Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

12 lutego 2015 r.
6:00
Edytuj ten wpis

AgustaWestland obiecuje 2 tys. miejsc pracy. "AW149 to szansa dla regionu"

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
241 29 A A

Nawet dwa tysiące miejsc pracy w Świdniku zapowiada szefostwo PZL Świdnik. Warunek jest jeden - trzeba wygrać przetarg na dostawę 70 helikopterów dla polskiego wojska

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Propozycja PZL Świdnik i włosko-brytyjskiej AugustyWestland, czyli AW149, to bez wątpienia najnowsza maszyna wśród trójki starającej się o zamówienie Ministerstwo Obrony Narodowej. To jeden z większych kontraktów w Europie.

O zamówienie warte ok. 8 miliardów złotych stara się także amerykański Sikorsky i należące do niego PZL Mielec, oferujące śmigłowiec S-70i Black Hawk oraz EC725 Caracal konsorcjum Airbus Helicopters.

Jednak to Świdnik ma najlepsze zaplecze, najdłuższą tradycję produkcji helikopterów oraz najnowszy produkt.

- Nasz helikopter jest jak transporter rosomak. 10 lat temu polska armia kupiła jedynie projekt, a dziś to najlepszy na świecie opancerzony transporter kołowy. Podobnie będzie z AW149 - prognozuje Krzysztof Krystowski, nowo powołany prezes zarządu, a zarazem dyrektor zarządzający PZL Świdnik. - W przypadku wyboru AW149 w Świdniku powstanie światowe centrum produkcji i rozwoju tej nowoczesnej maszyny. Otworzy się też szansa eksportu AW149 na cały świat, a co za tym idzie powstaną nowe miejsca pracy, których liczba może przekroczyć nawet dwa tysiące - dodaje Krystowski.

Na pytanie, co się stanie z PZL Świdnik, jeżeli nie wygra przetargu MON, prezes odpowiadał dość jasno. - Na pewno nie znikniemy, choć stracimy wielką szansę na rozwój regionu i kraju. Sam Świdnik natomiast straci szansę na zajęcie kluczowej pozycji w grupie AgustaWestland na świecie.

Obecnie firma zatrudnia 3500 ludzi, w tym 630 inżynierów. - Jako jedyni mamy fabrykę, a nie montownię śmigłowców. Na nasze potrzeby produkuje 1300 firm na całym świecie, w tym 900 z Polski, kilkaset z naszego regionu - wylicza Krzysztof Krystowski.

- Na pewno będziemy rozwijać nasze inne konstrukcje z naciskiem na bezzałogowego SW-4 RUAS, ale także Głuszca i Sokoła - dodaje Mieczysław Majewski, wiceprezes rady nadzorczej.

- Sokół to dobra, sprawdzona konstrukcja. Wczoraj był u nas ambasador Kazachstanu, i to nie tylko z kurtuazyjną wizytą - zdradza Krystowski.

Którą z ofert wybierze MON, dowiemy się w maju.

PZL Świdnik w liczbach

PZL-Świdnik wyprodukowały i dostarczyły ponad 7400 śmigłowców do odbiorców z ponad 40 krajów na całym świecie. Ponad 160 śmigłowców produkcji PZL-Świdnik jest obecnie w służbie polskich Sił Zbrojnych.

Prawie 80 proc. śmigłowców dostarczonych w ostatnich 10 latach to maszyny wyprodukowane w Świdniku.

Pozostałe 20 proc. to śmigłowce produkcji rosyjskiej

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MMM / 10 marca 2015 o 19:18
0

są jakieś przyjęcia nowych pracowników?

Avatar
jezus / 3 marca 2015 o 10:47
0
Rotorhub77 co ty bredzisz widac ze jesteś jednym z tych niedoj***nych mistrzow ja mam wyksztalcenie wyzsze i 1600 to oznacza ze jestem prosty i niewartosciowy i nie zasluguje na lepsze zarobki? Chcialbym cie spotkac na zakladzie i napluc ci w ryj
Avatar
jaa / 16 lutego 2015 o 17:45
0

DO kogoś dzwonili ostatnio z agencji? ktos nowy sie przyja do pracy?

Avatar
portier / 13 lutego 2015 o 20:30
0

A ja tu pracuje już 3lata i jestem zadowolony. Z agencji przeszedłem na zakład,a w tej chwili 2tys na rękę wychodzi

Chyba du py prezesowi dajesz że aż tyle wychodzi.

Avatar
BYSTRY / 13 lutego 2015 o 17:41
0

Jak ktos jest bystry to przejdzie szybko na zakład ja na agencji pracowałem 12mc. Po to jest agencja zeby mozna bylo segregowac ludzi m.in bo baranów nie brakuje a odpowiedzialnosc jest duza. Ogulnie polecam mozna zarobic.

Avatar
duch0991 / 13 lutego 2015 o 12:10
0
A ja tu pracuje już 3lata i jestem zadowolony. Z agencji przeszedłem na zakład,a w tej chwili 2tys na rękę wychodzi
Avatar
pracowałem tam / 13 lutego 2015 o 11:19
0

1500 resztę bierze agencja.

chłopie daj se siana,umowa przedłużana co miesiąc,urlop płatny 1.5 dnia bo raczej go nie wykorzystasz,max. długość zatrudnienia przez jedną agencje 1.5 roku,a póżniej idziesz do drugiej i tak wkólko.Zero szans na normalny etat,choć będą ci wmawiali co innego.Atmosfera na montażu-tragedia,kasa tak jak napisał w tym urlop.PRACA BEZ JAKICHKOLWIEK PERPEKTYW!!!!!

Avatar
były pracownik / 13 lutego 2015 o 10:05
0

Opowiadacie Bajki. Z 3500 pracowników tylko ok 200 jest zatrudnionych przez agencję. Reszta to pracownicy etatowi. Czekam na kogoś kto to podważy! Te 200 osób to osoby "niewykształcone" w ogóle. Proste, nieskomplikowane prace fizyczne przy produkcji. Tak, zarabiają 1200-1600 zł ale czego mogą oczekiwać od życia ludzie, bez jakichkolwiek kwalifikacji? Płaca godna wykształcenia i kompetencji. Akurat w PZL-Świdnik, amibitni wiele osiągają. Najlepiej narzekać, nie dając nic od siebie. Należy się i już. :)

o ku....a ale się ubawiłem twoim wpisem.Powiadasz że ambitni wiele osiągają,hahahahaha,może masz na myśli czopów i potakiwaczy,którzy nigdy nie powiedzą własnego zdania.A co do tych 200 osób,to także przegiołeś pałę,wykonują te same czynności na montażu co inni i nie opowiadaj bajek.Zresztą co to za przyszłość na umowę zlecenie przedłużaną co miesiąc max na 1.5 roku i won do drugiej agencji na takich samych warunkach bez możliwości dostania normalnego etatu.Poważna firma by tak nie traktowała,ale ten syfland tylko czeka na to.Ciekawe dlaczego nie ma tam jeszcze w tej sprawie PIP-u,bo ci ludzie co pracują na śmieciówkach spełniają wszystkie warunki o umowę o pracę.

o ku....a ale się ubawiłem twoim wpisem.Powiadasz że ambitni wiele osiągają,hahahahaha,może masz na myśli czopów i potakiwaczy,którzy nigdy nie powiedzą własnego zdania.A co do tych 200 osób,to także przegiołeś pałę,wykonują te same czynności na montażu co inni i nie opowiadaj bajek.Zresztą co to za przyszłość na umowę zlecenie przedłużaną co miesiąc max na 1.5 roku i won do drugiej agencji na takich samych warunkach bez możliwości dostania normalnego etatu.Poważna firma by tak nie traktowała,ale ten syfland tylko czeka na t... rozwiń

Avatar
verbunkowy / 13 lutego 2015 o 09:53
0

Witam. Opłaca się składać CV? Ile można zarobić na miesiąc przez te agencje zatrudnienia?

1500 resztę bierze agencja.

Avatar
mlody / 13 lutego 2015 o 09:48
0

Witam. Opłaca się składać CV? Ile można zarobić na miesiąc przez te agencje zatrudnienia?

Avatar
MMM / 10 marca 2015 o 19:18
0

są jakieś przyjęcia nowych pracowników?

Avatar
jezus / 3 marca 2015 o 10:47
0
Rotorhub77 co ty bredzisz widac ze jesteś jednym z tych niedoj***nych mistrzow ja mam wyksztalcenie wyzsze i 1600 to oznacza ze jestem prosty i niewartosciowy i nie zasluguje na lepsze zarobki? Chcialbym cie spotkac na zakladzie i napluc ci w ryj
Avatar
jaa / 16 lutego 2015 o 17:45
0

DO kogoś dzwonili ostatnio z agencji? ktos nowy sie przyja do pracy?

Avatar
portier / 13 lutego 2015 o 20:30
0

A ja tu pracuje już 3lata i jestem zadowolony. Z agencji przeszedłem na zakład,a w tej chwili 2tys na rękę wychodzi

Chyba du py prezesowi dajesz że aż tyle wychodzi.

Avatar
BYSTRY / 13 lutego 2015 o 17:41
0

Jak ktos jest bystry to przejdzie szybko na zakład ja na agencji pracowałem 12mc. Po to jest agencja zeby mozna bylo segregowac ludzi m.in bo baranów nie brakuje a odpowiedzialnosc jest duza. Ogulnie polecam mozna zarobic.

Avatar
duch0991 / 13 lutego 2015 o 12:10
0
A ja tu pracuje już 3lata i jestem zadowolony. Z agencji przeszedłem na zakład,a w tej chwili 2tys na rękę wychodzi
Avatar
pracowałem tam / 13 lutego 2015 o 11:19
0

1500 resztę bierze agencja.

chłopie daj se siana,umowa przedłużana co miesiąc,urlop płatny 1.5 dnia bo raczej go nie wykorzystasz,max. długość zatrudnienia przez jedną agencje 1.5 roku,a póżniej idziesz do drugiej i tak wkólko.Zero szans na normalny etat,choć będą ci wmawiali co innego.Atmosfera na montażu-tragedia,kasa tak jak napisał w tym urlop.PRACA BEZ JAKICHKOLWIEK PERPEKTYW!!!!!

Avatar
były pracownik / 13 lutego 2015 o 10:05
0

Opowiadacie Bajki. Z 3500 pracowników tylko ok 200 jest zatrudnionych przez agencję. Reszta to pracownicy etatowi. Czekam na kogoś kto to podważy! Te 200 osób to osoby "niewykształcone" w ogóle. Proste, nieskomplikowane prace fizyczne przy produkcji. Tak, zarabiają 1200-1600 zł ale czego mogą oczekiwać od życia ludzie, bez jakichkolwiek kwalifikacji? Płaca godna wykształcenia i kompetencji. Akurat w PZL-Świdnik, amibitni wiele osiągają. Najlepiej narzekać, nie dając nic od siebie. Należy się i już. :)

o ku....a ale się ubawiłem twoim wpisem.Powiadasz że ambitni wiele osiągają,hahahahaha,może masz na myśli czopów i potakiwaczy,którzy nigdy nie powiedzą własnego zdania.A co do tych 200 osób,to także przegiołeś pałę,wykonują te same czynności na montażu co inni i nie opowiadaj bajek.Zresztą co to za przyszłość na umowę zlecenie przedłużaną co miesiąc max na 1.5 roku i won do drugiej agencji na takich samych warunkach bez możliwości dostania normalnego etatu.Poważna firma by tak nie traktowała,ale ten syfland tylko czeka na to.Ciekawe dlaczego nie ma tam jeszcze w tej sprawie PIP-u,bo ci ludzie co pracują na śmieciówkach spełniają wszystkie warunki o umowę o pracę.

o ku....a ale się ubawiłem twoim wpisem.Powiadasz że ambitni wiele osiągają,hahahahaha,może masz na myśli czopów i potakiwaczy,którzy nigdy nie powiedzą własnego zdania.A co do tych 200 osób,to także przegiołeś pałę,wykonują te same czynności na montażu co inni i nie opowiadaj bajek.Zresztą co to za przyszłość na umowę zlecenie przedłużaną co miesiąc max na 1.5 roku i won do drugiej agencji na takich samych warunkach bez możliwości dostania normalnego etatu.Poważna firma by tak nie traktowała,ale ten syfland tylko czeka na t... rozwiń

Avatar
verbunkowy / 13 lutego 2015 o 09:53
0

Witam. Opłaca się składać CV? Ile można zarobić na miesiąc przez te agencje zatrudnienia?

1500 resztę bierze agencja.

Avatar
mlody / 13 lutego 2015 o 09:48
0

Witam. Opłaca się składać CV? Ile można zarobić na miesiąc przez te agencje zatrudnienia?

Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 0

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 3

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 138 58

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 67 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 7

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 12

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!