Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

4 czerwca 2008 r.
20:46
Edytuj ten wpis

Muzycy będą mieli nowe lokum

0 5 A A

Trwa wylewanie fundamentów pod nowy budynek Szkoły Muzycznej I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uczniowie i nauczyciele nie mogą się już doczekać przeprowadzki.

Do tej pory dzieci gnieździły się w baraku przy ul. Króla Pole oraz budynku wynajmowanym od Urzędu Miasta.

- To niewiele ponad 400 mkw. Obiekty są tak ciasne, że tylko co trzeci młody, utalentowany muzycznie człowiek dostaje się do naszej placówki - mówi Beata Olszańska-Duma, dyrektorka szkoły.

A chętnych z roku na rok przybywa. Obecnie jest 170 uczniów. Ćwiczą grę na skrzypcach, wiolonczeli, fortepianie, perkusji, gitarze czy akordeonie. - Żeby przyjąć ich wszystkich, potrzebny jest większy budynek - dodaje.

Warunki, w których dzieci uczą się śpiewu i gry na instrumentach, też pozostawiają wiele do życzenia. - Nie mamy własnej sali koncertowej, co w przypadku takiej placówki, jak nasza, jest niedopuszczalne - twierdzi dyrektorka.

Dziś koncerty odbywają się w budynku przy ul. Hallera - w jednej z sal lekcyjnych. Niestety, nie wszyscy rodzice mogą zobaczyć występ swoich dzieci. - Podczas jednego z koncertów siedziałam ściśnięta, jak śledź na szarym końcu. W takich warunkach trudno się skoncentrować na słuchaniu - mówi mama Pawła. - Poza tym, dzieciom należy się scena z prawdziwego zdarzenia - dodaje.
Nowa szkoła ma mieć około 2 tys. mkw. powierzchni. Będzie w niej segment dydaktyczny oraz sala koncertowa dla 250 widzów (200 miejsc na parterze i 50 na balkonach). Przewidziano też pomieszczenie na izbę pamięci Rodziny Wiłkomirskich.

To nie wszystko. Każdy nauczyciel dostanie salę do indywidualnej nauki gry na instrumentach. Będą oddzielne pomieszczenia do prowadzenia zajęć teoretycznych oraz ćwiczeniowe dla chóru.

Wielką przeprowadzkę do nowego budynku zaplanowano na 2010 rok. - W tym roku placówka obchodzi swoje 35-lecie. Skoro tak długo czekaliśmy na porządne lokum, wytrzymamy jeszcze dwa lata. Czas szybko leci - dodaje Beata Olszańska-Duma. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu państwa.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 czerwca 2008 o 15:14
0
Kto pozwolil na budowe czegokolwiek w tym miejscu?! Gdzie boisko do gry w pilke na ktore schodzila sie dzieciarnia z polowy osiedla? Jak zwykle ktos komus posmarowal raczke i stoi na jedynym okolicznym boisku jakis betonowy moloch dla piskajacych na skrzypkach dzieciakow ktorych jest 1% wszystkich dzieci w Swidniku!!! Trzeba to bylo postawic gdzies na obrzezach !!! Bluzgi cisna mi sie na usta!!!
Avatar
mieszkaniec / 9 czerwca 2008 o 12:03
0
Podobno były zbierane podpisy od okolicznych mieszkancow na pozwolenie na budowe???
ja mieszkam na kosynierów ale mnie nikt sie nie pytał i sasiadów sie pytałem to ich tez nie
Avatar
uczony? / 9 czerwca 2008 o 11:59
0
ale teraz w swidniku nie ma zadnego wolnego placu do gry!!!!!
czy tej inwestycji nie mozna bylo zrobic kolo "kartoflandu" jest tam miejsce i nikomu by to nie zawodzało!!!!!???
Avatar
tyty / 6 czerwca 2008 o 17:10
0
ten budynek wyglada troche slabo- jak z lat 80tych; nawet w ramach skromnych srodkow mozna cos fajnego postawic; a moze to ten obrazek znieksztalca projekt
Avatar
mieszkaniec / 5 czerwca 2008 o 09:32
0
Na potrzeby tej inwestycji zlikwidowano boisko w środku osiedla mieszkaniowego. postawią na jego miejscu inny obiekt użyteczności publicznej. ciekawe czy włodarze miasta są wstanie wskazać inne ogólnodostępne trawiaste boisko po zlikwidowaniu tego. A podobno młodzież tylko siedzi przy komputerach, albo pije alkohol ........... teraz gremialnie pójdą do szkoły muzycznej, którą można było wybudować w dogodniejszej lokalizacji. Nowa lokalizacja na pewno umożliwiłaby zawarcie w nowym projekcie budynku muszli koncertowej, tak aby imprezy organizowane na wolnym powietrzu miały należyte zaplecze techniczne. Wystarczy przypomnieć ostatnie perypetie z lokalizacją koncertów na dni Świdnika. A skoro mamy taki a nie inny projekt i w środku osiedla mieszkaniowego zagęścimy zabudowę likwidując miejsce zabaw nie tylko dla tych dzieci, które niby pójdą do szkoły muzycznej, to pytam niestety retorycznie co dalej z kinem LOT, dalej będzie świecić pustkami?
Na potrzeby tej inwestycji zlikwidowano boisko w środku osiedla mieszkaniowego. postawią na jego miejscu inny obiekt użyteczności publicznej. ciekawe czy włodarze miasta są wstanie wskazać inne ogólnodostępne trawiaste boisko po zlikwidowaniu tego. A podobno młodzież tylko siedzi przy komputerach, albo pije alkohol ........... teraz gremialnie pójdą do szkoły muzycznej, którą można było wybudować w dogodniejszej lokalizacji. Nowa lokalizacja na pewno umożliwiłaby zawarcie w nowym projekcie budynku muszli koncertowej, tak aby imprezy organiz... rozwiń
Avatar
Gość / 10 czerwca 2008 o 15:14
0
Kto pozwolil na budowe czegokolwiek w tym miejscu?! Gdzie boisko do gry w pilke na ktore schodzila sie dzieciarnia z polowy osiedla? Jak zwykle ktos komus posmarowal raczke i stoi na jedynym okolicznym boisku jakis betonowy moloch dla piskajacych na skrzypkach dzieciakow ktorych jest 1% wszystkich dzieci w Swidniku!!! Trzeba to bylo postawic gdzies na obrzezach !!! Bluzgi cisna mi sie na usta!!!
Avatar
mieszkaniec / 9 czerwca 2008 o 12:03
0
Podobno były zbierane podpisy od okolicznych mieszkancow na pozwolenie na budowe???
ja mieszkam na kosynierów ale mnie nikt sie nie pytał i sasiadów sie pytałem to ich tez nie
Avatar
uczony? / 9 czerwca 2008 o 11:59
0
ale teraz w swidniku nie ma zadnego wolnego placu do gry!!!!!
czy tej inwestycji nie mozna bylo zrobic kolo "kartoflandu" jest tam miejsce i nikomu by to nie zawodzało!!!!!???
Avatar
tyty / 6 czerwca 2008 o 17:10
0
ten budynek wyglada troche slabo- jak z lat 80tych; nawet w ramach skromnych srodkow mozna cos fajnego postawic; a moze to ten obrazek znieksztalca projekt
Avatar
mieszkaniec / 5 czerwca 2008 o 09:32
0
Na potrzeby tej inwestycji zlikwidowano boisko w środku osiedla mieszkaniowego. postawią na jego miejscu inny obiekt użyteczności publicznej. ciekawe czy włodarze miasta są wstanie wskazać inne ogólnodostępne trawiaste boisko po zlikwidowaniu tego. A podobno młodzież tylko siedzi przy komputerach, albo pije alkohol ........... teraz gremialnie pójdą do szkoły muzycznej, którą można było wybudować w dogodniejszej lokalizacji. Nowa lokalizacja na pewno umożliwiłaby zawarcie w nowym projekcie budynku muszli koncertowej, tak aby imprezy organizowane na wolnym powietrzu miały należyte zaplecze techniczne. Wystarczy przypomnieć ostatnie perypetie z lokalizacją koncertów na dni Świdnika. A skoro mamy taki a nie inny projekt i w środku osiedla mieszkaniowego zagęścimy zabudowę likwidując miejsce zabaw nie tylko dla tych dzieci, które niby pójdą do szkoły muzycznej, to pytam niestety retorycznie co dalej z kinem LOT, dalej będzie świecić pustkami?
Na potrzeby tej inwestycji zlikwidowano boisko w środku osiedla mieszkaniowego. postawią na jego miejscu inny obiekt użyteczności publicznej. ciekawe czy włodarze miasta są wstanie wskazać inne ogólnodostępne trawiaste boisko po zlikwidowaniu tego. A podobno młodzież tylko siedzi przy komputerach, albo pije alkohol ........... teraz gremialnie pójdą do szkoły muzycznej, którą można było wybudować w dogodniejszej lokalizacji. Nowa lokalizacja na pewno umożliwiłaby zawarcie w nowym projekcie budynku muszli koncertowej, tak aby imprezy organiz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 16

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 2

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 40 26

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 173 67

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 18 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 61 17

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 24 5

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 90 39

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 108 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 2 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!