Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 lutego 2016 r.
11:56

Zrzucili się na defibrylator. Automat stanął w środku wsi

0 23 A A
Automat do ratowania życia, czyli przenośny defibrylator typu AED, to niecodzienny widok na prowincji. Skoki to jedna z pierwszych wiosek, która zdecydowała o jego zakupie <br />
Automat do ratowania życia, czyli przenośny defibrylator typu AED, to niecodzienny widok na prowincji. Skoki to jedna z pierwszych wiosek, która zdecydowała o jego zakupie

Mieszkańcy Skoków w powiecie puławskim zainwestowali we własne bezpieczeństwo. Zrobili zrzutkę na automatyczny defibrylator, który ustawili w centrum wsi. Podobny ma się pojawić w Górze Puławskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na pomysł zakupu defibrylatora wpadł Marek Teper, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Skoki. Uznał, że sprzęt do ratowania życia, który można spotkać w centrach dużych miast czy na terenie galerii handlowych, przyda się także na wsi.

– Po pierwsze nasza miejscowość leży w takim miejscu, że jedyna droga do niej prowadzi przez przejazd kolejowy, co potrafi znacznie wydłużyć dojazd karetki pogotowia – tłumaczy Teper. – Po drugie, niedawno byłem świadkiem omdlenia jednego z moich kolegów, a w ciągu ostatnich miesięcy dwie osoby z naszej wioski zmarły. Gdyby taki automat był zamontowany wcześniej, może chociaż jedną z nich udałoby się uratować – dodaje.

Zakup tej klasy sprzętu nie był łatwy. Strażak ze Skoków zorganizował zbiórkę wśród mieszkańców, w pomoc włączyła m.in. Wspólnota Gruntowa Wsi Skoki, a także Fundacja „Ratujmy Życie”. Swój wkład finansowy na potrzeby tej akcji wniosły także Zakłady Azotowe „Puławy”. Ostatecznie zielona skrzynka na ogrodzeniu pojawiła się w połowie stycznia, tuż po szkoleniu dla mieszkańców.

– Wzięło w nim udział około 70 osób ze Skoków i Borowej. Mieszkańcy uczyli się nie tylko obsługi nowego urządzenia, ale także udzielania pierwszej pomocy, sztucznego oddychania, masażu serca – mówi Marek Teper, który podkreśla, że obsługa defibrylatora nie jest trudna.

– Po wyjęciu go ze skrzynki i uruchomieniu, sprzęt zaczyna do nas mówić i wydawać nam polecenia. Wystarczy się do nich stosować. Pierwsze, co robi, to każe przykleić elektrody, po czym robi pacjentowi EKG i na jego podstawie decyduje o prowadzeniu reanimacji – wyjaśnia prezes lokalnego OSP.

Wiele wskazuje na to, że nie będzie to jedyny defibrylator w gminie Puławy. Taki sam sprzęt chcą także m.in. mieszkańcy Góry Puławskiej. Zbiórka na ten cel rozpocznie się 5 lutego i potrwa do 11 marca. Prowadzić ja będzie fundacja „Ratujmy Życie”, a zielona skrzynka prawdopodobnie zostanie zamontowana w pobliżu OSP. Koszt defibrylatora AED razem z montażem, ogrzewaną skrzynką i podłączeniem do źródła prądu to ok. 10 tys. złotych. W tej cenie jest znajdują się także zabezpieczenia przed kradzieżą, m.in. monitoring.

Pomóż mieszkańcom Góry

Można już wpłacać pieniądze na rzecz zakupu defibrylatora dla Góry Puławskiej. Numer konta fundacji „Ratujmy Życie”:

10 2030 0045 1110 0000 0385 1310
Dopisek: „Darowizna na zakup defibrylatora AED i szkolenie z pierwszej pomocy dla Góry Puławskiej”.

Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 09:02
0
A co na to przepisy budowlane przecież to budowla trwale związana z gruntem
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 23:17
0
Fantastyczna inicjatywa . Gratulacje dla Fundacji i mieszkańców. Chyba nie zdajecie sobie sprawy do końca co się u Was wydarzyło. Zapewniam Was że wiele bym dał aby coś takiego stanęło w mojej wsi. Muszę zebrać się na odwagę i skontaktować z Fundacją, może uda się i w mojej wsi. Dziwię się niektórym komentarzom, zamiast się cieszyć to niektórzy narzekają i marudzą, albo wypowiadają się nie na temat. Co ma AED do jakiegoś tam pługu. Ręce opadają. to pewnie Ci co byli "najbardziej zaangażowani " w pozyskanie funduszy na defibrylator. Trzymam kciuki za akcję i oby więcej takich urządzeń znalazło się na wsiach. A gdzie włodarze tej gminy ? czyżby to tylko sami mieszkańcy - to tym bardziej pełen szacunek i gratulacje. Postawa godna naśladowania. Widać że można wystarczy chcieć. Super
Fantastyczna inicjatywa . Gratulacje dla Fundacji i mieszkańców. Chyba nie zdajecie sobie sprawy do końca co się u Was wydarzyło. Zapewniam Was że wiele bym dał aby coś takiego stanęło w mojej wsi. Muszę zebrać się na odwagę i skontaktować z Fundacją, może uda się i w mojej wsi. Dziwię się niektórym komentarzom, zamiast się cieszyć to niektórzy narzekają i marudzą, albo wypowiadają się nie na temat. Co ma AED do jakiegoś tam pługu. Ręce opadają. to pewnie Ci co byli "najbardziej zaangażowani " w pozyskanie funduszy na defibrylator... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 07:49
0

Jakis problem do mlodziezy? 3/4 tej mlodziezy to druvhowie ochotnicy OSP GP a 1/4 woli siedxiec w Sieci niz wyjsc na zewnatrz. Tu chodxi o ludzkie zycie wiec watpie ze sie nim zaopiekujemy tak jak pani/pan chce.

Drogi gościu, skoro w taki sposób odpowiedziałeś na mój komentarz, to uważam, że doskonale wiesz, o jaką część "elitarnej młodzieży" mi chodziło. Owszem, część osób ze wspomnianej przeze mnie elity jest druhami OSP GP, co mnie nie wprawia w zachwyt, a raczej martwi, bo co to za ochotniczy strażak, który najpierw wypije piwko, dwa lub trzy, zapali ziółko, a później pobiegnie jako przykładny obywatel na akcję, gdy tylko usłyszy syreny?

Niestety, taki jest obraz młodzieży w GP i co gorsza, sami sobie na to zapracowaliście.

Drogi gościu, skoro w taki sposób odpowiedziałeś na mój komentarz, to uważam, że doskonale wiesz, o jaką część "elitarnej młodzieży" mi chodziło. Owszem, część osób ze wspomnianej przeze mnie elity jest druhami OSP GP, co mnie nie wprawia w zachwyt, a raczej martwi, bo co to za ochotniczy strażak, który najpierw wypije piwko, dwa lub trzy, zapali ziółko, a później pobiegnie jako przykładny obywatel na akcję, gdy tylko usłyszy syreny?

Niestety, taki jest obraz młodzieży w GP i co gorsza, sami sobie na to zapracowali... rozwiń

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 16:06
0
Paradoks... Pan "prezes" taki dobry... A jak którejś zimy zasypało Skoki i Borową to czy ktoś podziękował Panu byłemu radnemu za zakup pługu do odśnieżania ( za grube pieniądze). Nikt nie docenia takich rzeczy, robi się coś na rzecz wsi a nawet nikt "głupiego" dziękuję nie powie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 15:59
0
Małe sprostowanie. Aparat (niestety) nie stoi na środku wsi, tylko prawie na samym końcu, pod domem byłego radnego i niedaleko domu sołtysa. Myślę, że rozsądniej byłoby umieszczenie go rzeczywiście w środku wsi, gdzie każdy miałby do niego szybki dostęp.
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 10:54
0
Szanowni koledzy i koleżanki... omdlenie może mieć różne przyczyny. Moze nastapic utrata swiadomosci badz nie. Moze nastapic zatrzymanie oddechu i tetna lub nie. Niestety nasza telewizja ogłupia społeczeństwo kretyńskimi serialami typu szpital czy na sygnale i może nie wszyscy wiedzą do czego służy i kiedy go użyć. Jedyne 2 przypadki to czestoskurcz komorowy bez tetna lub migotanie komor VT oraz VF. Po podpieciu urzadzenie samo rozpoznaje rytm do defibrylacji badz nie. Ile razy sie slyszy: "ooooo popatrz. sanitariusze od siedmiu bolesci, nawet pradem nie strzelili".... Niestety rytmy te nie utrzymuja sie dlugo co zmniejsza czas na reakcje a ich nastepstwem jest zatrzymanie krazenia. Przy asystolii pozostaje tylko wykonywac oddechy i uciskac klatke piersiowa (dla osob niemedycznych) a dla specjalistow jeszcze adrenalina, intubacja i kilka innych przydatnych gadzetow. Pozdrawiam Paramedic
Szanowni koledzy i koleżanki... omdlenie może mieć różne przyczyny. Moze nastapic utrata swiadomosci badz nie. Moze nastapic zatrzymanie oddechu i tetna lub nie. Niestety nasza telewizja ogłupia społeczeństwo kretyńskimi serialami typu szpital czy na sygnale i może nie wszyscy wiedzą do czego służy i kiedy go użyć. Jedyne 2 przypadki to czestoskurcz komorowy bez tetna lub migotanie komor VT oraz VF. Po podpieciu urzadzenie samo rozpoznaje rytm do defibrylacji badz nie. Ile razy sie slyszy: "ooooo popatrz. sanitariusze od siedmiu bolesci... rozwiń
Avatar
szamanka / 3 lutego 2016 o 09:09
0

Takie urządzenie może się przydać ale za miesiąc , rok , 5 lat. A ile czasu mogą leżakować akumulatory?? Jak juz kiedyś okaże się przydatne to będzie bezużyteczne

dzisiejsze AED mają baterie 7 a nawet 10 letnie ale jak każda rzecz martwa lubi robić psikusy dlatego zawsze jest ktoś kto dba i kontroluje AED 

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 09:05
0
super inicjatywa .Brawo. ale czytając artykuł to raczej przy omdleniu nie używałabym AED
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 23:33
0
Jakis problem do mlodziezy? 3/4 tej mlodziezy to druvhowie ochotnicy OSP GP a 1/4 woli siedxiec w Sieci niz wyjsc na zewnatrz. Tu chodxi o ludzkie zycie wiec watpie ze sie nim zaopiekujemy tak jak pani/pan chce.
Avatar
Mieszkaniec GP / 2 lutego 2016 o 21:26
0

Czekam, aż pojawi się ten w Górze Puławskiej. Na pewno nasza "elitarna młodzież" już odpowiednio się nim zaopiekuje...

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 09:02
0
A co na to przepisy budowlane przecież to budowla trwale związana z gruntem
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 23:17
0
Fantastyczna inicjatywa . Gratulacje dla Fundacji i mieszkańców. Chyba nie zdajecie sobie sprawy do końca co się u Was wydarzyło. Zapewniam Was że wiele bym dał aby coś takiego stanęło w mojej wsi. Muszę zebrać się na odwagę i skontaktować z Fundacją, może uda się i w mojej wsi. Dziwię się niektórym komentarzom, zamiast się cieszyć to niektórzy narzekają i marudzą, albo wypowiadają się nie na temat. Co ma AED do jakiegoś tam pługu. Ręce opadają. to pewnie Ci co byli "najbardziej zaangażowani " w pozyskanie funduszy na defibrylator. Trzymam kciuki za akcję i oby więcej takich urządzeń znalazło się na wsiach. A gdzie włodarze tej gminy ? czyżby to tylko sami mieszkańcy - to tym bardziej pełen szacunek i gratulacje. Postawa godna naśladowania. Widać że można wystarczy chcieć. Super
Fantastyczna inicjatywa . Gratulacje dla Fundacji i mieszkańców. Chyba nie zdajecie sobie sprawy do końca co się u Was wydarzyło. Zapewniam Was że wiele bym dał aby coś takiego stanęło w mojej wsi. Muszę zebrać się na odwagę i skontaktować z Fundacją, może uda się i w mojej wsi. Dziwię się niektórym komentarzom, zamiast się cieszyć to niektórzy narzekają i marudzą, albo wypowiadają się nie na temat. Co ma AED do jakiegoś tam pługu. Ręce opadają. to pewnie Ci co byli "najbardziej zaangażowani " w pozyskanie funduszy na defibrylator... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 07:49
0

Jakis problem do mlodziezy? 3/4 tej mlodziezy to druvhowie ochotnicy OSP GP a 1/4 woli siedxiec w Sieci niz wyjsc na zewnatrz. Tu chodxi o ludzkie zycie wiec watpie ze sie nim zaopiekujemy tak jak pani/pan chce.

Drogi gościu, skoro w taki sposób odpowiedziałeś na mój komentarz, to uważam, że doskonale wiesz, o jaką część "elitarnej młodzieży" mi chodziło. Owszem, część osób ze wspomnianej przeze mnie elity jest druhami OSP GP, co mnie nie wprawia w zachwyt, a raczej martwi, bo co to za ochotniczy strażak, który najpierw wypije piwko, dwa lub trzy, zapali ziółko, a później pobiegnie jako przykładny obywatel na akcję, gdy tylko usłyszy syreny?

Niestety, taki jest obraz młodzieży w GP i co gorsza, sami sobie na to zapracowaliście.

Drogi gościu, skoro w taki sposób odpowiedziałeś na mój komentarz, to uważam, że doskonale wiesz, o jaką część "elitarnej młodzieży" mi chodziło. Owszem, część osób ze wspomnianej przeze mnie elity jest druhami OSP GP, co mnie nie wprawia w zachwyt, a raczej martwi, bo co to za ochotniczy strażak, który najpierw wypije piwko, dwa lub trzy, zapali ziółko, a później pobiegnie jako przykładny obywatel na akcję, gdy tylko usłyszy syreny?

Niestety, taki jest obraz młodzieży w GP i co gorsza, sami sobie na to zapracowali... rozwiń

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 16:06
0
Paradoks... Pan "prezes" taki dobry... A jak którejś zimy zasypało Skoki i Borową to czy ktoś podziękował Panu byłemu radnemu za zakup pługu do odśnieżania ( za grube pieniądze). Nikt nie docenia takich rzeczy, robi się coś na rzecz wsi a nawet nikt "głupiego" dziękuję nie powie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 15:59
0
Małe sprostowanie. Aparat (niestety) nie stoi na środku wsi, tylko prawie na samym końcu, pod domem byłego radnego i niedaleko domu sołtysa. Myślę, że rozsądniej byłoby umieszczenie go rzeczywiście w środku wsi, gdzie każdy miałby do niego szybki dostęp.
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 10:54
0
Szanowni koledzy i koleżanki... omdlenie może mieć różne przyczyny. Moze nastapic utrata swiadomosci badz nie. Moze nastapic zatrzymanie oddechu i tetna lub nie. Niestety nasza telewizja ogłupia społeczeństwo kretyńskimi serialami typu szpital czy na sygnale i może nie wszyscy wiedzą do czego służy i kiedy go użyć. Jedyne 2 przypadki to czestoskurcz komorowy bez tetna lub migotanie komor VT oraz VF. Po podpieciu urzadzenie samo rozpoznaje rytm do defibrylacji badz nie. Ile razy sie slyszy: "ooooo popatrz. sanitariusze od siedmiu bolesci, nawet pradem nie strzelili".... Niestety rytmy te nie utrzymuja sie dlugo co zmniejsza czas na reakcje a ich nastepstwem jest zatrzymanie krazenia. Przy asystolii pozostaje tylko wykonywac oddechy i uciskac klatke piersiowa (dla osob niemedycznych) a dla specjalistow jeszcze adrenalina, intubacja i kilka innych przydatnych gadzetow. Pozdrawiam Paramedic
Szanowni koledzy i koleżanki... omdlenie może mieć różne przyczyny. Moze nastapic utrata swiadomosci badz nie. Moze nastapic zatrzymanie oddechu i tetna lub nie. Niestety nasza telewizja ogłupia społeczeństwo kretyńskimi serialami typu szpital czy na sygnale i może nie wszyscy wiedzą do czego służy i kiedy go użyć. Jedyne 2 przypadki to czestoskurcz komorowy bez tetna lub migotanie komor VT oraz VF. Po podpieciu urzadzenie samo rozpoznaje rytm do defibrylacji badz nie. Ile razy sie slyszy: "ooooo popatrz. sanitariusze od siedmiu bolesci... rozwiń
Avatar
szamanka / 3 lutego 2016 o 09:09
0

Takie urządzenie może się przydać ale za miesiąc , rok , 5 lat. A ile czasu mogą leżakować akumulatory?? Jak juz kiedyś okaże się przydatne to będzie bezużyteczne

dzisiejsze AED mają baterie 7 a nawet 10 letnie ale jak każda rzecz martwa lubi robić psikusy dlatego zawsze jest ktoś kto dba i kontroluje AED 

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 09:05
0
super inicjatywa .Brawo. ale czytając artykuł to raczej przy omdleniu nie używałabym AED
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 23:33
0
Jakis problem do mlodziezy? 3/4 tej mlodziezy to druvhowie ochotnicy OSP GP a 1/4 woli siedxiec w Sieci niz wyjsc na zewnatrz. Tu chodxi o ludzkie zycie wiec watpie ze sie nim zaopiekujemy tak jak pani/pan chce.
Avatar
Mieszkaniec GP / 2 lutego 2016 o 21:26
0

Czekam, aż pojawi się ten w Górze Puławskiej. Na pewno nasza "elitarna młodzież" już odpowiednio się nim zaopiekuje...

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem 0 3

W październiku Port Lotniczy Lublin obsłużył 37,7 tys. pasażerów, czyli o prawie 5,4 tys. mniej niż w październiku zeszłego roku (spadek o 12,46 proc.).

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu 35 2

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w stadionowej toalecie uderzył pięścią w twarz innego kibica. Uderzony mężczyzna zmarł. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko napastnikowi

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta 0 4

Zagęszczenie sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego i uzupełnienie jej o pojazdy elektryczne proponują działacze Porozumienia Rowerowego. Aktywiści przekazali prezydentowi swoje sugestie dotyczące tego, jak powinien być zorganizowany następny system publicznych rowerów mający zastąpić ten, który działa obecnie

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice 1 15

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 63 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 9 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 7 2

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 5

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 0

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 3

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 18 7

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 6

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 5

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

Wysokie wygrane w zaległych meczach bialskiej klasy okręgowej

Wysokie wygrane w zaległych meczach bialskiej klasy okręgowej 7 0

Zespoły rozegrały mecze zaległe z pierwszej kolejki

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!