Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

13 czerwca 2018 r.
10:11

Bijatyka kibiców z policją na meczu w Świdniku. Państwo zapłaci 100 tys. zł zadośćuczynienia

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 29 A A

Policja zapłaci za skatowanie nastoletniego kibica podczas meczu Hetmana Zamość z Avią Świdnik. 16-letni Adrian był bity pałką w głowę. Sąd przyznał jego rodzicom 100 tys. zł zadośćuczynienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prawomocny wyrok w tej sprawie zapadł właśnie w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. To finał blisko 10-letniego postępowania. Sąd odwoławczy oddalił apelację policji. Jednocześnie utrzymał w mocy ubiegłoroczne rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego w Lublinie, który przyznał rodzicom Adriana w sumie 100 tys. zł zadośćuczynienia.

Do pobicia doszło w sierpniu 2005 r. w Świdniku, podczas meczu miejscowej Avii z Hetmanem Zamość. Adrian miał wówczas 16 lat. Spotkanie było kwalifikowane jako mecz podwyższonego ryzyka. Bezpieczeństwa pilnowało wówczas kilkuset policjantów, dowodzonych przez mundurowych z komendy w Świdniku.

W przerwie meczu doszło do bijatyki z policją. Szalikowcy próbowali wtargnąć na murawę. Policjanci interweniowali, wchodząc do sektora kibiców. Posypały się kamienie. Pseudokibice sięgnęli po drzewce z klubowych flag, a policjanci użyli pałek. 16-letni Adrian miał wtedy dostać kilka ciosów pałką w głowę. Chłopak prosto ze stadionu trafił do szpitala, gdzie przeszedł trepanację czaszki. Przez miesiąc leżał w śpiączce. Sprawą zajęła się prokuratura. Sam pokrzywdzony oraz jeden ze świadków zeznali, że fatalne w skutkach ciosy zadawało dwóch policjantów.

Zadośćuczynienie przyznane przez sąd wypłaci Skarb Państwa, reprezentowany przez świdnickiego komendanta policji.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kubeba / 13 czerwca 2018 o 20:45
+2
Nonsens chuliganowi płacić odszkodowanie ....
Avatar
ORMOO / 12 lipca 2018 o 21:33
+1
Mam cię za twoją gęgę
Avatar
M. / 15 czerwca 2018 o 13:18
+1
Xyz dla twojej wiadomości on już nie żyje...
Avatar
AVE MOTOR / 14 czerwca 2018 o 11:22
+1
za kolezankami ze swidnika nieprzepadamy a co do tematu niech korwa placi ***y pies korwa niech kredyt sobie lyknie i cale zycie splaca korwa to palka co wymachiwal w dupsko mu powinni zaladowac zeby ***y sie krztusil cwel z cycami.   
Avatar
Lsw / 13 czerwca 2018 o 23:06
+1
Policji wina byłem na tym meczu i jestem że swidnika widziałem jak go katowali przy mnie
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 22:57
+1
Ludzie może i ten chłopak nie był grzeczny może po prostu znalazł się w złym czasie w złym miejscu... Ja go nie bronię ale jedno jest pewne policja nie powinna w ten sposób go bić katujac chłopaka pałą po głowie... Tutaj zawiniła policja i to jest pewne... Po pierwsze mieli przewagę bo to byli uzbrojeni policjanci na pewno dosyć rosli w dodatku przeszkoleni a to co zrobili na pewno nie było zgodne z prawem... Wyraźnie w przepisach jest powiedziane kiedy używa się tego typu środkow przymusu bezpośredniego i w jakich miejscach na ciele... Szkoda tylko że my jako podatnicy będziemy musieli za to zaplacic...
Ludzie może i ten chłopak nie był grzeczny może po prostu znalazł się w złym czasie w złym miejscu... Ja go nie bronię ale jedno jest pewne policja nie powinna w ten sposób go bić katujac chłopaka pałą po głowie... Tutaj zawiniła policja i to jest pewne... Po pierwsze mieli przewagę bo to byli uzbrojeni policjanci na pewno dosyć rosli w dodatku przeszkoleni a to co zrobili na pewno nie było zgodne z prawem... Wyraźnie w przepisach jest powiedziane kiedy używa się tego typu środkow przymusu bezpośredniego i w jakich miejscach na ciele... Szko... rozwiń
Avatar
Gucio / 13 czerwca 2018 o 22:12
+1
no margines to zawsze boi się policji ...
Avatar
Jordi / 13 czerwca 2018 o 20:38
+1
To chłopak z patologicznej rodziny ( prawdopodonie był na meczu z jeszcze młodsza siostrą),  był w grupie tych, którzy usiłowali wyłamać ogodzenie sektora gosci. Policjanci zmuszeni byli podjąć interwencję a w takich sytuacjach zawsze może dojść do nieszczęścia. Tym, którzy opluwaja policjantów życzę aby w barwach wrogiej druzyny (np. Avia Świdnik) podczas meczu derbowego mieli 5 minut na kontakt z kibolami (np. Motoru Lublin) bez ochrony  i natychmiast zmienią zdanie o podejmowanych przez policję działaniach. Polska staje sie krajem cofającym sie cywilizacyjnie w zakresie współżycia społecznego a utożsamianie stadionowego bandytyzmu z ruchem patriotycznym w wykonaniu niektórych partii politycznych skutecznie przyspiesza ten proces.
To chłopak z patologicznej rodziny ( prawdopodonie był na meczu z jeszcze młodsza siostrą),  był w grupie tych, którzy usiłowali wyłamać ogodzenie sektora gosci. Policjanci zmuszeni byli podjąć interwencję a w takich sytuacjach zawsze może dojść do nieszczęścia. Tym, którzy opluwaja policjantów życzę aby w barwach wrogiej druzyny (np. Avia Świdnik) podczas meczu derbowego mieli 5 minut na kontakt z kibolami (np. Motoru Lublin) bez ochrony  i natychmiast zmienią zdanie o podejmowanych przez policję działaniach. Polska staje sie krajem cofając... rozwiń
Avatar
Prawda......... / 13 czerwca 2018 o 20:13
+1
Czy nikt w tym kraju nie rozumie ze policja to legalna mafia. Żyje już ponad 30 lat i zawsze spotykam się z policyjnym cwaniactwem potrafią tylko karać a co najgorsze kiedy nim odpysniesz i wygarniesz ich zachowanie zgnoją cię i nic z tym nie możesz zrobić. Szczerze osobiście boje się policji ponieważ jestem przy ich postawie bezbronny. Podsumowanie banda leni cwaniaków bez honoru i ambicji broniący się szmata. Łapówki to ich chleb powszedni. Legalna mafia.
Avatar
Dimrod / 13 czerwca 2018 o 20:09
+1
Za niewinność to on nie dostał. Jeszcze twarz mu płacić. Szkoda słów.
Avatar
ORMOO / 12 lipca 2018 o 21:33
+1
Mam cię za twoją gęgę
Avatar
M. / 15 czerwca 2018 o 13:18
+1
Xyz dla twojej wiadomości on już nie żyje...
Avatar
AVE MOTOR / 14 czerwca 2018 o 11:22
+1
za kolezankami ze swidnika nieprzepadamy a co do tematu niech korwa placi ***y pies korwa niech kredyt sobie lyknie i cale zycie splaca korwa to palka co wymachiwal w dupsko mu powinni zaladowac zeby ***y sie krztusil cwel z cycami.   
Avatar
Lsw / 13 czerwca 2018 o 23:06
+1
Policji wina byłem na tym meczu i jestem że swidnika widziałem jak go katowali przy mnie
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 22:57
+1
Ludzie może i ten chłopak nie był grzeczny może po prostu znalazł się w złym czasie w złym miejscu... Ja go nie bronię ale jedno jest pewne policja nie powinna w ten sposób go bić katujac chłopaka pałą po głowie... Tutaj zawiniła policja i to jest pewne... Po pierwsze mieli przewagę bo to byli uzbrojeni policjanci na pewno dosyć rosli w dodatku przeszkoleni a to co zrobili na pewno nie było zgodne z prawem... Wyraźnie w przepisach jest powiedziane kiedy używa się tego typu środkow przymusu bezpośredniego i w jakich miejscach na ciele... Szkoda tylko że my jako podatnicy będziemy musieli za to zaplacic...
Ludzie może i ten chłopak nie był grzeczny może po prostu znalazł się w złym czasie w złym miejscu... Ja go nie bronię ale jedno jest pewne policja nie powinna w ten sposób go bić katujac chłopaka pałą po głowie... Tutaj zawiniła policja i to jest pewne... Po pierwsze mieli przewagę bo to byli uzbrojeni policjanci na pewno dosyć rosli w dodatku przeszkoleni a to co zrobili na pewno nie było zgodne z prawem... Wyraźnie w przepisach jest powiedziane kiedy używa się tego typu środkow przymusu bezpośredniego i w jakich miejscach na ciele... Szko... rozwiń
Avatar
Gucio / 13 czerwca 2018 o 22:12
+1
no margines to zawsze boi się policji ...
Avatar
kubeba / 13 czerwca 2018 o 20:45
+2
Nonsens chuliganowi płacić odszkodowanie ....
Avatar
Jordi / 13 czerwca 2018 o 20:38
+1
To chłopak z patologicznej rodziny ( prawdopodonie był na meczu z jeszcze młodsza siostrą),  był w grupie tych, którzy usiłowali wyłamać ogodzenie sektora gosci. Policjanci zmuszeni byli podjąć interwencję a w takich sytuacjach zawsze może dojść do nieszczęścia. Tym, którzy opluwaja policjantów życzę aby w barwach wrogiej druzyny (np. Avia Świdnik) podczas meczu derbowego mieli 5 minut na kontakt z kibolami (np. Motoru Lublin) bez ochrony  i natychmiast zmienią zdanie o podejmowanych przez policję działaniach. Polska staje sie krajem cofającym sie cywilizacyjnie w zakresie współżycia społecznego a utożsamianie stadionowego bandytyzmu z ruchem patriotycznym w wykonaniu niektórych partii politycznych skutecznie przyspiesza ten proces.
To chłopak z patologicznej rodziny ( prawdopodonie był na meczu z jeszcze młodsza siostrą),  był w grupie tych, którzy usiłowali wyłamać ogodzenie sektora gosci. Policjanci zmuszeni byli podjąć interwencję a w takich sytuacjach zawsze może dojść do nieszczęścia. Tym, którzy opluwaja policjantów życzę aby w barwach wrogiej druzyny (np. Avia Świdnik) podczas meczu derbowego mieli 5 minut na kontakt z kibolami (np. Motoru Lublin) bez ochrony  i natychmiast zmienią zdanie o podejmowanych przez policję działaniach. Polska staje sie krajem cofając... rozwiń
Avatar
Prawda......... / 13 czerwca 2018 o 20:13
+1
Czy nikt w tym kraju nie rozumie ze policja to legalna mafia. Żyje już ponad 30 lat i zawsze spotykam się z policyjnym cwaniactwem potrafią tylko karać a co najgorsze kiedy nim odpysniesz i wygarniesz ich zachowanie zgnoją cię i nic z tym nie możesz zrobić. Szczerze osobiście boje się policji ponieważ jestem przy ich postawie bezbronny. Podsumowanie banda leni cwaniaków bez honoru i ambicji broniący się szmata. Łapówki to ich chleb powszedni. Legalna mafia.
Avatar
Dimrod / 13 czerwca 2018 o 20:09
+1
Za niewinność to on nie dostał. Jeszcze twarz mu płacić. Szkoda słów.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Reprezentacja LZPN rozpoczna walkę w Regions Cup

Reprezentacja LZPN rozpoczna walkę w Regions Cup 0 0

Dzisiaj piłkarze naszych klubów z III i IV ligi rozpoczynają walkę o awans do turnieju finałowego Regions Cup

Początek wakacji i pierwszy śmiertelny wypadek drogowy w woj. lubelskim. Policjanci wszystkie umieszczą na specjalnej mapie

Początek wakacji i pierwszy śmiertelny wypadek drogowy w woj. lubelskim. Policjanci wszystkie umieszczą na specjalnej mapie 7 0

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę po południu w Kostrach (gm. Milanów).

Fundacja Wolności chce obniżenia zarobków członkom Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Fundacja Wolności chce obniżenia zarobków członkom Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych 0 5

Radykalną obniżkę wynagrodzeń członkom Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych proponuje lubelska Fundacja Wolności, która wczoraj złożyła w tej sprawie obywatelski projekt uchwały podpisany przez 300 mieszkańców. Projekt musi teraz trafić pod obrady Rady Miasta.

Cementownia od środka. Warsztaty dla uczniów

Cementownia od środka. Warsztaty dla uczniów 0 1

49 uczniów chełmskich liceów wzięło udział w „Warsztatach na okrągło” zorganizowanych przez Cemex w Cementowni Chełm. Zajęcia prowadzone w formie innowacyjnych warsztatów, podzielonych na specjalne moduły, umożliwiły lepsze przyswojenie wiedzy z zakresu m.in. roli paliw alternatywnych w produkcji cementu.

Kolejny zawodnik odchodzi z Motoru?

Kolejny zawodnik odchodzi z Motoru? 0 6

Robert Majewski może zamienić Motor Lublin na Znicz Pruszków. Obrońca żółto-biało-niebieskich walczy o angaż w drugoligowym klubie.

Nowe autobusy już na ulicach Białej Podlaskiej [zdjęcia]
galeria

Nowe autobusy już na ulicach Białej Podlaskiej [zdjęcia] 2 5

Pięć nowych autobusów marki Scania wyjechało właśnie na ulice Białej Podlaskiej. Są niskopodłogowe i ekologiczne. Kosztowały ponad 5 mln zł.

Spektakl dla dzieci "Damy z Matejki ramy" na 450-lecie Unii Lubelskiej
22 czerwca 2019, 17:00

Spektakl dla dzieci "Damy z Matejki ramy" na 450-lecie Unii Lubelskiej 0 1

W ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej, podczas III Międzynarodowego Festiwalu Renesansu, zaprezentowany zostanie spektakl marionetkowy dla dzieci "Damy z Matejki ramy". Przedstawienie zobaczymy 22 czerwca o godz. 17 pod Trybunałem Lubelskim.

Kibice mogą wspomóc młodego zawodnika Speed Car Motoru Lublin

Kibice mogą wspomóc młodego zawodnika Speed Car Motoru Lublin 15 4

Chcą uzbierać 1200 zł, żeby wspomóc młodego żużlowca Speed Car Motoru Lublin. Na portalu pomagam.pl wystartowała zbiórka pieniędzy dla Kacpra Gosika. Dzięki tej kwocie będzie mógł spokojnie przygotowywać się do kolejnych występów.

Z karpiami od trzech pokoleń. Właściciele gospodarstwa z woj. lubelskiego mistrzami AgroLigi

Z karpiami od trzech pokoleń. Właściciele gospodarstwa z woj. lubelskiego mistrzami AgroLigi 0 1

Małe stawy przy karczmie to te najstarsze założone przez dziadka Albina. Trzy pokolenia później gospodarstwo ma 125 hektarów lustra wody i prestiżowy laur. Najlepszymi gospodarzami w Polsce, mistrzami tegorocznej edycji AgroLigi, zostali przedsiębiorcy z naszego regionu.

Opole Lubelskie: Piłkarze i seniorzy czekają na nowe lokum

Opole Lubelskie: Piłkarze i seniorzy czekają na nowe lokum 0 2

Zakończyły się prace budowlane przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Za jednym zamachem wyremontowano stadion, zaplecze socjalne i stworzono Dzienny Dom Pomocy Społecznej.

III Festiwal Niezła Sztuka w Chełmie [program]
21 czerwca 2019, 9:00
galeria

III Festiwal Niezła Sztuka w Chełmie [program] 0 0

W weekend 21-23 czerwca w Chełmie już po raz trzeci zostanie zorganizowany Festiwal Niezła Sztuka. Na placu Łuczkowskiego przez trzy dni będziemy podziwiać działalność lokalnych artystów i twórców.

Gypsy & the Acid Queen i Włodek Pawlik w Radiu Lublin
21 czerwca 2019, 19:00

Gypsy & the Acid Queen i Włodek Pawlik w Radiu Lublin 0 0

Przed nami dwa koncerty w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 22). W piątek, 21 czerwca o godz. 19 będzie miał miejsce koncert Gypsy & the Acid Queen, natomiast w niedzielę, 23 czerwca o tej samej porze na scenie rozgłośni wystąpi Włodek Pawlik.

Lubelskie: Czeka nas dzisiaj załamanie pogody. IMGW ostrzega
Prognoza
galeria
film

Lubelskie: Czeka nas dzisiaj załamanie pogody. IMGW ostrzega 10 5

Intensywne opady deszczu, a nawet burze z gradem – tego mogą spodziewać się dzisiaj mieszkańcy województwa lubelskiego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał specjalne ostrzeżenie.

Miastowa Sobótka na Moście Kultury
21 czerwca 2019, 16:30

Miastowa Sobótka na Moście Kultury 0 0

Przedostatni weekend czerwca na Moście Kultury tradycyjnie przebiegnie pod znakiem dobrej muzyki. Orkiestra św. Mikołaja zagra koncert wpisujący się w charakter Nocy Świętojańskiej. Nie zabraknie też ciekawych warsztatów i dodatkowych atrakcji.

Nowy zawodnik i nowe kontrakty w Hetmanie Zamość

Nowy zawodnik i nowe kontrakty w Hetmanie Zamość 0 3

Hetman Zamość najpierw dokonał pierwszego transferu. Później przedłużył umowy z kilkoma ważnymi zawodnikami, a także trenerem Jackiem Ziarkowskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!