Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

15 czerwca 2017 r.
8:44

Były sekretarz kontra wójt. Przeprosiny zamiast 22,5 tys. zł odszkodowania?

0 23 A A

Chce zrezygnować z 22,5 tys. odszkodowania w zamian za publiczne przeprosiny. Taki warunek postawił Andrzej Dec, były sekretarz gminy Mełgiew (powiat świdnicki) swojemu byłemu pracodawcy, wójtowi Ryszardowi Podlodowskiemu. Ten jednak nie zamierza się kajać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Andrzej Dec, który obecnie pełni funkcję zastępcy wójta podlubelskiej gminy Jastków, przez kilka lat pracował w Urzędzie Gminy w Mełgwi. Było to w okresie kiedy wójtem był jeszcze Wacław Motyl. Andrzej Dec w 2010 roku został powołany na stanowisko doradcy wójta ds. inwestycji. Zaś w 2012 roku został sekretarzem gminy Mełgiew.

– Po wygranych wyborach i zmianie na stanowisku wójta gminy, w ciągu 2 tygodni dostałem wypowiedzenie umowy o pracę od mojego nowego mocodawcy – mówi Dec.

– Powodów było kilka, w tym utrata zaufania, ale nie mam przy sobie tego wypowiedzenia – zaznacza Ryszard Podlodowski, który jesienią 2014 r. w wyborach samorządowych wygrał w II turze z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.

Po utracie pracy Andrzej Dec skierował sprawę do sądu. Proces toczył się od 2015 r. Były sekretarz gminy Mełgiew walczył o odszkodowanie w związku z wypowiedzeniem umowy o pracę – Wygrałem w pierwszej instancji. Od tego wyroku gmina się odwołała. W drugiej instancji również wyrok jest dla mnie pomyślny – relacjonuje Dec.

W miniony piątek Sąd Okręgowy w Lublinie oddalił bowiem apelację Urzędu Gminy Mełgiew. Samorząd ma pokryć również koszty sądowe.

Wysokość zasądzonego odszkodowania to ponad 22,5 tys. zł plus odsetki liczone od 15 kwietnia 2015 r. – Z chęcią zrzeknę się tej kwoty, bo po co mają mieszkańcy płacić za błędy władzy pod warunkiem, że obecny wójt ogłosi wszem i wobec, że mijał się z prawdą na mój temat podczas kampanii wyborczej – zaznacza Dec.

Chodzi o ulotki wyborcze, które – jak mówi Andrzej Dec – mimo że on w wyborach samorządowych nie startował, dotyczyły również jego osoby. – Wiele z informacji na mój temat z tych ulotek, które były kolportowane wśród mieszkańców, mijało się z prawdą – podkreśla Dec. – Zarzucano mi m.in., że tworzę układ z wójtem gminy Motylem i że łączą mnie z nim jakieś koligacje rodzinne.

O propozycji Deca – warunków odstąpienia od wypłaty odszkodowania – wójt Ryszard Podlodowski dowiedział się wczoraj od nas. – Nie rozmawiałem z panem Andrzejem ani też nie widziałem się z nim w ostatnim czasie – mówi wójt Podlodowski. I dodaje: W moich materiałach z kampanii wyborczej ani jednego słowa nie było na temat pana Andrzeja Deca.

Dlatego też nie wie, jak utrzymuje, za co miałby go przepraszać. – Nie będę przepraszać za coś, czego nie zrobiłem – zastrzega wójt.

Temat ten zostanie najprawdopodobniej poruszony podczas najbliższej sesji Rady Gminy, na którą Dec się wybiera. Sesja ma być zwołana na koniec czerwca.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 lipca 2017 o 21:19
0
niema co się dziwić że Podlodowski zwolnił Deca dwóch ogierów nie może być w jednej stajni ,a motyl to wałach
Avatar
Jadzia / 23 lipca 2017 o 21:10
0
jakie to za 2 klocki? Armani???
Avatar
halinka8.8 / 19 lipca 2017 o 12:45
0
Moze widza inni Podlodowski napewno nie widzi poniewaz zakupil okulary za kwote ponad 2000zl na koszt gminy i duma go rozpiera
Avatar
J23 / 4 lipca 2017 o 15:23
0
undefined napisał:
Tak było żle , tak miało być dobrze , a co jest ? Za Motylowymi rządami  ludzie tęsknią .
 sama prawda
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 16:48
0
Tak było żle , tak miało być dobrze , a co jest ? Za Motylowymi rządami ludzie tęsknią .
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 10:35
0
Zapomnieliście dodać że ten Dec to synek wieloletniej pracownicy wójta Motyla i przez rok wychodził rano nosił mu teczkę i zamykal corse. Nic nie robil i nic nie zrobil dla Gminy to on powinien oddać kasę podatnikom to co niby zarobil, szok że jeszce wyciąga rękę po kasę ( chce sie zrzec bo resztki sumienia i ambicji mu nie pozwalają) a mamusia co wyrabiala ile byla na zwolnieniu to trzeba się przyjzeć. A ten wazelina w innej gminie to co robi lub co zrobil i jak tam się dostał??????????/                                      Nie wiem czy wiesz, że istnieje coś takiego jak pomówienie i oczernienie,  naruszenie dóbr osobistych, za które grozi odpowiedzialność karna. Nie myśl,  że jesteś anonimowy. Na miejscu Deca już podjąłbym kroki prawne. Twoim pryncypałem wójtem,  miejmy nadzieję,  też zajmie się kiedyś prawo. A za co,  to pomyśl. 
Zapomnieliście dodać że ten Dec to synek wieloletniej pracownicy wójta Motyla i przez rok wychodził rano nosił mu teczkę i zamykal corse. Nic nie robil i nic nie zrobil dla Gminy to on powinien oddać kasę podatnikom to co niby zarobil, szok że jeszce wyciąga rękę po kasę ( chce sie zrzec bo resztki sumienia i ambicji mu nie pozwalają) a mamusia co wyrabiala ile byla na zwolnieniu to trzeba się przyjzeć. A ten wazelina w innej gminie to co robi lub co zrobil i jak tam się dostał??????????/                                      Nie wiem czy ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 09:53
0
po co w takim razie rozwijać gospodarkę komunalną jak chodniki mają być takie zielone???
Avatar
ugc / 24 czerwca 2017 o 18:05
0
Zapomnieliście dodać że ten Dec to synek wieloletniej pracownicy wójta Motyla i przez rok wychodził rano nosił mu teczkę i zamykal corse. Nic nie robil i nic nie zrobil dla Gminy to on powinien oddać kasę podatnikom to co niby zarobil, szok że jeszce wyciąga rękę po kasę ( chce sie zrzec bo resztki sumienia i ambicji mu nie pozwalają) a mamusia co wyrabiala ile byla na zwolnieniu to trzeba się przyjzeć. A ten wazelina w innej gminie to co robi lub co zrobil i jak tam się dostał??????????/
Avatar
Gall / 23 czerwca 2017 o 20:03
0
Co Ty mówisz? To jest ciągle zgłaszane przez mieszkańców do Wójta a on sie wykręca, ze nie ma czym kosić! Gmina kładł chodnik to i ona się nim zajmuje.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 19:51
0
Co do chodników na Podzamczu to przez miejscowość idzie droga powiatowa do której przylega chodnik. Wiec Gmina nie ma w tej kwestii nic do roboty tak samo jak na Krępcu czy Krzesimowie..
Avatar
Gość / 23 lipca 2017 o 21:19
0
niema co się dziwić że Podlodowski zwolnił Deca dwóch ogierów nie może być w jednej stajni ,a motyl to wałach
Avatar
Jadzia / 23 lipca 2017 o 21:10
0
jakie to za 2 klocki? Armani???
Avatar
halinka8.8 / 19 lipca 2017 o 12:45
0
Moze widza inni Podlodowski napewno nie widzi poniewaz zakupil okulary za kwote ponad 2000zl na koszt gminy i duma go rozpiera
Avatar
J23 / 4 lipca 2017 o 15:23
0
undefined napisał:
Tak było żle , tak miało być dobrze , a co jest ? Za Motylowymi rządami  ludzie tęsknią .
 sama prawda
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 16:48
0
Tak było żle , tak miało być dobrze , a co jest ? Za Motylowymi rządami ludzie tęsknią .
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 10:35
0
Zapomnieliście dodać że ten Dec to synek wieloletniej pracownicy wójta Motyla i przez rok wychodził rano nosił mu teczkę i zamykal corse. Nic nie robil i nic nie zrobil dla Gminy to on powinien oddać kasę podatnikom to co niby zarobil, szok że jeszce wyciąga rękę po kasę ( chce sie zrzec bo resztki sumienia i ambicji mu nie pozwalają) a mamusia co wyrabiala ile byla na zwolnieniu to trzeba się przyjzeć. A ten wazelina w innej gminie to co robi lub co zrobil i jak tam się dostał??????????/                                      Nie wiem czy wiesz, że istnieje coś takiego jak pomówienie i oczernienie,  naruszenie dóbr osobistych, za które grozi odpowiedzialność karna. Nie myśl,  że jesteś anonimowy. Na miejscu Deca już podjąłbym kroki prawne. Twoim pryncypałem wójtem,  miejmy nadzieję,  też zajmie się kiedyś prawo. A za co,  to pomyśl. 
Zapomnieliście dodać że ten Dec to synek wieloletniej pracownicy wójta Motyla i przez rok wychodził rano nosił mu teczkę i zamykal corse. Nic nie robil i nic nie zrobil dla Gminy to on powinien oddać kasę podatnikom to co niby zarobil, szok że jeszce wyciąga rękę po kasę ( chce sie zrzec bo resztki sumienia i ambicji mu nie pozwalają) a mamusia co wyrabiala ile byla na zwolnieniu to trzeba się przyjzeć. A ten wazelina w innej gminie to co robi lub co zrobil i jak tam się dostał??????????/                                      Nie wiem czy ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 09:53
0
po co w takim razie rozwijać gospodarkę komunalną jak chodniki mają być takie zielone???
Avatar
ugc / 24 czerwca 2017 o 18:05
0
Zapomnieliście dodać że ten Dec to synek wieloletniej pracownicy wójta Motyla i przez rok wychodził rano nosił mu teczkę i zamykal corse. Nic nie robil i nic nie zrobil dla Gminy to on powinien oddać kasę podatnikom to co niby zarobil, szok że jeszce wyciąga rękę po kasę ( chce sie zrzec bo resztki sumienia i ambicji mu nie pozwalają) a mamusia co wyrabiala ile byla na zwolnieniu to trzeba się przyjzeć. A ten wazelina w innej gminie to co robi lub co zrobil i jak tam się dostał??????????/
Avatar
Gall / 23 czerwca 2017 o 20:03
0
Co Ty mówisz? To jest ciągle zgłaszane przez mieszkańców do Wójta a on sie wykręca, ze nie ma czym kosić! Gmina kładł chodnik to i ona się nim zajmuje.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 19:51
0
Co do chodników na Podzamczu to przez miejscowość idzie droga powiatowa do której przylega chodnik. Wiec Gmina nie ma w tej kwestii nic do roboty tak samo jak na Krępcu czy Krzesimowie..
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 1 0

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 0

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 2 0

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 10

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 106 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 20 14

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 19 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!