Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

8 grudnia 2015 r.
9:28

Świdnik: Awantura w sprawie ścieżek rowerowych

0 20 A A
Świdniccy cykliści czują się pominięci przy opracowaniu koncepcji
Świdniccy cykliści czują się pominięci przy opracowaniu koncepcji

Koncepcja ścieżek rowerowych w mieście powstaje bez udziału rowerzystów – zarzuca władzom stowarzyszenie Świdnik Miasto Dla Rowerów. Cykliści nie dowierzają też w kompetencje firmy, która przygotowuje to opracowanie. Miasto odpiera zarzuty i podaje termin prezentacji dokumentu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jako środowisko rowerowe, czujemy wielkie zaniepokojenie powstawaniem dokumentu koncepcji ścieżek rowerowych na terenie Świdnika” – piszą członkinie i członkowie stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów.

Wątpliwości stowarzyszenia budzi m.in. to, czy firma, która wygrała przetarg na opracowanie koncepcji, poradzi sobie z tym zadaniem. – Na stronie internetowej tej firmy nie ma informacji, że zajmowała się ścieżkami rowerowymi, wszystko dotyczy szeroko pojętej zieleni, a ścieżki rowerowe to jest zupełnie inna infrastruktura – argumentuje Małgorzata Pastusiak, rzeczniczka prasowa stowarzyszenia.

Świdniccy cykliści pokazują pismo z Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w którym czytamy, że „do dnia dzisiejszego (2 grudnia 2015 r. – red.) nie zostały utworzone (...) żadne dokumenty dotyczące opracowania projektu dróg rowerowych dla miasta Rzeszowa przez firmę (tu nazwa – red.) na zlecenie ZTM Rzeszów”.

Na inny dokument powołuje się zaś Marian Jakubiak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta w Świdniku. – To pismo, które dotyczy przygotowanej przez tę firmę w ub. roku koncepcji wykorzystania i zagospodarowania rzeszowskich terenów na cele turystyczno-rekreacyjne – wskazuje Jakubiak. – W zapytaniach ofertowych są wymienione rzeczy, których ta koncepcja dotyczyła, wśród nich są ścieżki rowerowe – wskazuje Jakubiak. – To jest informacja publiczna, którą każdy może sprawdzić. Mam też pismo w temacie tego zamówienia.

– My nie mówimy, że tego nie robili, ale nie mamy na ten temat informacji – dodaje rzeczniczka stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów.

Świdniccy cykliści czują się też pominięci przy opracowaniu tej koncepcji. – Wydaje mi się, że lepiej jest konsultować taką koncepcję z osobami, które są użytkownikami ścieżek rowerowych – podkreśla Pastusiak.

„W stosownym czasie wasi przedstawiciele zostaną poproszeni o opinię. Nie ma możliwości opracowywania koncepcji „wspólnie” i „jednocześnie” z wykonawcą – wskazuje Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika, w odpowiedzi świdnickiemu stowarzyszeniu, które otrzymali też dziennikarze.

Informacja dotycząca koncepcji ścieżek rowerowych w mieście ma zostać przedstawiona we wtorek w urzędzie miasta. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10. – Informacja została podana w gazecie Głos Świdnika, będzie też na świdnickim portalu – informuje naczelnik Jakubiak. I dodaje: Podczas wstępnej prezentacji tej koncepcji członkowie stowarzyszenia będą mogli zgłaszać swoje uwagi.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 o 00:06
0
Jaki wtorek, może byś napisał ??
Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 o 00:05
0

"Informacja dotycząca koncepcji ścieżek rowerowych w mieście ma zostać przedstawiona we wtorek w urzędzie miasta. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10."Dziwnie to zdanie brzmi kiedy artykuł opublikowany jest o 9:28. Nie "we wtorek o 10:00" tylko za 32 minuty!

Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 o 00:03
0

Autorytet rowerzystów rzeczniczka stowarzyszenia fachowość ma, - bo posiada rower. Ha ha

Avatar
hrabiaski / 9 grudnia 2015 o 09:11
0

nie bardzo rozumiem po co to całe zamieszanie wokół OC, przecież jak rowerzysta zniszczy komuś samochód to i tak musi zapłacić, a OC nie ma większego sensu bo zniszczenia nie idą w miliony złotych tylko co najwyżej w setki - max tysiąc złotych. Więc są to pieniądze, które da się z delikwenta ściągnąć

ściągnąć?! co?! większość cyklistów to gołodupce!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 00:55
0
Jak dla mnie to ścieżki rowerowe jak i rowery są niepotrzebne,to zakała. Nie można już spokojnie poruszac się ,ani w mieście ani na szosach.Zawsze ze strachem chodzę,bo zaraz może jakiś rower najedzie mi na plecy albo wpadnę pod koła,bo dzwonków zazwyczaj nie mają do ostrzegania.Na pasach też mi śmignął. Dlaczego straż miejska czy policja nie interesuje się tym zagrożeniem.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 22:03
0
rowerzysty , nie przeginajcie !
Avatar
leoncio / 8 grudnia 2015 o 22:02
0

Jestem wielkim przeciwnikiem ruchu rowerowego jakiegokolwiek. Ci analfabeci drogowi bez wyobraźni najlepiej by się czuli na drodze ekspresowej w dodatku na lewym pasie. Wprowadzić obowiązkowe OC chociaż by po 25 zł na rok. Lusterka, oświetlenie i co najważniejsze kaski. Rower musi mieć apteczkę i sprawne hamulce. Kierowca roweru może się poruszać po drogach publicznych tylko i wyłącznie po zdaniu karty rowerowej lub musi posiadać Prawo Jazdy! Ograniczenie w mieście do 25 km/h w cale nie jest przesadą. Zwróćcie uwagę, że wbiegający pieszy może napędzić nam strachu, a rozpędzony rowerzysta narobić dużych strat materialnych i zdrowotnych. Rowery na pobocza i chodniki, a jak nie ma to niech jedzie rowem. Gotuje się we mnie jak widzę rowerzystę który jedzie między samochodami a dwa metry z boku jest ścieżka rowerowa. Czy to nie są debile? Są! Rasowi debile! Pedał wam w oko leszcze.

największym debilem i chamem jesteś ty niewątpliwie !

na świecie ( tym cywilizowanym ) rowerzysta to pełnoprawnu uczestnik ruchu drogowego.

ale do tego - trzeba młotku kultury.

sam jeżdżę rowerem i samochodem  więc znam  to z praktyki .

KULTURY potrzeba i tyle. a z tym ciężko , chamstwo poruszające się kupowanym z Unii złomem myśli, że do niego świat należy 

największym debilem i chamem jesteś ty niewątpliwie !

na świecie ( tym cywilizowanym ) rowerzysta to pełnoprawnu uczestnik ruchu drogowego.

ale do tego - trzeba młotku kultury.

sam jeżdżę rowerem i samochodem  więc znam  to z praktyki .

KULTURY potrzeba i tyle. a z tym ciężko , chamstwo poruszające się kupowanym z Unii złomem myśli, że do niego świat należy 

rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 20:56
0
STOP rowerowemu szaleństwu w ŚWIDNIKU. Panie i Panowie proponuję hulajnogi!
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 17:41
0
czy 'LOWCA SKOR' bedzie jezdzil nowymi sciezkami na swoim trojkolowym rowerku? :)
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 15:31
0
jeszcze by tego brakowalo aby rowerzysci wypowiadali sie w sprawie sciezek rowerowych.jak tk bral udzial w pisaniu ustawy to teraz sedziowie musza sie wyłaczac .o sciezkach niech decyduja księża kobiety w zaawansowanej ciazy inwalidzi ruchu kierowcy tirow i piloci samolotow żeby nikt nie stwierdzil ze zrobili to dla siebie i aby nie byla to decyzja stronnicza.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 o 00:06
0
Jaki wtorek, może byś napisał ??
Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 o 00:05
0

"Informacja dotycząca koncepcji ścieżek rowerowych w mieście ma zostać przedstawiona we wtorek w urzędzie miasta. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10."Dziwnie to zdanie brzmi kiedy artykuł opublikowany jest o 9:28. Nie "we wtorek o 10:00" tylko za 32 minuty!

Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 o 00:03
0

Autorytet rowerzystów rzeczniczka stowarzyszenia fachowość ma, - bo posiada rower. Ha ha

Avatar
hrabiaski / 9 grudnia 2015 o 09:11
0

nie bardzo rozumiem po co to całe zamieszanie wokół OC, przecież jak rowerzysta zniszczy komuś samochód to i tak musi zapłacić, a OC nie ma większego sensu bo zniszczenia nie idą w miliony złotych tylko co najwyżej w setki - max tysiąc złotych. Więc są to pieniądze, które da się z delikwenta ściągnąć

ściągnąć?! co?! większość cyklistów to gołodupce!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 00:55
0
Jak dla mnie to ścieżki rowerowe jak i rowery są niepotrzebne,to zakała. Nie można już spokojnie poruszac się ,ani w mieście ani na szosach.Zawsze ze strachem chodzę,bo zaraz może jakiś rower najedzie mi na plecy albo wpadnę pod koła,bo dzwonków zazwyczaj nie mają do ostrzegania.Na pasach też mi śmignął. Dlaczego straż miejska czy policja nie interesuje się tym zagrożeniem.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 22:03
0
rowerzysty , nie przeginajcie !
Avatar
leoncio / 8 grudnia 2015 o 22:02
0

Jestem wielkim przeciwnikiem ruchu rowerowego jakiegokolwiek. Ci analfabeci drogowi bez wyobraźni najlepiej by się czuli na drodze ekspresowej w dodatku na lewym pasie. Wprowadzić obowiązkowe OC chociaż by po 25 zł na rok. Lusterka, oświetlenie i co najważniejsze kaski. Rower musi mieć apteczkę i sprawne hamulce. Kierowca roweru może się poruszać po drogach publicznych tylko i wyłącznie po zdaniu karty rowerowej lub musi posiadać Prawo Jazdy! Ograniczenie w mieście do 25 km/h w cale nie jest przesadą. Zwróćcie uwagę, że wbiegający pieszy może napędzić nam strachu, a rozpędzony rowerzysta narobić dużych strat materialnych i zdrowotnych. Rowery na pobocza i chodniki, a jak nie ma to niech jedzie rowem. Gotuje się we mnie jak widzę rowerzystę który jedzie między samochodami a dwa metry z boku jest ścieżka rowerowa. Czy to nie są debile? Są! Rasowi debile! Pedał wam w oko leszcze.

największym debilem i chamem jesteś ty niewątpliwie !

na świecie ( tym cywilizowanym ) rowerzysta to pełnoprawnu uczestnik ruchu drogowego.

ale do tego - trzeba młotku kultury.

sam jeżdżę rowerem i samochodem  więc znam  to z praktyki .

KULTURY potrzeba i tyle. a z tym ciężko , chamstwo poruszające się kupowanym z Unii złomem myśli, że do niego świat należy 

największym debilem i chamem jesteś ty niewątpliwie !

na świecie ( tym cywilizowanym ) rowerzysta to pełnoprawnu uczestnik ruchu drogowego.

ale do tego - trzeba młotku kultury.

sam jeżdżę rowerem i samochodem  więc znam  to z praktyki .

KULTURY potrzeba i tyle. a z tym ciężko , chamstwo poruszające się kupowanym z Unii złomem myśli, że do niego świat należy 

rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 20:56
0
STOP rowerowemu szaleństwu w ŚWIDNIKU. Panie i Panowie proponuję hulajnogi!
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 17:41
0
czy 'LOWCA SKOR' bedzie jezdzil nowymi sciezkami na swoim trojkolowym rowerku? :)
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 15:31
0
jeszcze by tego brakowalo aby rowerzysci wypowiadali sie w sprawie sciezek rowerowych.jak tk bral udzial w pisaniu ustawy to teraz sedziowie musza sie wyłaczac .o sciezkach niech decyduja księża kobiety w zaawansowanej ciazy inwalidzi ruchu kierowcy tirow i piloci samolotow żeby nikt nie stwierdzil ze zrobili to dla siebie i aby nie byla to decyzja stronnicza.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 0

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 10 5

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 15 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 6

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 33 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 11 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek