Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

20 lutego 2011 r.
17:29
Edytuj ten wpis

Świdnik: Miasto kupi halę i baseny Avii?

0 7 A A
Kryta pływalnia, letnie baseny i hala wymagają gruntownej modernizacji (Fot. Jacek Świerczyński)
Kryta pływalnia, letnie baseny i hala wymagają gruntownej modernizacji (Fot. Jacek Świerczyński)

Kilka milionów złotych mogą kosztować obiekty Avii przy ul. Fabrycznej. Miasto prowadzi w tej sprawie rozmowy z właścicielem PZL Świdnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
AgustaWestland, nowy właściciel PZL Świdnik, zdecydował o zamknięciu obiektów sportowych w czerwcu ub. roku. Chodziło o obniżenie kosztów działalności zakładu. Efektem rozmów miasta z zakładem była dzierżawa basenu i hali i ich ponowne otwarcie. Teraz Ratusz przymierza się do ich zakupu.

– Rozważamy taką możliwość. Nie chcę mówić o konkretnych kwotach, ale są one wstępnie określone. Wcześniej chcemy realnie ocenić koszt tych obiektów – podkreśla Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika.

Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o kilka milionów złotych. Dlatego decyzja nie jest łatwa. Problemem jest stan techniczny budynków, w których mieści się hala i kryty basen. Remontu wymaga także odkryta pływalnia.

– W przypadku zakupu gminę czekałby nie tylko koszt związany z transakcją, ale również wydatki na modernizację obiektów. W grę może wchodzić nawet ich wyburzenie i budowa nowych – tłumaczy Radek. – Każda z tych wersji oznacza duże wydatki. Musimy nie tylko oceniać ofertę zakupu, musimy uwzględniać koszty, jakie poniesiemy w przyszłości. Dlatego w tej sprawie burmistrz Świdnika będzie chciał się odwołać do Rady Miasta.
Poziom wydatków na modernizację urzędnicy oceniają na kilka milionów złotych. Wyburzenie i budowa nowych obiektów byłoby znacznie droższe. – Wtedy szukalibyśmy partnera do tej inwestycji. Na takie wydatki miasta nie stać – przekonuje wiceburmistrz. – Mieszkańcy mają swoje oczekiwania, korzystają z tych obiektów. Ale my musimy pamiętać również o innych naszych obowiązkach, o inwestycjach, m.in. o wybudowaniu 38 km dróg, o budowie kolektora.

Skąd Ratusz weźmie pieniądze na zakup obiektów sportowych? Prawdopodobnie od samego PZL Świdnik. Byłaby to część pieniędzy, które zakład jest winien jako należności podatkowe. W ubiegłym roku dług sięgał blisko 14 mln zł. Po działaniach komornika na konto miasta wpłynęło już 3 mln zł.

– Te należności stopniowo spływają, my rozumiemy, że od razu trudno spłacić taką sumę. Ale jeden z warunków, które postawił burmistrz jest taki, że PZL ma wszystkie należności spłacić do końca grudnia tego roku – podkreśla wiceburmistrz. – Natomiast nie ma znaczenia, czy kupimy te obiekty za pieniądze z tych należności, bo to są pieniądze gminy. Po odzyskaniu muszą być wprowadzone do budżetu i dopiero wydatkowane.

Jak zapewniają władze miasta, decyzja w sprawie zakupu obiektów sportowych powinna zapaść w połowie roku.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 22 lutego 2011 r. o 20:03
0
elenkey-niestety nie można było remontować,wprowadzasz ludzi w błąd
Avatar
elenkey / 22 lutego 2011 r. o 19:43
0
[quote name='obiektywny' timestamp='1298289137' post='440501']
powinni i powinni, same postawy roszczeniowe
[/quote]
Mieszkańcy mają prawo do roszczeń skoro przez tyle lat się nic nie działo, a nasze podatki spływały. Jakoś kadencje obecnego burmistrza nie obfitowały w spektakularne przedsięwzięcia. Basen można było już dawno sukcesywnie remontować. Ludzie tu się nic nie dzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jesteśmy już nie tylko skansenem Europy, ale i Polski.
Avatar
mieszkaniec / 21 lutego 2011 r. o 21:07
0
Tu nie ma sie nad czym zastanawiac! APELUJE DO WLADZ MIASTA: RATUJCIE BASENY I HALE! Mieszkancy Swidnika czekaja na takie decyzje!
Avatar
obiektywny / 21 lutego 2011 r. o 12:52
0
[quote name='100 g.' timestamp='1298277159' post='440382']
tylko prywatny inwestor zapewni prawidłowe funkcjonowanie i rozwój obiektu, ale miasto woli kupić bo kolesie i rodziny będą mieli gdzie "pracować".
[/quote]


powinni i powinni, same postawy roszczeniowe
Avatar
100 g. / 21 lutego 2011 r. o 09:32
0
tylko prywatny inwestor zapewni prawidłowe funkcjonowanie i rozwój obiektu, ale miasto woli kupić bo kolesie i rodziny będą mieli gdzie "pracować".
Avatar
Piotr / 21 lutego 2011 r. o 09:09
0
Tam powonno sie wszystko zburzyc i zbudowac od nowa,grzyb na scianach,odpadajacy tynk ze scian.Ta sama hala ma pewnie ze 40 lat
Avatar
iwona / 21 lutego 2011 r. o 08:39
0
tą halę to powinni zburzyć i postawić nową a nie remontować...
Avatar
ja / 22 lutego 2011 r. o 20:03
0
elenkey-niestety nie można było remontować,wprowadzasz ludzi w błąd
Avatar
elenkey / 22 lutego 2011 r. o 19:43
0
[quote name='obiektywny' timestamp='1298289137' post='440501']
powinni i powinni, same postawy roszczeniowe
[/quote]
Mieszkańcy mają prawo do roszczeń skoro przez tyle lat się nic nie działo, a nasze podatki spływały. Jakoś kadencje obecnego burmistrza nie obfitowały w spektakularne przedsięwzięcia. Basen można było już dawno sukcesywnie remontować. Ludzie tu się nic nie dzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jesteśmy już nie tylko skansenem Europy, ale i Polski.
Avatar
mieszkaniec / 21 lutego 2011 r. o 21:07
0
Tu nie ma sie nad czym zastanawiac! APELUJE DO WLADZ MIASTA: RATUJCIE BASENY I HALE! Mieszkancy Swidnika czekaja na takie decyzje!
Avatar
obiektywny / 21 lutego 2011 r. o 12:52
0
[quote name='100 g.' timestamp='1298277159' post='440382']
tylko prywatny inwestor zapewni prawidłowe funkcjonowanie i rozwój obiektu, ale miasto woli kupić bo kolesie i rodziny będą mieli gdzie "pracować".
[/quote]


powinni i powinni, same postawy roszczeniowe
Avatar
100 g. / 21 lutego 2011 r. o 09:32
0
tylko prywatny inwestor zapewni prawidłowe funkcjonowanie i rozwój obiektu, ale miasto woli kupić bo kolesie i rodziny będą mieli gdzie "pracować".
Avatar
Piotr / 21 lutego 2011 r. o 09:09
0
Tam powonno sie wszystko zburzyc i zbudowac od nowa,grzyb na scianach,odpadajacy tynk ze scian.Ta sama hala ma pewnie ze 40 lat
Avatar
iwona / 21 lutego 2011 r. o 08:39
0
tą halę to powinni zburzyć i postawić nową a nie remontować...
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Środek nocy i płonące audi na obwodnicy Lublina
zdjęcia
galeria

Środek nocy i płonące audi na obwodnicy Lublina

Osobówka zapaliła się po uderzeniu w samochód ciężarowy.

Prawie jak Escobar. Zamaskowana, narkotykowa kryjówka koło Białej Podlaskiej

Prawie jak Escobar. Zamaskowana, narkotykowa kryjówka koło Białej Podlaskiej

Trudno tam było dotrzeć. Miejsce zostało zamaskowane, żeby policja nie wpadła na jego trop. Nie udało się.

Magiczne Ogrody zapraszają od 22 maja

Magiczne Ogrody zapraszają od 22 maja

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny wkrótce wypełni się gośćmi.

Garbarnia Kurów – Avia II Świdnik 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Garbarnia Kurów – Avia II Świdnik 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

KEEZA LUBELSKA KLASA OKRĘGOWA Garbarnia Kurów miała ostatnio olbrzymie problemy z regularnym punktowaniem. W maju jednak podopieczni Roberta Mirosława odnieśli już dwa zwycięstwa i oddalili od siebie możliwość degradacji do A klasy

Premier w Rykach i Stężycy o Polskim Ładzie. "Chcemy wspierać wszystkich przedsiębiorców"
Zdjęcia

Premier w Rykach i Stężycy o Polskim Ładzie. "Chcemy wspierać wszystkich przedsiębiorców"

Zwiększone nakłady na ochronę zdrowia mają w ciągu najbliższych lat przełożyć się na lepsze wyposażenie szpitali i poprawę dostępności do lekarzy specjalistów. Rząd zapowiada również wsparcie polskiego eksportu. To główne tematy poniedziałkowych konferencji Mateusza Morawieckiego w powiecie ryckim.

Wracają koncerty w Filharmonii. Na początek XXIV Forum Witolda Lutosławskiego
20 maja 2021, 16:00

Wracają koncerty w Filharmonii. Na początek XXIV Forum Witolda Lutosławskiego

Już 21 maja Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprosi melomanów na pierwszy po przerwie koncert stacjonarny. W sali koncertowej zabrzmi m.in. prawykonanie "Temporatorium" Bogdana Dowlasza. Wydarzenie odbędzie się w ramach XXIV Forum im. Witolda Lutosławskiego.

Rozcinane volvo na Głębokiej i uwięziona osoba na rondzie 100-lecia KUL. Seria wypadków w Lublinie
Zdjęcia
galeria

Rozcinane volvo na Głębokiej i uwięziona osoba na rondzie 100-lecia KUL. Seria wypadków w Lublinie

Przez weekend straż pożarna z Lublina 12 razy wyjeżdżała do wypadków drogowych. Najpoważniejsze wydarzyły się na rondzie 100-lecia KUL i na ul. Głębokiej.

Lubelskie: 10 kilometrów jazdy po wahadłach. Jak długo potrwa remont drogi wojewódzkiej?
galeria

Lubelskie: 10 kilometrów jazdy po wahadłach. Jak długo potrwa remont drogi wojewódzkiej?

Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Jeszcze 10 miesięcy potrwa gruntowny remont drogi 835 od Biłgoraja do granicy z województwem podkarpackim. Na razie pokonanie tej trasy wymaga cierpliwości, bo na 25-kilometrowym odcinku kierowcy zmierzą się z długim oczekiwaniem pod światłami na kilkunastu długich wahadłach. Koniec męczarni zaplanowano na luty 2022.

Owady mają we Włodawie swój hotel

Owady mają we Włodawie swój hotel

W Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie na czytelników czeka nowa atrakcja. To osobliwa, drewniana konstrukcja będąca oryginalnym hotelem dla… owadów.

Sokół Konopnica – Unia Bełżyce 3:1. Zniszczyli plany młodzieży

Sokół Konopnica – Unia Bełżyce 3:1. Zniszczyli plany młodzieży

KEEZA LUBELSKA KLASA OKRĘGOWA Sokół Konopnica zbiera kolejne punkty. W sobotę w obecności wielu kibiców podopieczni Tomasza Prasnala pokonali Unię Bełżyce

Premier: Zróbmy wszystko, aby uniknąć czwartej fali pandemii, szczepmy się

Premier: Zróbmy wszystko, aby uniknąć czwartej fali pandemii, szczepmy się

Zróbmy wszystko razem, solidarnie, żeby nie było czwartej fali pandemii koronawirusa; bardzo serdecznie zachęcam wszystkich do zarejestrowania się i zaszczepienia - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Spotkanie z Bereniką Kołomycką w DDK Czuby
23 maja 2021, 12:00

Spotkanie z Bereniką Kołomycką w DDK Czuby

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Komiksiary". 23 maja o godz. 12 na Facebooku instytucji odbędzie się spotkanie z Bereniką Kołomycką.

Uciekał przed policjantami w butach byłej dziewczyny

Uciekał przed policjantami w butach byłej dziewczyny

Janowscy policjanci zatrzymali 23-latka, który włamał się do domu swojej byłej dziewczyny. Ukradł kilka butelek alkoholu i jej buty, w których uciekał przed policjantami.

Lubelskie: Wybuch butli z gazem w domu wielorodzinnym. Szyby wyleciały z okien [wideo]
film

Lubelskie: Wybuch butli z gazem w domu wielorodzinnym. Szyby wyleciały z okien [wideo]

Dwie osoby zostały ranne w eksplozji butli z gazem w Janowie Podlaskim. Na szczęście, konstrukcja budynku wielorodzinnego nie została naruszona i mieszkańcy mogli powrócić do swoich mieszkań.

Koncert zespołu Kosy w Radiu Lublin
21 maja 2021, 19:00

Koncert zespołu Kosy w Radiu Lublin

Cztery nietuzinkowe artystki wystąpią w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2). Mowa o zespole Kosy, którego koncert odbędzie się już 21 maja o godz. 19. Wydarzenie dostępne dla publiczności jedynie w formie online.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!