Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

17 listopada 2010 r.
23:18
Edytuj ten wpis

Mełgiew: Pływalnia jest już gotowa, w grudniu dzieci popływają

Autor: Zdjęcie autora (mm)
0 21 A A

Budynek pływalni przy Zespole Szkół w Mełgwi jest już gotowy. Niecka basenu czeka tylko na napełnienie wodą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jeszcze tylko musimy wysłać dokumentację do nadzoru budowlanego i poczekać na decyzję. W dniu, kiedy ją dostaniemy, dzieci już będą mogły pływać – zapowiada Jadwiga Dec, inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Gminy w Mełgwi. – Nie chcę podawać konkretnego terminu, ale liczymy na to, że stanie się to w grudniu – dodaje.

Inwestycja kosztowała 2,7 mln zł, z czego 70 proc. gmina dostanie z Unii Europejskiej. Pływalnia przy szkole, w której uczy się prawie 700 uczniów, to część kompleksu sportowego, bo jest tu już Orlik i hala sportowa. Basen ma mieć 12,5 m długości i 8 m szerokości. W najpłytszym miejscu będzie miał 0,8 m głębokości, a w najgłębszym – 1,35 m. Będą 4 tory pływackie. Ma służyć do nauki pływania, ale również do eliminowania wad postawy. Będzie to możliwe dzięki tzw. strumieniom do rehabilitacji dla dzieci ze skrzywieniami kręgosłupa. Lekcji na basenie nie mogą się doczekać uczniowie. – Do tej pory jeździłam z tatą na basen do Świdnika, a teraz będę miała pływalnię na miejscu – cieszy się 11-letnia Julka.

Ale to nie koniec inwestycji w tym miejscu. – Tuż obok basenu wykonaliśmy w ekspresowym tempie oczyszczalnię biologiczną. W tym tygodniu odbędzie się jej odbiór techniczny – mówi Jadwiga Dec.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
joasia / 28 lutego 2011 r. o 16:32
0
To chyba jakaś mistyfikacja. Od kiedy w Zespole Szkół w Mełgwi jest 700 uczniów?
Avatar
MINIA / 9 lutego 2011 r. o 12:38
0
no wszyscy nam zazdroszczą wójta - w końcu nie każdym interesuje się samo Centralne Biuro Antykorupcyjne )
Avatar
MINIA / 9 lutego 2011 r. o 12:36
0
[quote name='osa' timestamp='1297070215' post='434342']
Narzekać wszyscy potrafią! Takiego WÓJTA inni nam zazdroszczą. Ciekawe czy kto inny na jego miejscu nie zrobiłby tak samo przed wyborami.
[/quote]
Avatar
osa / 7 lutego 2011 r. o 10:16
0
Narzekać wszyscy potrafią! Takiego WÓJTA inni nam zazdroszczą. Ciekawe czy kto inny na jego miejscu nie zrobiłby tak samo przed wyborami.
Avatar
pam / 26 stycznia 2011 r. o 22:32
0
Skąd pieniądze na utrzymanie basenu? Ja mam propozycję, żeby tak na oświacie troszkę zaoszczędzić... Połączyć kilka klas w jedną i zrobić taką zbiorczą, jak to było dawniej. Można tez jeszcze pałac sprzedać, agronomówkę... Rozwiązanie się na pewno jakieś znajdzie.
Avatar
redaktor od siedmiu boleśc / 26 stycznia 2011 r. o 17:03
0
Tak! niech pan(i) redaktor przyjedzie i napisze artykuł o uroczystym otwarciu basenu!
Czyżby zabrakło odwagi i godności? Czy może ten artykuł był "sponsorowany" i nie wypada pisać źle o sponsorze?
Avatar
młody / 25 stycznia 2011 r. o 23:41
0
No i mamy 25 stycznia a bajorko nieczynne Nie pomogła praca w kolejne niedziele i 11 listopada (czynem uczczono Święto Narodowe jak za dawnych dobrych czasów - wójt jako wieloletni członek jedynej słusznej partii wie jak to się robiło - prawda?). Przyczyna zamknięcia na cztery spusty tej sztandarowej inwestycji są owiane wielką tajemnicą. Ponoć jakieś przekręty ze środkami unijnymi. Czemu się nie dziwię? A zresztą po co udostępniać? Wybory się wygrało czyli kiełbasa wyborcza smakowała. A teraz można zbastować. Przecież ogrzanie takiej ilości wody będzie kosztowało kupę kasy. Jest i już. Niech stoi jak obserwatorium, przynajmniej nie zżera środków gminnych. Zapraszamy redaktora, który napisał ten artykuł do Mełgwi. Może jemu wszechwiedząca Jadwiga D. powie kiedy uroczyste otwarcie tzw. pływalni. Nikomu z mieszkańców Mełgwi nie udało się uzyskać takiej odpowiedzi.
No i mamy 25 stycznia a bajorko nieczynne Nie pomogła praca w kolejne niedziele i 11 listopada (czynem uczczono Święto Narodowe jak za dawnych dobrych czasów - wójt jako wieloletni członek jedynej słusznej partii wie jak to się robiło - prawda?). Przyczyna zamknięcia na cztery spusty tej sztandarowej inwestycji są owiane wielką tajemnicą. Ponoć jakieś przekręty ze środkami unijnymi. Czemu się nie dziwię? A zresztą po co udostępniać? Wybory się wygrało czyli kiełbasa wyborcza smakowała. A teraz można zbastować. Przecież ogrzanie takiej ilośc... rozwiń
Avatar
gość / 3 stycznia 2011 r. o 22:15
0
Dla szanownego pana/ pani redaktor mam ciekawszy temat, może tak pójść w kierunku prawdy i śledzić dalej poniższą sprawę, poruszoną w innej lubelskiej gazecie:
Komendant straży pożarnej polecający podwładnym pracę przy budowie swojego domu, inni wysocy rangą oficerowie biorący łapówki i manipulujący przy przetargach. Do takich i wielu innych nieprawidłowości miało dochodzić w lubelskim garnizonie - wynika z aktu oskarżenia przygotowanego przez prokuraturę w Siedlcach.
Tamtejsi śledczy już od kilku lat prowadzili wielowątkowe postępowanie dotyczące nieprawidłowości w lubelskiej Państwowej Straży Pożarnej. Wcześniej do sądu trafiło już kilka aktów oskarżenia przeciwko naszym funkcjonariuszom. - Akt oskarżenia, który skierowaliśmy w środę do Sądu Rejonowego w Lublinie jest ostatni i kończy całe postępowanie - mówi prokurator Robert Król z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.
Lublin: zarzut korupcji wobec komendanta straży pożarnej.
Listę oskarżonych otwiera Andrzej G. To on, według śledczych, od 6 marca 2000 r. do 26 października 2001 r. jako komendant wojewódzki straży rozkazywał podwładnym strażakom i kandydatom do służby, aby pracowali na budowie jego domu. Jeszcze poważniejsze zarzuty usłyszeli m.in. byli zastępcy wojewódzkiego komendanta straży pożarnej Adam Sz. i Tomasz A. Mężczyźni będą sądzeni za korupcję. Według prokuratury pod koniec 2006 roku przyjęli łapówki za przekazanie sprzętu na rzecz oddziału Ochotniczej Straży Pożarnej. Przed sądem stanie także Wacław M. To on był wójtem gminy, na terenie której działała Ochotnicza Straż Pożarna wspomożona sprzętem z Lublina. Wacław M. odpowie za wręczenie łapówki. Na ławie oskarżonych zasiądą także inne osoby. Są wśród nich oficer komendy wojewódzkiej straży Piotr B., który będzie odpowiadał za nakłanianie innej osoby do podrobienia dokumentów w przetargu na sprzęt, oraz Krzysztof W., były prezes OSP w jednej z miejscowości na Lubelszczyźnie - miał poświadczyć nieprawdę w dokumentach.
Dla szanownego pana/ pani redaktor mam ciekawszy temat, może tak pójść w kierunku prawdy i śledzić dalej poniższą sprawę, poruszoną w innej lubelskiej gazecie:
Komendant straży pożarnej polecający podwładnym pracę przy budowie swojego domu, inni wysocy rangą oficerowie biorący łapówki i manipulujący przy przetargach. Do takich i wielu innych nieprawidłowości miało dochodzić w lubelskim garnizonie - wynika z aktu oskarżenia przygotowanego przez prokuraturę w Siedlcach.
Tamtejsi śledczy już od kilku lat prowadzili wielowątkowe post... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 r. o 09:15
0
Basen nie skończony ...To tylko był szum przed wyborami .
Avatar
jola / 15 grudnia 2010 r. o 11:01
0
czu basen jest dostępny dla wszystkich?jeśli tak to w jakich godzinach ?,proszę to cenę.
Avatar
joasia / 28 lutego 2011 r. o 16:32
0
To chyba jakaś mistyfikacja. Od kiedy w Zespole Szkół w Mełgwi jest 700 uczniów?
Avatar
MINIA / 9 lutego 2011 r. o 12:38
0
no wszyscy nam zazdroszczą wójta - w końcu nie każdym interesuje się samo Centralne Biuro Antykorupcyjne )
Avatar
MINIA / 9 lutego 2011 r. o 12:36
0
[quote name='osa' timestamp='1297070215' post='434342']
Narzekać wszyscy potrafią! Takiego WÓJTA inni nam zazdroszczą. Ciekawe czy kto inny na jego miejscu nie zrobiłby tak samo przed wyborami.
[/quote]
Avatar
osa / 7 lutego 2011 r. o 10:16
0
Narzekać wszyscy potrafią! Takiego WÓJTA inni nam zazdroszczą. Ciekawe czy kto inny na jego miejscu nie zrobiłby tak samo przed wyborami.
Avatar
pam / 26 stycznia 2011 r. o 22:32
0
Skąd pieniądze na utrzymanie basenu? Ja mam propozycję, żeby tak na oświacie troszkę zaoszczędzić... Połączyć kilka klas w jedną i zrobić taką zbiorczą, jak to było dawniej. Można tez jeszcze pałac sprzedać, agronomówkę... Rozwiązanie się na pewno jakieś znajdzie.
Avatar
redaktor od siedmiu boleśc / 26 stycznia 2011 r. o 17:03
0
Tak! niech pan(i) redaktor przyjedzie i napisze artykuł o uroczystym otwarciu basenu!
Czyżby zabrakło odwagi i godności? Czy może ten artykuł był "sponsorowany" i nie wypada pisać źle o sponsorze?
Avatar
młody / 25 stycznia 2011 r. o 23:41
0
No i mamy 25 stycznia a bajorko nieczynne Nie pomogła praca w kolejne niedziele i 11 listopada (czynem uczczono Święto Narodowe jak za dawnych dobrych czasów - wójt jako wieloletni członek jedynej słusznej partii wie jak to się robiło - prawda?). Przyczyna zamknięcia na cztery spusty tej sztandarowej inwestycji są owiane wielką tajemnicą. Ponoć jakieś przekręty ze środkami unijnymi. Czemu się nie dziwię? A zresztą po co udostępniać? Wybory się wygrało czyli kiełbasa wyborcza smakowała. A teraz można zbastować. Przecież ogrzanie takiej ilości wody będzie kosztowało kupę kasy. Jest i już. Niech stoi jak obserwatorium, przynajmniej nie zżera środków gminnych. Zapraszamy redaktora, który napisał ten artykuł do Mełgwi. Może jemu wszechwiedząca Jadwiga D. powie kiedy uroczyste otwarcie tzw. pływalni. Nikomu z mieszkańców Mełgwi nie udało się uzyskać takiej odpowiedzi.
No i mamy 25 stycznia a bajorko nieczynne Nie pomogła praca w kolejne niedziele i 11 listopada (czynem uczczono Święto Narodowe jak za dawnych dobrych czasów - wójt jako wieloletni członek jedynej słusznej partii wie jak to się robiło - prawda?). Przyczyna zamknięcia na cztery spusty tej sztandarowej inwestycji są owiane wielką tajemnicą. Ponoć jakieś przekręty ze środkami unijnymi. Czemu się nie dziwię? A zresztą po co udostępniać? Wybory się wygrało czyli kiełbasa wyborcza smakowała. A teraz można zbastować. Przecież ogrzanie takiej ilośc... rozwiń
Avatar
gość / 3 stycznia 2011 r. o 22:15
0
Dla szanownego pana/ pani redaktor mam ciekawszy temat, może tak pójść w kierunku prawdy i śledzić dalej poniższą sprawę, poruszoną w innej lubelskiej gazecie:
Komendant straży pożarnej polecający podwładnym pracę przy budowie swojego domu, inni wysocy rangą oficerowie biorący łapówki i manipulujący przy przetargach. Do takich i wielu innych nieprawidłowości miało dochodzić w lubelskim garnizonie - wynika z aktu oskarżenia przygotowanego przez prokuraturę w Siedlcach.
Tamtejsi śledczy już od kilku lat prowadzili wielowątkowe postępowanie dotyczące nieprawidłowości w lubelskiej Państwowej Straży Pożarnej. Wcześniej do sądu trafiło już kilka aktów oskarżenia przeciwko naszym funkcjonariuszom. - Akt oskarżenia, który skierowaliśmy w środę do Sądu Rejonowego w Lublinie jest ostatni i kończy całe postępowanie - mówi prokurator Robert Król z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.
Lublin: zarzut korupcji wobec komendanta straży pożarnej.
Listę oskarżonych otwiera Andrzej G. To on, według śledczych, od 6 marca 2000 r. do 26 października 2001 r. jako komendant wojewódzki straży rozkazywał podwładnym strażakom i kandydatom do służby, aby pracowali na budowie jego domu. Jeszcze poważniejsze zarzuty usłyszeli m.in. byli zastępcy wojewódzkiego komendanta straży pożarnej Adam Sz. i Tomasz A. Mężczyźni będą sądzeni za korupcję. Według prokuratury pod koniec 2006 roku przyjęli łapówki za przekazanie sprzętu na rzecz oddziału Ochotniczej Straży Pożarnej. Przed sądem stanie także Wacław M. To on był wójtem gminy, na terenie której działała Ochotnicza Straż Pożarna wspomożona sprzętem z Lublina. Wacław M. odpowie za wręczenie łapówki. Na ławie oskarżonych zasiądą także inne osoby. Są wśród nich oficer komendy wojewódzkiej straży Piotr B., który będzie odpowiadał za nakłanianie innej osoby do podrobienia dokumentów w przetargu na sprzęt, oraz Krzysztof W., były prezes OSP w jednej z miejscowości na Lubelszczyźnie - miał poświadczyć nieprawdę w dokumentach.
Dla szanownego pana/ pani redaktor mam ciekawszy temat, może tak pójść w kierunku prawdy i śledzić dalej poniższą sprawę, poruszoną w innej lubelskiej gazecie:
Komendant straży pożarnej polecający podwładnym pracę przy budowie swojego domu, inni wysocy rangą oficerowie biorący łapówki i manipulujący przy przetargach. Do takich i wielu innych nieprawidłowości miało dochodzić w lubelskim garnizonie - wynika z aktu oskarżenia przygotowanego przez prokuraturę w Siedlcach.
Tamtejsi śledczy już od kilku lat prowadzili wielowątkowe post... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 r. o 09:15
0
Basen nie skończony ...To tylko był szum przed wyborami .
Avatar
jola / 15 grudnia 2010 r. o 11:01
0
czu basen jest dostępny dla wszystkich?jeśli tak to w jakich godzinach ?,proszę to cenę.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Budżet Lublina 2022. Które opłaty w górę?

Budżet Lublina 2022. Które opłaty w górę?

Ratusz chce podnieść w przyszłym roku podatek od nieruchomości, czynsze za mieszkania komunalne i podatek od środków transportowych. Zamrożone mają być opłaty za wywóz odpadów i parkowanie. Takie plany na 2022 r. ogłosił wczoraj prezydent.

Pierwsza strona Dziennika w piątek 17 września

Pierwsza strona Dziennika w piątek 17 września

Koło Lublina Amstafy rozszarpały maltańczyka. Wśród mieszkańców wrócił strach [drastyczne naganie]
wideo
film

Koło Lublina Amstafy rozszarpały maltańczyka. Wśród mieszkańców wrócił strach [drastyczne naganie]

Boimy się, że to się powtórzy – mówią mieszkańcy podlubelskiej Elizówki, gdzie cztery rozwścieczone amstafy rozszarpały małego maltańczyka. Prokuratura zwróciła psy właścicielce. – Ona nie panuje nad tymi zwierzętami – twierdzą zaniepokojeni mieszkańcy.

W weekend Święto Roweru w Lubartowie
19 września 2021, 8:00

W weekend Święto Roweru w Lubartowie

Święto Roweru znów w Lubartowie! Impreza sportowa, która od lat cieszy się ogromną popularnością, odbędzie się już po raz 27. Na uczestników czeka aż 6 tras o zróżnicowanej trudności. W tym roku wydarzenie odbędzie się 19 września. Start na parkingu PSB Mrówka (ul. Nowodworska 34).

Niemieckie wojsko już zbliża się do Tomaszowa Lubelskiego
zdjęcia
galeria

Niemieckie wojsko już zbliża się do Tomaszowa Lubelskiego

Od czwartku do miasta zbliża się grupa zabytkowych pojazdów. To pierwsi uczestnicy tegorocznych obchodów 82 rocznicy Bitew pod Tomaszowem. Są jeszcze wejściówki na niedzielną rekonstrukcję.

Sukces Polek na Mistrzostwach Świata w Rosji. Tarnowianka ze złotem, a lublinianka z brązem

Sukces Polek na Mistrzostwach Świata w Rosji. Tarnowianka ze złotem, a lublinianka z brązem

Złotego medalu nie było, ale lublinianka Aleksandra Mirosław zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata we wspinaczce sportowej w Moskwie w konkurencji na czas. Triumfatorką imprezy została tarnowianka Natalia Kałucka, a srebro trafiło w ręce Rosjanki Iulii Kapliny

MKS FunFloor Perła - Młyny Stoisław Koszalin. Wreszcie u siebie

MKS FunFloor Perła - Młyny Stoisław Koszalin. Wreszcie u siebie

MKS FunFloor Perła Lublin zagra w piątek z Młynami Stoisław Koszalin. To pierwszy mecz w tym sezonie, który odbędzie się w hali Globus. Początek zawodów zaplanowano na godz. 18

Bury na białym koniu. Czy senator będzie kandydował na prezydenta Lublina?
zdjęcia

Bury na białym koniu. Czy senator będzie kandydował na prezydenta Lublina?

Oni żalili mu się na Ratusz, on przytakiwał i podsuwał recepty: po pół miliona rocznie i większy wpływ na decyzje. Tak wyglądało spotkanie senatora Jacka Burego z przedstawicielami lubelskich rad dzielnic. Czy to wstęp do wyścigu po władzę w mieście?

W Lublinie jest darmowa wypożyczalnia rowerów

W Lublinie jest darmowa wypożyczalnia rowerów

Przez miesiąc ma działać bezpłatna wypożyczalnia rowerów uruchomiona przez miasto obok Zalewu Zemborzyckiego - obok alejki prowadzącej z nowej pętli autobusowej do zalewu.

Czy lubelski PiS się ugnie ws. LGBT? Wiceminister pisze do marszałka

Czy lubelski PiS się ugnie ws. LGBT? Wiceminister pisze do marszałka

Członek rządu odpowiedzialny za fundusze unijne pisze do samorządowców. Uczula, że przyjęte przez nich prawo może zaszkodzić. Chodzi o miliardy z UE. Lubelskie ma tzw. uchwałę anty-LGBT.

Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska zaczynają nowy sezon

Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska zaczynają nowy sezon