Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

12 września 2018 r.
16:25

Kandydat na burmistrza Świdnika: Każdy ma prawo popierać kogo chce

12 31 A A
Waldemar Białowąs
Waldemar Białowąs

Rozmowa z Waldemarem Białowąsem, wicestarostą świdnickim, szefem świdnickich struktur Platformy Obywatelskiej, kandydatem na burmistrza Świdnika

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Z kim Nowoczesna idzie do wyborów w Świdniku – z panem? Bo w komitecie, z którego pan staruje, ta partia jest wymieniona.

– W wyborach staruję z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Nowoczesna – Koalicja Obywatelska. Jest to komitet zarejestrowany na szczeblu krajowym. Ta krajowa koalicja jest też w województwie lubelskim. Komitet wystawia kandydatów do sejmiku województwa lubelskiego.

• Ale w Świdniku poparcia Nowoczesnej chyba pan nie ma?

– Nie wiem, czy mam. Każdy ma prawo popierać kogo chce. Z tego co wiem, to jeszcze przed popisaniem koalicji ogólnopolskiej Nowoczesna podpisała porozumienie ze Świdnik Wspólna Sprawa.

• A dlaczego nie dołączył pan do tej szerokiej koalicji, która skupia prawie całą świdnicką opozycję, czyli m.in. Świdnik Wspólna Sprawa, PSL i Nowoczesną?

– Jestem szefem PO w powiecie. Poza tym mamy koalicję krajową i sejmikową z Nowoczesną. Podejrzewam, że Nowoczesna z podpisanego już wcześniej ze ŚWS porozumienia nie może się wycofać. Gdyby koalicja na szczeblu krajowym była podpisana wcześniej, być może takiej sytuacji w Świdniku by nie było.

• Jest pan pewien swojej wygranej?

– Jestem pewien, że o tym zadecydują wyborcy. Ja daję im możliwość zagłosowania na mnie, bo miasto wymaga szybszych zmian.

• Który raz będzie pan walczyć o to, by rządzić Świdnikiem?

– Nie tyle rządzić, co współgospodarzyć z mieszkańcami. Będę kandydował po raz piąty. O wystawieniu mojej kandydatury zadecydowali członkowie powiatowych i regionalnych struktur mojej partii. Startuję po raz kolejny, bo kocham Świdnik, chcę walczyć o to miasto w lepszym wydaniu. Pokazałem, że potrafię walczyć o środki zewnętrze w powiecie, zrealizowałem wielomilionowe inwestycje. To wszystko pokazuje, że takie same działania mogą być w mieście. Świdnik potrzebuje dużych zmian.

• A dlaczego rezygnuje pan z powiatu, w którym współrządzi pan razem z PSL i Świdnik Wspólna Sprawa?

– Taka jest obowiązująca ordynacja wyborcza, że nie mogę startować jednocześnie jako kandydat na burmistrza i do rady powiatu. Poprzednia ordynacja wyborcza dawała taką możliwość. Moim priorytetem jest walka o miasto, choć w poprzednich wyborach wystartowałem też do powiatu. Otrzymałem mandat i pełniłem funkcję radnego. Obecnie deklaracja moja jest taka, że chcę walczyć o miasto dla mieszkańców.

• A jak panu układa się współpraca z koalicjantami z powiecie?

– To widać po efektach. Mamy wiele inwestycji zrealizowanych, m.in. drogowych i oświatowych. Każdy w zarządzie ma swoje zadania i je realizuje. Jest też możliwość wspierania się we własnych tematach.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
UWAGA OSZUSCI Z P0 !!! / 12 września 2018 o 22:06
+11
Europosłowie platformy przeciwko wolności w internecie. ACTA2 przyjęta przez PE przy wsparciu europosłów PO.…
Avatar
PLAN P0 / 12 września 2018 o 18:37
+9
likwidacja stoczni ➡likwidacja kopalń ➡podwyższenie wieku emerytalnego ➡6 latki do szkół ➡sprzedaż lub zniszczenie polskich firm (stocznie,banki) ➡Amber Gold i OLT ➡dzika reprywatyzacja ➡sprzeciw przekopowi Mierzei Wiślanej ➡przeciw WOT ➡mafie VATowskie➡ przeciw 500+ ➡ przeciw repolonizacji mediów ➡ przeciw reformie sądów
Avatar
AKTULANY PROGRAM P0 / 13 września 2018 o 11:54
+7
- ACTA2 – Cenzura – Likwidacja IPN, CBA, Urzędów Wojewódzkich, przemysłu polskiego – Ch**, dupa i kamieni kupa – Praca do śmierci – Szczaw i mirabelki dla dzieci – Emigracja to szansa – Najpierw kredyt potem komornik – Uchodźcy+ – Waluta Euro – Pałowanie demonstrantów - karuzele VAT i mafie paliwowe dla swojaków
Avatar
Gość / 13 września 2018 o 20:05
+6
Przecież jego nawet sama lubelska PO nie popiera! Sześciedzieciolatek odplyniety w swoim matriksie. Fantasta i iluzoryk
Avatar
oszustwo / 13 września 2018 o 15:26
+6
Nieźle - zaczął kampanię od oszustwa, że popiera go Nowoczesna.... I cały czas oszukuje. Idzie w zaparte.
Avatar
Kit / 14 września 2018 o 08:44
+5
Sensacja! W zamian za stanowisko wiceburmistrza WB startuje i celowo przegra. Dwóch Waldemarów lat 60 będzie sobie rządzić w Świdniku tylko po to żeby zgarnąć ogromną emeryturę! Zdrada wyborców!
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 19:30
+5
Zapomniałeś Waldku powiedzieć , że to ty lotnisko wybudowałeś !!!
Avatar
precz / 12 września 2018 o 18:31
+4
- ukradli pieniądze z OFE - bez konsultacji podnieśli wiek emerytalny do 67 lat, zamiast umów o pracę, umowy o dzieło lub zlecenie - glosowali przeciwko 500+
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 07:43
+3
Walduś byłeś dyrektorem nie sprawdziłeś się w starostwie załatwiałeś tylko pracę kolesiom i ich rodzinom więc też kicha wracaj ty na te swoje PIASECKIE łąki wiersze pisać albo rondka budować Piaski cię potrzebują baw się dobrze pa pa ...
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 22:38
+3
Co za hipokryci! Lewacy z PO głosowali za ACTA 2, a jeszcze w lipcu twierdzili... "Nie dla ACTA 2"
Avatar
maja / 2 października 2018 o 22:22
0
No i dlatego warto oddać te kwestie w ręce tych, którym zalezy na naszym zdrowiu i zadowoleniu, nie tylko w kwestii wody, ale chocby in vitro czy budowy i remontów ulic, które do najlepszych nie należą. ŚWS prawdopodobnie zawalczy tez o baseny - obecne obietnice i plany oddania w 2019r. to ściema obecnej władzy Świdnika - nie ma nawet projektów kompleksu :(
 oczywiście, że tak! nikt nie widział żadnych planów budowlanych, tanie zagranie... śws jedyną nadzieją.
Avatar
karo / 27 września 2018 o 19:21
0
No i dlatego warto oddać te kwestie w ręce tych, którym zalezy na naszym zdrowiu i zadowoleniu, nie tylko w kwestii wody, ale chocby in vitro czy budowy i remontów ulic, które do najlepszych nie należą. ŚWS prawdopodobnie zawalczy tez o baseny - obecne obietnice i plany oddania w 2019r. to ściema obecnej władzy Świdnika - nie ma nawet projektów kompleksu :(
Avatar
Justyna / 26 września 2018 o 21:50
0
Moim zdaniem obecny włodarz nieco sie wypalił i nie realizuje projektów, któe maja słuzyc nam - mieszkańcom. Oczywiście każdy ma swoje zdanie, ale ja bym widziała kogos nowego, słuchającego ludu i mającego pomysły, mozliwe do realizowania. Chocby stacje uzdatniania wody - nie wiem czy wiecie że płacimy chyba najwięcej z miast w jakich mam znajomych, nawet Warszawa nie ma takich stawek.
 Moja droga, woda, która w tej chwili płynie w rurach według mnie do niczego się nie nadaje! Wychodzę spod prysznica cała czerwona, a skóra swędzi tak, że szkoda gadać :/
 Moja droga, woda, która w tej chwili płynie w rurach według mnie do niczego się nie nadaje! Wychodzę spod prysznica cała czerwona, a skóra swędzi tak, że szkoda gadać :/ rozwiń
Avatar
Mamy tego dość!! / 25 września 2018 o 10:50
0
Wystarczy tego złodziejstwa uprawianego przez Białowąsa wraz z Osiną, Kołodziejczykiem i Wilkiem w Starostwie Powiatowym. Weźcie się w końcu za normalną robotę, a nie całe życie kombinujecie jak wyrwać dla siebie kasę mieszkańców Świdnika i powiatu!
Avatar
AS / 20 września 2018 o 13:56
0
likwidacja stoczni ➡likwidacja kopalń ➡podwyższenie wieku emerytalnego ➡6 latki do szkół ➡sprzedaż lub zniszczenie polskich firm (stocznie,banki) ➡Amber Gold i OLT ➡dzika reprywatyzacja ➡sprzeciw przekopowi Mierzei Wiślanej ➡przeciw WOT ➡mafie VATowskie➡ przeciw 500+ ➡ przeciw repolonizacji mediów ➡ przeciw reformie sądów
 Stocznie Gdańską sprzedał Kaczyński w ostatnich dniach swojego rządzenia w listopadzie 2007 roku, Gubernatowi Dombasu obecnie PIS odkupił od ukraińców, ZA ILE ?
Avatar
karo / 18 września 2018 o 19:13
0
Moim zdaniem obecny włodarz nieco sie wypalił i nie realizuje projektów, któe maja słuzyc nam - mieszkańcom. Oczywiście każdy ma swoje zdanie, ale ja bym widziała kogos nowego, słuchającego ludu i mającego pomysły, mozliwe do realizowania. Chocby stacje uzdatniania wody - nie wiem czy wiecie że płacimy chyba najwięcej z miast w jakich mam znajomych, nawet Warszawa nie ma takich stawek.
Avatar
mirek / 17 września 2018 o 13:24
+1
Pani Agnieszko Antoń-Jucho już dwa razy piszecie o tym Baiałowąsie, czy to znaczy, że w waszej gazecie innych kandydatów nie ma?
Avatar
normalny / 17 września 2018 o 11:09
0
Nigdy więcej PO i PSL-dlaczego?Wystarczy poczytać powyższe posty,nie będę dublował ich
Avatar
Humble / 17 września 2018 o 08:57
0
Tolek Banan moim kandydatem.
Avatar
Na dobry początek / 15 września 2018 o 09:55
-1
Białowąs nie ukrywa się ze swoją preferencja polityczną jak inni, ma odwagę bronić swoich przekonań. Natomiast "farbowane lisy" ze Świdnik Wspólna Sprawa dawni SLD-owcy, PZPR-owcy wstydzą się swoich "życiowych" decyzji, obłuda i brak odwagi to ich główna cecha. Etaty w urzędzie dla Wilka, Sadło itd. nie wspominając o żonach i córkach startujących pod szyldem SWŚ (Sobków Wielka Ściema), aż kują w oczy. Tak samo działa ekipa burmistrza (mam nadzieję, że niedługo byłego burmistrza) PiS-owcy, Członkowie Zarządów Związków Zawodowych opłacanych ze składek związkowców i pracodawcy (naprawdę dużą kasę biorą) powinny zająć się sprawami pracowników PZL a nie dla swoich interesów rodzinnych pakować się do władzy w urzędzie (mam nadzieję, że zostaną uczciwie za to rozliczeni).
Białowąs nie ukrywa się ze swoją preferencja polityczną jak inni, ma odwagę bronić swoich przekonań. Natomiast "farbowane lisy" ze Świdnik Wspólna Sprawa dawni SLD-owcy, PZPR-owcy wstydzą się swoich "życiowych" decyzji, obłuda i brak odwagi to ich główna cecha. Etaty w urzędzie dla Wilka, Sadło itd. nie wspominając o żonach i córkach startujących pod szyldem SWŚ (Sobków Wielka Ściema), aż kują w oczy. Tak samo działa ekipa burmistrza (mam nadzieję, że niedługo byłego burmistrza) PiS-owcy, Członkowie Zarządów Związków Z... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku 0 0

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem 0 5

W październiku Port Lotniczy Lublin obsłużył 37,7 tys. pasażerów, czyli o prawie 5,4 tys. mniej niż w październiku zeszłego roku (spadek o 12,46 proc.).

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu 43 2

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w stadionowej toalecie uderzył pięścią w twarz innego kibica. Uderzony mężczyzna zmarł. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko napastnikowi

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta 0 4

Zagęszczenie sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego i uzupełnienie jej o pojazdy elektryczne proponują działacze Porozumienia Rowerowego. Aktywiści przekazali prezydentowi swoje sugestie dotyczące tego, jak powinien być zorganizowany następny system publicznych rowerów mający zastąpić ten, który działa obecnie

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice 1 18

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 66 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 10 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 7 2

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 5

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 1

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 3

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 19 8

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 6

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 5

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!