Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

6 maja 2008 r.
17:43
Edytuj ten wpis

Dni Świdnika: imprezy na lotnisku nie będzie

0 30 A A

Podczas tegorocznych dni miasta, zamiast płyty lotniska, świdniczanie będą się bawić na placu przed Szkołą Podstawową nr 5

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko przez susły. Jeszcze kilka tygodni temu sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Festyn miał się odbyć - podobnie, jak w latach ubiegłych - na płycie lotniska. - Otrzymaliśmy oficjalną zgodę z Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym Urzędu Miasta w Lublinie - nie kryła zadowolenia Ewa Jaśkowiak, p.o. dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

Płyta lotniska miała zostać przekazana pisemnym protokołem, a organizator zobowiązał się spełnić kilka warunków. - Zajęcie terenu musi być zgodne z rozporządzeniem dotyczącym ochrony terenów, które mają wejść w skład programu Natura 2000. Obiecaliśmy przestrzegać przepisów BHP i utrzymywać porządek podczas imprezy - wyliczała jeszcze niedawno Jaśkowiak.

Okazało się jednak, że potrzebna jest także opinia wojewódzkiego konserwatora przyrody. A ta do dziś do MOK w Świdniku nie wpłynęła. Dlatego zdecydowano o zmianie lokalizacji imprezy. - Daliśmy sobie spokój. Ekolodzy są trudni w negocjacjach, a czas nagli - wyjaśnia Tomasz Szydło, zastępca burmistrza Świdnika. - Plac przed podstawówką nr 5 wskazał MOK. To chyba jedyne miejsce, które może pomieścić mieszkańców i przybyłych na imprezę gości - dodaje.

Scena główna ma być ustawiona tyłem do ulicy, a frontem do szkoły. Ze względu na lokalizację w centrum miasta, koncerty będą się musiały skończyć do godz. 22. - Obchody będą skromniejsze, bardziej familijne, co nie znaczy, że pozbawione atrakcji - tłumaczy Szydło.

Święto miasta od lat przyciąga tłumy. W 2007 roku w Dniach Świdnika uczestniczyło ponad 11 tys. osób. W tym roku zabawowicze będą się musieli pomieścić się na dużo mniejszej powierzchni niż ta, którą gwarantowało lotnisko.

Zapowiada się ciekawie

Tegoroczne Dni Świdnika odbędą się 24 i 25 maja. Harmonogram imprezy ciągle powstaje. Mają występować lokalne zespoły muzyczne i zaproszone gwiazdy. W planach są także m.in. zawody spadochronowe oraz przeglądy filmowe w kinie "Lot”.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~kkk~ / 22 lipca 2008 o 11:02
0
sAsiad napisał:
a po co to wogóle robic jakies imprezy na takiej wsi....... Co to jest ten Śwodnik...

Lepiej? Wyleczyłaś już swoje kompleksy jednym bardzo mądrym wpisem?
Avatar
sAsiad / 21 lipca 2008 o 14:52
0
a po co to wogóle robic jakies imprezy na takiej wsi....... Co to jest ten Śwodnik...
Avatar
pracownik WSK / 18 maja 2008 o 12:42
0
po 1 zakład nazywa się nadal wsk świdnik czsem można spotkać zapis wsk-pzl świdnik. ja tam długo już pracuje więc wiem a co do susłów dajcie im chwilę spokoju oni maja mlode i co roku musza ich uczyc kto jest wrogiem a kto przyjacielem. co dziennie uczą sie o człowieku na podstawie jego zachowań. po 2 lotnisko będzie wybudowane gdzie indziej niz to co jest . bęedzie wybudowane naprzeciwko tego co jest po drugiej stronie ulicy. stało się tak za przyczyną strajków i podpisów pod petycją od ochrony środfowiska ażeby ochronic jedyną w polsce tak liczna populację susła perełkowatego. mądrale wy. hasło tej akcji brzmaiło (niby od susłów ) ,, my tez popieramy lotnisko w swidniku ale w innym miejscu niż teraz jest'' pozdro. marian [size="3"][/size]
po 1 zakład nazywa się nadal wsk świdnik czsem można spotkać zapis wsk-pzl świdnik. ja tam długo już pracuje więc wiem a co do susłów dajcie im chwilę spokoju oni maja mlode i co roku musza ich uczyc kto jest wrogiem a kto przyjacielem. co dziennie uczą sie o człowieku na podstawie jego zachowań. po 2 lotnisko będzie wybudowane gdzie indziej niz to co jest . bęedzie wybudowane naprzeciwko tego co jest po drugiej stronie ulicy. stało się tak za przyczyną strajków i podpisów pod petycją od ochrony środfowiska ażeby ochronic jedyną w polsce ta... rozwiń
Avatar
******* / 17 maja 2008 o 12:30
0
Na tegorocznych Dniach Świdnika pojawi się mało osób niż w latach ubiegłych.Zabawa na takim małym placu nie jest tak naprawde zabawą. Spotkałam się z wieloma opiniami na ten temat i sama uważam że to co odbędzie się na placu koło Sp nr 5 będzie jedną wielką lipą i nic nie da to, że burmistrz zaprosił dużo gwiazd, bo tak naprawde nie chodzi tu tylko o gwiazdy ale tez o swobode zabawy. Niedługo zacznie się budowa lotniska i każdy czekał na Dni Świdnika aby ostatni raz "poimprezowac" z całą ludnością świdnicką, powiem tyle jesteśmy bardzo rozczarowani z tego powodu:/
Na tegorocznych Dniach Świdnika pojawi się mało osób niż w latach ubiegłych.Zabawa na takim małym placu nie jest tak naprawde zabawą. Spotkałam się z wieloma opiniami na ten temat i sama uważam że to co odbędzie się na placu koło Sp nr 5 będzie jedną wielką lipą i nic nie da to, że burmistrz zaprosił dużo gwiazd, bo tak naprawde nie chodzi tu tylko o gwiazdy ale tez o swobode zabawy. Niedługo zacznie się budowa lotniska i każdy czekał na Dni Świdnika aby ostatni raz "poimprezowac" z całą ludnością świdnicką, powiem tyle jesteśmy ... rozwiń
Avatar
renifer / 14 maja 2008 o 22:34
0
Dobry pomysł!Sami zróbmy sobie piknik na dni świdnika,na lotnisku oczywiście!Mnie osobiście obecność susłow nie przeszkadza.Tyle lat się z nimi dogadywalismy ,wiec myśle ,ze i w tym roku damy rade!Do zobaczenia na lotnisku 24.05.pa
Avatar
menora / 13 maja 2008 o 07:56
0
Dla rzetelności. Lotnisko w Ś. NIGDY nie było własnością miasta. To był teren PZL (dawniej WSK). Zastawiony w BDK i nie wykupiony. W wyniku kolejnych fuzji banków właścicielem został PKO SA (żadnych korzyści, tylko podatek). Od banku za 14 mln odkupiło m. Lublin licząc na budowę PLL. Po zmianie lokalizacji portu teraz Lublin został ze związanymi rękoma (Natura 2000) w nocniku.
Avatar
Gość / 12 maja 2008 o 16:15
0
przecież każdy dobrze wie że nie chodzi o susły tylko o to że teren lotniska nie należy już do władz miasta a nowy właściciel zapewne zażądał kwoty za wynajęcie na co nasze władze nie wyraziły zgody i stad gadka o susłach Proszę państwa... nie róbmy z siebie pośmiewiska ...
przecież każdy dobrze wie że nie chodzi o susły tylko o to że teren lotniska nie należy już do władz miasta a nowy właściciel zapewne zażądał kwoty za wynajęcie na co nasze władze nie wyraziły zgody i stad gadka o susłach Proszę państwa... nie róbmy z siebie pośmiewiska ... rozwiń
Avatar
xxxx / 11 maja 2008 o 19:35
0
Właśnie sprawdzałem kiedy będą dni Świdnika w tym roku , chciałem przyjechać na dobrą impreze z rodziną z Janowa Lubelskiego ale widzę że dzięki waszym władzom i poj....ym ekologom nie ma po co jechać, szkoda, ośmieszajcie się dalej.
Avatar
Hejta / 11 maja 2008 o 19:21
0
Ustąpiliście raz tym zielonym błaznom, będziecie ustępować jeszcze wiele razy, bo zieloni teroryści tak chcą.
Avatar
uuuuuuuuuuuuuuuu / 10 maja 2008 o 12:09
0
zapowiada sie ciekawie?Facet byles na tym placyku kolo szkoly piatki?Tam jest tak malo miejsca,a poza tym w czesniejsze imprezy nie przeszkadzaly zwierzatkom,a lotnisko tez ktore ma byc tez zamkna bo beda przeszkadzac suslom?
Avatar
~kkk~ / 22 lipca 2008 o 11:02
0
sAsiad napisał:
a po co to wogóle robic jakies imprezy na takiej wsi....... Co to jest ten Śwodnik...

Lepiej? Wyleczyłaś już swoje kompleksy jednym bardzo mądrym wpisem?
Avatar
sAsiad / 21 lipca 2008 o 14:52
0
a po co to wogóle robic jakies imprezy na takiej wsi....... Co to jest ten Śwodnik...
Avatar
pracownik WSK / 18 maja 2008 o 12:42
0
po 1 zakład nazywa się nadal wsk świdnik czsem można spotkać zapis wsk-pzl świdnik. ja tam długo już pracuje więc wiem a co do susłów dajcie im chwilę spokoju oni maja mlode i co roku musza ich uczyc kto jest wrogiem a kto przyjacielem. co dziennie uczą sie o człowieku na podstawie jego zachowań. po 2 lotnisko będzie wybudowane gdzie indziej niz to co jest . bęedzie wybudowane naprzeciwko tego co jest po drugiej stronie ulicy. stało się tak za przyczyną strajków i podpisów pod petycją od ochrony środfowiska ażeby ochronic jedyną w polsce tak liczna populację susła perełkowatego. mądrale wy. hasło tej akcji brzmaiło (niby od susłów ) ,, my tez popieramy lotnisko w swidniku ale w innym miejscu niż teraz jest'' pozdro. marian [size="3"][/size]
po 1 zakład nazywa się nadal wsk świdnik czsem można spotkać zapis wsk-pzl świdnik. ja tam długo już pracuje więc wiem a co do susłów dajcie im chwilę spokoju oni maja mlode i co roku musza ich uczyc kto jest wrogiem a kto przyjacielem. co dziennie uczą sie o człowieku na podstawie jego zachowań. po 2 lotnisko będzie wybudowane gdzie indziej niz to co jest . bęedzie wybudowane naprzeciwko tego co jest po drugiej stronie ulicy. stało się tak za przyczyną strajków i podpisów pod petycją od ochrony środfowiska ażeby ochronic jedyną w polsce ta... rozwiń
Avatar
******* / 17 maja 2008 o 12:30
0
Na tegorocznych Dniach Świdnika pojawi się mało osób niż w latach ubiegłych.Zabawa na takim małym placu nie jest tak naprawde zabawą. Spotkałam się z wieloma opiniami na ten temat i sama uważam że to co odbędzie się na placu koło Sp nr 5 będzie jedną wielką lipą i nic nie da to, że burmistrz zaprosił dużo gwiazd, bo tak naprawde nie chodzi tu tylko o gwiazdy ale tez o swobode zabawy. Niedługo zacznie się budowa lotniska i każdy czekał na Dni Świdnika aby ostatni raz "poimprezowac" z całą ludnością świdnicką, powiem tyle jesteśmy bardzo rozczarowani z tego powodu:/
Na tegorocznych Dniach Świdnika pojawi się mało osób niż w latach ubiegłych.Zabawa na takim małym placu nie jest tak naprawde zabawą. Spotkałam się z wieloma opiniami na ten temat i sama uważam że to co odbędzie się na placu koło Sp nr 5 będzie jedną wielką lipą i nic nie da to, że burmistrz zaprosił dużo gwiazd, bo tak naprawde nie chodzi tu tylko o gwiazdy ale tez o swobode zabawy. Niedługo zacznie się budowa lotniska i każdy czekał na Dni Świdnika aby ostatni raz "poimprezowac" z całą ludnością świdnicką, powiem tyle jesteśmy ... rozwiń
Avatar
renifer / 14 maja 2008 o 22:34
0
Dobry pomysł!Sami zróbmy sobie piknik na dni świdnika,na lotnisku oczywiście!Mnie osobiście obecność susłow nie przeszkadza.Tyle lat się z nimi dogadywalismy ,wiec myśle ,ze i w tym roku damy rade!Do zobaczenia na lotnisku 24.05.pa
Avatar
menora / 13 maja 2008 o 07:56
0
Dla rzetelności. Lotnisko w Ś. NIGDY nie było własnością miasta. To był teren PZL (dawniej WSK). Zastawiony w BDK i nie wykupiony. W wyniku kolejnych fuzji banków właścicielem został PKO SA (żadnych korzyści, tylko podatek). Od banku za 14 mln odkupiło m. Lublin licząc na budowę PLL. Po zmianie lokalizacji portu teraz Lublin został ze związanymi rękoma (Natura 2000) w nocniku.
Avatar
Gość / 12 maja 2008 o 16:15
0
przecież każdy dobrze wie że nie chodzi o susły tylko o to że teren lotniska nie należy już do władz miasta a nowy właściciel zapewne zażądał kwoty za wynajęcie na co nasze władze nie wyraziły zgody i stad gadka o susłach Proszę państwa... nie róbmy z siebie pośmiewiska ...
przecież każdy dobrze wie że nie chodzi o susły tylko o to że teren lotniska nie należy już do władz miasta a nowy właściciel zapewne zażądał kwoty za wynajęcie na co nasze władze nie wyraziły zgody i stad gadka o susłach Proszę państwa... nie róbmy z siebie pośmiewiska ... rozwiń
Avatar
xxxx / 11 maja 2008 o 19:35
0
Właśnie sprawdzałem kiedy będą dni Świdnika w tym roku , chciałem przyjechać na dobrą impreze z rodziną z Janowa Lubelskiego ale widzę że dzięki waszym władzom i poj....ym ekologom nie ma po co jechać, szkoda, ośmieszajcie się dalej.
Avatar
Hejta / 11 maja 2008 o 19:21
0
Ustąpiliście raz tym zielonym błaznom, będziecie ustępować jeszcze wiele razy, bo zieloni teroryści tak chcą.
Avatar
uuuuuuuuuuuuuuuu / 10 maja 2008 o 12:09
0
zapowiada sie ciekawie?Facet byles na tym placyku kolo szkoly piatki?Tam jest tak malo miejsca,a poza tym w czesniejsze imprezy nie przeszkadzaly zwierzatkom,a lotnisko tez ktore ma byc tez zamkna bo beda przeszkadzac suslom?
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów
galeria

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów 0 0

W tym tygodniu doszło do rozszczelnienia starych rur ciepłowniczych pod al. Partyzantów w Puławach. Obecnie trwa ich wymiana. OPEC nie planuje przerw w dostawach ciepła dla mieszkańców miasta. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca miesiąca.

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji
pilne

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji 4 5

Z funkcji prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zrezygnował profesor Eugeniusz Grela. Rezygnacja związana jest z naszym niedawnym artykułem

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany 0 0

Więcej wolnego czasu między zajęciami i matematyka na pierwszej lekcji. To najważniejsze zmiany czekające uczniów. Wszystko za sprawą nowelizacji zasad BHP w szkołach.

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach 0 1

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia wygrała kolejne zawody w tym sezonie. Lublinianka zdominowała zmagania w chińskim Guanzhou i była najlepsza w China Open 2018 w konkurencji na czas

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo] 3 1

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski już po zaprzysiężeniu. Podczas wtorkowej sesji ślubowanie złożyli również radni. Nowym przewodniczącym rady został Mirosław Opoka, który pokonał Ryszarda Rybczyńskiego.

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zaskakująca kandydatura na członka zarządu - policjant
film

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zaskakująca kandydatura na członka zarządu - policjant 2 13

Rozpoczyna się pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji. Radni wybiorą dziś marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa.

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju 2 3

ROZMOWA Z Jackiem Ziarkowskim, trenerem Hetmana Zamość

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
24 listopada 2018, 18:30

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz dziewiąty w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godz. 18.30. Na wszystkich zainteresowanych czekają występy i wystawa.

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka 0 13

Magdalena Marek wraca do parlamentu. Podczas środowego posiedzenia Sejmu złożyła ślubowanie poselskie, zajmując miejsce Wojciecha Wilka.

W Białej Podlaskiej powstanie Centrum Wspierania Rodziny

W Białej Podlaskiej powstanie Centrum Wspierania Rodziny 0 2

Centrum Wspierania Rodziny powstanie w Białej Podlaskiej. Na utworzenie nowej placówki miasto pozyskało 1,4 mln zł z funduszy unijnych.

Hola: Śmiertelny wypadek na DK2. Subaru wypadło z trasy

Hola: Śmiertelny wypadek na DK2. Subaru wypadło z trasy 3 8

48-letni kierowca subaru zginął w wypadku w miejscowości Hola na drodze krajowej nr 2.

Tragiczny wypadek na moście w Hrubieszowie. Auto ślizgało się po jezdni [zdjęcia]
galeria

Tragiczny wypadek na moście w Hrubieszowie. Auto ślizgało się po jezdni [zdjęcia] 9 10

Tragiczny wypadek w Hrubieszowie. Zginęła 46-letnia kobieta

Świetna forma Moniki Skinder

Świetna forma Moniki Skinder 0 0

Fantastyczny weekend Moniki Skinder. Zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski najlepsza w Saarisalce

Kierowca był w fatalnym stanie. Skończyło się wypadkiem [zdjęcia]

Kierowca był w fatalnym stanie. Skończyło się wypadkiem [zdjęcia] 0 2

Pełczyn. Ponad 4 promile miał 35-letni mieszkaniec gm. Rejowiec Fabryczny. Mimo zakazu wsiadł za kółko i spowodował wypadek. Do szpitala trafiła 18-letnia dziewczyna

11 mln zł za działkę w centrum Lublina. Uczelnia potrzebuje pieniędzy na budowę nowej siedziby
galeria

11 mln zł za działkę w centrum Lublina. Uczelnia potrzebuje pieniędzy na budowę nowej siedziby 2 7

Ponad 11 mln zł wynosi cena wywoławcza za działkę przy ul. Karmelickiej w centrum miasta, na której obecnie mieści się Stomatologiczne Centrum Kliniczne. Jednostka Uniwersytetu Medycznego za półtora roku przeniesie się na ul. Chodźki i potrzebuje pieniędzy na budowę nowej siedziby.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!