Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

10 grudnia 2015 r.
21:26

Ze Świdnika na Białoruś. 200 paczek dla polskich rodzin

0 3 A A

Około 200 świątecznych paczek przygotowali dla polskich rodzin na Białorusi organizatorzy akcji „Polacy Rodakom zza wschodniej granicy”. Wczoraj akcja została podsumowana. Na świerku rosnącym przed Urzędem Miasta zawisły bombki z nazwami firm i nazwiskami darczyńców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już od 16 lat mieszkańcy Świdnika przed świętami Bożego Narodzenia przygotowują paczki dla potrzebujących polskich rodzin z miejscowości Raduń na Białorusi oraz dla członków Stowarzyszenia Osób Represjonowanych przy Związku Polaków na Białorusi w Grodnie. Zbierana jest długoterminowa żywność, ale też m.in. kosmetyki, chemia gospodarcza i słodycze.

W tym roku przygotowano prawie 200 paczek. – Chcemy, żeby dary dotarły do rodzin jeszcze przed świętami – mówi Piotr Jankowski, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej w świdnickim magistracie. – Jesteśmy w kontakcie z konsulatem. Transport wyjedzie ze Świdnika albo w przyszłym tygodniu albo tuż przed świętami.

Dary dla rodaków na Białorusi były zbierane w I Liceum Ogólnokształcącym i w siedzibie Klubu Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”. Były też zbiórki w marketach.

– Firmy jak też ok. 30 indywidualnych osób wpłaciło pieniądze na konto – dodaje Jankowski. – A produkty przekazało kilkadziesiąt osób.

Wczoraj na świerku rosnącym przed Urzędem Miasta w Świdniku zawisły bombki z nazwiskami darczyńców i nazwami firm, które wzięły udział w akcji. – Chcieliśmy w podziękować wszystkim darczyńcom – dodaje Jankowski. – Dlatego też na jednej bombce jest napisane „bezimienni darczyńcy i mieszkańcy Świdnika”, bo o tych osobach też chcemy pamiętać.

Organizatorzy akcji wyślą do Radunia także fotografię drzewka.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 r. o 14:55
Zamiast wspierać naszych to do ruskich pchacie towar. Po co? Po co? Nasi już wszyscy wyżywieni?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 r. o 14:21
Prrrr szaleni ..... STOP z tymi paczkami . Od wyborów tu mamy Białoruś !
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 r. o 13:23
PAMIĘTAJCIE O JEDNYM !!! JEŚLI JUŻ WCISKACIE TĘ PASZĘ NAFASZEROWANĄ CHEMIĄ JEDNEMU Z OSTATNICH NARODÓW MYŚLĄCYCH EUROPY , TO PRZYNAJMNIEJ MIEJCIE ODWAGĘ UCZCIWIE IM TO POWIEDZIEĆ !!! JEŚLI TEGO NIE ZROBICIE ,TO PAMIĘTAJCIE O KONSEKWENCJACH- - NIE TYLKO PRAWNYCH !!! Nie straszę, tylko sam to przerabiałem w 1997 roku !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 r. o 14:55
Zamiast wspierać naszych to do ruskich pchacie towar. Po co? Po co? Nasi już wszyscy wyżywieni?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 r. o 14:21
Prrrr szaleni ..... STOP z tymi paczkami . Od wyborów tu mamy Białoruś !
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 r. o 13:23
PAMIĘTAJCIE O JEDNYM !!! JEŚLI JUŻ WCISKACIE TĘ PASZĘ NAFASZEROWANĄ CHEMIĄ JEDNEMU Z OSTATNICH NARODÓW MYŚLĄCYCH EUROPY , TO PRZYNAJMNIEJ MIEJCIE ODWAGĘ UCZCIWIE IM TO POWIEDZIEĆ !!! JEŚLI TEGO NIE ZROBICIE ,TO PAMIĘTAJCIE O KONSEKWENCJACH- - NIE TYLKO PRAWNYCH !!! Nie straszę, tylko sam to przerabiałem w 1997 roku !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pieniądze dla dziecka za wypadek. Ubezpieczyciel składa apelację

Pieniądze dla dziecka za wypadek. Ubezpieczyciel składa apelację

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie toczy się sprawa o pieniądze z firmy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku drogowego dla poszkodowanej dziewczynki, Natalii Bławat. Październikowy wyrok nie uprawomocnił się. Apelację złożyła Ergo Hestia.

Poważna awaria sieci usunięta. Ciepło w centrum miasta przywrócone

Poważna awaria sieci usunięta. Ciepło w centrum miasta przywrócone

W czwartek późnym wieczorem zakończono usuwanie poważnej awarii, która dobę wcześniej doprowadziła od odcięcia ogrzewania i ciepłej wody w centralnej części miasta Puławy. Sytuacja została opanowana.

Mistrzostwa świata w karate tradycyjnym od dzisiaj w Lublinie

Mistrzostwa świata w karate tradycyjnym od dzisiaj w Lublinie

Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się mistrzostwa świata. Kibice w województwie lubelskim liczą na dobry występ Mikołaja Muchowskiego i Moniki Ostrowskiej.

Pomoc potrzebującym "To chyba jest miłość"
Magazyn

Pomoc potrzebującym "To chyba jest miłość"

Dla mnie wojna na Ukrainie nie zaczęła się w lutym 2022, ale w 2014 aneksją Krymu i tym, co działo się także w Donbasie - rozmowa z Wojtkiem Łosiewiczem z Zamościa, 37-letnim archeologiem z wykształcenia, zawodowo przewodnikiem turystycznym po Zamościu, Roztoczu, Polsce i po Ukrainie, o jego miłości do tego kraju i powodach, dla których dzień w dzień, od lutego pomaga Ukraińcom.

Łukasz Gieresz (Świdniczanka): Wiosną chcemy być jeszcze mocniejsi

Łukasz Gieresz (Świdniczanka): Wiosną chcemy być jeszcze mocniejsi

Rozmowa z Łukaszem Giereszem, trenerem Świdniczanki Świdnik

Nie tylko "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Repertuar kin i teatrów
9 grudnia 2022, 9:00

Nie tylko "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Repertuar kin i teatrów

Nowym trendem w polskich kina jest dystrybuowanie filmowych wersji popularnych seriali anime. Wielbiciele gatunku w naszym kraju mieli już okazję oglądać m.in. film z uniwersum "Dragon Ball". W najbliższy weekend z kolei na ekranach swoją premierę będzie miał "Demon Slayer. Mugen Train". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Szpital dziecięcy w Lublinie nie ma na ZUS za pracowników. Marszałek daje pieniądze i stawia warunki

Szpital dziecięcy w Lublinie nie ma na ZUS za pracowników. Marszałek daje pieniądze i stawia warunki

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie przez trwającą przebudowę oddziałów jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że przestał opłacać składki ZUS swoich pracowników. Pomóc ma marszałek województwa ze środków unijnych. Pod warunkiem, że będą jakieś oszczędności na innych projektach.

Jarmark i opłatek na rynku w Kazimierzu Dolnym. Już w ten weekend

Jarmark i opłatek na rynku w Kazimierzu Dolnym. Już w ten weekend

W najbliższy weekend, 10 i 11 grudnia na Rynku odbędzie się 15. Kazimierski Jarmark Świąteczny. Na kupujących będą czekały barwne stoiska, wizyta św. Mikołaja oraz występy artystów m.in. z Puław, Lublina, Dęblina i Dąbrówki.

Zamość. Wrzuć coś do koszyka. Świąteczna zbióka żywności w ten weekend
10 grudnia 2022, 8:00

Zamość. Wrzuć coś do koszyka. Świąteczna zbióka żywności w ten weekend

Dla najuboższych polskich rodzin osób niepełnosprawnych, również uchodźców z Ukrainy, którym zamojskie stowarzyszenie „Krok za krokiem” dało schronienie w Białobrzegach, ale też potrzebujących z Krzemieńca będzie zbierana w ten weekend żywność w kilku sklepach w Zamościu.

Warsztaty pieśni polskich i ukraińskich w Galerii Labirynt
10 grudnia 2022, 14:00

Warsztaty pieśni polskich i ukraińskich w Galerii Labirynt

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na warsztaty pieśni polskich i ukraińskich dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbędą się 10 grudnia o godz. 14.

KUL usunął pomnik swojego założyciela. Na jaw wychodzi, że bez zgody arcybiskupa
galeria

KUL usunął pomnik swojego założyciela. Na jaw wychodzi, że bez zgody arcybiskupa

Okazuje się, że metropolita lubelski, który jest zwierzchnikiem dla KUL, nie wydał zgody na usunięcie pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. Katolicka uczelnia utrzymywała, że decyzje zapadły już dawno.

Motor w sobotę zmierzy się w sparingu z Legią Warszawa. "Zagramy w najmocniejszym składzie"

Motor w sobotę zmierzy się w sparingu z Legią Warszawa. "Zagramy w najmocniejszym składzie"

Przed piłkarzami Motoru jeszcze kilka dni treningów. W sobotę podopieczni Goncalo Feio będą mieli okazję sprawdzić formę na tle wicelidera PKO BP Ekstraklasy – Legii Warszawa. Spotkanie kontrolne odbędzie się w Książenicach (godz. 13)

Nowy dworzec w budowie i już duży kłopot. Ktoś zapomniał, że będą schody
galeria

Nowy dworzec w budowie i już duży kłopot. Ktoś zapomniał, że będą schody

Nikt nie chce się podjąć ryzykownej operacji w budowanym przez miasto nowym dworcu autobusowym. Jego projektanci zapomnieli o miejscu na mechanizm napędzający ruchome schody, przez co trzeba się wkuć głęboko w betonową płytę chroniącą obiekt przed naporem wód gruntowych.

W niedzielę w Lublinie polsko - ukraińskie Mikołajki
11 grudnia 2022, 11:00

W niedzielę w Lublinie polsko - ukraińskie Mikołajki

Spilno Lublin to nowa miejska przestrzeń, która służy budowaniu wspólnoty mieszkańców Lublina z Polski i z Ukrainy poprzez codzienne działania: warsztaty, kursy językowe, spotkania z ekspertami.

Nie byłeś w wojsku? Możesz dostać wezwanie. Nawet 200 tysięcy osób w kamasze

Nie byłeś w wojsku? Możesz dostać wezwanie. Nawet 200 tysięcy osób w kamasze

Wystarczy mieć przyznaną kategorię wojskową, by spodziewać się wezwania na ćwiczenia. Zwłaszcza, jeśli nigdy w życiu nie trzymało się w rękach karabinu, a poligon zna się tylko z telewizji. Armia w ciągu roku może się upomnieć nawet o 200 tys. tzw. pasywnych rezerwistów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!