Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

3 września 2015 r.
12:49

Protest związkowców PZL-Świdnik przed Caracalem

0 36 A A
Fot. Materiały prasowe WZZ „Sierpień 80”
Fot. Materiały prasowe WZZ „Sierpień 80”

Grupa kilkudziesięciu pracowników spółki PZL-Świdnik urządziła w środę pikietę przed stoiskiem Airbus Helicopters na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Airbus wystawiał tam maszynę Caracal, która wstępnie wygrała przetarg na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii. Tym samym przepadła oferta PZL-Świdnik.

Pracownicy świdnickiej spółki domagają się anulowania przetargu. Ich przedstawiciel, Andrzej Słotwiński, tak tłumaczył to w Kielcach dziennikarzom: Niemcy, Francja, Włochy, Anglia i Polska to Unia Europejska. Dlaczego oprócz Polski pozostałe państwa potrafią zadbać o swój przemysł i pracowników? Ponad 98 proc. sprzętu wojskowego produkują u siebie. Dlaczego nasz rząd postępuje inaczej? Polska racja stanu, bezpieczeństwo państwa i suwerenność, to polski przemysł zbrojeniowy i lotniczy, polskie zakłady, polski robotnik, polska myśl intelektualna i techniczna.

– Jesteśmy tutaj po to, aby jasno zakomunikować wszystkim, że przetarg śmigłowcowy musi zostać przerwany na każdym jego potencjalnym etapie, bez względu na to, czy umowa wstępna z Airbus Helicopters zostanie przez ministra obrony Tomasza Siemoniaka podpisana, czy też nie – dodał Andrzej Borys, przewodniczący WZZ „Sierpień 80” w PZL-Świdnik. – Cały czas domagamy się anulowania wyników przetargu, gdyż jest to „przekręt” na kwotę kilkunastu miliardów złotych, z którego w 90 proc. skorzysta francuski przemysł – argumentował.

 

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 września 2015 o 11:08
0
Pani Premier zapowiedziała likwidację etatów związkowych,pracodawca nie będzie już utrzymywał darmozjadów wezmą się w końcu do roboty.... jeden plus dla PO... brawo
Avatar
Gość / 9 września 2015 o 20:40
0
buraki.....
Avatar
Gość / 8 września 2015 o 10:51
0
bark słów di tych baranów jeżu dobrze ze mój ojciec tam nie pracuje do wstyd
Avatar
Gość / 8 września 2015 o 08:46
0
narobili obory dla własnej firmy...ja to widzę tak że tam pracują sami jacyś cofnięci w rozwoju. Augusta Westland powinna teraz wyciągnąć konsekwencje co do tych pracowników i tego związku zawodowego bo ci pracowniczy ośmieszyli własną firmę na arenie międzynarodowej.
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 19:13
0
Tych związkowców to bym na pale nabijał. Jesteście tylko błaznami w tym kraju, a w dodatku chamami. Pojechali się nachlać wódki i nie pójść do pracy. Jak wysiadał jeden z drugim z autobusu to padali na ryj nieprzytomni od zalania. Jeszcze bełkotał jeden przez drugiego, że oni ratują Polską zbrojeniówkę. Za Jaruzela dostalibyście po kuli w czaszkę i to by było najlepsze rozwiązanie. Wstyd, a w dodatku strasznie śmierdzicie.
Avatar
Gość / 5 września 2015 o 07:43
0

tak to jest jak o przetargu decydują idioci a komentarze piszą ludzie mądrzy?,

Avatar
Mechanik lotniczy / 4 września 2015 o 22:25
0
Caracal jest najdroższym śmigłowcem jaki mógł zostać wybrany nawet prezes eurocoptera zaplanował modernizację jak nazwał przestarzałe technologii, sprzedali nam o 60%drożej niż innym w tej samej konfiguracji. A przetarg był rozpisany pod Caracal wszystkie parametry były ściśle przypisane do niego, blackh i 149 wiele parametrów mają lepszych a reszta w nieznacznych wartościach mniejsze.
Jak przyjdzie wam płacić za utrzymanie tych śmigłowców zastanawia się wszyscy cy przypadkiem związkowcy nie mają racji. Co 5 lat za utrzymanie tych modeli można by było kupować nowe śmigłowce pozostałych uczestników przetargu.
Mielec i swidnik zatrudniają po parę tysięcy osób a eurocopter prawie 200. Żal mi tych miejsc pracy i wstyd za taki finał przetargu wciśnięciu złom, cieszcie się ze was w c###a zrobili.
Osiągnęliśmy dno z tym sprzętem
Caracal jest najdroższym śmigłowcem jaki mógł zostać wybrany nawet prezes eurocoptera zaplanował modernizację jak nazwał przestarzałe technologii, sprzedali nam o 60%drożej niż innym w tej samej konfiguracji. A przetarg był rozpisany pod Caracal wszystkie parametry były ściśle przypisane do niego, blackh i 149 wiele parametrów mają lepszych a reszta w nieznacznych wartościach mniejsze.
Jak przyjdzie wam płacić za utrzymanie tych śmigłowców zastanawia się wszyscy cy przypadkiem związkowcy nie mają racji. Co 5 lat za utrzymanie tych modeli... rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 18:27
0
mają race wybór francuskiej maszyny to wielki błąd powinny wybrać BLACK HAWK to sprawdzona maszyna w bojach a włoskie to są dobre tylko pizzy....ciekawe co by było jakby faktycznie cofnęli przetarg i wybrali Black Hawk związkowcom z PZL by chyba żyłka pękła ...
Avatar
adi / 4 września 2015 o 18:01
0

Popieram wypowiedź powyższą i dodam, że Świdnik robi wszystko na litość heh wstyd i hańba...ja tam przekrętu nie widzę, jedynie w ich łbach i dupach się przekręciło. Dla mnie Caracal jest spoko i awionikę też ma dobra i w dodatku brał udział w wielu misjach a AW149 tylko nad lotniskiem w Świdniku hehe...bardzo poważna misja bojowa hahahaha

bo jest nowy!!! debilu!!! gdzie miał latać? jak dopiero certyfikaty uzyskał...

Avatar
adek / 4 września 2015 o 17:56
0

Przy tej liczebności pół drużyny ZOMO zrobiłoby porządek z wami !!! Wasze śmigłowce jedynie dla rolnictwa w krajach afrykańskich się nadają...!!!

debil

Avatar
Gość / 13 września 2015 o 11:08
0
Pani Premier zapowiedziała likwidację etatów związkowych,pracodawca nie będzie już utrzymywał darmozjadów wezmą się w końcu do roboty.... jeden plus dla PO... brawo
Avatar
Gość / 9 września 2015 o 20:40
0
buraki.....
Avatar
Gość / 8 września 2015 o 10:51
0
bark słów di tych baranów jeżu dobrze ze mój ojciec tam nie pracuje do wstyd
Avatar
Gość / 8 września 2015 o 08:46
0
narobili obory dla własnej firmy...ja to widzę tak że tam pracują sami jacyś cofnięci w rozwoju. Augusta Westland powinna teraz wyciągnąć konsekwencje co do tych pracowników i tego związku zawodowego bo ci pracowniczy ośmieszyli własną firmę na arenie międzynarodowej.
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 19:13
0
Tych związkowców to bym na pale nabijał. Jesteście tylko błaznami w tym kraju, a w dodatku chamami. Pojechali się nachlać wódki i nie pójść do pracy. Jak wysiadał jeden z drugim z autobusu to padali na ryj nieprzytomni od zalania. Jeszcze bełkotał jeden przez drugiego, że oni ratują Polską zbrojeniówkę. Za Jaruzela dostalibyście po kuli w czaszkę i to by było najlepsze rozwiązanie. Wstyd, a w dodatku strasznie śmierdzicie.
Avatar
Gość / 5 września 2015 o 07:43
0

tak to jest jak o przetargu decydują idioci a komentarze piszą ludzie mądrzy?,

Avatar
Mechanik lotniczy / 4 września 2015 o 22:25
0
Caracal jest najdroższym śmigłowcem jaki mógł zostać wybrany nawet prezes eurocoptera zaplanował modernizację jak nazwał przestarzałe technologii, sprzedali nam o 60%drożej niż innym w tej samej konfiguracji. A przetarg był rozpisany pod Caracal wszystkie parametry były ściśle przypisane do niego, blackh i 149 wiele parametrów mają lepszych a reszta w nieznacznych wartościach mniejsze.
Jak przyjdzie wam płacić za utrzymanie tych śmigłowców zastanawia się wszyscy cy przypadkiem związkowcy nie mają racji. Co 5 lat za utrzymanie tych modeli można by było kupować nowe śmigłowce pozostałych uczestników przetargu.
Mielec i swidnik zatrudniają po parę tysięcy osób a eurocopter prawie 200. Żal mi tych miejsc pracy i wstyd za taki finał przetargu wciśnięciu złom, cieszcie się ze was w c###a zrobili.
Osiągnęliśmy dno z tym sprzętem
Caracal jest najdroższym śmigłowcem jaki mógł zostać wybrany nawet prezes eurocoptera zaplanował modernizację jak nazwał przestarzałe technologii, sprzedali nam o 60%drożej niż innym w tej samej konfiguracji. A przetarg był rozpisany pod Caracal wszystkie parametry były ściśle przypisane do niego, blackh i 149 wiele parametrów mają lepszych a reszta w nieznacznych wartościach mniejsze.
Jak przyjdzie wam płacić za utrzymanie tych śmigłowców zastanawia się wszyscy cy przypadkiem związkowcy nie mają racji. Co 5 lat za utrzymanie tych modeli... rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 18:27
0
mają race wybór francuskiej maszyny to wielki błąd powinny wybrać BLACK HAWK to sprawdzona maszyna w bojach a włoskie to są dobre tylko pizzy....ciekawe co by było jakby faktycznie cofnęli przetarg i wybrali Black Hawk związkowcom z PZL by chyba żyłka pękła ...
Avatar
adi / 4 września 2015 o 18:01
0

Popieram wypowiedź powyższą i dodam, że Świdnik robi wszystko na litość heh wstyd i hańba...ja tam przekrętu nie widzę, jedynie w ich łbach i dupach się przekręciło. Dla mnie Caracal jest spoko i awionikę też ma dobra i w dodatku brał udział w wielu misjach a AW149 tylko nad lotniskiem w Świdniku hehe...bardzo poważna misja bojowa hahahaha

bo jest nowy!!! debilu!!! gdzie miał latać? jak dopiero certyfikaty uzyskał...

Avatar
adek / 4 września 2015 o 17:56
0

Przy tej liczebności pół drużyny ZOMO zrobiłoby porządek z wami !!! Wasze śmigłowce jedynie dla rolnictwa w krajach afrykańskich się nadają...!!!

debil

Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 0

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 14

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!