prezydenta Chełma.

TBV Start Lublin zagra w finale Browar Kociewski Cup

TBV Start Lublin zagra w finale Browar Kociewski Cup 0 3

Przed tygodniem triumf na turnieju we Włocławku, a teraz dobra gra w Starogardzie Gdańskim. W piątek TBV Start rozbił w meczu półfinałowym Trefla Sopot aż 96:60. W sobotę o godz. 18.30 lublinianie zagrają w finale z gospodarzami zawodów – Polpharmą.

Mieszkaniec Lublina chciał poćwiczyć sterowanie paralotnią na ziemi. Nagle wiatr poderwał go do góry

Mieszkaniec Lublina chciał poćwiczyć sterowanie paralotnią na ziemi. Nagle wiatr poderwał go do góry 8 1

Obrażeniami ciała zakończyła się próba nauki sterowania paralotnią dla 46-letniego mieszkańca Lublina.

Jubileusz 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle"
28 września 2018, 0:00

Jubileusz 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle" 0 0

W tym roku puławski Zespół Pieśni i Tańca Powiśle obchodzi wyjątkowy jubileusz 65-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 28-30 września w Puławach będzie okazja do wspólnego świętowania - nie zabraknie koncertów i dodatkowych atrakcji.

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo]
film

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo] 12 1

Tomek Jasiński z Lublina bierze udział w telewizyjnym programie The Voice of Poland. Po swoim występie dostał owacje na stojąco i dołączył do zespołu Patrycji Markowskiej.

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie
26 września 2018, 0:00

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-28 września w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Wieś w XX wieku. Wybrane problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i kultura.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!