

Rejestracja na studia pierwszego stopnia na Politechnice Lubelskiej zakończyła się 10 lipca. W tym roku akademickim Politechnika Lubelska oferuje 2160 miejsc na 29 kierunkach studiów. Cyberbezpieczeństwo okazało się najbardziej obleganym kierunkiem.

O przyjęcie ma studia na Politechnice Lubelskiej ubiegało się ponad 4600 maturzystów, z których 3140 osób zostało zakwali-fikowanych do przyjęcia.
– Liczba kandydatów pozostaje na stałym poziomie. Dodatkowo widać duże zainteresowanie nowymi kierunkami. To dobra wiadomość, zwłaszcza w czasach niżu demograficznego – komentuje prorektor ds. studenckich, prof. Paweł Droździel.
Najpopularniejsze kierunki w tegorocznej rekrutacji to: • cyberbezpieczeństwo • finanse i rachunkowość • architektura • budow-nictwo • inżynieria i analiza danych • sztuczna inteligencja w biznesie.
– Cyberbezpieczeństwo to nowy kierunek odpowiadający na rosnące zagrożenia w sieci, takie jak ataki hakerskie czy kradzież danych. Studenci nauczą się skutecznie im przeciwdziałać. Będą umieli też rozwiązywać problemy, z którymi w Internecie spotykają się firmy – mówi prof. Kamil Jonak, dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Technicznej.
Najpopularniejsze kierunki według liczby kandydatów na jedno miejsce:
1. Cyberbezpieczeństwo – 6,4
2. Finanse i rachunkowość – 4,6
3. Architektura – 3,5
4. Budownictwo – 3,4
5. Sztuczna inteligencja w biznesie – 3,3
6. Marketing i komunikacja rynkowa – 3,2
7. Inżynieria i analiza danych – 3,0
Najpopularniejsze kierunki według liczby zgłoszeń:
1. Budownictwo – 402
2. Cyberbezpieczeństwo - 381
3. Informatyka – 381
4. Inżynieria i analiza danych – 274
5. Finanse i rachunkowość – 273
6. Elektrotechnika – 240
7. Mechatronika – 230
Wyniki rekrutacji zostały opublikowane w poniedziałek, 14 lipca. Zakwalifikowani mają czas do 18 lipca na złożenie doku-mentów w wydziałowych komisjach rekrutacyjnych.
Jeśli ktoś nie zdążył się zarejestrować lub nie dostał się na wymarzony kierunek, nadal ma szansę na studia na Politechnice Lubelskiej. Do 17 lipca przedłużona jest rejestracja na następujące kierunki:
• Wydział Mechaniczny: wzornictwo przemysłowe, mechanika i budowa maszyn, transport, inżynieria pojazdów, inżynieria biomedyczna, zarządzanie i inżynieria produkcji, mechatronika, robotyzacja procesów wytwórczych.
• Wydział Elektrotechniki i Informatyki: elektrotechnika, inżynieria multimediów, inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice.
• Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki: energetyka, inżynieria odnawialnych źródeł energii, inżynieria recyklingu, inży-nieria środowiska.
• Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej: edukacja techniczno-informatyczna, matematyka, inżynieria bezpieczeństwa, informatyka techniczna.
• Wydział Zarządzania: zarządzanie.
Szczegóły na stronie rekrutacja.pollub.pl.
