Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

21 września 2020 r.
20:58

Lubelscy rolnicy wściekli na prezesa i PiS. "Na wsi wygraliście wybory. Chłopi są pamiętliwi"

121 27 A A
W spotkaniu w Lubelskiej Izbie Rolniczej wziął udział m.in. poseł Przemysław Czarnek z PiS
W spotkaniu w Lubelskiej Izbie Rolniczej wziął udział m.in. poseł Przemysław Czarnek z PiS (fot. Agnieszka Antoń-Jucha )

„Straty będą ogromne”, „czujemy się zdradzeni”,„strzeliliście sobie w kolano”. Na spotkaniu poświęconym tzw. ustawie futrzarskiej w Lubelskiej Izbie Rolniczej padło wiele gorzkich słów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Dla nas najważniejsze są trzy sprawy: ograniczony ubój rytualny, zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zbyt duże uprawienia organizacji społecznych – stwierdził na początku dyskusji Gustaw Jędrzejek, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej.

Na dzisiejsze spotkanie w siedzibie LIR zostali zaproszeni przedstawiciele świata nauki, organizacji branżowych i parlamentarzyści. Zjawiło się jedynie troje przedstawicieli Sejmu i Senatu. Wszyscy z PiS.

Za a nawet przeciw

– Ja zagłosowałam przeciwko i z tego powodu zostałam zawieszona w prawach członka PiS – mówiła posłanka Teresa Hałas, przewodnicząca NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. – Jestem przekonana, że ta ustawa narusza prawa własności rolników i prawa gospodarcze.

„Za” głosował za to Przemysław Czarnek. – Zagłosowałem za, żeby być na pokładzie, aby przekazywać informacje od państwa dalej – przekonywał zebranych były wojewoda lubelski.

Z kolei senator Jerzy Chruścikowski deklaruje, że będzie zachęcał zarówno senatorów Koalicji Obywatelskiej jak też PiS do przegłosowania poprawek, które będą z korzyścią dla rolników.

A ci, podobnie zootechnik prof. dr hab. Zbigniew Dobrzański z Uniwersytety Przyrodniczego we Wrocławiu, już przewidują „ogromne straty”.

– Ok. 700 mln zł byśmy stracili nie eksportując mięsa z uboju rytualnego tylko do trzech krajów: Izraela, Turcji i Arabii Saudyjskiej – podlicza prof. Dobrzański.

Tak zwana „piątka dla zwierząt”, czyli ustawa o ochronie zwierząt, która m.in. wprowadza zakaz hodowli zwierząt futerkowych, została już przyjęta przez Sejm (fot. Otwarte Klatki)

Rolnicy: To nasz koniec

– Wszyscy zapominają o tym, że rolnictwo to jest system naczyń połączonych. Taka ustawa będzie mieć wpływ na wszystkich, bez wyjątku. Przeżyją tylko ci, którzy rolnictwem się nie zajmują – przekonywał hodowca gęsi Jerzy Drozd.

– Fermę budowaliśmy własnymi rękami. Sami stawialiśmy klatki, nie kupowaliśmy gotowych, bo nie było nas na to stać. Liczyliśmy tylko na siebie i własną pracę, z Unii Europejskiej nie dostaliśmy żadnych pieniędzy – opowiada Justyna Włoch z miejscowości Chorupnik (powiat krasnostawski), która razem z mężem prowadzi fermę norek. – I teraz to wszystko nam się zabiera. Łzy same płyną do oczu.

– Zainwestowałem spore pieniądze, wziąłem kredyty. Nawet syna ściągnąłem z zagranicy, żeby pomógł. A teraz co? Jakby ktoś to wszystko siekierą odciął – denerwuje się Adam Kamiński z Wisznic (powiat bialski). 

Chłopi są pamiętliwi

– Po likwidacji 40 proc. naszego eksportu, i to momencie w jakim się teraz znajdujemy, to prosta droga do naszej upadłości – przewiduje Dariusz Groszczyński z Krajowej Rady Drobiarstwa.

– Prezes Jarosław Kaczyński mówi, że w cywilizowanym kraju hodowla zwierząt futerkowych nie powinna istnieć. Zgadzamy się. Tylko załatwmy to w sposób cywilizowany – postuluje Daniel Chmielewski z Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych. – Wypłaćcie nam odszkodowania. Takie żebyśmy mogli pospłacać te wszystkie kredyty, które musieliśmy zaciągnąć m.in. w związku ze zmianą przepisów.

Inny przedstawicieli branży drobiarskiej podziękował PiS-owi i prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiego za to, że „doprowadził do tego, co wydawało się niemożliwe”.

– Zjednoczyły się wszystkie organizacje rolnicze i wszyscy mówimy jednym głosem – stwierdził. A do obecnych na sali polityków PiS powiedział: Pamiętajcie o tym, że na wsi wygraliście wybory. Ale będzie wam bardzo trudno wygrać następne. Bo chłopi są pamiętliwi.

Wnioski z dzisiejszego spotkania zostaną przekazane m.in. do Kancelarii Prezydenta RP.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Malkow1 / 22 września 2020 r. o 06:46
+55
Czarnek powiedział "Zagłosowałem za, żeby być na pokładzie, aby przekazywać informacje od państwa dalej" To brzmi jak członek PZPR tłumaczył że zapisał się do partii bo chciał ją rozsadzić od środka, żenada
Avatar
PISFAN / 21 września 2020 r. o 21:59
+47
Tiaaa przyjdą wybory prezes obieca proboszcz przekona i rolnicy zapomną że byli wściekli i pójdą na nich głosować potem znowu się wściekną przed kolejnymi wyborami prezes znowu cóś obieca proboszcz znowu przekona I tak w koło Macieju Tacy właśnie są rolnicy niby się obrażą ale ksiądz szybko im tę obrazę wybije z głów
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 września 2020 r. o 06:32
+34
Widziały gały na co głosowały. Dziś jest po wyborach, więc ludu pracujący do roboty !! Wolska naszych marzeń.
Jak rzeczone     "    gały    "     miały widzieć stan faktyczny, jak moralizator palący wąsy z intelektualnej bidy, zamiast pokazywać, jak jest — zajęty był promowaniem fałszywej alternatywy?! Jesteś waść bardziej żałosny niż ci, którzy uwierzyli, bo zostali zwiedzeni przez tobie podobnych!
 Jak bardzo żałosny trzeba mieć poziom aby naśmiewać się z cudzego nazwiska ? Ale czego można się spodziewać po prostackim anonimie co wyszedł dopiero z lasu...
Trzeba     było zamiast nicku     "    Janusz_    Paliwas    ' użyć     Bida    , a nie byłoby     żadnego         naśmiewania się    , bo nie każdy ma takie same zwyczaje i nawyki jak ty.  
 Fakt i przestałem ich przestrzegać. Dobra zasada mówiła żeby nigdy nie dyskutować z idiotą, bo najpierw sprowadzi Ciebie do swojego poziou, a później pokona doświadczeniem.
 Fakt i przestałem ich przestrzegać. Dobra zasada mówiła żeby nigdy nie dyskutować z idiotą, bo najpierw sprowadzi Ciebie do swojego poziou, a później pokona doświadczeniem. rozwiń
Avatar
___K___ / 22 września 2020 r. o 09:33
+28
2011 - gdy ministrem rolnictwa był "SAWICKI z ZSL/PO  - mawiał, że rolnicy to "frajerzy" Czy się nie mylę ? na Sejmowym posiedzeniu - .... : "Panie ministrze, polski rolnik od 2013 r. będzie otrzymywał – .....  – około 190 euro do hektara. Niemiecki rolnik otrzyma ponad 340 euro, grecki ponad 500 euro. " - komu to przeszkadzało ?! brawa dla Kalinowskiego i póxniej Sawickiego ZSL za akcesyjne zayebiste negocjacje w lewackim ojrokołchozie :)
Skoro już poruszyłeś kwestię dopłat - PiS obiecywał wynegocjowanie ich wyrównania do poziomu europejskiego (to w zasadzie do jakiego, skoro są różne?). O ile się orientuję - nic z tego nie wyszło. PiS dla rolników nie robi kompletnie nic. Ale ponieważ rolnicy, zwłaszcza w naszym regionie, gremialnie głosują na PiS, to wcale mi ich nie szkoda - sami wystawili d*pska do dymania. Co nie zmienia faktu, że rolnictwo, to jedna z wielu dziedzin, na których PiSmatołki się nie znają, a już na pewno nie mają pomysłu, co zrobić, by na wsi żyło się lepiej.
Skoro już poruszyłeś kwestię dopłat - PiS obiecywał wynegocjowanie ich wyrównania do poziomu europejskiego (to w zasadzie do jakiego, skoro są różne?). O ile się orientuję - nic z tego nie wyszło. PiS dla rolników nie robi kompletnie nic. Ale ponieważ rolnicy, zwłaszcza w naszym regionie, gremialnie głosują na PiS, to wcale mi ich nie szkoda - sami wystawili d*pska do dymania. Co nie zmienia faktu, że rolnictwo, to jedna z wielu dziedzin, na których PiSmatołki się nie znają, a już na pewno nie mają pomysłu, co zrobić, by na ws... rozwiń
Avatar
lopez / 22 września 2020 r. o 12:05
+26
Tych bredni tego pis-grafomana nie daje się już czytać. Poziom mniej niz zero !
Avatar
___K___ / 22 września 2020 r. o 10:54
+25
Trzeba przyznać, że komentujący towarzysze z ZSL i SLD są "wybitnymi" specjalistami od odwracania kota ogonem.... Zapomniają tylko, że środki na WPR na lata 2014-2020 negocjowali jego koledzy Sawicki i Kalemba - a wcześniej Kalinowski (tak, że Niemcy aż się smiali) , stąd brak wyrównania dopłat, teraz negocjacje prowadzi PiS i w budżecie 2021-2027 na pewno jest miliardów na polskie rolnictwo więcej...
Jeśli negocjacje PROWADZI, to na pewno pieniędzy nie JEST więcej, tylko MOŻE BYĆ więcej. Zapędzasz się w tej PiSiej propagandzie.
Jeśli negocjacje PROWADZI, to na pewno pieniędzy nie JEST więcej, tylko MOŻE BYĆ więcej. Zapędzasz się w tej PiSiej propagandzie. rozwiń
Avatar
___K___ / 22 września 2020 r. o 10:15
+24
ojrolobbysta  GIETMAN z ZSL juz nie może sie doczekać, jak znowu z towarzyszami bez gospodarstw, zaczną P0nownie uzdarawiać rolniczą sytuację :)
  No popatrz - a europosłowie z PiSu, to w europarlamencie siedzą dla idei, tak? I po brukselsku tam rozmawiają podobno...
Avatar
___K___ / 22 września 2020 r. o 10:06
+24
2011 - gdy ministrem rolnictwa był "SAWICKI z ZSL/PO  - mawiał, że rolnicy to "frajerzy" Czy się nie mylę ? na Sejmowym posiedzeniu - .... : "Panie ministrze, polski rolnik od 2013 r. będzie otrzymywał – .....  – około 190 euro do hektara. Niemiecki rolnik otrzyma ponad 340 euro, grecki ponad 500 euro. " - komu to przeszkadzało ?! brawa dla Kalinowskiego i póxniej Sawickiego ZSL za akcesyjne zayebiste negocjacje w lewackim ojrokołchozie :)
Skoro już poruszyłeś kwestię dopłat - PiS obiecywał wynegocjowanie ich wyrównania do poziomu europejskiego (to w zasadzie do jakiego, skoro są różne?). O ile się orientuję - nic z tego nie wyszło. PiS dla rolników nie robi kompletnie nic. Ale ponieważ rolnicy, zwłaszcza w naszym regionie, gremialnie głosują na PiS, to wcale mi ich nie szkoda - sami wystawili d*pska do dymania. Co nie zmienia faktu, że rolnictwo, to jedna z wielu dziedzin, na których PiSmatołki się nie znają, a już na pewno nie mają pomysłu, co zrobić, by na wsi żyło się lepiej.
ojrolobbysta  GIETMAN z ZSL juz nie może sie doczekać, jak znowu z towarzyszami bez gospodarstw, zaczną P0nownie uzdarawiać rolniczą sytuację :)
Zapytamy za dwa-trzy lata (żeby był porównywalny czas rządzenia) przeciętnego rolnika, za których rządów było mu lepiej, OK?
Zapytamy za dwa-trzy lata (żeby był porównywalny czas rządzenia) przeciętnego rolnika, za których rządów było mu lepiej, OK? rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 21 września 2020 r. o 21:08
+24
Widziały gały na co głosowały. Dziś jest po wyborach, więc ludu pracujący do roboty !! Wolska naszych marzeń.
Avatar
Janusz_Paliwas / 21 września 2020 r. o 22:18
+23
Widziały gały na co głosowały. Dziś jest po wyborach, więc ludu pracujący do roboty !! Wolska naszych marzeń.
 Jak rzeczone     "    gały    "     miały widzieć stan faktyczny, jak moralizator palący wąsy z intelektualnej bidy, zamiast pokazywać, jak jest — zajęty był promowaniem fałszywej alternatywy?! Jesteś waść bardziej żałosny niż ci, którzy uwierzyli, bo zostali zwiedzeni przez tobie podobnych!
   Jak bardzo żałosny trzeba mieć poziom aby naśmiewać się z cudzego nazwiska ? Ale czego można się spodziewać po prostackim anonimie co wyszedł dopiero z lasu...
   Jak bardzo żałosny trzeba mieć poziom aby naśmiewać się z cudzego nazwiska ? Ale czego można się spodziewać po prostackim anonimie co wyszedł dopiero z lasu... rozwiń
Avatar
___K___ / 22 września 2020 r. o 13:23
+20
ojrolobbysta  GIETMAN z ZSL juz nie może sie doczekać, jak znowu z towarzyszami bez gospodarstw, zaczną P0nownie uzdarawiać rolniczą sytuację :)
No popatrz - a europosłowie z PiSu, to w europarlamencie siedzą dla idei, tak? I po brukselsku tam rozmawiają podobno...
Baaaa.. i nawet nie chcą  podpier*alać swojego kraju do lewackich towarzyszy w Brukseli :)
Jeśli coś jest złe, to trzeba to krytykować.
TOWARZYSZOM GiETMANOWCOM i innym ojrolobbystom przypomnę: "Kiedy jestem za granicą, zawsze trzymam się zasady: nigdy nie krytykuję własnego kraju." - Winston Churchill
No to i ja tobie coś napiszę. Nikt nie krytykował własnego kraju. Krytykowano debilne, często nieprawne zachowania PiSowskich aparatczyków. Przy okazji - czy jeśli wejdzie ustawa o futerkowcach, to prezes zluzuje trochę łańcuchy swoim działaczom?
to i ja tobie coś napiszę. Nikt nie krytykował własnego kraju. Krytykowano debilne, często nieprawne zachowania PiSowskich aparatczyków. Przy okazji - czy jeśli wejdzie ustawa o futerkowcach, to prezes zluzuje trochę łańcuchy swoim działaczom? rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 22 września 2020 r. o 13:14
-14
ojrolobbysta  GIETMAN z ZSL juz nie może sie doczekać, jak znowu z towarzyszami bez gospodarstw, zaczną P0nownie uzdarawiać rolniczą sytuację :)
No popatrz - a europosłowie z PiSu, to w europarlamencie siedzą dla idei, tak? I po brukselsku tam rozmawiają podobno...
Baaaa.. i nawet nie chcą  podpier*alać swojego kraju do lewackich towarzyszy w Brukseli :)
Jeśli coś jest złe, to trzeba to krytykować.
  TOWARZYSZOM GiETMANOWCOM i innym ojrolobbystom  przypomnę: "Kiedy jestem za granicą, zawsze trzymam się zasady: nigdy nie krytykuję własnego kraju." - Winston Churchill
  TOWARZYSZOM GiETMANOWCOM i innym ojrolobbystom  przypomnę: "Kiedy jestem za granicą, zawsze trzymam się zasady: nigdy nie krytykuję własnego kraju." - Winston Churchill rozwiń
Avatar
___K___ / 22 września 2020 r. o 12:36
+21
Teraz mamy dodatkowo atut w postaci polskiego komisarza ds rolnictwa (nie lokaja stasi'owego Donalda i lobbystów ZSL) ... więc jest poro przesłanek, że będzie więcej.... znacznie więcej.
  Nie jesteś w TVPiS - ine wciskaj kitu.
Avatar
___K___ / 22 września 2020 r. o 12:36
+18
Trzeba przyznać, że komentujący towarzysze z ZSL i SLD są "wybitnymi" specjalistami od odwracania kota ogonem.... Zapomniają tylko, że środki na WPR na lata 2014-2020 negocjowali jego koledzy Sawicki i Kalemba - a wcześniej Kalinowski (tak, że Niemcy aż się smiali) , stąd brak wyrównania dopłat, teraz negocjacje prowadzi PiS i w budżecie 2021-2027 na pewno jest miliardów na polskie rolnictwo więcej...
Jeśli negocjacje PROWADZI, to na pewno pieniędzy nie JEST więcej, tylko MOŻE BYĆ więcej. Zapędzasz się w tej PiSiej propagandzie.
W lipcu na szczycie uzyskaliśmy największe sumy wsparcia - 776 miliardów
  Dla rolnictwa?
  Dla rolnictwa? rozwiń
Avatar
lopez / 22 września 2020 r. o 12:05
+26
Tych bredni tego pis-grafomana nie daje się już czytać. Poziom mniej niz zero !
Avatar
TECZOWY_ZSL / 22 września 2020 r. o 11:48
-26
Trzeba przyznać, że komentujący towarzysze z ZSL i SLD są "wybitnymi" specjalistami od odwracania kota ogonem.... Zapomniają tylko, że środki na WPR na lata 2014-2020 negocjowali jego koledzy Sawicki i Kalemba - a wcześniej Kalinowski (tak, że Niemcy aż się smiali) , stąd brak wyrównania dopłat, teraz negocjacje prowadzi PiS i w budżecie 2021-2027 na pewno jest miliardów na polskie rolnictwo więcej...
Jeśli negocjacje PROWADZI, to na pewno pieniędzy nie JEST więcej, tylko MOŻE BYĆ więcej. Zapędzasz się w tej PiSiej propagandzie.
W lipcu na szczycie uzyskaliśmy największe sumy wsparcia - 776 miliardów Teraz mamy dodatkowo atut w postaci polskiego komisarza ds rolnictwa (nie lokaja stasi'owego Donalda i lobbystów ZSL) ... więc jest poro przesłanek, że będzie więcej.... znacznie więcej.
W lipcu na szczycie uzyskaliśmy największe sumy wsparcia - 776 miliardów Teraz mamy dodatkowo atut w postaci polskiego komisarza ds rolnictwa (nie lokaja stasi'owego Donalda i lobbystów ZSL) ... więc jest poro przesłanek, że będzie więcej.... znacznie więcej. rozwiń
Avatar
___K___ / 22 września 2020 r. o 10:54
+25
Trzeba przyznać, że komentujący towarzysze z ZSL i SLD są "wybitnymi" specjalistami od odwracania kota ogonem.... Zapomniają tylko, że środki na WPR na lata 2014-2020 negocjowali jego koledzy Sawicki i Kalemba - a wcześniej Kalinowski (tak, że Niemcy aż się smiali) , stąd brak wyrównania dopłat, teraz negocjacje prowadzi PiS i w budżecie 2021-2027 na pewno jest miliardów na polskie rolnictwo więcej...
Jeśli negocjacje PROWADZI, to na pewno pieniędzy nie JEST więcej, tylko MOŻE BYĆ więcej. Zapędzasz się w tej PiSiej propagandzie.
Jeśli negocjacje PROWADZI, to na pewno pieniędzy nie JEST więcej, tylko MOŻE BYĆ więcej. Zapędzasz się w tej PiSiej propagandzie. rozwiń
Avatar
___K___ / 22 września 2020 r. o 10:53
+21
ojrolobbysta  GIETMAN z ZSL juz nie może sie doczekać, jak znowu z towarzyszami bez gospodarstw, zaczną P0nownie uzdarawiać rolniczą sytuację :)
No popatrz - a europosłowie z PiSu, to w europarlamencie siedzą dla idei, tak? I po brukselsku tam rozmawiają podobno...
Baaaa.. i nawet nie chcą  podpier*alać swojego kraju do lewackich towarzyszy w Brukseli :)
Jeśli coś jest złe, to trzeba to krytykować.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 22 września 2020 r. o 10:25
-20
Trzeba przyznać, że komentujący towarzysze z ZSL i SLD są "wybitnymi" specjalistami od odwracania kota ogonem.... Zapomniają tylko, że środki na WPR na lata 2014-2020 negocjowali jego koledzy Sawicki i Kalemba - a wcześniej Kalinowski (tak, że Niemcy aż się smiali) , stąd brak wyrównania dopłat, teraz negocjacje prowadzi PiS i w budżecie 2021-2027 na pewno jest miliardów na polskie rolnictwo więcej...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 22 września 2020 r. o 10:24
-16
ojrolobbysta  GIETMAN z ZSL juz nie może sie doczekać, jak znowu z towarzyszami bez gospodarstw, zaczną P0nownie uzdarawiać rolniczą sytuację :)
No popatrz - a europosłowie z PiSu, to w europarlamencie siedzą dla idei, tak? I po brukselsku tam rozmawiają podobno...
 Baaaa.. i nawet nie chcą  podpier*alać swojego kraju do lewackich towarzyszy w Brukseli :)
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Policja szuka zaginionej 16-latki. Może być w Lublinie

Policja szuka zaginionej 16-latki. Może być w Lublinie

Policjanci z komendy w Świdniku poszukują zaginionej Laury Śliwińskiej. Zaginiona 16-latka wyszła z domu w piątek wieczorem i do chwili obecnej nie powróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Może być niebezpiecznie na drogach
film

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Może być niebezpiecznie na drogach

Ostrzeżenie pogodowej o gęstej mgle wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Mieli trzy godziny, aby stawić się w jednostce. Wszyscy żołnierze WOT z wezwaniami

Mieli trzy godziny, aby stawić się w jednostce. Wszyscy żołnierze WOT z wezwaniami

Mieli trzy godziny po otrzymaniu SMS-a, aby stawić się w jednostce. Piątek, 30 października był pierwszym dniem w dotychczasowej historii Wojsk Obrony Terytorialnej, kiedy wszyscy żołnierze formacji otrzymali wezwania do natychmiastowego stawiennictwa w swoich jednostkach.

Kim jest nowy prezes MPWiK Puławy?

Kim jest nowy prezes MPWiK Puławy?

Rada nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Puławach potrzebowała niemal pięciu miesięcy i trzech konkursów, żeby wybrać nowego prezesa komunalnej spółki. Romana Mazurka zastąpi niezwiązany dotychczas z powiatem puławskim Bernard Rudkowski.

Policja podsumowuje protest kobiet w Warszawie. 37 osób zatrzymanych
Wideo
film

Policja podsumowuje protest kobiet w Warszawie. 37 osób zatrzymanych

Policjanci zatrzymali w piątek wieczorem 37 osób. Zdecydowaną większość stanowią osoby ze środowisk pseudokibiców – poinformował w sobotę rzecznik stołecznej komendy Sylwester Marczak. Jak zaznaczył, biorąc pod uwagę ogromną liczbę uczestników manifestacji, był to protest "bardzo spokojny".

Nowe izolatorium w regionie. Pełna lista miejsc dla osób lekko przechodzących chorobę

Nowe izolatorium w regionie. Pełna lista miejsc dla osób lekko przechodzących chorobę

Na terenie województwa lubelskiego funkcjonuje pięć izolatoriów: w Lublinie, Białej Podlaskiej, Okunince, Łukowie i Suścu – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Nieuczciwy kurier. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy

Nieuczciwy kurier. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy

23-latek wykonując pracę kuriera przywłaszczył cztery przesyłki. Nieuczciwego pracownika zatrzymali lubelscy policjanci.

Prezydent Chełma chce wesprzeć cmentarny biznes. Odkupi chryzantemy

Prezydent Chełma chce wesprzeć cmentarny biznes. Odkupi chryzantemy

Był płacz i zgrzytanie zębami, a może być niezły biznes. Właściciele straganów z chryzantemami już liczyli straty w związku z nagłym zamknięciem przez rząd cmentarzy, co pozbawiło ich klientów. Pomoc przyszła z nieoczekiwanej strony.

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3. Lider pokazał klasę

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3. Lider pokazał klasę

Świetny występ Wisły Puławy w Stalowej Woli. Drużyna Mariusza Pawlaka w starciu z głównym rywalem w walce o awans nie pozostawiła „Stalówce” żadnych złudzeń. Duma Powiśla wygrała 3:0 i obecnie ma już 18 punktów przewagi nad spadkowiczem z II ligi.

ARiMR i KOWR skupią kwiaty, które miały trafić na cmentarze
film

ARiMR i KOWR skupią kwiaty, które miały trafić na cmentarze

Terenowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty oraz rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami.

Zmarł Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Zmarł Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Nie żyje Sean Connery, wybitny aktor, odtwórca roli Jamesa Bonda – poinformowało w sobotę BBC.

Strajk kobiet zmienia formułę. Zachęca do włączenia się do akcji #ChryzantemyZłociste!

Strajk kobiet zmienia formułę. Zachęca do włączenia się do akcji #ChryzantemyZłociste!

Nie ustają protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Ogólnopolski Strajk Kobiet zmienia nieco formę demonstrowania swojego sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. I w związku z zamknięciem cmentarzy zachęca do kupowania zniczy i chryzantem oraz przynoszenia ich na niedzielne akcje.

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3. Strzelali tylko skrzydłowi

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3. Strzelali tylko skrzydłowi

Drugi z rzędu dobry występ piłkarzy Tomasza Bednaruka. Tym razem beniaminek z Lubartowa ograł na wyjeździe Jutrzenkę Giebułtów 3:1. Dzięki temu zyskał już kilka punktów przewagi nad drużynami z dołu tabeli.

Lubelskie: Tragiczny wypadek w Bobrownikach. Nie żyje 33-latek [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Tragiczny wypadek w Bobrownikach. Nie żyje 33-latek [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Bobrowniki (powiat rycki). Nie żyje potrącony przez opla 33-letni mieszkaniec gminy Ryki.

Kraśnik: Miasto pomoże lokalnym sprzedawcom. Kupi od nich żywe kwiaty

Kraśnik: Miasto pomoże lokalnym sprzedawcom. Kupi od nich żywe kwiaty

Kolejne miasta w Lubelskiem deklarują pomoc przedsiębiorcom, którzy w związku ze świętem Wszystkich Świętych kupili większe ilości towaru, by sprzedać je przy cmentarzach. W ciągu najbliższych trzech dni nie będą mogli tego zrobić, ponieważ cmentarze są zamknięte. Decyzja rządu ma związek z sytuacją epidemiczną w kraju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.