Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

13 listopada 2008 r.
16:22
Edytuj ten wpis

Przeniosą z lotniska cmentarz wojenny

0 5 A A

Wczoraj zostały otwarte koperty z ofertami złożonymi na przeniesienie cmentarza wojennego, który położony jest na terenie przyszłego lotniska w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wybrane zostały 3 najkorzystniejsze oferty.

Nadzór archeologiczny wykonana Muzeum Lubelskie w Lublinie (cena ofertowa 50 tys. zł), prace ziemne, wykopy i przenosiny wykona Zakład Usług Pogrzebowych Zygmunt Dziurka ze Świdnika (cena oferty 94.318,20 zł).

Zagospodarowanie nowej kwatery wojennej na cmentarzu komunalnym w Świdniku, zieleń, tablice nagrobne wykona zaś Związek Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa z Warszawy (cena oferty 90 tys. zł).

- Umowy z wykonawcami zostaną zawarte do 19 listopada, a prace zostaną wykonane w ciągu 45 dni od zawarcia umowy. Koszty przenosin pokryją m.in. gmina Świdnik oraz Czarny Austriacki Krzyż - informuje Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

(mag)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
harry / 18 listopada 2008 r. o 12:30
..a miało być tanio i szybko..ciekawe komu tak zależy aby wbrew wszystkim przeciwnosciom realizować ten bzdurny projekt..ciekawe jaką kapustkę i kto bierze z tej gazety za promowanie głupiego pomysłu... fajnie sie wydaje publiczne pieniądze.. tylko gdzie jest prokuratura?
Avatar
ktosik / 15 listopada 2008 r. o 07:05
A zdjęcie to proszę Państwa fotomontaż. Obok tej reklamówki stoi dom, za nim jeszcze cztery inne. Nie da się zrobić zdjęcia by tych budynków nie było widać. Jeżeli ktoś nie wierzy, prosze pojechać i przekonać się na własne oczy jaką ciemnotę Wam wciskają.
Avatar
Gość / 14 listopada 2008 r. o 16:34
"Wczoraj zostały otwarte koperty z ofertami" - no proszę, i to tak oficjalnie??? No to już wiadomo skąd takie koszty. Macie rację - jedna cela i mała sucha bułeczka do podziału - przez 20 lat. Jak widać nawet cmentarz można zniszczyć - trzeba tylko wiedzieć gdzie i komu zapłacić. A swoją drogą to pan(i) "mag" mógłby się przedstawić, chyba że ma wujka Sobczaka. A co do tytułu to powinni napisać prawdę, proponuje: "Hieny cmentarne rozkopią cmentarz wojenny".
Avatar
ss / 14 listopada 2008 r. o 09:41
A pisali wcześniej max 200tys. zł a tu już wychodzi dużo więcej, ale w sumie i tak mnie nie dziwi ( Tanie Lotnisko) przy tej nie gospodarności to i tak sukces.
Avatar
ktosik / 13 listopada 2008 r. o 17:16
O k.................a do dzis nie wiedziałem, że cmentarz jest na lotnisku, wydawało mi się, że w lesie. Autor tekstu podpisuje się "mag", chyba ma jakieś profity z pisania artykułów o lotnisku Świdnickim. Z niecierpliwością czekam na bieg wydarzeń, może " mag" będzie tę samą celę dzielił co cała reszta.
Avatar
harry / 18 listopada 2008 r. o 12:30
..a miało być tanio i szybko..ciekawe komu tak zależy aby wbrew wszystkim przeciwnosciom realizować ten bzdurny projekt..ciekawe jaką kapustkę i kto bierze z tej gazety za promowanie głupiego pomysłu... fajnie sie wydaje publiczne pieniądze.. tylko gdzie jest prokuratura?
Avatar
ktosik / 15 listopada 2008 r. o 07:05
A zdjęcie to proszę Państwa fotomontaż. Obok tej reklamówki stoi dom, za nim jeszcze cztery inne. Nie da się zrobić zdjęcia by tych budynków nie było widać. Jeżeli ktoś nie wierzy, prosze pojechać i przekonać się na własne oczy jaką ciemnotę Wam wciskają.
Avatar
Gość / 14 listopada 2008 r. o 16:34
"Wczoraj zostały otwarte koperty z ofertami" - no proszę, i to tak oficjalnie??? No to już wiadomo skąd takie koszty. Macie rację - jedna cela i mała sucha bułeczka do podziału - przez 20 lat. Jak widać nawet cmentarz można zniszczyć - trzeba tylko wiedzieć gdzie i komu zapłacić. A swoją drogą to pan(i) "mag" mógłby się przedstawić, chyba że ma wujka Sobczaka. A co do tytułu to powinni napisać prawdę, proponuje: "Hieny cmentarne rozkopią cmentarz wojenny".
Avatar
ss / 14 listopada 2008 r. o 09:41
A pisali wcześniej max 200tys. zł a tu już wychodzi dużo więcej, ale w sumie i tak mnie nie dziwi ( Tanie Lotnisko) przy tej nie gospodarności to i tak sukces.
Avatar
ktosik / 13 listopada 2008 r. o 17:16
O k.................a do dzis nie wiedziałem, że cmentarz jest na lotnisku, wydawało mi się, że w lesie. Autor tekstu podpisuje się "mag", chyba ma jakieś profity z pisania artykułów o lotnisku Świdnickim. Z niecierpliwością czekam na bieg wydarzeń, może " mag" będzie tę samą celę dzielił co cała reszta.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Reprezentacja Argentyny zgodnie z przewidywaniami pokonała Australię, choć ekipa z Antypodów pokazała charakter i tanio skóry nie sprzedała. Albicelestes wygrali 2:1 i w ćwierćfinale zagrają z Holandią

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia

W Chatce Żaka odbył się „Inny Wymiar”. To okazja do poznania gier – nie tylko planszowych.

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

LUK Lublin zanotował kolejne zwycięstwo w PlusLidze i kolejny raz potrzebował na to aż pięciu setów. Lublinianie wygrali na wyjeździe po tie-breaku ze Ślepskiem Malow Suwałki

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Tylko za awans na mundial FIFA płaci 9 mln dolarów. Z każdą stawką rośnie finansowa nagroda.

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Samorządy muszą oszczędzać na energii, bo inaczej zapłacą kary. Dlatego Biała Podlaska zmienia godziny pracy urzędu, a Międzyrzec Podlaski nie uruchomi stoku narciarskiego.

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci
9 grudnia 2022, 10:00

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci

Jeden dzień i trzy symfoniczne, wzbogacone pokazami multimedialnymi koncerty – tak będzie w piątek (9 grudnia) w Zamojskim Domu Kultury za sprawą Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Zakup trzech autobusów wodorowych i budowa sześciu stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Taki plan na dwa najbliższe lata ma miasto Świdnik. W tej sprawie, w sobotę w świdnickim Urzędzie Miasta zostały podpisane umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu 1/8 finału mundialu w Katarze. Holandia pokonała w sobotę USA 3:1. W nagrodę w ćwierćfinale zagra z lepszym, z pary Argentyna – Australia.

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli treningi w 2022 roku. W ostatnim meczu kontrolnym zielono-czarni musieli uznać wyższość grającej w PKO BP Ekstraklasie Korony Kielce, której ulegli 0:4

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa
Barbórka 2022
galeria

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa

Lada dzień zakończą się prace przy budowie chodnika pomocniczego do zaciśniętej ściany w polu Stefanów – zapowiada p.o. prezes kopalni Bogdanka. To m.in. z powodu problemów w tym miejscu wydobycie w lubelskiej kopalni znacznie spadło, a stanowisko stracił poprzedni prezes. Podczas dzisiejszych obchodów Dnia Górnika dużo mówiło się także o tym, że z powodu obecnej wojny w Ukrainie i trudnej sytuacji w energetyce, węgiel wciąż jest dla Polski ważny.

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko ma 12 lat a za sobą m.in. koncert w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Oprócz tego tysiące planów na przyszłość i 300 tys. zł, które zdobył za wirtuozerskie umiejętności.

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?
galeria

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?