Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

21 stycznia 2020 r.
17:02

Krew zaczęła wyciekać z chłodni w Wierzchowiskach. W środku były martwe dziki

415 40 A A
(fot. Lubelski Ruch Antyłowiecki)

Czy myśliwi po polowaniu w strefie objętej ograniczeniami ze względu na ASF w odpowiedni sposób zabezpieczyli martwe dziki? Będą to wyjaśniać policjanci, którzy w niedzielę dostali zgłoszenie o wycieku krwi z chłodni Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Wierzchowiskach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W niedzielę przed godz. 9 na numer alarmowy zadzwoniła osoba, która poinformowała, że z chłodni sanitarnej znajdującej się na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Wierzchowiskach (powiat świdnicki) wycieka krew – relacjonuje asp. Elwira Domaradzka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. – Na miejsce zostali skierowani policjanci. Powiadomiliśmy również powiatowego lekarza weterynarii, Starostwo Powiatowe i prokuraturę.

– Po przyjeździe faktycznie był zauważalny niewielki wyciek krwi. Zdezynfekowaliśmy ślady przy wejściu do chłodni, w której znajdowało się w sumie osiem tusz dzików. Jedna z nich nie wisiała na haku, tylko leżała na posadzce, prawdopodobnie spadła – opisuje lek. wet. Renata Myka, powiatowy lekarz weterynarii w Świdniku, która uczestniczyła w niedzielnej interwencji na terenie OHZ. – Przypuszczam, że to była bezpośrednia przyczyna wycieku.

– To było zdarzenie losowe. Najprawdopodobniej w nocy jeden z martwych dzików, który był zawieszony najbliżej drzwi chłodni, zsunął się z haka i przy drzwiach zaczęła sączyć się krew – tłumaczy Andrzej Tomasiak, członek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie, który razem z 13 innymi osobami uczestniczył w sobotnim polowaniu na terenie OHZ w Wierzchowiskach.

Zapewnia, że nie doszło do żadnych naruszeń zasad bioasekuracji.

– Przy drzwiach do chłodni była wyłożona mata dezynfekcyjna. Była też przeprowadzona dezynfekcja. Do upolowanych dzików podchodziły tylko wyznaczone wcześniej osoby, które patroszyły zwierzynę na terenie OHZ w miejscu do tego wyznaczonym – mówi Tomasiak. – Wszystkie dziki były prawidłowo oznaczone i standardowo zostały pobrane z nich próbki do badań.

Policjanci, który byli na miejscy wykonali m.in. oględziny i zabezpieczyli miejsce.

– Po zebraniu materiałów, jeśli będą ku temu podstawy, wystąpimy z wnioskiem do prokuratora o wszczęcie śledztwa w kierunku art. 165, &1, ptk 1 Kodeksu Karnego – dodaje asp. Domaradzka.

Dotyczy on sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób w związku z szerzeniem choroby zakaźnej.

Próbki krwi z odstrzelonych dzików zostały zawiezione do badań do Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach.

– Gdzie zostaną wykonane badania w kierunku ASF. Próbki zostały pobrane przez przeszkolonych myśliwych, to ich obowiązek. Są oni odpowiedzialni również za przestrzeganie zasad bioasekuracji w czasie polowań, zgodnie z wytycznymi dla myśliwych – dodaje Renata Myka. I dodaje: – Wyniki badań będą znane w ciągu 3-4 dni.

Na miejscu zdarzenia była ekipa ogólnopolskiej telewizji.

„Jak (NIE) wygląda bioasekuracja myśliwych w strefie ASF. OHZ ZO PZŁ Lublin. Pełny materiał niebawem z TVN24. Dzień pełen kłamstw, niewiedzy, niedopatrzeń przez służby oraz samych myśliwych” – czytamy na Facebooku Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego, którego członkowie monitorują polowania na terenie naszego województwa.

e-Wydanie

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kwicoł / 22 stycznia 2020 o 06:51
+28
Tvn gazeta wyborcza i inni szczekacze jak tylko dzik pierdnie biegną i pluja na myśliwych ciekawe dlaczego. Zachód aż tak dobrze płaci aby pozbyć się chodowli polskich świń. Pewnie tak.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 17:12
+28
Jak by takie coś stwierdzono u rolnika to w calej wsi wybito by wszystkiebswinie a rolnik z dlugami wyladowal w areszcie. Tu mamy do czynienia z nieszczesliwym wypadkiem, winnych brak
Avatar
Mario / 22 stycznia 2020 o 10:35
+24
Ciekaw jestem czy zatrzymano osobę powiadamiającą i sprawdzono co robiła w strefie ograniczonego przebywania , czy była wyposażona w środki ochrony. I tutaj też należy zrobić dochodzenie. Bo może być tak że owy informator otworzył drzwi chłodni zrzucił dzika i spowodował wysięk krwi a następnie zadzwonił
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 22:13
+23
Skoro krew przeszła przez matę to w czym problem?
Avatar
Krzysztof / 22 stycznia 2020 o 10:57
+18
A co z ODCHODAMI dzików? Wszyscy pseudo-ekolodzy i pseudo-dziennikarze mówią tylko o krwi pomijając całkowicie śmierdzący temat. Dla waszej informacji wirus ASF jest również w odchodach dzikach! A jak łatwo wdepnąć wie raczej każdy. Dziki sobie biegają po lasach a coraz częściej również po miastach i za przeproszeniem sr.ją i nikt tego nie zbiera, nikt o tym nie pisze, nikt jakoś nie widzi w tym problemu. A takie G niejeden np. piesek lubi sobie liznąć a nawet skosztować. Czemu pomija się przypadek BELGIJSKI? Jak tam zawędrował ASF? Jak "przefrunął" przez całe Niemcy i wylądował w Belgii? Myśliwi go przenieśli? Ano nie!!! Martwego dzika z ASF znaleziono na terenie bazy wojskowej, z której żołnierze wcześniej stacjonowali w krajach nadbałtyckich (jak dobrze pamiętam na Litwie). Następne pytanie do pseudo-ekologów i pseudo-dziennikarzy. Co się dzieje z padliną dzika zarażonego ASF? Ano jest zżerany np. przez inne dziki, przez kruki i inną zwierzynę, która nie gardzi padliną.
A co z ODCHODAMI dzików? Wszyscy pseudo-ekolodzy i pseudo-dziennikarze mówią tylko o krwi pomijając całkowicie śmierdzący temat. Dla waszej informacji wirus ASF jest również w odchodach dzikach! A jak łatwo wdepnąć wie raczej każdy. Dziki sobie biegają po lasach a coraz częściej również po miastach i za przeproszeniem sr.ją i nikt tego nie zbiera, nikt o tym nie pisze, nikt jakoś nie widzi w tym problemu. A takie G niejeden np. piesek lubi sobie liznąć a nawet skosztować. Czemu pomija się przypadek BELGIJSKI? Jak tam zawędrował ASF? Jak &quo... rozwiń
Avatar
Zyz / 22 stycznia 2020 o 14:40
+15
W środku były martwe dziki. A jakie miały być żywe ?? Połowa co tu wypisuje to gówno wie o rolnikach i o myśliwych. Siedzą w miastach dzikie zwierzęta widzieli jedynie w telewizji i wielcy znawcy. Wszyscy ci pseudoekolodzy zamiast wypisywać głupoty i przeszkadzac myśliwym w wykonywaniu swoich obowiązków wzieliby worki na śmieci i w lasach posprzatali zamiast pchać się tam gdzie nie powinni
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 17:48
+12
Wojewoda wydał zakaz organizacji polowań zbiorowych na terenie województwa, jak widać wierchuszki z ZO PZŁ Lublin ten zakaz nie obowiązuje,on jest tylko dla szarych myśliwych. Ciekawe czy mieli pisemną zgodę na organizację polowania od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Świdniku?
Avatar
Evil / 22 stycznia 2020 o 12:35
+10
Kwicoł, najbardziej zależy Niemcom, bo większość firm utylizacyjnych w Polsce jest w rękach niemieckich. A oni chętnie zaleją nas swoją nie jadalną wieprzowiną. Dlatego wolę sobie upolować.
Avatar
czyżby to były anioły z NKWD !w/w / 22 stycznia 2020 o 07:46
+9
A gdzie te stada tow.-nocna zmiana- ! A to to kto ? RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO. Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku - dodawać chyba nie muszę), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954). Drugi, Henryk, był ministrem "sprawiedliwości" nieprzerwanie w latach 1945-1956 (!!!), przez co odpowiada za całokształt stalinowskich zbrodni na Narodzie Polskim, był jedynym stałym ministrem w czterech powojennych marionetkowych rządach komunistycznych (Osóbki-Morawskiego, I rząd Bieruta, I rząd Cyrankiewicza i II Bieruta), a co najważniejsze - już na wiosnę 1945 roku (!!) nakazał wszcząć śledztwo swemu wiernemu psu (Jerzemu Sawickiemu - właść. Izydorowi Reislerowi), którego celem miało być zatuszowanie winy bolszewików za ten straszliwy mord na polskich oficerach i próba zrzucenia go na broniących się wtedy jeszcze faszystów. To są tylko informacje ogólne. Po szczegóły - wysyłam was do pewnego Jarosława i jego mamy, Jadwigi. Wiedzą o tym bardzo dużo ? jako że często odwiedzali się nawzajem, zanim po śmierci Stalina nie cofnięto Wilhelma do Związku Radzieckiego i tam, rozliczono za zbrodnie na Narodzie Polskim, czego dokonali sami komuniści od Chruszczowa już w 1954 roku czym Rajmund Kaczyński zaimponował Bierutowi, Wilhelmem Świątkowskim, kuzynem przysłanym do PRL przez Stalina, na funkcję prezesa Wojskowego Sądu Najwyższego. To Wilhelm podpisywał wyroki śmierci na zakapowanych przez Rajmunda AK-wców. ps. Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach. Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Piłsudskiego, za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru. Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, wyznania starozakonnego KGBowiec osobiscie mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą. Mamusia Rajmunda z domu Świątkowska ur. w Granówce pod Odessą. Stąd ta przychylność władz dla rodziny Kaczyńskich. Dlatego też IPN gorliwie ściga różnych Bermanów i Szechterów a milczy i udaje że nic nie wie o ich zwierzchniku, którego rozkazy wykonywali. o
A gdzie te stada tow.-nocna zmiana- ! A to to kto ? RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO. Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawied... rozwiń
Avatar
antek / 21 stycznia 2020 o 18:05
+9
Państwo teoretycznie nie jest zarządzane. Ch..j, dupa i kamieni kupa. jest coraz gorzej. Już sami siebie okradają (CBA).
Avatar
rolnik emeryt nie pis / 27 stycznia 2020 o 07:10
+2
Nie życz tego złego co tobie nie miłe, dalej ty chyba wojtek to w spodniach masz zbuki,gdybys miał jaja to myślałbys po ludzku, jestes tym co koń pod brzuchem nosi
Avatar
Ksiądz Wojtek / 27 stycznia 2020 o 06:59
-2
Polowania tylko na myśliwych. O skuteczności walki z ASF świadczy fakt, że rok temu ogniska były tylko po wschodniej stronkę Wisły, a teraz są po Zieloną Górą. Więc wiadomo, że Ci psychopaci robią to, żeby zredukować stresy wynikłe z bycia impotentem i alkoholikiem. Życzę wam abyście się nawzajem powystrzelali. Marnujecie tlen.
Avatar
Suchy / 26 stycznia 2020 o 15:05
0
Widziałeś ty kiedyś myśliwych sprzątających lasy?Nie opowiadaj takich kawałow,bo mi zajady pękają ze śmiechu.
Avatar
Nachlana naganka / 24 stycznia 2020 o 00:12
+5
Zatrzymać tę zapijaczoną bandę pasjonatów mordowania zwierząt.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 19:11
0
Jezeli wyciekala krew, to znaczy, ze chlodnia ma wadliwa konstrukcje.Powinna miec rynienke przy drzwiach odprowadzajaca krew i wode.Czyja to produkcja?
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 15:47
-1
Sranie w banie kiedys nikt niczego nie badał i wszyscy żyli i żyja i jakos żadnych chorob nie było. Wszyscy się ta cy delikatni i wrażliwi zrobili żałosne to jest i smieszne.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 14:51
+1
"Dotyczy on sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób w związku z szerzeniem choroby zakaźnej." - ASF nie jest grozna dla czlowieka i czlowiek nie moze sie nia zarazic; co za banda debili...
Avatar
Nicqo / 23 stycznia 2020 o 03:23
+5
"Po zebraniu materiałów, jeśli będą ku temu podstawy, wystąpimy z wnioskiem do prokuratora o wszczęcie śledztwa w kierunku art. 165, &1, ptk 1 Kodeksu Karnego – dodaje asp. Domaradzka. Dotyczy on sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób w związku z szerzeniem choroby zakaźnej" dla świadomości ASF nie jest groźna dla ludzi i osoba która pisze te brednie powinna douczyć się na temat bioasekuracji. Po pierwsze strefa została wyznaczona do tych że zadań. Po drugie dlaczego obrońców nie widać na "poszukiwaniu zdechłych przez chorobę ASF dzików" ? Po trzecie choroba potrafi dzika rozłożyć w kilka dni. I dzięki polowaniu choroba roznosi się w mniejszym stopniu (dzik jest twardy i kula zatrzymuje się w sposób korkowy). Bo jeśli macie świadomość ASF może być przenoszona przez zwierzynę która miała kontakt z chorym dzikiem. I tak np. lis, Wrona, inny dzik może przenieść tę chorobę. A i czy eko. . używają odpowiednich strojów jak idą do lasu i czy używają środków dezynfekcji? I zapytam skąd przypadkiem wziął się tam dzienikarz czy tam obrońca. A może włamał się i zdjął dziks, a może i krew zakupil u jakiegoś kłusownika i wylał tam specjalnie? Bo jeśli tak to powinien wiedzieć że za podżeganie i składanie fałszywych zeznań grozi wysoką karą. A i czekam jak kogoś zatankuje dzikie zwierzę i to pod jego samym domem. I dla jasności w lasach są wyznaczone drogi po których powinien poruszać się człowiek i jakoś gdy zimy były strogie nie potrafiliście wyjść i protestować. Dlaczego gdyż jesteście wygodni.
"Po zebraniu materiałów, jeśli będą ku temu podstawy, wystąpimy z wnioskiem do prokuratora o wszczęcie śledztwa w kierunku art. 165, &1, ptk 1 Kodeksu Karnego – dodaje asp. Domaradzka. Dotyczy on sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób w związku z szerzeniem choroby zakaźnej" dla świadomości ASF nie jest groźna dla ludzi i osoba która pisze te brednie powinna douczyć się na temat bioasekuracji. Po pierwsze strefa została wyznaczona do tych że zadań. Po drugie dlaczego obrońców nie widać na "poszukiw... rozwiń
Avatar
Ludzie Przeciw Antymyśliwym / 22 stycznia 2020 o 23:24
-4
Lubelski Ruch Antyłowiecki? Aha, to ci sami co w du...e byli i gów...o widzieli? Niech się wezma lewackie marionetki za robotę. Czy jak będą w lasach nie mogli by ich posprzątać? Po ich tzw. protestach po polowaniu myśliwi śmieci zostawione w lasach i na polach muszą po tych baranach tylko zbierać!
Avatar
Zyz / 22 stycznia 2020 o 14:40
+15
W środku były martwe dziki. A jakie miały być żywe ?? Połowa co tu wypisuje to gówno wie o rolnikach i o myśliwych. Siedzą w miastach dzikie zwierzęta widzieli jedynie w telewizji i wielcy znawcy. Wszyscy ci pseudoekolodzy zamiast wypisywać głupoty i przeszkadzac myśliwym w wykonywaniu swoich obowiązków wzieliby worki na śmieci i w lasach posprzatali zamiast pchać się tam gdzie nie powinni
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 10 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 18 5

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 6 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 18 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.