Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

2 września 2008 r.
18:55
Edytuj ten wpis

Popiją, straszą, demolują

0 16 A A

Mieszkańcy bloku przy ul. Kopernika 6 w Świdniku mają dość burd.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Libacje alkoholowe, krzyki, śpiewy, przekleństwa - mieszkańcy nie mają spokoju. Doszło do tego, że imprezowicze próbują od nich wymuszać pieniądze.

Ludzie mieszkający w bloku przy ul. Kopernika 6 w Świdniku narzekają na powtarzające się pijackie imprezy na pobliskim placyku. - Przez to nie mamy spokoju w domach. Ciągle słychać wrzaski i awantury. Strach wyjść z budynku wieczorem, bo nie wiadomo, co im przyjdzie do głowy, żeby zdobyć parę złotych na butelkę wina - denerwuje się pani Helena (ze strachu przed pijącymi nie chce podać nazwiska).

- Wszystko dzieje się w okolicy placu zabaw. Na to wszystko patrzą dzieci - dodaje pani Anna.

Sprawą zajęli się miejscy radni. - Obok bloku mieści się pawilon i tam są cztery punkty, w których można sprzedawać alkohol. Można nawet kupić wino na szklanki. Bywalcy zaopatrują się tam, a potem pijani siadają na placu zabaw i zakłócają spokój - mówi Aleksander Suski, radny świdnicki. Twierdzi, że ostatnio widział jednego z nich leżącego na ziemi na terenie placu zabaw.

- Znam tę sytuację, bo mieszkam niedaleko tego miejsca. Wrzeszczą, że wytrzymać nie można. Sam interweniowałem na policji - twierdzi radny Sławomir Skrok.
- To skandal! Ostatnio zniszczyli drzwi do bloku, zbili w nich szybę. Rozpędzają się z górki i wpadają w tę szybę - taką mają zabawę. To nie wszystko. Wymuszają po złotówce od starszych osób. Mieszkańcy są zastraszeni, a ich interwencje nie przynoszą skutku. Dlatego wnoszę o odebranie koncesji w tej pijalni - alarmuje Suski.

Koncesje na sprzedaż alkoholu wydaje Wydział Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miasta Świdnik. - Cofnąć zezwolenie na sprzedaż alkoholu możemy tylko wtedy, gdy zakłócanie spokoju powtórzyłoby się co najmniej dwa razy w ciągu pół roku. Ale musi być to udokumentowane przez policję i Straż Miejską - chodzi o potwierdzenie, że ma związek ze sprzedażą alkoholu w konkretnym punkcie - informuje Anna Pietrzak z Wydziału Spraw Obywatelskich. Zapewnia też, że do tej pory żadne skargi od mieszkańców nie dotarły.

- A wtedy moglibyśmy działać i wysłać do policji zapytanie, czy dochodziło do takich sytuacji - tłumaczy Pietrzak.

Policja przyznaje, że nieraz interweniowała na prośbę mieszkańców. - Jednak trudno to powiązać z pijalniami czy sklepami w okolicy. Obiecuję, że przyjrzymy się dokładnie sytuacji w tym rejonie - mówi Tomasz Dejer, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
polak / 3 października 2008 o 09:45
0
Jak trwoga to do Boga.Przyczyna picia jest dostep do sklepow,a policja wg standartow powinna prosic,przepraszac by nie narobic klopotow komendantowi policji a Swidniku.Panowie radni -zaradni wybrani zostaliscie po to by kompleksowo rozwiazywac problemy mieszkancow,a nie biadolc.ze jest zle. Donosicie na swoich wyborcow(donos w genach) z glupoty zamiast zaproponowac cywilizacyjne rozwiazanie. Wy bawicie sie we wlasnym gronie falszywi sie usmiechaciei obmawiacie po imprezie .Swiat tych ludzi jest inny.Tosa problemy domowe ,alkocholowe,zdrowotne.Spotykaja sie tam z ludzmi tacy jak oni..emocji nie ukrywaja. Takich miejc w Swidniku jest wiecej.Policja nie jest antidotum na ten problem,straz miejska tez.Za kilka lat z tych ludzie beda warzywa,a opieka spoleczna z pieniedzy obywateli bedzie ich utrzymywac chyba,ze wkroczy spokojny posel Palikot i w formie zadoscuczynienia za produkcje spozywanych przez tych ludzi nalewek otoczy ich opieka.Jeszce jedno . Jk mieszkacy Swidnika chca by policja byla skuteczna gdy kazde dzialanie jest atakowane przez media,komendant policji w Swidniku lamie prawo w stosunku do swoich podwladnych .Policjanci w patrolach interwencyjnych nie maja gwarancji,ze ewentualne skargi na ich dzialania beda rozpatrywane rzetelnie i zgodnie z prawem,amedia dzialajace w mysl zasady,,nie pozwol by prawda zepsula ci dobry artykul,,nie zrobia z nich bandytow.
Jak trwoga to do Boga.Przyczyna picia jest dostep do sklepow,a policja wg standartow powinna prosic,przepraszac by nie narobic klopotow komendantowi policji a Swidniku.Panowie radni -zaradni wybrani zostaliscie po to by kompleksowo rozwiazywac problemy mieszkancow,a nie biadolc.ze jest zle. Donosicie na swoich wyborcow(donos w genach) z glupoty zamiast zaproponowac cywilizacyjne rozwiazanie. Wy bawicie sie we wlasnym gronie falszywi sie usmiechaciei obmawiacie po imprezie .Swiat tych ludzi jest inny.Tosa problemy domowe ,alkocholowe,zdrowot... rozwiń
Avatar
Swidniczaan / 11 września 2008 o 14:35
0
Co telewizja i siedzienie calą dobe w oknie robi z tymi ludźmi ;/ ludzie wyjdzcie z domu...jak mozna wszystko oceniac przez okno...
Avatar
Gość / 11 września 2008 o 14:30
0
Zapewne prowokacja...albo totalny idiota jakiś...
Wracajac do tematu...co ma miejscowa mlodzierz robic pod szaraymi blokami...usuneli boisko , mlodzierz niema co robic wiec siedza i bawią sie w alkohol i inne uzywki na lawkach...miasto o tym nie pomysli...najlepiej to pozamykac wszystkich tak? pozatym zaden menel nie szaleje...bo mlodzierz z nudow moze takiemu wpier***ic i tyle...i jest cisza...ale ktos siedzacy 24/7 uwaza to za jakies bojki
Avatar
Gość / 11 września 2008 o 14:23
0
adi, a może zamiast narzekać do szkoły było zajrzeć? Nauczyłbyś sie może pisowni. Z resztą to już wykracza poza pisownię, bo mówiąc PIJO to inaczej brzmi niż piją. Powinieneś też pouczyć się nieco o komputerze, żeby klawiatura działała, nie muszą się na niej świecić wszystkie diody (dioda to ta mała lampeczka w rogu) naprawdę nie muszą. No i wszstko napisałeś w jednym zdaniu.

SIECO PIJO LULKI PALO
TANICE HULANKA SFAWOLA
LETFIE KARCZMY NIE ROSFALO
HAHA HIHI HEJSZE HOLA

Mam nadzieję, że ten post był prowokacją.
Avatar
Mieszkanien / 11 września 2008 o 14:21
0
Przesadzacie...pijalnie to właśnie miejsce w których spożywa się spokojnie piwo...wino to inna sprawa...w społem też mozna kupic...pozatym wlasciciel miejscowej pijalni stanowczo kaze odchodzic z alkocholem za teren jezeli ktos kupuje alkochol ze soba...pozatym ludzie wypier***ać do szkoły ortografi się uczyć a nie rozpisywać głupoty...moim zdaniem po powstaniu pijalni wlasnie sie uspokoił klimat
Avatar
JA NIE PIJE / 10 września 2008 o 11:28
0
TO OŚEDLE DOBRE NIKT MŃE ŃE ZACZEPIO A BABCIE PŻESADZAJO BO INO IM ŚE NÓDZIII!! A JO MUM KUWNO W MOJTKACH
Avatar
Anonimowy / 9 września 2008 o 02:35
0
haha śmiać aż się chce.mieszkam niedaleko sklepu nocnego tj.na ul.Kosynierów i szczerze mówiąc to sklepu nocnego tj dawnego "kaktusa" otwartego 24h na dobę nie było parę lat a i tak tam nigdy nie było spokoju mimo iż sklep nie funkcjonował. swego czasu internet cafe zakłócała ciszę a także "szafa"znów otwarta nie wiadomo czego??
tam ciągle było głośno taka okolica.ale nie ma się czego czepiać przecież wracająca młodzież z delfinka i innych Świdnickich dyskotek drze się na maksa wracając do domciu.wydaje mi się że to dlatego że w Świdniku zostali sami (nie obrażając nikogo)starsi ludzie którzy niestety nie mają kogo się czepiać to szukają dziury w całym. dzieci powyjeżdżały im za granice i co mają robić jak nie spać po nocach i siedzieć w oknach.dziwne to dziwne ale nic dziwnego przcież Świdnik to duża wieś
p.s.wybudujmy więcej kościołów bo 4 to za mało a pozamykajmy wszystkie knajpy i sklepy nocne tak będzie najlepiej. napewno wtedy nikt nie będzie pił. no chyba że ktoś ma plan otworzyć "melinę"to będzie złoty strzał
haha śmiać aż się chce.mieszkam niedaleko sklepu nocnego tj.na ul.Kosynierów i szczerze mówiąc to sklepu nocnego tj dawnego "kaktusa" otwartego 24h na dobę nie było parę lat a i tak tam nigdy nie było spokoju mimo iż sklep nie funkcjonował. swego czasu internet cafe zakłócała ciszę a także "szafa"znów otwarta nie wiadomo czego??
tam ciągle było głośno taka okolica.ale nie ma się czego czepiać przecież wracająca młodzież z delfinka i innych Świdnickich dyskotek drze się na maksa wracając do domciu.wydaje mi się że to... rozwiń
Avatar
KLP / 8 września 2008 o 23:42
0
Śmiech na sali, mieszkam na KLP i w tej knajpie niema zadnych win w szklance kto takiego cos widzial smiesze haha,wszystko jest na tą knajpe poniewaz chca dobudowac wiekszą poradnie dentystyczną!!
Avatar
Gość / 7 września 2008 o 22:58
0
najlepiej pozamykać nocne sklepy tylko ciekawa jestem gdzie Pani ~roza~ kupi np.napój jak jej sie zachce pic??
nie tedy droga to kwestia kultury ludzi a niestety nie ma co wymagac od tych pijaczkow,a gdzie jest policja jak jej trzeba ??? ukrywaja sie, nie interesuje ich co sie dzieje.ludzie nie dlugo juz wszystko bedzie niektorym przeszkadzac łacznie z bawiacymi sie dziećmi na osiedlu!!!powinni zająć się problemami w szkole mowa tu o kulturze naszej młodzieży bo to są potencjalni "przesiadywacze na ławkach" a tak wogole to mam pomysł może wprowadzić godzinę policyjną i alkohol na kartki pewnie to by bylo najlepsze rozwiązanie.proponuję wykup działki na księżycu póki co tam nie ma nam kto przeszkadzać no chyba że turyści.
najlepiej pozamykać nocne sklepy tylko ciekawa jestem gdzie Pani ~roza~ kupi np.napój jak jej sie zachce pic??
nie tedy droga to kwestia kultury ludzi a niestety nie ma co wymagac od tych pijaczkow,a gdzie jest policja jak jej trzeba ??? ukrywaja sie, nie interesuje ich co sie dzieje.ludzie nie dlugo juz wszystko bedzie niektorym przeszkadzac łacznie z bawiacymi sie dziećmi na osiedlu!!!powinni zająć się problemami w szkole mowa tu o kulturze naszej młodzieży bo to są potencjalni "przesiadywacze na ławkach" a tak ... rozwiń
Avatar
ZAINTERESOWANA / 6 września 2008 o 13:00
0
uwazam ze ludzie sie czepiaja dlaczego przetaczaja panstwo czasy komuny za komuny ludzie chalali i nikt na to nie reagował a teraz zapomniał wół jak cieleciem byl moze ktos zainteresuje sie tym w inny sposób jezeli to panstwu przeszkadza to czemu nikt nie zorganizuje miejsca do przesiadówek albo miejsc gdzie ludzie tzn młodziez mogła by chodzic i miec zajecie najlepiej tylko kazdego straszyc policja albo straza miejska.
Avatar
polak / 3 października 2008 o 09:45
0
Jak trwoga to do Boga.Przyczyna picia jest dostep do sklepow,a policja wg standartow powinna prosic,przepraszac by nie narobic klopotow komendantowi policji a Swidniku.Panowie radni -zaradni wybrani zostaliscie po to by kompleksowo rozwiazywac problemy mieszkancow,a nie biadolc.ze jest zle. Donosicie na swoich wyborcow(donos w genach) z glupoty zamiast zaproponowac cywilizacyjne rozwiazanie. Wy bawicie sie we wlasnym gronie falszywi sie usmiechaciei obmawiacie po imprezie .Swiat tych ludzi jest inny.Tosa problemy domowe ,alkocholowe,zdrowotne.Spotykaja sie tam z ludzmi tacy jak oni..emocji nie ukrywaja. Takich miejc w Swidniku jest wiecej.Policja nie jest antidotum na ten problem,straz miejska tez.Za kilka lat z tych ludzie beda warzywa,a opieka spoleczna z pieniedzy obywateli bedzie ich utrzymywac chyba,ze wkroczy spokojny posel Palikot i w formie zadoscuczynienia za produkcje spozywanych przez tych ludzi nalewek otoczy ich opieka.Jeszce jedno . Jk mieszkacy Swidnika chca by policja byla skuteczna gdy kazde dzialanie jest atakowane przez media,komendant policji w Swidniku lamie prawo w stosunku do swoich podwladnych .Policjanci w patrolach interwencyjnych nie maja gwarancji,ze ewentualne skargi na ich dzialania beda rozpatrywane rzetelnie i zgodnie z prawem,amedia dzialajace w mysl zasady,,nie pozwol by prawda zepsula ci dobry artykul,,nie zrobia z nich bandytow.
Jak trwoga to do Boga.Przyczyna picia jest dostep do sklepow,a policja wg standartow powinna prosic,przepraszac by nie narobic klopotow komendantowi policji a Swidniku.Panowie radni -zaradni wybrani zostaliscie po to by kompleksowo rozwiazywac problemy mieszkancow,a nie biadolc.ze jest zle. Donosicie na swoich wyborcow(donos w genach) z glupoty zamiast zaproponowac cywilizacyjne rozwiazanie. Wy bawicie sie we wlasnym gronie falszywi sie usmiechaciei obmawiacie po imprezie .Swiat tych ludzi jest inny.Tosa problemy domowe ,alkocholowe,zdrowot... rozwiń
Avatar
Swidniczaan / 11 września 2008 o 14:35
0
Co telewizja i siedzienie calą dobe w oknie robi z tymi ludźmi ;/ ludzie wyjdzcie z domu...jak mozna wszystko oceniac przez okno...
Avatar
Gość / 11 września 2008 o 14:30
0
Zapewne prowokacja...albo totalny idiota jakiś...
Wracajac do tematu...co ma miejscowa mlodzierz robic pod szaraymi blokami...usuneli boisko , mlodzierz niema co robic wiec siedza i bawią sie w alkohol i inne uzywki na lawkach...miasto o tym nie pomysli...najlepiej to pozamykac wszystkich tak? pozatym zaden menel nie szaleje...bo mlodzierz z nudow moze takiemu wpier***ic i tyle...i jest cisza...ale ktos siedzacy 24/7 uwaza to za jakies bojki
Avatar
Gość / 11 września 2008 o 14:23
0
adi, a może zamiast narzekać do szkoły było zajrzeć? Nauczyłbyś sie może pisowni. Z resztą to już wykracza poza pisownię, bo mówiąc PIJO to inaczej brzmi niż piją. Powinieneś też pouczyć się nieco o komputerze, żeby klawiatura działała, nie muszą się na niej świecić wszystkie diody (dioda to ta mała lampeczka w rogu) naprawdę nie muszą. No i wszstko napisałeś w jednym zdaniu.

SIECO PIJO LULKI PALO
TANICE HULANKA SFAWOLA
LETFIE KARCZMY NIE ROSFALO
HAHA HIHI HEJSZE HOLA

Mam nadzieję, że ten post był prowokacją.
Avatar
Mieszkanien / 11 września 2008 o 14:21
0
Przesadzacie...pijalnie to właśnie miejsce w których spożywa się spokojnie piwo...wino to inna sprawa...w społem też mozna kupic...pozatym wlasciciel miejscowej pijalni stanowczo kaze odchodzic z alkocholem za teren jezeli ktos kupuje alkochol ze soba...pozatym ludzie wypier***ać do szkoły ortografi się uczyć a nie rozpisywać głupoty...moim zdaniem po powstaniu pijalni wlasnie sie uspokoił klimat
Avatar
JA NIE PIJE / 10 września 2008 o 11:28
0
TO OŚEDLE DOBRE NIKT MŃE ŃE ZACZEPIO A BABCIE PŻESADZAJO BO INO IM ŚE NÓDZIII!! A JO MUM KUWNO W MOJTKACH
Avatar
Anonimowy / 9 września 2008 o 02:35
0
haha śmiać aż się chce.mieszkam niedaleko sklepu nocnego tj.na ul.Kosynierów i szczerze mówiąc to sklepu nocnego tj dawnego "kaktusa" otwartego 24h na dobę nie było parę lat a i tak tam nigdy nie było spokoju mimo iż sklep nie funkcjonował. swego czasu internet cafe zakłócała ciszę a także "szafa"znów otwarta nie wiadomo czego??
tam ciągle było głośno taka okolica.ale nie ma się czego czepiać przecież wracająca młodzież z delfinka i innych Świdnickich dyskotek drze się na maksa wracając do domciu.wydaje mi się że to dlatego że w Świdniku zostali sami (nie obrażając nikogo)starsi ludzie którzy niestety nie mają kogo się czepiać to szukają dziury w całym. dzieci powyjeżdżały im za granice i co mają robić jak nie spać po nocach i siedzieć w oknach.dziwne to dziwne ale nic dziwnego przcież Świdnik to duża wieś
p.s.wybudujmy więcej kościołów bo 4 to za mało a pozamykajmy wszystkie knajpy i sklepy nocne tak będzie najlepiej. napewno wtedy nikt nie będzie pił. no chyba że ktoś ma plan otworzyć "melinę"to będzie złoty strzał
haha śmiać aż się chce.mieszkam niedaleko sklepu nocnego tj.na ul.Kosynierów i szczerze mówiąc to sklepu nocnego tj dawnego "kaktusa" otwartego 24h na dobę nie było parę lat a i tak tam nigdy nie było spokoju mimo iż sklep nie funkcjonował. swego czasu internet cafe zakłócała ciszę a także "szafa"znów otwarta nie wiadomo czego??
tam ciągle było głośno taka okolica.ale nie ma się czego czepiać przecież wracająca młodzież z delfinka i innych Świdnickich dyskotek drze się na maksa wracając do domciu.wydaje mi się że to... rozwiń
Avatar
KLP / 8 września 2008 o 23:42
0
Śmiech na sali, mieszkam na KLP i w tej knajpie niema zadnych win w szklance kto takiego cos widzial smiesze haha,wszystko jest na tą knajpe poniewaz chca dobudowac wiekszą poradnie dentystyczną!!
Avatar
Gość / 7 września 2008 o 22:58
0
najlepiej pozamykać nocne sklepy tylko ciekawa jestem gdzie Pani ~roza~ kupi np.napój jak jej sie zachce pic??
nie tedy droga to kwestia kultury ludzi a niestety nie ma co wymagac od tych pijaczkow,a gdzie jest policja jak jej trzeba ??? ukrywaja sie, nie interesuje ich co sie dzieje.ludzie nie dlugo juz wszystko bedzie niektorym przeszkadzac łacznie z bawiacymi sie dziećmi na osiedlu!!!powinni zająć się problemami w szkole mowa tu o kulturze naszej młodzieży bo to są potencjalni "przesiadywacze na ławkach" a tak wogole to mam pomysł może wprowadzić godzinę policyjną i alkohol na kartki pewnie to by bylo najlepsze rozwiązanie.proponuję wykup działki na księżycu póki co tam nie ma nam kto przeszkadzać no chyba że turyści.
najlepiej pozamykać nocne sklepy tylko ciekawa jestem gdzie Pani ~roza~ kupi np.napój jak jej sie zachce pic??
nie tedy droga to kwestia kultury ludzi a niestety nie ma co wymagac od tych pijaczkow,a gdzie jest policja jak jej trzeba ??? ukrywaja sie, nie interesuje ich co sie dzieje.ludzie nie dlugo juz wszystko bedzie niektorym przeszkadzac łacznie z bawiacymi sie dziećmi na osiedlu!!!powinni zająć się problemami w szkole mowa tu o kulturze naszej młodzieży bo to są potencjalni "przesiadywacze na ławkach" a tak ... rozwiń
Avatar
ZAINTERESOWANA / 6 września 2008 o 13:00
0
uwazam ze ludzie sie czepiaja dlaczego przetaczaja panstwo czasy komuny za komuny ludzie chalali i nikt na to nie reagował a teraz zapomniał wół jak cieleciem byl moze ktos zainteresuje sie tym w inny sposób jezeli to panstwu przeszkadza to czemu nikt nie zorganizuje miejsca do przesiadówek albo miejsc gdzie ludzie tzn młodziez mogła by chodzic i miec zajecie najlepiej tylko kazdego straszyc policja albo straza miejska.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Odsłonili tablicę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Niestety jest problem z jednym nazwiskiem
film

Odsłonili tablicę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Niestety jest problem z jednym nazwiskiem 0 0

Mogilany, Kraków (woj. małopolskie). Tablica „W hołdzie twórcom niepodległości”, która została odsłonięta w Mogilanach w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ma literówkę. Tablica wymienia czterech ojców polskiej niepodległości Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa i Ignacego Jana Paderewskiego. W nazwisku tego ostatniego pojawiła się jednak literówka, gdyż na tablicy widnieje nazwisko „Padarewski”.

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo]
galeria
film

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo] 0 0

35-metrowy Maszt Niepodległości będzie w Lublinie trwałą pamiątką po obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta?

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta? 3 7

Kadrowe układanki trwają w lubelskim Ratuszu.

Zamojski Marsz Niepodległości. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę [zdjęcia]
galeria

Zamojski Marsz Niepodległości. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę [zdjęcia] 1 1

Uroczystości w Zamościu rozpoczęły się marszem niepodległości, który wyruszył spod pomnika Józefa Piłsudskiego.

Zaduszki z Prusem. Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie
17 listopada 2018, 11:00

Zaduszki z Prusem. Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 11 odbędzie się organizowany przez Lubelskie spacery z Prusem i Wydawnictwo Episteme spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej.

Plac w centrum miasta już po przebudowie. Jak się podoba mieszkańcom? [zdjęcia]
galeria

Plac w centrum miasta już po przebudowie. Jak się podoba mieszkańcom? [zdjęcia] 9 13

Są nowe latarnie, drzewa i ławki. Plac Konstytucji 3 Maja w Świdniku został gruntownie przebudowany. Zmieniła się nie tylko nawierzchnia, zniknęły też schody i murki, a doszły fontanny. Co o zmianach sądzą mieszkańcy miasta?

Metro Exodus: Edycja kolekcjonerska za 245 euro (wideo)
film

Metro Exodus: Edycja kolekcjonerska za 245 euro (wideo) 0 0

Jest też tańsza o blisko 100 euro wersja, ale... bez gry. Co znajdziemy w Metro Exodus: Spartan Collector’s Edition Spartan Edition?

Nastolatka brutalnie zgwałcona na swoich 18. urodzinach
film

Nastolatka brutalnie zgwałcona na swoich 18. urodzinach 190 9

Sprawcy podali 18-latce pigułkę gwałtu, zbiorowo ją wykorzystali, a wszystko nagrywali jej telefonem komórkowym. Do gwałtu doszło na imprezie urodzinowej dziewczyny. Jeden z oskarżonych to przyjaciel ofiary, z którym zna się od dziecka.

Sylwia Matuszczyk (MKS Perła): Defensywa kluczem do sukcesu

Sylwia Matuszczyk (MKS Perła): Defensywa kluczem do sukcesu 0 0

ROZMOWA Z Sylwią Matuszczyk, obrotową MKS Perła Lublin

Uroczystości na Rynku, bieg i koncert. Tak Kraśnik świętował 100-lecie odzyskania niepodległości
Zdjęcia
galeria

Uroczystości na Rynku, bieg i koncert. Tak Kraśnik świętował 100-lecie odzyskania niepodległości 3 2

Uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się w Kraśniku od mszy św. za Ojczyznę.

Wieczór Poezji Wincentego Pola w Lublinie
15 listopada 2018, 18:00

Wieczór Poezji Wincentego Pola w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 15 listopada o godz. 18 w Dworku Wincentego Pola (Kalinowszczyzna 13) odbędzie się Wieczór Poezji Wincentego Pola w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego.

Lublin: Będzie gruntowna przebudowa ul. Nałkowskich

Lublin: Będzie gruntowna przebudowa ul. Nałkowskich 12 9

W czwartek zatwierdzony został projekt budowy nowej jezdni ul. Nałkowskich od Romera do Żeglarskiej.

Zmarł prof. Jerzy Rebeta, wieloletni wykładowca KUL

Zmarł prof. Jerzy Rebeta, wieloletni wykładowca KUL 0 0

11 listopada 2018 roku zmarł prof. Jerzy Rebeta, politolog i filozof polityki, wieloletni wykładowca Instytutu Socjologii KUL. Prekursor badań politologicznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Miał 86 lat.

Koncert "Polskie Piosenki" w Kazimierzu Dolnym
17 listopada 2018, 16:00

Koncert "Polskie Piosenki" w Kazimierzu Dolnym 4 0

17 listopada o godz. 16 w ogrzewanej hali eventowej na dziedzińcu Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wyjątkowy koncert Polskie Piosenki.

Hitman 2: Premiera. Nowe przygody Agenta 47 (wideo)
film

Hitman 2: Premiera. Nowe przygody Agenta 47 (wideo) 0 0

A kto tu się tak skrada? Sześć dużych lokacji, tryb wieloosobowy Ghost Mode i dobre recenzje. A w tle czai się już Sean Bean.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!