Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

30 września 2015 r.
17:05

Świdnik. Na co wydać milion? Trwa głosowanie (lista projektów)

0 6 A A

Wiaty rowerowe przy szkołach, psie toalety, oświetlenie skateparku – w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy Świdnika mogą wybierać z 40 projektów. Każdy może oddać głos na trzy propozycje.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Przeznaczyliśmy na ten cel milion złotych, zaś zgłoszone projekty opiewają na kwotę 3 mln zł, więc realizowany będzie co trzeci – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

To pierwsza edycja budżetu obywatelskiego w Świdniku. Mieszkańcy zgłosili w sumie 52 wnioski. Pozytywną weryfikację przeszło 40.

– Pozostałe albo nie były zadaniami gminy, jak np. wniosek dotyczący wyposażenia jednego ze stowarzyszeń w sprzęt komputerowy, albo dotyczyły inwestycji zlokalizowanych poza Świdnikiem – tłumaczy Bartłomiej Pejo z Urzędu Miasta w Świdniku. – Były też takie, które przekraczały kwotę przeznaczoną na jeden projekt (150 tys. zł - red.).

Pejo dodaje, że gdyby nie konsultacje ze zgłaszającymi projekty, to odrzuconych wniosków byłoby więcej.

– Ponieważ to pierwsza edycja budżetu obywatelskiego staraliśmy się wspólnie z wnioskodawcą uzupełniać wnioski – mówi Pejo. – Zdarzało się, że któryś z punktów formularza wymagał uzupełnienia lub kwota w kosztorysie była niedoszacowana.

Wśród wniosków, które przeszły do etapu głosowania, są m.in. te dotyczące budowa boiska do plażowej piłki siatkowej przy Gimnazjum nr 1, budowa miasteczka rowerowego ze strefą gier, budowa ścianek wspinaczkowych przy Zespole Szkół nr 2, oświetlenie skateparku czy też remonty chodników. Są też wnioski związane ze zwierzętami. Wśród nich np. psie toalety. Można głosować również na wiaty przystankowe ze stojakami przy 9 placówkach oświatowych, zajęcia z tańca ludowego dla dzieci czy konserwację rzeźb i pomników.

Głosowanie już się rozpoczęło. Mieszkańcy Świdnika mogą oddawać głosy zarówno stacjonarnie – w Urzędzie Miasta i Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej jak też za pośrednictwem internetu. – Pierwsze głosy przez internet wpłynęły zaraz po północy – przyznaje Pejo.

Głosowanie potrwa do 12 października do godz. 12. Karty do głosowania można pobrać ze strony internetowej, są też w urzędzie i bibliotece.

Wyniki głosowania urzędnicy podadzą do 14 października.

Budżet obywatelski w Świdniku - lista projektów

Tytuł: „Budowa boiska do plażowej piłki siatkowej”

Opis: Projekt zakłada budowę ogólnodostępnego boiska do plażowej piłki siatkowej w kompleksie boisk „Moje boisko – Orlik 2012” przy Gimnazjum nr 1 w Świdniku. Boisko będzie integralną częścią istniejących już obiektów sportowych, na których istnieje infrastruktura oraz kadra pracownicza. Mieszkańcy Świdnika nie będą musieli wyjeżdżać do Lublina, aby w słoneczne dni spędzić rodzinnie czas wolny.

Kwota: 25 000,00

Tytuł: „Budowa drogi dojazdowej do budynku przychodni zdrowia przy ul. Jarzębinowej (projekt powiązany z projektem „placu postojowego”)”

Opis: Wykonanie projektu technicznego drogi, prace ziemne, zakup materiałów budowlanych, wykonanie nawierzchni jezdni i pobocza – ok. 500 m². Realizacja projektu rozwiąże dotkliwy problem braku dojazdu dla osób chorych do gabinetów lekarskich w budynku przychodni zdrowia przy ul. Jarzębinowej.
Kwota: 100 000,00

Tytuł: „Budowa dwóch chodników ze ścieżką rowerową między osiedlami Brzeziny I i II”

Opis: Modernizacja 2 istniejących ciągów pieszych na terenie tzw. wąwozu, oddzielającego Brzeziny I i Brzeziny II, sięgające od ulicy Akacjowej do ulic Głogowej i Wiśniowej. Długość 2 ciągów łącznie wynosi ok. 137 mb. co daje 360m². Proponowane w projekcie ciągi piesze są newralgicznymi przejściami w tej części miasta. Obecne przejścia wykonane kilkadziesiąt lat temu z płyt betonowych i wylewki asfaltowej nie zapewniają mieszkańcom godnego i bezpiecznego przejścia.

Kwota: 90 000,00

Tytuł: „Budowa miasteczka ruchu drogowego ze strefą gier”

Opis: W projekcie uwzględniono stworzenie miejsca do edukacji z podstawy bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym oraz miejsca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Miasteczko to kompleks do nauki przepisów ruchu drogowego, jazdy na rowerze, egzaminowania na kartę rowerową, miejsce spotkań które zachęci do aktywności fizycznej i umysłowej poprzez wykorzystanie kreatywnych gier. Budowę zaplanowano przy Szkole Podstawowej nr 5 (ul. Jarzębinowa).

Kwota: 149 350,00

Tytuł: „Budowa placu postojowego przed budynkiem przychodni zdrowia przy ul. Jarzębinowej (projekt powiązany z projektem „drogi dojazdowej”)

Opis: Wykonanie projektu technicznego drogi, prace ziemne, zakup materiałów budowlanych, wykonanie nawierzchni placu z płyt ażurowych - ok. 1000 m². Realizacja projektu rozwiąże dotkliwy problem braku miejsc postojowych dla pacjentów korzystających z porad lekarskich w licznych gabinetach znajdujących się w przychodni zdrowia przy ul. Jarzębinowej.
Kwota: 150 000,00

Tytuł: „Budowa ścianek wspinaczkowych przy Zespole Szkół nr 2”

Opis: Projekt dotyczy wybudowania profesjonalnych ścianek wspinaczkowych o wysokości do 4 m, z której korzystać będą mogli zarówno dorośli i dzieci. Projekt obejmuje przygotowanie terenu pod inwestycję na przestrzeni powierzchni ok 500 m². Ścianki wspinaczkowe miałyby kształt nieregularnej bryły, gdzie każdy z boków posiadałby kąty nachylenia. Ścianki do bulderingu wykonane będą z certyfikowanych, trwałych materiałów imitujących prawdziwą skałę. Buldering to jedna z dyscyplin wspinaczkowych polegająca na wspinaniu się do wysokości 3-4 metrów bez użycia specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego do asekuracji.

Kwota: 62 000,00

Tytuł: „Doposażenie placu zabaw przy przedszkolu nr 6 oraz Żłobku Miejskim nr 1 w Świdniku, w nowe urządzenia zabawowe”

Opis: Projekt zakłada doposażenie placu zabaw znajdującego się przy Przedszkolu nr 6 oraz Żłobku Miejskim nr 1 w Świdniku, na działce nr ew. 1224, przy ul. Środkowej w Świdniku, w nowe, atrakcyjne i bezpieczne urządzenia zabawowe.

Kwota: 85 000,00

Tytuł: „Europejski Korowód Sztuki”

Opis: Miejsce: Plac konstytucji 3-go Maja. 5-cio dniowa Impreza kulturalna promująca miasto Świdnik w okresie letnim (VI, VII). Wspólna zabawa formą edukacji muzycznej oraz integracji międzypokoleniowej. Projekt propagował będzie kulturę narodową Polski i innych krajów. Podczas imprezy odbędzie się kiermasz wyrobów tradycyjnych połączony z degustacją potraw europejskich.

Kwota: 150 000,00

Tytuł: „Ferie z tradycją dla dzieci w wieku 6-15 lat. Poznajemy nasze dziedzictwo narodowe Półkolonie (15-26, 02.16).”

Opis: Zajęcia w formie półkolonii w terminie 15-19 luty oraz 22-26 luty w grupach maksymalnie 30 osobowych:

- zapewnienie opieki dzieciom w czasie ferii,
- upowszechnienie kultury muzycznej, ludowej,
- integracja poprzez wspólne działanie,
- nauka przez zabawę (taniec, śpiew, rękodzieło artystyczne, kontakt z naturą).

Kwota: 16 600,00

Tytuł: „JEDNO KOŁO – Centrum Rekreacji”

Opis: Monocykle o różnej wielkości koła, rusztowania i poręcze z rurek kwasoodpornych niezbędnych do bezpiecznej jady. Zamontowanie na terenie skateparku przy Al. Lotników Polskich, tzw. "małpiego gaju", czyli poręczy z rur kwasoodpornych. Celem projektu jest bezpieczna nauki jazdy na monocyklu - całkowicie za darmo. Projekt ma na celu zachęcenie przede wszystkim młodych osób do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Kwota: 30 000,00

Tytuł: „Lustro drogowe na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Kosynierów w Świdniku”

Opis: Celem projektu jest ustawienie lustra drogowego na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Kosynierów. Lustro zostałoby ustawione tak, aby kierowcy skręcający z ulicy Niepodległości w ulicę Kosynierów, mogli dostrzec tych jadących ulicą Kosynierów od ulicy Racławickiej bez wyjeżdżania na jezdnię.

Kwota: 1 500,00

Tytuł: „Ławeczki dla Seniorów”

Opis: Zainstalowanie 26 sztuk ławeczek ogrodowych na terenie Osiedla Wschód, ul. Krańcowej oraz przy ul. Wyszyńskiego. Ławeczki ogrodowe z oparciem – 26 sztuk.
Alejki osiedlowe: a) od poczty przy ul. Kosynierów do parkingu obok przedszkola nr 5 4 szt; ul. Kosynierów:obok pawilonu "ASTOR" 1 szt; ul. Krańcowa: od Al.Armii Krajowej, wzdłuż torów kolejowych do ogrodów działkowych 11 szt; ul. Wyszyńskiego: od Ronda Honorowych Dawców Krwi do cmentarza: 10 szt ( 2 ławeczki w pobliżu Galerii Venus)

Kwota: 16 900,00

Tytuł: „Modernizacja chodników dla pieszych oraz parkingów z wykonaniem dodatkowych miejsc postojowych przy dojazdowej ulicy Kosynierów”

Opis: Projektuje się przebudowę chodników dla pieszych przy dojazdowej ulicy Kosynierów, wykonanych w części o nawierzchni asfaltowej, a w części z betonowych płyt na nawierzchnię z kostki brukowej. Projektuje się przebudowę istniejących parkingów o nawierzchni asfaltowej przez wykonanie dodatkowych miejsc postojowych na wysokości budynku Kosynierów 4 z kostki brukowej.

Kwota: 137 390,00

Tytuł: „Modernizacja skwerku przy ul. Okulickiego obok targu”

Opis: Skwerek przy ul. Okulickiego, Hali Targowej i targu trzeba doprowadzić niewielkim nakładem do estetycznego wyglądu. Osoby dokonujące zakupów miałyby możliwość odpoczynku. Miejsce to byłoby również wizytówką naszego miasta dla osób przyjeżdżających spoza Świdnika. Mieszkańcy pobliskiego skwerku, przeważnie ludzie starsi mieliby miejsce gdzie bez większego trudu można dojść, posiedzieć i odpocząć. Miejsce to nie było modernizowane praktycznie od początku istnienia miasta. Zagospodarowanie polegałoby na wykonaniu alejek, instalacji ławek, zagospodarowaniu zieleni.

Kwota: 112 500,00

Tytuł: „Na dobry początek”

Opis: Projekt specjalistyczny „Na dobry początek” jest skierowany do dzieci ze Świdnika, wymagających diagnozy i terapii dysleksji, integracji sensorycznej, czy innych zaburzeń utrudniających codzienne funkcjonowanie w przedszkolu, szkole, domu, na podwórku. Głównym celem jest poprawa funkcjonowania najmłodszych mieszkańców naszego miasta na początku ich drogi, poprzez terapię indywidualnie dobraną do potrzeb i możliwości.

Kwota: 150 000,00

Tytuł: „Nowoczesny plac zabaw z infrastrukturą sportową na osiedlu Wschód”

Opis: Celem projektu jest wybudowanie nowoczesnego placu zabaw wraz z elementami siłowni zewnętrznej na osiedlu Wschód. Proponowana lokalizacja to skwerek przy ul. Gen. Władysława Maczka, na dz. nr 1936. Poprzez optymalną konstrukcję placu zabaw oraz zastosowanie bezpiecznej nawierzchni pod urządzeniami zabawowymi wzmacnia się bezpieczeństwo naszych dzieci na placu zabaw i minimalizuje ryzyko odniesienia większych obrażeń. W tej okolicy nie ma podobnego miejsca do zabaw dla dzieci.

Kwota: 148 277,00

Tytuł: „Odwodnienie terenu zamkniętego wysypiska przy ulicy Krępieckiej i terenów przyległych”

Opis: Wykonanie drenu z rury drenarskiej w rękawie z włókniny i obsypanej jednowarstwowo płukanym piaskiem. Lokalizacja – przy południowej granicy działki 1501 (nieczynne wysypisko przy ul. Krępieckiej), od istniejącej studzienki burzowej w kierunku zachodnim. W wielu budynkach osiedla Olimpijczyków okresowo poziom wód gruntowych przekracza poziom izolacji przeciwwilgociowej, a w części poziom podłogi. Utrzymanie takiego stanu prowadzi do zagrzybiania ścian i innych strat oraz powoduje przeciekanie wody do kanalizacji sanitarnej.

Kwota: 60 600,00

Tytuł: „Ogólna koncepcja zabezpieczenia miasta Świdnik na obszarze zlewni Stawek-Stoki przy występowaniu maksymalnych opadów miarodajnych”

Opis: Opracowanie ma wskazać istniejące zagrożenia i wskazanie możliwych działań w zakresie zmiany prawa miejscowego i możliwości działań inwestycyjnych. Koncepcja powinna zawierać:

- określenie spływu dla opadu występującego raz na 10 lat ( lub raz na 20 lat)
- określenie ilości wody opadowej, która nie zostanie odprowadzona przez kanalizację
- inwentaryzacja terenów zalewanych
- propozycje zmian prawa miejscowego
- propozycje działań inwestycyjnych
Opracowanie może opierać się na "Programie ogólnym kanalizacji deszczowej dla Gminy Miejskiej Świdnik" z roku 2004.

Kwota: 70 000,00

Tytuł: „Oświetlenie północnego odcinka ul. Brzegowej”

Opis: Zamontowanie lamp solarnych w pasie drogowym na ul. Brzegowej, w północnej jej części tj. od Węzła Mełgiewska do przystanku MPK linii nr 70 przy stadninie koni KENTER. Projekt polega na montażu 10 lamp solarno-wiatrowych. Zainstalowanie lamp poprawiłoby stan bezpieczeństwa w tym rejonie .

Kwota: 150 000,00

Tytuł: „Oświetlenie skateparku przy Zespole Szkół nr 2 przy ul. ks. Kanonika Jana Hryniewicza w Świdniku”

Opis: Montaż metahalogenowego oświetlenia skateparku, polegający na instalacji słupów z naświetlaczami, szafką rozdzielczą wraz z automatycznym zegarem regulującym zapalanie i zgaszanie oświetlenia skateparku. Oświetlenia skateparku ma umożliwić jazdę na na skateparku w godzinach wieczornych. Ma to służyć osobom dorosłym i młodzieży spędzanie wolnego czasu na rolkach oraz deskorolkach w skateparku w czasie wolnym, po szkole i pracy.

Kwota: 70 000,00

Tytuł: „Parking dla niepełnosprawnych – inwestycją w świat bez barier”

Opis: Przedmiotem projektu jest budowa parkingu – miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, na terenie nieruchomości, położonej w centrum miasta przy ul. Kościuszki 8, gdzie usytuowany jest budynek, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób niepełnosprawnych. Realizacja projektu obejmuje likwidację barier architektonicznych, polegających na dostosowaniu infrastruktury otoczenia dla potrzeb osób niepełnosprawnych, czyli na dofinansowanie budowy miejsc postojowych, wyłożeniu kostką powierzchni wokół budynku, by umożliwić osobom niepełnosprawnym szczególnie, poruszających się na wózkach, dogodny dojazd na rehabilitację.

Kwota: 100 000,00

Tytuł: „Prace konserwacyjne rzeźb i pomników w Świdniku"

Opis: Świdnickie rzeźby objęte niniejszym wnioskiem posiadają obecnie głębokie wżery, została zniszczona faktura i rysunek rzeźb. Bawiące się na nich dzieci powodowały mechaniczne uszkodzenia powierzchni. Rzeźby są poobijane, wymagają natychmiastowej, profesjonalnej konserwacji, nowych postumentów, zagospodarowania terenu wokół, co utrudni dostęp do nich dzieciom. Profesjonalna konserwacja będzie polegała na odczyszczeniu, uzupełnieniu ubytków, odtworzeniu faktury i rysunku rzeźb. Projekt obejmuje również przeniesienie 3 rzeźb w bardziej atrakcyjne miejsca stanowiące własność Gminy Miejskiej Świdnik. Prace powinny być prowadzone przez osobę posiadającego uprawnienia.

Spis obiektów, które powinny podlegać konserwacji:

1. Postać Leżąca - Sławomir Mieleszko (ul. Wyszyńskiego, obok Sądu), wapień pińczowski
2. Zegar Słoneczny - Marian Pudełko (Plac Konstytucji 3 Maja), wapień pińczowski
3. Forma Przestrzenna - Słowomir Mieleszko (Plac Konstytucji 3 Maja, obok pubu Skorpion), wapień pińczowski
4. Pomnik ku Chwale Żołnierzy Polskich - Sławomir Mieleszko (Plac Konstytucji 3 Maja), beton
5. Źródło - (3 figury) - Ryszard Śmiech (fontanna), wapień pińczowski
6. Tablica pamiątkowa "Spacery Świdnickie" - (fontanna), oczyszczenie do połysku
7. Dziewczynka z globusem (UNICEF) Sławomir Mieleszko (vis a vis księgarni, ul. Sławińskiego), wapień pińczowski
8. Forma Przestrzenna - Roman Muller (obok dawnego pogotowia ratunkowego), wapień pińczowski
9. Trzy Postacie - Maria Siuta Górecka - (przy dawnej restauracji Lotnicza), dodatkowo przesunięcie zasłoniętej przez krzewy rzeźby o 2 metry, wapień pińczowski
10. Macierzyństwo - Sławomir Mieleszko (plac obok kina), wapień pińczowski
11. Forma Leżąca - Roman Muller (obok wejścia do kina), wapień pińczowski
12. Ptaki - Zbigniew Stanuch (przy kinie Lot, nad kaskadą wodną), sztuczny kamień
13. Symbol Rodzinny - Celina Szymańska Russel (obok pawilonu na Kruczkowskiego,), rzeźba miedziana
14.Postać Siedząca (ceramika) - Zbigniew Mrożek (obok toru przeszkód Klubu Champion), duża dziura w udzie

Kwota: 149 540,00

Tytuł: „Przystanki autobusowe”

Opis: Projekt zakłada budowę nowych wiat przystankowych oraz montażu ławek dla osób oczekujących na autobus w miejscach, w których dotychczas nie było tego typu infrastruktury.

Warunkiem realizacji wiat przystankowych jest uzyskanie zgody zarządców dróg oraz spełnienie warunków technicznych umożliwiających umiejscowienie wiat we wskazanych lokalizacjach (wystarczające szerokości chodników itp.)

Kwota: 149 850,00

Tytuł: „Rewitalizacja kolorem i sztuką” – murale na wielko powierzchniowych płaszczyznach budynków

Opis: Koncepcja murali zakłada poprawę warunków estetycznych miasta oraz stanowi nowoczesne rozwiązanie dla zaniedbanych elewacji budynków. Pozwala na wprowadzenie ładu przestrzennego poprzez stworzenie siatki dominant i punktów charakterystycznych Świdnika. Murale będą posiadać funkcję upamiętniającą, historyczną i moralizującą. Barwna forma sztuki ulicznej idealnie wpisuje się w ideę współczesnego miasta nastawionego na rozwój. Projekt rozwiązuje problem nudnych i szarych osiedli poprzez odnowienie i odświeżenie starych "pustych" elewacji budynków.

Kwota: 72 000,00

Tytuł: „Sprzątaj po swoim psie - akcja edukacyjna oraz ustawienie koszy na psie odchody”
Opis: Przeprowadzenie akcji edukacyjnej informującej właścicieli psów o konieczności sprzątania odchodów pupili. Ustawienie 40 koszy na psie odchody, których lokalizacja zostałaby wcześniej skonsultowana z mieszkańcami, jako elementu motywującego właścicieli do sprzątania.

Kwota: 33 600,00

Tytuł: „Stacja – inspiracja. Świdnik droga ku wolności.”

Opis: Eko przystanek z ławeczką pod dachem oraz „słupem” ogłoszeniowym ze stałą ekspozycją o tradycjach wolnościowych Świdnika: od solidarności ku wolności (słynne świdnickie spacery). Planowaną lokalizacją stacji jest obszar stacji kolejowej Świdnik – Centrum.

Kwota: 15 500,00

Tytuł: „Sterylizacja psów i kotów”

Opis: Sterylizacja kotów wolno żyjących wraz z opieką po zabiegu do czasu wypuszczenia ich na wolność. Akcja edukacyjna skierowana do właścicieli psów i kotów uświadamiająca problemy związane z nadpopulacją tych zwierząt oraz zachęcająca do sterylizacji. Projekt zakłada sterylizację 100 suk oraz 100 kotek. Sterylizacja nie tylko niesie ze sobą korzyści dla zwierząt zapobiegając chorobom ale również działa zapobiega narodzinom niechcianych miotów.

Kwota: 37 000,00

Tytuł: „Stojaki na rowery”

Opis: Zainstalowanie stojaków na rowery przed wejściem do Siedziby Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów ul. Norwida 2B, Siedziby Związku Zawodowego „Metalowcy” ul. Norwida 2A oraz przy miejskim targowisku. Zrealizowanie tego projektu zabezpieczy potrzeby odwiedzających lokal seniorów obu związków w zakresie porządnego i bezpiecznego ustawiania rowerów.

Kwota: 3 000,00

Tytuł: „Świdnicki Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej”

Opis: W ramach projektu zostanie powołany Świdnicki Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej. Inkubator będzie miejscem świadczenia kompleksowego wsparcia doradczego oraz szkoleniowego w zakresie zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych przez osoby zagrożone wykluczeniem społecznym oraz prowadzenia działalności gospodarczej przez organizacje pozarządowe i fundacje z miasta Świdnik. Istotnym elementem będzie biuro z wyposażeniem dostępne dla podmiotów ekonomii społecznej. W ramach projektu zostanie również przeprowadzona kampania informacyjna zachęcająca przedsiębiorców oraz samorząd do nawiązania współpracy z podmiotami ekonomii społecznej.

Kwota: 126 400,00

Tytuł: „Świdnicki Klub Projektantów”

Opis: Głównym celem działania jest projektowanie przy pomocy klocków LEGO. Projekt jest skierowany do osób od 6 roku życia. Najmłodsza grupa pracowałaby na podstawowych klockach. Starsi uczestnicy, od 10 roku życia, tworzyliby radiomodele na podstawie klocków TECHNIC. Osoby powyżej 13 roku życia zmierzyłyby się z projektowaniem robotów zestaw MINDSTORMS. Dzięki temu projektowi damy świdniczaninom szansę na tworzenie podstaw dla nowej kadry inżynierskiej. Uczestnicy będą poznawać matematykę poprzez zabawę.

Kwota: 150 000,00

Tytuł: „Taniec – formą integracji społecznej i przepustką do kultury dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz fizyczną”

Opis: Przedmiotem projektu jest aktywizacja mieszkańców Świdnika z niepełnosprawnością intelektualną oraz fizyczną w życie społeczne i kulturalne miasta poprzez udział w warsztatach kulturalno-artystycznych, pozwalających na odkrycie i kształcenie posiadanych talentów i pasji, a następnie zaprezentowanie ich umiejętności przed lokalną społecznością w wydarzeniu kulturalnym miasta, tj. Festiwalu Tańca. Osobom z niepełnosprawnością pomoże to w podniesieniu poczucia własnej wartości, otwarciu się na dialog z drugim człowiekiem, a przede wszystkim na przekroczenie "bezpiecznego progu własnego domu" w realizacji samego siebie i swoich pasji.

Kwota: 61 642,00

Tytuł: „Utwardzenie nawierzchni drogi poprzez wysypanie kory asfaltowej przy ul. Kruczkowskiego”

Opis: Celem projektu jest utwardzenie asfaltowe drogi dojazdowej do nieruchomości znajdujących się przy ulicy Kruczkowskiego 43, 41, 45, 37, 39.

Droga ta jest w bardzo złym stanie coroczne naprawy ulicy nic nie dają, ponieważ podczas opadów deszczu pojawia się błoto, w drodze są głębokie dziury, w których gromadzi się woda. W dni pogodne bardzo się kurzy.

Kwota: 30 000,00

Tytuł: „WarszTaty dla ojców”

Opis: Projekt adresowany jest do ojców i matek. Oferuje zorganizowanie warsztatów „7 sekretów aktywnego ojcostwa”, czyli ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenia dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Spotkanie zawiera również wspólny moduł dla małżeństw, podczas którego kobiety dowiedzą się jak wspierać mężów w byciu efektywnymi ojcami.

Kwota: 10 800,00

Tytuł: „Warsztaty edukacyjne - wędrówki taneczne po Polsce”

Opis: Zajęcia cykliczne pokazujące dzieciom ich tradycje ludowe, rozwijające zainteresowania, wiedzę na temat tańca i muzyki najważniejszych regionów Polski. W ramach projektu odbyłyby się zajęcia o tematyce ludowej dla 6 latków ( zerówka). Projekt ma na celu umuzykalnić i upowszechnić kulturę ludową każdego regionu Polski wśród dzieci poprzez organizację nauki śpiewu, tańca, prezentacji instrumentów muzycznych oraz zajęć plastycznych.

Kwota: 10 000,00

Tytuł: „Wybieg dla psów”

Opis: Projekt zakłada budowę wybiegu dla psów. W Świdniku brakuje miejsc, w których możliwe jest bezpieczne spuszczenie psa ze smyczy. Proponowana jest budowa ogrodzenia terenu dla czworonogów, gdzie psy będą mogły bezpiecznie spędzić aktywny czas ze swoimi właścicielami. W psim parku organizowane będą imprezy oraz szkolenie promujące odpowiedzialne posiadanie zwierząt. Wybieg planowany jest przy ul. Krępieckiej na terenie starego wysypiska śmieci. dz. 1501/2

Kwota: 148 000,00

Tytuł: „Z Piątką bez barier” - utworzenie ogólnodostępnej strefy rehabilitacyjno – rekreacyjno – sportowej dla dzieci na terenie ogrodu Przedszkola Integracyjnego nr 5 w Świdniku

Opis: Projekt zakłada modernizację części ogrodu przedszkolnego i udostępniania go dla wszystkich mieszkańców Świdnika, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych, poprzez:
- budowę miniboiska o nawierzchni bezpiecznej wraz z ogrodzeniem i piłkochwytami
- montaż zestawów rehabilitacyjno – zabawowych do rekreacji i terapii ruchowej
- budowę toru sensorycznego przy wykorzystaniu naturalnego ukształtowania terenu pagórkowatego

Kwota: 150 000,00

Tytuł: „Zaplecze higieniczno–rekreacyjne dla psów na terenie Gminy Miejskiej Świdnik”

Opis: Projekt ma na celu stworzenie infrastruktury higieniczno–rekreacyjnej dla psów, w celu wyeliminowania problemu zwierzęcych odchodów na terenach zielonych i chodnikach w Świdniku oraz stworzenie miejsc, w których czworonogi mogłyby się wybiegać i trenować ze swoimi właścicielami. Projekt zakłada zlokalizowanie:
- psiej toalety na dz. 218/3, 219/3 (ul. Klonowa),
- psiej toalety na dz. 1153/4 (ul. Polna),
- wybiegu i toalety dla psów dz. 1501/2 (ul. Krępiecka).

Kwota: 107 106,00

Tytuł: „Zaprojektowanie i wykonanie wiat rowerowych wraz ze stojakami rowerowymi na terenie 9 placówek oświatowych w Świdniku”

Opis: Codziennie do świdnickich szkół dojeżdża od 75 do 150 rowerzystów zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Nie mają oni profesjonalnych i bezpiecznych warunków parkowania rowerów. Postawienie wiat rowerowych przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo rowerów przed kradzieżą oraz zabezpieczy rowery przed warunkami zewnętrznymi. Projekt zakłada ustawienie wiat przy 9 świdnickich szkołach.
1. Zespół Szkół nr 1 ul. Okulickiego 13
2. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza
3. Szkoła podstawowa nr 4 
4. Szkoła podstawowa nr 5
5. Szkoła podstawowa nr 3
6. Gimnazjum nr 1
7. Szkoła podstawowa nr 7
8. Państwowa Szkoła Muzyczna ul. Króla Pola 5
9. Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej ul. Szkolna

Kwota: 150 000,00

Tytuł: „Życie z autyzmem”

Opis: Projekt „Życie z autyzmem” skierowany będzie do mieszkańców naszego miasta. Składał się będzie z trzech etapów:

1. Konferencja – poświęcona wymianie poglądów, doświadczeń, propagowanie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum audytu.
2. Warsztaty komunikacji alternatywnej – dla rodziców i osób chcących nauczyć się porozumiewania się z osobami dotkniętymi autyzmem.
3. Intensywny turnus – dla dzieci z zaburzeniami ze spectrum autyzmu.

Kwota: 22 000,00

Tytuł: Rewitalizacja skweru przy ul. Niepodległości 2, ul. Norwida 3, ul. Reja 6 – OAZA CISZY „RÓŻANY OGRÓD”

Opis: Rewitalizacja i zagospodarowanie zaniedbanego skweru przy ul. Niepodległości 2, ul. Norwida 3, ul. Reja 6, poprzez doświetlenie, wykonanie alejek chodnika, wyposażenie w ławki parkowe. Miejsce to będzie służyć mieszkańcom do spędzania czasu wolnego, a także będzie traktowane jako miejsce spotkań sąsiedzkich. Skwer to miejsce mieszkańców, przyjazne seniorom, osobom niepełnosprawnym oraz wszystkim przechodniom szukającym wypoczynku.

Kwota: 95 000,00

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 października 2015 r. o 00:12
0
PEBAĆ JiS!!!
Avatar
Antek samolocik / 1 października 2015 r. o 12:01
0

...pieniądze wydają na głupoty i prymitywizm nie biorąc pod uwagę słusznych głosów obywateli tego heroicznego miasta, które na krwi polskiego robotnika powstało. Godny pomnik/monument upamiętniający bohaterów tej właściwej (bez zdrajców z PO) Solidarności oraz podwaliny pod świątynię mogącą z czasem zostać podniesioną do rangi Bazyliki z biskupem! Tego właśnie chce cały naród prawdziwych Polaków.

Milcz pisowska szujo.

Avatar
stefan / 30 września 2015 r. o 21:42
0

...pieniądze wydają na głupoty i prymitywizm nie biorąc pod uwagę słusznych głosów obywateli tego heroicznego miasta, które na krwi polskiego robotnika powstało. Godny pomnik/monument upamiętniający bohaterów tej właściwej (bez zdrajców z PO) Solidarności oraz podwaliny pod świątynię mogącą z czasem zostać podniesioną do rangi Bazyliki z biskupem! Tego właśnie chce cały naród prawdziwych Polaków.

skończ to bredzenie !

Avatar
Gość / 30 września 2015 r. o 20:40
0
na drugi pomnik złodzieji i kryminałów któzy zdechli pod smolenskiem pani ozeł poprowadzi budowe
Avatar
Gość / 30 września 2015 r. o 19:46
0

czy ci właściwi w wsk nie byli czasem z pzpr

Avatar
Gość / 30 września 2015 r. o 19:41
0
...pieniądze wydają na głupoty i prymitywizm nie biorąc pod uwagę słusznych głosów obywateli tego heroicznego miasta, które na krwi polskiego robotnika powstało. Godny pomnik/monument upamiętniający bohaterów tej właściwej (bez zdrajców z PO) Solidarności oraz podwaliny pod świątynię mogącą z czasem zostać podniesioną do rangi Bazyliki z biskupem! Tego właśnie chce cały naród prawdziwych Polaków.
Avatar
Gość / 4 października 2015 r. o 00:12
0
PEBAĆ JiS!!!
Avatar
Antek samolocik / 1 października 2015 r. o 12:01
0

...pieniądze wydają na głupoty i prymitywizm nie biorąc pod uwagę słusznych głosów obywateli tego heroicznego miasta, które na krwi polskiego robotnika powstało. Godny pomnik/monument upamiętniający bohaterów tej właściwej (bez zdrajców z PO) Solidarności oraz podwaliny pod świątynię mogącą z czasem zostać podniesioną do rangi Bazyliki z biskupem! Tego właśnie chce cały naród prawdziwych Polaków.

Milcz pisowska szujo.

Avatar
stefan / 30 września 2015 r. o 21:42
0

...pieniądze wydają na głupoty i prymitywizm nie biorąc pod uwagę słusznych głosów obywateli tego heroicznego miasta, które na krwi polskiego robotnika powstało. Godny pomnik/monument upamiętniający bohaterów tej właściwej (bez zdrajców z PO) Solidarności oraz podwaliny pod świątynię mogącą z czasem zostać podniesioną do rangi Bazyliki z biskupem! Tego właśnie chce cały naród prawdziwych Polaków.

skończ to bredzenie !

Avatar
Gość / 30 września 2015 r. o 20:40
0
na drugi pomnik złodzieji i kryminałów któzy zdechli pod smolenskiem pani ozeł poprowadzi budowe
Avatar
Gość / 30 września 2015 r. o 19:46
0

czy ci właściwi w wsk nie byli czasem z pzpr

Avatar
Gość / 30 września 2015 r. o 19:41
0
...pieniądze wydają na głupoty i prymitywizm nie biorąc pod uwagę słusznych głosów obywateli tego heroicznego miasta, które na krwi polskiego robotnika powstało. Godny pomnik/monument upamiętniający bohaterów tej właściwej (bez zdrajców z PO) Solidarności oraz podwaliny pod świątynię mogącą z czasem zostać podniesioną do rangi Bazyliki z biskupem! Tego właśnie chce cały naród prawdziwych Polaków.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyjątkowo nieudane tegoroczne wakacje. W lubelskich biurach podróży dramat

Wyjątkowo nieudane tegoroczne wakacje. W lubelskich biurach podróży dramat

Ani większy komfort, ani niższe ceny, ani zmiana destynacji. Nic nas nie przekonało do zorganizowanych wakacji za granicą. Właściciele biur podróży załamują ręce. – Przypuszczam, że zimowe wyjazdy egzotyczne w ogóle nie dojdą do skutku albo będzie ich o 90 proc. mniej – szacuje jeden z nich

Kuratorium Oświaty zatwierdziło łączenie klas w szkołach w gminie Biała Podlaska

Kuratorium Oświaty zatwierdziło łączenie klas w szkołach w gminie Biała Podlaska

– Przepisy dopuszczają łączenie klas w szkołach – tłumaczy Kuratorium Oświaty, odnosząc się do naszej publikacji o takich rozwiązaniach w placówkach gminy Biała Podlaska. Klasy połączono tu w większości szkół, z czego nie wszyscy rodzice są zadowoleni.

"Greenland". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [25-27.09]
25 września 2020, 10:00

"Greenland". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [25-27.09]

Jedną z nowości w lubelskich kinach będzie widowisko katastroficzne "Greenland". Po za tym w ten weekend dominować będą dobrze przyjęte w poprzednich tygodniach produkcje - "Tenet", "25 lat niewinności" oraz "Pętla". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Juniorzy żużlowego Motoru pojechali na domowym torze i w Zielonej Górze

Juniorzy żużlowego Motoru pojechali na domowym torze i w Zielonej Górze

Zawodnicy Lokomotivu Jauniba Daugavpils triumfowali w czwartek w Lublinie w zaległej 1. rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Z kolei gospodarze wypadli najsłabiej

Bardzo boli wygląd Holi. Urokliwy skansen koło Włodawy ma kłopot i potrzebuje wsparcia

Bardzo boli wygląd Holi. Urokliwy skansen koło Włodawy ma kłopot i potrzebuje wsparcia

Społecznicy, prowadzący skansen w Holi (powiat włodawski), zbierają fundusze, by naprawić szkody wyrządzone przez lipcową burzę. Choć strażacy pomogli nakryć zabytkową chałupę brezentem, zimą to nie wystarczy. Pieniądze zbierają na portalu zrzutka.pl.

Hit kolejki w Ekstralidze Kobiet. Górnik zagra na wyjeździe z Medykiem

Hit kolejki w Ekstralidze Kobiet. Górnik zagra na wyjeździe z Medykiem

GKS Górnik Łęczna wciąż traci sporo punktów do najgroźniejszych rywali. W sobotę może tę różnicę nieco zmniejszyć. Aby to zrobić, musi jednak pokonać Medyka Konin w hicie kolejki ekstraklasy kobiet

Lublin: Róże kontra auta. Nie każdy chce krzewów na Krakowskim Przedmieściu
galeria

Lublin: Róże kontra auta. Nie każdy chce krzewów na Krakowskim Przedmieściu

Przedsiębiorcy z Krakowskiego Przedmieścia nie chcą zapowiadanej przez Ratusz likwidacji miejsc parkingowych na chodniku i urządzeniu w ich miejscu krzewów i drzew. Taką odmianę ma przejść odcinek od ul. 3 Maja do Ewangelickiej po stronie Sądu Okręgowego i murku z kwiatami.

Jest poważnie chory od dziecka. ZUS odebrał mu rentę, bez badania
Reportaż Uwagi! TVN
film

Jest poważnie chory od dziecka. ZUS odebrał mu rentę, bez badania

Pan Arkadiusz ma kilkadziesiąt ataków padaczkowych miesięcznie, podczas których traci świadomość. Po 17 latach ZUS odebrał mu rentę, uznając, że może pracować. Badania nie było.

Łuków: Plac Narutowicza przywrócony miastu. Ale wytną kilka drzew

Łuków: Plac Narutowicza przywrócony miastu. Ale wytną kilka drzew

Plac Narutowicza ma stać się wizytówką Łukowa. Ale wstępna koncepcja zakłada wycinkę kilku drzew. Urzędnicy zapewniają jednak, że pojawią się nowe nasadzenia.

Zmień Łęczną, zgłaszając propozycję do budżetu obywatelskiego

Zmień Łęczną, zgłaszając propozycję do budżetu obywatelskiego

Nieco później niż zwykle, ale właśnie ruszyła kolejna edycja budżetu obywatelskiego, w Łęcznej zwanego partycypacyjnym. Można już zgłaszać propozycje, ale tylko drogą elektroniczną.

Rajd rowerowy "Kręcimy dla Puław"
27 września 2020, 10:00

Rajd rowerowy "Kręcimy dla Puław"

W niedzielę, 27 września o godz. 10 z al. Partyzantów 11 w Puławach wystartuje rajd rowerowy "Kręcimy dla Puław". Trasa przebiegnie przez Bronowice, Zarzecze, Nasiłów i Bochotnicę.

"Tęczowe milczenie dla radnych z Kraśnika". W piątek będzie protest mieszkańców

"Tęczowe milczenie dla radnych z Kraśnika". W piątek będzie protest mieszkańców

To będzie "Tęczowe milczenie dla radnych z Kraśnika". W ten sposób mieszkańcy miasta chcą w piątek zaprotestować przeciwko decyzji części radnych w sprawie utrzymania Kraśnika w „strefie wolnej od ideologii LGBT”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2020 r.

"Złota Setka 2019" Dziennika Wschodniego. Wielka gala - nagrodziliśmy najlepsze firmy
Zdjęcia, wideo
galeria
film

"Złota Setka 2019" Dziennika Wschodniego. Wielka gala - nagrodziliśmy najlepsze firmy

W czwartek uhonorowaliśmy zwycięzców Złotej Setki 2019. To powstający już od 24 lat prestiżowy ranking biznesowy Dziennika Wschodniego. Tegoroczny zwycięzca obronił pozycję sprzed roku.

Wojna Kaczyński – Ziobro. Wcale nie poszło o futra
magazyn

Wojna Kaczyński – Ziobro. Wcale nie poszło o futra

W kryzysie parlamentarnym i konflikcie na linii Jarosław Kaczyński – Zbigniew Ziobro nie chodzi wcale o głosowanie nad ustawą futrzarską. Tu idzie o to, kto po prezesie PiS będzie wodzem na prawicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.