Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

13 listopada 2014 r.
18:15
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Stałe przejście graniczne już działa

Autor: Zdjęcie autora TOMA
0 13 A A

Od czwartku na lubelskim lotnisku samoloty mogą lądować bez konieczności zgłaszania lotu z 48-godzinnym wyprzedzeniem. W Porcie Lotniczym Lublin otwarto stałe przejście graniczne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To okno na świat otwarte dzięki powstaniu portu teraz otwiera się jeszcze szerzej. Uruchomienie stałego przejścia granicznego spowoduje, że lotnisko stanie się bardziej atrakcyjne dla linii lotniczych i pasażerów. Mam nadzieję, że będzie to impuls, który przyniesie spodziewane efekty - mówi Wojciech Wilk, wojewoda lubelski.

Do tej pory pogranicznicy na odprawy przyjeżdżali na lotnisko z Lublina. Teraz będą tu przez całą dobę, co nie będzie wymagało zgłoszenia lotu z 48-godzinnym wyprzedzeniem. Dłużej pracują obecnie także opłacani przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej kontrolerzy ruchu lotniczego. Jeszcze niedawno ich czas pracy w porcie wynosił 96 godzin tygodniowo. Teraz ich dyżury trwają codziennie od 6 rano do północy.

Kolejnym krokiem naprzód dla lubelskiego lotniska może być zapowiadane od dłuższego czasu powstanie terminala towarowego. - Prowadzimy w tej sprawie zaawansowane prace. Rozmawiamy z kilkoma zainteresowanymi współpracą partnerami, ale wiążącej umowy jeszcze nie podpisaliśmy - mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zuza / 14 listopada 2014 r. o 09:37

Kiedyyyyyyy zostana przywrocone loty do Liverpoolu? :(

Avatar
Zen / 13 listopada 2014 r. o 23:11

Gratulacje wreszcie jest 

Avatar
Gość / 13 listopada 2014 r. o 21:30

Panie ANDY B. - jak Cię nie chwalą to się sam pochwalisz......................

Można i tak........

Ciut zazdrości ?

Avatar
folkatka / 13 listopada 2014 r. o 21:17

Port Lotniczy  Lublin   zabrał  nam  lot  Liverpol   Lublin  Lublin   Liverpol  pomimo to  że  zainteresowanie  jest duże  i  zawsze  był  zapełniony  samolot  .

To nie wina portu lotniczego, tylko kwestia polityki prowadzonej przez linie Ryanair. Oni pokasowali loty w całym kraju. 

Avatar
świdniczanka / 13 listopada 2014 r. o 21:02

Port Lotniczy  Lublin   zabrał  nam  lot  Liverpol   Lublin  Lublin   Liverpol  pomimo to  że  zainteresowanie  jest duże  i  zawsze  był  zapełniony  samolot  .

Avatar
jajcarz / 13 listopada 2014 r. o 20:31

Do redaktora !

To lotnisko nie jest w Świdniku tylko na jakimś zadupiu to raz.

Nie mówi się lotnisko w Świdniku tylko w Lublinie (bo miasto Lublin ma najwięcej udziału w akcjach)

Port nie nazywa się AirPort Świdnik tylko Lublin, więc metorycznie wprowadznie jest w błąd.

Lublin ma udziałów 55%, a świdnik zaledwie 5%.

To tak samo jest z Ambasadami, że w danym Państwie Ambasada jest danym krajem....

Proste i logiczne.

Dziękuje

Nie przeżywaj tak emocjonalnie, bo to grozi zawałem magneta. Jak się coś chce napisać, najpierw trzeba pomyśleć.

Proste i logiczne to jest "Ambasada Polska (np.) w Moskwie" Tak samo proste i logiczne jest Port Lotniczy Lublin w Świdniku albo Sąd Rejonowy w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Poniał ? Myślenie nie boli.

ś chce napisać, najpierw trzeba pomyśleć.

Proste i logiczne to jest "Ambasada Polska (np.) w Moskwie" Tak samo proste i logiczne jest Port Lotniczy Lublin w Świdniku albo Sąd Rejonowy w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Poniał ? Myślenie nie boli.

rozwiń
Avatar
hehe / 13 listopada 2014 r. o 20:28

Nie ma żadnego stałego przejścia. Może i są tam pogranicznicy ale nie ma celników, to jak otworzyć autostradę bez jednego pasa. Stałe przejście może będzie po nowym roku, nadal bez stałej obecności Celników, ale szopka była dziś bo w niedzielę są wybory.

Avatar
Zdzichu / 13 listopada 2014 r. o 20:24

Panie ANDY B. - jak Cię nie chwalą to się sam pochwalisz......................

Można i tak........

Avatar
kkk / 13 listopada 2014 r. o 20:23

Bardzo dobra wiadomość, tylko czy ten Port Lotniczy to Lublin czy Świdnik. trzeba to w końcu ustalić

Avatar
Janek / 13 listopada 2014 r. o 20:22

Synek żeby ci żyłka nie strzeliła - Port Lotniczy Lublin w Świdniku lepiej ? Sprawdź adres lotniska może rozwieje to twoje wątpliwości

Avatar
zuza / 14 listopada 2014 r. o 09:37

Kiedyyyyyyy zostana przywrocone loty do Liverpoolu? :(

Avatar
Zen / 13 listopada 2014 r. o 23:11

Gratulacje wreszcie jest 

Avatar
Gość / 13 listopada 2014 r. o 21:30

Panie ANDY B. - jak Cię nie chwalą to się sam pochwalisz......................

Można i tak........

Ciut zazdrości ?

Avatar
folkatka / 13 listopada 2014 r. o 21:17

Port Lotniczy  Lublin   zabrał  nam  lot  Liverpol   Lublin  Lublin   Liverpol  pomimo to  że  zainteresowanie  jest duże  i  zawsze  był  zapełniony  samolot  .

To nie wina portu lotniczego, tylko kwestia polityki prowadzonej przez linie Ryanair. Oni pokasowali loty w całym kraju. 

Avatar
świdniczanka / 13 listopada 2014 r. o 21:02

Port Lotniczy  Lublin   zabrał  nam  lot  Liverpol   Lublin  Lublin   Liverpol  pomimo to  że  zainteresowanie  jest duże  i  zawsze  był  zapełniony  samolot  .

Avatar
jajcarz / 13 listopada 2014 r. o 20:31

Do redaktora !

To lotnisko nie jest w Świdniku tylko na jakimś zadupiu to raz.

Nie mówi się lotnisko w Świdniku tylko w Lublinie (bo miasto Lublin ma najwięcej udziału w akcjach)

Port nie nazywa się AirPort Świdnik tylko Lublin, więc metorycznie wprowadznie jest w błąd.

Lublin ma udziałów 55%, a świdnik zaledwie 5%.

To tak samo jest z Ambasadami, że w danym Państwie Ambasada jest danym krajem....

Proste i logiczne.

Dziękuje

Nie przeżywaj tak emocjonalnie, bo to grozi zawałem magneta. Jak się coś chce napisać, najpierw trzeba pomyśleć.

Proste i logiczne to jest "Ambasada Polska (np.) w Moskwie" Tak samo proste i logiczne jest Port Lotniczy Lublin w Świdniku albo Sąd Rejonowy w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Poniał ? Myślenie nie boli.

ś chce napisać, najpierw trzeba pomyśleć.

Proste i logiczne to jest "Ambasada Polska (np.) w Moskwie" Tak samo proste i logiczne jest Port Lotniczy Lublin w Świdniku albo Sąd Rejonowy w Lublinie z siedzibą w Świdniku. Poniał ? Myślenie nie boli.

rozwiń
Avatar
hehe / 13 listopada 2014 r. o 20:28

Nie ma żadnego stałego przejścia. Może i są tam pogranicznicy ale nie ma celników, to jak otworzyć autostradę bez jednego pasa. Stałe przejście może będzie po nowym roku, nadal bez stałej obecności Celników, ale szopka była dziś bo w niedzielę są wybory.

Avatar
Zdzichu / 13 listopada 2014 r. o 20:24

Panie ANDY B. - jak Cię nie chwalą to się sam pochwalisz......................

Można i tak........

Avatar