Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

28 marca 2016 r.
9:07

Powiat świdnicki inwestuje w sport. Będą nowe korty, hala i boiska

0 23 A A
Całoroczny obiekt będzie służył zarówno uczniom szkół powiatowych jak również młodzieży z klubu Avia (Wizualizacje: Starostwo Powiatowe w Świdniku)
Całoroczny obiekt będzie służył zarówno uczniom szkół powiatowych jak również młodzieży z klubu Avia (Wizualizacje: Starostwo Powiatowe w Świdniku)

Przy I Liceum Ogólnokształcącym stanie pełnowymiarowa hala sportowa. To nie jedyna zaplanowana na ten rok sportowa inwestycja w mieście. Przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej powstaną nowe korty tenisowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Starostwo Powiatowe w Świdniku chce budować nowe obiekty sportowe przy szkołach w Świdniku i w Trawnikach. Przy I LO ma powstać pełnowymiarowa hala sportowa.

– Nasza sala gimnastyczna została wybudowana w czynie społecznych w latach 60-tych poprzedniego wieku – mówi Stanisław Stefańczyk, dyrektor I LO w Świdniku. – Nie spełnia potrzeb, tym bardziej, że w budynku działa jeszcze druga szkoła. Co prawda, też ma salę gimnastyczną, ale jeszcze mniejszą.

Tymczasem od września szkoła chce uruchomić klasę siatkarską. – Liczymy na to, że już w przyszłym roku uczniowie będą mogli ćwiczyć na nowej hali – ma nadzieję dyrektor.

Istniejące obiekty sportowe nie zostaną zburzone. Nowa hala sportowa przy „Bronku” zostanie połączona łącznikiem ze starą salą gimnastyczną i szkołą.

Władze powiatu świdnickiego zastanawiają się czy nie skorzystać z gotowego projektu.

– Rozważamy taką możliwość – przyznaje Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki. – Projekt takiej hali to 1/5 kosztów. Dlatego analizujemy gotowe projekty zbudowane przez szkoły i spełniające warunki hal sportowych i miejsc, gdzie można organizować imprezy kulturalne.
Na budowę nowej hali w budżecie powiatu jest 3 mln zł. Kolejny 1 mln zł ma trafić na przebudowę dwóch kortów tenisowych przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej.

– Stare korty zostaną zdemontowane. W ich miejsce powstaną nowe - całoroczne – zapowiada Białowąs.

Na tym nie koniec sportowych inwestycji w powiecie. 1 mln zł zapisano w budżecie na budowę boisk sportowych, chodników, oświetlenia zewnętrznego oraz ogrodzenia terenu przy Zespole Szkół w Trawnikach.

Powiat będzie się starać o dofinansowanie tych inwestycji m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dokumentacja ma być gotowa do 20 kwietnia.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 11:12
0
ciekawe tylko czy to będzie na pewno dobrze wyglądać. bo postawić każdy może, wybudować i powiedzieć zrobiłem, cieszmy się, ale fajnie byłoby, żeby powstało coś naprawdę dobrego, a przede wszystkim ładnego i funkcjonalnego! dobra nawierzchnia to podstawa, możer wybudują coś takiego? ***progress-sport.pl/wp-content/gallery/obiekty-kubaturowe/abc_8293.jpg kto wie, kto wie... oby!
Avatar
Fed / 1 kwietnia 2016 o 06:21
0
Nam siatkarzom konkretna kasa 220 tys dotacji potrzeby większe ale od nikogo tyle co od miasta a powiat tylko gadać potrafią o sporcie ... Szkoda gadać ...
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 22:39
0

Hejtowe  PiSuary, co wam daje burmistrz Świdnika na sport ? Zero... Zero...Zero.., bo tam są potrzebne pieniądze dla pisowskich urzędasów. Już budynek pęka w szwach od nowych etatów, stąd budowa nowego magistraty za 6 milionów. Zobaczymy, czy tam obecnie urzędujący Król zostawi  rzekome oszczędności jak będzie "wracał" ( chyba na czworaka) do starostwa w 2018 roku na co tak bardzoooo liczycie. A następny od nadwyżek, pisuar Mańka, jak  pomaga biednym świdniczanom? - wspomaga, ale PiSuarów 

Avatar
Ala / 31 marca 2016 o 20:06
0
Majewski co z basenem ????
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 16:10
0
ja sie pytam co z basenem !!!!! pisowskie nieroby !!!!
Avatar
Andrew / 31 marca 2016 o 13:37
0

Pseudodziałacze szukajacy dla siebie korzysci materialnych przy kazdej okazji doprowadzili świdnicki sport do ruiny, po co więc teraz obiekty ?

Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 09:38
0
To jest lista życzeń a nie konkrety. Kubo ciemny lud już tego nie kupuje. Skąd weźmiecie resztę brakującej kasy? Lepiej dołóżcie drugie tyle co miasto na sitkę i nogę. Bialowąs może robić sobie zdjęcia z Wójtowiczem, siatkarzami i na więcej bo nie stać! Waldek- stara łysa pało TO ZA MAŁO!! Cwaniaczki powiatowe korzystają z nadwyżki Króla i Mańki. Zobaczymy kasę powiatu w 2018. Powiat niszczy sport w Świdniku i niszczy ludzi- np. Salowe. Rodzicom każe się zakładać fundację i zbierać publicznie pieniądze bo ich starosta nie chce dać na ważne rzeczy. Taka powinna być władza? To obiecał wam Kołodziejczyk, Białowąs, Osina?? A co na to młodzież Zalewski, Sadło? Ucieknął do Lublina z podkulonymi ogonami jak zrobił to Lubaś?
To jest lista życzeń a nie konkrety. Kubo ciemny lud już tego nie kupuje. Skąd weźmiecie resztę brakującej kasy? Lepiej dołóżcie drugie tyle co miasto na sitkę i nogę. Bialowąs może robić sobie zdjęcia z Wójtowiczem, siatkarzami i na więcej bo nie stać! Waldek- stara łysa pało TO ZA MAŁO!! Cwaniaczki powiatowe korzystają z nadwyżki Króla i Mańki. Zobaczymy kasę powiatu w 2018. Powiat niszczy sport w Świdniku i niszczy ludzi- np. Salowe. Rodzicom każe się zakładać fundację i zbierać publicznie pieniądze bo ich starosta nie chce dać na ważne r... rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 20:41
0
Siatkarskiej Avii nową halę na 2tyś i gitarra.
Avatar
Art / 29 marca 2016 o 17:16
0
Z tego co widzę starosta sie sportem nie interesuje , więc dotacji nie da sportowcom niech inni dadzą ot takie widzi mi sie ma i już, kto mu zabroni... A hale nową sobie wybuduje a co i wynajmie nawet !!! na spotkania PSL chyba tylko...
Avatar
Avia / 29 marca 2016 o 11:06
0
Od młodzików trzeba wspierać sport niestety możecie sie oburzać ale tylko PIENIĘDZMI jakiego rodzica stać na ukształtowanie za własne pieniądze małego chłopaka ??? No może jak Lewandowski będzie syna miał to go wychowa za władne na piłkarza. Rozumiemy jak będziemy wystarczajaco dobrzy na poziomie akceptowalnym przez starostę to da nam dotacje i zagramy w nowej hali ! Oby za późno nie było ! Wspierać sport to wspierać ludzi !!!
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 11:12
0
ciekawe tylko czy to będzie na pewno dobrze wyglądać. bo postawić każdy może, wybudować i powiedzieć zrobiłem, cieszmy się, ale fajnie byłoby, żeby powstało coś naprawdę dobrego, a przede wszystkim ładnego i funkcjonalnego! dobra nawierzchnia to podstawa, możer wybudują coś takiego? ***progress-sport.pl/wp-content/gallery/obiekty-kubaturowe/abc_8293.jpg kto wie, kto wie... oby!
Avatar
Fed / 1 kwietnia 2016 o 06:21
0
Nam siatkarzom konkretna kasa 220 tys dotacji potrzeby większe ale od nikogo tyle co od miasta a powiat tylko gadać potrafią o sporcie ... Szkoda gadać ...
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 22:39
0

Hejtowe  PiSuary, co wam daje burmistrz Świdnika na sport ? Zero... Zero...Zero.., bo tam są potrzebne pieniądze dla pisowskich urzędasów. Już budynek pęka w szwach od nowych etatów, stąd budowa nowego magistraty za 6 milionów. Zobaczymy, czy tam obecnie urzędujący Król zostawi  rzekome oszczędności jak będzie "wracał" ( chyba na czworaka) do starostwa w 2018 roku na co tak bardzoooo liczycie. A następny od nadwyżek, pisuar Mańka, jak  pomaga biednym świdniczanom? - wspomaga, ale PiSuarów 

Avatar
Ala / 31 marca 2016 o 20:06
0
Majewski co z basenem ????
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 16:10
0
ja sie pytam co z basenem !!!!! pisowskie nieroby !!!!
Avatar
Andrew / 31 marca 2016 o 13:37
0

Pseudodziałacze szukajacy dla siebie korzysci materialnych przy kazdej okazji doprowadzili świdnicki sport do ruiny, po co więc teraz obiekty ?

Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 09:38
0
To jest lista życzeń a nie konkrety. Kubo ciemny lud już tego nie kupuje. Skąd weźmiecie resztę brakującej kasy? Lepiej dołóżcie drugie tyle co miasto na sitkę i nogę. Bialowąs może robić sobie zdjęcia z Wójtowiczem, siatkarzami i na więcej bo nie stać! Waldek- stara łysa pało TO ZA MAŁO!! Cwaniaczki powiatowe korzystają z nadwyżki Króla i Mańki. Zobaczymy kasę powiatu w 2018. Powiat niszczy sport w Świdniku i niszczy ludzi- np. Salowe. Rodzicom każe się zakładać fundację i zbierać publicznie pieniądze bo ich starosta nie chce dać na ważne rzeczy. Taka powinna być władza? To obiecał wam Kołodziejczyk, Białowąs, Osina?? A co na to młodzież Zalewski, Sadło? Ucieknął do Lublina z podkulonymi ogonami jak zrobił to Lubaś?
To jest lista życzeń a nie konkrety. Kubo ciemny lud już tego nie kupuje. Skąd weźmiecie resztę brakującej kasy? Lepiej dołóżcie drugie tyle co miasto na sitkę i nogę. Bialowąs może robić sobie zdjęcia z Wójtowiczem, siatkarzami i na więcej bo nie stać! Waldek- stara łysa pało TO ZA MAŁO!! Cwaniaczki powiatowe korzystają z nadwyżki Króla i Mańki. Zobaczymy kasę powiatu w 2018. Powiat niszczy sport w Świdniku i niszczy ludzi- np. Salowe. Rodzicom każe się zakładać fundację i zbierać publicznie pieniądze bo ich starosta nie chce dać na ważne r... rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 20:41
0
Siatkarskiej Avii nową halę na 2tyś i gitarra.
Avatar
Art / 29 marca 2016 o 17:16
0
Z tego co widzę starosta sie sportem nie interesuje , więc dotacji nie da sportowcom niech inni dadzą ot takie widzi mi sie ma i już, kto mu zabroni... A hale nową sobie wybuduje a co i wynajmie nawet !!! na spotkania PSL chyba tylko...
Avatar
Avia / 29 marca 2016 o 11:06
0
Od młodzików trzeba wspierać sport niestety możecie sie oburzać ale tylko PIENIĘDZMI jakiego rodzica stać na ukształtowanie za własne pieniądze małego chłopaka ??? No może jak Lewandowski będzie syna miał to go wychowa za władne na piłkarza. Rozumiemy jak będziemy wystarczajaco dobrzy na poziomie akceptowalnym przez starostę to da nam dotacje i zagramy w nowej hali ! Oby za późno nie było ! Wspierać sport to wspierać ludzi !!!
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni powiatu bialskiego plan dla wsi nazywają kpiną

Radni powiatu bialskiego plan dla wsi nazywają kpiną 1 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 99 7

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 20 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.