Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Studia

27 lipca 2021 r.
8:47

Akademiki tylko dla zaszczepionych? Pytamy lubelskie uczelnie

1 33 A A
Uniwersytet Medyczny na razie nie przewiduje restrykcji w dostępie do akademików dla osób niezaszczepionych
Uniwersytet Medyczny na razie nie przewiduje restrykcji w dostępie do akademików dla osób niezaszczepionych (fot. Maciej Kaczanowski)

Coraz więcej nowych przypadków COVID-19 i coraz większy udział najbardziej zakaźnego wariantu Delta. W związku ze zbliżającą się czwartą falą epidemii niektóre lubelskie uczelnie wyższe szykują się już do zajęć hybrydowych. Na razie nikt nie przewiduje miejsc w akademikach tylko dla osób zaszczepionych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do niedawna mieliśmy komfortową sytuację zmniejszania się liczby zakażeń. Jednak od tygodnia-dwóch mamy do czynienia ze wzrostem. Jesteśmy w momencie przesilenia – mówił w ubiegły piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Wczoraj nowych zakażeń było 74, a w poprzednie poniedziałki 67, 44 i 38. Liczby zakażeń więc rosną, poza tym coraz więcej przypadków to najbardziej jak dotąd zakaźny wariant Delta. Aktualnie jest to już około 60 proc. wszystkich badanych pod tym kątem przypadków (dotychczas w całym kraju tę mutację potwierdzono u blisko 250 osób).

Do zbliżającej się czwartej fali epidemii zaczynają się już przygotowywać uczelnie. Na radykalny krok zdecydował się prof. Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W akademikach tej uczelni w nowym roku akademickim będą mogły się zameldować wyłącznie osoby w pełni zaszczepione. Będzie trzeba to potwierdzić zaświadczeniem o szczepieniu lub certyfikatem covidowym.

– Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża Was szczególnie na ryzyko infekcji – tłumaczył rektor w liście do studentów.

Co zrobią uczelnie w regionie?

– Nie rozważaliśmy takiego rozwiązania, bo to ograniczanie swobód, szczepienia są przecież dobrowolne. Na razie nie ma podstaw, żeby wprowadzać restrykcje, bo nie ma jeszcze czwartej fali i nie wiemy, jak ona będzie przebiegać – mówi Teresa Bogacka, kanclerz Wyżej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Zaznacza jednak: – Planujemy już zajęcia w formie hybrydowej. Takie są zalecenia Ministerstwa Edukacji i Nauki z ubiegłego tygodnia.

Ograniczeń dla niezaszczepionych studentów nie przewiduje też UMCS w Lublinie. – W naszych akademikach w związku z sytuacją epidemiologiczną obowiązuje mniejsze obłożenie. Przeciętnie jest to ok. 75 proc. – informuje Katarzyna Skałecka z centrum prasowego UMCS.

– Nie ma jeszcze decyzji co do formy zajęć. Jesteśmy przygotowani zarówno na zajęcia stacjonarne jak i hybrydowe – dodaje przedstawicielka UMCS.

Podobnie jest na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. – Monitorujemy skrupulatnie sytuację pandemiczną. To ona będzie w dużej mierze warunkowała podejmowane decyzje co do organizacji zajęć – mówi Wojciech Brakowiecki, rzecznik Uniwersytetu Medycznego. Przypomina, że kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny mają od końca listopada ubiegłego roku normalne zajęcia kliniczne.

Restrykcje dotyczące dostępu do akademików dla niezaszczepionych studentów raczej nie wchodzą w grę. – Nie możemy wymagać, żeby wszyscy studenci byli zaszczepieni, bo szczepienia są dobrowolne. Wewnątrz akademików cały czas obowiązują wszystkie zasady związane z reżimem sanitarnym: mierzenie temperatury, maseczki i dezynfekcja – wyjaśnia Brakowiecki. – Nie możemy jednak wykluczyć, że te zasady będą bardziej restrykcyjne. Wszystko będzie zależało od przebiegu czwartej fali i zaleceń główny inspektora sanitarnego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wypieprz-tv-radio / 27 lipca 2021 r. o 09:28
+8
Dziel i rządz. Segregacja, apartheid, szczucie, prowokacje, bezprawie, klamstwa24. Komunowirus Wuhan-Gates szybko mutuje w totalitaryzm NWO.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 lipca 2021 r. o 09:20
+7
... kiedyś były opaski na ramieniu, osobne sklepy, miejsca pracy i przedziały "NUR FUR DEUTSCHE" .... historia zatacza koło
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 lipca 2021 r. o 10:00
+6
... może komentarze też P0winni zamieszczać tylko zaszczepieni? Orwell na żywo :)
Avatar
DetectiveCarter / 27 lipca 2021 r. o 08:59
+6
Za ten nagłówek o rzekomej coraz większej liczbie zakażeń i zaraźliwości delty ta pożal się boże dziennikarzyna powinna wylecieć z hukiem z roboty za szerzenie dezinformacji i nieprawdy. Poczytaj sobie kobieto co o rzekomej zaraźliwości piszą naukowcy z USA, którzy przeprowadzili RZETELNE badania: ***s://***europereloaded.com/dr-peter-mccullough-reduces-macrons-fascist-vax-policy-to-rubble/ Wy jesteście wolne media? Wasze dziennikarstwo to WOLNE ŻARTY - tyle macie z wolnością wspólnego
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 lipca 2021 r. o 09:22
+4
Na Cyprze jest ca 71% zaszczepionych. Szpitale pękają w szwach od zarażonych zaszczepionych. Logika akademików dla zaszczepionych ma sens....
Avatar
DetectiveCarter / 27 lipca 2021 r. o 14:37
+3
Panowie DetectiveCarter, wypieprz-tv-radio i TECZOWY_ZSL - podpiszcie zobowiązanie, że nie chcecie korzystać ze służby zdrowia w przypadku zakażenia koronawirusem i problem będzie z głowy. Ewentualnie zgłoście się na wolontariuszy do pracy na oddziałach zakaźnych - przecież skoro nic wam nie grozi, wirus jest pomijalnie szkodliwy, a pandemia fałszywa, to nie będziecie na nic narażeni.
1. Opłacamy składki zdrowotne i chorobowe? Opłacamy, więc argument jest z przedszkola. To nie my, niechcący się szczepić, mamy problem, tylko Wy - bo myślicie, że jesteście kimś lepszym (a zwykłe z was króliki doświadczalne) chociaż nie macie bladego pojęcia, co wam wstrzyknęli i jakie skutki mogą się pojawić za 2-3 lata (bo o takie skutki chodzi osobom zwanym antyszczepionkowcami). Ale takiemu "znawcy" to pewnie niepotrzebne, ważne że teraz ci nic nie jest. 2. Ja osobiście zakażenie przeszedłem, trwało 1 dzień, dowiedzialem się o nim pół roku później po zrobieniu testu antygenowego więc nie taki diabeł straszny (wszystko zależy od indywidualnej odporności więc straszenie jest dobre dla dzieci ewentualnie dla takich brainlessów jak ty). 3. Podpiszesz gwarancję, że jak ja się zaszczepię i będę miał nop albo umrę to zapłacisz odszkodowanie dla mojej rodziny i weźmiesz odpowiedzialność za skutki uboczne preparatu, który nie jest szczepionką (skoro jesteś taki cwany, to pewnie tak i w nosie będzieć mieć to, że producent i rządy są zwolnione z odpowiedzialności za stosowanie tego specyfiku - przecież jesteś hojrak zaszczepiony-zabezpieczony). 4. Skoro się zaszczepiłeś, to co się boisz? Jesteś bezpieczny, NIC CI NIE GROZI (oprócz chorej głowy ale to nieuleczalne). 5. Szkoda mojego czasu na rozmowę z kimś, kto pstryka między tvn, tvp i polsat i w 100% ufa mafiom farmaceutyczno-szczepionkowym. Oddam Ci swoje dawki, weź, wyszczep się (bardzo nie lubię tego stwierdzenia, jednakże w odniesieniu do Ciebie jest ono jak najbardziej prawidłowe)
1. Opłacamy składki zdrowotne i chorobowe? Opłacamy, więc argument jest z przedszkola. To nie my, niechcący się szczepić, mamy problem, tylko Wy - bo myślicie, że jesteście kimś lepszym (a zwykłe z was króliki doświadczalne) chociaż nie macie bladego pojęcia, co wam wstrzyknęli i jakie skutki mogą się pojawić za 2-3 lata (bo o takie skutki chodzi osobom zwanym antyszczepionkowcami). Ale takiemu "znawcy" to pewnie niepotrzebne, ważne że teraz ci nic nie jest. 2. Ja osobiście zakażenie przeszedłem, trwało 1 dzień, dowi... rozwiń
Avatar
___K___ / 27 lipca 2021 r. o 13:58
+2
... kiedyś były opaski na ramieniu, osobne sklepy, miejsca pracy i przedziały "NUR FUR DEUTSCHE" .... historia zatacza koło
Przecież nikt cię nie zmusza do szczepień jak dla mnie, możesz się nawet leczyć lewatywą z kwasu solnego. Tylko nie pieprz tych kocopołów, w które mogą uwierzyć co najwyżej jeszcze więksi durnie niż ty sam.
dr Bodnar o leczeniu amantadyną: "Gdyby to ode mnie zależało, pandemii by już nie było..." Izrael włąsnie podał, że zidentyfikował 3 leki, które prawie 100% działają w terepi po zakażeniu.
Gdyby to ode mnie zależało, to wszyscy byliby piękni, młodzi i bogaci, a świat byłby pozbawiony chorób. Możesz mnie tak samo cytować, ale to w niczym nie zmienia, że to tylko pobożne życzenia, jak u twojego pana Bodnara, a nie realna pomoc chorym.
Gdyby to ode mnie zależało, to wszyscy byliby piękni, młodzi i bogaci, a świat byłby pozbawiony chorób. Możesz mnie tak samo cytować, ale to w niczym nie zmienia, że to tylko pobożne życzenia, jak u twojego pana Bodnara, a nie realna pomoc chorym. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 lipca 2021 r. o 12:43
+2
... kiedyś były opaski na ramieniu, osobne sklepy, miejsca pracy i przedziały "NUR FUR DEUTSCHE" .... historia zatacza koło
Przecież nikt cię nie zmusza do szczepień jak dla mnie, możesz się nawet leczyć lewatywą z kwasu solnego. Tylko nie pieprz tych kocopołów, w które mogą uwierzyć co najwyżej jeszcze więksi durnie niż ty sam.
  dr Bodnar o leczeniu amantadyną: "Gdyby to ode mnie zależało, pandemii by już nie było..." Izrael włąsnie podał, że zidentyfikował 3 leki, które prawie 100% działają w terepi po zakażeniu.
  dr Bodnar o leczeniu amantadyną: "Gdyby to ode mnie zależało, pandemii by już nie było..." Izrael włąsnie podał, że zidentyfikował 3 leki, które prawie 100% działają w terepi po zakażeniu. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 lipca 2021 r. o 12:39
+2
Zsl, skuteczność szczepienia jest wtedy, gdy pacjent zachoruje, i po kilku, kilkunastu dniach wróci do zdrowia i roboty, a nie na intensywną terapię.
 Dobrze wyszczepiony " Izrael zgłasza ponad 2000 przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin, w tym 132 poważne przypadki," - od połowy marca nie mieli aż tyle. Ich kraj ca 8 mln mieszkańców ma powierzchniowo tyle, co zachodniopomorskie....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 lipca 2021 r. o 12:18
+2
Panowie DetectiveCarter, wypieprz-tv-radio i TECZOWY_ZSL - podpiszcie zobowiązanie, że nie chcecie korzystać ze służby zdrowia w przypadku zakażenia koronawirusem i problem będzie z głowy. Ewentualnie zgłoście się na wolontariuszy do pracy na oddziałach zakaźnych - przecież skoro nic wam nie grozi, wirus jest pomijalnie szkodliwy, a pandemia fałszywa, to nie będziecie na nic narażeni.
  to ty masz płacić dodatkowo , za to, że wziąłeś SWIADOMIE i zWŁASNEJ WOLI eksperymantalny syf , który teraz roznosiśz po zdrowych
Avatar
_XD_ / 28 lipca 2021 r. o 09:52
0
... kiedyś były opaski na ramieniu, osobne sklepy, miejsca pracy i przedziały "NUR FUR DEUTSCHE" .... historia zatacza koło
Przecież nikt cię nie zmusza do szczepień jak dla mnie, możesz się nawet leczyć lewatywą z kwasu solnego. Tylko nie pieprz tych kocopołów, w które mogą uwierzyć co najwyżej jeszcze więksi durnie niż ty sam.
dr Bodnar o leczeniu amantadyną: "Gdyby to ode mnie zależało, pandemii by już nie było..." Izrael włąsnie podał, że zidentyfikował 3 leki, które prawie 100% działają w terepi po zakażeniu.
 Tylko trzy? Ja czytałem o 18. XD
 Tylko trzy? Ja czytałem o 18. XD rozwiń
Avatar
___K___ / 27 lipca 2021 r. o 19:54
-2
Panowie DetectiveCarter, wypieprz-tv-radio i TECZOWY_ZSL - podpiszcie zobowiązanie, że nie chcecie korzystać ze służby zdrowia w przypadku zakażenia koronawirusem i problem będzie z głowy. Ewentualnie zgłoście się na wolontariuszy do pracy na oddziałach zakaźnych - przecież skoro nic wam nie grozi, wirus jest pomijalnie szkodliwy, a pandemia fałszywa, to nie będziecie na nic narażeni.
1. Opłacamy składki zdrowotne i chorobowe? Opłacamy, więc argument jest z przedszkola. To nie my, niechcący się szczepić, mamy problem, tylko Wy - bo myślicie, że jesteście kimś lepszym (a zwykłe z was króliki doświadczalne) chociaż nie macie bladego pojęcia, co wam wstrzyknęli i jakie skutki mogą się pojawić za 2-3 lata (bo o takie skutki chodzi osobom zwanym antyszczepionkowcami). Ale takiemu "znawcy" to pewnie niepotrzebne, ważne że teraz ci nic nie jest.  
Napisałem wyraźnie: " podpiszcie zobowiązanie, że nie chcecie korzystać ze służby zdrowia w przypadku zakażenia koronawirusem ". Nie odbieram ci prawa do służby zdrowia, ale do pomocy w przypadku zakażenia koronawirusem. Dlaczego? Bo świat daje ci rozwiązanie, skuteczne w dziewięćdziesięciu kilku procentach, a ty to rozwiąanie odrzucasz kompletnie się nie znając na wirusologii. Oczywiście masz prawo wierzyć w co ci tylko przyjdzie do głowy, ale powinno ci się odmówić np. prawa do respiratora, jeśli trzeba będzie wybierać, czy podłączyć doń osobę zaszczepioną - bo ona zrobiła wszystko co mogła, by się chronić. A ty nie.
Napisałem wyraźnie: " podpiszcie zobowiązanie, że nie chcecie korzystać ze służby zdrowia w przypadku zakażenia koronawirusem ". Nie odbieram ci prawa do służby zdrowia, ale do pomocy w przypadku zakażenia koronawirusem. Dlaczego? Bo świat daje ci rozwiązanie, skuteczne w dziewięćdziesięciu kilku procentach, a ty to rozwiąanie odrzucasz kompletnie się nie znając na wirusologii. Oczywiście masz prawo wierzyć w co ci tylko przyjdzie do głowy, ale powinno ci się odmówić np. prawa do respiratora, jeśli trzeba będzie ... rozwiń
Avatar
_XD_ / 27 lipca 2021 r. o 19:01
0
Za ten nagłówek o rzekomej coraz większej liczbie zakażeń i zaraźliwości delty ta pożal się boże dziennikarzyna powinna wylecieć z hukiem z roboty za szerzenie dezinformacji i nieprawdy. Poczytaj sobie kobieto co o rzekomej zaraźliwości piszą naukowcy z USA, którzy przeprowadzili RZETELNE badania: ***s://***europereloaded.com/dr-peter-mccullough-reduces-macrons-fascist-vax-policy-to-rubble/ Wy jesteście wolne media? Wasze dziennikarstwo to WOLNE ŻARTY - tyle macie z wolnością wspólnego
Wolne media, to nie znaczy że ktoś napisze ci mu tylko przyjdzie do głowy i nazwie się reporterem. Dobrze by było, gdyby to, co się napisze miało jeszcze odtworzenie w dowodach. Tymczasem ta stronka którą podałeś, to jeden wielki stek teorii spiskowych, prowadzony przez grafomanów, którzy sami sobie zaprzeczają jedni drugim. Oprócz wolności mediów przydałaby się jeszcze rzetelność. XD
Właśnie swoim komentarzem sam siebie zaorałeś i przy okazji jakieś 90% mediów począwszyod TVPis, poprzez TVN a skończywszy na niniejszym szacownym dzienniku :D No chyba, że rzetelne media wg Ciebie to takie, które przytaczają ekspertów wydających opinie za które dostali pieniądze, są jednostronne i nie prowadzą debaty a wręcz zakazują publikacji opinii, które są niewygodne.
 W jaki sposób się zaorałem? Czy taki TVN nie zaprasza do dyskusji specjalistów o różnych poglądach i nie prowadzi dyskusji? Warunek musi być jeden. Mają to być specjaliści znający się na tym o czym mówią, a nie pani Grażynka z salonu piękności w Warszawie, czy rolnik Zdzisiek spod Białegostoku, pieprzące kocopoły po obejrzeniu filmiku w internecie. XD
 W jaki sposób się zaorałem? Czy taki TVN nie zaprasza do dyskusji specjalistów o różnych poglądach i nie prowadzi dyskusji? Warunek musi być jeden. Mają to być specjaliści znający się na tym o czym mówią, a nie pani Grażynka z salonu piękności w Warszawie, czy rolnik Zdzisiek spod Białegostoku, pieprzące kocopoły po obejrzeniu filmiku w internecie. XD rozwiń
Avatar
___K___ / 27 lipca 2021 r. o 18:35
+1
***s://***polsatnews.pl/wiadomosc/2021-07-27/usa-zmarl-na-covid-19-jego-matka-zorganizowala-punkt-szczepien-na-pogrzebie/?ref=kafle
Avatar
___K___ / 27 lipca 2021 r. o 18:33
+1
***s://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-w-brytania-pacjenci-na-intensywnej-terapii-zaluja-ze-sie-nie,nId,5383547
Avatar
_XD_ / 27 lipca 2021 r. o 18:31
0
Zsl, skuteczność szczepienia jest wtedy, gdy pacjent zachoruje, i po kilku, kilkunastu dniach wróci do zdrowia i roboty, a nie na intensywną terapię.
Dobrze wyszczepiony " Izrael zgłasza ponad 2000 przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin, w tym 132 poważne przypadki," - od połowy marca nie mieli aż tyle. Ich kraj ca 8 mln mieszkańców ma powierzchniowo tyle, co zachodniopomorskie....
No no. Obecnie 2 tys zakażeń i 203 hospitalizacje. Rok temu: 1tys. zakażeń i ponad 800 hospitalizacji. Jak już chcesz podawać dane, to je przynajmniej umieść we właściwej skali. XD
... jaki był poziom wyszzcepienia w Izraelu rok temu? ZERO!!! Czyli skuteczność szczepionki wynosi ....
 Czyli sam stwierdzasz, że szczepionki jednak są skuteczne. XD
 Czyli sam stwierdzasz, że szczepionki jednak są skuteczne. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 27 lipca 2021 r. o 18:27
-1
Panowie DetectiveCarter, wypieprz-tv-radio i TECZOWY_ZSL - podpiszcie zobowiązanie, że nie chcecie korzystać ze służby zdrowia w przypadku zakażenia koronawirusem i problem będzie z głowy. Ewentualnie zgłoście się na wolontariuszy do pracy na oddziałach zakaźnych - przecież skoro nic wam nie grozi, wirus jest pomijalnie szkodliwy, a pandemia fałszywa, to nie będziecie na nic narażeni.
to ty masz płacić dodatkowo , za to, że wziąłeś SWIADOMIE i zWŁASNEJ WOLI eksperymantalny syf , który teraz roznosiśz po zdrowych
HAHAHAHA. może antyszczepy zaczną nosić maseczki, tak jak to zaczęły robić w Stanach? Tylko co w takim razie z grzybicą pomaseczkową i kwasicami? A właśnie. Już dogrzebaliście się do danych ile tych zgonów było od trujących maseczek? XD
... brak argumentów, czyli zmieniam temat ? Typowe dla lewactwa.
 Jaka znana tematu? Rozmawiamy o pandemii, szczepieniach i obostrzeniach. XD
 Jaka znana tematu? Rozmawiamy o pandemii, szczepieniach i obostrzeniach. XD rozwiń
Avatar
___K___ / 27 lipca 2021 r. o 15:28
-1
Panowie DetectiveCarter, wypieprz-tv-radio i TECZOWY_ZSL - podpiszcie zobowiązanie, że nie chcecie korzystać ze służby zdrowia w przypadku zakażenia koronawirusem i problem będzie z głowy. Ewentualnie zgłoście się na wolontariuszy do pracy na oddziałach zakaźnych - przecież skoro nic wam nie grozi, wirus jest pomijalnie szkodliwy, a pandemia fałszywa, to nie będziecie na nic narażeni.
1. Opłacamy składki zdrowotne i chorobowe? Opłacamy, więc argument jest z przedszkola. To nie my, niechcący się szczepić, mamy problem, tylko Wy - bo myślicie, że jesteście kimś lepszym (a zwykłe z was króliki doświadczalne) chociaż nie macie bladego pojęcia, co wam wstrzyknęli i jakie skutki mogą się pojawić za 2-3 lata (bo o takie skutki chodzi osobom zwanym antyszczepionkowcami). Ale takiemu "znawcy" to pewnie niepotrzebne, ważne że teraz ci nic nie jest. 2. Ja osobiście zakażenie przeszedłem, trwało 1 dzień, dowiedzialem się o nim pół roku później po zrobieniu testu antygenowego więc nie taki diabeł straszny (wszystko zależy od indywidualnej odporności więc straszenie jest dobre dla dzieci ewentualnie dla takich brainlessów jak ty). 3. Podpiszesz gwarancję, że jak ja się zaszczepię i będę miał nop albo umrę to zapłacisz odszkodowanie dla mojej rodziny i weźmiesz odpowiedzialność za skutki uboczne preparatu, który nie jest szczepionką (skoro jesteś taki cwany, to pewnie tak i w nosie będzieć mieć to, że producent i rządy są zwolnione z odpowiedzialności za stosowanie tego specyfiku - przecież jesteś hojrak zaszczepiony-zabezpieczony). 4. Skoro się zaszczepiłeś, to co się boisz? Jesteś bezpieczny, NIC CI NIE GROZI (oprócz chorej głowy ale to nieuleczalne). 5. Szkoda mojego czasu na rozmowę z kimś, kto pstryka między tvn, tvp i polsat i w 100% ufa mafiom farmaceutyczno-szczepionkowym. Oddam Ci swoje dawki, weź, wyszczep się (bardzo nie lubię tego stwierdzenia, jednakże w odniesieniu do Ciebie jest ono jak najbardziej prawidłowe)
Czy tak samo podchodzisz do produktów spożywczych? Sprawdzasz wszystko doświadczalnie, czy aby na etykiecie cię nie oszukano? Nie, nie wiem, co mi wstrzyknięto, ale ufam ludziom, którzy się na tym znają. Tak, jak ufam specjalistom od żywności, od leków, elektrykom, gazownikom i całej rzeszy innych specjalistów. Ja też chorowałem na Covid i doskonale o tym wiedziałem, bo był to naprawdę mało przyjemny czas w moim życiu. Więc racz nie patrzeć na wszystkich, w tym na przeszło 70.000 zgonów w Polsce, przez pryzmat swojego praktycznie bezobjawowego przejścia. A co do bezmógów, to sam się przebadaj, bo nie wiadomo, czy rozum masz. Mózg tak, ale rozum? Nie jestem przekonany... Jakie masz podejrzenia co do skutków ubocznych? Swoją "wiedzę" i przekonania? Wolę wiedzę specjalistów. Ja się nie boję - jestem zaszczepiony. I nikogo do szczepień nie namawiam, ale po prostu nie chcę finansować tych, którzy się z powodu głupich idei nie szczepią (są też tacy, którzy by chcieli, ale im stan zdrowia nie pozwala - to zupełnie co innego), kiedy już się zakażą. A ty za cienki w uszach jesteś, żeby mnie obrazić, więc sobie możesz darować te odzywki. BTW - już się zgłosiłeś na wolontariusza na oddział zakaźny? Nic ci przecież nie grozi - jesteś ozdrowieńcem i to po praktycznie bezobjawowym przejściu.
Czy tak samo podchodzisz do produktów spożywczych? Sprawdzasz wszystko doświadczalnie, czy aby na etykiecie cię nie oszukano? Nie, nie wiem, co mi wstrzyknięto, ale ufam ludziom, którzy się na tym znają. Tak, jak ufam specjalistom od żywności, od leków, elektrykom, gazownikom i całej rzeszy innych specjalistów. Ja też chorowałem na Covid i doskonale o tym wiedziałem, bo był to naprawdę mało przyjemny czas w moim życiu. Więc racz nie patrzeć na wszystkich, w tym na przeszło 70.000 zgonów w Polsce, przez pryzmat swojego praktycz... rozwiń
Avatar
DetectiveCarter / 27 lipca 2021 r. o 14:47
+1
Za ten nagłówek o rzekomej coraz większej liczbie zakażeń i zaraźliwości delty ta pożal się boże dziennikarzyna powinna wylecieć z hukiem z roboty za szerzenie dezinformacji i nieprawdy. Poczytaj sobie kobieto co o rzekomej zaraźliwości piszą naukowcy z USA, którzy przeprowadzili RZETELNE badania: ***s://***europereloaded.com/dr-peter-mccullough-reduces-macrons-fascist-vax-policy-to-rubble/ Wy jesteście wolne media? Wasze dziennikarstwo to WOLNE ŻARTY - tyle macie z wolnością wspólnego
Wolne media, to nie znaczy że ktoś napisze ci mu tylko przyjdzie do głowy i nazwie się reporterem. Dobrze by było, gdyby to, co się napisze miało jeszcze odtworzenie w dowodach. Tymczasem ta stronka którą podałeś, to jeden wielki stek teorii spiskowych, prowadzony przez grafomanów, którzy sami sobie zaprzeczają jedni drugim. Oprócz wolności mediów przydałaby się jeszcze rzetelność. XD
Właśnie swoim komentarzem sam siebie zaorałeś i przy okazji jakieś 90% mediów począwszyod TVPis, poprzez TVN a skończywszy na niniejszym szacownym dzienniku :D No chyba, że rzetelne media wg Ciebie to takie, które przytaczają ekspertów wydających opinie za które dostali pieniądze, są jednostronne i nie prowadzą debaty a wręcz zakazują publikacji opinii, które są niewygodne. 
Właśnie swoim komentarzem sam siebie zaorałeś i przy okazji jakieś 90% mediów począwszyod TVPis, poprzez TVN a skończywszy na niniejszym szacownym dzienniku :D No chyba, że rzetelne media wg Ciebie to takie, które przytaczają ekspertów wydających opinie za które dostali pieniądze, są jednostronne i nie prowadzą debaty a wręcz zakazują publikacji opinii, które są niewygodne.  rozwiń
Avatar
DetectiveCarter / 27 lipca 2021 r. o 14:37
+3
Panowie DetectiveCarter, wypieprz-tv-radio i TECZOWY_ZSL - podpiszcie zobowiązanie, że nie chcecie korzystać ze służby zdrowia w przypadku zakażenia koronawirusem i problem będzie z głowy. Ewentualnie zgłoście się na wolontariuszy do pracy na oddziałach zakaźnych - przecież skoro nic wam nie grozi, wirus jest pomijalnie szkodliwy, a pandemia fałszywa, to nie będziecie na nic narażeni.
1. Opłacamy składki zdrowotne i chorobowe? Opłacamy, więc argument jest z przedszkola. To nie my, niechcący się szczepić, mamy problem, tylko Wy - bo myślicie, że jesteście kimś lepszym (a zwykłe z was króliki doświadczalne) chociaż nie macie bladego pojęcia, co wam wstrzyknęli i jakie skutki mogą się pojawić za 2-3 lata (bo o takie skutki chodzi osobom zwanym antyszczepionkowcami). Ale takiemu "znawcy" to pewnie niepotrzebne, ważne że teraz ci nic nie jest. 2. Ja osobiście zakażenie przeszedłem, trwało 1 dzień, dowiedzialem się o nim pół roku później po zrobieniu testu antygenowego więc nie taki diabeł straszny (wszystko zależy od indywidualnej odporności więc straszenie jest dobre dla dzieci ewentualnie dla takich brainlessów jak ty). 3. Podpiszesz gwarancję, że jak ja się zaszczepię i będę miał nop albo umrę to zapłacisz odszkodowanie dla mojej rodziny i weźmiesz odpowiedzialność za skutki uboczne preparatu, który nie jest szczepionką (skoro jesteś taki cwany, to pewnie tak i w nosie będzieć mieć to, że producent i rządy są zwolnione z odpowiedzialności za stosowanie tego specyfiku - przecież jesteś hojrak zaszczepiony-zabezpieczony). 4. Skoro się zaszczepiłeś, to co się boisz? Jesteś bezpieczny, NIC CI NIE GROZI (oprócz chorej głowy ale to nieuleczalne). 5. Szkoda mojego czasu na rozmowę z kimś, kto pstryka między tvn, tvp i polsat i w 100% ufa mafiom farmaceutyczno-szczepionkowym. Oddam Ci swoje dawki, weź, wyszczep się (bardzo nie lubię tego stwierdzenia, jednakże w odniesieniu do Ciebie jest ono jak najbardziej prawidłowe)
1. Opłacamy składki zdrowotne i chorobowe? Opłacamy, więc argument jest z przedszkola. To nie my, niechcący się szczepić, mamy problem, tylko Wy - bo myślicie, że jesteście kimś lepszym (a zwykłe z was króliki doświadczalne) chociaż nie macie bladego pojęcia, co wam wstrzyknęli i jakie skutki mogą się pojawić za 2-3 lata (bo o takie skutki chodzi osobom zwanym antyszczepionkowcami). Ale takiemu "znawcy" to pewnie niepotrzebne, ważne że teraz ci nic nie jest. 2. Ja osobiście zakażenie przeszedłem, trwało 1 dzień, dowi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Co najmniej do połowy października potrwa ankieta dla osób niepełnosprawnych, która ma pokazać ich problemy związane z uczestniczeniem w wydarzeniach kulturalnych. Internetowe badanie (linkd.pl/paupr) prowadzi Stowarzyszenie Otwieracz i samorząd Lublina.

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Za miesiąc swoje nowe władze będą wybierać członkowie Platformy Obywatelskiej. W kontekście funkcji przewodniczącego partii w województwie lubelskim padają trzy nazwiska.

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

W 5. kolejce Edach Budowlani zmierzą się na wyjeździe z Juvenią Kraków. Będzie to spotkanie telewizyjne, a obejrzymy je na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP Sport. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 14.

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach
25 września 2021, 19:00

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach

Elektronika, ambient i wizualizacje na elewacji Pałacu Marynki w Puławach. Ten wyjątkowy koncert już w najbliższą sobotę.

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W ostatnim tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa obejrzało 41 mieszkańców powiatu puławskiego. Na kwarantannie przebywa prawie 370 osób. Do czwartej fali zaczyna przygotowywać się szpital. Dyrektor wstrzymał przyjęcia na pulmonologię, by zrobić miejsce dla pacjentów covidowych.

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Od kilku godzin trwają utrudnienia na drodze ekspresowej. Z rowu trzeba wyciągnąć ciężarówkę.

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

W najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w nocnej odsłonie Narodowego Spisu Powszechnego.

Program TV 24-26 września  2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
24 września 2021, 20:00

Program TV 24-26 września 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji zobaczymy dość zróżnicowane produkcje. Będzie festiwalowy "Van Gogh. U bram wieczności" i rozrywka pokroju "Legionu Samobójców". Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Puławach nie przedłużyło umów na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla mieszkańców gminy Końskowola. Te przestały obowiązywać w środę, 22 września. Samorządowcy proszą o okres przygotowawczy. Inaczej nie będą mogli pobierać opłat.

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?
galeria

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?

Najpierw modernizacja, później rozbudowa, o ile uda się zdobyć dofinansowanie. W Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim ma zostać wyremontowany most. Wymienić trzeba też pergolę na budynku przy wejściu do parku.

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

26 września to w tym roku szczególna data dla niemieckiego społeczeństwa, ponieważ tego dnia odbędą się za naszą zachodnią granicą wybory do Bundestagu. Co więcej, po 16 latach ze stanowiska kanclerza Niemiec ustępuje Angela Merkel. Czy Niemcy zdecydują się na kontynuację dotychczasowej polityki wybierając jej protegowanego, czyli Armina Lascheta z unii CDU/CSU? Czy większe szanse na zwycięstwo posiada SPD lub Zieloni? Jak wyglądają ostatnie sondaże? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

Czas na dziewiątą serię gier. Najtrudniejsze zadanie czeka piłkarzy Podlasia. Białczanie zagrają na wyjeździe z wiceliderem – rezerwami Cracovii. Teoretycznie łatwiejszą przeprawę powinni mieć piłkarze: Orląt Spomlek i Avii Świdnik, bo zmierzą się z rywalami z dołu tabeli.

Gospel & Abraham Diomande od kuchni. Przed Międzynarodowym Festiwalem Gospel w Lublinie
galeria

Gospel & Abraham Diomande od kuchni. Przed Międzynarodowym Festiwalem Gospel w Lublinie

W poniedziałek w Księgarni Świętego Pawła w Lublinie odbyło się spotkanie wprowadzające do pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Gospel w Lublinie. Abraham Diomande opowiedział o idei wydarzenia, które zostanie zorganizowane już w tę sobotę o godz. 16 w Ogrodzie Saskim.

Lubelska Fundacja Rozwoju świętuje 30-lecie pracy
zdjęcia
galeria

Lubelska Fundacja Rozwoju świętuje 30-lecie pracy

Ponad 2,2 mld złotych pomocy dla przedsiębiorców i samorządów, 303 zrealizowane projekty, 75 tysięcy przeszkolonych osób, ponad 13 tysięcy usług doradczych, tak prezentuje się wynik 30 lat działalności Lubelskiej Fundacji Rozwoju.

Czym są pasty remineralizujące?

Czym są pasty remineralizujące?

Szkliwo ludzkie każdego dnia wystawione jest na wiele prób. Regularne, intensywne szczotkowanie zębów, spożywanie kwaśnych i słodkich produktów oraz procesy chemiczne, które zachodzą w jamie ustnej, przyczyniają się do powstawania w szkliwie mikroskopijnych ubytków oraz uszkodzeń.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.