Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

17 grudnia 2015 r.
15:08

Odznaczenia dla zasłużonych świdniczan (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
0 7 A A

W czwartek 78 świdniczan otrzymało podziękowania za zasługi na rzecz wolności naszego kraju i obywateli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Docenieni zostali działacze NSZZ „Solidarność”. Pamiątkowe srebrne Krzyże Przyrzeczenia otrzymali: Eugeniusz Antoniewicz, Aleksander Bachur, Aniela Bedlińska, Eugeniusz Bożyk, Jadwiga Drozd, Janusz Dybżyński, Andrzej Ferenc, Eugeniusz Gembal, Andrzej Gębała, Tomasz Kasperek,  Jadwiga Kiszczak, Tadeusz Kłoda, Jadwiga Komenda, Krzysztof Komenda, Kazimierz Kondrat, Czesław Koperda, Janusz Kosidło, Antoni Kossowski, Anna Kościuk, Edward Kościuk, Ryszard Kość, Bożena Kudelska, Jan Kotulski, Tadeusz Kowalik, Andrzej Kowalski, Irena Kozłowska Kukiełka, Stanisław Kubiniec, Piotr Kuczyński, Stanisław Kuczyński, Zdzisław Kukiełka, Mieczysław Kulawiak, Zbigniew Kursa, Halina Kuryło, Władysław Kuś, Lucyna Kwiatkowska, Jan Kwit, Cezary Listowski, Dorota Lorenc, Mariusz Lorenc, Barbara Łaszkiewicz-Pierzchała, Jan Łobejko, Krystyna Łuczak, Sławomir Łuczak, Józef Łuczyn, Zofia Łuczyn, Stanisław Łuczyński, Krystyna Malarz, Tadeusz Malarz, Andrzej Mańka, Dariusz Mańka, Krzysztof Marzewski, Lucyna Matejczuk, Marek Matys, Tadeusz Mazur, Zygmunt Mikołajczuk, Teresa Miszczuk, Piotr Nawrocki, Czesław Niezgoda, Czesław Orzeł, Władysław Orzeł, Czesław Osek, Ryszard Franciszek Pasek, Kazimierz Pierzchała, Andrzej Pietrzak, Bożena Pietrzyk, Stanisław Podpłoński, Lidia Popiel, Eugeniusz Popkiewicz, Józef Portka, Henryk Postrach.

Odznaczenia Nil Virtuti Civili Invium otrzymali natomiast: Lech Superson, Andrzej Wójcik, Ryszard Gortych, Mirosław Goc, Tadeusz Mokrzysz, Stanisław Kusak, Adam Klik.

Była to już druga uroczystość odznaczania zasłużonych świdniczan. Zaplanowana jest jeszcze trzecia tura.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 stycznia 2016 r. o 12:55
Wydaje mi sie ze Sokolowski sam zmienil poglady obrazil sie na SOLIDARNOSC stal sie czlowiekiem zakompleksionym on mysli teraz zgodnie z ktorej strony wieje wiatr
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 r. o 11:39
Szczególnie zasłużeni Kusak i Kuczyński ha ha ha....................dobre!
Avatar
Miśka / 24 grudnia 2015 r. o 12:36

A Ryszard Krzyżanek to gdzie? Otrzymał (wraz z żoną i 3 dzieci) od władz wilczy bilet i wszyscy zapomnieli????

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 r. o 16:25
A Andrzej Sokołowski to gdzie??? Nie po drodze nowej władzy???
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 r. o 10:13
Podziękowania za zasługi na rzecz wolności naszego kraju i obywateli, a za co konkretnie?
Avatar
crx / 18 grudnia 2015 r. o 14:35

Gdybym ja był solidaruchem ,to bym ze wstydu się spalił ,że setki tysięcy samobójstw z powodów ekonomicznych ,miliony ludzi którzy uciekli z tego syfu po '89 -tym roku , miliony rodzin wegetujących ...Ale sprawiedliwość Boża się wypełni i każdy dostanie zapłatę za swe czyny i te dobre i te złe...!!! Nie człowiek ,wojewoda czy prezydent...!!!

Na szczęście stałem po stronie narodu i ZOMO...!!! Zawsze rano spojrzę w lustro i powiem - BYŁO WARTO WALCZYĆ O PRZYSZŁOŚĆ TEGO NARODU, CHOCIAŻ ON W WIĘKSZOŚCI NIE BYŁ TEGO WARTY ...!!!

Na szczęście stałem po stronie narodu i ZOMO...!!! Zawsze rano spojrzę w lustro i powiem - BYŁO WARTO WALCZYĆ O PRZYSZŁOŚĆ TEGO NARODU, CHOCIAŻ ON W WIĘKSZOŚCI NIE BYŁ TEGO WARTY ...!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 r. o 16:32
Gdybym ja był solidaruchem ,to bym ze wstydu się spalił ,że setki tysięcy samobójstw z powodów ekonomicznych ,miliony ludzi którzy uciekli z tego syfu po '89 -tym roku , miliony rodzin wegetujących ...Ale sprawiedliwość Boża się wypełni i każdy dostanie zapłatę za swe czyny i te dobre i te złe...!!! Nie człowiek ,wojewoda czy prezydent...!!!
Avatar
Gość / 10 stycznia 2016 r. o 12:55
Wydaje mi sie ze Sokolowski sam zmienil poglady obrazil sie na SOLIDARNOSC stal sie czlowiekiem zakompleksionym on mysli teraz zgodnie z ktorej strony wieje wiatr
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 r. o 11:39
Szczególnie zasłużeni Kusak i Kuczyński ha ha ha....................dobre!
Avatar
Miśka / 24 grudnia 2015 r. o 12:36

A Ryszard Krzyżanek to gdzie? Otrzymał (wraz z żoną i 3 dzieci) od władz wilczy bilet i wszyscy zapomnieli????

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 r. o 16:25
A Andrzej Sokołowski to gdzie??? Nie po drodze nowej władzy???
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 r. o 10:13
Podziękowania za zasługi na rzecz wolności naszego kraju i obywateli, a za co konkretnie?
Avatar
crx / 18 grudnia 2015 r. o 14:35

Gdybym ja był solidaruchem ,to bym ze wstydu się spalił ,że setki tysięcy samobójstw z powodów ekonomicznych ,miliony ludzi którzy uciekli z tego syfu po '89 -tym roku , miliony rodzin wegetujących ...Ale sprawiedliwość Boża się wypełni i każdy dostanie zapłatę za swe czyny i te dobre i te złe...!!! Nie człowiek ,wojewoda czy prezydent...!!!

Na szczęście stałem po stronie narodu i ZOMO...!!! Zawsze rano spojrzę w lustro i powiem - BYŁO WARTO WALCZYĆ O PRZYSZŁOŚĆ TEGO NARODU, CHOCIAŻ ON W WIĘKSZOŚCI NIE BYŁ TEGO WARTY ...!!!

Na szczęście stałem po stronie narodu i ZOMO...!!! Zawsze rano spojrzę w lustro i powiem - BYŁO WARTO WALCZYĆ O PRZYSZŁOŚĆ TEGO NARODU, CHOCIAŻ ON W WIĘKSZOŚCI NIE BYŁ TEGO WARTY ...!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 r. o 16:32
Gdybym ja był solidaruchem ,to bym ze wstydu się spalił ,że setki tysięcy samobójstw z powodów ekonomicznych ,miliony ludzi którzy uciekli z tego syfu po '89 -tym roku , miliony rodzin wegetujących ...Ale sprawiedliwość Boża się wypełni i każdy dostanie zapłatę za swe czyny i te dobre i te złe...!!! Nie człowiek ,wojewoda czy prezydent...!!!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 maja 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 maja 2022 r.

Wigry Suwałki – Motor Lublin 0:4. W niedzielę mecz o awans z Ruchem Chorzów

Wigry Suwałki – Motor Lublin 0:4. W niedzielę mecz o awans z Ruchem Chorzów

Przed pierwszym gwizdkiem o optymizm było bardzo trudno. Piłkarze Motoru w ostatnich tygodniach nie imponowali formą i faworytem środowego meczu barażowego jednak były Wigry. Piłkarze Marka Saganowskiego zdali jednak egzamin. I to celująco, bo wygrali w Suwałkach aż 4:0. Dzięki temu w niedzielę zagrają o awans do Fortuna I Ligi z Ruchem Chorzów.

Obiecanki cacanki, a ziemia na sprzedaż. "Zawiedziona" nawet radna z klubu prezydenta

Obiecanki cacanki, a ziemia na sprzedaż. "Zawiedziona" nawet radna z klubu prezydenta

Jeszcze w marcu Ratusz miał zapewniać, że nie sprzeda pod zabudowę miejskich działek przy ul. Filaretów. Teraz zmienił zdanie. – To słabe – komentuje przewodniczący rady dzielnicy, który obawia się, że zabudowa tego terenu zaszkodzi pobliskiemu osiedlu.

Gryf Gmina Zamość pokonał w rzutach karnych Huczwę Tyszowce i wywalczył okręgowy Puchar Polski
galeria

Gryf Gmina Zamość pokonał w rzutach karnych Huczwę Tyszowce i wywalczył okręgowy Puchar Polski

W środowy wieczór poznaliśmy ostatniego triumfatora rozgrywek o okręgowy Pucharu Polski. Gryf Gmina Zamość pokonał w Tyszowcach tamtejszą Huczwę dopiero po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry było 1:1, a w serii jedenastek drużyna Sebastiana Luterka wygrała 4:2

Lublin. Szkoła podstawowa będzie mieć nową stołówkę

Lublin. Szkoła podstawowa będzie mieć nową stołówkę

Nie dłużej niż trzy miesiące ma trwać remont i przebudowa stołówki w Szkole Podstawowej przy ul. Plażowej, która nie spełnia obowiązujących przepisów, na co wielokrotnie zwracał uwagę sanepid.

12. Święto Wina w Janowcu. Program wydarzeń
27 maja 2022, 10:00

12. Święto Wina w Janowcu. Program wydarzeń

W nadchodzący weekend w Janowcu znów będą świętować winiarze oraz wielbiciele potraw regionalnych. W dniach 27-29 maja na Zamku odbędzie się 12. edycja Święta Wina.

Wilki w parku czyli czerwcowe Dni Białej Podlaskiej
4 czerwca 2022, 18:00

Wilki w parku czyli czerwcowe Dni Białej Podlaskiej

Kalendarz miejskich imprez powraca na dawne tory i już na początku czerwca odbędą się Dni Białej Podlaskiej. Ze sceny usłyszymy m.in. przeboje Wilków.

Puławy. Dyrektorzy wybrani na nowe kadencje. Jedna zmiana

Puławy. Dyrektorzy wybrani na nowe kadencje. Jedna zmiana

Zakończyły się konkursy na dyrektorów sześciu placówek oświatowych prowadzonych przez powiat puławski. Do jedynej zmiany doszło w Regionalnym Centrum Kształcenia Ustawicznego, gdzie wieloletniego dyrektora zastąpi nauczyciel religii.

Nowe centrum handlowe w Lublinie będzie większe

Nowe centrum handlowe w Lublinie będzie większe

Więcej sklepów niż to pierwotnie zapowiadano ma się znaleźć w nowym centrum handlowym powstającym przy ul. Jana Pawła II. Urząd Miasta właśnie zatwierdził zmieniony projekt obiektu.

Mieszkańcy Lublina dostali ponad 3 mln zł za opiekę nad 2875 uchodźcami

Mieszkańcy Lublina dostali ponad 3 mln zł za opiekę nad 2875 uchodźcami

Ponad 1,2 mln Ukraińców przewinęło się przez Lublin odkąd Rosja napadła na ich kraj – podliczył Urząd Miasta. Samorządowcy oszacowali, że w mieście przebywa kilkadziesiąt tysięcy uchodźców.

Wigry Suwałki - Motor Lublin 0:4 (zapis relacji na żywo)

Wigry Suwałki - Motor Lublin 0:4 (zapis relacji na żywo)

Świetny występ drużyny Marka Saganowskiego. Motor rozbił w meczu barażowym o awans do I ligi Wigry Suwałki aż 4:0. W niedzielę w finale zmierzy się z Ruchem Chorzów (godz. 17).

Lubelskie. Mieszkańcy boją się naporu wody Wisły

Lubelskie. Mieszkańcy boją się naporu wody Wisły

Wisła się do nas pcha – alarmują mieszkańcy, którzy mają pola w pobliżu wału przeciwpowodziowego w Kępie Soleckiej i Gosteckiej. Chodzi o niemal sto hektarów upraw w gminie Łaziska. Przedstawiciele Wód Polskich byli na miejscu i choć oceniają stan wału jako dobry, zapowiadają, że zajmą się sprawą.

Lublin. Ten budynek planowali w szpitalu od 1974 roku

Lublin. Ten budynek planowali w szpitalu od 1974 roku

Nowy budynek zabiegowo-anestezjologiczny powstanie przy szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Unia Europejska dołoży do inwestycji wartej 78 mln zł blisko 65 mln zł.

Truskawki będą tanie jak barszcz. Sprawdzamy ceny w Lublinie
zdjęcia z targowiska
galeria

Truskawki będą tanie jak barszcz. Sprawdzamy ceny w Lublinie

Jak dobrze poszukać, to za kilogram truskawek można w Lublinie zapłacić 10 złotych. A to jeszcze nie jest pełnia sezonu, kiedy ceny będą jeszcze niższe.

Małpia ospa dotarła do Europy. Jak się przenosi, jakie objawy, jaka śmiertelność?