Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

17 listopada 2010 r.
23:18
Edytuj ten wpis

Mełgiew: Pływalnia jest już gotowa, w grudniu dzieci popływają

Autor: Zdjęcie autora (mm)
0 21 A A

Budynek pływalni przy Zespole Szkół w Mełgwi jest już gotowy. Niecka basenu czeka tylko na napełnienie wodą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jeszcze tylko musimy wysłać dokumentację do nadzoru budowlanego i poczekać na decyzję. W dniu, kiedy ją dostaniemy, dzieci już będą mogły pływać – zapowiada Jadwiga Dec, inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Gminy w Mełgwi. – Nie chcę podawać konkretnego terminu, ale liczymy na to, że stanie się to w grudniu – dodaje.

Inwestycja kosztowała 2,7 mln zł, z czego 70 proc. gmina dostanie z Unii Europejskiej. Pływalnia przy szkole, w której uczy się prawie 700 uczniów, to część kompleksu sportowego, bo jest tu już Orlik i hala sportowa. Basen ma mieć 12,5 m długości i 8 m szerokości. W najpłytszym miejscu będzie miał 0,8 m głębokości, a w najgłębszym – 1,35 m. Będą 4 tory pływackie. Ma służyć do nauki pływania, ale również do eliminowania wad postawy. Będzie to możliwe dzięki tzw. strumieniom do rehabilitacji dla dzieci ze skrzywieniami kręgosłupa. Lekcji na basenie nie mogą się doczekać uczniowie. – Do tej pory jeździłam z tatą na basen do Świdnika, a teraz będę miała pływalnię na miejscu – cieszy się 11-letnia Julka.

Ale to nie koniec inwestycji w tym miejscu. – Tuż obok basenu wykonaliśmy w ekspresowym tempie oczyszczalnię biologiczną. W tym tygodniu odbędzie się jej odbiór techniczny – mówi Jadwiga Dec.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
joasia / 28 lutego 2011 r. o 16:32
To chyba jakaś mistyfikacja. Od kiedy w Zespole Szkół w Mełgwi jest 700 uczniów?
Avatar
MINIA / 9 lutego 2011 r. o 12:38
no wszyscy nam zazdroszczą wójta - w końcu nie każdym interesuje się samo Centralne Biuro Antykorupcyjne )
Avatar
MINIA / 9 lutego 2011 r. o 12:36
[quote name='osa' timestamp='1297070215' post='434342']
Narzekać wszyscy potrafią! Takiego WÓJTA inni nam zazdroszczą. Ciekawe czy kto inny na jego miejscu nie zrobiłby tak samo przed wyborami.
[/quote]
Avatar
osa / 7 lutego 2011 r. o 10:16
Narzekać wszyscy potrafią! Takiego WÓJTA inni nam zazdroszczą. Ciekawe czy kto inny na jego miejscu nie zrobiłby tak samo przed wyborami.
Avatar
pam / 26 stycznia 2011 r. o 22:32
Skąd pieniądze na utrzymanie basenu? Ja mam propozycję, żeby tak na oświacie troszkę zaoszczędzić... Połączyć kilka klas w jedną i zrobić taką zbiorczą, jak to było dawniej. Można tez jeszcze pałac sprzedać, agronomówkę... Rozwiązanie się na pewno jakieś znajdzie.
Avatar
redaktor od siedmiu boleśc / 26 stycznia 2011 r. o 17:03
Tak! niech pan(i) redaktor przyjedzie i napisze artykuł o uroczystym otwarciu basenu!
Czyżby zabrakło odwagi i godności? Czy może ten artykuł był "sponsorowany" i nie wypada pisać źle o sponsorze?
Avatar
młody / 25 stycznia 2011 r. o 23:41
No i mamy 25 stycznia a bajorko nieczynne Nie pomogła praca w kolejne niedziele i 11 listopada (czynem uczczono Święto Narodowe jak za dawnych dobrych czasów - wójt jako wieloletni członek jedynej słusznej partii wie jak to się robiło - prawda?). Przyczyna zamknięcia na cztery spusty tej sztandarowej inwestycji są owiane wielką tajemnicą. Ponoć jakieś przekręty ze środkami unijnymi. Czemu się nie dziwię? A zresztą po co udostępniać? Wybory się wygrało czyli kiełbasa wyborcza smakowała. A teraz można zbastować. Przecież ogrzanie takiej ilości wody będzie kosztowało kupę kasy. Jest i już. Niech stoi jak obserwatorium, przynajmniej nie zżera środków gminnych. Zapraszamy redaktora, który napisał ten artykuł do Mełgwi. Może jemu wszechwiedząca Jadwiga D. powie kiedy uroczyste otwarcie tzw. pływalni. Nikomu z mieszkańców Mełgwi nie udało się uzyskać takiej odpowiedzi.
No i mamy 25 stycznia a bajorko nieczynne Nie pomogła praca w kolejne niedziele i 11 listopada (czynem uczczono Święto Narodowe jak za dawnych dobrych czasów - wójt jako wieloletni członek jedynej słusznej partii wie jak to się robiło - prawda?). Przyczyna zamknięcia na cztery spusty tej sztandarowej inwestycji są owiane wielką tajemnicą. Ponoć jakieś przekręty ze środkami unijnymi. Czemu się nie dziwię? A zresztą po co udostępniać? Wybory się wygrało czyli kiełbasa wyborcza smakowała. A teraz można zbastować. Przecież ogrzanie takiej ilośc... rozwiń
Avatar
gość / 3 stycznia 2011 r. o 22:15
Dla szanownego pana/ pani redaktor mam ciekawszy temat, może tak pójść w kierunku prawdy i śledzić dalej poniższą sprawę, poruszoną w innej lubelskiej gazecie:
Komendant straży pożarnej polecający podwładnym pracę przy budowie swojego domu, inni wysocy rangą oficerowie biorący łapówki i manipulujący przy przetargach. Do takich i wielu innych nieprawidłowości miało dochodzić w lubelskim garnizonie - wynika z aktu oskarżenia przygotowanego przez prokuraturę w Siedlcach.
Tamtejsi śledczy już od kilku lat prowadzili wielowątkowe postępowanie dotyczące nieprawidłowości w lubelskiej Państwowej Straży Pożarnej. Wcześniej do sądu trafiło już kilka aktów oskarżenia przeciwko naszym funkcjonariuszom. - Akt oskarżenia, który skierowaliśmy w środę do Sądu Rejonowego w Lublinie jest ostatni i kończy całe postępowanie - mówi prokurator Robert Król z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.
Lublin: zarzut korupcji wobec komendanta straży pożarnej.
Listę oskarżonych otwiera Andrzej G. To on, według śledczych, od 6 marca 2000 r. do 26 października 2001 r. jako komendant wojewódzki straży rozkazywał podwładnym strażakom i kandydatom do służby, aby pracowali na budowie jego domu. Jeszcze poważniejsze zarzuty usłyszeli m.in. byli zastępcy wojewódzkiego komendanta straży pożarnej Adam Sz. i Tomasz A. Mężczyźni będą sądzeni za korupcję. Według prokuratury pod koniec 2006 roku przyjęli łapówki za przekazanie sprzętu na rzecz oddziału Ochotniczej Straży Pożarnej. Przed sądem stanie także Wacław M. To on był wójtem gminy, na terenie której działała Ochotnicza Straż Pożarna wspomożona sprzętem z Lublina. Wacław M. odpowie za wręczenie łapówki. Na ławie oskarżonych zasiądą także inne osoby. Są wśród nich oficer komendy wojewódzkiej straży Piotr B., który będzie odpowiadał za nakłanianie innej osoby do podrobienia dokumentów w przetargu na sprzęt, oraz Krzysztof W., były prezes OSP w jednej z miejscowości na Lubelszczyźnie - miał poświadczyć nieprawdę w dokumentach.
Dla szanownego pana/ pani redaktor mam ciekawszy temat, może tak pójść w kierunku prawdy i śledzić dalej poniższą sprawę, poruszoną w innej lubelskiej gazecie:
Komendant straży pożarnej polecający podwładnym pracę przy budowie swojego domu, inni wysocy rangą oficerowie biorący łapówki i manipulujący przy przetargach. Do takich i wielu innych nieprawidłowości miało dochodzić w lubelskim garnizonie - wynika z aktu oskarżenia przygotowanego przez prokuraturę w Siedlcach.
Tamtejsi śledczy już od kilku lat prowadzili wielowątkowe post... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 r. o 09:15
Basen nie skończony ...To tylko był szum przed wyborami .
Avatar
jola / 15 grudnia 2010 r. o 11:01
czu basen jest dostępny dla wszystkich?jeśli tak to w jakich godzinach ?,proszę to cenę.
Avatar
joasia / 28 lutego 2011 r. o 16:32
To chyba jakaś mistyfikacja. Od kiedy w Zespole Szkół w Mełgwi jest 700 uczniów?
Avatar
MINIA / 9 lutego 2011 r. o 12:38
no wszyscy nam zazdroszczą wójta - w końcu nie każdym interesuje się samo Centralne Biuro Antykorupcyjne )
Avatar
MINIA / 9 lutego 2011 r. o 12:36
[quote name='osa' timestamp='1297070215' post='434342']
Narzekać wszyscy potrafią! Takiego WÓJTA inni nam zazdroszczą. Ciekawe czy kto inny na jego miejscu nie zrobiłby tak samo przed wyborami.
[/quote]
Avatar
osa / 7 lutego 2011 r. o 10:16
Narzekać wszyscy potrafią! Takiego WÓJTA inni nam zazdroszczą. Ciekawe czy kto inny na jego miejscu nie zrobiłby tak samo przed wyborami.
Avatar
pam / 26 stycznia 2011 r. o 22:32
Skąd pieniądze na utrzymanie basenu? Ja mam propozycję, żeby tak na oświacie troszkę zaoszczędzić... Połączyć kilka klas w jedną i zrobić taką zbiorczą, jak to było dawniej. Można tez jeszcze pałac sprzedać, agronomówkę... Rozwiązanie się na pewno jakieś znajdzie.
Avatar
redaktor od siedmiu boleśc / 26 stycznia 2011 r. o 17:03
Tak! niech pan(i) redaktor przyjedzie i napisze artykuł o uroczystym otwarciu basenu!
Czyżby zabrakło odwagi i godności? Czy może ten artykuł był "sponsorowany" i nie wypada pisać źle o sponsorze?
Avatar
młody / 25 stycznia 2011 r. o 23:41
No i mamy 25 stycznia a bajorko nieczynne Nie pomogła praca w kolejne niedziele i 11 listopada (czynem uczczono Święto Narodowe jak za dawnych dobrych czasów - wójt jako wieloletni członek jedynej słusznej partii wie jak to się robiło - prawda?). Przyczyna zamknięcia na cztery spusty tej sztandarowej inwestycji są owiane wielką tajemnicą. Ponoć jakieś przekręty ze środkami unijnymi. Czemu się nie dziwię? A zresztą po co udostępniać? Wybory się wygrało czyli kiełbasa wyborcza smakowała. A teraz można zbastować. Przecież ogrzanie takiej ilości wody będzie kosztowało kupę kasy. Jest i już. Niech stoi jak obserwatorium, przynajmniej nie zżera środków gminnych. Zapraszamy redaktora, który napisał ten artykuł do Mełgwi. Może jemu wszechwiedząca Jadwiga D. powie kiedy uroczyste otwarcie tzw. pływalni. Nikomu z mieszkańców Mełgwi nie udało się uzyskać takiej odpowiedzi.
No i mamy 25 stycznia a bajorko nieczynne Nie pomogła praca w kolejne niedziele i 11 listopada (czynem uczczono Święto Narodowe jak za dawnych dobrych czasów - wójt jako wieloletni członek jedynej słusznej partii wie jak to się robiło - prawda?). Przyczyna zamknięcia na cztery spusty tej sztandarowej inwestycji są owiane wielką tajemnicą. Ponoć jakieś przekręty ze środkami unijnymi. Czemu się nie dziwię? A zresztą po co udostępniać? Wybory się wygrało czyli kiełbasa wyborcza smakowała. A teraz można zbastować. Przecież ogrzanie takiej ilośc... rozwiń
Avatar
gość / 3 stycznia 2011 r. o 22:15
Dla szanownego pana/ pani redaktor mam ciekawszy temat, może tak pójść w kierunku prawdy i śledzić dalej poniższą sprawę, poruszoną w innej lubelskiej gazecie:
Komendant straży pożarnej polecający podwładnym pracę przy budowie swojego domu, inni wysocy rangą oficerowie biorący łapówki i manipulujący przy przetargach. Do takich i wielu innych nieprawidłowości miało dochodzić w lubelskim garnizonie - wynika z aktu oskarżenia przygotowanego przez prokuraturę w Siedlcach.
Tamtejsi śledczy już od kilku lat prowadzili wielowątkowe postępowanie dotyczące nieprawidłowości w lubelskiej Państwowej Straży Pożarnej. Wcześniej do sądu trafiło już kilka aktów oskarżenia przeciwko naszym funkcjonariuszom. - Akt oskarżenia, który skierowaliśmy w środę do Sądu Rejonowego w Lublinie jest ostatni i kończy całe postępowanie - mówi prokurator Robert Król z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.
Lublin: zarzut korupcji wobec komendanta straży pożarnej.
Listę oskarżonych otwiera Andrzej G. To on, według śledczych, od 6 marca 2000 r. do 26 października 2001 r. jako komendant wojewódzki straży rozkazywał podwładnym strażakom i kandydatom do służby, aby pracowali na budowie jego domu. Jeszcze poważniejsze zarzuty usłyszeli m.in. byli zastępcy wojewódzkiego komendanta straży pożarnej Adam Sz. i Tomasz A. Mężczyźni będą sądzeni za korupcję. Według prokuratury pod koniec 2006 roku przyjęli łapówki za przekazanie sprzętu na rzecz oddziału Ochotniczej Straży Pożarnej. Przed sądem stanie także Wacław M. To on był wójtem gminy, na terenie której działała Ochotnicza Straż Pożarna wspomożona sprzętem z Lublina. Wacław M. odpowie za wręczenie łapówki. Na ławie oskarżonych zasiądą także inne osoby. Są wśród nich oficer komendy wojewódzkiej straży Piotr B., który będzie odpowiadał za nakłanianie innej osoby do podrobienia dokumentów w przetargu na sprzęt, oraz Krzysztof W., były prezes OSP w jednej z miejscowości na Lubelszczyźnie - miał poświadczyć nieprawdę w dokumentach.
Dla szanownego pana/ pani redaktor mam ciekawszy temat, może tak pójść w kierunku prawdy i śledzić dalej poniższą sprawę, poruszoną w innej lubelskiej gazecie:
Komendant straży pożarnej polecający podwładnym pracę przy budowie swojego domu, inni wysocy rangą oficerowie biorący łapówki i manipulujący przy przetargach. Do takich i wielu innych nieprawidłowości miało dochodzić w lubelskim garnizonie - wynika z aktu oskarżenia przygotowanego przez prokuraturę w Siedlcach.
Tamtejsi śledczy już od kilku lat prowadzili wielowątkowe post... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 r. o 09:15
Basen nie skończony ...To tylko był szum przed wyborami .
Avatar
jola / 15 grudnia 2010 r. o 11:01
czu basen jest dostępny dla wszystkich?jeśli tak to w jakich godzinach ?,proszę to cenę.