Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

28 grudnia 2017 r.
19:14

Świdnik się doczekał. Na otwarciu McDonald's tłumy [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora drs
0 19 A A

Własną restaurację McDonald’s mają od czwartku mieszkańcy 40-tysięcznego Świdnika. Lokal amerykańskiej sieci otwarto przy ul. Racławickiej 34. Klientów nie brakowało.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przy stolikach wewnątrz restauracji może usiąść 81 osób, kolejne 32 zmieszczą się na terenie ogródka przed budynkiem. Lokal ma być czynny codziennie od godz. 6 do 24, jest dostępny dla osób niepełnosprawnych, oferuje też darmowy dostęp do internetu.

Pracę znalazło tu 50 osób, z czego 10 to kadra kierownicza. Świdnickiego „Maka” otworzyła na zasadzie licencji Izabela Orzeł, która ma juz w naszym regionie jeszcze sześć innych restauracji tej sieci: pięć w Lublinie i jedną w Puławach.

Świdnik, z którego mieszkańcy Lublina nieraz robią sobie żarty, może teraz zagrać im na nosie. Zagęszczenie restauracji McDonald’s względem liczby mieszkańców miasta jest od czwartku większe w Świdniku niż w Lublinie.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bez rękawiczek / 1 stycznia 2018 o 11:21
+1
oj no nie wiem to takie higieniczne ..czy np rukola w kajzerce śniadaniowej jest myta ..poza tym wszystko nakładane jest gołymi rękoma, plaster po platerku, póxniej te same palce używają różnych urządzeń: do keczupu, majonezu, grila, opiekacza ...ani razu nikt nie myje rąk po drodze (widziane na własne oczy)  Czasem ten ktoś pomaga w kasie i przy wydawaniu kanapek.  W innej restauracji burgerowej pan robiący kanapki był chyba b chory, kichał w rękaw ale wiedział mnie z boku i pewnie dlatego nie nakichał mi do kanapki ani w swoją rękę robiącą tę kanapką...Również (widziane) panie z baru sałatkowego wychodzace z toalety i w ogóle nie myją rąk tylko podmalowują usta a potem idą do tego stoiska i przygotowują sałatki...ale pyszne! W dodatku sami ludzie nie dbają o higienę grzebią w ziemniakach, potem w bułkach bez rękawiczek czy siatek foliowych na ręku...potem dają taką bułkę dziecku na wózku i my też to jemy z kurzem i brudem Nie mówię że po drodze ludzie ci dotykają wielu brudnych miejsc i często widać że nie myją rąk po wyjściu z toalety.
oj no nie wiem to takie higieniczne ..czy np rukola w kajzerce śniadaniowej jest myta ..poza tym wszystko nakładane jest gołymi rękoma, plaster po platerku, póxniej te same palce używają różnych urządzeń: do keczupu, majonezu, grila, opiekacza ...ani razu nikt nie myje rąk po drodze (widziane na własne oczy)  Czasem ten ktoś pomaga w kasie i przy wydawaniu kanapek.  W innej restauracji burgerowej pan robiący kanapki był chyba b chory, kichał w rękaw ale wiedział mnie z boku i pewnie dlatego nie nakichał mi do kanapki ani w swoją rękę robiącą... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 09:52
+1
Buhahahahahaha:))))) syf jedzą i się kretyni cieszą :)))))
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 17:59
+1
Ależ tłumy... Bzdury. Kolejek ani tłumów nie było. Tekst sponsorowany, redaktor pil kawę w domu i pisał o tłumach w 'hamburgu'.
Avatar
KrokietLBN / 10 stycznia 2018 o 12:53
0
i tak lublin zarabia, właścicielem jest Librex Izabela Orzeł, widać na paragonie :P , Zero przestrzegania higieny co widać. prcownicy powinni myć rece co godzine.. i tak nie ma 
Avatar
KrokietLBN / 10 stycznia 2018 o 12:49
0
Właścicielem jest osoba z Lublina :) łeh łeh łeh ... czyli lublin też zarabia :)
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 10:52
0
ej no bardzo fajnie i takie tam ale coś stojaczkow na rowery nie ma
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 08:30
0
Oferowane tam tzw. "jedzenie" jest dobre tylko w jednym przypadku - kiedy wyjeżdżamy go kraju dzikiego (dzikiego dla naszych żołądków), skąd moglibyśmy przywieźć ("w sobie") jakieś choróbsko albo robala. Wtedy korzystanie z maka ma sens. U nas nigdy w życiu nie jadłem tego. Korzystałem tylko podczas podróży z kawy, lodów oraz wc i tylko to polecam ! A nazwanie tego restauracją to... wielkie nieporozumienie.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 08:05
0
Wow! No to tera Hamburk pełnom gembom!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 07:18
0
no dla pospólstwa to niewątpliwie atrakcja
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 06:29
0
gdzie te tłumy na którym zdjęciu?
Avatar
KrokietLBN / 10 stycznia 2018 o 12:53
0
i tak lublin zarabia, właścicielem jest Librex Izabela Orzeł, widać na paragonie :P , Zero przestrzegania higieny co widać. prcownicy powinni myć rece co godzine.. i tak nie ma 
Avatar
KrokietLBN / 10 stycznia 2018 o 12:49
0
Właścicielem jest osoba z Lublina :) łeh łeh łeh ... czyli lublin też zarabia :)
Avatar
bez rękawiczek / 1 stycznia 2018 o 11:21
+1
oj no nie wiem to takie higieniczne ..czy np rukola w kajzerce śniadaniowej jest myta ..poza tym wszystko nakładane jest gołymi rękoma, plaster po platerku, póxniej te same palce używają różnych urządzeń: do keczupu, majonezu, grila, opiekacza ...ani razu nikt nie myje rąk po drodze (widziane na własne oczy)  Czasem ten ktoś pomaga w kasie i przy wydawaniu kanapek.  W innej restauracji burgerowej pan robiący kanapki był chyba b chory, kichał w rękaw ale wiedział mnie z boku i pewnie dlatego nie nakichał mi do kanapki ani w swoją rękę robiącą tę kanapką...Również (widziane) panie z baru sałatkowego wychodzace z toalety i w ogóle nie myją rąk tylko podmalowują usta a potem idą do tego stoiska i przygotowują sałatki...ale pyszne! W dodatku sami ludzie nie dbają o higienę grzebią w ziemniakach, potem w bułkach bez rękawiczek czy siatek foliowych na ręku...potem dają taką bułkę dziecku na wózku i my też to jemy z kurzem i brudem Nie mówię że po drodze ludzie ci dotykają wielu brudnych miejsc i często widać że nie myją rąk po wyjściu z toalety.
oj no nie wiem to takie higieniczne ..czy np rukola w kajzerce śniadaniowej jest myta ..poza tym wszystko nakładane jest gołymi rękoma, plaster po platerku, póxniej te same palce używają różnych urządzeń: do keczupu, majonezu, grila, opiekacza ...ani razu nikt nie myje rąk po drodze (widziane na własne oczy)  Czasem ten ktoś pomaga w kasie i przy wydawaniu kanapek.  W innej restauracji burgerowej pan robiący kanapki był chyba b chory, kichał w rękaw ale wiedział mnie z boku i pewnie dlatego nie nakichał mi do kanapki ani w swoją rękę robiącą... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 09:52
+1
Buhahahahahaha:))))) syf jedzą i się kretyni cieszą :)))))
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 17:59
+1
Ależ tłumy... Bzdury. Kolejek ani tłumów nie było. Tekst sponsorowany, redaktor pil kawę w domu i pisał o tłumach w 'hamburgu'.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 10:52
0
ej no bardzo fajnie i takie tam ale coś stojaczkow na rowery nie ma
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 08:30
0
Oferowane tam tzw. "jedzenie" jest dobre tylko w jednym przypadku - kiedy wyjeżdżamy go kraju dzikiego (dzikiego dla naszych żołądków), skąd moglibyśmy przywieźć ("w sobie") jakieś choróbsko albo robala. Wtedy korzystanie z maka ma sens. U nas nigdy w życiu nie jadłem tego. Korzystałem tylko podczas podróży z kawy, lodów oraz wc i tylko to polecam ! A nazwanie tego restauracją to... wielkie nieporozumienie.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 08:05
0
Wow! No to tera Hamburk pełnom gembom!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 07:18
0
no dla pospólstwa to niewątpliwie atrakcja
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 06:29
0
gdzie te tłumy na którym zdjęciu?
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 3 0

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 0 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 0 0

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty 0 0

W Białej Podlaskiej przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odsłonięto pomnik "Odrodzenie ojczyzny 1918".

Odsłonili tablicę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Niestety jest problem z jednym nazwiskiem
film

Odsłonili tablicę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Niestety jest problem z jednym nazwiskiem 13 1

Mogilany, Kraków (woj. małopolskie). Tablica „W hołdzie twórcom niepodległości”, która została odsłonięta w Mogilanach w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ma literówkę. Tablica wymienia czterech ojców polskiej niepodległości Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa i Ignacego Jana Paderewskiego. W nazwisku tego ostatniego pojawiła się jednak literówka, gdyż na tablicy widnieje nazwisko „Padarewski”.

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo]
galeria
film

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo] 0 4

35-metrowy Maszt Niepodległości będzie w Lublinie trwałą pamiątką po obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta?

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta? 5 10

Kadrowe układanki trwają w lubelskim Ratuszu.

Zamojski Marsz Niepodległości. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę [zdjęcia]
galeria

Zamojski Marsz Niepodległości. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę [zdjęcia] 1 1

Uroczystości w Zamościu rozpoczęły się marszem niepodległości, który wyruszył spod pomnika Józefa Piłsudskiego.

Zaduszki z Prusem. Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie
17 listopada 2018, 11:00

Zaduszki z Prusem. Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 11 odbędzie się organizowany przez Lubelskie spacery z Prusem i Wydawnictwo Episteme spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej.

Plac w centrum miasta już po przebudowie. Jak się podoba mieszkańcom? [zdjęcia]
galeria

Plac w centrum miasta już po przebudowie. Jak się podoba mieszkańcom? [zdjęcia] 11 18

Są nowe latarnie, drzewa i ławki. Plac Konstytucji 3 Maja w Świdniku został gruntownie przebudowany. Zmieniła się nie tylko nawierzchnia, zniknęły też schody i murki, a doszły fontanny. Co o zmianach sądzą mieszkańcy miasta?

Metro Exodus: Edycja kolekcjonerska za 245 euro (wideo)
film

Metro Exodus: Edycja kolekcjonerska za 245 euro (wideo) 0 0

Jest też tańsza o blisko 100 euro wersja, ale... bez gry. Co znajdziemy w Metro Exodus: Spartan Collector’s Edition Spartan Edition?

Nastolatka brutalnie zgwałcona na swoich 18. urodzinach
film

Nastolatka brutalnie zgwałcona na swoich 18. urodzinach 198 9

Sprawcy podali 18-latce pigułkę gwałtu, zbiorowo ją wykorzystali, a wszystko nagrywali jej telefonem komórkowym. Do gwałtu doszło na imprezie urodzinowej dziewczyny. Jeden z oskarżonych to przyjaciel ofiary, z którym zna się od dziecka.

Sylwia Matuszczyk (MKS Perła): Defensywa kluczem do sukcesu

Sylwia Matuszczyk (MKS Perła): Defensywa kluczem do sukcesu 0 0

ROZMOWA Z Sylwią Matuszczyk, obrotową MKS Perła Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!