Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

20 lutego 2011 r.
17:29
Edytuj ten wpis

Świdnik: Miasto kupi halę i baseny Avii?

0 7 A A
Kryta pływalnia, letnie baseny i hala wymagają gruntownej modernizacji (Fot. Jacek Świerczyński)
Kryta pływalnia, letnie baseny i hala wymagają gruntownej modernizacji (Fot. Jacek Świerczyński)

Kilka milionów złotych mogą kosztować obiekty Avii przy ul. Fabrycznej. Miasto prowadzi w tej sprawie rozmowy z właścicielem PZL Świdnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
AgustaWestland, nowy właściciel PZL Świdnik, zdecydował o zamknięciu obiektów sportowych w czerwcu ub. roku. Chodziło o obniżenie kosztów działalności zakładu. Efektem rozmów miasta z zakładem była dzierżawa basenu i hali i ich ponowne otwarcie. Teraz Ratusz przymierza się do ich zakupu.

– Rozważamy taką możliwość. Nie chcę mówić o konkretnych kwotach, ale są one wstępnie określone. Wcześniej chcemy realnie ocenić koszt tych obiektów – podkreśla Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika.

Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o kilka milionów złotych. Dlatego decyzja nie jest łatwa. Problemem jest stan techniczny budynków, w których mieści się hala i kryty basen. Remontu wymaga także odkryta pływalnia.

– W przypadku zakupu gminę czekałby nie tylko koszt związany z transakcją, ale również wydatki na modernizację obiektów. W grę może wchodzić nawet ich wyburzenie i budowa nowych – tłumaczy Radek. – Każda z tych wersji oznacza duże wydatki. Musimy nie tylko oceniać ofertę zakupu, musimy uwzględniać koszty, jakie poniesiemy w przyszłości. Dlatego w tej sprawie burmistrz Świdnika będzie chciał się odwołać do Rady Miasta.
Poziom wydatków na modernizację urzędnicy oceniają na kilka milionów złotych. Wyburzenie i budowa nowych obiektów byłoby znacznie droższe. – Wtedy szukalibyśmy partnera do tej inwestycji. Na takie wydatki miasta nie stać – przekonuje wiceburmistrz. – Mieszkańcy mają swoje oczekiwania, korzystają z tych obiektów. Ale my musimy pamiętać również o innych naszych obowiązkach, o inwestycjach, m.in. o wybudowaniu 38 km dróg, o budowie kolektora.

Skąd Ratusz weźmie pieniądze na zakup obiektów sportowych? Prawdopodobnie od samego PZL Świdnik. Byłaby to część pieniędzy, które zakład jest winien jako należności podatkowe. W ubiegłym roku dług sięgał blisko 14 mln zł. Po działaniach komornika na konto miasta wpłynęło już 3 mln zł.

– Te należności stopniowo spływają, my rozumiemy, że od razu trudno spłacić taką sumę. Ale jeden z warunków, które postawił burmistrz jest taki, że PZL ma wszystkie należności spłacić do końca grudnia tego roku – podkreśla wiceburmistrz. – Natomiast nie ma znaczenia, czy kupimy te obiekty za pieniądze z tych należności, bo to są pieniądze gminy. Po odzyskaniu muszą być wprowadzone do budżetu i dopiero wydatkowane.

Jak zapewniają władze miasta, decyzja w sprawie zakupu obiektów sportowych powinna zapaść w połowie roku.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 22 lutego 2011 r. o 20:03
elenkey-niestety nie można było remontować,wprowadzasz ludzi w błąd
Avatar
elenkey / 22 lutego 2011 r. o 19:43
[quote name='obiektywny' timestamp='1298289137' post='440501']
powinni i powinni, same postawy roszczeniowe
[/quote]
Mieszkańcy mają prawo do roszczeń skoro przez tyle lat się nic nie działo, a nasze podatki spływały. Jakoś kadencje obecnego burmistrza nie obfitowały w spektakularne przedsięwzięcia. Basen można było już dawno sukcesywnie remontować. Ludzie tu się nic nie dzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jesteśmy już nie tylko skansenem Europy, ale i Polski.
Avatar
mieszkaniec / 21 lutego 2011 r. o 21:07
Tu nie ma sie nad czym zastanawiac! APELUJE DO WLADZ MIASTA: RATUJCIE BASENY I HALE! Mieszkancy Swidnika czekaja na takie decyzje!
Avatar
obiektywny / 21 lutego 2011 r. o 12:52
[quote name='100 g.' timestamp='1298277159' post='440382']
tylko prywatny inwestor zapewni prawidłowe funkcjonowanie i rozwój obiektu, ale miasto woli kupić bo kolesie i rodziny będą mieli gdzie "pracować".
[/quote]


powinni i powinni, same postawy roszczeniowe
Avatar
100 g. / 21 lutego 2011 r. o 09:32
tylko prywatny inwestor zapewni prawidłowe funkcjonowanie i rozwój obiektu, ale miasto woli kupić bo kolesie i rodziny będą mieli gdzie "pracować".
Avatar
Piotr / 21 lutego 2011 r. o 09:09
Tam powonno sie wszystko zburzyc i zbudowac od nowa,grzyb na scianach,odpadajacy tynk ze scian.Ta sama hala ma pewnie ze 40 lat
Avatar
iwona / 21 lutego 2011 r. o 08:39
tą halę to powinni zburzyć i postawić nową a nie remontować...
Avatar
ja / 22 lutego 2011 r. o 20:03
elenkey-niestety nie można było remontować,wprowadzasz ludzi w błąd
Avatar
elenkey / 22 lutego 2011 r. o 19:43
[quote name='obiektywny' timestamp='1298289137' post='440501']
powinni i powinni, same postawy roszczeniowe
[/quote]
Mieszkańcy mają prawo do roszczeń skoro przez tyle lat się nic nie działo, a nasze podatki spływały. Jakoś kadencje obecnego burmistrza nie obfitowały w spektakularne przedsięwzięcia. Basen można było już dawno sukcesywnie remontować. Ludzie tu się nic nie dzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jesteśmy już nie tylko skansenem Europy, ale i Polski.
Avatar
mieszkaniec / 21 lutego 2011 r. o 21:07
Tu nie ma sie nad czym zastanawiac! APELUJE DO WLADZ MIASTA: RATUJCIE BASENY I HALE! Mieszkancy Swidnika czekaja na takie decyzje!
Avatar
obiektywny / 21 lutego 2011 r. o 12:52
[quote name='100 g.' timestamp='1298277159' post='440382']
tylko prywatny inwestor zapewni prawidłowe funkcjonowanie i rozwój obiektu, ale miasto woli kupić bo kolesie i rodziny będą mieli gdzie "pracować".
[/quote]


powinni i powinni, same postawy roszczeniowe
Avatar
100 g. / 21 lutego 2011 r. o 09:32
tylko prywatny inwestor zapewni prawidłowe funkcjonowanie i rozwój obiektu, ale miasto woli kupić bo kolesie i rodziny będą mieli gdzie "pracować".
Avatar
Piotr / 21 lutego 2011 r. o 09:09
Tam powonno sie wszystko zburzyc i zbudowac od nowa,grzyb na scianach,odpadajacy tynk ze scian.Ta sama hala ma pewnie ze 40 lat
Avatar
iwona / 21 lutego 2011 r. o 08:39
tą halę to powinni zburzyć i postawić nową a nie remontować...
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!