Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

2 grudnia 2016 r.
16:10

Dyrektor DPS w Świdniku będzie miał zastępcę. Bo planują inwestycje

Autor: Zdjęcie autora aa
0 11 A A

W Domu Pomocy Społecznej w Świdniku poza dyrektorem będzie też jego zastępca. Władze powiatu tłumaczą zmianę dodatkowymi zadaniami, m.in. budową nowego domu dziecka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wiąże się to m.in. z budową na terenie DPS-u w Świdniku dwóch obiektów – wyjaśniał podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Leszek Czechowski, członek Zarządu Powiatu Świdnickiego. – Pierwszy to ośrodek opiekuńczo-wychowawczy, potocznie zwany domem dziecka, drugi zaś to obiekt przeznaczony dla osób starszych i obłożnie chorych.

– Wszystkie nasze domy pomocy społecznej są obciążone dodatkowymi zadaniami – podkreślał zaś Dariusz Kołodziejczyk, starosta świdnicki. – Wygnanowice realizują PFRON-owski program, Krzesimów też ma dodatkowe zadania, Świdnik – termomodernizację i nadzór nad tymi inwestycjami, które będziemy mieć w najbliższym czasie. Przypominam, że trzy wnioski, w tym dwa dotyczące bezpośrednio DPS-u w Świdniku, przeszły pozytywnie ocenę formalną.

Starostwo Powiatowe w Świdniku ubiega się o dofinansowanie w sumie trzech inwestycji z zakresu usług społecznych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Wśród nich jest budowa domu dziecka w Świdniku, w którym będzie mogło przebywać 14 dzieci i budowa domu dla osób starszych. Oba te budynku mają stanąć w pobliżu DPS im. Roba Inja przy ul. Piaseckiej w Świdniku, który ma 140 mieszkańców. Są to mężczyźni niepełnosprawni intelektualnie.

W zaplanowanym nowym domu – dla osób starszych – będzie mogło mieszkać kolejne 33 osoby. – Ma to być budynek piętrowy bez piwnicy – mówi Janusz Kukiełka, dyrektor DPS. – Mają być w nim dwie windy, z czego jedna ma być przystosowana do przewożenia łóżek. Zaplanowane zostały też duże sale oraz pokoje dla mieszkańców – jedno- i dwuosobowe.

Tymczasem podczas środowej sesji Rady Powiatu w Świdniku radny Andrzej Mańka zastanawiał się, czy uzasadnione jest budowanie domu dziecka w Świdniku. W powiecie dom dziecka funkcjonuje już w Rybczewicach.

– Czy warto wydawać pieniądze w sytuacji, kiedy bez żadnego problemu możemy znaleźć taką opiekę w innej placówce? – zastanawiał się radny Mańka. – W Rybczewicach były takie sytuacje, że nie wszystkie miejsca były zajęte. Ja widziałbym raczej zasadność takiej inwestycji, ale w sytuacji przeniesienia dzieci z Rybczewic do Świdnika, bo ta placówka rzeczywiście znajduje się na „końcu świata”.

Starostwo poza wspomnianymi inwestycjami zaplanowało także prace w ośrodku interwencji kryzysowej przy ul. Piaseckiej. Projekt zakłada m.in. przebudowę części pomieszczeń, wykonanie klatek schodowych i windy, a także rozbudowane zostaną wewnętrzne sieci wodno-kanalizacyjna i c.o. Projekt zakłada także zagospodarowanie działki. 

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DonDiego / 6 grudnia 2016 o 17:17
0
jeszcze ja jestem wolny, czekam na propozycje...
Avatar
lol / 5 grudnia 2016 o 19:33
0
lol napisał:
Dobra zmiana wersja PSL. KORYTO + wersja PSL. Gdzieś kolegów trzeba upchnąć
chyba szykują miejsce dla kolegi Włodka
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 17:37
0
Brawo Osina i brawo Sadło. Jeszcze daleko do czegokolwiek a propaganda sukcesu działa!! Kołodziejczyk Ty to jesteś mistrz, żadnych konkretów ale kolegów wciskasz. Wam się w d....h od tej władzy poprzewracało!!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 10:55
0
Teraz do kazdego wirtualnego pomyslu w powiecie Osina z Kodziejczykiem od razu beda zatrudniac dyrektora, zastepce i sekretarke i wyplacac dyrektorskie pensje. W koncu ludzie z PSLu i dawnego SLD od Osiny tez musza godnie zyc. Sld upadlo, Psl sie konczy a tylu dzialaczy do obsadzenia ze ho,ho! Wiec wirtualny rozwoj powiatu swidnickiego zapewniony! Glupi lud to kupi, a działacze napchaja kieszenie !
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 10:41
0
INWESTYCJE DOPIERO W PLANIE , DOTACJE DZIS WIRTUALNE , ALE STOŁKI JUZ OBSADZONE I DALEJ BĘDZIECIE SZUKAC KOLEJNYCH POSAD, NIE OMAMICIE JUZ WE WRZUCANYCH ARTYKUŁACH "DOBRYMI INTENCJAMI" DOSTANIE WAM SIĘ WKRÓTCE OJ DOSTANIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 10:37
0
INWESTYCJE DOPIERO SIĘ PLANUJE , DOTACJE DZIS WIRTUALNE, ALE STOŁKI JUZ OBSADZONE, NIE OMAMICIE JUZ NOSNYMI TYTUŁAMI ARTYKUŁOW, "DOBRYMI INTENCJAMI" DOSTANIE WAM SIĘ WKRÓTCE OJ DOSTANIE1111111111111111
Avatar
lol / 2 grudnia 2016 o 23:14
0
Dobra zmiana wersja PSL. KORYTO + wersja PSL. Gdzieś kolegów trzeba upchnąć
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 21:30
0
Obiecanki cacanki, przeciez powiat ustami czlonka zarzadu Jakuba Osiny (bylego czlonka SLD) zobowiazal sie do remontu ul. Dworcowej i co? Juz od pol roku powinnismy nia jezdzic, dlatego nie wierze politykom, szczegolnie wywodzacym sie z partii postkomunistycznych jak Jakub Osina.
Avatar
Zorientowany / 2 grudnia 2016 o 20:01
0
" a ja sie pytam co z ulica kusocinskiego? no co?" miasto Świdnik ustami burmistrza radka zobowiązało się w 2011 roku do pokrycia wszystkich kosztów budowy tej drogi, łącznie z wykupem gruntów. jest to w bip powiatu:  ***s://spswidnik.bip.lubelskie.pl/index.php?id=166&id_dokumentu=443896&akcja=szczegoly&p2=443896 wystarczy się zainteresować. wszystko na tacy.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 19:54
0
a ja sie pytam co z ulica Kusocinskiego? No co?
Avatar
DonDiego / 6 grudnia 2016 o 17:17
0
jeszcze ja jestem wolny, czekam na propozycje...
Avatar
lol / 5 grudnia 2016 o 19:33
0
lol napisał:
Dobra zmiana wersja PSL. KORYTO + wersja PSL. Gdzieś kolegów trzeba upchnąć
chyba szykują miejsce dla kolegi Włodka
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 17:37
0
Brawo Osina i brawo Sadło. Jeszcze daleko do czegokolwiek a propaganda sukcesu działa!! Kołodziejczyk Ty to jesteś mistrz, żadnych konkretów ale kolegów wciskasz. Wam się w d....h od tej władzy poprzewracało!!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 10:55
0
Teraz do kazdego wirtualnego pomyslu w powiecie Osina z Kodziejczykiem od razu beda zatrudniac dyrektora, zastepce i sekretarke i wyplacac dyrektorskie pensje. W koncu ludzie z PSLu i dawnego SLD od Osiny tez musza godnie zyc. Sld upadlo, Psl sie konczy a tylu dzialaczy do obsadzenia ze ho,ho! Wiec wirtualny rozwoj powiatu swidnickiego zapewniony! Glupi lud to kupi, a działacze napchaja kieszenie !
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 10:41
0
INWESTYCJE DOPIERO W PLANIE , DOTACJE DZIS WIRTUALNE , ALE STOŁKI JUZ OBSADZONE I DALEJ BĘDZIECIE SZUKAC KOLEJNYCH POSAD, NIE OMAMICIE JUZ WE WRZUCANYCH ARTYKUŁACH "DOBRYMI INTENCJAMI" DOSTANIE WAM SIĘ WKRÓTCE OJ DOSTANIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 10:37
0
INWESTYCJE DOPIERO SIĘ PLANUJE , DOTACJE DZIS WIRTUALNE, ALE STOŁKI JUZ OBSADZONE, NIE OMAMICIE JUZ NOSNYMI TYTUŁAMI ARTYKUŁOW, "DOBRYMI INTENCJAMI" DOSTANIE WAM SIĘ WKRÓTCE OJ DOSTANIE1111111111111111
Avatar
lol / 2 grudnia 2016 o 23:14
0
Dobra zmiana wersja PSL. KORYTO + wersja PSL. Gdzieś kolegów trzeba upchnąć
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 21:30
0
Obiecanki cacanki, przeciez powiat ustami czlonka zarzadu Jakuba Osiny (bylego czlonka SLD) zobowiazal sie do remontu ul. Dworcowej i co? Juz od pol roku powinnismy nia jezdzic, dlatego nie wierze politykom, szczegolnie wywodzacym sie z partii postkomunistycznych jak Jakub Osina.
Avatar
Zorientowany / 2 grudnia 2016 o 20:01
0
" a ja sie pytam co z ulica kusocinskiego? no co?" miasto Świdnik ustami burmistrza radka zobowiązało się w 2011 roku do pokrycia wszystkich kosztów budowy tej drogi, łącznie z wykupem gruntów. jest to w bip powiatu:  ***s://spswidnik.bip.lubelskie.pl/index.php?id=166&id_dokumentu=443896&akcja=szczegoly&p2=443896 wystarczy się zainteresować. wszystko na tacy.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 19:54
0
a ja sie pytam co z ulica Kusocinskiego? No co?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 0 0

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 3 0

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 17 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 14 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 10 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 27 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 39 18

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!